1 „VOORUITGANG." Plaatselijke Berichten. Boekaankondiging Voor Kinderen. Ingezonden stukken. Burgerlijke Stand. Kerknieuws. Marktbericliten. Stoom vaartberlchten. Correspondentie. Advertesitïën. Schilder, Een Burgermeisje Sommelsdijk, herinnert lïeeren SLandSsoss- wers «lat door liem tot ooncnr- reerende prijzen stroo gekoekt wordt, en heveelt zïeh hij ver nieuwing' minzaam aan. STEEDS VOORRADIG: M Bessenwijn f0,42s, f0,40, f 0,371 fit 0,47 2-, 0,45, 0,421 Rood Bessensap 0,22. J. L. ARMSTRONG, te Sommelsdijk. Gedurende de maand Septem ber worden de namiddagdienstnren gewijzigd. Vertrekuur van Stellendam naar Middelharnis nam. CIO ure. Van Middelharnis naar Hel- le voet*lis is 2.3© ure. Van Hellevoetsluis naar Middelharnis nam. 3.3© se re. na aankomst der hoot van fl,3© uur uit Rotterdam. Van Middelharnis naar Stel lendam nam. 4 are. J. YAN GELDER. vindt in ons land, kon een uitroep van verbazing met weerhouden, toen hij Vrijdagavond uit zijne kamer van het Arustelhótel over de menschenzee heenzag, die, zoover het oog reikte, op het vuur werk kwam aanstroomen langs de Amstelgrachten en de Sarphatikade, om in den omtrek van de Hoogesluis een reuzenbassin te vormen en verder af te vloeien laugs Utrechtsclie en Weesperzij. „Ik had niet gedacht" riep hij „dat er zooveel Hollanders in de wereld waren Een man, die uit het museum op het Raad huis te Haarlem een schilderijtje van Frans Hals ontvreemdde, is door de rechtbank veroordeeld lot 6 maanden gevangenisstraf. De eisch van het O. M. was één jaar. Vrijdagavond is te Bennenkom door de tram van den Rhijnspoorweg een man van ruim 40 jaren oud, in de nabijheid woonachtig, over reden. Hij was oumiddellijk dood. Sommelsdijk. De tweede verzending der brieven van hier naar Rotterdam die des Zomers per Onderneming worden vervoerd, wordt als ge woonlijk van af 1 Sept. j. 1. per Vooruitgang verzonden. De buslichting is dus heden nam. 1,30 ure. Beroepen naar deze gemeente Ds. J. G. Brui ning te Workum (Friesland.) Middelharnis. De jeugdige weerbaarheids- vereeniging Prinses Wilhelmina alhier, verzond ter gelegenheid der verjaardag van H. K. II. Prinses Wilhelmina, het volgende telegram: De heden opgerichte weerbaarsheid vereeniging Prinses Wilhelmina te Middelharnis biedt op dezen dag II. K. H. Prinsses Wilhelmina hare gelukwenschen aan. Namens alle leden, Sm. POLAK. Waarop 't volgend antwoord werd gegeven: Loo 3181888. Sm. Polak weerbaarheids- vereeniging Prinses Wilhelmina te Middelharnis. Hare Koninklijke Hoogheid betuigt H. 1). dank voor de ontvangen gelukwenscli. De Kamerheer van Dienst, Taets van Amerongen. (Ingezonden.) Op den geboortedag van H. K. H. Prinses Wilhelmina. zonden de feestvierende leerlingen der Chr. Ger. Weeshuisschool alhier een telegram van gelukwensching aan het Koninklijke Huis op 't Loo. Als antwoord hierop werd het volgende tele gram terug ontvangen: Zijne Majesteit draagt mij op den feestvieren den leerlingen der Chr. Ger. Weeshuisschool hoogstdeszelfs dank over te brengen voor de toegezonden gelukwenschen. (was get.) De Adjudant van dienst, Van Spengler. Tijdens afwezigheid der moeder, ontstond gis terenavond door het omvallen der petroleumlamp een begin van brand in de Brandstraat alhier, die echter spoedig door vriendenhanden werd geblust. Dirksland. Door de duisternis misleid, had Zaterdagavond een man uit Ameide, die hier gelogeerd was het ongeluk in de Kerkgraeht te loopen. Na hem niet zonder moeite op het droge gebracht te hebben richte hij zijn