Uit de pers. ffle volkeren der Aarde. Gemengde Berichten. Plaatselijke Berichten. l Voor Kin mouw. Iets verder toch lezen wij, „dat Rotter dam behoefte heeft aan een korps afgevaardig den, dat den geest van de meerderheid der in gezetenen vertegenwoordigt". Ei zoo, „in den geest der meerderheid" Hé dat treft aardig. In Rotterdam en Amster dam, ook in Utrecht en Groningen, is de meer derheid voor het oogenblik nog „liberaal," of stemt zij althans nog met de liberalen mede, en daarom moet nu zeker die meerderheid den geheelen buit voor zich hebben, dat is in die vier steden te zamen achttien liberale Kamer leden kiezenDe minderheden, ook al hebben zij in inenig deel van die steden verre de over hand, mogen dan toezien. Ofschoon de Grond wet haar gelijke rechten met alle andere mede burgers toezegt, moeten zij er maar in berusten, dat haar kiesrecht stelselmatig vernietigd wordt. Doch zou het Zondagsblad evenzoo spreken, als haar partij bij die samensnoering van dis tricten eens zooveel schade had als thans voor deel! En om het geval nog stuitender te maken, roept de redactie reeds bij voorbaat de Eerste Kamer te hulp om de splitsing der groote steden te verwerpen. Alsof het de taak der Eerste Kamer ware om het werk van hare zuster aan de over zijde van het Binnenhof af te breken, het recht met alle geweld tegen te staan, de Regeering te dwarsboomen, eD op die wijze het land in opschudding te brengenNeen, dan hebben wij nog betere verwachting van de Eerste Kamer. Wij weten dat haar meeste leden liberaal zijn, doch deze heeren zullen tevens gereedelijk in zien, dat als zij niet medegingen met zóó ge matigde voorstellen als hun thans door het Mini- sterie-Maekay worden aangeboden, zij zeer ern stige conflicten in het leven zouden roepen, en een Regeering tot aftreden nopen, die haar steun heeft bij de groote meerderheid onzer natie. De toespraak van den president der Tweede Kamer. Het verblijdt ons dat bij de offlcieele hande lingen in de Kamer zulk een flinke toon heerscht. Dat kwam uit in hetgeen de heer van der Schrieck zeide bij de installatie van den nieuwen president, en niet minder in het woord waarmee de heer Beelaerts zijn taak als voorzitter aanvaardde. In dat woord bracht de heer Beelaerts de historie in herinnering. Hij wees op hetgeen 18 Sept. 1688 geschiedde n. 1. dat op dien datum de eerste openingen gedaan werden in de Staten-Generaal nopens toerustingen bestemd voor den tocht naar Groot-Brittanje gelijk die een maand later dooi den stadhouder Willem III werd ondernomen. Het was een gelukkige gedachte de historie te laten spreken om bezieling voor den arbeid te geven. Dat de librerale pers hier weer veel gif uit honig weet te maken, behoeft ons niet te verwonderen. Zij heeft besloten alles af te keuren wat heen wijst naar de wonderheden Gods, na tuurlijk dan ook den wensch aan het slot van deze toespraak: Daartoe schenke God Zijnen zegen, en make ons in alle werk getrouw." {De drie Provinciën.) Te vroeg victorie! Het Utr. Dagblad is in de wolken. Het heeft de snuggere ontdekking gedaan, dat de «vroegere regeeringpartij" 's Lands finan ciën beheerd heeft op eene wijze, die door geen andere partij zou kunnen verbeterd wor den. En welken grond voert het blad daarvoor aan Dezen, dat de Minister Godin de Beaufort erkent, dat de toestand van 's Lands middelen niet onbevredigend is. Hoe men zich toch met een doode musch blij kan maken! De «vroegere regeeringspartij." Dat is dan de liberale. Maar is het blad dan waarlijk vergeten, dat sinds 1879 geen liberaal Ministerie aan het hoofd van 'sLands zaken stond? Wil men den niet ongunstigen toestand dei- geldmiddelen toeschrijven aan het goed beheer van een Ministerie; 'tzij zoo. Men brenge den lof toe aan de conservatieve Ministers van Lyn- den en Heemskerk. Maar dan toch in geen ge val aan een liberaal Kabinet. De liberalen dit is bekend lieten de