HOFSTEDE, IIACHIl Kristal leider dnliM fierste bier eu Nieuw ligt, Boekaankondiging'. Slaat van onbekende brieven. fngezomlen «lukken. Burgerlijke Stand. Ei er k 11 a e u w s. II a i'ktber i c hl e n Stoomvaartberieliten. Correspondentie. Zindelijke Dienstbode. op Dinsdag 3 April a.s., 2000 BOSSEN ROOD KlAVERHOGI, Halfwas Bakkersknecht, Hf. DE OAIT tc Sommelsdijk, Adverteiitiën, To koop gevraasil Douw-Hinderwagen op veeren. EEN PUP-ORGEL, Hf. JOAftSTK Ie Dirksland. De Weihuur op de Scheurpolder Openbare Vrijwillige Verkooping Nieiiw-Sfelleiidain. RUIM 45 HECTAREN, FABRIEK STELLENDAM ww" Opto Vrijwillige Vertoning Paarden, Hoornvee en Bouwgereedschap, Woensdag' 18 f pril a.s., 3 Paarden, 30 driejarige kallsehollen, li driejarige vare koeien24 tweeja rige vaarzen. 4 kalveren. EENE GRGOTE MESTVAALT. THE SINGER MANUFACTURING Co., NEW-YORK. ife Singer-Hfaatsehappü heeft voos* Soinmeisdijk, Middel bands en omstreken slechts éesi depot, ess wel hij J. VIS Cz., te Sommelsdijk. Zaterdagmiddag jl. reed de landbouwer L. 'I Korte weg met paard en rijtuig onze Voorstraat af; ongelukkig brak de kinketting, waardoor liet paard hollend vooruitsloeg, totdat hij op Bl iet eind der straat met zijn kop een ijzeren 4 antaarnpaal tot op den grond afsloeg en daar door tot staan werd gebracht. Ongelukken zijn verder gelukkig niet te be- freuren, in weerwil dat eenige kinderen in de i.nniiddellijke nabijheid op een sneeuwbergje :ich vermaakten; de voerman kwam ook met den schrik vrij. Nieuwe Tonge, 27 Maart. De vorige week had de arbeider A. van Vliet, werkzaam op de houwwoning van den landbouwer C. Overdorp. 4) het ongeluk terwijl hij bezig was met stroo aan- geven door de tilbalken heen opdendorschvloer f 'e vallen, liij werd bewusteloos opgenomen, en dfnmmiddelijk moest geneeskundige hulp worden 'ingeroepen. Hoewel het geval aanvankelijk zeer rnstig was, bestaat er nu toch alle hoop op .herstel. Heden middag is de meestoof alhier in veiling j gebracht in 5 perceelen, en heeft in 't geheel opgebracht 1 740. Dil'ksland. Binnenkort zullen er van hier weder twee huisgezinnen naar Amerika vertrek boni hun geluk aldaar te beproeven. En kan, izcoals men verneemt, een jongmensch welke velleden jaar derwaarts is gegaan, binnenkort alhier terug verwacht worden. GEMEENTERAADSZITTING TE MELISSANT, van 22 Maart jl. Yoor. itter de heer J. /aaijer Pz. Tegenwoodüig de heereu K. Kwak, L. Driëndijk Wz IT. Koo- man,SJ. ttosschieter en M. Buijs. Afwezig de heereu J. van Es Lz. en L. van Beek. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en gosdgekeurd. 1. Deelt de voorz. mede ib eenigste inschrijver naar de huur der oude. o tderwijzerswoning is geweest, de tegenwoordige huurder .Ie heer AI. ltooij, voor een huurprijs van 125 's jaars, aau wien .le huur is gegund. Daarna worden gelezen de ingekomen stukken. a. Eene n issive van H.H. Gedep. Staten, waarbij gotdgekeurd wöïttt, net nggezonden suppletoir kohier van den hoofdelijkeu omslag over 1887. b. Een dito daarbij kennisgeveiul dat aan deze gemeente bij wijze van voorschot in de kosten van bet lager onderwijs over 1888 zal wordeu uitgekeerd 960 zijnde 30 perceut van 3200 op de ge meente begrootii.g voor 1888 