1 Floris m den Nieuweiiflijk Cz. Maria Spuij Gd. Smidsknecht. viermanskar op yeeren. directeuren t OMerliüp Brandwaarborg Maatschappij, PUIKE KOOLTEER. MIDDELHARNIS. DAMES- en HINDERHOEDEN, I. BARTOGS Dx, Vijfentwintig jaren twee bekwame Smidsknechts, Kleermakershalfwas, Timmermansknecht, Schildersknecht. Schippersknecht 3 DYERTE NTIE-BU RE AU W. I* DVERTENTIEN in alle Dag- en Weekbladen, Te koop gevraagd J. B. MIJS, De onoverwinnelijke vloot vernietigd. BLOEMEN, VEEREN, LINTEN, en wat verder tot het vak behoort. Westdijk B 476, Middelharnis, Westdijk B 476. craoger dezer gemeente, lichting 1884, welke zich naar men verneemt sedert eenigen tijd, metzgn gezin in Amerika hevindt, is door dat hij niet op de Inspectie verschenen is, door den heer Militie commisaris gestraft met drie dagen pro voost-arrest. Voorts moest hij voor onderzoek op 12 Juli a. s. te Dordt voor den Militie-com missaris verschijnen, bij gebreke waarvan hij onder de wapenen zal worden geroepen en van drie tot zes maanden worden gehouden De herijk van maten en gewichten zal alhier plaats hebben op Zaterdag 14 Juli a. s. van 2 tot 5 ure namiddags. Weder vertrekken er van hier een paar per sonen naar Amerika, waarvan een gehuwde, met het voornemen om later zijn gezin ie halen. Er heeft zich alhier een geval van roodvonk voorgedaan, hetgeen door aanplakking van een biljet aan de woning is kenbaar gemaakt. Goedereede. Op Dinsdag 10 Juli a.^ s. zal de Herstemming voor een lid van den Ge meenteraad plaats hebben. De heeren Jorissen en Joppe komen in herstemming. In deze gemeente zal de herijk van maten en gewichten plaats hebben op Dinsdag 17 Juli a. s. van des voormiddags 10 tot des namiddags 3 ure. Naar men verneemt zijn nu reeds ongeveer 600 blokken tin door de duikers uit de Maria Theresia geborgen en alhier aangebracht. De heer C. Roskam te Sliedrecht was eenige inschrijver voor de bestorting van den Ouden- I landschen Zeedijk aan de zuidzijde van Goede reede en de voorziening van de koppen der dammen aan het Flauwe werk aan de noord zijde van Goedereede voor een som van 4996. Ouddorp. De col»cte voor den gewapenden dienst heeft 14,16 opgebracht. De op gisteren gehouden klaver- en gras ver- kooping heeft ruim eeu derde meer opgebracht dan verleden jaar. Poortvliet. Als een zeldzaamheid kan ge meld worden dat bij de Wed. J. M. Bestebroer onder deze gemeente toen het vee naar buiten ging, ook twee paarden, ieder met een veulen, den stal verlieten. In de weide gekomen, wis selden de veulens van moeder, zonder dat de ouders er zich tegen verzetten, zij loopen nog steeds vriendschappelijk in dezelfde weide, wordt een der paarden gebruikt, dan zoogt het andere de beide veulens. De collecte ten behoeve van het fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den gewa penden dienst heeft opgebracht de som van f 11,50. Scherpenisse, 1 Juli. Heden trad in de Ned. Herv. kerk alhier, zoowel des voor- als namiddag als spreker op de cand. C. W. A. Nonhebei van Apeldoorn. Gedurende de beide godsdienstoefeningen was het kerkgebouw over vol, om de woorden van den, (mag men zeggen) zoo talentvollen spreker aan te booren. Het is te hopen dat zijn Eerw. zich geroepen mag gevoelen tot deze gemeente over te komen, om in de reeds zoo lang gevoelde behoefte van Herder en Leeiaar te voorzien. 