schatkist waarlijk in niet weinig berooiden toe stand aan het Ministerie van Lijnden na. Wat het meest tot den tegenwoordigen gunsti- gen toestand van de geldmiddelen heelt bijge bracht, is de krachtige volksbeweging tegen en toe nemende ontevredenheid over de geldverkwisting van de «vroegere regeeringspartij" aan de scholen. Dat heeft de liberalen «gematigd" gemaakt, en de conservatieve Ministers aangespoord niet al te nauwkeurig de sehoolwetbepalingen uit te voe ren. We hebben dit reeds zoo telkens gezegd maar er zijn geen erger dooven dan die niet hooren willen. {Oranjevaan.) Het besluit van den Duitschen keizer om eene strafrechterlijke vervolging in te stellen tegen den persoon, die 't dagboek van den vroegereii kroonprins Frederik openbaar maakte, heeft in Duitschland groot opzien gewekt. De liberale partij, die reeds munt sloeg uit de bekend geworden aanteekeningen, is zeer verontwaardigd. De heer Richter, de leider van den Fortscliritt, laat zich zeer scherp tegen von Bismarck uit, die op vervolging aandrong. Alleen de concer- vatieve bladen -prijzen de vervolging. In natio- naal-liber..le kringen moet men niet ingenomen zijn met het inroepen van den strafrechter. Het openbaar maken van meer dergelijke zaken zal door het proces worden tegengegaan. De uitge vers van de Rundschau lieten uit eigen beweging dertigduizend exemplaren vernietigen welke, wegens de overgroote bestellingen, op nieuw gedrukt waren. Ook hebben zij den naam van den persoon, die het dagboek openbaar maakte, aan de ambtenaren opgegeven, en hebben zij het handschrift terstond te hunner beschikking gesteld, om hiermee hun onschuld aan te toonen. Er wordt gezegd, dat een algemeen bekend ge leerde uit Zuid-Duitschland die onbescheiden heid heeft begaan. Ook wordt gezegd, dat de kei zerin-weduwe Frederik van de openbaarmaking van het dagboek niets afweet. Geheel Duitschland is onder den indruk der openbaarmaking van keizer Frederiks dagboek en de gevolgen daarvan. Zelfs in het buitenland wordt in deze zaak zeer veel belangstelling getoond. In Duitsch land is men over 't algemeen met de ingestelde vervolging niet ingenomen. In Londen heeft het geen aangename indruk gemaakt, dat vorst Bismarck den toenmaligen Kroonprins niet in alle geheimen van den staat mocht inwijden, omdat de Koning de onbeschei denheid van het Engelsche hof vreesde. Te Parijs gelooft men, dat Bismaick door deze geschiedenis in moeilijkheden komen zal en zoo de Duitsche staatkunde verzwakken. Omdat de overleden Keizer een afschuw van den oor log had, noemen de Fransche bladen hem een „onechten" Hohenzollern. Een later bericht meldt, dat de geheimraad Geffken het dagboek zou openbaar gemaakt heb ben en dat hij zich vrijwillig ter beschikking van de justitie heeft gesteld. Hij staat bekend afs een der vermaardste rechtsgeleerden, vooral op 't gebied van 't volkenrecht. Zijn werken zijn in vele talen overgezet. Den laatsten tijd woonde hij te Hamburg, is van geloof orthodox en in 't staatkundige Conservatief, zoodat niet aan te nemen is, dat hij uit liefde voor de vrijzinnige partij tot de veel besproken openbaarmaking overging. Er zijn die meenen, dat de Rijkskanselier met het proces alleen ten doel had andere onthul lingen tegen te gaan, bv. die over den oorlog van 1866. Toch maken verscheiden bladen reeds een lang stuk over den oorlog van 1866 open baar, dat echter alleen betrekking heeft op den slag van Koniggratz en van geen staatkundi ge beteekenis is. In Zanzibar (Afrika) blijft de toestand der Duitschers hachlijk. De laatste berichten uit Ber lijn melden, dat de beambten der I)uitsch-Mi- kindani tot ontruiming der daar gevestigde sta tions gedwongen zijn. Van Engelsche zijde ziet men reeds lang met leede oogen het optreden van Duitschland op de 1 kusten van Afrika. Engeland en Duitschland hebben ondernemingen op een zelfde gebied i vlak naast elkaar. Volgens