Wat moet er gedaan worden tegen Home's uitbreiding'. In Memorial». Eenige schreden terug? Uit de Pers. IJe volkeren der aarde. Gemengde Berichten. Plaatselijke Berichten. 11 toch kwam er schifting. Dit is zeer begrijpelijk. Zulk een opleidingsschool is te beschouwen als een voorportaal van de kerk. De schokken, in die kerk ondervonden, moestem derhalve wel na werken in het gymnasium. Verscheidene leer lingen verlieten het om het kerkelijk standpunt des Directors en een aantal leden zeiden hun lidmaatschap op. Doch dit is geen bezwaar. Als het Zettens gymnasium maar een zuiver gereformeerd onderwijs blijft geven, zal het aan leerlingen en giften niet ontbreken. Het voor ziet in een dringende behoefte. Het is de eenige voorbereidingsschool voor de Christelijke Uni versiteit, welke hier te lande bestaat. Dat wij er eenigszins breedvoerig over spreken, geschiedt om hen, die door God met geldelijke middelen gezegend zijn, op te wekkeu, iets van het bunue er heen te zenden. Voor het dekken der thans bestaande tekor ten is dit hoog noodig. Ook in de gebeden worde aan deze stichting gedacht. Het is niet te ontkennen, dat Rome's invloed zich gaandeweg uitbreidt. Over geheel de aarde, en onder al de volken tracht het vasteu voet te krijgen of zijn gebied te vergrooten, en zijn bezittingen te vermeerderen. Ook in ons land is het aan de vele statige tempels, die zij bouwen, zeer goed te merken, dat zij vooruitgaan. Dit is voor hen die in hun hart protestant zijn, dat is voor hen die christen en de gezonde leer des heils liefhebben, zeker een verontrustend verschijnsel. Doch wat zal men er tegen doen? Zeker niet wat de liberalen aanprijzen. Deze zijn óok tegen de roomschen gekant, maar niet omdat hun geloof met bijgeloof gemengd is en omdat zij verderfelijke dwalingen aankleven, maar alleen omdat zij niet met hen den weg der Christus verloochening en der ontkenning van alle hooger dan menschelijk bestel opgaan. En nu willen de liberalen den invloed der Ka tholieken dan ook met een geheel ander middel breken, namelijk door stelselmatige onderdruk king en achteruitzetting. Zij willen hen verkorten in de rechten, waarop zij met alle andere bur gers des lands volle aanspraak hebben. Doch zulke maatregelen van geweld helpen zoomin tegenover de roomschen als tegenover de sociaal-democraten. Wie zedelijk sterk wil zijn en kwade wer kingen bezweren, moet beginnen met zelf het recht te betrachten, ook tegenover zijn heftigste tegenstanders. Neen, wilt gij het gebied van Rome zien in krimpen, en de duistere dwaalleer verdrijven draag dan het licht des Evangelies uit, houd de lamp van Gods Woord hoog, omhoog, en werk er toe mede, dat uw kerk weer een sieraad worde in het midden der maatschappij. Met een vormelijken godsdienst, met het mo derne naain-protestantisme richt ge tegen de zuiging van het bijgeloof niets uit. Veeleer wordt Rome daardoor opgebouwd. Want het verval der protestantsche kerken neemt het als een pleitgrnnd te haat om naar zijn tempels heen te lokken. En waarlijk, vergeleken met het strijd- tooneel dat vele protestantsche genootschappen te aanschouwen geven, heeft de roomsche kerk voor ernstige menschen nog veel dat aantrekt en bekoort. Bij het koude, strijdlustige rationalisme komt de hartelijkheid en de eensgezindheid der room schen gunstig uit. Laat het met Aj'oogmerken zijn, dat spreken wij niet tegen, maar de room schen