door de vijanden, die gevlucht waren toen men Hem kruisigde, die op Zijn spreken in vroegere dagen te weinig acht hadden geslagen, onder wie één zelfs tot driema len toe Hem verloochend had, en die nu niet eens de berichten omtrent zijn op standing ten volle geloofden. En toch breidt Jezus zegenend Zijn han den over hen allen uit. Hieruit leeren wij, dat de genade van Christus rijk en vrij is. Zij stelt geen enkele voorwaarde. Alle goede vrucht spruit alleen uit Hem. Jezus' onderwijs mist ook zijne uitwer king niet. Weldra straalt den discipelen een hemelsche klaarheid tegen uit het Woord; zij omhelzen met een dankbaar gemoed de waarheid, die zij eerst niet ver zij waren nu volkomen overtuigd, dat stonden; Jezus waarlijk was opgestaan. Tal van Zijn goddelijke deugden blinken bij deze ontmoeting uit, Zijn almacht, Zijn alwetend heid, Zijne trouw, liefde en zorg; al deze heerlijke eigenschappen zien wij hier ten nutteder discipelen aangewend. En ditzelfde ervaren nog steeds allen, die zaligmakend door Jezus bewerkt wor den. Hoe dichter zij in Zijne gemeenschap treden, des te helderder zien zij Zijn god delijke eigenschappen schitteren. Aldus wordt God verheerlijkt en hunne ziel ver troost. liberalistische „eerlij kJieul". Zooals men weet, verbeeldden zich de libera- listen al sedert lang, dat zij eigeniyk alleen het denkend deel der natie zijn. Het „Nieuws van den Dag" voegde er onlangs bij, dat zij ook het „beste" deel zijn, en daarom „van natuur- en rechtswege" de meerderheid in ons land vormen. En de „Kamper" Courant beweerde, dat alleen de domme lui op anti-liberale Kamerleden ge stemd hebben, waaruit dus volgt dat de libera- listen ook het „ontwikkelde" deel van onze na tie zijn. Haast is er geen deugd of goede eigenschap op te noemen, ol de liberalisten wanen in hun hooghartigheid, dat zij alleen haar bezitten. Van schulderkenning is onder hen dan ook bijna geen sprake. De ellende die zij nu veer tig jaren lang over ons goede land brachten, door hun voortdurend streven naar rechtsver krachting en verkorting van onze vrijheden, de enorme schade die zij daardoor op zedelijk en stoffelijk gebied hebben aaugericht, de stilstand in het politieke raderwerk die daaruit voortkwam, dat alles boeken zij eenvoudig op de rekening der „clericalen", omdat deze heden maar niet als redelooze dieren onder hun geweld kropen en al hielp het dan ook weinig (omdat zij het in het stemmencijfer altijd verloren) toch man moedig tegen hun dwingelandij protesteerden. Dit protesteeren was gansch onnoodig en daar om zeer afkeurenswaard, uieenen zij. immers de liberalisten weten alleen wat goed en heilzaam voor onze medeburgers is 1 Het ontbreekt hun slechts aan de noodige or ganisatie en discipline. Daarom hebben zy met, zooals de roomschen, een éénhoofdig pauselijk bewiud. Maar hadden zij één paus, dan was hg zeker al lang onfeilbaar verklaard. Want niet enkel dat zij in hun eigen schat ting onberispelijk arbeiden, maar zij alleen mee- nen het ook goed met ons Vaderland. Zy alleen zijn eerlijk en onbevooroordeeld! Aan den kant der anti-revolutionairen zien zij slechts list, laster en bedrog. Oneerlijk heette ons opmaken van een werk program, omdat het de taak der rechterzijde voor de eerstkomende jaren niet genoeg uiteeuzett'e. Oneerlijk heette ons voorstaan van protectie voor sommige handelsartikelen, omdat alleen