J. VIS Cz, te Sommen Oester- ei losselMen. BINDWERK, III MMIMMII» Dankbetuiging. Te Sloop. G. VAN GENT, o Groninger Oiitü TafelM Roei Bessenwijn fÖ,42i, f0,40, f0,37i fit 0,470,45, 0,424 Rood Bessensap 0,22. Sommelsdijk, BesMiezenü met Koperen Kooi. ÜgSSfo VISSCHERIJEN NATÜMEBIS Voor Kinderen. Ingezonden stukken. Vissclierij. Itijkspostspaarhank. Burgerlijke Staail. Marktberichten. Correspondentie. Advertent! ën. Th. ItdEKHOT KI. Een Loopjongen. EEN KEURIG KIPPENHOK ui verkrijgbaar. Alsmede te beko- O TE KOOP GEVRAAGD „DE HERAU T". voor Qverflakkee en Goedereede, STEEDS VOORRADIG: J. L. ARMSTRONG, te Sommelsdijk. herinnert SSeeren Ijandhou- wers dal door liem lot conoair- reerende prijzen stroo gekocht wordt. en heveelt zich hij ver- iiiciiwïng; minzaam aan. Te Koop Aangeboden Een jonge Papegaai hij ophod verpachten uitmakende Catalogussen me't Maart Ouddorp. Bij A. v. W. op den Oostdijk is in de afgeloopen week brand ontstaan, waardoor nog al wat kledingstukken zijn verbrand en aan het gebouw nog al schade is aangencht Alles was tegen brandschade verzekerd bij de Brusselsche maatschappij. Met zekerheid is om trent de oorzaak van den brand mets bekend. On de o-ehouden tentoonstelling te 's Graven- hao-e ziin °o.m. bekroond met den eersten prijs zilver Medaille Jacob Grinwis voor ingezonden jarige teenen groeiende op uitgegraven bosch- land. Zuidland. Verleden Zondag nam onze ge liefde leeraar, Ds. J. Bajema afscheid van onze gemeente, naar aanleiding van Pred: 12 vers. IJ. Een talrijke schare vulde het kerkgebouw en volgde met de meeste belangstelling des leeraars zoo schoone en ware rede. Mochten we met blijdschap en ingenomenheid dezen herder ruim 2 laar en 4 maanden in ons midden gehad heb ben, met droefheid ziet de gemeente hem ver trekken. Doch we wenschen Gode te zwijgen, wiens doen enkel Majesteit is en hopen, dat hij in zijn nieuwe gemeente nog velen tot zegen inoo-e zijn. Na het einde der godsdienstoefening, zong de gemeente den afscheidnemenden leer aar, het 4e vers van Ps. 121 toe. Poortvliet. Naar de vacante betrekking, voor hulponderwijzer alhier op een jaarwedde, van ƒ500 s'jaars, hebben zich 22 sollicitanten aan gemeld. Op de voordrachten werden geplaatst, de heerenNo. 1 Koole van Zierikzee, No. 2 Boogert van Ouwerkerke, No. 3 Boogaart van St. Philipsland: laatst genoemde werd als zoo danig benoemd. Spijkenisse. In de vorige week overleed al hier Arentje Noordzij, weduwe van J. Gardenier welke onafgebroken en in alle trouw ruim 40 jaren het Ivosteischap waarnam in de Ned. Herv. Kerk. Zij bereikte den lioogen leeftijd van 82 jaren. Alhoewel het reepen en rooten van 't vlas ongeveer een maand later als gewoonlijk kwam, is er in geen jaren zoo weinig schade als nu aan't droge vlas geleden. Nog is te vermeldennu ditmaal geen brandje, maar een diefstal van aardappelen. Van het geringe beschot dat H. Koorneef en N. Oprei uit hun land gerooid hadden, heeft men in den nacht van 28 op 29 Sept. jl. nog circa 7 mud grooten weggehaald op een wijze, zoo als dieven dat gewoon zijn te doen. Benieuwd zijn velen, of hierop ook nog ont dekking van dader of daders volgen zal! Scherpenisse, 29 Sept. Nadat hedenmid dag eenige knapen in de Schuur van den land bouwer