1 1 „VOORUITGANG." Betrekking KACHELS TE KOOP I Veilen en Verkoopen: J. F. de KLERK, Vrijwillige verkooping. (te Berichten. l oor Minderen. Ingezonden stukken. Burgerlijke Stand. M erknieuws. Marktberichten. Maal van onbekende brieven. Stoosnvaarlberlebten. C Correspondentie. Ariverteiitiën. Een Burgermeisje Buffetjuffrouw Halfwas Smidsknecht, Dienstbode VUURLAKKERIJ. W. VA\ AS. BOERENWAGEN MET IJ ZE It EN ASSEN, OUDE BOERENWAGEN 0. TiELEiAN, Gedurende de maand Septem ber worden de namiddagdiensturen gewijzigd. VoHrekmir van McBi curiam naar MiririeSharnls nam. 1,3© ure. Aam Widdclharnis naar Hel levoetsluis 2,30 ure. Van Hellevoetsluis naar Miridelharnis nans. 3,3© ure, na aamSkOÈSist «Ier boot van 1,3© uur uit Hoitcrdam. Van Mïdrielliarnas naar Stel lendam massa. 4 ure. J. VAN GELDER. herinnert Heeren ELaiuSbon- wers «lat «loor ïsessi tot concur- reerende prijzen stroo gekocht wordt, en beveelt zich bij ver nieuwing minzaam aan. Zaterdag 25 Anpstns a. s. 1.V6.10 BB. ÏITlli'ÏTMS) B«©(L'WI>AVS&, ©.25.6©. H. WB2 ft Mi WW, REDE Uitgesproken met het oog t WIItBiSIjAVW. Men den Jongeling en den Deed. STELLENDAM Ben in 1856 ingedijkten polder, te Stellendam voor den Adriana polder, aan de Haven van Goede reede, met bouwwoning, bouw- schuur, duinen en buitengronden, samen groot ruim 37 Hectaren. Te aanvaarden met bloodschoof 1888. ir den Koning en Hoogst- sring, ook de bede toe te m den gouverneur-gene- rdijk en zijn gezin voor- ir door God gezegend, In- l tot roem en den Koning eerlijking zij. Minister van Koloniën. „Keuchenius." leed de heer O. T. Bosgra voor het district Bergum een ingewandsziekte. Gaf ht omtrent den toestand uitzicht op herstel, heden diep leedwezen, dat de den. Uit oorzaak zijner ra slechts enkele Kamer- men. Voor de zjjnen en aer inwoning is zijn heen- De overledene bereikte Stand. trent den gezondheidstoe- den, dat het vatten van aak is van de ongesteld- t het bed houden. De toe maar de leeftijd van den bijzondere zorg. Amersfoort; n de vorige week op zoo werd bij het dresseeren erenavond na een vreese- olgeu daarvan overleden, an betreurd, die zoo on- kwam. staaltje van koppigheid en voor. Sedert 14 Mei jl. 23jarige verpleegde, die iet gesproken heeft en zich ijn verpleegtijd van één te spreken. Alle mogelij- onthonden van een deel ig, om hem daarvan af te teloos te zijn. lat door den Minister van gel is genomen, die on teer hier te lande ten goe- October zullen nl. vau- ratie verkrijgbaar gesteld ;fkaarten", een soort me- gedrukten vijfcents post- n gegomde, geperforeerde .dministrarie is het nieuwe gedoopt met den naam van e dezer kaarten verschilt, ijn, niet veel van die eener inhoud er van is aan de igen onttrokken, tgevouwen kaait geschiedt geperforeerde met de gom randen, us veel overeenkomst heb- a la poste. oude kleeren en huisraad een halve gulden een bed. el er een oude tabaksdoos horloge met ketting en er inhield. De verkooper hebben, maar de koopman bed onvoorwaardelijk heeft dienstdoend personeel van Almelo, die Vrijdagavond te Zwolle binnenstoomde, vaar ontkomen. Die trein gewone standplaats, maar doorrijden en kwam met scht tegen de bij het mid- stop- of veiligheidsbuffer >r aan den voet afbraken, terugsprong, stil stond en ;hade bekwam. De in den ers kwamen met den schrik jk ingesteld onderzoek be- op tijd te hebben geramd, iijtijds tot stilstand te heb- ijk geraakte een jongetje :ekeren A. V. spelende te ikkig gevolg, dat men hem later levensloos ophaalde. De heer M. M. Witvliet, •avenhage, verkreeg heden als hoofdonderwijzer. 