BRUIDSUIKERS STALLING. Doctor W. FRMCKEN, BROOD-BAKKERIJ, STIER. Kippenhok met loop. A. VIS S E1, Grootste Keuze Logement, - Koffiehuis OPPDORP. Varia. Voor Kinderen. Stoomvaart berichten. Kerknieuws. Burgerlijke Stand. Correspondentie. Advertentiën. Kleermakersknecht, II.BI. Spekslagers! Te koop gevraagd te kuur of te koop TE KOOP. De tapijten worden zonder prijs- verkooging genaaid en gelegd. Dessert- en Fantasie-Ckocolaad Timmermansknecht, Heelkundige, Verloskundige en VROUWEN-ARTS. Botterdam lYieuuehaveii 145. CousultaiuilaplsIK,Keil6 H les Mans 10V12lU n. voor oiMioptlea 8V-9T* 11. en daardoor de lichtsterkte van dat oog met twee derde te hebben doen verminderen. De zaak had zich als volgt toegedragen: de kinderen van Jacob Kievit, waartoe ook het verwonde knaapje behoorde, stonden op Dinsdag 4 October op een veld dicht bij de hoeve te kijken naar de jacht op de naburige weilanden door bekl. en een ka meraad gehouden, toen plotseling het knaapje begon te schreeuwen en er bespeurd werd dat liet door een hagelkorrel in het linkeroog ge troffen was. Twee getuigen verklaarden dat bekl. en niet zijn kameraad het schot gelost had het welk de wonde had toegebracht. De bekl. ontkende door een heg verhinderd te zijn de kinderen te zien, tevens ontkende hij in die richting een schot gelost te hebben, wel had hij geschoten in de richting der hoeve toen daar een haas opging. Het O. M. achtte het boven kijf dat bekl. zeer onvoorzichtig gehandeld had door in de richting der woning te schieten, en achtte het bewezen dat bekl. het heillooze schot gelost had, mitsdien eischte het 14 dagen gev. Mr. M. Tels, verdediger, concludeerde tot vrijspraak. C.) Ooltgcnsplaat. Zaterdagmorgen jl. brak een hevige brand uit in de arbeiderswoning van J. de Gans, onder deze gemeente (Achthuizen). In weinige oogenblikken was het huisje een prooi der vlammen. De huisvrouw was even afwezig. Door eeh ander gewaarschuwd, mocht het haar nog bijtijds met de grootste moeite eu eenige verwondingen gelukken haar nog jeug dig kindje te redden. Van het verbrande aan wezige goed, den inboedel en een varken was niets verzekerd; alleen de woning was verze kerd (oorzaak onbekend). Nieuwe Tonge, 23 Mei. Dinsdagmorgen kwam G. Noordhoek aanrijden aan de Duiven- waardschedijk toeli het paard ging steigeren, en oogenblikkelijk achteruit van den dijk afliep. De man heeft daarmede zijn been ernstig ge kneusd, zoodat hij met een slede moest worden thuis gebracht. Dirksland, 23 Mei. Heden had het 5-jarig meisje van den heer Maasdam het ongeluk om onder een rijdende wagen te geraken, met dat gevolg, dat zij naar haar woning moest gedra gen, en geneeskundige hulp moest worden in geroepen. Melissant, 23 Mei. Werd drie wekeu gele leden gemeld, dat kerkvoogden der Vrije Gere formeerde gemeente alhier het voornemen had den om de kerk te sluiten en daardoor den heer Dreessen het preeken te beletten, thans kan worden medegedeeld dat zij werkelijk hun voor nemen hebben uitgevoerd. Zeer zeker echter tot hunne teleurstelling heeft hun voorganger het door hen aan de kerkdeur bevestigde slot