schreden naar zijn logement, en werd aldaar van het noodige voorzien. Het is te wenschen, met het oog ver dere ongelukken, dat de straatverlichting, voor al aan den waterkant, niet lang achterwege blijve. Mocht ik onlangs melding maken, dat er eenige personen van hier naar Amerika waren vertrok ken, thans kan ik mededeelen dat een gezin uit Amerika alhier is gearriveerd, en hun voornemen is niet meer naar het land van belofte terug te keeren. Naaldwijk. Als eene bijzonderheid mag worden vermeld dat de vrouw van C. van Eist (brigadier titulair) alhier gepasseerde week moe der werd van haar 13de kind, wat tevens hun 13de dochter is en waarvan er nog 9 in leven zijn. Of van Eist en zijn vrouw verlangen dat een volgende maal hun een zoon geboren mogt worden, meenen we haast niet te mogen betwij felen. Scherpenisse, 30 Aug. Tot gemeenteveld' wachter alhier, is uit het opgemaakte drietal door den commissaris des konings benoemd A. Hendrikse Maréchaussee te Oss (N.-Brabant.) Bruinisse, 29 Aug. In de heden gehouden vergadering van Ingelanden van den polder Brui nisse werd de rekening over 1887/88 vastge steld: de ontvangst op 1011,945 de uitgaaf op 954,91 en het goed slot op 57,035. Op voorstel van een lid der vergadering wordt met II tegen 4 stemmen besloten, om de ka vels 2, 8, 9 en 10 opnieuw te verpachten. De oorzaak tot die verpachting, ligt in de om standigheid, dat die perceelen bij de verpachting op 10 dezer 208 minder hebben opgebracht. De opbrengst der collecte voor de school met den Bijbel alhier, bedroeg 132tegen 139 des vorigen jaars Yoor een tijdvak van veertien dagen, is de begrooting van de plaatselijke inkomsten en uit- i gaven dezer gemeente, voor 1889 ter lezing nedergelegd op de secretarie der gemeente. ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD TE BRUINISSE, op 31 Aug. In de heden gehouden zitting van den Gemeen' teraad, besluit de raad, op voorstel van de com missie van onderzoek, tot voorloopige vaststel ling der gemeenterekening voor 1887, in ontvangst op ƒ18926,79 in uitgaaf op ƒ16837,285 goed slot ƒ2089,505 Voorts besluit ds raad op voorstel van de com missie van onderzoek, tot goedkeuring van de begrooting van het burgerl. armbestuur voor 1889, in ontvangst en uitgaaf elk op 708,125. Omtrent die perceelen waarvan de cijnsen staan op naam van de armen van Bruinisse, wordt door den heer Elenbaas als lid der Commis sie een uitvoerig verslag uitgebracht. De Voorz. zegt de heer Elenbaas dank voor de moeite die hij zich getroost heeft tot het na zoeken van degenen die in vroegere jareu cijns betaalden, doch geeft, als zijn gevoelen te ken nen, dg,t daarmede niet is gezegd, dat die per sonen cijnsplichtig zijn, en zou zonder rechtskun dig advies niet tot innen durven overgaan. Na breedvoerige discussie, wordt op de vraag des Voorz. besloten, tot het nemen van een rechtskundig advies. De voorz. biedt de gemeentebegrooting voor 1889 aan, en op zijn voorstel zal deze com missoriaal worden onderzocht. Tot leden der commissie worden benoemd de heeren W. v. d. Berg Dz., C. Hage en W. Jumelet Mz. Op het bezwaarschrift van L. de Koning, schipper, alhier, tegen zijn aanslag op het ko hier van den hoofdelijken omslag voor 1888, wordt afwijzend beschikt. De raad besluit, het stuk groud, deel uitma kende van het erf van P. Meermans, te verkla ren niet meer voor de openbare dienst bestemd te zijn. De raad gelet op zijn besluit van heden, waar bij dien grond is verklaard niet meer voor de openbare dienst bestemd