22 Augustus. In de raad- alkier gehouden werdbe- 2e Openbare School gelegen r J. van 't Hof thans on- t. De voordracht bestond ran Sommelsdijk, 2. Van ert, 3. Moerman van Delfs- •d van Spijkenisse, 5. De i. i Maandagavond eenige kin waren, ging één dezer ach- waardoor de kar opwipte, iteloos er van onder werd M. Schreur alhier, bezig vlas te leggen, werd deze ^t een hooivork in één der wel men het ergste vreesde, kans, dat het oog niet ver werd ons anders zoo rustig eweging gebracht, door den relke zich te veel aan Bac chus had geuijd, en door de politie werd op genomen, en naar den toren gebracht. Herkingen. Zaterdag jl. viel een kind in een diepen waterput waarin het zeker zou ver dronken zijn [indien er geen tijdige hulp was komen opdagen. Melissant, 22 Augustus. De heer F. J. Vonk Onderwijzer alhier, heeft deze week te Arn hem met gunstig gevolg examen afgelegd als hoofdonderwijzer. Stellendam. Het vleesch dat op alle plaatsen meest 8 a 10 stuivers per 5 ons is, wordt kier door onzen slager C. v. Seters verkocht voor 25 a 30 cent per pond. De puike kwaliteit laat niets te wenschen over. Ouddorp. Moest ik u gepasseerde week een plotselinge dood melden, thans moet ik zulks weer doen. Dingeman Hoek naar zijn land gaande, voelde zich plolseling ongesteld en kon niet meer huis waarts komen. Hij overleed in de Oudestoof. Tusschen Maandag en Dinsdag was C. v. d. Klooster visschende in de Noordzee toen hij eensklaps van boven hoorde roepen, „Waar zijn wij schipper?" Men kan zich den schrikkenden schipper voor stellen, die later begreep dat 't een reiziger uit een luchtballon was die hem die vraag deed. Hellevoetsluis. De genietroepen en de ves ting-artillerie brachten deze week de omliggende sterkten in orde, die tijdens de manoeuvres van zee-en landmacht bezet zullen worden. Verleden Woensdag kwam de infanterie bezetting te Ilellevoetsluis, dat eigenlijk vreemd klinkt, daar in vestingen, waartoe Brielle en Hellevoetsluis behooren, steeds infanterie in garnizoen behoorde te liggen. Met het zware kustgeschut zal niet gevuurd worden, naast het kustgeschut zijn lichtere vuurmonden opgesteld. Evenals in 1885 worden eenige huzaren voor den ordonnaneedienst gedetacheerd; in 1870 was op Voorneeene brigade gelegerd zonder ruiters. De sterkte der militairen die aan de manoeuvres deelnemen en aan boord der schepen dienen, kan op 2000 man gerekend worden. Zuidland. Bij de verleden week gehouden examens in den Haag, slaagden o. m. als hoofd onderwijzer, de heer Quak, alhier geboortig en thans als onderwijzer werkzaam aan de Christ, school te Driebergen. De Unie-collecte heeft in deze gemeente be houdens eenige nagiften de som opgebracht van ƒ69,15; verleden jaar bracht ze ongeveer 3 meer op. Voorwaar een verblijdend teekenWant niettegenstaande er maandelijks nog eene collecte in de kerk wordt gehouden voor de Chr. school, die van 25 tot 40 gulden telkens opbrengt, dan moet men wel zeggen dat, in aanmerking ge nomen de drukkende tijden en de gevers meest burgers