1 M S)e laatste verkiezingen. Uit «le Pers. De volkeren «Ier aarde. Buitenlaiidsclic Berichten. Biiinculamisclie Berichten. Plaatselijke Berichten. f m vm van subsidie of restitutie aan de bijzondere scholen. Dit zijn dus twee gansch tegenstrijdige oor deelvellingen. De een smaalt op de flauwhartig heid en de ander klaagt over de gestrengheid van het Ministerie. Docli beide, zoowel de spot als de vrees komen voort uit de wrevelige stem ming waarin de liberalisten verkeeren, nu zij de teugels van het bewind kwijt zijn. „Het enkele feit zoo schreef' kortelings een roomsch blad „dat antiliberalen regeeren en het land niet ten gronde gaat nu de liberalen de heerschappij niet meer voeren, is genoeg om menschen ra zend te maken, die door hoogmoed verteerd wor den en gaarne uit de staatsruif' eten". Och, de liberalisten heeten zoo gaarne onmis baar voor 's lauds bestuur. „Als er een cleri- caal Ministerie kwam", zoo voorspelde Mr. Gleich- man vroeger, dan „zou er een rilling door het geheele land gaan!" En hoe meer dit nu an ders uitvalt, hoe meer het blijkt, dat ons volk niet rilt maar integendeel opfrischt en aansterkt onder het nieuwe bewind, des te moeielijker zal het eenigen schier onverbeterlijken libera- listischen drijvers vallen om ziehzelven wat te beheerschen en een gematigden toon aan te slaan. Toch blijft hun dit geraden, als zij niet spoe dig gevaar willen loopen, nog veel dieper te worden vernederd dan zij nu reeds zijn. Voor de feiten moeten zij in het eind toch altijd zwichten. Gelijk uit ons vorig nummer reeds bleek, zijn de vier verkiezingen, die moesten plaats hebben tengevolge van de benoeming van vier Kamerleden tot Ministers, boven verwachting gunstig afgeloopen. Op nieuw is de afkeer van het libralisme hel der gebleken. De laster, als wilden wij steun bieden aan het socialisme, een laster die wijd en zijd de rondte heeft gedaanbracht toch onze kiezers niet in verwarring. Vooral te Gouda was het resultaat schitterend. Op 6 Maart had de antiliberale candidaat slechts 40 stemmen meerderheid en 89 meer dan Mr. Patijn. Doch ditmaal kreeg Baron van Wasse- naer een meerderheid van 147 stemmen en 352 meer dan de tegencandidaat Fortyn Drooglever. Wij winnen dus. Moge ons Ministerie moed rapen uit deze nieuwe cordate bestrijding van het liberalisme. Analytisch verslag. Zes Kamerleden, drie van links en drie van rechts, hebben nu voorgesteld, om een analytisch Kamerverslag te doen opmaken. Hiermee is bedoeld, dat er van elke zitting een kort verslag zal worden opgemaakt, waar in niet letterlijk, maar in hoofdzaak wordt weer gegeven, wat door de onderscheiden sprekers gezegd is. Het voordeel hiervan is, dat het volk beter op de hoogte komt van het gesprokene; want alles woor delijk en letterlijk na te lezen is te duur en kost te veel tijd en maakt te slaperig. Een grooter voordeel nog biedt een analytisch verslag hierdoor, dat de meeste bladen zulk een verslag dan overnemen, in plaats van zelve een te maken; wat dan ten gevolge heeft, dat het door beide partijen ouder de oogan der lezers in een vorm komt, die niet te zeer misvormd is door partijbelang. Ook deze verandering dient dus, zoo ze door- t, als verbetering toegejuig 1. (Stand.) De Pinksterdagen zijn voorbijgegaan. De na tuur vertoont zich in haar schoonste gewaad. De menschen hebben de zomerkleederen aange trokken, maar even als zij daaronder toch de zelfde gebleven zijn is het ook met de dingen waarin diezelfde menschen zich zoozeer, vaak al te veel bekommeren, namelijk der aardsche be langen en bemoeienissen, welke men aanduidt met het vreemde woord, de politiek. Bij tal van opgaven, die op geregelde tijden wederkeeren is men gewoon, om, indien ex- geen bijzondere verandei-ingen te bespeuren val len eenvoudig te zeggen: „als voren". De ver zoeking is zeer groot om dit andei-s te doen, wanneer