1 Juli. Met ingang van heden is het tracte- ment van den Postbode J. Boogerd alhier, met ƒ100 verhoogd en alzoo van 200 op 300 ge bracht. Voorzeker geen overbodige verhooging als men de steeds toenemende drukte bij de Postadmi nistratie nagaat, vooral met het oog op de pak ketdienst. Boekaankondiging-. Universiteit en Hospitium in on derling verband. Naar den eisch dei- gereformeerde beginselen. Referaat ter inleiding van het debat, gehouden op 21 Juni 1888 te Zwolle, door Dr. A. H. de Hartog, Regent van het Hospi tium der V. U. Amsterdam, J. A. Wormser, 1888.-Prijs ƒ0,30. Het groote nut en de ver reikende invloed van een hospitium of een vriendelijk „te huis" voor de studenten wordt hier op korte doch heldere wijze uiteengezet. Of zulk een inrichting nu juist een „eisch" is van de gereformeerde beginselen, durven wij den hooggeleerden schrij ver nog niet zoo voetstoots toegevenmaar wel dat zij bij een gereformeerde Universiteit zeer goed past, dewijl zij wijding geeft aan het leven en dat leven met de studie in verband poogt te brengen. De Lofstem. Orgaan van den Bond van Christelijke Zangvereenigingen in Nederland. Redactiehet Bondsbestuur. UitgeverC. Blommendaal, s' Graven- hage. Abonnementsprijs per jaargang van 12 maandelijksche afleveringen 2,25. In het belang der christelijke Zangvereenigin gen in ons Vaderland bevelen wij deze nieuwe uitgave gaarne aan. Ingezonden stukken (Buiten verantwoordelijkheid, der Redactie.) AAN „X" TE OUDDORP. Ontvang mijn vriendelijken dank voor de toe zending van de Nieuwe Sprokkelaar. Dat is dan het Christelijk gekleurde blad, hetwelk in uwe omgeving onder de kiezers wordt verspreid, teneinde de min kundigen op politiek terrein in de liberalistische fuik te doen loopen. Op gods dienstig gebied ongeveer orthodox, op politiek terrein op en top liberalistisch. Het middel is een bewijs, dat men onder eenigszins Christelijke vlag varend, zijn doel beter denkt te bereiken, namelijk orthodoxe kiezers naar 't liberale kamp te lokken. Gij weet, de Nieuwe Sprokkelaar is bekend door zijne heftige uitvallen tegen de Gerefor- meeiden, met name tegen de Doleerenden en tegen Dr. Kuyper en Mr. de Savornin Lohman. Als de liberalen medewerken tot het behoud van Staatsgeld voor de Ned. Herv Kerk, dan geven de mannen van de Nieuwe Sprokkelaar en mannen als Dr. Bronsveld en Ds. Buitendijk c. a. gaarne hun strijd tegen de openbare School op, hoe fel ze vroeger ook tegen diezelfde school spraken. Onder die voorwaarde willen ze de liberalis- ten bij verkiezingen voor de Tweede Kamer, Prov. Staten en gemeenteraden gaarne helpen, om de anti-revolutionairen terug te dringen, gelijk in de laatste maanden uit de houding van Dr. Bronsveld en zijne vrienden duidelijk ge bleken is. Dat Dr. Bronsveld en Ds. Buitendijk tot de liberale partij zijn overgeloopen met tal van ethische