uitgetrokken voor jaarwedde der on- e. Ïïene circulate van den beer commissaris des konings waarbij - mededeeling wordt gedaan van de verkrijgbaarstelling vau topo grafische kaarten. d. Verslag van din toestand der gemeente over 1887. Al deze stukken worden aangeromeu voor kenuisgeviug. e. Een verzoek van den beer C. van Loo, hoofd der openbare achool alhier, om vergunning tot bet gebruik der schoollokalen, teneinde des Zondagsmorgi us aan de schoolkinderen die daarvan wenscben gebruik te maken, onderwijs te geven in de bijbelsche •geschiedenis en het kerkgezang. Dit verzoek wordt met algemeene Btemmeu toegestaan. 2. V'ordt in behandeling gei omen bet door burgemeester en wet houders opgemaakt kobier van den hoofdelijken omslag over A 888 ten bedrage van 2057,51. fli daarover gehouden beraadslaging wordt bet kobier met algemeene stemmen vastgesteld op 2052,45. Tevens wordt bepaald dat de anslagcn invorderbaar zullen zijn in vier gelijke termijnen, en wel op den eersten Maandag der maan den Alei, Juni, Juli en Augustus !ezes jaars. Niels meer te behandelen zijnde wordt de vergadering gesloten. Stellendam. Voor de lichting van dit jaar voor de Nationale Militie moeten twee man schappen worden geleverd. Goedereede. Aan het strand dezer gemeente zijn losse bokking en zouteviscli aangespoeld, welke vermoedelijk afkomstig is van het op de Ooster gestrande Noordsche stoomschip Vega. De Heer W. van Vliet, rijksambtenaar alhier, t is met 1 April a. s. als zoodanig overgeplaatst paar Hellevoetsluis. Het aandeel der door deze gemeente voor de lichting der Nationale Militie te leveren manschappen bedraagt 4. Zuidland. Verleden Woensdag 21 Maart hield de Jongedochters-vereeniging „Die zich des armen ontfermt, leent den Heere", in de Chr. school alhier haar eerste jaarfeest. Nadat gezon gen was Ps. 66; 1 en 2 en onze geliefde lee- raar Ds. Bajema de vergadering met gebed geo pend en het 15e hoofdstuk uit Exodus voorge- lezen had, richtte Z.Ew. zich tot de vergadering en riep de saamgekomenen een hartelijk welkom toe. Z.WelEw. zette in het kort het vereerend en gewichtige werk uiteen, dat de Jongedoch- ters in deze gemeente op zich hadden genomen, om een suppletiefonds met elkaar te stichten, waaruit aan kinderen van hulpbehoevende ouders gelegenheid werd gegeven om de Chr. school te kunnen bezoeken. Uit het voorgelezen hoofd stuk bleek toch, dat de kinderen Israels juich ten, omdat de Heere hen gered en uitgeholpen had; dat Hij hun geroep en verdrukking had gehoord. Evenzoo met onze gemeente ook wij mochten den Heere danken en loven dat Hij ook op ons genadig heeft willen nederzien, ons ver lost heeft van het slaafsche juk der synodale hiërarchie en ons een Chr. school heeft willen schenken, waarop onze kinderen weer kouden onderwezen worden overeenkomstig Gods dier baar Woord. Ook dat er weer een terugkeer naar Gods Woord begon te komen, en wij der halve verblijd konden zijn. Ook zien wij, zegt de geachte spreker, dat niet alleen de mannen, maar ■ook een Mirjam in ons hoofdstuk, als het hoofd i der vrouwen den Heere lofliederen zong, en bracht dit in verhand met de werkzaamhedenwelke de jongedoehters in deze gemeente begonnen en ruimschoots