m- 1 4 I f, PUIK TIENDVLAS. A. KOPPENAAL NOG NOOIT ZOO GOEDKOOP!! Geschikt voor een volslap Heerenpak, of R. BOLIJN DE ARMADA VERSTROOID. Handleiding Mj do beoefening der Gewijde Geschiedenis, Plaatselijke Berichten. Bericht aan zeevarenden. öesterbeurs. Burgerlijke Stand. marktberichten. Dienstbode Den Boerendienstmeid kerkiiienws. Rijkspostspaarbank. Staat van onbekende brieven. Stoomvaart berichten. Correspondentie. Kleermakersknecht, Schoenmakerij, 25-jarige Echtvereniging, 25DUIZEND PUIKE ZOETE of VETTE KAAS, 5 el, 2 el "breed, Buksking J. H. VAN PEURSEM te Utrecht. J. VAN ANDEL, Slechts een beperkt getal es. is nog voorhanden. ORGEL OF HARMONIUM, w, ii. vaiï 't si et rus. iding n te- ïani- p de zijne aan- 'arijs velke n de Lan- shen, irden inder proer alle ilegd. werk *pen: n de uier- die delijk n. zaak it de •han- echte eden. daar i werd zeer op een 1 hoog. Uit kanten en chefs moesten zich uit de Toeten maken en konden slechts de politie uit Erfurt ontbieden, 's Nachts kwam deze opdagen; de „Lippers" hadden zich in hun woningen gebar ricadeerd en schoten daaruit op de Thuringers. De soldaten hadden de handen vol, maar ver jaagden de strijdenden uit hun schuilplaats. Nu werd de kampplaats overgebracht naar de bouw landen in den omtrek en daar vocht men, totdat een 30-tal werklieden min of meer verwond den strijd moesten staken; van één „Lipper" was de neus half afgesneden en zijn gelaat was door allerlei verwondingen onherkenbaar; een ander lag met gehavenden neus en afgehakte bovenlip te kermen. De justitie heeft een on derzoek aangevangen. Een akelige ontdekking. Voor eenigeu tijd is te Sevilla in Spanje door metselaars een gesloten kelder ontdekt, waarin zij na de genomen voor zorgen, in plaats van een schat een gewelf vonden. De vier pilaren van dit gewelf waren van groote ijzeren ringen voorzien, waaraan uitgedroogde of versteende lijken waren bevestigd. De zijden klee dereu en het schoeisel van drie dezer lijken waren nog in eenen goeden toestand. Het vierde lijk was dat van een monnik op bloote voeten en met een rozenkrans in de handen. Aan de achterzijde van het gewelf hing een lamp die geheel geroest was. Al de kleederen waren van de vorige eeuw. De ongelukkigen, die daar gekluisterd waren, zijn naar alle waarschijnlijkheid daar allen van honger omgekomen als slachtoffers der Roomsche inqui sitie. Eenige weken geleden kwam een tienjarige knaap, vergezeld van een prachtig gekleed meisje van acht jaren in een koffiehuis in Parijs en be stelde champagne. Tegelijkertijd gaf de knaap den kellner last,, twee kaarten voor de komedie te gaan halen. Den eigenaar van 't hotel kwamen deze kleine gasten verdacht voor, hij nam een politie agent in den arm en deze kwam te weten, dat de kleinen uit Rome kwamen, dat papa en mama naar eene badplaats waren gereisd en zij beiden aan de gouvernante waren ontsnapt om in Parijs eens pleizier te hebben. Men vond in het bezit van den knaap drie en twintig goudstukken, naar hij verzekerde, de inhoud van zijn spaarpot en dien van zijn zusje. Worden Australië en Californië door de konijnen geteisterd, volgens een nieuwsblad te Peking richt een ander knaagdier, de rat, m het