de room schen daar wat meê op mochten hebben. Oneer lijk heette ook de samenwerking met de room schen, omdat onze leiders vroeger wel eens ge waarschuwd hadden voor te grooteu invloed van Rome. Het was alles schijnmisleidingonwaardig spel in het oog der liberalisten. Huichelarij ueette zelfs het tegenwerken der verkiezing van Oouielu Nieuwenhuis door het Ceutraal-Comité der an- tir. partij. Nu, op dit alles zijn de liberalisten te juister ure gediend. Met de stukken is hun aangetoond, dat slechts gebrek aan kennis van ons werix en van ons verleden öf inoedwxllige verdraaiing der waarheid hen zoo gansch verkeerd kon doen oordeelen. Zij waren dan ook gedurig tot her roepen van hun aanklachten gedwongen, en dat zij zulks niet deden, vond slechts zijn oorzaak in hun verkiezings-belangen. Maar wie nu weten wil hoe het met hun eer lijkheid staat en stond, die lette eens op de na volgende feiten Ofschoon zij het den „clericalen' altijd als een groote zonde hebben toegerekend, dat hun pre dikanten en pastoors zich met de staatkundige verkiezingen inlieten, hebben zij diimaal met beide handen de hulp van Dr. Bronsveld, Ds. Buytendijk, Ds. van Veen, Ds. Bahler en andere predikanten aangegrepen. Bij de stemming op 6 Maart jl. werden onze waarlijk protestantsche candidaten door hen op zijde gezet met de bewering„hoofdzaak in het „staatkundige is nu eenmaal niet het geloof dat „men belijdt, maar de beginselen volgens welke „het land geregeerd, de belastingen verdeeld, „het leger gevormd, de koloniën bestuurd, de „algemeene welvaart bevorderd en de duizend „belangen die buiten alle gelooi omgaan, moe- „ten behartigd worden" En bij de herstem mingen op 20 Maart wierpen zij alle politieke programmen over boord, en legden zij het er op toe om alleen op het geloof, namelijk protes- tantsch tegen roomsch te laten stemmen. Be halve iu die districten, alwaar onze protestant sche candidaten in herstemming kwamen, want daar mochten de roomschen het wel winnen! Maar er is meer. Toen de echte protestanten (dat zijn zij die zich bij den Bijhei houden) en de roomschen al een dertig of veertig jaar geleden om bevorde ring van vrij onderwijs vroegen, opdat iedere kerkelijke partij hare kinderen naar haar gewe ten zou kunnen opvoeden, wezen de lihernlisten dien eisch altijd hooghartig af met te zeggen, dat onze-burgers dan zoo on verdraagzaam zon den worden, en dat alle gezindten, roomschen en protestanten toch eendrachtig sameu moesten leven in de maatschappijEn nu diezelfde roomschen en protestanten vrijwillig bij de stem bus samenwerkten ter verdediging van recht en vrijheid, uu wordt er door hen op gesmaald, en zulk een vrije samenwerking als een verachte lijk „monsterverbond" afgeschilderd, Toen de Apeldoornsche leeraar aan de H. Bur gerschool, Dr. Smit, onlangs zijn radicale, meer geavanceerd liberale gevoelens uitte, vielen zijn meer „gematigd" revolutionaire neven en ooms hem af, en gaven voor, dat een rijksleeraar zoo niét alles mocht zeggen wat hij dachtEu nu de rijksprofessoren Spruyt, van Leeuwen en andere het volk gingen opruien tegen onze roorn- sche medeburgers, die meê aan hun tractement (als zijnde in hun belastingen begrepen) betalen, nu deden de liberalisten daar geen mond tegen open en hielpen hen veeleer in het wegwerpen van hun professorale waardigheid. En deze staaltjes van „eerlijkheid" zouden nog met