gelukt waren, weshalve ook zij den Heere lofliederen konden zingen. Daarna werd door de secretaresse een kort verslag uitgebracht, 1. over de oprichtina der vereeniging van het suppletiefonds en de daaruit ontstane Jongedochtersvereeniging, welke 13 le den telde en tot zinspreuk had genomen, spreuke 19: 17a, en 2. over het doel, n.l. om 1. door wekelijksche bijdragen een suppletiefonds te stich ten, 2. kennis te verkrijgen van Gods Woord, en 3. de dag des Heeren te heiliren, terwijl als werkzaamheid nog opgegeven werd het lezen van Christ, boeken. Tevens deelde de secretaresse nog mede, dat het suppl.fonds van het verloopen jaar, behalve het geld van het suppl fonds der jongelingen, nog 98,55 had opgebracht Een en ander werd der vergadering, welke nog door een veertigtal begunstigsters van het fonds en eenige genoo- digden bezocht was, met gezang, begeleid door orgelmuziek, en voordracht geduriglijk afgewis seld en ontbrak het aan versnaperingen, waar voor tijdelijk gezorgd was, dan ook niet, zoo dat het voor de jongedoehters een waar'ijk ge- noegelijken avond was. Bij de laatste voordracht getiteld: „Habakuk", sprak Ds. Bajema den wensch uit, dat ook de God van Habakuk de saamgekomenen aan deze plaats ook geen on bekenden God mocht zijn, maar ook dat in waarheid de band tusschen ons en de gezindheid die in Christus Jezus is nauwer mocht worden. Dat ook de Jongedochters-vereeniging in deze gemeente met haar ledental mocht klimmen en bloeien, daar het toch ook zoo noodzakelijk was, dat er wat meer terugkeer was naar Gods dierbaar Woord en Heiliging van den dag des Heeren, opdat onze gemeente niet in schijn, maar in loaarlieid een voorstander is van „re formatie". Nadat de presidente, welke hare taak aan Ds. Bajema overgedragen had, ZEw. dank zeide, voor zijne welwillendheid verleend tot het leiden der bijeenkomst, en de begunstigsters van het suppletiefonds, alsmede de leden der schoolcommissie, deze laatsten voor het afstaan van het schoolgebouw dank had gezegd, sloot Ds. Bajema de vergadering met dankzegging en ging men, na de jongedochters-vereeniging Ps. 1343 toegezongen te hebben, hoogstvol- daan weder huiswaarts. (Ingezonden.) ERRATUM. Bruinisse, 26 Maart. In het bericht uit Bruinisse van de vorige week stond, betreffende het openstellen der mosselbanken, in de maand „Juli". Dit moet zijn „Mei". Omtrent den tijd van openstellen der mossel- banken, in het evengenoemd bericht, werd van bevoegde zijde opgemerkt, dat hoogstwaarschijn lijk die bepaling onjuist is, want het openen van de banken, die onder water komen en van dezulken is hier toch sprake, is afhankelijk van de grootte van het zaad en of de mosselen ook worden aangevallen door de zeesterren. Een bepaalde maand is dus nooit aan te geven. Pontius Pilatus. Eene studie door Dr. J. Woltjer. Amsterdam J.A.Worm- ser. Prijs 0,50. Niet als godgeleerde, maar als christelijk ge- schiedvorseher heeft Prof. Woltjer eene studie geleverd over Pontius Pilatus, den man die een maal Jezus overgaf om gekruisigd te worden. Naar het eenparig oordeel van deskundigen is de schrijver in zijne poging om het rechte licht te spreiden over den persoon van Pilatus, over zijn ambt en