bewijzen liefde aan hen die zich bij hunne kerk voegen. Bovendien wordt ouder hen het geweten met een schijn van goede werken gesust. Hun godsdienst vergt alzoo geen verloochening van de menschelijke natuur, maar komt aan haar verdorven aard tegemoet. Nog eens dus, het is geen wonder, dat menig benauwde van geest, die moede en afgemat is van het eindeloos ge krakeel op protestantseh gebied, die ten slotte niet meer weet aan welke partij hij zich moet houden of aansluiten, zich ten laatste in Rome's armen overgeeft en de priester voor zich laat denken en onderzoeken. Het is derhalve ook een grove onwaarheid, als de liberalen zeggen, dat wij antirevolutio nairen de roomschen er boven op helpen Want dat doen wij niet. Wij bestrijden hun 6//'geloof met het zwaard van Gods Woord, hetwelk alleen machtig is tot nederwerping van hun sterkten. Maar Rome opbouwen' dat doen de liberalen zeiven, omdat zij het licht des Woords weren en de Gereformeerde Kerken van haar eer en karakter berooven. de gemoederen geschokt hebben. Bij de bespre king van gewichtige kerkelijke aangelegenheden scheen het advies van Vader Bnimmelkamp," zooals zijn vrienden en vereerders hem noemden, velen schier onmisbaar. En vooral in deze dagen, nu er ernstig beraadslaagd wordt over de samen woning van alle gereformeerde belijders in den lande, was menig oog op zijn houding gericht. Het doet ons dan ook meer leed dan wij kunnen uitdrukken, dat zulk een voornaam voorstrijder ons juist thans moest ontvallen. Doch wij wenschen Gode te zwijgen en hem het dadelijk genot der ongestoorde zaligheid niet te misgunnen. Moge uit het graf van dezen tot den dood toe getrouwen belijder des Heeren voor velen nog een roepstem ten leven weerklinkenWant zie, alleen het einde van den oprechte is vrede, maar de goddeloozen zullen vergaan. Het is ons behoefte des harten, ook in dit orgaan gewag te maken van het plotseling over lijden van Vader Brummelkamp" te Kampen. Reeds toen de eerste geruchten van zijn ziekte door het land gingen, lag hij reeds vlak voor de poorte des doods en na nog weinige uren ging hij de eeuwige rust binnen. Voor zichzelf heeft hij dus veel gewonnen, maar wie zal zeggen of beschrijven hoeveel ons Vaderland in het algemeen, en de Chr. Geref. Kerk en de Theol. leerschool en het weekblad de Bazuin in het bijzonder, in dezen edelen, vrijheidiievenden staatsburger verliezen. Om zijn fier karakter en zijn frissche vroomheid dwong hij zelfs bij vele tegenstanders hooge achting at'. En die met hem in nauwer aanraking kwamen, werden vaak bezield en opgebeurd door zij a hoogen levenstoon. In wijden kring zal deze doodstijding dan ook Het opnieuw en ambtelijk meê bewerken van de in het Herv. Genootschap onder de hiërar chie achtergebleven gedoopte massa noemt Ds. J. Nederhosd te Middelstum (zie Bazuin 25 Mei) „eenige schreden terugdoen" op het pad dat de Chr. Geref. reeds aflegden; en daarom vraagt hij„Is er toch niet waarlijk eene moeielijkheid in gelegen, dat de Doleerenden en de Chr. Geref. in verschillende verhouding staan tot de Ned. Herv. Kerk?" Ons dunkt: neen. Want gesteld al, dat de omstandigheden voor het nemen van „reformatie-proeven", waarvan Ds. N. gewaagt, in 1834 en thans ongeveer dezelfde waren wat niet het geval is 1) gesteld ook, dat in onze dagen prieies dezelfde „methode" moest gevolgd wordendan nog moe ten wij op onze beurt vragen: is het wel zoo