tal van andere te vermeerderen zijn. I "och genoeg, voor ditmaal, om te doen inzien dat hier de waard precies is zooals hij van zijn gasten denkt en opgeeft. Moge ons land nog lang bewaard blijven voor de verdere voortwoekering van zulk een „eer lijkheid" Gemengde Berichten. Aan baron JE. Mackay is naar wij vernemen jl. Woensdag de vorming van een nieuw kabinet door Z. M. opgedragen. De genoemde staatsman moet reeds voor een groot deel in de vervulling zijner taak zijn ge slaagd. Dagblad.) Op Dinsdag 10 April heelt de Minister van Binnenlandsche Zaken de verkiezingen vast gesteld voor de districten Breda en I 'ruten, voor welke op 6 Maart respectieveljk de heeren Schaepman en Reekers gekozen waren, die echter voor Wijk bij Duurstede en Haarlemmermeer besloten zitting te nemen. Daar op den loden April ook de verkiezing voor SteenWijk is uit- geschreven, zal op dien dag het laatste gedeelte van dezen grooten parlementairen veldtocht ein digen, indien namelijk geen herstemmingen noodig zijn. Onder de deugden die de liberalen sieren, mag de dankbaarheid" wel voorop staan. Dat hebben de heeren blijkbaar zelf ook gaarne, want anders waren ze in Dordrecht wel iets be scheidener geweest en hadden niet laten aan plakken dat ze wat aan de armen gegeven hadden. Maar dankbaar zijn ze dan tochDat onder vonden de heeren Lieftinck en Borgesius, die medegewerkt hebben aan het bouwen der »on- inneembare linie van het liberalisme" te Am sterdam dat ondervond ook de heer I. P. J. Buteux, oud-lid der Tweede Kamer voor Mid delburg. Doch deze heeft van de bestuurders der li berale kiesvereenigingen in het voormalige dis trict Middelburg een bewijs van erkentelijkheid" ontvangen, voor zijn aanv larding van de candi- datuur voor de l weede Kamer in 1886 en 1887. Dit doet denken aan den redenaar die, aan het einde van een speech luidruchtig toejuicht, maar niet kon verklaren wat zijn hoorders zoo mooi hadden gevonden. Toen hij vroegwaar voor dezen bijval?" antwoorde men: om uw laatste drie woorden: ik heb gezegd(Stand.) Men verspreidde dezer dagen, van welbe kende zijde het gerucht, dat Z. M. de Koning, hoewel eerst van plan om de zitting der Staten- Generaal in persoon te openen, daarvan had afgezien omdat de heer Domela Nieuwenhuis tot Kamerlid was verkozen. Tusschen het een en het ander bestaat niet het geringste verband Het plan tot opening der Kamer door Z. M. in persoon heeft dood-eenvoudig niet bestaan. De gezondheidstoestand van Z. Jl. eischt nog altijd, dat hij zich zeer ontziet. Uit Nieuw-Beerta zal het verzoek ter tafel worden gebracht in de vergadering der Maat schappij tot Nut van 't Algemeente houden op 23 Mei a.s., om het hoofdbestuur uit te noo- digen bij de hooge regeering krachtig aan te dringen tot zulk eene wijziging in de wet op het lager onderwijs, dat leerplicht zoo spoedig mogelijk worde ingevoerd. Bij aanneming van dat voorstel zal bij vele Nederlanders het »Nut" onnut «orden. De broeder van H. M. de koningin, Prins Frederik, erfprins van Waldeck Pyrmont, ligt te Bentheim, waar hij een bezoek aan zijn zwager den prins van Bentheim bracht, ziek aan het roodvonk. Een negenjarig zoontje van J. Doorns te Terneuzen geraakte Donderdag aan de loskade van den sp lorweg blaar onder een in bewe ging gebrachteii goederenwagen, waardoor ham het linkerheen werd afgereden en hij Vrijdag morgen overleed. Men