en ketting, zoo hij voorgaf op last van een der medeëigenaars of geldschieters, verwijderd, eeni- gen tijd daarna de kerk gesloten en is hij acht dagen daarna weder opgetreden. Men schijnt het niet eens te zijn wie het recht aan zijne zijde heeft, en .velen zijn nieuwsgierig welk einde de zaak zal nemen. Een ding is echter zekerhet rijk van den heer Dreessen heeft hier na een tweejarig bestaan uitgediend, want het getal zijner aanhangers is bijna tot niet gereduceerd. Stellendam. Het kohier der hondenbelasting voor deze gemeente over 1888, is op een bedrag van 48 vastgesteld. Goedereede. Zondag jl. is de lieer D. Heem stra eandidaat tot den heiligen dienst alhier zoowel in den voormiddag als in de avond gods dienstoefening opgetreden. Naar men verneemt zal omtrent het al of niet beroepen dezer dagen worden beslist. Zuidland. Ter waarschuwing Verleden Vrijdagmiddag brachten eenige lie den een bezoek aan deze gemeente, daartoe hiel den ze met hunne wagens voor de herberg op de Breêstraat stil. Hier wilde een der voerlui zijn paard wat laten drinken, en streek het daar toe het hoofdstel af. Zoodra het paard gevoelde dat hij vrij met den kop was, ging het met de ledige wagen achter zich er van door en sloeg op hol, met het gevolg dat het "eindelijk tegen een paal reed en omsloegdaar werd het spoedig tot staan gebracht. Gelukkig richtte de vluchteling niet veel schade aan en werd niemand gedeerd, niet tegenstaande het vliegens langs een ladder kwam, waarop een metselaar stond om een gevel te repareeren. De gewone jaarlijksche kerkvisitatie zal a.s. Donderdag 24 Mei alhier plaats hebben, door de WelEerw. heeren Ds. Veder van Schiedam en Ds. Fortuin van Barendrecht. Bru'nisse, 21 Mei. Heden vierde de heer S. de Graaff, oud-hoofdonderwijzer, zijn 91ste verjaardag. Zijnen lioogen ouderdom verhindert hem nog niet zijne gewone wandelingen te doen. Het ontbrak den hooggeachten jubelaris niet aan blijken van belangstelling. Ter zijner eere wapperde de vaderlandsche driekleur van alle vaartuigen in de haven. Moge het woord van den grooten Apostel der Heidenen, ook het zijne zijn„wanfa het leven is mij christus, en het sterven is mij ge win, hebbende de begeerte om ontbonden te worden, en met Oaristus te zijn, want dat is zeer verre het beste." Beroepen bij de Herv. Gem. te IJlst Ds. D. J. Karres, predikant alhiei. Bedankt door Ds. J. Robbert, te De Lier, voor het beroep naar de Chr. Geref. gem. alhier. Dat de koning der kerk ook deze gemeeute, na herhaaide teleuntelling, hare begeerte ver- vuile, dat hare oogen de gewenschte leeraar zien mogen. Door de pachters der Oester- en Mosselban- ken van de Oude Tonge werd bekend gemaakt dat Zaterdag 26 Mei e.lc. de buitenkant der Onderplaat tot het vangen van mosselzaad zal gesloten zijn. EEN KRACHTIG ARGUMENT. Op een dorp in het Noorden van Engeland had een vrijdenker eene toespraak gehouden. Aan het einde er van vroeg hij, of iemand nog iets in 't midden had te brengen, of ook eenige op helderingen had te vragen. Daar trad een oud vrouwtje naar voren, ge bogen door de jaren, zeer ouderwetsch, maar