Gebrek aan leeraars.* Uitslag' «lei* vei-liie/Aiigcn. Dc volkeren «Ier aarde. Gemengde Berichten. Plaatselijke Berichten. 7 Maart 1872, zeker in dit geval wel een onverdacht getuige. Doch gelijk Groen in zijn tijd hard werd gevallen oin zijn samenwerking met de rooin- schen zoo gaat het ook thans zijn geestver wanten. Men begrijpt hen evenmin en veroor deelt uit de hoogte hetgeen men niet verstaat. De vereeniging van de „Doleerende" Gere formeerden met de „christelijke Gereformeer den". In langeiï tijd lazen wij geen kerkelijke bro chure, zóó helder en pittig als het dezer dagen verschenen stuk van Ds. A. Littooy. 1) De geëerde schrijver toont ook thans weder, dat hij een scherpen blik op het kerkelijk leven heeft. Hij sloeg een warmen, hartelijken toon aan en vergastte ons op menige snedige opmer king. Vooral aan de doleerende broeders beve len wjj de overweging van dit opstel dringend aan, want zoo ergens dan wordt hier het hoofd bezwaar der Chr. Gereformeerden voelbaar ge maakt. Toch vreezen wij, dat Ds. L. aan dat bezwaar te veel gewicht gaat hechten. Want wat hij zoo noodig en wenschelijk vindt, name lijk een ordelijke separatie tusschen hen die met de kerkelijke doleantie medegaan en de overige leden van de Herv. kerk, moet uil hun gedrag voortvloeien en beslaat feitelijk reeds. De kring der reformatorisch-gezinden is afgerond en af gesloten, en neemt alleen dezulken in zich op, die door toestemming van de tweede Doopvraag onze gereformeerde belijdenisschriften beamen. Wat is eigenlijk het geval? Vroeger hadden de Chr. Geref. en terecht ernstige be denking tegen de gedragslijn, tegen het kerke lijk leven der thans doleeienden, en na 188b hebben sommigen hunner vooral bezwaar tegen hun theoriëntegen hun beschouwingen. Dit laatste kunnen wij ons op het standpunt van Ds. L. best verklaren. Duidelijk toont hij ook aan, dat het schier onmogelijk zal zijn, al de achtergebleven leden in het Herv. Genoot schap op de gewone wijze met kerkelijke tucht te achtervolgen. De doleerende Kerkeraden zul len hun alleen vermaanbrieven kunnen zenden en dan tot massale afsnijding moeten overgaan. In de praktijk komt dus het verschil wel terecht. En daarom zouden wij Ds. L. en zijn geestver wanten willen raden om toch, wat de beschouwing betreft, bij de doleerenden niet te veel te for- ceeren. Het kan nog zeer lang duren eer de inzichten der beide groepen beter samenvallen, en ten deele zal er misschien altijd wel verschil van opvatting blijven bestaan. Maar daarom be hoeft, dunkt ons de vereeniging en samenwer king niet te wachten op zulk een gelijkheid van beschouwing. Ook kunnen wij het met Ds. L. x nog niet als een verloochening van de vroegere afscheiding beschouwen, wanneer de chr. gere formeerden, zich mèt de doleerenden nogmaals vermanend tot de achtergebleven leden in het Herv. Genootschap gingen wenden. Daarmede toch blijft hun vroegere terugkeer tot de leer, den dienst en de tucht der vaderen als historisch feit vaststaan. Maar Ds. L. schijnt te ontkennen, dat erna de scheiding van '34 nog ware plaatselijke ker ken als zoodanig in het Genootschap van 1816 bleven bestaan. Hij wil van geen ware zichtbare kerken weten dan alleen daar, waar zij naar Gods Woord geïnstitueerd zijn. Daarom wil hij ook in het minst geen kerkelijk verband meer laten gelden tusschen hen die tot de handhaving der gereformeerde belijdenis en kerkorde over gingen en hen dië" de synodale reglementen blij ven eerbiedigen. Ons dunkt, de schrijver rede neert hier niet zonder grond. Wij hopen van harte, dat het werk van Ds. L. iets zal bijdragen tot oplossing der geschillen. Het verblijdt ons ook, dat hij geen bezwaar ziet om de kennisgeving aan de Regeering omtrent het bestaan der Chr. Geref. gemeenten gezamen lijk te veranderen in afzonderlijke, plaatselijke