schrijft uit Berkel en Rodenrijs, dd. 3 AprilBij een veehouder alhier zijn tal van koeien plotseling hevig ongesteld geworden, waarvan twee al spoedig stierven, en twee an deren om aan hun vreeselijk lijden een einde te maken opzettelijk zijn gedood geworden. Het zonderlingste was, dat noch slager, noch vee inspecteur, noch gepatenteerd veearts konden op geven, wat de beesten scheeldende rijksvee- arts echter heeft verklaard, dat hier vergiftiging heeft plaats gehad en wel doordat zich in het hooi schimmelplanten moeten bevinden, wat is aan te nemen als men weet, d«t het hooi over jarig is en onder uit den berg komt. Daar thans vele veehouders hun vee oud hooi, dat onder uit den berg komt, te eten geven, zij dit geval hun een aanmaning tot voorzichtigheid. Uit Ierseke, Tholen en Bergen op Zoom worden groote hoeveelheden oesters naar het buitenland, vooral Engeland, verzonden. De voor raad eerste soort dunt aanmerkelijk op de laatste winter heeft veel schade gedaan en de oesters zijn mager geworden. De tweede en derde soort zijn bespottelijk goedkoop: tot 17 per duizend. Veel nadeel brengen de kweekers zichzelf toe, door de slechte kwaliteit, die zij in den handel brengen. Dikwijls is het niet meer dan een vel letje met wat water. Daardoor wordt de cultuur voor het volgend jaar bedorven. Dezer dagen werd een bewaarder in de cellulaire gevangenis nabij Scheveningen, zelf voorloopig in de gevangenis gezet, omdat hij heimelijk brieven of boodschappen van een ge vangene naar buiten bracht. Omtrent de feiten meldt de N. R. Ct. nader: W., de gevangene, met wien de bewaarder zich in betrekking had gesteld, had tegen zijn veroordeeling wegens den bekenden straatroof, hooger beroep aange- teekend, bij de behandeling waarvan hij getui gen a decharge zou oproepen. De opgeslotene had eene reeks van vragen klaar gemaakt, welke hij ter terechtzitting voornemens was te doen, en tevens de antwoorden daarbij gevoegd, die hij wenschte dat een of meer getuigen zouden geven en allen gericht waren op zijn vrijspraak. Die questionnaire met gereed gemaakte antwoor den heeft de gevangenbewaarder overgebracht aan een der getuigen, die omtrent het alibi ver klaringen moest afleggen. De justitie, op de hoogte van hetgeen er ge beurde, heeft inmiddels het plan verijdeld en den bewaarder, die bekend heeft, gearresteerd. In een twist, welke te Maeseijck ontstond tusschen twee jongelingen, bracht de een den ander een slag op het hoofd toe met een paal, i tengevolge waarvan de gekwetste kort daarop is overleden. De dader is gevlucht. -j— Bij de familie II. W. Visseher, te Steen- wijk, is de vorige week een tortelduif (doffer) overleden, van welken men kan nagaan, dat hij minstens den ouderdom van 105 jaar had bereikt. Vrijdag ochtend zag de veerman van Go- rishoek (Tolen) op eene plaat eene hoogaars zitten, in volle zeilen, terwijl v«n leven aan boord niets te bespeuren viel. De veerman baadde er heen en vond dat de schuit vol water zat, met steenen geladen en door de bemanning ver laten was. Het nommer wees als eigenaar een schipper van Wemeldinge aan. Deze beweerde, dat zijn vaartuig den vorigen avond nog iu den mond van het Zuid-Bevelandsche kanaal onge laden lag vastgemeerd, en dat het dus des nachts was weggevoerd. Dezelfde eigenaar is om an dere reden gevangen genomen. Op den 1 April is in werking getreden het Kon. besluit, houdende een verlaagd tarief voor briefporto naar Ned.