Chr. Hartog aan het spelen waven, zouden zij den molen waarmede de verschillende machineriën in beweging worden gebracht, eens doen draaien, met het ongelukkig gevolg dat het 7-jarig zoontje van den beurtschipper A. Hartog zoodanig bekneld geraakte, dat direct geneesKundige hulp moest ingeroepen worden. EERLIJK DUURT HET LANGST. I Er was eens een kleine jongen, wiens naam Casper Worgan was. Hij woonde te Boston en was zeer arm. Op zekeren kouden winterdag ging hij langs de straat, verkleumd en hongerig. Juist kwam hij bij een bakkerswinkel, waarvoor hij een oogenblik staan bleef. Hij drukte zijn kouden neus tegen de groote vensterruit en rekte zich op de teenen uit, om al de heerlijkheid te kunnen zien, die in den winkel voorhanden was. In den winkel was John, de bakkersjongen, die warme brooden en versche koeken gaf aan een menigte koopers. »0, wat heerlijks koeken!" riep Casper, in verrukking zichzelf vergetende en overluid spre kende. «O, wat zou ik graag een bakkersjongen willen zijn!» En hij sprong omhoog van vreugde alleen over dat denkbeeld. Toen drukte hij zijn gelaat weer tegen de vensterruit. Hij was zoo druk bezig in zich zelf te spreken, dat hij een klein oud mannetje, bijna geheel in een grooten haren overjas gestoken, die bij hem stond en zich met zijn blijdschap scheen te vermaken, in het geheel niet zag. Juist zag Casper een knecht, die een mand vulde. „O, wat zou het heerlijk zijn zeide hij die mand thuis te mogen brengen naar mijne moeder en zusje, wat zouden zij blijde zijn!" En Casper nam zijn neus van het venster af, om den knecht den stoep te zien afgaan met zijn mand. Maar juist stapte een groote man, met een mand aan den arm de stoep op en liep tegen den knecht aan, zoodat deze zijn mand liet vallen en al wat er in was op den grond raakte. Hij werd daarover zeer boos en het gevallene haastig oprapende, keerde hij in den winkel terug, om den man over zijn lomp heid te berispen. Casper stond er bij te kijken terwijl dit plaats had en toen de deur van de winkel gesloten was, zag hij een brood op straat liggen. Hij sprong er op toe en raapte het op met een kreet van vreugde. „Wat zullen moeder en zusje nu een feest hebben!" zeide hij en de kleine jongen danste van blijdschap. Maar op eens verdween de blijdschap van zijn gelaat, llij was door zijn vrome moeder wel onderwezen. Zij had hem dikwijls gezegd, dat het beter zou zijn te sterven, dan te stelen. Nu kwamen deze woorden Casper te binnen. Er werd een zware strijd in zijn hart gevoerd. Een stem van binnen zeide: „Casper! ga stil met het brood naar huis, dan kunnen je moeder, je zusje en gij zelf eens heerlijk smullen." Een andere sprak: „Casper denk aan het gebod: Gij zult niet stelen. U zal het gestolen brood niet smaken, en uw moeder en zusje evenmin." Naar die laatste stem luisterde Casper en stapte vastberaden den winkel binnen. Daar stond de knecht nog te schelden op den man die hem tegen het lijf was geloopen. „Hier zeide Casper den knecht bij de mouw trekkende hier is een brood dat gij vallen liet." De man was zoo woedend, dat hij nanwelijks verstond wat er gezegd werd. „Mijn brood, kleine schurk! schreeuwde hij en hoeveel hebt gij intusschen gestolen?" „Schaam u, om zoo tot