kennisgevingen. Wij zouden over en naar aan leiding van dit opstel nog veel kunnen en wil len zeggen, maar het bestek van dit blad laat zulks moeielijk toe. Mogelijk vinden wij er el ders gelegenheid voor. 1) ])e volledige titel luidt: „Vereeniging van de Kedcrduitsch Gereformeerden (doleerende) en de Christelijke Gereformeerden, door A, Litfooy, I'red. der Clrr. Geref. Gein. te Middelburg, Uitgegeven bij P. li'Huy aldaar Prijs J 0,20. Diep beschamend is de tegenstelling, welke het roomscke hoofdorgaan, de Tijd, dezer dagen maakte tusschen de voltalligheid van de katho lieke priesterschaar en het toenemend gebrek aan leiders en voorgangers in de protestandsche kerkgenootschappen, uit welk gebrek het blad natuurlijk het verval van die genootschappen en het verdwijnen van waren godsdienstzin bij de leden afleidt. Terwijl het aantal roomsche priesters de laat ste dertig jaren ruimschoots is toegenomen in evenredigheid met het vermeerderen der bevol king, zoodat de 2235 standplaatsen voor de kat holieke geestelijken geregeld alle kunnen bezet worden, wemelt het op protestandsgebied van vacatures. Bij de remonstrantsche broederschap ontbreken drie predikanten op de 24 plaatsen dat is ruim 12 procent. Bij de Doopsgezinden is er op de 124 plaatsen een te kort van 34, dat is 22 procent. En in het Hervormd Genoot schap zijn er op de 1618 plaatsen 357 vacatures, of 22 procent. In 1857 studeerden er te Leiden 197 studen ten in de godgeleerdheid, te Utrecht 205, te Groningen 63, aan het athenaeum te Amsterdam 60 en aan dat te Deventer 3, alzoo te zamen 528 theol. studenten. Volgens het regeeringsverslag van vóór eenige weken bedraagt dat getal thans te Leiden slechts 45, te Utrecht 126, te Groningen 32 en aan de stedelijke hoogeschool te Amsterdam 46, te zamen dus 249, dat is nog niet de helft van vóór dertig jaren. En zulks, niettegenstaande de uitbreiding der bevolking. De leeraarsnood onder de Hervormden is dan ook al zoo hoog geklommen, dat een van de Leidsche professoren, Dr. H. Oortzich gedron gen gevoelde, een opwekkend woord te richten aan de leerlingen van alle gymnasiën en pro- gijmnasiën in Nederland, om er toch eens goed over te denken of zij geen zin zonden hebben in thelogische studie. Doch het is waarlijk geen wonder, dat de jongelieden op deze vraag niet zoo spoedig ja zeggen. Want wat hebben de staatstheologen tegenwoordtg voor een positie of toekomst? Als zy eenigszins begaafde redenaars zijn en enkel voor den broode willen werken, dan kunnen zij somtijds nog een gosde standplaats krygen. Maar hun positie onder het volk is allerellen digst. Zy doen aan de hoogt scholen allerlei kundigheden op, doch zoodra zy in de gemeen ten verschynen, staan hun de handen verkeerd, ouidai zij niet geleerd hebben hetgeen zij als predikant het eerst en het meest behoeven. Daardoor gevoelen zy zich dan ongelukkig, er ontstaat een groote afstand tusschen hen en de gemeenteleden, uien vertrouwt elkander niet, men leeft niet saam, en de menschen gaan op zyn best des Zondags nog naar de kerk om een »rede" te hooren. Van herderiyke zorg of zedelijke besturing kan er by zulk een ver houding geen sprake zyu. Voeg daarby de partyschappen, die zich in vele gemeenten ontwikkelen en die aan zoovele predikanten een benauwd leven bezorgen neem in aanmerking dat eindeloos oordeelen en ver- oordeeien onder de menschen, en dan dat gedu rig geroepen worden om tegen den zin en do neigingen van andere ambtsdragers op te trek ken, en waarlijk het laat zich verklaren, d..t de meeste jongelieden, die aanleg en gelegen heid voor studie hebben, bang zyn voor het dominées-ambt, en dat hun ouders hun die keuze ontraden. En waar komt al die ellende voor de predi kanten uit voort? Immers behalve uit hun ver keerde' onpractisehs opleiding, (die wij straks reeds noemden) alleen