te zijn, besluit aan de wed. P. Meermans alhier in voortdurende erf pacht tegen eene jaarlijksche cijns van 25 cent af te staan de strook grond gelegen achter ha re erf, toebehoorende aan deze gemeente, onder zekere voorwaarden. De voorz. herrinnert, dat in de vorige verga dering een voorstel is gedaan door W. v. d. Berg, betreffende de havenvergrooting, doch niets naders omtrent die zaak heeft gehoord; hij vindt het voorstel te vaag en aarzelt om het aldus in stemming te brengen. De raad is van oordeel, met het oog dat de vergadering niet voltallig is, dit onderwerp tot nader aan te houden. Op de gewone rondvraag of de leden van den raad nog eenig voorstel hebben in het belang der gemeente, wordt dit ontkennend beantwoord. Hierop wordt de vergadering gesloten. Kerkwerve. Het gewone Zondagsschool feest mochten wij wederom vieren. En het was voor de kinderen dan ook werkelijk feest. Door 't gebed werd er des Heeren zegen over gevraagd en Hem werd er ook de dank voor gebracht' dat het ons vergund was ook in onze vreugde liederen van Zijne genade in Christus te mogen zingen, die duizendwerf is verbeurd, maar ver heerlijkt wordt aan elk oprecht boetvaaardig zondaar die leerde smeeken: O, God wees mij zondaar genadig. De Heere regeert het onderwijs en stelde diegenen die het genieten voor hun huis en gemeente ten zegen in de donkerste diepte leiden zal, zoo zal ik nochtans in den Heere van vreugde opspringen ik zal mij verheugen in den God mijns heils Rede met het oog op de omstandigheden des tijds door J. F. de Klerk, Pred. te Dirksland. Sommelsdijk, W. Boek hoven 1888. Met het uitgeven van deze hoogst ernstige leerrede heeft Ds. d. K. zeker velen een groo- ten dienst bewezen. Het is in waarheid een toe passelijk tijdwoord. Naar aanleiding van den geloofsroem, vetmeld in Habakuk 3: 17 en 18 schetst de schr. eerst de teleurstellingen des levens en haar diepste oorzaak, en toont daarna aan hoe alleen de christen ze te boven kan komen met het oog op de genade-schatten die voor hem in Christus zijn ontsloten. Wij wenschen deze rede in veler handen, en hopen, dat zij vele geloovigen moge bemoedigen, en vele niet geloovigen er toe brengen om niet langer alleen te klagen over de ellende om hen heenmaar veel meer over hun inwendig gebrek, opdat zij alsnog een Borg leeren zoeken voor hun onsterfelijke ziel. Alleen zij toch, die eerst het koninkrijk Gods leeren zoeken en zijne ge rechtigheid, ontvangen rijkelijk van hun God hetgeen zij voor dit en het volgend leven noo- dig hebben. En al is het, dat hun in het tijde lijke veel tegenloopt, uit de gemeenschap met Christus putten zij steeds genoegzame draag kracht en in Zijne gemeenschap leeren zij lijd zaam wachten op afwending van hetgeen hun hier beneden drukt. Wij zijn het dan ook vol komen eens met den geachten Schr., als hij aan het slot van zijn hartelijke toespraak zegt: „Vele mogen hier de teleurstellingen zijn, de grootste zal wel deze zijn te meenen in te gaan en te moeten buiten blijven. O maakt dan ernst met uw leven, met u zeiven. Laat hier op aarde alles wisselvallig blijven indien dit maar vaster kome te staan, dat gij een God en Vader in de hemelen hebt met wien gij in verzoende betrek king staat in Christus. Dat dan der tijden druk en teleurstellingen ons niet gespaard blijven, de kinderen der wereld zullen er door verbitterd worden, Gods kinderen zullen er door gebeterd en geheiligd worden en naarmate de wereld zelve meer en meer uit oog en hart verdwijnt de Heere