over zijn verhouding tot den Chris tus, gelukkig geslaagd. Twee malen werd dit stuk voorgedragen, eens te Rotterdam en eens te Amsterdam, en velen vonden het hoogst be langwekkend. Mogen ook thans, nu het in druk verscheen, velen er nog leering uit trekken. Gedurende de le helft der maand Maart, ver zonden door het Postkantoor te Dirksland en daaronder behoorende hulpkantoren. Van den Bommel, M. Walter Gabriëll Fals, Amerika. Van Goedereede K. Buikama? Ame rika. Van Ouddorp H. Tanis, Pullman, Ame rika. J. Sperling, Kansas Citij, Amerika. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur! De Brielsche Courant schreef van Sommelsdijk in haar nummer van jl. Zaterdag het volgende; Even als elders, ondervindt de arbeidende klasse in deze Ge meente de gevolgen van den langdurige." winter, die liet landwerk vertraagd, en dien tengevolge verstoken van eenige veraieusten, en de. levensvoorraad voor den winter uitgeput zijnde, vele ge zinnen in armoede doen verkcereu. Wel bestaan er in deze Ge- meeute twee commission tot uitdeeling van brood, brandstollen eu warme spijs en worden de armen wekelijks geldelijk bedeeld, maar in de gezinnen die tot beden nog geen ondersteuning van die fondsen hebben genoten bestaat ook thans behoefte. Om ook daarin ecnigszints tegemoet tc komen, hebben de heeren de Graalf, Burgemeester, en l)r. Breesnce een lijst van inteekening in de gemeende doen circuleeren ter inzameling van gelden,- teneinde die zooveel mogelijk gelijkelijk aan beboeftigen te verdeeien. Het is gebleken dat de ontwerpers van dat plan in lninne goede bedoelingen door de ingezetenen niet zijn teleurgesteld, een vrij aanzienlijk bedrag werd binnen den tijd van een paar dagen ingezameld en daarna een gedeeite daarvan aan behoeftige aunen uitgedeeld, hetgeen in de volgende week zal worden her haald. De meeste der ingezetenen welke daartoe maar eenigszints in staat warenhebben tot dit doel bijgedragenenkelen maakten daarop eene uitzondering, waaronder ook de hoofden van de hier bestaande doleerende partij, wier uamen te vergeefs op de in- teekenlijst werden gezocht, ofschoou zij tot den meergegoeden stand behooren; wellicht wordt door dezulken in het geheim welgedaan, maar de blijken daarvan zijn niet bekend! Op het eerste gedeelte zeg ik niets anders, dan dat een stille gever een heerlijker werk doet dan een openlijke, daar veelal iemand als laatstgenoemde daar een doel mede heeft, b.v. om een gemaakte fout ot een verkeerde daad zooveel als te herstellen of meer aanzien bj het volk te verkrijgen etc. Dat de verslaggever der Brielsche courant, »de heer J. A. v. d S. den heeren ontwerpers hulde brengt, is natuurlijk niet te verwonderen, maar dat hij de doleerenden hierbij sleept, is in mijn oog een gruwel, en m.i. niets anders, dan den heeren ontwerpers stroop om den mond smeeren. En hoe de heer J. A. v. d. S. er toe komt om te zeggenWellicht wordt in het geheim d~<or dezen welgedaan, ofschoon hij geen blijken ziet", is mij een raadsel. Wie die in het geheim iets goed doet kan dat anderen doen weten want indien men het weet is het geen geheim meer. Nog veel minder fair is het, dat de heer J. A. v. d. S. de lijst die rond geweest is gaat