en tot den werkenden stand behoorende lieden zijn, men hier voor het Christelijk onder wijs nog al wat over heeft. Dat 's Heeren Zegen dan ook op deze gaven moge rusten Spijkenisse. Ook onze gemeente is sedert eenigen tijd in het bezit van een antirevolutionaire kiesvereeniging opgericht onder de banier „Vreest God, eert den Koning". Zij gaat uit van het doel, om het beginsel „Recht voor Allen" zoo moge lijk te doen zegevieren en alzoo een einde te maken aan het onrecht der zoogenaamde minder heden. Zij zoekt medewerlcing met allen die het heil der gemeente, en der maatschappij in 't algemeen, niet van menschen, maar van God Almachtig verwachten en daarom gelooven en belijden, dat niet alleen op het gebied der kerk en school, maar ook op het gebied van den Staat of over heid alles moet onderworpen zijn, aan Hem en aan Zijn Woord. Zij het onze kiesvereeniging gegeven, om naar luid van hare beginselen op kloeke en waardige wijze te arbeiden. Reeds spoediger als wellicht meenigeen onderstelt zal alsdan haar invloed ten goede worden gevoeld. Verzuime niemand, die met grondslag en doel zijn instemming betuigt, zich tot lid te laten inschrijven. De contributie is gering, en, Je main tien dray. Poortvliet, 21 Aug. Onze aanleg- en lading plaats voor schepen nl. Strienham, omstreeks een half uur van onze gemeente verwijderd, zal ook voorzien worden door een Fairbank of weegbrug, waarvan het [hout en steenenwerk is aangenomen door den heer J. C. Krijger voor ƒ562,98, en het weegtoestel zal geleverd wordeu door de hee ren Stokvis Co. van Rotterdam. De collecte voor de school met den Bijbel heeft opgebracht ƒ7,88. Scherpenisse. 18 Aug. Voor de vacante betrekking van gemeente-Veldwachter alhier ont staan door het overlijden van J. Hendrikse hebben zich niet minder dan 30 sollicitanten (26 per soonlijk en 4 schriftelijk) aangemeld. St. Armaland, 20 Aug. Evenals op andere plaatsen is het ook in deze gemeente treurig met de aardappelen gesteld. Voor eenige weken gaven deze het uitzicht op een ruime opbrengst, doch de ziekte is er in gevallen en nu* is dat vooruitzicht naar alle ge dachten vernietigd. Van de vroege anders best van smaak en die een ruime opbrengst gaven is meer dan de helft verloren. En hoe zal het met de late zijn? Ze staan geheel zwart te velde, en daar ze in den groei gestremd zijn, is het te vreezen dat quantiteit noch qualiteit zal meevallen, 't Is te hopen dat de uitkomst beter zal zijn dan er gevreesd wordthet zon er anders treurig uit zien met de arbeiders en kleine landbouwers, die op hun gepachte akkers voornamelijk deze vrucht verbouwen. Een treffend sterfgeval had gisterenavond al hier plaats. Een vrouw die met een andere was gaan wandelen, werd onderweg door een beroerte getroffen en overleed in korten tijd. Wel een harde slag voor man en kinderen, die zoo plot seling een liefhebbende echtgenoote en zorgdra gende moeder moeten missen, en weêr een bewjjs te meer, hoe broos onze levensdraad is. DE KERK VAN EEN GLAS WATER. Een der fraaiste kerken in de omstreken van Sevilla, een stad in Spanje, is die van San Pietro. Kosten noch moeite zijn aan haar ge spaard, zij heeft duizenden gekost. En als wij u nu vertellen dat die belangrijke som als loon voor een glas water werd gegeven, zal het u