district Oulia-Assutai geweldige verwoestingen aan. De ratten hebben daar al het gras der weiden vernield en de paarden kunnen er geen voedsel meer vinden. De Chineesche koeriers zijn genood zaakt hun reisroute te wijzigen, omdat de posten hun geen wisselpaarden kunnen verschaffen eu de gaten, door de ratten gegraven, zoo talrijk zijn, dat de wegen er onberijdbaar door worden. EERBIED VOOR DE WET. Zooals men weet roepen de liberalen om 't hardst, dat men eerbied voor de wet behoort te hebben. Hoe zij dit hun roepen meenen, daar van getuigt op onwederlegbaar welsprekende wijze hun handhaving van de Zondagswet. Ook met de handhaving van de drankwet schijnt zoo nu en dan de hand te worden gelicht. De „Gelderlander" geeft daarTan de volgende voor beelden. „Wij kennen een hotel niet te Nijmegen waar het volgende geschiedde. Er werd een volksfeest gevierd, en het program der festivi teiten bracht tegen 4 uur 's middags den burge meester, leden der Prov. Staten en andere auto riteiten te zamen in de koffiekamer van bedoeld logement. Het logement heeft geen vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein, tenzij aan personen, die er gelogeerd zijn. „Een bittertje" besteld de burgemeester. „Geen ver gunning", zegt de kellner. „Kom, kom, gekheid". „Neen, mijnheer, maar ik kan het den patroon wel vragen". „Onmogelijk, heer burgemeester; ik ben straf baar als ik 't doe". „En als ik 't u dan eens commandeer", her neemt de burgervader. „Dat is iets anders. Jan, een bittertje voor ZEdelachtbare". „Een bittertje," zoo bestelde tegelijkertijd een lid der Staten, die even het verloop van dit nieuwe vergunningsrecht had afgewacht. „Nog sterker. Op de stoep van een hotel zit tijdens de kermisdagen de commissaris van politie met familie en bekenden. Het gezelschap gebruikt wijn. De commissaris besteld een grog. „Geen vergunning, mijnheer", zegt de be diende. „Wat is dat", roept de handhaver der wet driftig, en op hooge pooten loopt hij naar den kastelein. Tien minuten later had hij den grog voor zich staanen dronk ze op de stoep ten aanschouwe van honderden. „Zóó wordt deze wet toegepast. Met de slui tingsuren gaat het evenseens". (Stand.) „Maandagen" geweest. Wat niet vaak voorkomt geschiedde toch die dagen. De maanswisseling nieuwe maan, eer ste kwartier, volle maan en laatste kwartier had telkens op Maandag plaats. Utr. Dbl. De heer Van 't Lindenhout waarschuwt tegen een colporteur, die met een inteekenbiljet voor weezen-almanak, scheurkalender enz. rond gaat en daarbij de portretten van Luther en aaI1biedt, tegen betaling van ƒ1,20, ter- wijl hij zich daarvan de helft zoo mogelijk laat vooruitbetalen. Bedoelde persoon gaat niet voor de wezendrukkerij uit. Middelharnis, 6 Augustus. Hoe onvoor- zichtig het is om op de veer van in gang zijnde rijtuigen te springen, bleek gisteren weer dui delijk. Het zesjarig zoontje van J. Willemstein sprong op de veer van een voortrijdende wagen toen zijn been tusschen het wiel raakte. Met moeite werd hij met inmiddels toegeschoten voorbij gangers, er van tusschen gehaald, en genees kundige hulp iugeroepeu welke verklaarde dat het heen was gebroken en hoogst waarschijn lijk tot bij het