netjes gekleed. „Mijnheer!" zeide zij, „ik wil u eene vraag doen". „Wel, goede vrouwen welke?" was het ant woord van den verrasten spreker. „Vele jaren geleden" hernam zij, bleef ik als onverzorgde weduwe met acht kinderen achter ik had letterlijk niets dan dezen Bijbel. Daar door geleerd, en dagelijks God biddende, ben ik in staat gesteld voor mij en mijn gezin te zor gen Ik sta nu aan den rand van het graf, maar ben volkomen gelukkig door het vooruitzicht, eeuwig in den hemel te leven. Dat deed de godsdienst voor mijwat deed uw denken voor u?" „Wel", zei de spreker, „ik wil uwe rust niet verstoren„maar" „Dat is geen ant woord" sprak de vrouw, „we blijven bij het punt". De ongeloovige was genoodzaakt heen te gaan, geheel uit het veld geslagen. Een gewichtige vraag. De Potsdammer predi kant Schubert was op zekeren dag de gast van Koning Frederik I. Een acteur liet zich aan dienen en vroeg verlof om te mogen spelen. Eenige gasten waren er voor, anderen er tegen. Toen richtte de Koning zich tot den prediker en vroeg: „Schubert, wat denkt gij er van?' Deze antwoordde: „Juist denk ik er over na, wanneer ik ouder de komedie kwam te sterven en mij voor den troon Gods gevraagd werd; Schubert, van waar komt gij of ik wel met vrijmoedigheid kon zeggen„Uit de komedie". Toen sprak de Koning ernstig: „Neen, in de komedie zou ik ook niet willen sterven. Men wijze die mensclien af. GEVEN. Bisschop Ryle preekte voor een paar jaren in de Koninklijke Kapel van St. James, over de woorden in Haud, 17: 26. „Eenen bloede" o.a. sprak hijMillioenen worden jaarlijks verkwist met jachten, boot- en paatdenwedstrijden, met dobbelen, danspartijen en komedies, met kleeding, schilderijen, huisraad en andere zaken. Weinig, zeer weinig, bespottelijk weinig wordt gegeven voor de zaak van Christus. Een armzalig guinje wordt mee-tal door eenen of anderen schatrijke afgepast voor de lichamen en zielen van zijn mederaenschen. Geven schijnt men niet meer te verstaan. De mensehen moeten omgekocht en uitgeperst worden op bazars, om iets uit hen te krijgen, zooals kinderen in ordelooze gezin nen met klontjes zoet gemaakt worden. Wij geven, zegt de Getuige, den Engelschen bisschop lof, dat hij den moed had om deze mannentaal in de Koninklijke Kapel van St. James uit te spreken. (Afaran-atha.) HET HOEN OF HET EI. Een jongeling van het platteland, die naar Parijs gezonden werd om zijn studiën te voltooien, had het ongeluk in slecht gezelschap te gera ken. Hij ging zoover dat hij zeide„Er is geen God." Na verscheidene jaren te Parijs vertoefd te hebben keerde, de jongeling naar zijne familie terug. Op zekeren dag ontving hij eene uitnoodigiug naar eene familie, waar eeu talrijk gezelschap tegenwoordig was. Terwijl allen zich onderhielden met nieuws, vermaken en prateu, zaten twee meisjes, het eene twaalf, het andere dertien jaren oud, in een vensterraam eu lazen te samen. De jongeling naderde haar, en vroeg: „Wat is dat voor een schoone roman, die gij zoo aan dachtig leest, jonge dames „Wij lezen geen romans, wij lezen de ge schiedenis van Gods uitverkoren volk." „Gij