men elke week overziet wat op het wijde veld van het staatkundig leven alzoo vooi-- viel. Er is ook dan in onze dagen veel waar achter het wooi-d „als voren" gepast en vol doende zou zijn. Neem bev. het Oostei-sch vraagstuk, het Egyp tische, dat der visscherijen in Amerika, dat van Ierland, om er nu maar een enkel te noemen, en ieder weet hoe men al aanstonds achter deze zou kunnen schrijven wat we hier boven aan gaven. Zij zijn althans zoo schijnt het vooi-- nocla achteruitgegaan, in verband met hun oplossing, die nog niemand zoo aanstonds ziet komen. Het een meer het ander minder laten nog vex-schillende oplossingen open, ze zijn in staat van wijzen en niemand weet hoe de uit spraak wezen zal. 'tls zeer mogelijk dat het nog geruimentijd zoo blijft. Niemand is bevredigdieder gevoelt dat er wat hapert, maar ook weet ieder dat elke wijziging nieuwe schokken kan verwekken of wel geschieden in een zin die velen niet naai den zin was. Er zijn veel strijdige, belangen, en de rust die mede deswege bewaard wordt, is zeker niet de meest begeerlijke. Doch in elk geval is hij beter dan strijd Een feit dat, schijnbaar minbeduidend, toch wei-kelijk van groot belang heeten mag is dat de spoorweglijn tot Salnika aan de Middelland- sche zee thans is doorgetrokken. Men kan dus nu van Weenen over Belgrado dwars door Tur kije sporen tot genoemde havenstad. Dit nu is èn uit het oogpunt van handel èn uit dat der kx-ijgskundige belangen van gewicht. De koopwaren uit de Levant kuiïnen nu recht streeks per spoor naar Oostenrijk en verder ver zonden worden. Welke ontzaglijke voordeelen dit biedt, begrijpt ieder, en ook dat Oostenrijk reeds lang deze lijn wenschte. Evenzoo is het van niet gering belang dat in geval van oorlog deze lijn voor legers een weg biedt zoowel Noord als Zuidwaarts, te axeer wijl nu mettertijd het Grieksche spoorwegnet er zich wel bij aan zal sluiten. Dat de Porte reeds veel met deze nieuwe spoor lijn op heeft, is te begi-ijpen, zij heeft reeds zoo veel nieuws beleefd maar zelden zoodanig, dat het haar veel goeds bi-acht. Turkije ziet niet gaarne zijn gebied in nauwe verbinding gebracht met het Westen. Doch tegen den wil der mo gendheden en meer nog tegen den txjdsstroom is ook Turkije xiiet opgewassen. De lijn is geo pend; de Middellandsche zee, de Levant, ver bonden met het groot Europeesch spoorwegnet. De Duitsche Keizer blijft steeds voortgaan in beterschap, en zal wellicht binnenkort weder tot spreken in staat zijn; of zij-x gezondheid weder geheel zal terugkeeren, is moeieljjk te beslissen, toch voor het oogenblik schijnt het gevaar al thans geweken. De Keizer van Brazilië daax-entegen, die geljjk uien weet in Europa vertoeft, gaat voor zoover de laatste belichten melden, hard achteruit, 't Is zeer de vraag of hij zijn rijk nog zal wederzien. Hiermede sluiten we. De oogst is schraal. Maar van de politiek vooral geldt het Engel- sche gezegde: Thn leats said the beat. Vx-ij ver taald geen tijding, goede tijding. H. De »kanonnenkoning" Krupp heeft niet genoeg aan zijn reusachtig groote fabrieken en werkplaatsen te Essen. Hij zal bij Anuen, in Westfalen, een nieuwe staalgieterij en machine werkplaatsen inrichten. De directeuren der Fransche bank zijn zeer onaangenaam veri-ast door de ontdekking, dat sedert eenige dagen te Parijs een aanzien lijk aantal valsche bankbiljetten van 500 fi-ancs in omloop zijn gebracht. De biljetten zijn keu rig nagemaakt, maar toch is de onechtheid te zien aan het papier, dat een weinig harder en dikker is dan de echte. Alleen bij nauwkeurige vergelijking met een echt bankbiljet blijkt de vervalsching ook in andere opzichten, wat be treft de letters, de cijfers en de stempels. De politie, na de aanhouding van het eerste biljet onmiddellijk verwittigd, houdt streng toezicht, maar heeft den oorsprong der valsche