een telegram uit Zanzibar zijn alle Duitschers te Kilwa vermoord. Zij vielen met de wapenen in de hand, terwijl de Duitsche kanoneerboot in de haven lag De Duitsche ka noneerboot kon tegenover de duizenden gewa pende inlanders den gruwelijken moord der Duit schers te Kilwa niet verhinderen. De bevelheb ber kon echter geen ontscheping bewerken. De lijken der slachtoffers zijn afschuwelijk verminkt. Eene Engelsche kanoneerboot heeft de Duitschers te Lindi ondersteund. Te Mikindanie konden de Duitschers zich door de vlucht redden. Den 1 Oct. zullen de Fransche Kamers weer bijeenkomen. Op dien dag zal door de regeering een wetsontwerp tot herziening der grondwet worden aangeboden. Men onderstelt dat Minister Floquet bij de indiening vau voorstel een votum van vertrouwen voor het ministerie zal vragen. Van het herzieningsprogramma sluit het kabinet uit de afschaffing van het presidentschap dei- republiek en die van den Senaat. Voor de te genstanders van Floquet wordt het een buigen of een breken. Het radicale Kabinet in zijne tegenwoordige samenstelling is men in Frankrijk moe en de na men van Goublet en Ribot worden reeds als hoofden van een nieuw ministerie genoemd. Bij een feestmaal heeft minister Goblet zijne ongerustheid over de verkiezing van Boulanger uitgesproken. Hij achtte die verkiezing betreu renswaardig en dreigend voor de toekomst. In dien in de volgende Kamer een groot aantal aanhangers van Boulanger gekozen wordt, dan zullen deze niet schromen alles in de war te sturen en omver te werpen teneinde hun doel te bereiken, wat slecht» kan uitloopen op anar chie, dictatuur, waarschijnlijk burgeroorlog en misschien ook een buitenlandsche krijg, welke gevoerd zal worden onder de meest ongunstige omstandigheden. Goblet hoopt, dat de republiek zal overwinnen en het volk in 1889 een Kamer zal kiezen, welke het land rust en welvaart zal verzekeren. Uit Rumenië komen weer kwade tijdingen. Tusschen den minister vau financiën en zijn ambgenooten moeten geschillen zijn ontstaan, welke de ontbinding van het geheele ministerie ten gevolge kunnen hebben. Ook wordt gezegd, dat de Regeering veront rust wordt door de anti-dynastieke beweging op den linkeroever van den Donau en dat de soldaten hebben moeten terugtrekken voor de aanvallen der bevolking. In Bulgarije klaagt men, volgens berichten uit Bucharest, weer veel over roovers, die de post wagens aanhouden en plunderen. Buitenlandsche berichtgevers, welke nog te Sofia verblijven, moeten de kennisgeving ont vangen hebben, dat zij, indien ze in hun bladen iets tegen de Bulgaarsche regeering schrijven, het land zullen uitgezet worden, na eenige dagen in hechtenis te zijn geweest en te zijn gegeeseld. In Servië dreigt al weder een crisis, daar de minister van financiën ontslag genomen heeft. De nieuwe wet in den staat New-York, vol gens welke ter dood veroordeelden voortaan door middel van electriciteit zullen moeten worden gedood, zal op 1 Januari in werking treden. De beul Crant heeft ronduit verklaard, „het bijltje er dan maar bij neer te leggen", ofschoon zijn ambt hem jaarlijks een honderdduizend gul den opbracht. Met deze nieuwe wijze van doen kan de beul geen vrede nemen. Uit Kroonstad, nabij Petersburg, komt een bericht van een vreeselijken brand, waarbij zestien menschen levend verbrand en velen ge wond werden. De brand brak uit 's nachts en werd omstreeks twee uur ontdekt. De politie hoorde het geschreeuw der ongelukkigen, die boven in het brandende houten huis om redding riepen. Het houten gebouw, verscheiden verdie pingen hoog, had beneden vlam gevat, en de gemeenschappelijken houten trap brandde het éérst weg, zoodat de redding voor velen was afgesloten tot de brandweer met de ladderwagens verscheen. De Italiaan Succi, bekend door de staaltjes die hij gegeven heeft van zijn vermogen om langdurig te vasten, ondergaat thans weer in een der bijzalen van de tentoonstelling te Barcelona een langen vastentijd. De proef is den 22en Sept. begonnen. Yooraf had hij een stevigen maaltijd gehouden van kreeften, brood, biefstuk en wijn. 