gelooft dan, dat er een God is?" Verbaasd over zulk eene vraag, zagen de beide meisjes elkander aan, terwijl hare wan gen bloosden. „En gij, mijnheer! gelooft gij het niet?" „Eenmaal heb ik het geloofd, maar na in Parijs geweest te zijn, en daar in de natuur-, wis- en staatkunde gestudeerd te hebben, ben ik overtuigd, dat God een niets beteekenend woord is." „Ik ben nooit in Parijs geweest, mijnheer ik heb nooit natuur- of wiskunde bestudeerd! noch al de schoone dingen die gij weetik ken slechts mijn catechismusmaar daar gij zoo geleerd zijten zegt dat er geen God is, kunt gij mij gemakkelijk zeggen waar het ei vandaan komt." „Eene wonderlijke vraag. Wel het ei komt van het, hoen." „En nu mijnheer! Tan waar komt het hoen?" „Dat weet u zoo goed als ik, mejuffrouw! het hoen komt van het ei. „Welke van die twee heeft het eerste be staan, het ei of het hoen?" „Ik weet waarlijk niet, wat gij voor hebt met deze vraag en uw hoenmaar dat eerst bestaan heeft, was het hoen." „Er is dan een hoen dat niet van een ei ge komen is?" „Oindien gij ik vraag verschooning dat is gij ziet „Ik zie, mijnheer! dat gij niet weet of het ei eer dan het hoen bestaan heeft, of het hoen eer dan het ei." „Wel, dan zeg ik: het hoen." „Zeergoed; er is dan een hoen, dat'nietvan een ei gekomen is Zeg mij nu, wie dat eerste gemaakt heeft, waarvan alle andere hoenders en eieren voortgekomen zijn." „Met uwe hoenders en eieren schijnt het mij toe dat gij mij voor een handelaar in hoeders houdt." „Volstrekt niet; ik vroeg u slechts om mij te zeggen vanwaar de moeder aller hoenders en eieren komt." „Maar met welk doel?" „Wel, daar gij het niet weet, laat mij toe het u te zeggen. Hij die het eerste hoen schiep, is dezelfde, die het heelal uit niet te voorschijn bracht, en dat wezen noemen wij God. Gij die het bestaan van een hoen of een ei niet kunt verklaren zonder God, wilt nochthans uzelven bekwaam schatten om het bestaan dezer wereld zonder een God te verklaren." De jongeling verstomde. Hij nam haastig zijn hoed en ging heen, vervuld met schaamte. HOE HIJ EEN DRONKAARD WERD. Zwaaiende en zwierende liep op zekeren dag, een man door eene straat, die waarlijk te smal voor hem scheen te zijn. Ieder mensch, die hem ontmoette, week een weinig ter zijde en schudde het hoofd. Een .aantal straatjongens volgde hem van verre, en schreeuwde hem allerlei leelijke woorden na; van tijd tot tijd stond de beschonken» even stil en trachtte zich om te draaien, om de jongens met de vuist te dreigen en dan maar weer voort te zwaaien. „Het is ongelukkig" sprak een heer tot mij' die even als ik, hem een oogenblik gade sloeg. „Ja, wel is het" was mijn ant woord. „Hij is op dit oogenblik nog minder dan een redeloos dier." „Ik ken hem van na bij hernam weer de ander, en zal u vertellen hoe hij een dronkaard werd". Al voortlonpende vernam ik het volgende; Willem B. is zijn naam. Hij had ouders die voor het uiterlijk onberispelijk leefden. In de i kerk, althans 's Zondagsmorgens, werd hun plaats nooit ledig gevonden, en ook in het dagelijksch leven, was er niets op hun gedrag aan te mer