den jongen te spreken!" zeide een heer die er bij stond. Met tranen in de oogen verliet hij den winkel. „Als gij het brood aan uwe moeder gebracht had, sprak weer de eerste stem die straks in zijn hart gesproken had dan had gij niet met een hongerige maag, behoeven te loopen, uwe moeder en uw zusje hadden lekker gegeten en u gekust, en nu hebt ge brommen gehad, zijt voor dief en kleine schurk gescholden en moet van daag honger lijden, indien ge het brood aan uwe moeder had gebracht, had de bakker het niet eens gemist." „Ja, dat is waar!" moest Casper bekennen. Maar nu sprak de andere stem: „Casper! herrinnert ge u de woorden van ,uw stervenden vader niet? Denkt ge niet meer aan de verma ningen uwer zieke moeder? Weet gij niet dat, al zien de menschen uwe daden niet, God ze toch ziet? Zoudt ge uw moeder gestolen brood durven geven? En Casper droogde zijn tranen. „Neen zeide hij zoolang ik leef, zal moeder en zusje geen gestolen brood eten. Dat zou toch hun noch mij smaken. Ik kan nu bij mijn moeder komen en zeggen als mijn zusje om brood vraagt Moeder! ik heb geen brood verdiend, maar géén brood is beter dan gestolen brood." II „Manneke! gij spreekt over gestolen brood en geen brood; over moeder en zusje, hoorde Casper iemand die achter hem liep zeggen terwijl hij op den schouder getikt werd vertel mij eens wat gij met die woorden bedoelt." Omziende zag Casper een oud heer in een ruigen jas. „Toe vriendje! sprak die heer verder, zeg mij eens wat uwe bedoeling met die woorden was." Casper kreeg een kleur en stamelde eenige woorden. „Jongen! spreek ridderlijk. Gij dacht dat niemand u hoorde. Doch gij hebt u vergist. Gij hebt luid genoeg gesproken dat ik, die wei nige passen achter u liep alles kon hooren." Casper kleurde en wist niet w at te antwoorden. De vriendelijke oude heer hernam toen „Hoe wel gij dacht dat geen steifelijk oog u gadesloeg, bespiedde ik u. Ik zag u het brood opnemen en in den winkel brengen. Ik heb gehoord hoe gij met dat brood de uwen een feestmaal wildet bereiden. Ik merkte welken strijd gij streedt en hoe gij overwont. Ik volgde u, en daar gij nogal hardop gedacht hebt, stel ik veel vertrouwen in u. Geef mij de hand, mijn jongen! en vertel mij iets van uwe moeder. Vooraf moet ik u echter zeggen dat ik u naar de gevangenis zou gebracht hebben, indien gij met het brood waart weggegaan, want ik behoor tot de politie en uw naar binnen zien bij den bakker, wekte kwade vermoedens bij mij op." Casper verhaalde nu zijn droevige geschiedenis; hoe zijn vader gestorven was en zijne moeder nu alleen voor de kinderen moest zorgen; hoe zij ziek werd en kleine zus om brood schreide, dat moeder haar niet kon geven. Zoo sprekende waren zij Casper's woning ge naderd. De heer Green, zoo heette de oude mau, zag dat alles wat Casper verteld had waar was, en liet dadelijk alles halen wat noodig was om in de eerste behoefte van dit gezin te voorzien. Verder werd hij een warm vriend, en zorgde dat moeder noch kinderen gebrek leden. Door zijne bemoeiingen kwam Casper op school, en werd daarna in een winkel geplaatst. Daar kwam hij door zijn eerlijkheid en vlijt zóó voor uit, dat hij thans een welbekend en gelukkig koopman is. Burgemeester zijne gemeentenaren