's Nachts vóórdat het vasten begon, had hij uit een fleschje een weinig van den drank in genomen, dien hij steeds gebruikt als hij tot algeheele onthouding overgaat. Wat er in het fleschje overgebleven was, heeft hij aan eenige geneesheeren voor scheikundig onderzoek ter hand gesteld. Een maand lang heeft Succi aan genomen te vasten, zoodat hij den 22 October weer aan den maaltijd zal gaan. Hij wordt nauw keurig bewaakt door een commissie van genees heeren. Den 22 Sept. werd hij gewogen; zijn gewicht was toen 681/,, kilo. De personen, die de tentoonstelling bezichtigen, kunnen ook hem bezoeken tegen betaling van een halve peseta (25 cents.) 20 pCt. van de opbrengst heeft hij bestemd voor de armen te Barcelona. Nabij de plaats waar vóór veertien dagen in Londen een zoo afschuwelijke moord plaats vond, zijn twee nieuwe gruweldaden gepleegd: twee vrouwen zijn van het leven beroofd. Het lijk der eene wier hals was afgesneden, werd in Bernerstraat aan den openbaren weg gevonden het lijk der andere, op gelijke wijs mishandeld, te Mitre Sqare. De ontsteltenis is onder de bewo ners van Whitechapel thans tot het hoogste punt gestegen. De politie, die zulke doodslagen niet verhinderen kan, wordt op het heftigst aange vallen. Bij Koninklijk besluit van 30 Sept. 1888 is, met ingang van 15 Oct. 1888, tot Commis saris des Konings in de provincie Utrecht be noemd: A. baron Schimmelpenninck van der Oye van Neijenbeek, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, en administrateur van het kroondomein. Naar men aan de Prov. Ov. Ct. meldt, zal ZExc. worden opgevolgd door Jhr. Sandberg tot Essenburg te Apeldoorn. Als Ka merlid heeft de thans benoemde commissaris zit ting voor het district Lochem, waar hij met 1459 van de 2858 stemmen gekozen werd. Bij Koninklijk besluit van 30 Sept. 1888 is de lieer Jhr. Mr. M. A. de Savornin Lob man, advocaat-generaal bij den Hoogen Raad der Nederlanden benoemd tot Gouverneur der ko lonie Suriname. De heer Mr. W. Tonckens JLz., is met den dag waarop hij het bestuur zal over geven aan den benoemden Gouveueur van Suri name, eervol van de waarneming dier betrekking ontheven onder dankbetuiging, voor de daarin bewezen diensten. Zaterdag vond men aan den berm van den straatweg te Havelte, liggen, zekeren Jan Streuk en zijn zoontje. Beiden bleken overleden te zijn, hoogstwaarschijnlijk tengevolge van de kommer volle omstandigheden, waarin zij sedert gerui- men tijd verkeerden. Veelal zwierven zij in de omgelegen gemeenten rond. In een hötel te Rotterdam werd een krui er gevraagd, wiens taak uit huishoudelijke be zigheden en in boodschappen bezorgen bestaat. Voor dit baantje, waaraan f 4 per week met den kost is verbonden, meldden zich ongeveer 80 liefhebbers aan. Onder dezen waren er, die met een rotting in de hand hun diensten aanboden voorts een oud burgemeester, een vroeger rijk landbouwer, twee eertijds gefortuneerde kooplie den, een voormalig opzichter eener Oost-Indische tabaksplantage, een gewezen chef eener suiker fabriek, de noodige politieagenten enz. Velen der sollicitanten waren vaders van huisgezinnen. Het schijnt niet alleen te Madrid te wezen dat de gevangenissen zoo „fideel" zijn, dat men sommige gevangenen af en toe eens laat „uit gaan". Ook elders in Spanje blijkt men op die manier te handelen. In Adalusie werd onlangs een dief betrapt, die herhaaldelijk 's nachts met een valschen sleutel bij een winkelier binnen drong om geld te stelen, en die dief bleek een gevangene te zijn, die 's nachts door zijn cipier werd losgelaten om voor gemeenschappelijke re kening te stelen! In den avond van den 28en dezer is, even na 10 ure, te Noordbroek een prachtig en in drukwekkend natuurverschijnsel