V Onze weertmarlield. Het liberalisme geslagen. Uit de Pers. )e volkeren der aarde. ©cmengile Berichten. t - manier Jezus zijne zorg voor Maria kenbaar maakt. Hij noemt haar niet moeder" maar vrouw." Wel verre dat er in die betiteling een vernedering zoude gelegen zijn, drukte zij veeleer hoogachting uit en werd zij gebruikt om Maria te ontzien. Had Jezus haar thans als moeder" aangesproken, dan had Hij haar noo- deloos openbaar gemaakt en aan groot gevaar blootgesteld. Hoe zou men de moeder ontzien, waar men den zoon wreedaardig aan het kruis hing? Mogelijk ware zij dan een toonbeeld van dezelfde snoodheid geworden, die men al den geheelen dag aan Jezus had getoond. Bovendien zou die moedernaam haar moeder lijk gevoel te zeer hebben aangegrepen. O, als Hij die daar hing met een van pijn verwrongen trekken, met een verbleekt, deerniswekkend aan gezicht, nog om zijne moeder geroepen had, het zou hare ziel vaneengescheurd hebben. En Ma ria moest ook leeren, dat Jezus voortaan niet meer naar het vleesch maar naar den geest zou gekend worden. Dit derde kruiswoord kan niet afgedacht van Jezus' borgtochtelijk lijden. Wel heeft Hij daarin ook een Sesohamend voorbeeld van ouderliefde achtergelaten. Helaas, dat Jezus zou weinig tot voorbeeld door ons genomen wordt Menige zoon verstoot zijn grijzen vader, menige dochter ver waarloost of veracht haar hulpbehoevende moe der, en zij gevoelen er niets van, dat zij, aldus handelende, zich den christelijken naam gansch onwaardig maken. En wie, die zijn ouders ge kend heeft, zal zich in deze betrekking rein ge voelen, en durven zeggen, dat hij het 5e gebod volkomenlijk gehouden heeft. Doch heerlijke troost voor die in Jezus gelooven ook voor die schuld heeft Hij een maal voldaan. Hij heeft de geheele wet volbracht. Och dat dan allen, die zich bezwaard gevoelen, omdat zij zoo menigmaal te kort schoten in liefde en eerbied voor hun ouders, met hartelijk berouw de toevlucht tot dezen Borg en Midde laar namen 1 Hij zou hen niet uitwerpen, maar zaligen èn heiligen. Slechts zij, wien Jezus tot een Verzoener werdkunnen Zijn voorbeeld volgen. Alleen het waarachtig geloof reinigt den mensch. Het spreekt wel vanzelf, dat wij, Nederlanders, ons als oorlogsmogendheid niet op den voorgrond kunnen stellen. Dit zou ver boven onzen stand zijn. Daarvoor hebben wij geen geld en geen manschappen. Maar als men ons eens dwong tot het voeren van oorlog, dan moeten wij toch eenige verweer kracht hebben. En hoe komen wij daar nu aan Hoe krijgen wij een leger, dat eenigermate aan de tegenwoor dige behoefte voldoet. Om goed te weten wat onze behoeften zijn moeten wij natuurlijk ook kijken naar heijsrefi men in het buitenland doet. Naaiv^ewSpening van hen, die straks jjj ons af kunnen komen, i ,vij onze wapening inrichten. Wij hebben er ten minste rekening mede te houden. Nu bezitten de andere mogendheden veel groo- ter legers dan vroeger. Duitschland b. v heeft na de jongste wettelijke regeling uitzicht om in oorlogstijd meer dan drie millioen man onder de wapens te brengen, behalve nog de troepen, die in het eigen land ter beveiliging achter blijven. Wat een uitbreiding dit is, vergeleken bij vroeger dagen, valt gemakkelijk in te zien, als men zich herinnert, dat Duitschland in den oor log van 1870'71 voor den eersten aanval op Frankrijk niet meer dan 600,000 man gebruikte, en dat gedurende al den tijd van den oorlog slechts 1,100,000 man de Fransch- üuitsche gren zen overtrokken. O, het is zeker hartelijk te wenschen, dat wij nooit met zulke machtige legers in het strijd perk zullen behoeven te treden. Nederland zal ook zeker verstandig handelen, als het zich on der alle beroeringen tusschen de andere volken van Europa geheel neutraal huudt en er zich volstrekt niet uit eigen beweging inmengt. Maar wenschen baat op militair gebied al heel weinig. Er behooren ook wijze