uitsluitend door een libralfstiaich blad inlicht, is eene stuitende partijdigheid, te stuitender omdat dit blad in betrekkelijk weinig handen komt, terwijl de Maas- en Scheldebode in het drietal genoemde gemeente veel meer lezers telt. Mogen alleen die burgers, welke liberalistische bladen lezen, weten wat de Burgemeester als zoo danig „maakt bekend" Voorzeker, een ergerlijk privilegie voor die lezers! Terecht mag gevraagd worden of het kiesch, ook of het billijk is, dat heeren Burge meesters een locaal blad der liberalen tot of ficieel orgaan pogente stempelen door uitslui tend in zulk een blad zaken, die aller belang betreffen, bekend te maken. Hebben de liberalen dan heel het land in? Op ons eiland schijnt dat wel zoo als men al leen let op degenen, die tot de ambtenaarswe reld behooren. Toch konden heeren burgemees- tors enz. weten, dat op Flakkee en Goedereede ook nog andere menschen dan liberalen zijn. DIXI. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Naar aanleiding van eene bekendmaking aan de ingezetenen van DIRKSLAND, MELISSANT en HERKINGEN. Mijnheer de Redacteur! In het liberalistisch weekblad Onze Eilanden" van 21 Sept. jl. komt eene advertentie voor van den heer Zaaijer, Burgemeester van bovengenoem de gemeenten. Die advertentie behelst eenige bekendmakingen aan de ingezetenen van Birks- laii.l, niclissiint en nerklngcn over de „Herziening van de belastbare opbrengst der ongebouwde eigendommen." Het doel dier bekendmakingen per advertentie moet natuurlijk zijn, dat die bekendmakingen werkelijk, „bekend" worden en wel zoo ruim mogelijk. D. w. z. niet bij enkele liberale ingezetenen, die bij voorkeur het weinig gelezen blad Onze Eilan den" lezen, doch ook bij de vele antiriv. inge zetenen, die toch ook moeten meetellen. De au- tirev. ingezetenen van bovengenoemde gemeenten lezen bij voorkeur de Maas- en Scheldebode" Dat is hun recht en behoort onzes inziens niet tot de strafbare feiten. Dat de heer Zaaijer voor eigen zaken aan een libralistisch blad de voorkeur geeft, mag en zal niemand hem kwalijk nemen, doch dat hij als Midd.elh.arnis. Met dankbaarheid aan God mocht de geheele visscherij voor enkele dagen weer zonder ongelukken binnenkomen. Behoudens enkele uitzondering was de vangst tamelijk. De hoogste 144 ton en de laagste 72 ton. De prijzen zijn echter zeer laag. Door het bestuur der visscherijen op de Schelde eu Zeeuwsche atroomeu te Tholen, werd op hedeu bekend gemaakt, dat tot de pachters der Ierse he Oesterbanken der overige oesterpercee len in de Oosterse helde de navolgende circulaire is gericht: Het bestuur voornoemd: In aanmerkiug nemende dat in de laatste jaren op sommige ge deelten vau de Ierse lie Oesterbank en vau de overige ver pachte oesterperceelen op de Oosterse helde een aanzienlij ken val vau mosselzaad plaats heeft, welk verschijn sel eene vervuiling van de Ierse he Oesterbank en van de overige oesterperceelen in hooge mate ten gevolge heeft; dat hierdoor de oestercultuur ten ernstigste wordt bedreigd en dat het derhalve noodzakelijk is, afdoende maatregelen in deze te nemen, brengt ter uwer kennis: lc. dat wanneer zich op de bij u in pacht zijude perceel en, voor zoover de mosselteelt daarop niet bij de