predikanten, is bekend, doch onder de min kundige kiezers zijn er altijd nog, die dit niet weten. Dezulken moeten op de hoogte ge bracht worden. Gij deedt daarom een goed werk, toen gij in dit blad de slimme tactiek der liber ralen openbaar maaktet. We kunnen er niets op tegen hebben, dat werkelijk liberale kiezers bij de stembus voor de liberale partj stemmen,» doch als men orthodoxe lieden poogt te mislei den door Christelijk gekleurde liberale bladen, die al den dag weinig anders leveren dan aller lei scheldwoorden aan de Doleerenden en aan de antirev. partij en har-en uitnemenden leider Dr. Kuyper, dan behooren wij daar tegen op te ko men, ook door het steunen der antirev. pers en het verspreiden van antirev. geschriften. Dan zullen wij niet ophouden de kiezers voor het zoet gefluit vau den vogelaar te waarschuwen. Dat er van liberalen kant hard wordt gewerkt en dat men hierbij meer met slim overleg dan met oprechtheid te werk gaat, is uit uw schrjj- ven gebleken. &an onze mannen legt dit den plicht op waakzaam te zijn. Onze antirev. kies- rereenigingen moeten in ledental toenemen, ter wijl op plaatsen, waar zulk eene vereeniging nog niet bestaat, er eene dient opgericht te worden. Bovenal echter moeten onze kiesveree- nigingen wat doener moet kracht van uitgaan. Hard te werken als eene verkiezing vlak voor de deur staat, is uitnemend, doch dat is niet voldoende. In vredestijd moeten de troepen goed geoefend worden, opdat ze, als de vijand onver wacht aan de grenzen staat, strjdvaardig zijn. Ik herhaal, wat ik een vorig maal zeideelke week moesten er van antirev. zjdo eeu extra 100-tal exemplaren van de Maas- en Schelde- bode onder onze orthodoxe kiezers worden ver spreid. Wie wil daaraan mede werken Hij zende mij zijn adres door tusschenkomst van den Uit gever van dit blad. OPMERKER. JLandbouw. Melissant, 4 Juli. Werd veeitien dagen geleden gemeld dat de vooruitzichten van den landbouwer alles behalve rooskleurig waren, door den storm van gisteren zijn deze niet ver beterd, Alle veldvruchten hebben daardoor veel geledende aardappeleu zijn zwart en stuk ge waaid -, zoomede erwten en boonen terwijl tarwe en gerst mede veel van den storm hadden te lijden en de opbrengst daardoor nog geringer zal zijn dan de verwachting vóór den storm was. Zuidland. Over het gewas kan men van hier melden, dat de tarwe zeer dun staat en bij gevolg geen groot beschot zal opleverende gerst staat eveneens dun; de haver en boonen staan goed te velde, doch de erwten belooven nog al stroo, maar niet veel peulen, aangezien de bloem door de laatste heete dagen veel heeft geleden; de aardappelen staan best; het vlas laat echter veel te wenschen over. Met het gras- en klaversmaaien is men begonnen en kan men de afkomst ook niet roemen, zoodat over't ge heel genomen, den boer, vlasboer en arbeider geen blijde toekomst tegenlacht. Vergelijkt men daarbij het vorige jaar, zoo moet men onwil lekeurig uitroepen: „de Heere geeft, de Heere neemt; Hij doet met 't Zijne naar Zijn welbe hagen Brumisse. Omtrent den stand der veldgewas sen, kan het volgende