hinderlijk, dat de genomen proeven nog eens worden herhaald, indien slechts niemand er door tot ontrouw in zijn kerkelijk-ambtelijke werk zaamheden wordt verleid of verplicht Hr-t geldt hier toch de kerkelijke terechtbrenging van zoo- velen die denzelfden Doop ontvingen en uit de zelfde voorgeslachten zijn gesproten als wij, en van wie ook velen nog den Christus naar de Schriften belijden. Het repeteeren nu van een goede en ernstige poging voor dit doel kan nooit „eenige schreden achteruit" zijn, tenzij dan een oogenblilckelijke achteruitgang, die den waarborg van een straks zich openbarenden snelleren vooruit gang in zich draagt. Ook Ds. Littooy noemde het opnieuw bewerken van de groote volksmassa in de Herv. kerk, anders dan in missionairen zin, een „terugkomen op de scheiding" (wij vonden dit in zijn jongste brochure)doeh niet in de scheiding op ziehzelve, maar in de vrijheid tot ambtelijke getrouwheid ligt het groote voor recht der Chr. Geref. kerk. Scheiding kan noo dig zijn en moet niet gevreesd worden als Gods eer en het recht der Kerk haar vorderen. De Geref. belijdenis schrijft haar dan ook onder zekere bedingen voor. Doch nooit ga die schei ding verder dan strikt noodig is, want dan zou de barmhartigheid weer uit het oog worden ver loren. Wie dus op den weg der noodzakelijk geworden separatie een stapje te ver mocht ge gaan zijn, ja die trede dat eindje terug: het zal hem waarlijk geen kwaad doen. Hij komt daardoor heusch niet in het verlaten Babel te rug. Want het is zooals Dr. Kuyper in het Pinkster-nummer van de Heraut schreef„Fei telijk kan er geen andere vereeniging tot stand komen, dan met lien, die de facto op de dupli caat-lidmatenboeken staan. Alzoo een bekende grootheid." (Ook Ds. de Haas van Hattem vestigt in[ de Heraut van 17 Mei de aandacht der in hun gemoedbezwaarden op deze „volko men voldoende" verklaring.) 1) Dr. Kuyper schrijft hieromtrentWij zijn van onder de organisatie uit, en hebben geheel en al en volkomen gebroken met het genoot schap genaamd „de Ned. Herv. kerk". Maar dit neemt niet weg, dat wij nog tal van oude vaderlandsche kerken zien, die alsnog onder de Hiërarchie gebogen en in de banden van dit genootschap beklemd, almeer opwaken en ten leven komen, en straks den moed zullen vinden, om op beur wijs tc doen wat wij dedeu. Voor die kerken nu houden we ons hart vrij en onze armen open, en we bidden van God, dat haar vrijmaking moge verhaast worden. Waarlijk, de omstandigheden zijn thans anders dan kort na de eerste Scheiding. De on lervinding heeft geleerd, dat er nog meerdere en andere dan persoonsgewijze uittrediugen k u n n e n plaats he.bben. De ref'oiraatorische beweging kan doorwerken. Er staan thans ook geen dragonders gereed om haar openbaring te stuiten althans niet zooveel als vroeger en niet zoo door het geheele land als in '34*'4-0. examens Ier oore, dat een jong menseh, die heel anders antwoordt dan de vrager het bedoeld had, eenvoudig als onkundig in den hoek wordt gezet. Ook op dit punt zal Mackay zijn aandacht hebben te vestigen. (Stand.) Politieke spotbladen schijnen wel onontbeerlijk, als men let op de omstandigheid dat ze in alle beschaafde landen een bloeiend bestaan leiden en in de tweede plaats, dat het bespottelijke ook verdient aan de kaak gesteld te worden en veel en wat anders kwaad bloed zetten zou, door deze soort van veiligheidsklep kan worden schadeloos