-Indië. Het p >rto be draagt nu 15 cents per gewonen gefrankeerdeu brief van 15 gram, te verzenden via Marseille met de stoomschepen van de maatschappij „Ne derland" en „Rotterdamsche Lloyd", perFransche mail via Marseille of per Engelsche mail via Brindisi. Het porto voor de brieven, door de stoomschepen medegenomen uit Nederlandsche havens (zeepost) is onveranderd gebleven, nl. 12y2 cent voor elke 15 gram. Men kan zich geen denkbeeld vormen, zegt de „Gazette," van de armoede en ellende, die er in de dorpen nabij Brussel heerscht. Onder de meest beproefde zijn Teralphene en Liede- kerke. Daar, zegt het blad, sterven de werklieden letterlijk van honger. Zij slapen in 't stroo en de kinderen hebben niets te eten dan eene korst droog brood. Degenen, die hunne koe of geit verkocht hebben, kunnen zich geene andere aanschaffen en het betalen der pachtgelden schiet er meestal over. De handelskrisis, de lage prjjs van de hop de hoofdzakkelijke productie van die streek en de hinge strenge winter, zijn de oorzaken dier ellende. De sterfte, voornamelijk onder de kinderen, is zeer groot en de g"neeskeeren zijn van ge voelen dat deze niet anders dan aan de armoê kan toegeschreven worden. Het schijnt, dat een inwoner van Lyon, de stad der uitvinders, het middel heeft gevon den om metalliek lijnwaad te weven. De eerste voortbrengselen der zonderlinge fabrikatie zullen eerstdaags te koop gesteld worden. Dat is nu de eerste toepassing dier uitvinding laat ons hopen dat het daarbij niet zal blijven, en dat wij weldra broeken, frakken, gilets, enz., van dezelfde stof zullen bezitten. Dan zullen wij, juist als de oude ridders, in het jjzer gekleed gaan. Zomerdienst der verschillende Postritten en Bodeloopen op Oecvjlakkee en Goedereede Dienst 1019. MIDDELH ARNIS- HELLEVOETSLUIS van Haven van Middelharnis 6,45 m. te Haven van Hellevoetsluis 7,30 m. van Haven van Hellevoetsluis 9,15 in. te Haven vau .Middelharnis 10,m# Dienst 1010. O'JDDORP-MIDDELHARNIS. van Ouddorp 3,m. te Dirksland 5,15 m. van Dirksland5,45 m. te Middelharnis6,15 m. van Middelharnis6,20 m. te Haven van Middelharnis 6,35 m. Terug van Haven van Middelharnis 10,10 m. te Middelharnis10,25 m. van Middelharnis10,30 m. te Dirksland 11,m. van Dirksland11,15 m. te Ouddorp 1,30 n. Dienst 1014. OOLTGENSPLAAT— MIDDELHARNIS van Ooltgensplaat4,15 m. te Middelharnis 6,m. van Middelharnis6,20 m. te Haven van Middelharnis 6,35 in. Terug: van Haven van Middelharnis10,10 m. te Middelharnis 10,25 m. van Middelharnis10,35 m. te Ooltgensplaat 12,20 a. Dienst 1009. OUDE TONQE-DIRKSLAND. van Oude Tonge4,15 m. van Nieuwe Tonge5,m. te Middelharnis 6,m. van Middelharnis6,15 in. te Dirksland 7,15 m. van Dirksland 9,15 m. te Middelharnis 10,15 in. van Middelharnis10,45 m. te Nieuwe Tonge11,45 m. te Oude Tonge 12,30 n. Dienst 1013. HERKINGEN- DIRKSLAND. van Herkingen3,45 m. te Dirksland4,45 m. van Dirksland11,30 in. te Herkingen12,30 m. Plaatselijke Berichten. Sommelsdijk, 5 April. Toen men heden morgen bezig was een zwaren boom uit het beurtschip te hijschen, brak de ketting en werd de bouwknecht J. Verwey in de Kaai geslingerd. Hij bezeerde zich echter weinig en werd spoe dig gered. Middelharnis. Vanwege de Christelijke Jon- gelings-Vereeniging alhier is voor eenigon tijd opgericht een Stuivers-Vereeniging, met