maatregelen genomen te worden, opdat, als de vijand ons eens aanviel of meesleepte in. een oorlog tusschen andere na tiën, wij niet met diep zelfverwijt en geheel machteloos daar tegenover staan. Doch welk middel nu aan te grijpen om een deugdelijke inrichting van ons leger te krijgen. Grooter lichtingen van miliciens en een zeer langen diensttijd voorschrijven? Och, dit zou ons land nog wel veel meer geld kosten dan thans. Ook zouden daardoor veel meer menschen en veel langer uit hun gewone werk worden gehaald. Maar het doel zou er toch niet mede bereikt worden. Neen, als we waarlijk een krachtige weerbaar heid wiilen ontwikkelen, dan ga ons streven uit naar een wezenlijk volkslegeropdat de vijand wete, dat hij wel een paar maal honderd dui zend man op ons af kan jagen, maar dat hij te doen krijgt met een goed geoefend volk. Al leen een nationaal leger kan den grooten mogend heden eenig ontzag inboezemen voor een klein land. Om nu waarlijk een volksleger te bekomen, moet het militaire leven zoo billijk mogelijk geregeld worden. Het onder dienst gaan" schijnt thans in veler oog een vernedering, omdat schier alle burgers uit den voornamen stand (uitgeno men dezulken, die in den officierenstand carrière zoeken te maken) een plaatsvervanger nemen. Dit verderfelijk stelsel moet weg in het belang der soldaten zeiven, van het leger en van het land." Mannen uit alle kringen der maatschappij, zoowel ontwikkelden als onwetenden, behooren te leeren, de wapens te gebruiken. Zcdoende zal ook de slaafsche geest uit onze mitairen worden uitgebannenzullen de vooroordelen der soldatenstand uitsljjtenzullen zij behoorlfj wor den geacht en beschermd en zullen hun gemeen schappelijke verblijven (kazernes) wat fatsoeiljker worden ingericht. Voorts moet, om ons volk weer toewijna en belangstelling in het leger in te boezeiijn, het recht der militairen van minderen rang 5o- veel mogelijk worden gehandhaafd. Er mag g«n onredelijke dwang op hen uitgeoefend. Welmu. ten zij onder tucht staan, want een leger zondf tucht is te ongerijmd om er over te prat ei Reeds in eiken uitgebreiden menschenkrmg het noodig door tuchtmiddelen de orde te hand haven. Hoeveel te meer dan in het leger, waai de nalatigheid en de ongehoorzaamheid van hen die tot volgen geroepen zijn, de grootste ver warring en het droevigst onheil kan veroorza ken. Maar de soldaat moet ook weten, dat hij ten slotte recht kan krijgen, en dit recht moet deugdelijk omschreven zijn. Misschien ook ware het mogelijk om veel ka zernen af te schaffen en hen die zich in den krijgsdienst oefenen een vrijer leven te gunnen, hen in hun eigen woonplaats te laten, en gele genheid te geven, nog wat ander werk er bij te verrichten. Doch in elk geval dient de oefenplicht zoo algemeen gemaakt te worden, dat er in tijd van nood spoedig een flink -iWfaleger op de been te brengen is. De uitslag der verkiezingen op 6 Maart jl. geeft, over het geheele land gerekend, ruime stof tot dank aan onzen God. Het is waar, in Amsterdam, Rotterdam en Groningen zegevierden de liberalisten nog dank zij het onbillijk stelsel der meervoudige districten in de groote steden, waardoor zeer be langrijke minderheden machteloos werden ge maakt. In Tiel moest de heer Beelaerts van Blokland zijn zetel ruimen voor den liberali-ti- schen heer D.jkmeester. Leiden en Utrecht wer den door het verraad van de vrienden van Dr. Bronsveld en Ds. Buytendijk in de macht der liberalen overgeleverd Ook in Zierikzee en Brielle bleven onze candidaten, de heeren Fabius en Heemskerk, met drie- a vierhonderd stemmen in de minderheid. Doch als we op de vele over winningen in de andere districten zien, dan moe ten we zegdenhet was boven veler verwachting. Tegenover slechts 33 liberalisten werden er 41 anti-liberalen gekozen. In elk geval is de Tweede Kamer nu beslist om, en als onze kiezers op 20 Maart goed