verpachtingsvoorwaarden is toegestaan, mosselzaad of mosselen mochteu bevinden, dat mos selzaad of die mosselen biuueu een maaud na heden moeten zijn opgeruimd, bij gebreke waarvan de verwijdering op uwe kosten door den Staat zal geschieden, eu zullen worden toegepast, voor zoover de Ierse lie Oesterbank betreft, de laatste alinea van Art. 17 der algemeene voorwaarden van de verpachting van 30 Mei 1882 e. v. d., en voor zoover de orerige oesterperceelen betreft, de daar omtrent in de verpachtingsvoorwaarden voorkomende bepalingen 2o. dat op den lsteu December a. s. al het door de inosseleu of het mosselzaad veroorzaakte vuil, vau de perceelen behoort te zijn verwijderd, eu dat het verboden is het bij het schoonmaken der perceelen opgevischte vuil, mosselzaad of de mosselen over boord te erpen, moetende deze aan den wal worden gebracht 3e. dat overtreding van het sub. 2 bepaald zal worden beschouwd als moedwilligo benadeeling van verpachte perceelen en teugevolge kan hebben, voor zoover de Ierse lie O es ter ba nk betreft, toe passing van Art. 14 der bovengenoemde voorwaarden, eu voor zoo ver de overige verpachte perceelen betreft, toepassing vau de daar- omtreut in de verpachtingsvoorwaarden voorkomende bepalingen. (Opzcgiring vau de pacht.) BRUINISSE, 1888. Blauwe Erwten nieuwe de beste ƒ8,25 d ƒ9,25, mindere 7,25 a f 8,00 niet kokende 6,20 h 6,50. Koolzaad van 10,26 mindere 1,050 h 0,00, Nieuw het beste van f 8,50 tot 2,80 Ileunipzaad van 0,00 tot 0,00. Kanariezaad. Het beste 8,75 it 9,25 minder/8,00 A 8,50 per 100 kilo 10,25 10,50. Kerknieuws. Predikbeurten, op Zondag 7 Oct. NEDERL. HERVORMDE KERK. Sommelsdijk. Nam. Ds. K. G. F. W, Ilani. Middelharnis. Voorin. Ds. K. G. E. W. Ham. Stad a. h. Haringvliet. Namiddag. Ds. M. M. de Lint. Den Bommel. Voorin. Ds. P. C. A. HallFman. Ooltgensplaat. Voormiddag. Ds. M. M. de Lint. Oude Tonge Voormiddag. D3. T. II. van Dolder. Nieuwe Tonge. Voorm. Ds. M. J. Wentink. Herkingen. Namiddag. Ds. P. C. A. Halflman. Dirksland. Voor- en Nam. Ds. J. F. de Klerk. Melissaut. Namiddag. Ds. T. II. van Dolder. Stellendam. Namiddag. Ds. M. J. Wentink. Goedereede. Namiddag Ds. J. L. Tichelaar Ouddorp. Voormiddag. Ds. J. L. Tichelaar. NEDERD. GEREF. KERK. (Doleerende.) Sommelsdijk, Zondagschoolgebouw 6 uur Leeskcrk Stad a. h. Haringvliet. Voor- nam. en s' avonds Ds. Raman. CHRIST. GEREFORMEERDE KERK. Middelliaruis. Voormiddag en Avond P. van Schaik. Stellendam. - Voor- en Namiddag. Ds. J. J. Koopmaae. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp Voormiddag Ds. K. W. Itössing. HOE OUD OOK wordt voor een lage prijs als nieuw gebonden ter binderij van W. BOEKHOVEN Sommelsdijk. Aan het postkantoor Dirksland en de, daar onder ressorteerende, hulpkantoren werd geduren de de maand September: Ingelegd ƒ1355,745; Terugbetaald f 267,35. Het laatste, door dat kautoor uitgegeven, boek je draagt bet nummer 002. Souiuiclsdijk, van 620 September. GEBOltEN; Johannis Jerouiuius, zoon van A. vau Weel en L M. de GraalT; Leendert Adrunus, zoon van M. van den Broek en G. VroegindeweijJohannes, zoon van I. van den Niuuwendijk en L. van Grouiugen Arendje, dochter van J. M. Willemateiu en J. C. Ie Comte; Leendert Adrianus, zoon van J. van Gent en G. Waterman: