\C Een vraag'. J$e iBeSaasg'steSlIng' «les volk» in politieke zaken. §$e volkeren «Ier aarde. ©pnieng'ile Berichten. Plaatselijke Berichten. een vergelijkend examen afdat wil zeggen, ver gelijkt het publiek hen niet telkens met elkaar? Wat is ook kiezen anders dan een keuze doen tusscken meerdere zaken of personen? Natuurlijk, waar licht is, daar is tevens scha duw. Zoo ook hier. Maar zullen de kiezers met eenige zelfstandigheid van hun recht gebruik maken, en niet in blinde overgegevenheid hun stemmen uitbrengen, ol immer dezelfde perso nen kiezen, enkel omdat zij nu eenmaal gezeten hebber), dan moeten zij toch in de gelegenheid komen, om met eenige onderscheiding te oor- deelen. En welk middel zou daartoe geschikter zijn dan een saamvergadering van de vermoede lijke candidaten met de kiezers? Maar, zegt dezelfde inzender, de kiezers zul len de „adspirant-candidaten" over alles en nog wat ondervragen, en dan zullen alleen de glad ste en brutaalste praters zich door die cordons weten heen te slaan, terwijl soms andere spre kers met veel vaster karakter en degelij ker ken nis, maar voorzichtiger of minder gelukkig in hun uitdrukkingen, bij hen zullen achter gezet worden. Ook dit bezwaar is, dunkt ons, niet overwe gend. Candidaten voor de Tweede Kamer zijn geen kinderen. Wel geven wij toe, dat vaak zeer kundige sprekers niet vlug ter taal zijn, en dat betrouwbaarheid van karakter en grondige kennis bovenaan moeten staan onder de te stellen eischen, maar de kiezers zullen hun keuze toch ook wel niet uitsluitend laten afhangen van den vorm van het gesprokene in de volksvergaderingen, en zij die bepaald uitmunten in wetenschappe lijke kracht of in karakter-deugden, worden ook wel op andere wijze bekend, al schitteren zij niet het meest door hun algemeene verstaanbaar heid in het midden der kiezers. Tiet slot van onze overwegingen is derhalve, dat de candidaat-afgevaardigden niet behoeven te schromen, hun politieke inzichten onder het eenvoudige volk mede te deelen. En zulk optre den kan veel bijdragen tot wegneming van de onverschilligheid van vele kiezers omtrent onze gewichtigste staatsbelangen. Voornamelijk ook voor de nieuwelingen is het vergaderen met des kundigen gewenscht. De pas geboren kiezers moeten nog politiek worden opgevoed, en daar toe is vooral liet mondeling onderricht dienstig. Noodigt men nu voor dit doel flinke candidaten uit, van wie het bekend is dat zij der zaken kundig zijn, dan behoeft men waarlijk voor over- storting met „examen" vragen niet zoo bezorgd te zijn. De meeste hoorders zijn al blij, als ze geheel zwijgen mogen. Jkr. Ml'. A. F. de Savornin Lobman gaf in deze weer een goed voorbeeld, door op 25 Jan. jl. in een vergadering van de Amsterdamsche kiesvereeniging „Nederlanden Oranje" zijn staat kundige gevoelens mede te deelen. Wij hopen Jook elders in het land veel van zulke openbare vergaderingen te hooren. Het is nu nog winter, en dus een zeer geschikt seizoen voor bijeenkomsten. Niemand zie ook tegen de drukte op. Het ijzer moet gesmeed worden ah het heet is. Volgens de nieuwe Grondwet wordt er slechts om de vier jaren (voor nieuwe Kamer leden gestemd (geheel onvoorziene gevallen uit- gezondeid). Als dus de kiezers en vooral de lei ders in de districten thans hun politieke roeping behoorlijk in acht nemen, zijn zij misschien voor vier jaren lang door het zwaarste heen. Vergaderingen als hier bedoeld, moeten vooral door de kiesvereenigingen belegd worden en het ledental van die vereenigingen