ken. Zijn vader, die met hard werken den kost voor zijn gezin moest winnen, kwam nimmer, gelijk zoo velen doen, in de kroeg, maar had de gewoonte als hij thuis kwam om te eten, een glaasje brandewijn te gebruiken. Dit, zeide hij, kwam hem toe, en hij gebruikte het immers niet alleen, ook zijn vrouw deelde hij er van mede, en zelfs zijn zoontje Willem, ontving zijn aandeel; de suiker die onder in het glas over bleef, was voor hem. De kleine Willem begon van lieverlede smaak in den drank te krijgen en nam, toen hij pas tien jaren oud was, als zijne ouders afwezig waren, zelf een weinig brandewijn met suiker, even als zijn vader. Eens werd hij door zijn ouders ontdekt, en duchtig beknord en bestraft. Doch het verbeterde hem niet, hij bleef de zelfde. Toen Willem 14 jaar oud was, deed zijn va der hem bij een baas om het timmeren le lee- ren, hier lag echter den weg tot Willems ge- heelen ondergang. De knechts mochten des morgens een borrel laten halen, dit was Willem's werk. Van tijd tot tijd proefde hij ook eens uit de flesch, deed het later iederen morgen, en nog geen 16 jaren oud zijnde, kocht hij voor zijn zakcenten jenever en werd allengs een dronkaard. Willems ouders stierven, toen hij nog geen 19 jaren oud was. Aan hun sterfbed nog, be loofde hij zijne verfoeilijke gewoonte te laten varen, en hield in het eerst zijn woord. Doch deze bekeering was van korten duur. Spoedig ging het weer denzelfden weg met hem op. De nalatenschap zijner ouders was spoedig verkwist en Willem arm. Thans is het zoover met hem gekomen, dat bijna geen baas hem in dienst wil hebben om zijn dronkenschap. Niemand bijna die hem in huis wil hebben. Hij is een ballast voor de maatschappij, en wat zal zijn einde zijn." Nu kwamen wij aan een plein, waar onze wegen uiteen liepen. Ik verliet mijn nieuwen vriend, hem dankende voor zijne mededeeling en ver volgde mijnen weg aanhoudend aan Willem B. denkende. Voorwaar het pad der zonde is een hellend vlak. Die eenmaal een schrede er op gedaan heeft, kan moeilijk terug keeren, maar zinkt al dieper en dieper, tenzij Gods hand hem aan grijpt en op den weg des levens plaatst, ja meer dan dat, hem in het spoor Zijner gerech tigheid doet wandelen. Het stoomschip Schiedam, N.A.S.M. arriv. van Amst. te New-York 9 Mei. Het stoomschip Zaandam, vertrok van New- York naar Amst. 19 Mei. Het stoomschip Edamvan Amst, naar New- York pass. Dover 26 Mei. Goeman! en M. Hobbel; Willem, zoon y. A. Hameefemaii en 1. Vervloed GEHUWD J. Maliepaard 23 j. en A. Vcrkerke 26 j. GESCHEIDENJan Hobbel en Maria Jacoba de Jong, Ooltgcnsplaat, Tan 29 Haart —16 fff ei. GEBORENJacoinina P:cteruella, dochter v. J. Wouters en J. Ka- relse; Willem, zoon v. M, Tielcmnns en A, Kloet; Dirk, zoon v, P. in 't Veld en S, Korteweg; Willem, zoon v. N. Braber en E. M. Buthï An- thonij, zoon v. L.Meijer en A. J Iiuijzer; Joliannis, zoouv. C. van Putten; Maria, dochter v. II. Gebuis en P. J. Wiclhouwer; Jilles, zoou v. C. v. Nimwegen en M. van Noordt; Ilugoude Cornelia, dochter v. W. Ras en A. vau den Berg. ONDERTROUWDP. van Delft en C. Seip. GEHUWDJ. var. Veen 37 