ongelooviglijk voorkomen. En toch is het zoo. Zij wordt ook door de Spanjaarden in den regel „de kerk van het glas water" genoemd. Vraagt gij naar de reden daarvan, dan zal men u het volgende verhalen. Op een brandend heeten avond van het jaar 1815 kwam de oude pastoor van San Pietro, een dorp op eenige mijlen afstands van Sevilla gelegen, vermoeid in zijne armoedige woning terug, waar Margarita, zijn vijftigjarige huis houdster, hem wachtte. Hoe weinig welstand men ook gewoon is bij den Spanjaard ten platten lande te ontmoeten, kon men toch niet nalaten de naaktheid op te merken die in de woning van den goeden priester heerschte. Die naaktheid der muren en de karigheid der meu belen kwam nog meer uit door een zeker voor komen van gegoedheid, dat toch zichtbaar was. Margarita had juist eene schaal met eten voor haren meester gereed gemaakt, dat zij Oil a podrida noemde doch trots den deftigen naam en de geurige saus, niets anders was dan het overschot van het middagmaal, met de meeste zorgvuldigheid vermomd en klaargemaakt. De pastoor haalde met gespannen neus de geur der aanlokkelijke spijze op en zeide: „Margarita! dat is een olla podrida om van te watertanden. Kameraad! ge moogt wel blijde zijn dat ge zulk een avondmaal bij uwen gastheer aantreft. Op het woord gastheer, keek Margarita op en zag een vreemdeling dien de pastoor had medegebracht. Het gelaat der huishoudster ver anderde eensklaps en kreeg eene vreemde uit drukking van gramschap en teleurstelling. De blik dien zij op den vreemdeling en daarna op haar meester wierp, getuigde van inwendige drift. De pastoor sloeg voor dien blik de oogen neer en zeide op zachten toon en met de ver legenheid van een kind: „Nu, Margarita! als er voor twee is, is er voor drie ook genoeg. En gij zoudt toch niet graag willen, dat ik een Christen, die in geen twee dagen heeft gegeten van honger had laten omkomen". „Wat Christen? Hij gelijkt veeleer een roover!" antwoordde Margareta, terwijl zij het vertrek uitging onverstaanbaar mompelende. Wordt vervolgd.) Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur! KERMIS INDRUKKEN. De dorpsklok had juist zes ure in den morgen geslagen, en niet zonder een gemengd gevoel, hoorde ik daarop de klok, die de kermis inluidde, welke deze week zal worden gevierd. Ik dacht aan de woorden van Young in zijne Nachtgedachten, „Wij bemerken, zegt hij, den tijd alleenlijk door zijn verlies, 't Is dan wijsselijk gehandeld van den mensch hem een tong te geven. Dit plechtig geluid (het slaan der klok) treft mij alsof een Engel gesproken had. Hoor ik wel, zoo is het de doodklok van mijne verloopen uren. Waar zijn zij Bij de jaren voor den zondvloed. Dit is de leuze dat ik mij moet haastenen hoe veel is er nog te verrichten!" Gedenkt dan, de uren gaan voorbij, en zij worden u toegerekend. Hoogere gedachten hielden mij bezig, ik hoorde nog een andere stem, het is die van de Opper ste wijsheid, die overluid roept daar buiten, hare stem verheft op de straten, die, wanneer deze bode zal ontvangen worden, reeds vol zal zijn van de dartelheid en ijdelheid der kermisweelde. Zult gij nu nog niet tegenstaande deze roepende stem, u aan de ijdelheid overgeven en den vorst dezer eeuw op zijn roepen gehoor geven? Weet dan dit, dat de Opperste wijsheid op