worden medegedeeld Tarwe, laat veel te wenschen over, dun te velde, heeft veel door de vorst geleden en belooft geen goed beschot. Rogge, door het lange schra le voorjaarsweer is dat gewas slecht ontwikkeld, zoodat men meent, dat het beschot niet zal meevallen. Gerst, laat geen overvloed van Stroo wachten, zoodat er vrees voor een slecht be schot is. Haver en Erwten, staan goed te velde en beloven een goeden oogst. Paardeboonen werden weinig verbouwd, de groei is niet we lig, ze blijven kort. Uien, hebben den invloed van het langdurige koude voorjaar ondervonden, zijn slecht vooruit gekomen, en zijn nog zeer klein. Vlas, staat door het gore voorjaar over het geheel kort, en is nog niet aan de maat, het is te vreezen, dat de laatste regen het achterlijke niet meer zal herstellen. Sui kerbieten, hebben door de droogte veel geleden, en zjjn veel overgezaaid, de laatste regen kan nog veel aan den goeden uitslag toedoen. Aard appels, staan goed, dat de hoop op een goed beschot niet beschaamd worde. Bruine- en wit te boonenstaan niet ongunstig, hoewel door de droogte geleden, is dat gewas door den laatsten regen veel vooruitgegaan. Meekrap, de in dit voorjaar uitgeplante mee, kon zich tengevolge van de droogte niet ontwikkelen. De twee- en driejarige planten staan best, en beloven een vrijgoede opbrengst. Omtrent de al of niet gun stige of ongunstige uitkomst voor den landbou wer, zijn de meeningen verdeeld, er zijn, zooals altijd, optimisten en pessimisten, doch laat ons met den psalmist erkennen, »Hoe groot zijn uwe werken, O Heere, Gij hebt ze alle met wijsheid gemaakt, de. aarde is vol van uwe goe- dertierendheid. Burgerlijke Stamt. Souiuielsdljk, van 1427 Juni. GEBOllENWouterina, dochter v. C. Korteweg en J. Krijten- herg; Pieter, zoon v. F. Vijf huize en W. Rooy; Cornelia Pieter- nella, dochter v. K. Schilperoord en A. M. van Dorst Frans, zoon v. J. Lodder eu G. Koote; Jan, zoon v. M. Vroegiudeweij en C. de Man; Jan, zoon v. J. Knape en A. van Antwerpen; Maria en Pietertje, tweelingdochters v. li. Vis en A. Timmerman; Adeline Jacoba, dochter van T. Brcesnee en C. L. G. Werner; Dirk, zoon v. J. Verbiest en C'. S. Human. OVERLEDEN: Pieter Dorst, 8G j. wedr. v. J. Luijendijk; Laurus Doornhein, 69 j. wedr. y. A Voerman. Nieuwe Tonge, van 27 Mei3 Juli. GEBOREN: Anna Wilhelmina Johanna dochter v. J. A. Brevet en E. v. Putten. Adriaantje dochter v. Chr. Brooshoofd en J. Vreeswijk. Maria Christina dochter v. J. I. Bril en E. Goossen. Aaltje dochter v, M. Kuops en L. Grootenboer. ONDERTROUWD: W. C. Kastelein v. Stad a/h Haringvliet en H. y. d. Boogert. GEHUWD: W. C. Kastelein en II. v. d. Boogert. OVERLEDEN: P. Verolme 6 m. J. Mosselman lü w. B. Sliedrecht 5 w. H. v. Alphen 16 ia. A. Hartman 65 j. en 9 m. Ouddorp, Juni. GEBORENJan Cornells zoou v. Jan Grinwis en Maatje v. d. Bok; Jacoraijntje dochter v. Johannes v. d. Wielc en Dina Witte; Paul August zoon J. L. Tigchelaar eu J. v. Ooijcn; Leunis zoon v. Gerrit v. Koppen en Lena Padmos; Coruelis zoou v. Jacob Bosland eu Adriaantje Rijnbraud. GEHUWD: J. Zoon, v. Dirksland