j. en A. Koster 34 j.; E. Hotting 23 j. en S. de Vos 24« j.; L. C. Overbecke 28 j. en L. Raap 29 jW. Leen heer 24 j. en W. Okker 21 j. OVERLEDEN: J. A. van de Capelle, 3ni; C. Oudzegel, 54 j.; J. Troost, 8 in.; H. van Rumph, 34 j. Oude Tonge, van 216 Mei. GEBORENCornelia, dochter v. G. E. llagcns en K. de Bere; Pe trus Johannes, zoon v. "C. de Koning en J. M. Krebeks; Izak Willem, zoon v. I. van der Vliet en W. D. van Nieuwenhnijzen; Kaatje, dochter v. T. van Noord er. L. van der Vliet; Adrianus, zoon v. II. de Been en M. Klein. ONDERTROUWDJ. v. Ballegooij jm. 33 j. en P. Kosten jd. 30 j.; II. Kievit jm. 32 j. en A. IJczeraer jd. 27 j. GEHUWD: C. B. v. Dongen jm. 24 j. en A. de Laatjd. 26 j. OVERLEDEN N. v. Noord wed.J74 j.; J. Hartman gch. 61 j. 4 m. E. Menheer 1 m. Mclissant, van 3 23 Mei. GEBORENHubrecht, zoon v. C. t. d. Mast en C. Doornhein; Eli zabeth, dochter v. D. Dale en L.J. van Ecuwen; Lena dochter v.L. Boon en C. Kamp; Hester dochter v. J. v. Ileukelingeu en J. v. d. Bos. GEHUWD f). Soldaat en J. Kom; J. C. Krijtenberg en T. Soldaat. OVERLEDEN: H. C. Abresch 31 j. echtg. van K. A. van Wage- uingen. Predikbeurten op Zondag 27 Mei. NEDERL. HERVORMDE KERK. Sominelsdijk. Nam. Ds. M. M. d« Lint. Middelharnis. Voormiddag Ds. K. G. F. W. llain. Stad a. h. Haringvliet. Namiddag. Ds. K. G. F. W. Ham. Den Bommel. Voor- eu Namiddag Ds. P. C. A. HallTinan. Ooltgeusphtnt. Voormiddag. Ds. M. M. de Lint. Oude Tonge Voormiddag. Ds. T. II. van Dolder. Nieuwe Tonge. Voormiddag. Ds. M. J. Wentiuk. Uerkiugcn. Namiddag. Ds. M. J. Wcntink. Dirksland. Voormiddag. Ds. J. F. de Klerk. Melissank Namiddag. Ds. T. H. van Dolder. Stellendam. Namiddag. Ds' J. F. de Klerk. Goederccde. Namiddag. Ds. J. L. Tichelaar. Ouddorp. Voormiddag. Ds. J. L. Tichelaar. NEDERD. GEREF. KERK. (Doleerende.) Stad a/h. Haringvliet. Voorm. Lecskerk, nam. Catechismus. CHRIST. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis. Voormiddag en Avond Ds. P. \an Schaik. Stellendam. -- Voor- en Namiddag. Ds. J. J. Koopraaus. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp -- Voormiddag Ds. K. W. llössing. Beroepentc Amsterdam, l)s. Ilerfkens, te Dordrecht, en Groi.e- meijer, te Arnhem; te Kats dhr. Dijkman, cand. te Rotterdam; te Alk maar, Ds. Daubantou, tc Heemstede; tc Willemsoord (Maatsch van wel dadigheid) Ds. van den Kiebooni, te Buren; te Nootdorp, dhr. van 't Hoofd, cand.; te Lopiker-Kapel, dhr. 1'. Snonk, cand. tc Goes; te Oor schot, Ds. Worst, te Epe; te Bcusichem, Ds. Jolles te Dhnekamp; te Zuilen, Ds. Deetman. te Amsterdam; te Houtrijk en Polanen, Ds. Ver steeg, te St. Pancras; te Zwolle, Ds. Adriant, te Renswoude; te Waarde Ds. Meerburg, te Katwijk aan Zee; te Westmans. Ds. Sleeswijk Visser, te llijsoord; tc Wouterswoude, Ds. Lumbers, te Longerhouw eu Schet- tens. Aangenomen naar Vlaardingen, Ds. van 't Hoofd, te Koudekerkc; naar Kralin ;en, Ds. van Sclms, te Leerdam, naar Breskens, (toez.) dhr. Dijkman, cand. te Rotter lam; naar Woudenberg, (toez.)dhr. van Nes, cand. te Driebergen; naar Groningen, Ds Lütge tc llaamsdonk. Btdankt: voor Oudemirdum