hun best doey uan bomen er in de nieuwe Kamer misténs een tiental anti-libe ralen mn>~u&\\ liberalen. .Zihier een overzicht: GEKOZEN zijn 20 Anti-Revolutionairen, en wel te: Harlingen, Oppedijk - Sneek, Oppedijk - Dok- kum, Huber - Bergum, Bosgra - Zwolle, v. Dedem - Kampen, v. Asch v. Wijck - Ommen, v. Dedem - Lochem, Schimmelp. v. d. Oye - Zutfen, Engelberts - Ede, Keuchenius- Amers foort, v. Asch v. Wijck - Apeldoorn, v. Bylandt - Hilversum, Mackay - Gouda, God. d. Beaufort - Delft, Fabius - Ridderkerk, Heemskerk - Go- rinchem, Seret - Sliedrecht, De Geer v.Jutphaas - Goes, De Savornin Lohman. Vervolgenss 1 Conservatief, en wel te: 's Gravenhage, Graaf Schiuimelpennink. Vervolgens 20 Roomsch-Katholieken en wel te: Almelo, Cremers - Rheden, Kolkman - Nijmegen, Reuther - Druten, Reekers - Breda, Schaepman Oosterhout, Borret - Waalwijk, Vos de Wael - 'sBosch, v. d. Schrieck - Vegchel, v. Vlijmen - Tilburg, Bahlmann - Eindhoven, Van Baer - Helmond, Vermeulen - Maastricht, Ruis van Beerenbroek - Gulpen, Ruland - Sittard, Lam- brechts - Roermond, Brouwers - Venlo, Haff- mans - Weert, Clerx - Grave, Harte - Zeven bergen, Nuenen. Eindelijk 33 Liberalen, en wel te Groningen, v. Houten - Appingadam, Schepel - Veendam, Goeman Borgesius - Assen, v. d. Feltz - Emmen, Smidt - Leeuwarden, Zaaijer - Meppel, Smeenge - Enschedé, Geertsema - De venter, v. Delden - Arnhem, Rooseboom - Tiel, Dijokmeester - Utrecht, Roëll en Seyffardt - Hoorn, v. I 'edem - Rotterdam, Leyssohn Nor man, Verniers v. d Loefl, Mees, Viruly Ver- brugge en Rooseboom - Haarlem, Farncombe Sanders - Zaandam, De Meijier - Leiden, Bool - Brielle, Goedkoop - Zierikzee, van Kerkwijk - Amsterdam, waarschijnlijk 9 Liberalen. De voorloopige telling gaf als resultaat, dat ook nu weer de Liberalistische kiezers verre in de minderheid bleken te zijn. Immers op hun candidaten wierden uitgebracht ruim 100,000 stemmen, en voorts op hun voor hoede, de radicalen, ruim 6000, op hun vedetta van Sociaal-democraten bijna 3000; en op hun vreemden-legioen van nationalen 1543. Daar echter bij deze stembus alleen hun vreem den-legioen, onder kolonel Buytendijk, met hen optrok, blijft hun cijfer even 102,000. Terwijl verklaarden van hun regime niet ge diend te zijn 1. de kiezers, die stemden op de candidaten der Anti-revolutionairen79,000 2. de dito die stemden op Roomsche candidaten bijna52,000 3. de kiezers, die Conservatieven stemden4,715 4. de Radicalen6,438 5. de Sociaal-democraten 2,809 Zoodat de verhouding tusschen de Liberalen en hun gezamenlijke bestrijders was 102,290 tot 145,039, korter gezegd als van IOO tot 140. Houdt men hierbij nu in het oog, dat in de provinciën Noord-Brabant en Limburg bijna geen strijd gevoerd is, zoodat soms nog niet de helft stemde; terwijl benoorden Moerdijk het percen tage 70 pCt. 80 pOt., soms bijna 90 pót. was, dan blijkt hieruit, dat in deze beide provinciën nog een reserve schuilt, die minstens 10,0o0 kiezers in de 17 districten oplevert. Vrjj veilig kan dus gezegd, dat van de bijna 300,000 kiezers, 50,000 niets om de zaak gaven of belet zijn, terwijl van de overige 250,000, die deels opkwamen, deels in reserve bleven, de Liberalisten weinig meer dan 100,000 op hun hand hebben, terwijl zij er 150,000 tegenover zich vinden. Naar deze verhouding zou de Kamer goed zijn aamgesteld, zoo ze bestond uit 40 Liberalisten 7 Anti-revolutionairen of Katholieken en 3 lidicalen. 'eel veel zal 'tniet schelen, of als er goed g^emd wordt op 20 Maart, zal deze innerlijk toestand worden bereikt, hier wenschen we het vaderland geluk meê. mere dan zal er althans zedelijke kracht in ps parlement schuilen. Stand.) Alle hangende vraagstukken in Europa zijn voor en oogenblik als het ware verdwenen of hebben vlthans hun belangrijkheid verloren door het groc,e feit, dat heel de wereld door aller aandachttrektde dood des Duitschen keizers. Al kwiji dit afsterven bij den hoogen leeftijd des vorstii nu ook niet ongedacht, onverwacht toch zekei Men was 't gewoon, keizer Wilhelm nog steed.