het doel minvermegende kinder.n kosteloos onderwijs te verstrekken. Van harte gunnen we deze vereeniging een groot aantal deelnemers. Penningmeester is de heer G. Snoek Zandpad alhier. Stad a. h. Haringvliet. Van de lotelin- gen, welke een dienstplichtig nummer getrok ken hebben, hebben zich 2 voor de zeemilitie aangemeld. Ooltgensplaat. Zaterdag jl. voer een nieuw gebouwd aakschip (schipper Max) met steenko len geladen door het Hellegat, waar het den grond of een daar liggend wrak raakte, waardoor het zoo lek werd, dat men het onder Galathee aan den grond moest zetten. Hoewel men dacht het schip hierdoor te behouden, bleek toch spoe dig dat het geheel verloren was. Men heeft ge tracht van de lading uit te baggeren, doch met zeer weinig resultaten. Ook hh. leden van de sociëteit Concordia al hier brachten Zaterdag jl. hunne gaven op het altaar der liefdadigheid. 160 kilo's tarwebrood werden onder de armen uitgedeeld en met war men dank ontvangen. Dirksland, 4 April. Een kind van G. v. d. B. alhier had heden het ongelukin de nabijheid der ouderlijke woning in een sloot vol water te vallen. Hoewel met veel moeite, slaagde men er toch inhet kind aan den dreigenden dood te ontrukken. Stellendam. De visschery alhier, die lang door de vorst tot stilliggen was veroordeeld, is heden in vollen gang. Hoewel de vangst gering is, kunnen toch door de zeer hooge prijzen da verdiensten nog al bevredigend worden genoemd. Goedereede. Verleden week is van hier een gehuwde vrouw naar 's rijks krankzinnigenge sticht te Medemblik overgebracht, om daar voor rekening der gemeente te worden verpleegd. Aan de noordzijde van dit eiland, bij het z.g. Flauwe werk, strandde de vorige week het tjalk schip Pietje (schipper v. d. Berg), van Sliedrecht, geladen met bazalt. Het volk is gered en de in ventaris door schipper C. Lokker van Goedereede afgehaald. Het schip is totaal weg. Een der lotelingen nit deze gemeente is in de eerste zitting van den militieraad te Dirksland afgekeurd wegens lichaams mbreken. Dr. S. J. van Nooten alhier, tot gemeente geneesheer te Pijnacker benoemd, heeft zich Za terdag jl. daarheen begeven, zoodat deze ge meente vacant is, en met verlangen naar de :omst van een nieuwen geneesh gezien. Ouddorp. Naar het gerucht le openbare school, No. 1, in ingebroken. De inbrekers hadde ruiten verbrijzeld, de inktkannen leeggegoten, de school bevuild, ladigheden gepleegd. "Wie die wist niemand te zeggen, maar. ronden worden, dan moesten ze angenis öf naar het verbeterhui Maar wat wil het geval. Iem >ij de school woont, was juist i:l iet werk, 's middags te ongevee: I lij een vreeselijk leven in de I lórt daarop hoorde hij het gerirl lie ingeslagen werden, en even I ;en aantal jongens in gebukte ho I 'erlaten. Een poosje later kwam >m de opengelaten deur te sluiten I ;ing de school aan, enveer! werd er niets van het geval gehoor I liet? Nog eens, wie de inbrekers >1 mand, maar bet is te hopen, dat rige pogingen moge doen, om hl en dat dan het recht, zonder ai soons, zijn loop hebbe. OTJÏBOM', 29 Maart. Het wee «na een v avond de aangekondigde uitvoering van Oudi ,-ereeniging met ongeveer 100 )eer]inSen_.dfl wonen. Nadat de president dier school: de WeU laar, ae samenkomst met gehed geopend had, haar eerste stuk Ps. 22 vers 1 en 14tenbesM toch schoon klonk dat: „Mijn God, mijn Gor- verlaten!" Mei werd daardoor op