zoeke mén zoo veel mogelijk uit te breiden, ook door het stel len van een zeer lage contributie. De Standaard noemt zelfs 0,25 per jaar voor elk lid voldoende. En dat is het ook, als men bedenkt, dat voortaan de onkosten voor een nieuwe verkiezing in den regel slechts om de vier jareh terugkeeren. Niemand zitte dan stil. Onze oudere en jongere kiezers moeten schouder aan schouder staan en met afbidding van Gods hulpe, en vereende krach ten, het voor onze volksrechten en vrijheden zoo doodend liberalisme bij de stembus wederstaan. De N. Rott. Ct. schreef onlangs (17 dezer): „Maar het grootste kunststuk, dat wel ooit uit „de hand van een programmaker is gekomen, „zal wel het program zijn, dat van onze geza menlijke anti-revolutionairen en ultramontanen „(met of zonder de radicalen) eene regeerings- „partij maakt". Nu zouden wij eenvoudig willen vragenHoe rijmt deze uitval met de vroeger 'telkens en tel kens herhaalde en ook nu nog volgehouden be wering, dat de anti-revolutionairen en de room- schen het in de hoofdzaken zoo innig met elkaar eens zjjn? Waarom dan zoo gesmaald op het „monsterverbond?" Of wil de W. Rotterdammer zeggen, dat beide partijen gezamentlijk, ook ondanks hun velerlei punten van overeenkomst, niet in staat zouden zijn om een regeeringsplan te formeeren? Maar dan blijkt hier weer de tergende hoog hartigheid van de oude, liberale tante, die zich inbeeldt, dat zij en zij alleen recht en mogend heid heeft om de ministeriëele zetels te bezetten. Zij meent onmisbaar te zijn, hoewel zij al ja ren lang haar machteloosheid niet konde ver bergen. Maar hoogmoed komt voor den val! Hoe lan ger zij rechtsstreeks of zijdelings blijft regeeren, des te meer zal haar achteruitgang openbaar worden. Hetzelfde liberalistisch orgaan verweet onze partij bij die gelegenheid ook nog, dat zij niet veel hart toonde te hebben voor de politiek, want „dat tot heden nog niet veel anders dan kerkelijke actie weerklank (bij haar) heeft ge vonden". Wij ontkennen dit. De anti-revolutionairen kunnen zich, getuige ook het groot aantal lokale politieke bladen, dat onder hen de rondte doet, in dit opzicht gerust met de andere partijen meten. Een goed belijder van Jezus' naam heeft ook zijn Vaderland lief, en de gang van zaken in dat Vaderland is hem dus verre van onver schillig. Doch, gesteld eens, zij hadden met politieke actie weinig op, aan wien dan de schuld? Aan wie anders dan aan de liberalisten zei ven, die sedert lang te zwak om te regeeren, in plaats van dit eerlijk te bekennen en hun machtzetels te ruimen, gedurig de wonderlijkste zwenkingen met den Minister Heemskerk mede maakten en aldus een verarming en stilstand teweegbrachten, die de gemoederen van alle flinke lieden en lieden met karakter en eerlijkheids besef, van den politieken arbeid hebben vervreemd, indien al niet met weerzin daartegen vervuld. De bekende ijdelheid der liberalisten zal den meesten hunner echter wel verhinderen om dit te erkennen. Toch, misschien in onbewaakte oogenblikken, laten zij wel eens uitlekken, dat zij er althans iets van gevoelen. Of schreef niet de N. Rotterdammer zelfb.v. in het nr. van 9 Nov. jl. „dat ons staatkundig leven van de laatste jaren jammerlijk is verslapt en de parlementaire arbeid onvruchtbaar is ge bleven". En evenwel was immers de liberale partij meerderheid De toestand van Europa moge op het oogen- blik juist niet ontzettend zijn, bevredigend is hij evenmin. Het tusschen Frankrijk en Italië gegeven ge schil is gelukkig tamelijk