-krachtig werkzaam te zien; stortte hij in de Utste jaren vaak in, telkens werd hij weder opgeicht. Nu was hij slechts eenige dagen ongesteld geveest, toen de dood hem wegnam. Hij stierf orringd van velen der zijnen, vertrou wend op Goi dien hij in zijn leven had gediend, tot zjjn laatst oogenblikken nog bezig met het heil des lands, oprecht en diep betreurd door zijn volk, dat rotsch op hem was. Voorwaar, hij ging niet hen zonder begeerd te zijn. Over het 1-evu des keizers een leven aan ve lerlei wisseling rijkweiden we hier niet uit. Als kind deelde hij en al de edellieden in den krijg, door Fraikrijk over zijn land gebracht. Als man had hij ok vele moeilijke dagen. Sinds 1861 heerschte hi over Pruisen. Door de oor logen van 1864 m 186R- ""-es. 'Hands macht, tot eindelijk'm 1870 de groote oorlog met Frank rijk Duitschlands volkomen eenheid bewerkte, en het keizerrijk deed herboren worden, aan welks hoofd hij als eerste keizer optrad. Zijn keizerrijk is de vrede geweest. Hij heeft Duitsch land groot en machtig zien worden, en aan zijne zijde stonden mannen van beproefde trouw, ont zaglijke kracht en uitstekende bekwaamheid, om wat den lande noodig geacht werd te verwezen lijken. Voor het Duitsche rijk is de slag zwaar, te meer wijl 'skeizers opvolger, gelijk men weet, lijdend is. De kroonprins, thans keizer Frede- rik II, is onmiddellijk uit Italië overgekomen, doch de vraag is, of en in hoever hij de regee ring zal kunnen voeren. Wellicht wordt die ten deele aan zijn zoonprins Wilhelm, die thans 29 jaren telt, overgedragen. Heel Europa deelt in den slag die Duitsch land trof. Niet alleen was de keizer overal ge acht, en wekt de ziekte, des kroonprinsen alom deernis, maar ook gevoelt ieder hoe een man heenging, die zoo groot een rol speelde op het staatkundig toonee van Europa. In hoe groote mate beheerscht niet Duitschlands verhouding tot Frankrijk en tot Rusland heel Europa. Hoe zeer is in het nu hangend Bulgaarsche vraagstuk Duitschlands houding van gewicht. Zal thans een staatkunde gevolgd worden gelijk aan die bij des keizers leven? Is er verandering te wach ten? Zoo ja, welke? Al zulke vragen doet men zich. De autwoor- den -zouden natuurlijk slechts gissingen zijn. Voorloopig althans is niet te verwachten dat er iets zal gewijzigd worden en blijft vorst Bis marck de zaken leiden. Opmerkelijk en verblij dend tevens is de hartelijkheid, thans van Rus sische zijde betoond. Al wat men vandaar ver neemt, spelt goeds voor de toekomst. De nieuwe keizer heeft zijn taak aanvaard met een proclamatie, waar hij zegt dat zijn stre ven zal zijn, het werk voort te zetten in den j geest waarin 't werd begonnenDuitschland te maken tot bakermat des vredes en de welvaart des rijks te bevorderen. In een schrijven aan vorst Bismarck legt de keizer nadruk op de weer kracht des rijks, handhaving der verdraagzaam- zaamheid in 't godsdienstige, opvoeding der jeugd, opdat een vroom en eenvoudig geslacht worde gevormd, enz. Blijkbaar blijft de leiding der zaken bij den grooten kanselier berusten. Van het Bulgaarsche vraagstuk is, als gezegd, weinig nieuws. Prins Ferdinand haast zich, ook na de verklaring der Porte niet, Sofia te verla ten, indien hij al ooit daartoe komt. Op het oogenblik is het vraagstuk slepende. Dat was het wel ineer. H. Te Diemen werd door den heer J. P. Krom- berg, in overeenstemming met den kerkeraad der Ned. Herv. gem., op den 11 December een Zondagsschool opgericht. In een vergadering van dien raad verzocht hij om toesWmuiing tot het doen van bezoeken aan enkele leden tot ontvangst eener Kerstgave, voor de belastingen, wat goedgekeurd werd. Hij zond circulaires en bracht in December privé-bezoeken, ontving eene bijdrage voor