onderlijf zal moeten worden af gezet. Stad a/li Haringvl. Ds. E. A. Lazonder heeft voor het op hem uitgebrachte beroep naar deze gemeente bedankt. Gepasseerden Woensdag 8 Augustus is het te- lephoon kantoor alhier voor het publiek ge opend. De diensturen zijn geregeld als volgt: op werkdagen, van 9 tot 11 uren voor- en van 3 tot 4 en van 6 tot 7 uren namiddags; op Zon- en feestdagen, van 8 tot 9 uren voormid dags. Ooltgensplaat, 8 Augustus. Heden raakten de paarden van A. Jakobs voor een boerenwa gen bespannen midden in het dorp op hol. De voerman viel, door er af te springen, ge heel bewusteloos ter aardedoch door spoedig aangebrachta geneeskundige hulp en de vrien delijke verpleging van den Heer en Mej. W. mocht men gelukkig na ruim twee uren er in slagen hem huiswaarts te voeren, de nog steeds voort hollende paarden brachten aan een hun voor uit rijdende veerwagen van den heer J. v. d. F. in de Langeweg aanzienlijke schade, een der vier daarinzittenden bekwam een nat pak, de ove rige kwamen met den schrik vrij. Oude Tonge, den 8 Augustus. Aan Dr. W. J. Arends alhier, is op zijn verzoek eervol ont slag verleend als gemeentegeneesheer met ingang van 15 September a. s. Dirksland. Zaterdag jl. ontkwamen vijf polderwerkers van hier aan een groot ongeluk. Zij hadden zich namelijk in een diep beladen boot met steenen begeven, welke door nog twee ka meraden om het hoofd getrokken werd, doch door den zwaren last, en den sterken stroom, brak het touw, en dreven zij de rivier op, tot op de hoogte van de Gooische hoofdeu. Ge lukkig wisten zij door een zakdoek aan een stok te binden, de aandacht op zich te vestigen, tot hun blijdschap zagen zij dan ook een stoom boot op hen afkomen, welke hen weder hierheen brachten, en hen a'zoo van een mogelijken dood redde. Herkingen. Als een zeldzaamheid wordt gemeld dat de heer P. Molé gebrevetteerd vee snijder te Sommelsdijk met goed gevolg bij de heer J. Warnar alhier, een klophengst heeft gesneden van twee en een half jaar oud. Goedereede De Heer J. Jorissen rijksont vanger alhier, is als zoodanig benoemd in de ge meente Oude Tonge. Een driejarig verblijf alhier, heeft hem als zeer hulpvaardig en minzaam doen kennen. y Door middel van de zuigmachine van de firma Hels te Kinderdijk en de duikers van den heer A. van den Tak te Goedereede zijn uit een in het Westgat gevonden onbekend wrak een groot aantal stukken opgehaald en alhier aangebracht. Ouddorp. Naar men zegt, worden hier po gingen aangewend om eene liberale kiesvereeni- ging op te richten. Het zou ook wel schande wezen, als de bakermat van den geachten verte genwoordiger van Zierikzee achteraankwam, waar het betieft het oprichten eener vereeniging die ten doel heeft het vaandel der staatkundige vrijheid en van het Ouddorpsch liberalisme hoog te houden. (Niet van onzen gewonen correspondent). Sedert Maandag jl. ligt alhier op de catechi satie-kamer voor 14 dagen een adres terteeke ning aan het bestuur der Posterijen, waarbij adressanten verzoeken op den dag des Ilecren geene couranten, brieven, pakketten enz. bij ben te doen bezorgen. Over het algemeen wordt de dag des Heeren hier in eere gehouden. De herbergen zijn op en