hieiuit, dat zy niet onder een goede kerkorde leven. Het heeft den naam dat men in het Herv. Kerkgenootschap vryar" is dau onder de Dordtsche kerkregeermg, doch in werkelijkheid en in zedelyken zin is men er gebonden en geheel onbescuermd. Alleen het tractemenf is tamelyk veilig, zoolang men slechts de vhoogere besturen" gehoorzaamt. Uit het bovenstaande kunnen wij nog zien hoe noodig het was een Vrije Universiteit op te richten, alwaar het hooger onderwijs, is ge regeld naar de behoeften der studenten, zoodat zy in waarheid een plaats van voorbereiding mag heeten voor den dienst in de gereformeerde kerken. Op die hoogescuool nam het aantal leerlingen sedert haar oprichting in 1880 dan ook steeds toe. En de jonge mannen, die haar verlaten, hebben wel geen weelderige tractemen- ten en groote pastoriën te wachten, maar toch een hartelijk leven onder de vrijgeworden ge meenten, want hun studiën zijn op de behoef ten en de billijke eisekeii van die gemeenten of kerken berekend. Uil de Pers. Men zal, zegt „het Vaandel" spoedig kunnen merken, dat de Minister van Binnenlandscke Zaken geen libera ist of kwasi-conservatief is. Tot schoolopziener zullen niet uitsluitend liberalen worden benoemd. Zoo ook zullen de deskundigen bij de ondewijzersexamens niet bijna uitsluitend openbare hoofden van scholen zyn. Aan de ergerlijke achteruitzetting der bijzondere onderwijzers zal wel een eind komen. Het was al heel mooi zoo in de elf examen comuiissiën te zamen een vier- of vijftal christelijke onder wijzers een plaats hadden. In Friesland met zijn meer dan 80 christelijke scholen en 10,000 leerlingen is er nu zelfs niet een christelijke onderwijzer als deskundige bij de on derwijzersexamens. Vorige malen hoogstens een. Toen eens aan den vorigen schoolopziener in 't district Leeuwarden gevraagd werd, hoe dit kwam, antwoordde deze al heel vriendelijk ,,Zrj kunnen het (n.l.) examineeren) niet." Niet onaardig antwoorde de vragende hoofd onderwijzer Er was eens een openbaar hoofd onderwijzer te M. in N.-H., die bij alle, ook vergelijkende examens als deskundige optrad. Deze openbare hoofdonderwijzer werd hoofd eener christelijke school te 'sCr. in Z.-H. Sinds dien tijd is hij nooit meer als deskundige gevraagd. Heeft die onderwijzer dan soms zyn kennis eu bekwaamheid op reis van M. naar G. verloren? De schoolopziener zweeg. Het anti-„liberale" Ministerie zaltoonen, ook in dezen echt liberaal te zijn. ERRATUM. In het opschrift boven ons artikel over de linuenmarkt in Zutphen (zie ons nr. van de vo rige week) was bij vergissiug sprake van de snieuwe" Zondagswet. Dit woord beschouwe men als weggenomen. Bedoeld werd, zooals ook uit het artikel blijkt, de oude, nog steeds be staande wet. Amersfoort. Uitgebracht 1713 geldige stemmen. J. E. N. Baron Schiumielpemiinck van der Oye, A. en R. 1326 Mr, J. Heemskerk Azn., L. 342 Gekozen de heer J. E. N. Baron Schiui- melpenuinek van der Oye. Ede. Uitgebracht 2051 geldige stemmen. C. M. E. van Löben Seis, A. en R. 1253 Van Bylandt, L. 791 Gekozen de heer C. M. E. van Löben Seis. Gouda. Uitgebracht 2549 geldige stemmen. Mr. 0. J. E. Baron van Wassenaer, A. en R. 14-47 J. Fortuyn Droogleever, L. 1095 Gekozen de lreer Mr. O. J. E. Baron van Wassenaer. Maastricht. Uitgebracht 1595 geldige stemmen. Dr. Schreinemacher, R. 889 Ed. de Beaumont, R. 658 Gekozen Dr. Schreinemacher. Of de algemeene toestand verbeterd is of niet, is op het oogenblik al weer moeielyk te zeggen. Dit is zeker, groote veranderingen wijst hij op het oogenblik niet aan. In Frankrijk trekt Boulanger het meest de aandacht. Gelijk onlangs de president der re publiek, doet ook nu de generaal een rondreis, en wel in bet noorden, waar hij zooveel stem men kreeg. Over de ontvangst aldaar verschil len echter de berichten. Volgens eenige werd hij uiet