eu M. Grinwis. OVERLEDENC. Meurs 82 j. Willem 4 j. zoontje y. A. Emaus en A. Tan is. Een levenloos aangegeven kind v. J. Breen en N. Voogd, lloogvlict, van 127 Juni. GEBORENLijdia Rookje d. v. A. Zeveubergen en L. de Raad. OVERLEDEN: W. Lagendijk 73 jaar. Jannetje 10 w. dochter v. J. v. d. Schee eu J. v. d. Engel. Scherpcnisse, van 1630 Juni. BEVALLEN: C. Bynachtc-Suurlannd, zoon; M. Monteau-Siuger, dochter. Bruiiifissc, van 30 Mei30 Juni. GEBOREN: Helena Jacoba, dochter v. M. C. Verhage en A. M. Constandse; Jan, zoon v. L. v, d. Bos en J. v. d. Berge; Maria, dochter v. M. v. d. Ouden en J. C. v. Vessem; Abraham Adrianus, zoon J. A. y. d. Tol en J. Zoeter; Helena, dochter v. Leuntje van Hakken; Anthonij, zoon v. D. Jumelet en M. W. Constandse; Marinus, zoon v. C. Padmos en K. Witte; Pieter, zoon r. J. v. Vessem en D. v. d. Hoeve. GEHUWD: M. Hoek 22 j. en N. v. d. Eist 19 j.; L. Zoeter, 24 j. en W. L. Bouman 24 j. OVERLEDEN: J. d. Ronde, 73 j. Staat van onbekende brieven. Ie helft der maand Juni, van het Postkantoor Dirksland. Van Goedereede: F. Goeman, 's Gravenhage. Van Stad a/h HaringvlietVan der Linde Rot terdam. Verzonden geweest naar Amerika: Van Dirksland: J. Gast, Passaic. Van MiddelharnisA. Douiine Van Sommelsdijk: M. Goudswaard. Hcrknieu ws. Predikbeurten op Zondag 8 Juli. NEDERL. HERVORMDE KERK. Sommelsdijk. Nam. Ds. P. C. A. Halllmao. Middelharnis. Voormiddag Ds. K. G. F. W. Ham. Stad a. h. Haringvliet. Namiddag. Ds. M. M. de Lint. Den Bommel. Voormiddag Ds. P. C. A. Halffinan. Ooltgensplaat. Voormiddag. Da. M. M. de Lint. Oude Touge Voormiddag. Ds. T. H. van Dolder. Nieuwe Tonge. Voormiddag. Ds. M. J. Wentiuk. Herkiugen. Namiddag. Ds. M. J. Wentink. Dirksland. Voormiddag. Ds. J. F. de Klerk. Melissant. Namiddag. Ds. T. H. van Dolder. Stellendam. Namiddag. Ds. J. L. Tichelaar. Goedereede. Namiddag Ds. J. F. de Klerk. J Ouddorp. Voormiddag. Ds. J. L. Tichelaar. NEDERD. GEREF. KE11K. (Dolecrende.) Stad a/h. Haringvliet. Voorra. Leeskerk, nam. Catechismus. CHRIST. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis. Voormiddag eu Avond Ds. P. van Schaik. Stellendam. -- Voor- en Namiddag. Ds. J. J. Koopmans. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp Voormiddag Ds. K. W. Róssing. Ned. Here. Kerk. BEROEPENTe Welsum, Ds. Vinke, te Rotterdamte Was pik, D». Ruys, te Mijosheereulandte Mussclkanaal, dhr. Jurrema, cand. te Groningen; te Engelum Ós. Drijver, te Warder te Som- raelilijk Ds. Jaarsma, ts Balkte Ressen, (toez.) dhr. Yka der Hoeven, cand. te Rotterdam; te den Hoorn op Texel, Ds. lloog, te Hel voort te Pijnakker. Ds. Prins, te Werkhoven; te Hemmen, Ds. Bcrkel- bach v. d. Sprenkel, te llerveld; te Velsen Ds. Swaau, te Gouda; te Oudemirdum, Nijemirdum en Sonde), Ds. Jonker, teJlommerts; te St. Annaland, Ds. van Schaick, te Groote Lindt en Heer Oudelands Ambacht; te Gulpen Ds. Damsté, te Winsum. AANGENOMENNaar Linschoteu, dhr. Snoep, cand. te Utrecht naar Wageningen, Ds. Hoogenraad, te Polsbroeknaar Batmen, Germs, te Akkerwoude naar Eemncs-Binnen, Ds. Verhoef, te Lange- rak bezijden de Lek