al die plaatsen, waar gij gaat, zal tegenwoordig zijn Hij zal de plaats doorgaan met Zijne roepende stem, En wie zal met geen heilig beven wor den aangedaan, wanneer de dreigende stem ge hoord wordt: „Dewijl Ik geroepen heb, en gij geweigerd hebt, en Ik mijne handen uitgebreid heb, en er niemand was die opmerkte, maar hebben al Mijnen raad verworpen, zoo zal Ik ook lachen in uw verderf, Ik zal spotten als uw vreeze komt! Gewisselijk de Heere zal het zien en zoeken. Hij zal ons eens overgeven aan ons zeiven, ons als Ephraim laten varen, en ons Zijne genade en liefde aftrekken, wan neer al Zijne waarschuwingen niet helpen, gelijk zij tot nog toe niet gedaan hebben. De Heere mocht Zijne hand van ons aftrekken, en ons overgeven in de verkeerdheid van onze eigen wegen, even gelijk Hij met Israël handelde, „Mijn volk heeft Mijn stem niet gehoord en Israël heeft mijner niet gewild. Dies heb ik het overgegeven in 't goeddunken hunner har ten, dat ze wandelen in hunne raadslagen. Och dat wij in dezen onzen dag nog begrepen wat tot onzen vrede dient. Zullen velen zich aan het ker- misgewoel schuldig maken, kunnen zij door geen middelen gestuit worden, dat wij aan de wijsheid en goede wil laten van onze door God gestelde machten, dat wij hun minste, die ons Juda noe men, haar niet gelijk worden. Wil dan het Israël van de wereld met alle kracht deelnemen aan de ijdele kermisvreugde, wij laten haar aan het oordecd des Almachtigen, dat immers Juda niet schuldig worde? Ik laat de vraag over aan uw eigen geweten, en roep u openlijk op, om partij, beslissende partij voor of tegen Christus te kiezen, maar u wel te beraden, naast wie! of deemoedig knielen onder den schepter des vredes, öf „met een ijze ren roede gehoed en in den wijnpersbak der gram schap vertreden te worden" er is geen andere keuze „Nu dan," laat mij toe met den gewijden dichter te herhalen„Gij Koningen handelt ver- standiglijklaat u tuchtigen, gij rechters der aardeDient den Heere met vreeze, en verheugt u met heving. Kust den Zoon, opdat Hij niet toorne, en gij op dien weg vergaat, wanneer zijn toorn maar een weinig zou ontbrandenwelgelukzalig zijn allen, die op Hem vertrouwen!" Erkennen wij Hem te zamen als Koning der Koningen en Heere der Heerende Christen natie mag zich geene vreugde veroorlooveu, die Hij haar ontzegt. O, mogten wij zoo allen, allen te zamen ons voor liet eerst of bij vernieuwing verbinden, om op ieder gebied ons de getrouwe dienaren van dezen „Potentaat aller Potentaten" te toonen! De tijden roepen met dringenden ernst om het christelijk beginsel op alles toe te passen: zoo de doodelijk kranke Maatschappij, zoo wij niet ten verderve zullen spoeden. En ziet gij niet dat God openbare teekenen van zijnen toorn geeft, en voortkomt uit zijne heilige plaats en met zijn hemelsch heir tot ons komt? In liet midden van den zomer, zendt Hij ons den winter; gedurigen regen giet Hij over ons uit, zullen wij dan elkaar toeroepen„Vrede, vrede en geen gevaaren daar is geen vrede. Moge het aantal steeds toenemen van hen, die voor de goden dezer eeuw hunne kniën en harten niet buigen, maar dat de verlosten en gekoch- ten uit alle deelen der strijdende kerk op aar de één loflied instemmen zullen ter eer van Hem, dien zij allen als Koning der Koningen