controleeren dat althans is in geen geval een werk van een weldoener. U dank zeggende, rnijnh. de R. Heil biddend, Uw Dienaar en Broeder, Een Doleerende. Sommelsdijk, 26/3, '88 Middelliiti»uis, van 821 Maart. GEBOUENAdrianus, z. v. C. Vroegindeweij en E. de Waard; Lena, dochter v. F. Vroegindeweij eu A. Freen; Jasper, z. v. J. v. Gelder en G. v. Strieii; Pieter Leendert, z. v. Jozina v. d. Kroon. ONDERTROUWD: J. Kievit 24-j. met A. v. Kempen 19 j. GETROUWD: II. W. Kalis 25 j. en II. C. Nipius 24 j.; E. Levie 23 j. en AI. M. Hartogs22 j.; C. v. d. Mast 25 j. en B. Wittekoek 21 j. OVERLEDEN: L. Blok 13 m. G. Langbroek 4 j.; J. Jongejan 6 d.; B. v. d. Slik 4 w.; 11. C. v. d. Berge m.; P. Krijgsman 18 j.; L. J. v. d. Berge 2 j.; J. Smit 17 ni. Oude Tonge, van 1327 Maart. GEBOREN: Pieter, zoon v. II. Bezemer eu A. de Hon; Wilhelmus Laurentius Joseph, zoon v. G. Hcestermaus en E. At. Jacobs; Leendert, zoon v. J. v. d. Berg en At. Hartman. OXDEllTROU WDD. Holster 26 j. van Vlaardingen en At. Hoek 23 j.; P. Beruaards 4i j. en II. M. IVestdijk 21 j. OVERLEDENJ. Hartman, 65 j. 9 iu L. v. Gastel,42j.; D. Wit vliet, 48 j. 6 m.i V. G. Baart, 3 j. 9 ur Mclissant, van 1628 Maart. BEVALLEN: W.Verkerke-Visbeen, dochter; J. Keizer-Jongejan, dochter; IC. ICeur-Schrauwcn, zoon. OVERLEDEN: T. v. d. Vliet, 58 j.; S. v. d. Vliet, 66 j. Zuidland, van 21 Febr.23 Maart. GEBORENAdriaantje, d. v. D. C. Weeda en J. C. Kuiper; Nceltje, d. v. P. Schoordijk on l). D. ilagestciti; Jan, z. v. J. de Ruiter en N. 1). v. Vliet; Jannetje, d. v. P. r. Gijzen en K. Hagestein; Trijntje, d. v. A. ltokke eu A. C. Verloop; Hendrik, z. v. A. Lugtcnburg en N. Monster. ONDERTROUWD: A. Alolcugraaf met A. Veermau. OVERLEDEN: Teuutje, Laudman 1 m. 's Gravendeel, van 16—23 Maart. GEBOREN: Aart, z. v. O. Snijders eu J. v. Twist; Cornelis, z. v. N. Resoort en M. v. d. Wiel; Con elis, z. v. J. Stougie en A. J. Huijzcr. OVERLEDENJ. Baars 80 j.; H. Bezemer 1 j. 8 m. Predikbeurten op Zondag 1 April. NEDEIIL. HERVORMDE KEllK. Sommelsdijk. Nam. Ds. M. M. de Liut. Aliddelharnis. Voormiddag. Ds. K. G. E. W. Ham. Stad a. h. Haringvliet. Namiddag. Ds. AI. J. Wentiuk. Den Bommel. Voormiddag Ds. P. C. A. Halifman. Ooltgensplaat. Voormiddag. Ds. Al. Al. de Lint. Oude Tonge Voor- en Namiddag. Ds. T. 11. vau Dolder. Nieuwe Tonge. Voormiddag. Ds. Al. J. Weutink. Herkingen. Namiddag. Ds. P. C. A. Halifman. Dirksland. Voormiddag. Ds. J. F. de Klerk. Alelissant. Namiddag. Ds. K. G. F. W. Ham. Stellendam. Namiddag. Ds. J. L. Tichelaar. Goedereede. Nam. Ds. J. F. de Klerk. Ouddorp. Voormiddag. Ds. J. L. Tichelaar. Twee'e Paaschdag in alle niet vacante gemeenten voorm. dienst. NEDERD. GEltEF. KERK. (doleerende.) Sommelsdijk. Zondagavond Ds. Griintke van 's Ilagc in het Zondagsschoolgebouw. CHRIST. GEREFORMEERDE KERK. Aliddelharnis. - Voormiddag en Avond. Ds. P. \an Schaik. Stellendam. Voor- en Nami ddag. Ds. J. J. Koopmans. DOOPSGEZINDE KEllK. Ouddorp -- Voormiddag Ds. K. W. ltüssing. ZUIDLAND. De syuodalen doen in deze gemeente weer iets van zicli hooren. Waren de 9 manslidmaten, welke gekozen waren om toestemming te geven om proces te mogen voereu tegen de syuoda len op grond vau art. 20 op bet