waargenomen. Aan den oostelijken hemel, een weinig zuidelijk van het Zevengesternte, vertoonde zich eerst een gewone zoogenaamde verschietende ster, tot op eenmaal de gloeiende massa onder een aanhou dend knetteren uiteen spatte. Een dier stukken nam schijnbaar althans de richting naar boven, in een kronkelende lijn zeer langzaam opwaarts stijgende, tot ook dat eindelijk verdween, waarna zich nog een geruimen tijd terzelfder plaatse een roode lichtkring vertoonde, die, na plm. 5 minuten goed duidelijk zichtbaar geweest te zijn, zich oploste of ten minste niet meer waarneembaar was. Op eene buitenplaats, onder Monster, viel in den afgeloopen nacht een ongeval met nood- lottigen afloop voor. Een man, die naar men aan eenige kenteo- kenen meent waar te nemen, zijn Zondagavond vroolijk had doorgebracht, keerde van nacht huiswaarts en liep een buitenplaats op waar hij van het oprijpad afweek en in het daarneven- staand hakhout viel. De koetsier van de plaats, die reeds eenige dagen op een otter loerde, hoorde geritsel en schoot, zonder zich nader te overtuigen, in de richting vanwaar het geluid kwam. Hij hoorde een kreet en bij onderzoek bleek, dat hij een arbeider, uit bovengenoemde gemeente, doodelijk geraakt had. De getroffene heeft nog slechts enkele oogen- blikken geleefd. De postbladen worden, volgens eene door de postkantoren ontvangen aanschrijving, op den 15den October a. s. ingevoerd en voor het publiek verkrijgbaar gesteld. Het is niet verboden in de postbladen iets in te sluiten; mocht dientengevolge het gewicht 15 gram te boven gaan, dan is ook het hoogere port verschuldigd, voor de brieven van hetzelfde gewicht bepaald, welk port links van het op- «schrift" door frankeerzegels is te verantwoorden. Op dezelfde wijze is te verantwoorden het hoogere port voor postbladen naar het buiten land bestemd. Gewone aanteekening is toegelaten, wanneer de postbladen, blijkens eene verklaring van den afzender op den omslag, geen waarde aan toonder bevatten. De bedoelde verklaring moet van de handteekening of paraaf van den afzender voor zien zijn. (Woensdagmorgen zijn twee werklieden, die arbeidden in de ijzere kap van het nieuwe Centraal-station te Amsterdam, van boven neer gevallen. Beide bekwamen ernstige kneuzingen tengevolge waarvan zij spoedig overleden. Sommelsdijk. I Oct. was voor Mej. Wed. D. V. v. H. onder deze gemeemte, een dag om te onthouden. Drie kalveren, waarvan 2 gekoppeld, verdron ken tegelijk, terwijl op 2 Oct. de vierde ook verdronken werd gevonden. Middelharnis. Terwijl A. Witvliet Mz. Woensdag bezig was in den Oudlandschen Polder eene sloot van het daarin gegroeide riet te ont doen, bemerkte hij twee jonge halfwassen otters. Niet zonder hardnekkigen strijd gelukte het Witvliet zich van beide dieren meester te maken een er van beet hem verwoed een gat in een der schoenen. Oude Tonge, 3 Oct. Zaterdag jl. had de dienstbode van den smid de L. het ongeluk een petroleumkooktoestel om te stooten, waardoor in een oogenblik hare kleederen door de vlammen werden aangetast. Dadelijk werd zij door voornoemden smid vast gegrepen eD in de nabijzijnde gracht neergelaten, waardoor zij er met een nat pak en de schrik afkwam. De smid heeft echter hierdoor verscheidene brandwonden bekomen. Terwijl Maandagochtend jl. de smid A. L. L. eenige werkzaamheden verrichtte met zijn boor machine, had hij het ongeluk met een zijner pinken onder de boor te geraken, met het ge volg, dat een stuk daarvan werd afgemalen. Dadelijk werd heelkundige hulp ingeroepen en is door den dokter nog een stuk der pink afgesneden ter bevordering der genezing. Dirksland. In deze gemeente zijn enkele gevallen van Croup voorgekomen, waarvan met doodelijken afloop. Stellendam. Ook in deze gemeente worden pogingen aangewend tot bevordering der Zon dagsrust door dien er een lijst ter teekeningis gelegd, houdende het verzoek aan den