naar Woudrichem, D van den Nieuwenhuizeu, te 's-Gravenpoldernaar Leeuwarden, Ds. Komijn te Zierikzeej; naar Oosthem, Ds. Gunning, te Zetten. BEDANKT: Voor Vroomahoop, dhr. Snoep, cand. te Goes; voor Lutten, dhr. Jurrema cand. te Groningen; voor Daarle (toez.) dhr. Nonhebei, cand. te Ee bij Dokkumvoor Woerden, D». Klomp, te 'sGraveland; voor Kuinre, dhr. Haspels, cand. te Nijmegen; voor Hijsen, Ds. Bolkenstein, te Langer en Korteraar; voor Eist, Ds. van der Meerlen, te Vuursche; voor Goudswaard, dhr. van der Hoeven, cand. te Rotterdam; voor Maastricht, Dr. van dor Aa, te Purmerend; voor Stellendam Ds. Kalkman, te Monster; voor 's Graven deel Ds. de Lange, te Bruchemvoor Heemskerk, Ds. van de Roe mer, te Schclliukhoutvoor Garnwerd en Oostura. Ds. Siemens te Den A adel. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Dirksland, en de daar onder i essorteerende hulpkantoren, werd gedu rende de maand Juni 1888Ingelegd 1277,196 terugbetaald 1066,33. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 587. In de maand Mei werd in het gansche Rijk ingelegd 855484,17; terugbet. 577819,64®. Het gezamenlijk tegoed der verschillende in leggers bedroeg aan het einde dier maand 12153436,42. Gedurende die maand werden 3705 nieuwe boekjes uitgegeven, en 1141 boekjes geheel afbetaald. Ultimo Mei waren er in omloop 183674. Correspondentie. Door plaatsgebrek waren wij genoodzaakt „Voor kinderen", (ditmaal de Roos van Jericho), schoon reeds gezet, tot een volgend nummer over te laten staan. Advertentfën. Heden, 6 Juli, herdenken onze ge liefde ouders, in den dag waarop zij voor Sj door den Huwelijksband werden ver bonden. Hunne dankbare Kinderen. Middelharnis, 6 Juli 1888. Getrouwd GERRIT VAN GENT J. Az. en LEENTJE VAN BEEK Ad. die ook namens wederzijdsche familie hun HAR- TELIJKEN DANK betuigenvoor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk on dervonden. Dordrecht 27 Juni 1888. Harkt bericht en. Rotterdam 2 Jnli. Tarwe: Vlaamsche, Zcenwsche Flakkce sche en Overmaassche de beste ƒ7,00 7,40, goede eu mindere ƒ6,60 i 6,90; Canada 5,60 it 6,00 Inl. Witte van 8,60 tot 8,90 per 100 kilo, roode polder ƒ0, Rogge: de beste 5, 50 5,70 mindere 4,75 5,40 Gerst: ZecnwscheFlakkeesche eu Overmaassche winter de beste 5,00 it 5,25, mindere 4,50 it 4,90, dito Zomer de beste 4,60 k 4,75, mindere 4,40 it 4,60. Chevalier de beste 3,25 a 3,70 mindere ƒ2,00 it 3,10, Iulandsche Winter van j 0,dito Zomer o,Chevalier 0,per 100 kilo. Haver: de beste 3,25 k 3,70, mindere 2,k 3,10. Paardenboonende beste 5,60 k 5,75 mindere 6,00 k 5,50 Schapenboonen naar kwaliteit 5,75 it 6,25. Duivenboonen met kleinen handel 6,25 k 7,00. Bruine boonen de beste 10,25 k 11,mindere j 9,k 10, Witte boonen de beste 13,00 k 14,50 mindere 11,00 a 12,00 Blauwe Erwten de beste 7,25 a 7,50, mindere 6,80 a 7,10 niet kokende 6,20 k 6,50. Koolzaad van 0,00 k 0,00 mindere 0,00 k 0,00. Heunipzaad van 0,00 tot 0,00. Kanariezaad. Het beste 7,75 k 8,minder 7,00 k7,50 per 100 kilo 10,25 10,50. Si oom vaart berichten. Het stoomschip Rotterdam, N. A. S. M. van New-York naar