kele uitzonderingen na gesloten, de meesten gaan getrouw ter kerk, men werkt volstrekt niet, bij velen maakt men weinig werk van het middag maal, enz. Indien men dan voor zichzelven en zijn gezin zoo getrouw den Sabbatdag wil heiligen, is men dan ook niet verplicht anderen hun arbeid zoo veel mogelijk te verlichten? Moge het adres daar niet te vergeefs ter tee- kening liggen, en mogen velen, zeer velen alhier, daardoor toonen, dat zij zich gaarne eene opof fering willen getroosten om hunne medemenschen het heiligen van den Zondag gemakkelijk te maken. In eene vergadering van leden der school met den Bijbel, werd besloten eene bewaarschool in deze gemeente op te richten. Door Arie de Gast, molenaar, aan de molen van de Erven Lodder Co. is eene postduif gevangen. Yan de merken op de slagveeren zijn alleen kenbaar „Maastricht V. S. P. 73." Zuidland. Ook hier heeft zich een geval van de besmettelijke vlekziekte onder de var kens met doodelijken afloop voorgedaan. In de ruim acht dagen tijdsverloop, zijn hier tot drie keeren paarden met wagens op hol geweest; alhoewel eenige schade veroorzaakt hebbende, telkens echter met geen ernstige kneuzingen, of het verlies van menschenlevens te betreuren zijnde. Aangenomen het beroep naar de Ned. Ger, kerk te Sneek (Friesl.) door Ds. J. Bajema predikant alhier. Niet zooals in het voorlaatste nummer was opgegeven, hebben ruim 200, maar 34 inwoners zich tot den brievengaarder alhier gewend, tot bevordering van de Zondagsrust en Sabbatshei liging terwijl het verzoekschrift aan den ge meenteraad om de kermis af te schaffen, door c. a. 250 personen geteekend is. Bruinisse, 2 Aug. Bij het heden te Utrecht gehouden examen voor de Fransche taal, L. O., is o. a. geslaagd de heer J. Hage. De aardappelenziekte breidt zich alhier verbazend uit. Tal van akkers ziet men thans, waarin zwarte plekken komen, en het dorrende loof verspreidt een minder aangename reuk. Yan de vroege wordt de knol reeds aangetast. Niettegenstaande de vele en aanhoudende re gen, staan de Jammen nog in volle bloei. ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD TE BRUINISSE 01' 30 JULI. In de heden gehouden vergadering legt de voorzitter, namen B. en w., de gemeenterekeniug voor 1887 over, en biedt de begroo ting van het burgerlijk armbestuur, voor 1889 aan, eu op zijn voor stel, zullen deze commissoriaal worden onderzocht. Tot leden der commissie worden benoemd, respectivelijk de heeren W. d. Berg, C Hage, en Z. HoogerheideJ. Elenbaas, W. JumeletMz. <n J.v. d. Berge Mr. Vervolgens besluit de raad op voorstel van B. eu W. tot het vaststellen der begrooting van kosten voor liet 2e bataillon rusten de schutterij in Zeeland, benoodigd voor het dienstjaar 1889, zoo als die in het onderwerp van den schuttersraud van dat bataillon met betrekking tot de verschillende posten van outvaugsten eu uitgaven zijn geraamd, aan de besturen van de betrokken gemeenten in af schrift medegedeeld, en wel: voor de ontvangsten tot een bedrag van 250, voor de uitgaveu 250. Waarin het aandeel der gemeente is 17,85. Hierna deelt de voorzitter mede, dat den laatsten December e. k. de helft der leden van het coltege van zetters aftreedt, eu