spoedig en zonder tot moeilijkheden aanleiding te geven bijgelegd. Doch daarentegen is nu weer aan de Fransch-Duitsche grens een voorval geschied herinnerend aan dat van Scliniibele onlangs. Er zal dienaangaande een onderzoek w orden ingesteld, 't Is zeer te hopen dat er ook ditmaal geen verwikkelingen uit voortvloeien, In Frankrijk zelf is de staatkundige toestand niet rooskleurig. Men verwacht niet dat het pas opgetreden kabinet van Tirard lang stand zal houden en zal vallen bij de begrooting, wier behandeling reeds is begonnen, 't Zou evenwel kunnen zijn dat in gezegd geval Flourens, thans minister van buitenlandsche zaken, hoofd van het kabinet werd. Want men geeft hem den lof het geschil met Italië op zoo gewenschte wijs te hebben geëindigd. Over de toekomst van het Oosten allereerst, over Bulgarije hangt nog steeds een sluier, die niemand vermag op te lichten. Nieuwe voor stellen zal Rusland denkelijk niet doen, en 't is dus zeer wel mogelijk dat heel de geschiedenis zoo slepend blijft als zij reeds lang is. De vorst van Bulgarije zal een reis doen naar Philippopel, waaruit blijkt dat hij althans niet aan heen gaan denkt. De toestand van den Duitschen kroonprins, die nog steeds in Italië vertoeft, verergert niet Hij moet in kort een nieuwe kunstbewerking ondergaan waarbij dan wellicht tevens zal blij ken of Dr. Mackensie gelijk heeft, die beweert dat de ziekte geen kanker is. Wellicht keert de prins spoedig naar het vaderland terug. Wat den keizer bejtreft, deze is weder vol komen gezond. Geruststellend is de wijze, waarop èn de keizer en de rijkskanselier vorst Bismarck zich over den algemeenen toestand hebben uitgelaten. Beiden verklaarden gegronde hoop te hebben op de handhaving des vredes. Of de kanselier ook gezegd heeft, gelijk men beweert, dat hij in de eerste drie jaar geen vredesverstoring duchtte, is twijfelachtig. Maar in elk geval laat hij zich gunstig over den toestand nit, en dit heeft ge ruststellend gewerkt. Voorzeker ook een man van zooveel betee- kenis als de Duitsche kanselier heeft toch ten slotte den loop der dingen niet in zijn hand. Maar dit is zeker, als iemand iets weten of zeg gen kan, dan zeker hij, en daarom heeft zijn getuigenis steeds grooter waarde. Natuurlijk is er, gelijk vaak ook thans, aan ontrustende ge ruchten jnist geen gebrek, doch men zal wijs doen die met voorbehoud te aanvaarden. Tot nogtoe heeft het Gode behaagd de kwade ge ruchten, die reeds een jaar loopen te beschamen. Hem zij de verwachting ook voor de toekomst die onzeker is voor den mensch, maar geenszins voor Hem die het lot van vorsten en volkeren in Zijn hand heeft, H. Bij de Gebr. Belinfante te 's Gravenhage vei- schijnt sedert 17 Januari een nieuw weekblad, dat dienst zal doen als officieel orgaan van het uitvoerend comité voor de Nationale Tentoonstel ling van oude en nieuwe Kunstnijverheid, welke a. s. zomer in de residentie zal gehouden wor den. Gedurende de Tentoonstelling zal dit blad meermalen per week uitkomen. I 'e abonnements prijs is ƒ3.50. De redactie bedoelt een band, te vormen tusschen het uitvoerend comité en de tentoonstellende nijveren; en voorts een middel van communicatie tusschen allen, die bij de Tentoonstelling betrokken zijn en het publiek. Ook omvingen wij een Programma voor de Tentoonstelling van zaaigranen, enz. te hou den te Zieriksee op Donderdag 16 Februari e. k. voor de Centrale Tentooustellings-Vereeniging »Landbouwbelang". Bij den heer A. M. E. van Dishoeck te Zieriksee kunnen belanghebbenden