heer Brie vengaarder om de brieven, couranten enz., die des Zondags aankomen, eerst des Maandags morgens tej willen bestellen. Moge dit velen opwekken en tot navolging zijn. Verleden week had een kind van C. van Len ten het ongeluk, door dat het iets grijpen wil de, van een wagen af te vallen, waardoor een der achterwielen over den schouder ging. Hoewel men het ergste vreesde, kwam het gelukkig nog met een kleine wond vrij. Goedereede. J.l. Zondag is in de voormid- daggodsdieustoefening de heer L. Smit Oaudi- j daat te Noordwjk, voor deze gemeente opgetre- den. ZEerw. had tot text gekozen Lukas 1422 het laatste gedeelte, en wel de woorden „en nog is er plaats." Hoogwaarschijulijk zal het kiescollege dezer dagen een vergadering houden omtrent het doen van een beroep. Ouddorp. Bij A. v. W. in de afgeloopen week brand nog al wat kleedingstukkei aan het gebouw nog al scr Alles was tegen brandschat Brusselsche maatschappij- M trent de oorzaak van den br Op de gehouden tentoonst hage zijn o.m. bekroond me zilver Medaille Jacob Gnnw jarige teenen groeiende op land. Zuidland. Verleden Zoi| liefde leeraar, Ds. J. Bajem gemeente, naar aanleiding va Een talrijke schare vulde volgde met de meeste belang zoo schoone en ware rede. blijdschap en ingenomenhei 2 jaar en 4 maanden in on; ben, met droefheid ziet de trekken. Doch we wensche wiens doen enkel Majesteit in zijn nieuwe gemeente moge zijn. Na het einde dei- zong de gemeente den afsc aar, het 4e vers van Ps. Poortvliet. Naar de vaca hulponderwijzer alhier op 500 s' jaars, hebben zich gemeld. Op de voordrachte de heerenNo. 1 Koole v Boogert van Ouwerkerke, St. Philipslandlaatst gene danig benoemd. Spijkenisse. In de vori hier Arentje Noordzij, wedi welke onafgebroken en in iaren het Kosterschap waart Kerk. Zij bereikte den hoogen Alhoewel het reepen ei ongeveer een maand later a is er in geen jaren zoo w aan't droge vlas geleden. Nog is te vermeldennu maar een diefstal van aard, Van het geringe beschot N. Oprei uit hun land geroc in den nacht van 28 op 2 7 mud grooten weggehaald als dieven dat gewoon zijn Benieuwd zijn velen, of dekking van dader of dade Scherpenisse, 29 SepJ dag eenige knapen in de S bouwer Chr. Hartog aan zouden zij den molen waart machineriën in beweging w doen draaiën, met het on het 7-jarig zoontje van d Hartog zoodanig bekneld j geneeskundige hulp moest Deu Bommel. 2 Oct. nam men een aan vang met rijden van Suikerpeën aan de kaai, men vreest dat dit gewas ook beneden de verwachting zal zijn. t EERLIJK DUURT 1 I Er was eens een kleine Casper Worgan was. Hij was zeer arm. Op zekere ging hij langs de straat, ve Juist kwam hij bij een bak! hij een oogenblik staan bh kouden neus tegen de groot zich op de teenen uit, om kunnen zien, die in den wi In den winkel was Johr die warine brooden en ver een menigte koopers. «O, wat heerlijko koekt verrukking zichzelf vergett kende. «O, wat zou ik gr; willen zijn!» En hij spronj alleen over dat denkbeeld, gelaat weer tegen de vens druk bezig in zich zelf te klein oud mannetje, bijna haren overjas gestoken, zich met zijn blijdschap in het geheel niet zag. Juist zag Casper een k vulde. „O, wat zou het hij die mand thuis te mijne moeder en zusje, zijn!" En Casper nam zijr af, om den knecht den met zijn mand. Maar jt man, met een mand aan en liep tegen den knecht mand liet vallen en al w grond raakte. Hij werd i het gevallene haastig oprt den winkel terug, om den heid te berispen. Casper stond er bij te k: had en toen de deur v; was, zag hij een brood sprong er op toe en kreet van vreugde. „Wat nu een feest hebben!" jongen danste van blijdsc Maar op eens verdweer gelaat. Hij was door onderwezen. Zij had hen het beter zou zijn te Nu kwamen deze woor Er werd een zware strijc Een stem van binnen ze met het brood naar huis, je zusje en gij zelf eens andere sprak; „Casper

Maas- en Scheldebode | 1888 | | pagina 2