en Heere der Heeren aanschouwen. Dankzeggende voor de afgestaane plaatsruimte, blijf ik Uw dienstwillige Bruiuisse, 20 Aug. '88 P. Z. Sommelsdijk, van 24 Juli14 \ug. GEBOREN: Pietcrlje en Cornelia, tweelingen van E. Troost; Suzanna Cornelia, dochter v. C. Faasse en N. Scliellevis. ONDERTROUWDP. D. Cortlever met J. II. Both; A. van Antwerpen met A. van Groningen. OVERLEDEN: B. Heintjes, 67 j., wedi. van J. G. Gootjes. Ooltgciisplaat. GEBORENCornelis zoon v. L. Korteweg Ar. en M. Mosselman; Maatje Elizabeth, dochter r. J. Sorber en L. Hobbel; Maria, doch ter v. M. de Vos; Elizabeth, dochter v. D. Korteweg en F. vnu ReeHendrik, zoon v. L. van Gent en L. van PuttenJozina, docliter v. P. Aarnoutse en P. van Veen; Jacoba, dochter van j! G. Knops en N. Klein. GEHUWD: G. P. Moerman, 26 j. en H. A. Landheer 24- j. OVERLEDEN: M. E. Sorb.r, 13 d.; Hendrika Wagner, 3 w. Nieuwe Tonge, van 3 Juli15 Aug. GEBORENMaria, dochter v. J. Verweij en H. Drooger; Maria, dochter v. J. llamete en N. Koppenaal; Giesje Marteintje dochter v. C. Verweij en W. Bezeraer. ONDERTROUWD: J. v.d. Hoek 23 j. en A. C. Berkhoud21 j.; W. Butli van Ooltgensplaat 36 j. en F. v. d. Boogert 33 j. Dirksland, van 714 Augustas. GEBORENA rentje, dochter v. D. Buth, en L. Kardux; Catha" rina Adriaua, dochter v. D. van Weel en S. L. IlavelaarI'ieter Jacobns, zoon v. A. Grootenboer en L. Veenmnn. ONDERTROUWD: J. Bakker 20 j. en K. Bruinsel 21 j. Predikbeurten op Zondag 26 Aug. NEDERL. HERVORMDE KERK. Sommelsdijk. Nam. Ds. P. C. A. IlallFinan. Middelharuis. - Voorm. Ds. K. G. F. W. Ham. Stad a. h. Haringvliet. Namiddag. Ds. M. J. Wentiuk. Den Bommel. Voorm. Ds. P. C. A. Ilalffman. Ooltgensplaat. Voormiddag. Ds. M. M. de Lint. Oude Tonge Voor- en Namiddag. Dj. T. II. van Dolder. Nieuwe Tonge. Voorm. Ds. M. J. WentinV. Herkingen. Namiddag. Ds. M. M. de Lint. Dirksland. Voorm. Ds. J. F. de Klerk. Melissaut. Namiddag. Ds. K. G. F. W. Ilam. Stellendam. Namiddag. Ds. J. L. lichclaar. Goedcreede. Namiddag Ds. J. F. de Klerk. Ouddorp. Voormiddag. Ds. J. L. Tichelaar. NEDERD. GEREF. KERK. (Doleereude.) nerkingen. Vrijdag 2*1- Aug. 's Avonds M. Rnbens leereud ouder ling te Terneuzen. Huwelijksinzegening. Stad a/h Haringvliet, Voorm. Leeskerk eu Nam. Catechismus. CHRIST. GEREFORMEERDE KERK. Middelharuis. Voormiddag en Avond Leeskerk. Stellendam. Voor- en Namiddag, Ds. J, J. Koopmanz, DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp Voormiddag Ds. K. W. Rössing. OUDE TONGE, 17 Aug. Tarwe 7.30 a 7.80; nieuwe gerst ƒ3.90 a f 4.30; haver ƒ2.76; rogge 5.75; kanariezaad ƒ7 a 8; ajuin f 2.50 de 60 kilo; boter ƒ0.05; eieren ƒ0.035 Rotterdam, 13 Augustus TarweVlaarasche, Zecuwsche, Flakkee- sche en Overmaassche de beste ƒ8,00 h 8,40 goede en mindere 7,30 a 7,70; Canada 6,50 i 0,70 Inl. Witte van 8,60 tot 8,90 per 100 kilo, roode polder ƒ0,— Rogge: de beste 6,30 A 6,60 mindere 5,70 k 6,20 Gerst: Zecuwsche, Flakkeesclie en Overmaassche winter de beste ƒ400, it 4,70 mindere 2,00 A 3,10, dito Zomer de beste 14,80 a 5,00, mindere 4,30 A 4,70. Chevalier dp bpstp 3,25 A 3,70 mindere 2,00 A 3,10, Iulandsohe Winter van t 0,dito Zoiner 0,— Chevalier 0,— per 100 kilo. Haverde beste 3,25 A 3,90, mindere 2,A 3,10. Paardenboonende beste 5,70 A 6,00 mindere 6,20 A 5,60 Schapenboonen