dat de gemeenteraad eene opgave inzend van tweemaal zooveel personen als er leden te benoemen zijn; dat de aftre'ende zijn de heeren W. v. d. Berg Dz. en M. Zoeter. Naar aauleiding hiervan werden tot Candidateu gesteld de heeren, W. v. d. Berg Dz, M. Zoeter, W. Juraelet. Mz eu C. Hage. Op de bezwaarschriften tegen hunnen aanslag op het kohier van den hoofdelijken omslag over 1888, is, na onderlinge discussie, be sloten, de reclamant: W. de Koning uit de 15de naar de 16de klasse over te brengen Adr. Jumelet Anth.z. uit 22 naar 20Jb.de Ronde uit 23 naar 24; L. v. d. Berge J.Bz. uit 21 naar 22; J. v. Es- seudellt uit 21 naar 23; Adr. lik. Muller uit 20 naar 22; L. v. d. Bos Lz., Jacs. Bal, J. W. Platichorre, W. Voorbeijtel Dz., C. Pad mos Jz., Jb. Kik Az., Jobs. Kik Gz. en Th. Kik Wz. in hunnen aanslag te behouder, eu M. Hoek en J. M. Okkerse van het kohier af te voeren. De Voorzitter brengt de havenquaestie iu behandeling, en vraagt of het denkbeeld door hem aangegeven iu de vorige vergadering kans heeft van slagen. De heer Juraelet verklaart zich er bepaald tegen, omdat zij te ver uit de kom der gemeenle zal liggen, terwijl de andere leden zich daaromtrent niet bepaald uitlaten. Omtrent de zaak ontwikkeld zich discussie, die tot niets leid. Ten slotte wenscht het lid W. v. d. Berg voor te stellen, om de bestaande haven te verlengen naar de Z. O. zijde. Op voorstel van den Voorzitter wordt het voorstel tot een volgende vergadering aangehouden. De Voorz. sluit na omvraag de vergadering. Ter gemeente-secretarie alhier is voor een ieder ter inzage neder- gelegd, de rekening van de inkomsten en uitgaven dezer gemeente, over het jaar 1887. De ontvangsten bedragen ƒ18926,79, de uitgaven ƒ16837,285 en het goed slot ƒ2089,505. De kosten vau liet onderwijs bedrageu ƒ4171,98, ontvangen aan schoolgelden ƒ917,375, en aan vergoeding door het rijk 1131. Blijkens aankondiging van Zijne Excellentie den heer Minister van Mariue zal tengevolge van voorgenomen militaire oefeningen in het vaar water Haringvliet beneden Hcllcvoctalula, een gedeelte daarvan voor de scheepvaart on veilig zijn van 23 tot 29 Augustus eerstkomende. Het onveilige gedeelte zal aan de zuidzijde worden afgesloten door twee zwart geschilderde ankerboeivormige tonnen; de benedenste dezer tonnen ligt op geen grooteren afstand dan 1000 M. beneden de haven. De zuidelijke grens van het vaarwater aldaar zal gedurende de oefeningen worden aangeduid door twee wit geschilderde buiktonnen. Op genoemden datum zullen des nachts onge wone lichtverschijnselen kunnen worden opge merkt, tengevolge van tijdelijke verlichtingen door electrisch licht. mindere 2,00 5 3,10, Iulandsche Winter van 0,— dito Zomer 0,Chevalier 0,per 100 kilo. Haver: de beste 3,25 it 3,90, mindere 2,— a 3,10. Paardenboonènde beste 5,70 it 6,00 mindere 5,20 5 5,60 Schapenboonen naar kwaliteit 5,75 5 6,25. Duivenboonen wet kleinen handel 6,25 it 7,00. Bruine üoonen de beste 11,00 a 11,25 mindere 8,50 5 10,50 Witte boonen de beste 13,00 5 14,00 mindere 11,00 a 12,00 Blauwe Erwten de beste 7,50 a 7,75, mindere 7,00 a 7,25 6,20 5 6,50. van f 0,00 5 0,00 mindere 0,00 5 0,00. per 100 Heunipzaad van 0,00 tot 