biljetten, waarvan reeds een twintigtal zijn in beslag ge nomen, nog niet kunnen opspoi-en. Men ver moedt dat Eugelschen de schuldigen zijn. Betreffende het ongeluk, hetwelk den 14en dezes op den Moskou-Bx-est spoorweg heeft plaats gehad, zijn thans nadere bijzonderheden bekend gewoi-den. Van het station Galitsino, niet ver van de oude hoofdstad was een trein vei-trokken met 32 goedei-enwagens en drie wa gens derde klas passagiers, in de richting van Moskou. Op een afstaud van anderhalve werst van gemeld station }s eeu heuvel; juist toen de trein boven op dien heuvel was, geraakten 29 wagens met inbegrip van de passagiex-s en rol den met vervaarlijke snelheid weder naar Galit sino. Aldaar kwam juist een andex-e goederen trein van het station Koebinka, in de richting van Moskou, tegen welken de rollende wagens, aanbotsten. De schok moet vex-schx-ikkelijk ge weest zijn. Twee der passagiex-s wagens drongen in den derden. In het geheel zijn er dertien wagens verbrijzeld. Het aantal gewonden is 52, dat der dooden moet meer dan 20 bedragen. De reizigers behoorden allen tot den boerenstand zij gingen naar Moskou om werk te zoeken. 1 >e berichten omtrent de overstroomingen in Noord-Amerika verschillen weinig vau de verhalen van soortgelijke x-ampen eldersmaar het schijnt, dat evenals alles in Amex-ika op groote schaal gebeux-t, ook deze watervloeden een reusaclxtigen o.uvang hebben. Het tooneel der ovex-strooming is de staat Illinois. Rondom de stad Quiney liggen 2U0,000 acres bouwland, 't vruchtbaarste in de vallei der Missisippi. Zondag den 13en dezer had, tengevolge van den zeldzaam hoogen stand der rivier, de eerste doorbraak der dijken plaats, welke denzelfden dag door twee andere, Maandag en Dondex-dag door nieuwe ge volgd werd. De geheele landstx-eek is thans aan het water prijs gegeven; boven en beneden is de rivier vex-anderd in een watervlakte van tien tot vijftien mijlen breedte. De doorbraken von den plaats met zulk een geweld en door zulke wijde openingen, dat binnen weinige oogenblikken uitgestrekte vlakten in een diepen waterplas ver andert werden, waarin al het levende omkwam, al het gezaaide bediex-f en al het gebouwde on derstboven) geworpen. Omtrent verlies van men- schenleveus zijn tot dusver geen bex-ichten ont vangen; maar ontelbaar zijn de kudden die den dood vonden, of op lxouge plekken tijdelijk in veiligheid gebracht, dien verwachten als een ge volg van koude en gebrek. Het spoorwegverkeer is in alle richtingen gestoord en naar het westen geheel gestremd. Hetcjverder aangerichte schade is nog niet te berekenen. Naar wij vernemen bevindt Z. M. de Ko ning zich, sedert zijn aankomst op het Loo, in den besten welstand. Onze Vorst verlaat zijn appartementen alleen om ontbijt en maaltijd te gebruiken met 11. M. de Koningin, wat op de zelfde étage plaats kan hebben. H. M. de koningin en H. K. H. de Prinses maken dagelijks een rijtoer in den omtrek. Nadat ruim 150 H.A. schoon dennen- en akkermaalshout verwoest zijn, is men eindelijk de vlammen in de bosschen van den heer Kerk hoven te Apeldoorn meester geworden. Nog zit op enkele plaatsen vuur, maar hiervoor heeft men, bij gebrek aan voedsel, niets te vreezen. Alles was verzekerd. Dat de schade niet gering is blijkt zeker ook daaruit, dat voor eukele per- ceelen, der thans verbrande dennen kortelings nog 360 per H.A. is geboden. De Soerensche bosschen en die van den heer Wils zijn met groote ki'aehtsinspaxxning behouden. De brand is denkelijk ontstaan door vonken uit een lo comotief. De beide stoomsckelpeuzuigers zijn den 18den dezer begonnen te werken op de Lutine en hebben ook gedui-ende den nacht doorge werkt tot twee uur 's middags, in welken tijd ze het brachten tot op eene diepte van 36 voet. Bij goed weder hoopt men binnenkort de ver- eischte diepte te verkrijgenthans zijn natuur lijk nog geene