kosten als anderszins. De burgemeester, geen circulaire ontvangen hebbende, om reden hij zich met zulke zaken niet bemoeide, zond den eersten Kerstdag 2 veldwachters om proces-verbaal op te maken, daar hij de handelingen in strijd achtte met de politie-verordening, die collecten en inzamelingen aan de huizen verbood, zonder toestemming van den burgemeester, en wilde beslag leggen op boekjes, geld en Kerstkransjes, wat echter niet geschied is. De eisch van het openbaar minis terie was 1, uitspraak f 10. Hiertegen zal in hooger beroep worden gepleit door Mr. Kap- peyne van de Copello. Tengevolge van hoogen vloed is aan de kust van Bretagne een menigte zand weggesla gen, zoodat bij St. Malo een deel van het oude bosch van Seilly aan het licht is gekomen in den vorm van een steenkoollaag in wording. De boeren halen groote stammen voor brandstof weg. De heer Willink Ketjen en het openbaar ministerie te 's Hage hebben beiden geappelleerd van het veroordeelend vonnis 25 boete door de Haagsche rechtbank geveld. Uit Denekamp wordt aan de „Tw. (!t." gemeldEene eenvoudige vrouw die ook iets van den uitslag der stemming wilde weten vroeg lieden: „Wel (wie) mot de Kamer now betalen Nu een kort onderhoud bleek dat zij in de meening verkeerde, dat de Koning eene nieuwe kamer wilde hebben gebouwd en er over gestemd w as, wie deze betalen moest. Bij onderscheidenen ingezetenen te Zierik zee zijn Vrijdag postpakketten bezorgd, inhou dende linnengoed, zonder dat de menschen ech ter iets besteld hadden, of van iets afwisten. Over het bedrag zou later bescliikt worden. De pakketten zijn verzonden uit Schoonhoven. Of men hier denken moet aan een aardigheid, aan oplichting of een abuis, is nog niet uitgemaakt. Maandagmiddag had aan het station van deu Ned. Centr. spoorweg te Amersfoort een machinist het ongeluk onder een locomotief te komen, waardoor hem beide beenen werden af gereden. De ongelukkige werd terstond per draagbaar naar zijne woning vervoerd en is daar bijna onmiddellijk overleden. Maandagnacht is in een effectenkantoor te Rotterdam ingebroken. De daders, die vermoe delijk op geen andere wijze het kantoor konden bereiken, hebben in een portaal van het buiten huis dat onbewoond is, met allerlei soort van breekijzers, die in het portaal gevonden zijn, een gat door den muur geslagen en vervolgens getracht de kluis, waarin de brandkast staat, te openen. Blijkbaar is dit niet gelukt; er is dan ook niets ontvreemd. Het is ten duidelijkste gebleken, dat men hier te doen heeft met zeer gevaarlijke sujetten. De politie houdt zich met een gestreng onder zoek bezig. Het bestellend personeel der posterijen mag voortaan niet meer optreden als agent of bode van een begrafenisfonds, of van een levens verzekering of andere dergelijke maatschappijen. De rechtbank te Roermond heeft uitspraak gedaan in zake der „Lodgers" te Roermond. De namen der leeraren uit het bisschoppelijk college en van nog drie andere personen wer den daarbij van de kiezerslijst geschrapt. Vijf andere namen van personen werden daarentegen behouden. Door de leeraren van het college is daartegen cassatie aangeteekend. De verkiezingsagenten te 's Gravenhage beginnen reeds hun rondgang door de stad. Tot aanbeveling der liberale candidaten wordt onder anderen zoo deelt een kiezer aan het Dagbl. mede, verteld, dat wanneer de hee ren Van der Goes van Dirxland en Greeve ge kozen worden, de kermis weder zal worden jngevoerd. Gisterenochtend is door den locaaltrein tusschen Borkulo en Hengelo een man overre den. Bij de loting voor de nationale militie heeft zich in Limburg het volgende zonderlinge geval voorgedaan. Een jongmensch, die tijdelijk in Pruisen verblijf hield, wiens voogd te Mook was overleden, zonder dat een opvolger werd aangewezen, werd door ziekte verhinderd zich voor de nationale militie te doen inschrijven. Bij de ten vorigen