Jezus hun dierbaar der wordt, de hemel hun nader komt zullen zij den toon des geloofs krachtiger voelen rijzen in hun hart: Alhoewel de vijgeboom niet bloeien zal, en geene vrucht aan den wijnstok wezen zal, dat het werk des olijfbooms liegen zal en de velden geen spijzen voortbrengen, dat men de kudde uit de kooi afscheuren zal en dat er geen rund in de stalling wezen zal alhoewel al uwe baren over mij henengaan zullen al hoewel de dood mij aangrijnze en deze zelf mij DE KERK VAN EEN GLA.S WATER. Dit zeggende haalde hij uit een kast een bun del, waarin niets ontbrak, stroopte de mouwen op en maakte zich gereed de betrekking van heelmeester waar te nemen. De wond des vreem- delings was diepeen kogel was door de kuit van den ongelukkige gegaan, en om te Kunnen loopen had hij bijna bovenmenschelijke moed en kracht noodig. „Gij kunt heden onmogelijk op reis gaan zeide de pastoor, de wond met de voldoening van een heelmeester peilende. Gij moet hiel den nacht doorbrengen; de nachtrust zal uwe krachten herstellen, de ontsteking verminderen, het gezwollen vleesch doen slinken „Ik moet heden, terstond iertrekken viel de vreemdeling hem woest in de rede. Er zijn er die op mij wachten, voegde hij er zuch tende bij er zijn er die mij zoeken Kom, hebt gij gedaan met mij te verbinden? Goed, nu ben ik weder zoo op mijn gemak, als hadde ik geen wond. Geef mij nog een brood; Wees met dit goudstuk voor uwe gastvrijheid beloond en nu, vaarwel!" De pastoor weigerde het geldstuk met onte vredenheid en zeide„Ik ben geen waard, mijne gastvrijheid is niet te koop." „Zooals gij wiltvergeef mij: Vaarwel, gast heer Dit zeggende nam de onbekende het brood, dat Margareta op bevel haars' meesters, wreve lig had gebrachten men zag weldra de lange gestalte des vreemdelings achter de bladeren van het bosch, dat het huis of liever de hut van den pastoor omgaf, verdwijnen. Een uur later hoorde men een hevig geweer vuur en de vreemdeling kwam terug, bloedende, aan de borst gewond en bleek als een stervende. „Neem aan zeide hij, eenige goudstukken den pastoor overreikende mijne kinderen in den hollen wegbij de kleine rivier Hij viel neder en Spaansche soldaten kwamen met het geweer in de vuist de woning binnen en ondervonden van de zijde des gewonden, dien zij sterk boeiden, geen tegenstand meer, waarna zij den pastoor vergunden een verband op de breede wonde van den gevangene te leg gen. Maar in spijt van de opmerkingen welke de pastoor maakte, over het gevaar van iemand te vervoeren die zoo zwaar gew ond was, voerden zij hem toch met zich mede en zeide: Of hij hierdoor of door den strop omkomt; zijn lot is toch zeker. Hij is de beruchte roover José!" José bedankte met een licht hoofdknikken den pastoor, vervolgens vroeg hij een glas water en toen de pastoor bukte om hem te laten drin ken zeide bij met flauwe stem„Gij weet wel De pastoor antwoordde door een teeken dat hij hem begreep. Toen de troep zich had verwijderd, ging de oude pastoor, niettegenstaande de opmerkingen van Margareta, die hem langwijlig de gevaren en nutteloosheid voor oogen hield, om aldus des nachts uit te gaan, het bosch door en richtte zich naar den hollen wegHij vond er het lijk van een vermoorde vrouw, die ongetwijfeld door eenige verloren kogels der gendarmes was gedood, met een kind aan de borst en een kleinen jongen van vier jaren, die zijne moeder bij den arm trok, om haar wakker te maken, want hij meende dat zij sliep. Men kan zich de verwondering voorstellen van Margareta, toen zij haar meester met die beide kinderen zag terugkomen. „Wat wilt gij met die kinderen doen riep zij Wij heb ben zelf bijna niets om van te leven en gij brengt nog twee kinderen mede. Ik zal genood zaakt zijn om'huis aan huis te gaan bedelen voor u en voor hen. En wie zijn zij kinderen van een landlooper van een roover, of misschien nog iets erger. Wordt vervolgd.