voorwei-pen van waarde opge- vischt. Om koolplanten van rupsen te bevrijden, steke men er vliertakken tusschen. Men zegt, dat de vlinders dan hun eieren leggen op de vlier en niet op de kool. Op klaarlichten dag is in de woning eener weduwe te Oudeschoot, die naar de markt was, ingebroken door een manspersoon uit Weststel- lingwex-f'. Toen hij bezig was het kabinet door te zoeken, kwam de bewoonster thuis die hem bxj den kraag pakte en op haar geroep kwamen een paar voorbijgangers toesnellen, die den in- breker spoedig in handen der politie bezorgden waax-op hij gevankelijk naar Heerenveen werd vervoex-d. Naar de N. R. Ct. verneemt, is einde Maart Zr. Ms. stoomschip Van Speyk naar Amboina gezonden, om, in vereeniging met de stoomschepen Java Flores en den gouvernements- stoomer Arendzoo noodig de negerijen te tuch tigen op het eiland Selaree (Tenimber-groep) bxj niet-betaling der boete, opgelegd wegens den moord, gepleegd op een deel der bemanning van dit te Daweloor te huis behoorende vaar tuig. Te Amsterdamscheveld, gemeente Emuxen, is bij een hevig onweder de bliksem geslagen in de woning van L. N. Nijkamp. De vrouw was met de kinderen alleen te huis, doch was door den plotselingen slag zoo hevig ontsteld, dat zij niet in staat was om de kindex-en te redden, waarvan een, oud 3 jaar, omkwam en een ander, oud 6 jaar, hevige bi-and wonden kreeg. Van den inboedel en de levende have is alles verbrand. Daar niets was verzekerd, is het on gelukkige gezin thans doodarm. Vrijdag stortte te Nijmegen een steiger van een gebouw, door het breken van een kor- teling naar beneden, met het ongelukkig gevolg, dat de leidekker J. Janssen, die daarop werkzaam was, zoo exnstig gekneusd werd, dat hij voor dood werd opgenomen, terwijl de 13-jarige P. Gijzen, de heide beenen bx-ak en ernstige won den en kneuzingen bekwam. Zaterdagavond is uit de Rotte onder Ze venhuizen het lijk opgevischt van een welgekleed jongeling, het lijk, dat mjna geheel onkenbaar was, heeft sinds HemeLaai tsdag in het water gelegen. De politie heeft er do ouders, die te Rotterdam woonachtig zijn,kennis van gegeven; vader en broeder zon daarop des namiddags te Zevenhuizen aangekomen en hebben het lijk herkend. Door de schoonmaak kwam Zatex-dag jl. en per jaar 35,215,200 personen. Daarentegen bedraagt het getal geboorten 70 per minuut, 100,800 per dag en 36,792,000 per jaar. Dus 1,576,800 menschen meer geboren dan gestor ven in één jaar. (B.C.) In een water te Hoornsterzwaag heeft men 't lijk gevonden van een jongeling uit dat dorp, j Door de wonden aan 't hoofd vermoedt men, dat er geweld gepleegd is. 's Daags te voren moet hij geschil gehad hebben met een anderen jongeling. Aan het reeds sedert jaren beraamde plan oin Loosduinen, hetwelk door zijn schoon strand bekend is, tot een badplaats te verheffen, wox-dt thans een begin van uitvoering gegeven. Wel is waar, heeft men zich voorloopig tot een zeer bescheiden stap beperkt en de kolossale onder neming, waarvoor de heer Wesstra de schetsen ontwierp, aan de toekomst overgelaten, nxaar er is dan toch een begin. Men wil van Loosduinen als 't ware maken voor Scheveningen wat Blan- kenbei-ge voor Oostende isvan concurrentie is in het minste geen sprake; maar terwijl Sche veningen allengs onder de badplaatsen van den eersten rang, ook door levendigheid en gelegen- ll beid tot ontspanning, een eereplaats verwierf, 'I kan een stille, eenvoudige, minder drukke rust plaats aan ons heexdijk Nood-zee-strand werkelijk lj goede diensten bewijzen aan hen, die zeelucht, zeebaden en een kalm vei blijf zoeken. Dit is dan ook 't denkbeeld waarvan de opx-ichters der te Rotterdam te vestigen Maatschappij Zeebad Loosduinen" uitgaan. Op vier plaatsen zijn weder pex'sonen door honden gebeten. Op een plaats gold 't een jongen, die door zijn eigen hond werd gekwetst, waar