jare gehouden loting werd hij wegens dit verzuim niet toegelaten, dit jaar meldt hij zich opnieuw aan, doch wordt ten tweeden male afgewezen. Men lijft hem niet in, men laat hem niet toe tot de loting, men stelt hem evenmin vrij. Dat velen nieuwsgierig zijn, hoe deze zaak in het reine zal worden gebracht, laat zich begrijpen. In een te Deventer uitkomend blad, las men dezer dagen de volgende advertentie: Ik ondergeteekende „beu niet dood," maar „leef nog" en om het algemeen verspreid ge rucht en het voorkomen van mijn nadeel, eerst dat ik voor een bepaalde som uitga is onwaar heid en nu zou ik „dood" zijn. Neen ik hoop dezelfde te blijven en uit den laster wordt dik wijls het goede tot stand gebracht. Op den Singel. Wed. D. S. Stads-Vroedvrouw. Uit de rivierstreken k unen lal van be richten van dreigend hoogen waterstand. Te Maastricht zijn de straten der lage buurten reeds ondergeloopen. Fabrieken, die door water ge dreven worden staan stil. De uiterwaarden van den Rijn zijn grootendeels heeft 'voor Nijmegen bij bergstroom. In den winkel van ticien, Noordeinde te 's liet raam tentoongesteld als men er recht voor le zien geeft, staat men het Bismarck en liuks K schouwen. Maandagmiddag stc Heij denstraat te Amsterij: van een plafondstuk een vielen daardoor eenige w Een dezer, een oppassen zich vrij ernstig, en wer gasthuis vervoerd. Zijn tijdstip eenige boodschap in de Sweelinckstraat, zi gillend, »o, als dat mi Dit zeggende snelde zij weldra tot de ontzettend man doodelijk was gekw dert kort getrouwd en monie met haar echtgen De »Java-bode" s<| In Atjeh blijft de 1 vijand: wel sterven er i getasten aan die ziekte, lijk gevolg van spoedige Als men de cijfers bij die met de stoomsckepeij in andere streken genezii men voor de maand Jar meer dan 1300. Op der klein leger als het Nedl men ontsmet wat men niet. Wil men met de gaan, dan zou men h bezet houden moeten re: lijk een onbegonnen wel men tot de overtuiging, middel is: het geheel vi en wat daarbij behoort; als de beri-beri zal nil rekenen en wanneer het tig en overwinnend opti er geen vlucht in zien, neer wij ons op Poeloe plaatsen aan de mondin: WIJLEN KEIZ1 Ondanks den hevigen s; dagnacht tienduizenden te Berlijn bijeengeschaa stoffelijk overschot van t den Dom werd gebracht, blik dat de uittocht van greep, deed in alle stilti intocht in het naburige Met den klokslag van portaal van het paleis door tien oude hofdiena gen. Tergelijkertijd beg den Dom te luiden er overal de toeschouwers niettegenstaande de wild scherpen wind, die de vc mede de geheele weg v Dom was verlicht, onopl deden dwarlen. Aan reed een afdeeling zwaï de blanke harnassen ever dels met rouwfloers omh men de reuzengestalten dam in den uniform der volgde de lijkkist, gedra dateneen smalle zink kleed er over, waarop lag uitgespreid. Onmid kwamen 's keizers bedie: aards, sommigen reeds allen schreiende. Eenige helm en de wapenen vai bevelhebber. Zij werden en kurassiers, de stoet rijen fakkeldragers, en t waren muziekkorpsen var maar zonder zich te doe zich de stoet over het tro hoofdstad, en nauw was klokgelui hield op en gedragen en in den hoo Hohenzollern geplaatst, met rouwfloers was beha: •Kogel een korte toesprs de kist geplaatst op een in het midden der kerk o knielde naast de lijkbaar op. Overeenkomstig zijn gekleed in uniform der eenigzins hooger ligt, welke de keizer gewoon mantel is uitgespreid ov het lijk gedurende eenig worden gesteld. Het gemeentebestuur om bij de begrafenis v op heden bepaald is, ee te doen houden, waarbij het mausoleum te Charl verschillende andere zullen staan, waartoe oi kilometers minstens 18 zijn. Ook hestaat het 1 eerbetoon te doen plaat: Sedert gisteren heeft c die een laatsten blik o wenschen te slaan, een kransen worden nabij de voorzitter van den Rijk: krans. Toen Donderdag d i

Maas- en Scheldebode | 1888 | | pagina 2