groote geestdrift, was 't een zegetocht, volgens andere echter werd hij vriendelijk be jegend. Wellicht is zoowel van 't een als van 't ander iets aan. Want Boulanger lieeft even zeer vurige voorstanders als bittere tegenstanders. Onder de republikeinen zijn de laatsten te zoeken; onder Bouapartisten en mouarchalen de eersten. Naast en wellicht nog meer dan deze bewe ging blijft het Oostersehe vraagstuk de aandacht eischen en trekken. Er heerscht op het Balkan- schiereiland weer overal beweging en gisting en niemand weet wat volgen zal. Rrins Ferdi nand handhaaft zich op den Bulgaarschen troon, doch Rusland blijft zich volstandig verzetten' en zoolang deze staat van zaken duurt is moeilijk te zien. De laatste berichten stellen 't zoo voor alsof Duitschland weigert zich bij Ruslauds laatste voorstellen in zake Bulgarije aan te sluiten. Daardoor is, heet het verder, de verhouding tus schen beide rijken gespannen geworden, als het waar bleek, zou 'teen bericht zijn van niet ge ring belang. Men zal echter wijs doen eerst be vestiging at te wachten. De Italiaansche minister Crispi heeft in de Kauier gezegevierd. Men handelde over het re- geeringsstelsel wat Afrika betreft, n.l. den oor log in Abessynië en al zijn aankleven Met groote meerderheid is vertrouwen in de regeeiing uit gesproken. Ook zal Italië zijn troepen niet uit Massonah aan delloode Zee terugroepen. Het is zeker opmerkelijk dat dezer dagen zoo veel gekroonde hoofden ziek liggen, of min of j meer lijdende zijn. Dat Z. M. onze geliefde Koning lijdende is weet men, maar wellicht niet, wat andere geruch- j ten dienaangaande door de buiteulandsche pers zijn verspreid. Ook heeft deze allerlei moeilijk- I heden in vooruitzicht gesteld, als eens Neder land zijn vorst door den' dood mocht verliezen, moeilijkheden over de opvolging èn in Nederland èn in Luxemburg, 't Is als weet men niet dat voor het een als voor het ander reeds lang voor- zieinng is gemaakt. Eli wel mag men vragen is er geen onrust en bezorgdheid genoeg in de wereld, om die vrij noodeloos te vermeerderen. De keizer van Brazilië, die naar Europa was gekomen, om herstel voor zijn gezondheid te zoeken is in Italië ernstig ziek geworden, doch schijnt thans te beteren. De koniug van Por tugal moet weder bedenkelijk hebben gelegen. De koningin regentes van Spanje beeft mede een plotseliuge ongesteldheid gehad. De Duit- scbe keizer eindelijk, men weet wat zwaar lijden hem treft is op bet oogenblik veel beter. Ieder zal zich daarover hartelijk verblij den, en over hem dien het geldt, èn met het oog op den algemeenen toestand. Want aan het leven ook, ja vooral van dezen vorst hangt men- schelykerwijs voor Europa's toestand ontzaglijk veel. H. Er zijn te Oldeberkoop (Dr.) vele menschen ziek. De geneesheeren constateeren lood vergif tiging. Een persoon van 25 jaar is reeds over leden. Eerst de oorzaak niet kunnende vinden, meent men thans deze op het spoor te zijn. Een zak meel van een der bakkers en waarvan be reids gebakken is, moet bestanddeelen bevatten, die de verklaring van heeren geneeskundige vol komen bevestigen. De zaak is in onderzoek. Nog altijd duren in sommige streken van Noord-Biabant de ongeregeldheden voort, die sinds de jongste kamerverkiezing door sommi gen van »ket denkend deel" der natie aldaar worden gepleegd. Zoo schrijft men b. v. Vechel aan de Meijersche Crt. Reeds geruimen tijd beleven wij hier een allerdroevigste!! toestand, die de rustige en be daarde burgerij met schrik en ontsteltenis ver vult. Wie gaat nog hier gerust naar bed Nie mand voorwaar. Sinds de jongste verkiezingen voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal meenen ontevredenen daarin reden te hebben ge vonden, om zich geregeld aan een vernielings werk over te geven, dat des te laakbaarder is, daar het steeds in ,t