c. a. Ds. Eiinga, te Birdaard; voor Sprang, Ds. Lazonder, te. Oostcrwolde bij EIburg; voor Bergum, Ds. de Vries, te Noordwolde; voor Krewerd en Jukwerd, Ds. Schuriuga, te Harkstede en Scharmer: voor St. Annaland.Ds. de Minjer, tc Hoog- Blokland; voor Uitwijk c. a. Ds. van Wijk, teOosterwijk; voor Lanteren Ds. Kalkman te Monster; voor Buurse. Ds. van den Kiebooni, te Baren; voor Monswijk, I)s. van der Linden, teSehoonrewoerd; voorHasstlt, Ds. Kalshoven, tc Ede; voor Driehuizen en Zuid-Schermer, Ds. Drijver, te Warder; voor Morra eu Lioensens, Ds. Biankestein tc Eernewoude; voor Nieuwerkerk a/d IJscl, Ds. Tichelaar, tc Ouddorp. Den Bommel, Tan 323 fflel. GEBOREN: Cecilia, dochter v. M. Lokker en A. van der Made-, ïetrus, zoon v. M. Vervloed en J. van Peperstraten; Jan, zoonv.T. Berichtgever Dirksland, uw stuk is naar de Redactie opgezonden. Plaatsing D.V. volgende week. Heeren, Agenten en abonné's in N. Amerika, gelieve s. r. p. het abonnement over den derden jaargang 1 Maart 1888/'89, ons per postwissel over maken. De Uitgever. Ondei'trouwd GERRIT SOLDAAT Gz. en CATHALINA DE KORTE Johd. Oude Tonge, 24 Mei 1888. Ondertrouwd W. LEMSOM Jz. en W. VEROLME Cd. Kerkwebve, 19 Mei 1888. Terstond gevraagd een bekwaam of HALFWAS, P. G.; loon naar bekwaamheid. Brieven franco of in persoon bij J. NOORD- HOEK, Mr. kleermaker te Zuid-Beijerland. Een jongeling, P.G., 18 jaar oud en van goede getuigen voorzien, wenscht geplaatst te worden, zijnde 4 jaar bij het vak werkzaam geweest. Franco brieven onder letters C. B. aan den Boekhandelaar A. K. van der Kop, te Oud- Beierland. voor oud, een in goeden staat pijnde Kcuhen- kachcl, met of zonder fornuis, grootte onver schillig. Aanbieding met prijsopgaaf aan den Uitgever van dit blad, onder motto „Kachel." Op een netten stand te Middelharnis, wordt aangebodeneene dadelijk te aanvaarden. Adresfranco brieven aan C. J. WAN DE ROVAART, te Middelharnis. Een goed geteekende donker Taalbonte dek stier TE KOOP, Hollandscli ras, bij D. VOOGD, te Ouddorp. Voor een prijsje eeu keurig net ADRES: Bureau van dit blad. SOMMELSDIJK. GROOTE VOORRAAD IN Tapijten, Karpetten en Loo- pers, Gang- en Deurmatten, Bruine Blokjes- en Biezen- Tlattei», Was-en Zeildoeken. 508^ Zeer concurreerende prijzen. in FIJ Yi; SUIKERWERKEN, VOOR PARTIJEN EN BRUILOFTEN. van 40 centen en kooger, voor zakjes. Taarten op Bestelling. G. BU IJ SS E. MIDDELHARNIS. Terstond gevraagd een geruimen tijd werk. Loon naar bekwaamheid. Adres met franco brieven of liefst in persoon aan D. van den Broek, Mr. Timmerman te Stellendam. TE SOMMELSDIJK. O.&N. Test.(Tafelbijbels)1,80, 1,60 en f 1,15 Enkel N. Testament van 15 Ct., 30 Ct. en hooger. Enkel Psalmen, van af 15 Ct. N. Testam. en Psalmen, van af 30 Ct. tot 3, O. en N. Test. en Psalmen, van af 80 Ct. tot f 5,50 N. Test., Psalm, en Gezangen, van af 80 Ct. tot ƒ5 Een keurige sorteering Kerkboekjes, Oude Test., N. Test. en Psalmen, en N. Test. en Psalmen in expres daarvoor vervaardigde banden met klep als portefeuille, en klep voor knip, van af /T,50 tot 4,50. EN

Maas- en Scheldebode | 1888 | | pagina 3