Gerrit, zoon ran M. Bom eu E. M. Joppe. OVERLEDEN: AI. Kardux, 23j., gehuwd met L. Bakker; L. A. van deu Broek, 14 dagen. jVIiddcIIiiirais, van 2020 September* GEBOREN: Jacoba, dochter van G. Visser eu J. Witvliet; Eli zabeth, dochter van D. de Korte en D. Springvloed Dirk, zoon van A. Witvliet eu S. KranssePetronella Cornelia, dochter van A. Tron mei en L. Roodzant. OVERLEDEN: J. Vroegindeweij, 2 m.; H. Dubbeld, 7 m. bii'kslund. GEBOREN: Jacob, zoon van P. J. Overbeekeen G. v. d. Rovaart; Willem, zoon van A. Polder en A. Zoon; Laurens Cornelis, zoo a van J. Duiukcrke cn M. Roodzand. OVERLEDEN: Aart Guldemeester, oud 11 d. Oude Tonge, van 519 September. GEBORENElizabeth, dochter van Th. Esser eu J. M. Ettcu Maria, dochter van B. van den Berg, en P. Mijs. ONDERTROUWD: J. Ilokke jra. 23j. van Nieuwe Tonge, en J. van der Groef, jd. 19 j. D. Donkersloot jm. 23 j. eu A. Drooger, jd. 19 j GEHUWD: J. Hokke jm. 23j en J. van der Groef, jd. 19j.; IVlclissant, van 526 September. GEBORENTcunis, zoon van P. Groenendijk en J. Bestman Pieter, zoon van C. Trommel en 11. A. van Dalen. Stellendam, van 5 19 September. GEBOREN: Abraham, zoon van S. Keijzer en N. Zeedijk; Adriaantje, d. van L. v. d. Blom en L. Kreeft. OVERLEDEN: M. Troost 09 j. Echtg. v. M. r. Es. Goedereede, van 519 September. GEBORENLeendert Cornelis, zoon r. D. Troost en K. Tanis Sclierpenissc, van 822 September. BEVALLENM. Suurland-Quakkelaar, dochter. OVERLEDEN: H. Klos 36j. en L. J. Bevelander 75j. Onddorp, van 1 Aug30 Sept* GEBOREN: Klaartje, d. v. Pieter v. Dam cn A. ilaameeteman Jacob, z. v. W. Hoogmoed en L. Heerschap; Hendrik, zoon van J. van Horen en E. Tanis; Jacomijntje, dochter v. J. Krijger en A. Grinwis; Kommer, zoon v. J. Breem K. Akershoek; Neeltji, dochter v. D. v. d. Klooster en S. SchaddeleeJan Leendert, zoon v. L. Padmos en N. Grinwis; Huibert, zoon r. T. Aleman en A. Hoek; Kommer, zoon v. J. Verduijn on K. Warnet; Tcunis, zoon v. W. Westerhoek en M. de Vogel; Arjaantje, d. v.M. dc Jongen K. Tanis Wd. Arjaantje, d. v. Klaas Niernau en K. Tanis Md. Grietje, dochter v. W. l'ikaart en J. IhrmanFraucina dochter v. J. Noordijk en M. Kort; Jannetje, dochter r. A. Westdijk en J. Heerschap; Johannes, zoon v. J. Hoek eu M. van Dam; Cornelia eu Pietertje dochters ran K. Westhoeve en T. Binnendijk. ONDERTROUWD; P. Roodzant vau Amsterdam en B. Zaaijer. GEIICWD: A. van Erkelens van Goedereede en K. v. Splunter; P. Roodzant van Arasterdam eu B. ZaaijerK. Bosland en M. Nieman. OVERLEDEN: K. Grinwis Fz. 23j. D. Hoek 69j. bijde onge huwd; K. de Vogel oud 44j, echtg. van A. Grinwis; H. v. Hoven; 1 rad. OUDE TONGE 28 Sept. Jarige Tarwe 8 Nieuwe f 6,00 6,50; Gerst /4,50 a ƒ5,00; Haver 2,75 a 3, Rogge ƒ4,75 a 5 Kanari- zaad/7, a 8,50; Aardappelen2,50 a 3: Ajuin 1,50 de 60 Kilo Boter f 0,65 Eieren ƒ0.045. Rotterdam, 1 October. Tarwe: Vlaamsche, Zecuwschc, Flakkee - sche en Overmaassche de beste 8,25 b. 8,50 goede en mindere 7,50 a 8,00; Canada 6,50 st 7,00 lui. Witte van 8,60 tot 8,90 per 100 kilo, roodc polder ƒ0,Nieuwe, de beste 6,25 it 7,13. Rogge: de beste 4,50 5,90 miudere 5,50 it 6 00. Nieuwe, de beste 4,50 it f 5.75. Gerst: Nieuwe winter, Zecuwsche, Flakkeesclie en Overmaassche dc beste 4,25 ii 5,50 