naar kwaliteit 5,75 A G,25. Duivenboonen met kleineu haudel 6,25 A 7,00. Bruine Doonen de beste 11,50 A 12,00 mindere 9,00 A 11,00 Witte boonen de beste 13,00 A 14,00 mindere 11,00 a 12,00 Blauwe Erwten de beste 7,50 a 7,7o, mindere 7,25 a 8,00 niet kokende 6,20 A 6,50. Koolzaad van 8,50 A 9,80 mindere 0,00 A 0,OQ. Hennipzaad van 0,00 tot 0,00. Kanane^aad. Het beitf^S?3$ A 8,7p minder 7,50 A 8,00 per 1QQ kÜQ 10,25 lQ,bQ, Over de tweede helft der maand Juli van het Postkantoor Dirksland. Van Dirksland: W. Langerak, Ooltgensplaat. Van Oude Tonge: Spiegelplein 223, Rotterdam. Van Sommelsdijk: P. Vermeulen, Rotterdam. Verzonden geweest naar Amerika Van SommelsdijkK. Hollaar, Muskegon. Het stoomschip AmsterdamN. A. S. M. van Rotterdam naar New-York, pass. Lizard 19 Aug. Aanstaande week wordt D.V. een be gin gemaakt met bet Feuilleton „JANSJE DE HUTBEWOONSTER" UIT HET ENGELSCII. Op Zondag 26 Augustus hopen onze geliefde ouders, KLAAS KIEVIT EX PIETERNELLA ROODZANT hunne VIJFTIG-JARIGE ECHTVER- EENIGING te herdenken. Hunne dankbare kinderen, Behuwd- en Kleiukinderen. Sommelsdijk, 24 Aug. '8 Er biedt zich aan P. G. oin dadelijk of met November in dienst te treden. Adres: motto »Burgermeisje" aan het Bureau van dit blad. Een net burgermeisje, 23 jaar, zoekt een betrekking als in een burger Café, ook niet ongenegen in de huishouding behulpzaam te zijn. Fr. br. onder letter M. aan F. J. Bouweus te Middelburg. Wordt gevraagd een bij W. Constandse, Mr. Smid, te Rhoon. Hoogachtend, Sommelsdpk, Terstond gevraagd te Middelharuis, een zindelijke niet beneden de 18 jaar. Franco brieven letter B. aan W. Boekhoven Sommelsdijk. Bij een eenig Heer, öf als huishoudster met behulp eener dienstbode, bij iemand met kinde ren, zoekt een burgerdochter tegen November of eerder eene betrekking. Brieven, motto „betrekking" aan het adver tentiebureau van W. BOEKHOVEN te Som melsdijk. Daar ik mij speciaal heb ingericht tot het lak ken van kachels enz., bied ik bij deze mij min zaam als zoodanig aan. Mijne inrichting is de eenige op dit eiland. De bewerking volgens Dordtsche metbode ge- i ven aan kachels een vuurvaste glans en zijn dus zeer duurzaam. UEd. Dw. Dienaar, Schilder. aangeboden, EENE FONKELNIEUWE voor de prijs van slechts flSO. Alsmede een in goeden staat zijnde voor civielen prijs. De betaliuga-oondjtiën nader overeen te komen. Mr. Smid, NIEUWE TONGE. De aannemer, De Notaris VAN SCHOUWEN te Goedereede, zal op 's nam. 5 ure, in het logement van AKERS- HOEK te Ouddorp, in ééne zitting in den polder het WEST-NIEUWLAND. Ver huurd tot 11 Nov. 1894 a 153,33 's jaars. aldaar. Verhuurd tot 11 Nov. 1894 a^20 's jaars. Nadere inlichtingen geeft genoemde Notaris. Bij den Uitgever W. BOEKHOVEN te Som melsdijk, is verschenen: Predikant te Prijs in netten omslag 15 Cents. DE DERDE DREK van SAMENSPRAAK Prijs 10 Cents. De bestelde Ex. van beide werkjes worden heden (Vrijdag) afgezouden. Bestellingen worden hij iederen solieden Boek handelaar aangenomen. De Notaris VAN SCHOUWEN te GOEDEREEDE, zal op DINSDAGEN 28 Augustus en 4 Sep tember a. s., telkens namiddags I2V3 ure, te in het Logement VAN GELDER, veilen en verkoopen Inlichtingen geven de Heer J. SCHADDE- LEE teZuid-Beijerland en genoemde Notaris.

Maas- en Scheldebode | 1888 | | pagina 3