0,00. Kanariezaad. Het beste 8,005 8,25 minder J 7,25 57,7 kilo 10,25 10,50. IERSEKE, 3 Augustus. Verkocht: Aangegroeid aisteeksel 1,10 tot 2. Dcii Bommel. GEBOREN: Marinus zoon v. P. van der Sluijs en G. Keuve- laar; Johanna Maria, dochter van M. van den Berg en K. C. Ger ritsen. OVEllLEDEN: C. Romeijn, oud 73 j., wedr. van J. van Wezel; Cornelia, oud 19 ra., dochter v. J. Reinhoud en N. J. de Visser. Oude Tonge, van li Juli8 Aug. GEHUWDG. v. Bergen 23 j. en C. Willem» 22j. GEBORENJohannes, zoon v. J. de lion en J. Spruijt; Willem, zoon v. P. Berk en E. v. Noord OVERLEDEN: Een levenl. aangeg. kind v. 't vrouw. gesl. van S. A. Hopstaken en M. v. d. Bol. Melissant, van f8 Aug* GEBORENSietje Tona, dochter v. J. Robijn en A. Keizer; Jan Salomon, zoon v. C. Bal en M. Flikweert. Stellendam, van 25 Juli8 Aug. ONDERTROUWDG. Ouweudijk 26 j. en II. Troost 20 j. GEBORENJannetje, dochter v. Av. d. Vlugt en B. Klink. OVERLEDENA. Wesdijk 6 j. L. KoltT74 j. Goedcreedc, van li Juli—8 Aug. OVERLEDEN: L. r. Waarde 71 j. Ouddorp. van 131 Juli. GEBOREN: Poulus, zoon v. Leendert Nederveld en Jannetjo de Jong; Johannes Pieter, zoon v. Dimmen Breeu eu Klaasje Lod der: Johanues, zoon v. J. C. Lodder eu N. M. Haaraeetemau; Cor nelia, dochter v. W. Mastenbroek eu Maartje Schaddelee; Johanna Heudrika dochter v. H. Tanis en II. van der Pol. ONDERTROUWD: A. van Erkeleus van Goeree en K. van Splunter wed. van A. van den Berg. GEHUWD: II. van Splunder en P. de Vogel. OVERLEDENWillem, 4 j. zoon v. A. Emaus en A. Tanis; C. Pijl 32 j. echtg. van M. Buis; levenl. aangegeven kind van Joh. Breen en N. Voogd. Scherpenisse, van 14J8 Juli. BEVALLENK. van der Graaff-van Dalsen z.; E. van der Graaff- Kaashoek z.: A. Geluk-de Graaft' 2 z. ONDERTROUWD: M. Bolier 22j. en J. Hage 18j. OVERLEDEN: J. Feijtal 72j.: J. Hendrikic 31 j. Bruinisse, van 128 Juli. GEBORENJacoba Dingena, dochter van C. M. Padmos en M. Jumelet; Cornelis, zoon v. M. Verspoor en C. Reinhoud; Stoffel, zoon v. A. Otte en A. Padmos; Hendrik, zoon r. C. Snoep en A. Wesdorp; Maria, dochter v. M. van den Berge eu D. Hage; San- der, zoon v. P. Schakel en L. van Gilst; Adriaan, zoon van J. Ju melet en A. van den Ouden. OVERLEDENW. A. van den Berg 56 j.: A. Jumelet 20 d.; M. Padmos 5 w.; A. van den Berg 29 j. OUDE TONGE 6 Augustus. Tarwe ƒ7,30 a 780Gerst ƒ4 J Rogge ƒ5,75; Haver 3; Bruine boonen ƒ8,50; Ajuin ƒ2,50 de 60 Kilo; Boter ƒ0,65; Eieren ƒ3,50. Rotterdam 6 Augustus TarweVlaamsclie, Zeeuwsche Flakkee- sche en Overmaassche de beste ƒ8,40 5 8,75 goede eu mindere 7,80 a 7,70; Canada 6,50 5 7,00 lui. Witte van 8,60 tot 8,90 per ÏOU kilo, roodc polder ƒ0, Rogge: de beste 6,40 5 6,75 mindere 5,70 a 6,30 Gerat: Zeeuwsche, Flakkeesche en Overmaassche winter de beste 3,25 a 3,90 mindere 2,00 5 3,10, dito Zomer de beste/4,80 5 5,0^, mindere 4,30 a 4,70. Chevalier de beste 8,25 5 3,70 Advertentien. Ondertrouwd JAN KASTELEIN rn MAATJE VAN DER SLUIJS. Sommelsdijk Herkingen Terstond gevraagd te Middelharnis, een zindelijke niet beneden de 18 jaar. Franco brieven letter B. aan W. Boekhoven Sommelsdijk. Predikbeurten op Zondag 12 Aug. NEDHRL. HERVORMDE KERK. Sommelsdijk. Nam. Ds. M. M, de