mindere f 0,00 it 0,00, dito Zomer de beste 4,25 it 5,00, mindere 0,00 it 0,00. Chevalier de boste 5,25 a 5,75 mindere ƒ2,00 h 3,10, Inlandsche Winter van f 0, dito Zonier 0,Chevalier 0,per 100 kilo. Haver: de beste 2,00 it 3,25 mindere 2,a 3,10. i Bruine boonende beste ƒ12,00 a 13,00 Paardenboonen: de beste f 6,00 a 6,20 mindere J 5,50 it 5,90 Scliapenbooncn naar kwaliteit 5,75 6,25. Duivenboouen met kleinen handel 6,2a it 7»00. Tot onze spijt, moet wegens plaatsgebrek het ingezonden stuk „Plattelandsehe toestanden", tot een volgend nommer blijven staan. Heden ontnam de Heere ons onze jongste lieveling CORNELIA OTTOLINA, die Hij ons voor circa acht maanden ter leen gaf. Zijn doen is majesteit. W. BOEKHOVEN. G. BOEKHOVEN-Janzen. Sommelsdijk, 2 October 1888. Voor den kerkbouw te Sommelsdijk met hartelijke dankzegging ontvangen Van N. N. te 's Gravenhage f,75. X. te M. 1, Mej. V. W. te Utrecht 1,50. Moge deze een voorbeeld zijn voor ve len, die geleerd hebben om de kerken van Nederland, van wege hare schuld tot een ware noodkerk te maken, waaruit een noodgeschrei opgaat tot den Heere onzen God. Namens den Kerkeraad Terstond of met 1 October a. s. gevraagd Adres, uitgever dezer Courant. TE KOOP GEVRAAGD zindelijk gebruikt, met of zonder trapbeweging. Prijsopgaaf met vermelding van den fabrieks- naam, onder letters X X aan W. BOEKHOVEN SOMMELSDIJK. MET LOOP. ZOO GOED ALS NIEUW. Adres motto „Kippenhok", Bureau van dit Blad. 435 V oorstraat 435 b/d Vuilpoort. h Specialiteit ia Koffü Thee. D X Zeer coneurreerend in prijs en kwaliteit. O O Prijscourant op aanvraag franco 70 men aan bovengenoemd adres, de zoo gunstig bekende, versche Q Ontbijtkoek van 20 en 30 cent. Tafelkoek uitsluitend van 50 cent, Eenig Agent voor Dordrecht en omstreken. No. -419 TOT 433 VAN Adres met prijsopgaaf aan den Uitgever dezer Courant. De Directie der Geldersche Algemeene Assu rantie Maatschappij te Arnhem, verzekert tegen vaste, doch billijke premiën alle roerende en onroerende goederen. HOOFD-AGENT p. fieseh p. 6 fl. p. 12 fl. Alsmede alle mousseerende en medicinale WATEREN, bij die heel aardig begint te spreken (grijze roodstaart). Adres Wed. A. KORVINK, Zandpad Middel harnis. Aan hetzelfde adres te koop, een stevige groot. De ONTVANGER der Registratie en Do meinen te Dirksland zal op Woensdag, den 17 October 1888, des namiddags ten 1 uur, in het logement van K. J. Meijkr te dfiddelharnis ten overstaan van Notaris DE VRIES. voor drie jaar met recht tot verlenging eenige aan den Staat behoorende VlJjS(.HI,!itl.lL\, KWEEKERIJEN en VANGST van SCHELP DIEREN in het Volleerale, de tirannner de Creveliiigen, de Mlalx, de Vlieger en het t&pritigerscliep, Perceel I en II; Perceel IV kavels 1 tot en met 10, la en 2a en 3a; Perceel VII kave'.s 1 tot eti met 8, 10, 11 en 12 en Perceel V.nderop 26 Augustus 1884 te Middelharni s gehouden verpachting. van deze Verpachting van lrj84, volgens wel ker voorwaarden en bescbv''jV;ng 00k deze ge schiedt, zijn voor ƒ0,25 verkrijgbaar hij voor noemden Ontvanger. Zooeven vJtaoll6en en door W. T. H. WENBEBLICn 80 bladz. druks. Prijs ƒ0,75 Bij eiken Boekhandelaar te hekomen en bij den uitgever Laurens Hansma, Apel doorn.

Maas- en Scheldebode | 1888 | | pagina 3