Rott., pass. heden nacht Lizard. Het stoom Schiedam, arriv. van Arnst. te New-York 1 Juli. Het stoomschip Zaandamvertr. van New- York naar Amst. 30 Juni. Het stoomschip Edam, van Amst. naar New- York, pass. Dover 1 Juli. Ooltgensplaat Getrouwd ARIE KOPPENAAL en JANNETJE STANDAARD, die mede namens wederzijdsche familiebetrek kingen hunnen HARTELÏJKEN DANK betui gen voor de vele bewijze u van belangstelling bij hun Huwelijk betoond. Haarlemmermeer, 28 Juni 1888. Er biedt zich aan tegen Augustus een fatsoenlijk Dienstmeisje16 jaar oud en van den P. G. Br. fr. onder No. 281, Brugstraat, TJiolen. Er worden ten spoedigste gevraagd: loon naar bekwaamheid. Fr. br. of in persoon bij M. Bassiaanse te Hansweerdt, Zuid-Beveland. Terstond of met 15 Juli gevraagd een net voor vast werk. Adres H. T. Zeedijk, te Zwijn- drecht. Om dadelijk in dienst te treden, wordt gevraagd een Smidsknecht, bekend met scheepswerk. Brie ven franco aan Jb. VAN DE ROVAART Jz. Mr. Smid te Middelharnis. Terstond gevraagd een bekwaam voor vast werk, bij P. Brouwer te Bruinisse. Gevraagd voor geruimen tijd werk bij K. VAN HELLEMOND te Alfen a/d Rijn. gevraagd bij P. J. VAN DRIEL, te Moer dijk. IB zoowel in als buiten Nederland. Ééu afschrift is voldoende. een in goeden staat zijnde Adres per brief of in persoon aan Th. H. Robër te Nieuwe Tonge. gevestigd te Amsterdam, brengen ter kennisse van belanghebbenden, dat den heer A. D. MIJS op zijn verzoek het meest eervol ontslag is ve2-leend als correspondent van genoemde Maatschappij en in diens plaats is aangesteld, de heer als Correspondent voor Overflakkee en Goede reede, bij wien voortaan alle verlangd wordende inlichtingen te bekomen zijn. juni, 1888. DE JONG Co. Onder referte aan het bovenstaande, beveelt de ondergeteekende zich in genoemde betrekking aan. Sommelsdijk. J. B. MUS. Afkomstig van de beste Engclsche Gaskolen. Te bekomen aan de GASFABRIEK te f 0,50 PER DRIE MAANDEN Tijdschrift voor Fraaie Handwerken. Extra-Editie van de BAZAR. De abonnees op de BAZAR, die deze extra-editie ver langen, ontvangen per kwartaal 0,50 bij het eerste «11 vierde No. van de BAZAR eene aflevering, bevattende 1°. vier bladzijden met de fijnste Ilandwerkpatroneu en be geleidenden tekst, en 2°. een patroon in chromolithographie voor gekleurde borduursels. Voor niet-Abonnées op de BAZAR is de prijs vau het Tijdschrift voor Fraaie Handwerken ƒ0,75 per 3 mnd. ed1tiên van de bazar 6 nummers1, 6 met 6 gekl. platen 1,50 6 „3 geknipte patronen - 1,50 6 6 gekl. pl. en 3 gekn. p. - 2, By al deze e d i t i n kan men tegen verhooging van 0,50 het Tijdschrift voor Fraaie Handwerken bestellen. By toezending van postwissel plaatse men daarop duidelijk welke editie men verlangt. Uitg. DEN HAAG. GEBH. BELTNFANTE. J. P. Schaberg. Door Gods adem vernield. Prijs ƒ0,25. Per 25 Ex. ƒ5,50. Per 50 Ex. ƒ10. Per 100 Ex. ƒ17,50. E. .1. Vccnendaal. De onoverwinnelijke vloot vernietigd. Prijs 0,75. Per 10 Ex. ƒ6, Alom te bekomen, en na toezending van postwissel bij den Uitgever, J. ti. van PEÏÏR9EM TE UTRECHT.

Maas- en Scheldebode | 1888 | | pagina 3