op de vader den hond in het IJ verdx-onk. Twee boeren te Reuzel hebben zich door hun flink optreden zeer verdienstelijk gemaakt. Een Duitscher, in de buurtschap bedelende, kwam hun eenigszins verdacht voor. Zij volgden hem op de hielen en zagen hem toen een huis i binnentreden dat tijdelijk onbewoond was. Wel dra traden ook zij de woning binnen en vonden den kei-el druk aan 't werk. Hij had reeds een kast opengebroken. De vrijwillige politiemannen namen het heerschap gevangen en levex-den hem aan de maréchaussée te Bladel over. I Bij het opbx-eken van een vloer onder het varkenshok op een hofstede onder Borsele, wer- 1 den deze week niet minder dan 190 stuks ralten i gevonden en gedood. Naar de Maasb. verneemt, hebben de hoof- I den der verschillende departementen eene circu laire verzonden aan alle ambtenaren, zoowel burgerlijke als militaire, waarin wordt bepaald, dat allen, wien van Rijkswege vrije woning is gegeven, voortaan zullen verplicht zijn, de on derhoudskosten der hun vei'strekte woningen zelf te betalen, en dat zulks niet langer meer ten koste van het Rijk zal mogen worden ge- bracht. ONZE KOLONIËN. Uit Atjeh schrijft de correspondent van De Locomotief" den 1 April o. a. 1 Te Melaboe of Analaboe heeft de vijand van zijn opgerichte versterkiug in kampong Ronding de vlag geheschen. Van daar deed hij stroop- tochten naar de omliggende kampongs en liet niet na, aanhoudend op den passar en hevig op de benting te schieten. Om den vijand eene goede les te geven, ruk- j te de militaire commandant aldaar uit, met 34 bajonetten en een paar Coehoorn-mortieren, te gen 's vijands benting. Bij de vex-schijning onzer I troepen werden zij ongeregeld uit die verster king beschoten, en na eenige worpen met het i geschut en eenige wel gerichte salvo's van onzen kant, gingen onze troepen tot den aanval over. hij den boekdx'ukker K. V. te Edam een fleschje j Be versterking werd toen storniendei'hand ge- carbolzuur voor den dag. Zijn 3-jarig zoontje wist het ongemerkt machtig te worden, en dronk er van met het noodlottig gevolg, dat het kind na eeu vreeslijk lijden van 24 uur is bezweken. Het mondje en de maag zijn geheel verbrand. Omtrent den windhoos, die verleden Woens dag woedde in de omstreken van Zandgaast bij Langweer, in de gemeente Domawex-stal, zegt de N. R. Ct. o.a. het volgende: Genoemde boerenstreek bestaat uit slechts enkele boeren plaatsen, waarvan twee i-x elkanders onmiddel lijke nabijheid liggen. Het was des namiddags tusschen zes en zeven. Er viel een hevige donder slag, waarna eensklaps de hui met ongewone kracht losbarstte. In een oogenblik was een der boerenschuren als het ware weggevaagd. Het dak stortte krakend in, de muren vielen omver, de dakpannen en spanten dwarrelden door de lucht. Zwai-e draagbouteu werden als nietig stof omhoog geworpen. Slechts één oogenblik en alles was voorbij. De zomerwoning met stal en schuur van de eene plaats en de voorhuizing van de andere waren geheel vernield. Van den inboedel is alles wat breekbaar was, verbrijzeld of weggeslingerd. Ta ee kalveren wai-en een eind de lucht meê ingevoerd, maar kwamen zonder letsel weder neêr. Meer dan tien zware boomeu, eeuwen oud, wei'den ontworteld en dooreen ge worpen. Opmex-kelijk is het, dat niemand der bewoners eenig letsel heeft bekomen, behalve een arbeider die op een ladder een goot stond schoon te maken. Hij werd tegen den grond geslingerd en kreeg een ernstige hoofdwond. De bevolking van het ltijk bedroeg op 1 Januari 1887: 4,390,857 zielen en is inden loop van 1887 toegenomen met 60,0x3: thans bedraagt zij 4,450.870 zielen. Elke minuut sterven op de aarde volgens opgaven, die toch nooit anders dan bij bena dering zijn 67 menschen, dus per dag 96,480 -A zoo ook de door den vijand verdedigde loopgraven. In de linie liet hij een doode met wapenen en eenigen