duister geschiedt, zelfs zonder dat daartoe eenige aanleiding wordt ge geven. Het eerste wat men zich hier des mor gens afvraagt is: »Waar zijn van nacht de rui ten gebroken? Hoeveel zijn er stuk geslagen? En het antwoord spreekt dikwijls van een ruim getal. Zoo werden gisterenavond weer bij vele deftige ingezetenen de glasruiten verbrijzeld 'bij den lieer Van de Velde telde men er niet min der dan achttien. Maar woidt het dan niet hoog tijd, dat de strengste maatregelen worden ge nomen Dat het werkelijk hoog tijd werd, schijnt toch nu door de betrokken autoriteiten begrepen te zyn, althans in Eindhoven en vele omliggende plaatsen zijn marécliaussées gesteld en de rust schijnt daar nu teruggekeerd. (Stand.) Als iets bijzoaders deelt men aan de Pr. Gron. Ct. mede, dat bij de gebrs. Gaarkeuken te Grijpskerk een veulen is geboien, waarvan de ouders te zamen nog geen vier jaar oud zijn. De moeder is geboren in Februari en de vader in Juli 1886. Beiden stammen af van den be roemden hengst sTkeodör." Dezer dagen had in Wery's honden- en apentheater, dat te Gouda voorstellingen geeft, een paniek plaats, die zeer erge gevolgen had kunnen hebben. Toen de eerste afdeeling was uitgevoerd en het scherm gezakt was, beproefde een persoon, daar er aan de gasleiding nabij den meter een lek was, dit op te sporen. Daartoe ging hij met een brandende lucifer langs de leiding, met het gevolg, dat het gas plotseling ontbrandde. Nadat veel pogingen waren beproefd om de vlam uit te dooven, kwam er van de straat een per soon en sloot plotseling de hoofdkraan, zoodat het publiek in volslagen duisternis zat (noodlan- taarns waren niet eens aanwezigSommigen van het publiek, die het vlammetje hadden ge zien, dachten dat er brand was, 't geen voldoende was om enkelen te doen roepenBrandMen kan zich voorstellen welk een schrik ontstond, en dat in het duister, terwijl onder 't publiek veel kinderen waren. Ieder sloeg op de vlucht. Inderdaad mag men blij zijn, dat niet velen het met den dood bekochten. Een ongeluk moest weldra geconstateerd worden. Een 16-jarig meisje geraakte onder den voet en werd zwaar gewond; zij werd eerst naar het stadhuis en later naar het gasthuis vervoerd. Wat de paniek zeer heeft vermeerderd, was het geschreeuw van de menschen buiten de tent dat den schrik zeer deed toenemen. Sommigen uit het publiek werden woest, ja zelfs dol Banken werden stuk getrapt eu enkele planken vernield. Velen leden schade aan kleeding, lijf sieraden enz. BCt.) Dezer dagen ontmoette te Tilburg zekere W. S. eenen kameraad, W. v. d. L., die twist met hem zocht en hem eenen slag in het aan gezicht gaf. Toen S. zich wilde verzetten, beet v. d. L. hem zoo hevig in den voorsten vinger van de linkerhand, dat het bloed er uit spatte. S. trok den vinger met een paar tanden van v. d. L. uit den mond, waardoor deze zoo woe dend werd, dat hij S. met een mes een diepe snede over de linkerwang en door het oor toe bracht. Op het hulpgeroep van den gewonde snelde de politie toe en arresteerde beiden. Te Gorinchein werd de offerbus voor de armen in de roomscb-katholieke kerk herhaal de malen ledig bevonden. De zoon van den kos ter is door de politie, die de wacht hield, op keeterdaad betrapt. Z.M. de Koniug heeft, aan Ds. S.A. van den Hoorn te Tiel dank doen betuigen voor het aangeboden werk „Het jaar 1672, gedenk waar dig voor Vorst en Volk, voor Kerk en Staat," met bericht, dat het door Z.M. met welgevallen is aaugenoaien. Nabij Schiedam ontspoorde Maandag van een trein gedeeltelijk de Machine en tender. ;j Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats alleen de treinenloop ondervond een vertraging. Zondagmorgen kwam te Scheveningen de bomschuit De vrouw Wilhelmina gehavend binnen. Terwijl de schipper Pronk Woensdag avond aan het visschen was op de Noordzee voor