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur Gisteren is alhier raadsvergadering gehouden, waarbij van 7 leden 6 tegenwoordig waren. Jam mer, dat het afwezige lid dat al sedert gerui- inen tijd door ongesteldheid de zittingen niet bij kon wonen, ook nu niet opgekomen was. Volgens velen zou hij de gemeente van Ouddorp geen ondienst doen, door ontslag te nemen, aan gezien zijn toestand van dien aard is, dat hij wel nooit meer zijn plichten als gemeenteraads lid zal kunnen vervullen. Zooals uit het onder staande zal blijken, is het dringend noodzakelijk dat alle leden tegenwoordig zijn. Naar mij ter oore kwam is daar eene zaak behandeld, die op verscheidene plaatsen meer malen ter sprake kwam en dus voor vele lezers niet nieuw zal zijn. Toch meen ik, een enkel woord daarover onder de aandacht van het pu bliek te moeten brengen, waarvoor U zeker wel eenige ruimte wilt afstaan, en voor welks plaat sing ik U bij voorbaat mijn dank betuig. Niet zoozeer de zaak, hoewel van groot ge wicht, als wel de houding van één der raads leden spoort mij tot dit schrijven aan. De zaak is als volgt: Door den heer W. Voogd werd het verhoo- gen van het schoolgeld op de Openbare Scholen nogmaals ter sprake gebracht. Reeds vroeger was met ecu enkel woord over die zaak gespro ken. Daar het woord van den heer Voogd wei nig ingang scheen te vinden, stelde de heer K. Lodder voor, dit voorstel in omvraag te brengen. Aan dit verzoek werd door den Voorzitter vol daan. De uitslag was3 leden voor- en 3 tegen, alzoo staking van stemmen. Het „tegen" van 2 der leden was wel te ver klaren, daar zij toch tot de liberale partij behooren, en zooals velen dier partij de Openbare School als troetelkind beschouwen en dus van geen schoolgeld verhooging willen hooren. Van den 3en tegenstemmer hadden ik en velen met mij iets anders verwacht. Hij toch heeft door zijn houding, zoowel in- als buiten den raad, getoond dat hij niet met de liberalen wil meegaanzooals dit jaar nog bleek bij de over plaatsing van den heer W., hoofd der Wester- sche School naar die op het dorp, alsmede bij het opheffen van eerstgenoemde school. Waaraan is het nu toe te schrijven, dat hij de Antirevolutionaire partij een slag in het aan gezicht geeft? Zou het schroom zijn tegenover de andere partij Zou het mindere bekendheid met de Ouddorpsche toestanden zijn? Zou het werkelijk zijn bedoeling zijn voor de school, waarvan door enkele familiën gebruik gemaakt wordt, alle burgers te laten betalen? Mij dunkt bij een voorstander van het Chris telijk Onderwijs kan dit laatste niet het geval wezen. Evenmin kunnen de beide eerste vragen bevestigend worden beantwoord. Waaraan is het dan toe te schrijven Ik weet het niet, maar ik heb wel eens gelezen Reinig de harten gijdubbelhartiyenen daaraan denk ik op dit oogenblik. Van harte wensch ik, dat, wanneer het voor stel voor de 2de maal in behandeling komt, hij van zijne meening is teruggekomen, opdat het recht in Ouddorp zegeviere over 't onrecht Ouddorp 1 Sept. '88.A. B. Middclliitriiis, van 23—29 Aiignslus. GEBOREN: Geertruida dochter v. G. v. d. Kroon en C. Vol- werk. GETROUWD: S. F. Kootc, 21 j. en J. Stapel, 24 j. OVERLEDEN: M. Vroegitidewij, 11 ra.; L. v. d. Kooij, 37 j., ectitg. v. D. Kranse. »cn Bommel, van 22 Aug.t Sept. GEBOREN: Johanna, d. v. C. C. Lodder en M. Kroon. OVERLEDENM. Overdorp, 07 j. echtg. v. L. v. l'rooijen Simon, Cornelia, 8 ra. zoon r. J. van Prooijcn, en A. P. de Graaf. A. Koratebed, 82 j. wed. v. A. Oudzegel. Oude Tonge, van 19 Aug,5 Sept. GEBOREN: Jau Willem, zoon van J. Vcrweij en L. de Fouw GEHUWD: D. den Brabcr 23 j. van Rotterdam en W. Ge braad 23 j. Dirksland, van 15—29 Augustus. GEBOREN: Christina dochter v. J. Markus en J. Breur; Corne lia, zoon v. B. Bette en N. v. d. Hoek; Arie, zoon v. P. Groenen- dijk en J. Struik; Jacoba, dochter v. A. v. d. Wckke en II. Rid der. GETROUWD: J. Bakker en K. Bruiusel. .Ilclissaut, van 19 Aug.—5 Sept. GEBOREN: Leeutje, doclitcr v. M. Sareis cn J. Kamerling: Jillis, zoon v. H. Vogelaar en L. Tijl. OVERLEDEN: J. Kaslander G4 j. echtg. van M. Matsinger. Stellendam, vau 19 Aug,5 Sept. GEBORENJacob, zoon v. A. Kalle en B. Troost. Gocderccdc. van 19 Aug.5 Sept. GEBORENKommer zooa v. J. Tanis en E. tan Splunilcr; Gijsbertus, z. v. J. Tanis en II. den llartog. SclierpenisAC, van 1125 Aug. BEVALLEN: C. Hage-v. Putten dochter; T. Klos-Jansens zoon en dochter; L. Quaak-d. Later dochter; J. Quaak- v. d. Burgh dochter; W. v. d. Hare-Duijnhouwer dochter. OVERLEDEN: J. v. Dalen 43 j. P. J. Duijnhouwer 8 w. Bruinisse, van 31 Juli1 Sept. GEBOREN: Bnrtholina, dochter v. W. Jumelet en 1'. Kik: Jan na Neeltja, dochter v. Iz. Ilage en A. d. Koning; Adiiaan, zoon v. J. Klaver en P. Beekman; Jau Krijn, zoon v. J. K. Deurloo en J. W. v. d. Berge; Cornelia, dochter v. J. Zoeter en A v. d. Ber ge; Abraham, zoon v. J. v. d. Berge en C. Hoogerwerf; Cathalinn, dochter v. J. d. Waal en M. Bussclmart; Willem, zoon v. A. Hoek en M. A. Schilporoort; Janna, dochter v. J. d. Waal en KL v. d. Berge; Adriaan, zoon v. S. Jumelet en T. Flohil. GEHUWD: H. L. Kardol met J. v. Gilst; W. J. Walpot met A. M. SchilperoortJ. Chr. A. W. Hoik met P. v. Gilst. OVERLEDEN: Pieternella Otte, oud 48 j, echtg. v. J. Uooger- heide; Cornelis Verspoor Mz. oud 6 weken. Predikbeurten op Zondag 9 Sept. NEDERL. HERVORMDE KERK. Sommelsdijk. Nam. Ds. M. M. de Lint. Middelharnis. Voorn. Ds. K. G. F. W. Ham. Stad a. h. Haringvliet. Namiddag. Ds. T. H. van Dolder. Den Bommel. Voorin. Ds. P. C. A. Ualffman. Ooltgensplaat. Voormiddag. Da. M. M. da Lint. Oude Tonge Voormiddag. Ds. T. H. van Dolder. Nieuwe Tonge. Voor- en Nam. Ds. M. J. Wentink. Herkingcn. Namiddag. Ds. P. C. A. llaltTiuan. Dirksland. - Voorm. Ds. J. F. de Klerk. Melissaut. Namiddag. Ds. K. G. F. W. Ham. Stellendam. Namiddag. Ds. J. L. Tichelaar. Goedercede. Namiddag Ds. J. F. de Klerk. Ouddorp. Voormiddag. Ds. J. L. Tichelaar. NEDERD. GEREF. KERK. (Doleerendc.) Stad a/h Haringvliet, Voorm. Leeskerk en Nam. Catechismus. CHRIST. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis. Voormiddag en Avond P. van Schaik. Stellendam. -- Voor- en Namiddag. Ds. J. J. Koopraane, DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp Voormiddag Ds. K. W. Róssing. Hed, 1ïïerv. Mieris. BEROEPENTe St. Filipsland, Dr. Westrik, te Schiedam. Te Woudsend Ds. de Jong, te Gaastmcer en Nijehuizen. Te Uitwijk c. a. Ds. Hulscher, te Reeuwijk. Te Geldermalsen (toez.) Ds. Loois te Veeneadaa 1. Te VToudbrugge, Ds. Bolkestein, te Ter Aar. Te Zaamslag, Dr. v. d. Beke Callenfels, te Biezeliuge. Te Harich en Buigahuizen, Ds. van Eyck van