gemaakt. Toch is er onderscheid. Vergelijk bijvoorbeeld den onovertroffen En- gelschen Punsch met onzen hollandschen Uilen spiegel; dan treffen u twee bijzonderheden, die beide ten nadeele van ons satiriek weekblad komen. Vooreerst dat Punsch evengoed den geeselriem tegen eigen geestverwanten opheft, wanneer zij het er naar maken, als tegen zijn politieke tegen standers. Gladstone en Disraeli, toen de laatste nog leefde, kregen zonder aanzien des persoons elk hun hem t. Uilenspiegel daarentegen zal er niet aan denken ooit een liberaal onder handen te nemen, ware hij ook de zotheid in persoon, kennelijk omdat hij op zijne wijs gelooft dat de liberalen onfeilbaar zijn. Het tweede punt van vergelijking dat in het voordeel van den Britschen nabuur uitvalt, is, dat Uilenspiegel bijna uitsluitend zijn sterkte zoekt in het profaneeren, terwijl men Punsch zelden of nooit op een onvertogen woord in dezen zin zal betrappen. Ah Pr.'Gr. Examen-commissiën. Ook wij hebben een klacht over de Examen- commissiën. We stellen namelijk den eisch, dat er bij het saamstellen der examencommissies ook gelet worde op het bijzonder onderwijs. Niet, een enkel bijzonder onderwijzer in zulk een commissie op te nemen. Dat is een doekje voor het bloeden, maar helpt niet. Neen, er moeten afzonderlijke examen-com missies voor het bijzonder onderwijs zijn, om de eenvoudige reden, dat onze paedagogie een geheel andere is, een andere onze methodeen een an dere onze litteratuur. Gelijk het nu staat, bederft men het bijzonder onderwijs, daar men de kweekelingen dwingt hun studie in te richten naar de paedagogie en de methode van de openbare school, en de lit teratuur der openbare school te bestudeeren. En dit mag niet. Dat is het bijzonder onderwijs geestelijk ver moorden. Immers het gaat niet aan te zeggen, dat het er niets toe doet hoe men aan zijn kennis komt, zoo men zijn zaken maar weet. Zooveel kwam toch ook ons wel van de FRANKRIJK. Een der dingen die op het oogeublik het meest de aandacht trekken, is ongetwijfeld het gebeurde iu Prankrijk, waar generaal Boulanger, pas tot lid der Kamer gekozen, aldaar een nederlaag ge leden heeft. De generaal, die hoe verschillend ook beoor deeld, er toch in geslaagd is nu reeds een p..ar jaar de aandacht van allen te boeien, iu en buiten Prankrijk van zich te doen spreken, de politiek des lands min of meer te beheerscheu, verscheen Maandag weder in de Kamer tot welker lid hij onlangs werd gekozen. Le brav' général toonde al aanstonds dat hij den moed tot uitspreken zijuer overtuiging heeft; door herziening der grondwet voor te stellen niet alleen, maar tevens daarvan de dringendverklaring te vragen. Gok las hij een toelichting op zijn voor stel betrekkelijk. Zeer vleiend voor de hoorders was wat Boulan ger zeide niet. Hij verklaarde bv. dat 1 rankrijk lijdt ouder een cricis, die ernstig dreigt te worden; dat het geen vertrouwen heeft in den dag van morgen enz. enz. 