beheer der kerkegoedenn en fondsen dezer gemeente, onlangs vnu huu lidmaatschap vervallen verklaard, thans ontving elk dezer personen een brief waarin hun werd kennis gegeven, dat zij niet meer tot de Ned. Herv. (misvormde) kerk behooren. OUDE TONGE, 23 Maart. Tarwe ƒ6,25 a 6,70Gerst ƒ4,80 a 5; Haver 2,70; Koolzaad 9,Kanariezaad ƒ7,50 Aardappelen 2; Poters 1; Ajuin 7 de 60 kilo; Bote^ 0,60; Eieren 0>0^"* Rotterdam 26 Alaart TarweVlaamschc, Zceuwsche, Flakkec- sche en Overmaasscbe de beste 6,60 h 6,90, goede en mindere 6, a 0,50; Canada 5,70 A 0,00 lal. Witte van ƒ0,tot 0,00 per 100 kilo, roode polder ƒ0,—; Rogge: de beste J 4,90 5,15 mindere 4,50 h 4,80 Gerst: Zceuwsche, Flakkeesche en Overmaasscbe winter de beste 5,00 h 5,25, mindere f 4,50 h 4,90, dito Zomer de beste j 4,80 A 5,00, mindere 4,50 a 4,70. Chevalier de beste 5,25 i\ 6,00 mindere 0,00 A 0,00, Inlandscne Wiuter van 0,dito Zomer 0,Chevalier 0,per 100 kilo. Haver de beste 3,00 A 3,50, mindere 2,— A 2,80. Paardcnbooncn: de beste 5,60 A 5,90 mindere J 5,10 A 5,50 Schapenboonen naar kwaliteit 5,70 A 6,20. Duivenboouen met kleinen handel 6,25 a 6,75. Bruine boonen de beste 9,75 A 10,25 mindere 8,50 A 9,50 Witte boonen de beste 13,75 A 14,50 mindere 12,U0 a 13,50 Blauwe Erwten de beste 7,A 7,35, mindere 6,60 a 6,90 niet kokende 6,00 A 6,20. Koolzaa'1 van 9,25 A 9,75 mindere 0,00 a 0,00. Ileimipzaad van 6,00 tot 7,00. Kanariezaad flauw iu een doen. liet beste 7,75 A 8,minder 7,00 A 7,50 per 100 kilo 10,25 10,60. Rotterdam, Ned. Amer. Stoomv.-M:iatsch„ »r- riv. vim llott. te New-York 25 Maart. A. K te Herkingen. Indien u ons het abonnementsgeld van de volle 2 jaar niet bin nen enkele dagen betaalt, zullen we het publiek openlijk met uwe handelwijze bekend maken. A. H. te Honselersdijkhet is nu 3 kwar talen, dus 1,50, het porto kunt u van het bedrag aftrekken. de uitgever. Yoor de menigvuldige blijken van deelneming en belangstelling bij het overlijden van den heer W. M. VAN DEN BROEK ondervonden, be- tnigt de familie haren warmeu dank. Uit aller naam, C. J. H. VAN DEN BROEK. Middelharnis. Voor de vele en hartelijke blijken van deel neming, ondervonden bij het verlies van mijne geliefde Echtgenoote, betuigt de ondergeteekende zijn welgemeenden dank. P. MARKUS. Sommelsdijk, 30 Maart 1888. Tegen Mei aanstaande wordt ge vraagd een Brieven met getuigschriften franco, onder het motto „Dienstbode" aan het bureau van dit blad. De Notaris A. A. BODE te Oude-Tonge zal des namiddags 5 uur ten verzoeke van de Wed. A Sulkes, PUBLIEK VERKOOPEN: ongeveer Eerste Snee. Met Mei a.s. gevraagd een van goede getuigschriften voorzien. Adres K. DE VRIESBrood-, Beschuit- en Kleingoedbakkerij te Sommelsdijk. Koopt en verkoopt alle Binnen- en Buiten- landsclie Effecten, verzilvert alle Coupons en vreemde Banknoten; verstrekt gelden: Op onderpand van Effecten 2. Onder Ist" hypothecair verband op gebouwde en ongebouwde eigendommen. Verzekert voor de Maagdeburgsche Brand verzekering-Maatschappij alle roerende en on roerende goederentegen vastedoch billijke premiën. Heden voormiddag 10 uur overleed, in den ouderdom van 82 jaar en circa 2 maanden, onze waarde Tante COBfa. TA A Ëj IMS». Wed. Johs. Oudesluïs, na