mondvoorraad achter, ter wijl in de hoofdverstex-king vele bloedsporen aan wezig wax-en. Hij moet zeer aanzienlijke verlie zen hebben gehad bij deze gelegenheid, nl. wanneer men de ingekomen spionnenberichten als vertrouwbaar mag aannemen. Eenige dagen hierna beschoot de vijand de kam pong van Toekoe Hitam en deed ook weder invallen op den passar. De passarbewoners ruk ten toen tegen hem op en kregen bij die gele genheid twee gewonden. De vijand is met groot verlies teruggetrok ken. De benting werd weder aanhoudend bescho ten en zoo juist, dat verscheidene projectielen in de benting terecht kwamen. Sommelsdjjk. Gepasseerden Zondag namid dag van een roeitochtje huiswaarts keerende, had de onderwijzer B. het ongeluk van uit het bootje naar boord mis te stappen, waardoor hij genoodzaakt werd in de volle kaai met water een flink bad te nemen. Al spelenbe geraakte gepasseerden Zaterdag het kind van C. Nijs in de haven en v erdween on middellijk in de diepte. Met gi-oote moeite mocht schipper H. Ruiten berg evenwel het genoegen smaken het kiud te redden. Deil Bommel, 23 Mei. In de zitting der Arr.-Rechtbank te Rotterdam van gisterenmor gen, zijn o.m. de volgende nieuwe zaken behan deld: Een aardig jongske kwam met vader mede om als getuige te dienen in de zaak van J. M., landbouwerszoon, wonende te Den Bommel, welke terecht stond van het knaapje door grove on voorzichtigheid in het oog te hebben geschoten en daardoor de lichtster derde te hebben doen vi zich als volgt toegedi Jacob Kievit, waartoe behoorde, stonden op veld dicht bij de hoeve op de naburige weiland meraad gehouden, toei begon te schreeuwen bet door een hagelkor: troffen was. Twee getui en niet zijn kameraad 1 welk de wonde had to De bekl. ontkende te zijn de kinderen te in die richting een scl had hij geschoten in daar een haas opging. Het O. M. achtte zeer onvoorzichtig ge richting der woning te bewezen dat bekl. het mitsdien eischte het 1 Mr. M. Tels, verdi vrijspraak. Ooltgcnsplaat. een hevige brand uit J. de Gans, onder dez In weinige oogenblik prooi der vlammen, afwezig. Door eeix and, het haar nog bijtijd en eenige verwondinge: dig kindje te redden, wezige goed, den inb niets verzekerdalle kerd (oorzaak onbekeii Nieuwe Tonge, kwam G. Noordhoek waardschedijk toëli I en oogenblikkelijk act De man heeft daarin kneusd, zoodat hij me thuis gebracht. Dirksland, 23 M meisje van den heer onder een rijdende wa gevolg, dat zij naar 1 gen, en geneeskundig geroepen. Melissant, 23 M< leden gemeld, dat kei formeerde gemeente den om de kerk te sl Dreessen het preeks worden medegedeeld nemen hebben uitge tot hunne teleurstel! het door hen aan de en ketting, zoo hij v medeëigenaars of geld: gen tijd daarna de ki dagen daarna weder Men schijnt het ui aan zijne zijde heeft, welk einde de zaak echter zekerhet ri| heeft hier na een tw want het getal zjjn> niet gereduceerd. Stellendam. Het voor deze gemeente van 48 vastgesteld Goedereede. Zo stra «andidaat tot zoowel in den voorn: dienstoefening opgetx zal omtrent het al worden beslist. Zuidland. Ter Verleden Vrijdagn den een bezoek aan d, den ze met hunne v de Breêstraat stil. zijn paax-d wat laten toe het hoofdstel af. Zoodra het paaro den kop was, ging achter zich er van het gevolg dat het" en omsloeg; daar gebracht. Gelukkig veel schade aan en tegenstaande het vlie waarop een metsel: repareeren. De gewone jaarli Donderdag 24 Mei de WelEerw. heere en Ds. Fortuin van Bru misse, 21 S. de Graaff, oud-lj verjaardag. Zijnen hem nog niet zijne Het ontbx-ak den aan blijken van bel wapperde de vade vaartuigen in de h: Moge het woor. der Heidenen, ook leven is mij christi win, hebbende de worden, en met C zeer verre het best: Beroepen bij de J. Karres, predikar Bedankt door voor het beroep ns Dat de koning d na herhaaide teleur

Maas- en Scheldebode | 1888 | | pagina 2