't Was- niet gemakkelijk voor den spreker zijn rede uit te zetten. Telkens ontstond er beweging, ge raas, geweld, en de geheele zitting was tot het einde stormachtig. Toen Boulanger zei, dat het land door een club wordt geregeerd en zoodoende iu gevaar is, outstoud een ijselijk geweld. De voor- eu tegenstanders van Boulanger sloegen luid en heftig aan het twisten. De generaal zelf kreeg het o.a. nog te kwa..d met den voorzitter. Boulanger toch achtte een voorzitter onnoodigdat was maar een stioopop zei hijwaarop de voorzitter zijner zijds verklaarde geen zier te geven van wat Bou langer zei. Over allerlei herinneringen praatte de laatste nog en ten slotte zou men stemmen. Doch aleer 't zoover kwam nam nog de minis ter Floquet het woord. Hij kwam op tegen de aan vallen waaraan de regeering had bloot gestaan. Wel wilde de regeermg op enkele dingen die Boulanger wenschte, letten, maar spoedeisehend achtte zij zijn voorstel niet. Men kan het verwijzen naar de commissie die meer zulke zaken heeft te onderzoeken. A a at er nu nog een groot geweld was ontstaan, werd gestemd. Met 377 tegen 186 stemmen werd het door Boulanger gevraagde verworpen. Slechts de rechterzijde en ettelijke vrienden zijn Boulanger trouw gebleven, niet alleen de repu blikeinen maar ook de radicalen staan naast Flo quet tegen hem over. Wel willen ook de radicalen herziening, maar juist dat ze stemden als ze deden bewijst hoe zeer men den generaal ducht. Een lieflingsdenkbeeld gaven de radicalen voorloopig prijs nu het geldt dtD man te doen vallen met wien zij het Cesarisme en de dictatuur zien komen. Boulanger heeft een neerlaag geleden; de on zekerheid of het tegenovergestelde hem veel verder zou gebracht hebben m. a. w. of herziening en her ziening als hij ivil 't zelfde is, zal veel vergoeden. Doch het feit van gisteren kan desniettemin van zeer groote beteekenis zijn voor de toekomst iu Prankrijk en voor meer. DUITSCHL AND. In Duitschland schijnt iets als een ministeriëele cricis te dreigen of gedreigd te hebben, 't Versch'.l zit, naar men wil, tusscheu den keizer en de minis ters en wel over het optreden der ministers vou l'uttkamer bij de verkiezingen. Zijn opvolger wordt reeds genoemd, doek 't is de vraag iu hoever dit al juist mag lieden. HONGARIJE. Omtrent de vele hoogere vraagstukken valt ditmaal in hoofdzaak te melden, dat de moei lijkheid tusschen Frankrijk en Hongarije alweer vereffend is. Er zijn officiëele ophelderingen ge geven en de Fransche regeering verklaart zich voldaan, al zullen de Franschen er weinig ge sticht over zijn dat zooveel mogendheden weige ren officieel deel te nemen aan de tentoonstel ling in 1889, wijl zij een herinnering is aan de omwenteling die, aldaar een eeuw geleden, plaats vond. H. De volgende zonderlinge advertentie kwant onlangs voor in oen der New-Yorksche nieuws bladen: Kinderen worden aangenomen Ver scheidene wachten op aanneming; particuliere bewaarplaats 795, Herkimerstreet, hoek Roches ter Avenue, Brooklyn. Een verslaggever van den Weekip Examiner, welke te San-Francisco verschijnt, bracht er een bezoek. Hij zeide dat hij een zuster had, die onlangs een kind verloren had, cn er gaarne een zou willen aannemen. De vrouw, die het beheer had, liet eenige kindereu zien, verschil lende in prijs van 5 tot 10, naar grootte, schoonheid en levendigheid. De reporter beduid de haar, dat een jongetje van omstreeks één jaar oud, verlangd werd. De jonge vrouw antwoordde, dat zij niet een van dien leeftijd in voorraad had, maar wilde hem een lief jongetje toonen van vier maanden oud. Zij verdween uit de kamer, en keerde spoedig terug met een behoor lijk kind met blauwe oogen. De journalist ondervroeg de oppasseres naar de at komst van het kind. „Zijn vader is een welbekende advocaat te Brooklijn zeide de vrouw en zijn moeder de dochter van een rijke en achtenswaardige familie