eene ongesteldheid van slechts drie weken. Haar heengaan was zacht en kalm, en wij hopen, dat eene aanlanding in die gewesten moge zijn, waar het enkel Majesteit is. Mede uit naam harer familie, Scherpenisse, A. WESTMAAS 16 Maart 1888. en Echtgenoote. een in goeden staat zijnde Aanbiedingen onder No. 99 aan het bureau van dit blad. VOOR LIEFHEBBERS TE KOOP: (kabinet) in goeden staat, voor den spotprijs van ƒ150, zeer geschikt voor eene Zaal of Kleine Kerk. Franco brieven, motto „Orgel" aan het bureau van dit blad. uit de brouwerij „Het Anker" Ril \l.\ «TOOI* Co., Stratum bij Eindhoven. Uitstekend geschikt voor de Bierpomp en voor aftappen. Munt boven andere bieren uit door aan gename smaak, helderheid en wordt nooit zuur. Prijsopgaven voor H.H. Kasteleins worden gra tis en franco toegezonden door onzen Agent voor de Zuid-Hollandsche Eilanden, is van af heden gesteld: Een vol rund 20,— Een tweejarig rund 15,— Een jaarling 12,— Informatiën te bekomen bij JOHs. KARDUX te OOLTGENSPLAAT. van den polder De Notaris VAN SCHOUWEN te GoEDEREEDE, zal op Dinsdag 3 April 1888 bij opbod, en op Dins dig 17 April d.a.v. bij afslag, telkens 'smiddags 12 ure. na aankomst van de stoomboot Vooruitgang", In het logement van Frans Troost, te Stellendam, Veilen en Verlcoopen: eene goed onderhouden bestaande in benevens daarbij gelegen wel-gebenificieerde nieuwe gronden KOi ni AMI. «UK, WEG, «LIK e» WATER, ter gezamenlijke grootte van liggende in den polder Nieuw-Stellendam, onder de gemeenten Stellendam en Goedereede. Aanvaarding: Blootschoof 1888. Bezichtiging: eiken Dinsdag en Donderdag. De veiling geschiedt in 6 perceelen en onder scheidene combinatiën, Alles breeder omschreven hij Biljetten en No- titiën, welke in tijds te bekomen zijn ten kantore van bovengenoemden Notaris, die ook alle na dere inlichtingen verstrekt. Tot het op richten eener wordt iu de ge meente TE KOOP gevraagd EEN FLINK GEBOUW. Aanbiedingen met prijsopgaaf onder het motto „Fabriek" aan het bureau der Maas- en Schel- j debode te Sommelsdijk. •It/... VAN TE STELLENDAM. De Notaris VAN SCHOUWEN te Goedereede, zal op des voormiddags 9 ure, op de hofstede en in den polder Nieu w-SteUendam te Stellendam, verkoopen: Voorts zoo goed als nieuwe Eenpaards-Dorsch- machine, Kapwagen, 3 Boerenwagens, Drie- wielskar, PloegenEggen en verdere Bouw gereedschap, en eindelijk Te bezichtigen Maandag 16 Maandag 16 April, van 103 ure. Eerste en grootste Naaimacliinenfabriek der wereld. j ALOM BEKEND OM HUNNE VOORTREFFELIJKE CONSTRUCTIE EN GROOTE DUURZAAMHEIQ Deze Machines worden ook op proef geleverd, en gratis onderricht er op verstrekt, teneinde elke reflectant zich door eigen ondervin- dissg van hunne onoverti-otrcu degelijkheid kan overtuigen, vóór (lat hij koopt. De Naaimachines der Singer Maatschappij zijn in elk opzicht met de grootste nauwkeurigheid afgewerkt en uit de beste grondstof ver vaardigd. Alleen hieraan hebben zij dan ook hun weergaloos succes te danken. Elke echte Singer Machine draagt op den arm voluit geschreven de firma „THE SINGER MANUFACTURING Co.," alsook het nevenstaand fabrieksmerk. Men wachte zich voor namaaksels.

Maas- en Scheldebode | 1888 | | pagina 3