Lint. Middelharnis. Voorm. Ds. K. G. F. W. Ham. Stad a. h. Haringvliet. Namiddag. Ds. T. II. van Dolder. Den Bommel. Voorm. Ds. P. C. A. Halffman. Ooltgensplaat. Voormiddag. Da. M. M. de Lint. Oude Tonge Voormiddag. Ds. T. H. van Doldrr. Nieuwe Tonge. Voorm. Ds. M. J. Wentiuk. Herkingen, Namiddag. Ds. P. C. A. Haltrman, Dirksland. Voormiddag. Ds. J. F. de Klerk. Melissaat. Namiddag. Ds. M. J. Wentink. Stellendam. Namiddag. Ds. J. F. de Klerk. Goedereede. Namiddag Ds, K. G. F. W. Ilam. Ouddorp. Voor- eu Namiddag. Ds. J. L. Tichelaar. NEDERD. GEREF. KERK. (Dolecrendó.) Stad a/li. Haringvliet. Voorm. Leeskerk nam. catichismus. CHRIST. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis. Voormiddag en Avond Ds. P. van Schaik. Stellendam. -- Voor- en Namiddag. Ds. J. J. Koopmam.. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp -- Voormiddag Ds. K. W. Róssing. 3ed. Herv. Kerk. BEROEPEN te Montfoort, Ds. de Lange, te Bruchem eu Kerk* wijk; te Odijk, Ds. Blausou Henkemans, te Bahr eu Lathum; te Hijkersmilde, Ds. Verhageu, te Koevorden; te Tjerkgaast, Ds. Slees- wijk Visser, te ltijsoord; te Noordwijk, Ds. Heeriuga. te Terhorne; te Wilnis en Oudhuizen, Ds. van den Steen, te Charloi» en Katen- drecht; te Weesp, Ds. van Bolhuis, te Delfshaveu. AANGENOMEN naar Doetinchcra, Ds. Barbas te Delden; naar Aagtekerke, dhr. Nouhebel, cand. te Apeldoorn; naar Almeloo, Dr. Baijon, te Nederhemert; naar Bergum, Ds. Van Leeuwen te Koedijk. BEDANKT: voor Broek-op-Langeudijk, Ds. de Lange te Bruchem en Kerkwijk; voor Arnhem, Ds. Kalkman, te Mouster; voor Marken, Dl Moppeu, te Zwartsluis; voor Gameren, Ds. Bolkestein te Lau- geiaar; voor Krewcrd en Jukwerd, Ds. Siemens, te Den Andcl; toor Bergambacht, Ds. Sleeswijk Visser, te Rijsoorü; voor Woud send (toez.) Ds. Willcmse, te 's Ilcerenhoek; voor Leerdam, Ds. Dc Klerk te Ridderkerk; voor Zijderveld, Ds. van der Meulcu te Vunrsche. 4Jhri#t. Keref. Kerk. BEROEPEN: te Noordwijk, dhr. Breukelaar, theol. cand.; te Naaldwijk en Schoouebeek, dhr. 1'. de Groot, theol. cand.; te C'nm- perlaud, Ds. Wessels, te Zierikzee. BEDANKT: voor Bruinisse, Ds. Taselaar, te Weesp. Xetlerd. €Seref. Kerk. (doleerende.) BEROEPENtc Winsum c. a. Ds. de Jong. te Hijum. AANGENOMENnaar Graveuhage, Ds. Sikkel, te Ilijlaard. Tot de Evangeliebediening in de Chr. Gcref. Kerk zijn toegelaten dc heeren: W. Bartels, C. J. Breukelaar, A. van Bueren, G. Dal huizen, P. de Groot, F. Rispens en J. vau der Sluijs, allen can didateu van de theologische school te Kampen. 's-GRAVEMOER, 6 Aug. Daar de oude kerk der Chr. Ger. ge meente alhier is afgebroken en de toebereidselen voor het bouwen eener nieuwe reeds gen aakt wordeu, werd door deu kerkeraad ver zoek gericht aan de kerkvoogden der Ncderl. lierv. kerk, om des middags hun kerkgebouw in gebruik te mogen nemen (alleen des morgens wordt er dieust in gedaan). Eerst laat in de week werd besloteu, en per gemeente-politic outviug de kerkeraad een weigerend antwoord. Welwillend stond uu dc wed. P. Buys de tweede ver dieping van hare villa „Lisboa" af; oumid lellijk, het was reed» Zater dag, werden er plra. 250 zitplaatsen gemaakt. Deze week hoopt men deu eersten steen voor het nieuwe kerk gebouw te leggen. Moge onze arbeid onder 'sllecreu zegen in voorspoed geschieden", dat is de bede van Ieeruar eu gemeente. MAASSLUIS. 