te New-York. Natuurlijk zijn zij niet getrouwd, ofschoon wij soms kinderen hebben van getrouwde ouders." Daarna verliet zij weder de kamer en haalde een lachend kind met zwarte oogen, acht maanden oud, gekleed in nette witte kleeden. „Is het grootste gedeelte dezer kinderen uit arme ouders geboren?" vroeg de verslaggever. „Neen," was het antwoord „de meerderheid be hoort tot den gegoeden stand." Het was bewezen dat deze inrichting een ge regelde zaak dreef in het op- en verkoopen van kinderen. Tot nog toe had men er niet van gehoord, dat iemand in New-York of Brooklijn vrijwillige kinderen wilde verkoopen, maar er zijn nu verscheidene gevallen bekend, waarin kinderen worden verkocht of ook wel tegen an dere ingeruild. Vele personen moeten in dezen handel in kinderen betrokken zijn. Dezer dagen is te Bargum, in de Beneden- Pyreneën, tijdens de vesper de bliksem in de kerk geslagen. Twee vrouwen verloren bet leven en van een derde werden de schoenen van de voeten geslagen zonder dat zij eenig letsel onder vond. Zaterdagavond om 9 uur is te Kampen aan eene hartkwaal overleden de WelEerw. heer A. Brummelkamp professor aan de theologische school. In de laatste jaren was hem de hoofd redactie van „de Bazuin" opgedragen. Zaterdagavond werd een werkman te Rot terdam, die van zijn werk te huis komende, tot zijn schrik ontwaarde dat een deel van het huisraad uit zijn woning was verdwenen, zoo vertoornd, dathij door een beroerte werd getroffen en spoedig daarna overleed. De heer J. J. Ekkerman te Houtrijk en Polaneu heeft verleden week een levend steppenhoen, in de Kirgiezen (Rusland) te huis behoorende, ge vangen. Het diertje is verloopig in verzekerde bewaring gesteld bij den heer W. Coppée, die het in zijn volière heeft opgesloten en voor iedereen ter bezichtiging heeft gesteld. Een blok huizen op het Oranjeplein te 's Hage, dat in de onderverf stond, werd Za terdag avond in dekverf gezet op eene wijze, die den eigenaars echter minder aangenaam was. Onder bescherming van de duisternis heeft men nl. de deuren, posten, ramen, ruiten, zelfs de muren van 8 a 9 huizen dik met zwarte verf bestreken, terwijl ook de portieken aldus beknoeid werden. Men vermoedt dat het uit wraak is geschied. Te Haarlem vermaakten zich Zondagavond zes kinderen met een platten tweewieligen wagen, die door een kleinen jongen bestuurd werd. Bij het rijden van de brug, aan den Kinderhuissingel, kon de knaap den wagen niet langer honden en moest dien loslaten, met het gevolg dat de wagen met de zes kinderen in het water reed. Vier kinderen werden dadelijk door Maria van Houten gered, de twee overigen eerst na veel moeite door de voorbijgangers. Te Helder is Zondag de marine matroos 2e kl. K. op treurige wijze verdronken. De man wilde namelijk zijn in het kanaal gewaaide muts redden en sprong daartoe te wateronmiddellijk zonk hij echter in de diepte weg, en weinig tijds later werd zijn lijk aan wal gebracht. Sommelsdijk. Toen de vrouw van schipper J. v. d. die haar waschgoed van de bleek haalde, naar boord wilde terugkeeren had zij het ongeluk met de kuip die ze droeg in de kaai te vallen. Hoewel ze terecht kwam op Scherven en steenen bezeerde ze zich gelukkig niet ernstig. Stad a/h. Haringvliet. Gepasseerde Zon dag werd in het kerkezakje alhier gevonden een netjes opgevouwen papiertje waarin 2 Rijks daalders waren. Een knecht van de wed. S. alhier, had het on geluk toen hij Zaterdag j. 1. van de werkbank sprong, zijn been uit het lid te vallen. OoltgeUSplaat. 