Heslinga, te Kollumerzwaag. Te Minnertsga (toez.) Ds. van den Berg, te Wel (Betuwe). Te Gouds waard c. a. Ds. Loen, te Grijpskerke. Te Schoonhoven, Ds. v. Lim- burgh, te Tarnen aan den Ainstcl. AANGENOMEN; Naar Boxmeer, Ds. de Groot, te Opheraert c. a. Naar Oegstgeest, Ds. lluijs, te Scherpenzeel. Naar Weesp, Ds. y. Bolhuisen te Delftshaven. BEDANKT: Voor Goes, Ds. Bouvin, te Alkmaar. VoorKrewerd en Jukwerd (toez.) Ds. v. Loon, te Sassenheim. Voor Lutten Da. Heeringa, te Terhoorne. Voor Alkmaar, Ds. Heinecken, te Ameron gen. Voor Jutfaas, Ds. Wensinck, te Benschop. Voor Marken Ds. Kok, te Gouderak. Voor Kubaard, Ds. Bolkestein, tc Ter Aar. Voor Brouwershaven Ds. v. d. Meer van KolTeler, te Moordrecht. Voor Leerdam Ds. Hattink. te Apeldoorn en 't Loo. Voor Vledder en voor Peperga c. a. Ds. Moulijn. te Ruinen. Voor Lienden Ds Ver steeg, te St. Pancras. Voor Oudemirdem c. a. Ds. de Lange, te Bruchem eu Kerkwijk. Voor Akkerwoude (toez.) Ds. v. IJsendijk, te Laren. Voor Ameide c. a. Ds. de Lange, te Bruchem c. a. Voor Morra en Lioesens Ds. Remij, te Hengeloo. Voor Gainereu, Ds. Sleeswijk Visser, te Uijsoord, OUDE TONGE, 31 Aug. Jarige Tarwe 7,00 h. ƒ8.jNieuwe 600 u 050; Gerst, 4,00 h f 450; Rogge 6: Ilavor 3 Ka- narizaad 7,50; Ajuin ƒ2, de 00 Kile; Boter, 0,70; Eieren, f 3,75. Rotterdam, 3 September. TarweVlaamsche, Zeeuwschc, Flakkee- sclic eu Overraaassche de beste ƒ8,00 k 8,40 goede en mindere 7,30 k 7,70; Canada 0,50 k 6,70 Inl. Witte van 8,60 tot 8,90 per 100 kilo, mode polder ƒ0,Nieuwe, de beste 0,25 k 7,13- Rogge: de beste J 0,25 k 0,40 mindere 5,50 k 0,00. Nieuwe, de beste 4,50 k f 5.75. Gerst: Nieuwe winter, ZceuwseheFlakkeesche eu Overmaassche de beste 400, k 4,90 mindere J 0,00 k 0,00, dito Zomer de beste 4,00 a 4,00, mindere 0,00 a 0,00. Chevalier de beste 3,25 k 3,70 mindere 2,00 k 3,10, Iulandsche Winter van 0,-— dito Zomer 0,— Chevalier 0,— per 100 kilo. Haver: de beste 3,25 k 3,90, mindere 2,k 3,10. Paardenbooneu: de beste f 5,70 a 0,00 mindere J 5,20 k 5,60 Schapeuboonen naar kwaliteit 5,75 k 0,25. Duivenboonen met kleinen handel 0,25 k 7,00. Blauwe Erwten nieuwe de beste 8,50 k ƒ9,75, mindere 7,25 a f 8,00 niet kokende 0,20 k 0,50. Koolzaad van 10,50 mindere 0,00 k 0,00, Nieuw het beste vau ƒ8,50 tot 2,80 llenuipzand van 0,00 tot 0,00. Kanariezaad. Het beste 8,25 k 8,75 minder 7,50 k8,00 per 100 kilo 10,25 10,50. Ilefc stoomschip RotterdamN. A. S. M. van Rotterdam naar New-York passeerde Wight 2 Sept. Het stoomschip Edamvertrok van New-York naar Amsterdam 1 Sept. De heer X te O. zond ons een antwoord op een tegen hem gericht schrijven in Onze Eilan den. Dewijl echter de toon, in dat blad aange slagen, de perken der bescheidenheid ten eenen- male overschrijdt, en uit alles duidelijk is, dat men in dat blad meer personen zoekt te laken dan voor beginselen strijden, achten wij liet raadzamer, op zulk een overdreven partijdig geschrijf niet in te gaan, en laten daarom bet artikel van den heer X, hoe waar en snedig zijn inhoud anders ook zij, voorshauds liefst ach terweg^(Red.) Een Jongmensch, 28 jaar, zoekt zoo spoedig mogelijk plaatsing als of in een Magazijn van Verfwaren en aanver wante artikelen. Br. fr. aan J. Geldof, Wage- naarstraat. Vlissineen. Er biedt zich aan P. G. om dadelijk of met November in dienst te treden. Adres: motto Burgermeisje" aan het Bureau van dit blad. p. flesch p. 6 ff. p. 12 ff. Alsmede alle mousseerende en medicinale WATEREN, bij De aannemer, i

Maas- en Scheldebode | 1888 | | pagina 3