treffende vierde kruiswoord herinnerd. Meer opgewekt en opwekkend, geheel m| ien inhoud werd 't volgende lied: Jezus oU hoore gebracht. Ook de andere nommers w« voerd. Het laatste stuk Psalm 1501 en 3 m^ verwerven. En naar onze bescheiden meer Vooral bij dit nommer kwam t uit, dat er mocht voor zoo'n jonge vereeniging een zw alleen door 't afwisselend invallen der partij, moeilijkheid der maat. Niettegenstaande di uitgevoerd. B En nu de kinderen! Als aanstonds bleek, in 't zien. Hun meester stond nauwelijks voH waren op zijn maatstokje gericht. Maar ook dezen moeilijken psalm 102 vers 14, dat zang geoefend waren. Met allen eerbied, j zuiver werd dit vers gezongen. Ook de and van stapel. Paasch-Hymne cn Her kindere* laatste ondervond algemeene goedkeuring, smaak 't 8ste nommer „Zaaien en maaien 'meisjes en even zooveel jongens. Hier kwa de directeur een kenner van de muziek is. Met heldere, zuivere, liefelijke stemmetji tot Hem, „Die uit den Hemel op mij zietM „Al zaai of maai ik dan meer n Tot slot werd een juich- en dauklied aangeht waarna de directeur met dankzegging eindi dankbaar en voldaan de school verlieten. '8 Heeren naam zij geloofd en geprezen avond, maar ook mogen we een woori V!lIW aan deu Directeur-Hoofdonderwijzer, den lid noch moeite gespaard heeft, om èn de 111 zoozeer te bekwamen. Letten we op 't ongunstige weder, dan dat le opkomst de verwachting verre overt, verblijdend teeken, die talrijke opkomst! Wai stad, op verscheidene dorpen zich afkeerig waar Jezus naam genoemd en 't Evangelie i teld wordt, daar wijst die avond op groote Ouddorpsche bevolking-in 't Chr. onderwijs, dat 't ongeloof, die kanker der maatscha; 1 weinig wortel schoot. 's Gravendeel, 3 April. Ned. Hervormde gemeente alhier stein te Ter-Aar. I IJselmonde, 3 April. Tot 1 Truet den bijbel alhier is beno jWillemsen te Leiderdorp. Zuidland, 3 April. Pb. S.,| der te Abbenbroek, werd hedei dissements-reebtbank te Rotter wonding van J. G. Bz. alhier, gevangenisstraf veroordeeld. Scherpenisse. Het aenta welke deze gemeente dit jaar v Militie moet leveren bedraagt 7 30 Maart. Hoe gevaarlijk bet nen van een koe kan wezen, bh Toen de landbouwer C. Tigcbe woonte zijn koeien losmaakte drenken, geraakten twee er val pat aan bet stoeien, metbetonl dat de een den anler zoodani; hartader werd getroffen, die ei dood ten gevolge bad. Poortvliet, 28 Maart. In nacht verbrandde de schuur m stalde (16 stuks) vee en verder hoeve van Antb. v. d. Slikke •.meenie. Hoewel men spoedig nit deze gemeente op de plaat: aangekomen, kon men alleen, dj van de wind, bet belendende woo nielend element sparen. Indien de bewoners door bel ,»lea en het geloei der koeien wvaren gewekt geworden, zoud door den binnengedrongen roo1 stikt geworden. De schade wordt geschat oj is verzekerd. Er bestaat vermoeden van ojl stichting door twee personen. 29 Maart. Met betrekking ti den brand kwamen heden albr de rechter-commissaris Mr. Ba de su bst.-officier van justitie, griffier Mr. Lechner. Kerkwerve. Ook uit deze huisgezin naar N. Amerika ve: De meisjes-vereeniging alhie: baren arbeid gestaakt. Met vre dien arbeid terugzien, dewijl i jaar aan menigeen hulp werd spreken wij den wensch uit, bijdragen bet aan bare meisjes makkelijker worden gemaakt, te breiden. Zij is bereid hare k aan de leniging van veler be jjrmwiL!

Maas- en Scheldebode | 1888 | | pagina 2