1 Juni. Vri op het Krammer weder een |en tjalkschip zonk tot halve] nder water. De opvarenden zijn n naar men zegt aan de overzi Vrijdagmiddag j. 1- kwam sc an Breskens, geladen met beu .otterdam, in het Hellegat in en Aakschip waardoor eerstger 'erd dat men genoodzaakt wa; aartuig de lading gedeeltelijk tak bekwam belangrijke schade chip. Nieuwe Tonge. De vorige en polder het Noorland een gro ;en, dit behoort wel onder de angezien er hier nooit een wor Oude Tonge. Aantal ingesch: ip de Openbare lagere school b 119. Aantal schooltijden per leerln En het geheel aantal schoolt] Hiervan w erden om verschillet ;uimd4350 of ruim 31 Het zoontje van den Iandbou jenboer had het ongeluk al, spelet te vallen, met het ongelukkig is verdronken daar niemand het yallen. Herkingen. Zondag 1. 1. onderlinge gebeurtenis in de Her fria het einde der godsdienstoefen in de volle vergadering op, en Ien predikant en toehoorders - Sods wege geroepen achtte om tnze gemeente is herderloos) i .e nemen met de bepaling er b Iringende noodzakelijkheid. N fijner verklaring beloofde de ie vacature dienst deed, er me over te spreken en de beslissin ;e laten, welk besluit er genon lenen male onbekend. Velen z ivat er van zal komen. Dat Go villen wij beslist gelooven, dot bet op een ongeordende wijze ivij met alle recht betwijfelen Zijn wil vervat in Zijn Woord Maandag j. 1. had de landbo alhier het genoegen iemand, di ken was en zijn been beklemd tusschen den blok, uit zijn mo edden en voor een beenbreuk Dirksland. De collecte Zending in de Herv. kerk al Zondag gehouden, heeft circa 7 Juni. Op de gehouden paa werken aan de lijn gebracht, 3 van er 6 stuks werden verkoel Melissant, 6 Juni De onei het kerkbestuur der vrije gerefo i alhier, en haar predikant c -eindelijk tot eene beslissing De vorige week is door g< igenwoordigheid van den pre 'adering gehouden ten einde e stellen naar de tegen hem ichuldigingen. Bij dat onderzo ugerlijke handelingen van d< lan het licht te zijn gekornd gn om hier mede te deelen en an is hij als predikant ontsla Stellendam. Het kohier lelasting voor deze gemeenll led. Staten goedgekeurd. I Ridderkerk. Voor de vJ an veldwachter dezer geme; angemeld 50 sollicitanten. Poortvliet. Bij de aanbes rone vernieuwingen aan den raterschap Poortvliet dienstjai (eschreven door heeren: J. B .isse voor 4,200 gld., C. Kap aven voor 4,098 gld., A. v. isse voor 3,952 gld., C. Bol: ;ld., G. Bolier te Scherpeniss Moerland te Stavenisse 3,7 ien te Poortvliet voor 3,700 ier te Scherpenisse voor 3,6 aagsten inschrijver is het we Scherpenisse, 28 Mei. iit het logement „Het Hof Bverstaan van den Notaris tene veiling ingezet en verko a de Bakkerstraat in deze g jEOoper is geworden, A. Bevel 545. 1 Juni. Heden avond in vq ten overstaan van den notaris tens dijk een hoefje 2 perceeli perceel weiland, aUes gelegen deze gemeente en zijnde nu 1. perc. woonhuis, schuur en 50 centiaren ingezet voor f 6 zeel, is voor dezelfde soin perc. 90 aren 55 centiare kantweg ingezet voor 31 24 centiaren of Zeeuwsch g dijke, is gekocht voor 3 door A. Westmaas. 3. perc. 1 Hectare 17 aren land, ingezet voor/250, A. Westmaas is voor deze worden. 4 perc. 1 Hectare 44 aren 2 ingezet voor 175, per g is door dezelfde gersoou <j (er gemet.

Maas- en Scheldebode | 1888 | | pagina 2