11. Zondag werd de vergroote Noodkerk, die nu 1300 zitplaatsen bezit, in gebruik genomen. Ds. Woudstra bracht de gemeente Gods groote weldaden iu herinnering en sprak een woord van dank tot de bestuursleden van dc Kerkelijke Kas, en vooral tot den Heer van Dalen voor zijn groote bereidvaardigheid, om zijn lokalen voor vergadering aan de gemeente af te staan. Aan het postkantoor Dirksland en de, daar onder ressorteerende, hulpkantoren werd gedu rende de maand Juli: Ingelegd ƒ807,48; Te rugbetaald ƒ551,26. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer 594. Eerste helft der maand Juli van het postkantoor te Dirksland. Van Dirksland W. Tiggeloven Delft. Van Den Bommel L. Hardendood Kralingen. Van Middelharnis K. Verhogen Hellevoetsluis. Van Sommelsdijk Mevr. Andriesse Arnhem. Leerdam, Ned,-Amer. Stoomv,-Maats., van Rotterdam naar New-York, pass. Wight 5 Aug. P. Caland, Ned. Amerik. Stoomv.-Maats., ver trok van New-York naar Amst. 4 Aug. M. B. te Stad a/h Haringvliet, indien u deze week het abonnement niet aanzuivert, wordt het blad door ons ingehouden. De Uitgever. luA gevraagd, P.G. en goed zedelijk ge- drag, om dadelijk of October in dienst te treden. Adres letter D bij den boekhandelaar W. F. VAN ITTERSUM te Dirksland. Terstond gevraagd een loon naar bekwaamheid, met kost en inwoning, bij C. LODDERS, Mr. Kleermaker te Oosten- dam. gem. Ridderkerk. -Ci i In een der beste dorpen van Flakkee, wordt ter overname aangeboden, een goed beklante MET FONKELNIEUW NAA1MACHIEN en verdere inventaris. Brieven franco, letter ït aan den Boekhandelaar W. BOEKHOVEN to Sommelsdijk. 9 Aug. 1888. Voor de zoo talrijke bewijzen van belangstel ling ons betoond bij het herdenken onzer onzen hartelijke» dank. L. BOEKHOVEN. A. BOEKHOVEN-de man. Rotterdam 10 Aug. 1888. Uit de hand te koop, ongeveer Schranken Vlas, waaronder een flinke partij Te bevragen aan het Hulp-Postkantoor te Nieuwe Tonge (Eiland Flakkee). te Haarlemmermeer, levert voor /O,GIJ, ƒ0,52, ƒ0,44 per Kilogr., franco Rotterdam, bij minstens 10 Kilogram. WINKELIERS AANZIENLIJK RABAT, bij flinke afneming. Zend Postwissel groot f 8,25 en u ontvangt franco thuis; (GEHEEL WOL). voor 2 llroelcen en t esten. DONKERE KLEUREN. Alle koopers ontvangen daarbij Cadeau, een prachtige Heerenstrik, een echt Nickel Horlo geketting, een fijn lederen Portemonnaie en een mooi Knipmes. Die nu mooi en goedkoop ingespannen wil zijn, zende 8,25 aan te BRUINISSE (Zeeland). Geïllustreerd Feestlied. Wijze; Wilhelmuslied. Prijs 2 Ct., 50 Ex. ƒ0,80,100 Ex. 1,40, 250 Ex. ƒ3,1000 Ex. 10. Uitgave van Bij G. AMSING te Leeuwarden, is verschenen door i'red. te Leeuwarden. 2 deelen, ing. ƒ4,50; geb. ƒ5,50; geb. in rijkverg. banden, verg. op snee ƒ7—. Op ontvangst van postwissel wordt het ver langde terstond franco toegezonden. TWAALF VOOR- OF NASPELEN VOOR DOOR Prijs 60 Cents. Deze twaalf keurige en niet zoo moeielijke voorspelen worden na ontvangst van postwissel direct toegezonden door den Boekhandelaar W. BOEKHOVEN te SOMMELSDIJK,

Maas- en Scheldebode | 1888 | | pagina 3