Monster, werd zijn vischtuig afgezeild door het driemastzeilschip Favorita van Geestemunde. Slechts door noodgeschrij aan te heffen is hel gelukt de opmerkzaamheid van het vreemde schip te trekken en zoodoende het in den grond loopen van het bomschip te voorkomen. Hoewel schipper Pronk, die zelf wacht had, een mail op den uitkijk op de Favorita heeft gezien, was men blijkbaar daar aan boord niet aandachtig, want op het geschreeuw onzer vis- schers kwamen wel 1U a 12 man op de Favo rita op het dek. Toch had nog eeii botsing plaats, waarbij de stuurboordsboeg van de bom werd vernield. De schade is aanmerkelijk en door de equipage in scheepsverklariug afgelegd. Middelharnis. De stoomboot Middelharnu die halfaclit a. s. Maandag van Middelharnis vertrekt, om dan 6 uur van Rotterdam te gaan, zal eerst nog een reis doen heen en weer naail Zuidland ten einde passagiers gelegenheid t« geven, vroegtijdig op de Heenvlietsche paarde- markt te zijn. Zij vertrekt daartoe 4 uur 'srnor geus. Stad a/h Hatingvl. Alhier is beroepen bij de Ned. Herv. gemeente Ds. E. Loen, thans predikant bij diezelfde gemeente te Grijpskerke, bij Middelburg. 11 Mei. Hedenmorgen vertrok voor zijirplei- zier naar Amerika, schipper S. Muller, die if den loop vau den zomer weer hoopt terug tf komen. 14 Mei. Heden is men begonnen met op- metingen voor de telepkoniscke verbinding deze: gemeente. Deo. Bommel 12 Mei. Bij arrest van hel gerechtshof te 's Gruvenkage iu dato 5 Decem ber 1887 is het in het jaar 1880 tusschen Jaf Hobbel en Maria Jacoba de Jong voltrokken hu welijk, ontbonden en z willige verlating van 1 Ooltgensplaat 11 raakte een span jonge wagen bespannen dooi en een arbeider van d een half uur van ht even voor schooltijd in man in het dorp, n 1 ijdenden wagen nog hadden toegebracht, w gebracht en zouden boerenknecht huiswaai buiten het dorp echtt op hol en de nieuwe derneming duur betal^ hoofd moest onmiddell den Docterbij elkander tusschen zijn paarden selen en zonder voei gekomen. 12 Mei. Het voor? worden vermeld als alhier, het genoegen schuur geplaatste ra en tien jongen (half 16 Mei. Heden vei heer M. Kamp Wz. de reis naar Zuid-f vaarden teneinde zijn ven. Nieuwe Tonge, had de dienstbode va wijk het ongeluk, ter in de kerkgracht te brachte hulp werd bracht. Zaterdagmiddag kv Duivenwaardsehedijk luk dat zijn langwag met het voorste gede echter op de molend ongelukken hadden t Her kingen. Vai huisgezinnen per N vertrekken, om in di te bedroeven. Maandag jl. wild schoolregenbak beg< halen, toen ze bovi er gelukkig met een Gisteren waren er een stelling van ee waarvan er een van kelder van rnim 1 me- wel liet ergste gevri aanmerking nemende Dirksland. De verleden week met hulponderwijzer afge De heer Van Ri ruimen tijd als hti geweest, (thans te hoofd der Openbar beert die benoeming Een rund van <1 maar kort in de ij door een paard acl ongeluk te vallen el tenhoewel ze do< verbonden zijn, is h te behouden. Omdau digkeden het verbat men verplicht het v ten, waarvan zekei hebben. Inlagen op spaa maand April aan li en daaronder behoo Terugbetalingen Dus meer ingelegd Gedurende de mi boekjes uitgegeven. Goedereede. V gebouw ten dienste reede, waren minsti de Ronde en G. va f 8626. Bruinisse, 9 A besteed door het waterschap Bruinis wing en het onderl de aarde, kram- ri aan de waterkeeri: waterschap. Ingeleverd werdei M. van der Linde 1 L. van Popering D C. Kappers Brouwe: J. van Eek Hardin H. C. van den Eni J. van Strien Zieri C. de Wilde Katei C. Bollier Cz. Bru P. A. Visser Hans A. Vijverberg Sirj B. den Exter v. d. Jobs. de Jonge Bi J. de Rijke Sirjam Behoudens nade Staten, is het wei- minste inschrijver, Bocka Na vijf- en- J. van 't te Nijmeg In Juui a. s. zal de liee mogen herdenken hun vijf lluim tweeduizend kinder I

Maas- en Scheldebode | 1888 | | pagina 2