dit Programma bekomen. Zij die verlangen mede te dingen, moeten vóór of op 5 Februari bericht geven van hun inzendingen bij den Secretaris, den hr. M. C. Mulock Houwer te Zieriksee. Te oordeelen naar den steun, die van alle zijden aan de werkstakers te Almelo wordt ver leend, is de sympathie voor hen nog niet ver minderd. Van verschillende zijden wordt integen deel zeer ongunstig geoordeeld over de houding die de heeren Scholten en Co gedurende de 3 laatste jaren tegenover de financieele belangen van hun werkvolk aannamen. Uit vele omliggende plaatsen worden wagens met brood en aardap pelen aangevoerd. De Coöperatieve volksbrood- bakkerij te 's-Hage heeft zelfs besloten brood te zenden tot een bedrag van ƒ500. Het geld waarover beschikt kan worden, wordt voor min stens 6 weken toereikend geacht. Als de werk staking zoo lang duurt dan zal het restant op de spaarbank geplaatst en ter gelegener tijd aangesproken worden. Bij Wouters (de touwbaas op de fabriek van H. en B Scholten) zijn van Donderdag op Vrij dagnacht de glazen ingegooid, omdat hij volgens de werkstakers op oneerlijke wijze arbeiders zocht over te halen hun werk te hervatten. Hij moet zelfs des avonds aan een pak slaag ontkomen zijn. De stad wordt van sociale bladen, spotprenten en liedjes als overstroomd. Het Socialisme neemt dan ook sterk toe. De Delvenaar verneemt uit goede bron, dat Mevrouw de Baronesse van Wassenaer van Oatwijck namens '.aar overleden echtgenoot tien duizend guld°n schenken zal aan de Vereeniging voor Chr. Nationaal Schoolondeiwijs, waarvan de heer O. Barou Wassen, v. Catwijck hoofdbe stuurder was tot aan zijn dood. 20 Jan. Hedenmiddag had de vrachtrijder L. Drijschor te Zierikzee het ongeluk, door het op hol gaan van zijn paard, van den wagen te vallen en er onder te raken. Hij brak een arm en werd aan hoofd en schouder gewond. Na ver bonden te zijn, is lip naar zijn woonplaats ver voerd Dinsdagmorgen is bij Blommaart, Kapelle brug Clinge, de dienstbode Seraphina van Puij- velde door zekeren Mortier van Kemseke (België) vermoord met een hakmesdeze heeft zich daar na met een scheermes den hals afgesneden. Een liefdeshistorie schijnt oorzaak van dit gruwel stuk te zijn. (D. Z.) Te Kerk-Driel trof Maandag, naar men schrijft, een geachte familie een droevig ongeluk. Twee kinderen waren bij elkander in een kamer. De jongen ziet in den hoek van het vertrek een geweer staan, neemt het in de hand en legt spelenderwijze op het meisje aan. Het geweer gaat plotseling af, en het schot treft het meisje in het hoofd. Het kind was terstond dood. De burgemeester van Hoensbroek (Lim burg) heeft proces-verbaal opgemaakt tegen vijf gemeenteraadsleden, ter zake van valschheid in geschriften. Uit Rotterdam wordt aan het Hbl. geseind, dat de bankiersfirma Mozes Ezechiels Zonen aldaar hare betalingen heeft gestaakt. Het pas sief wordt ongeveer op 3 ton geschathet ac tief zou gering wezen. De Russische regeering moet bij een firma te Londen een groot aantal luchtballons voor krijgsgebruik besteld hebben, tegen den prijs van ƒ6003 per stuk. De ballons moeten van een onbrandbare stof vervaardigd zijn en zullen met verdunde lucht gevuld worden. Een belangrijke vondst van Ronieiusche oudheden werd de vorige week in de Akerstraat te Keulen gedaan. Meer dan dertig geraamten, met oude Rom, incshe munten tusschen de tanden, werden op anderhalven meter diepte opgedolven, zoomede glas en aardewerk, lijfsieraden enz., alles nog in goeden staat. Het onderzoek duurt voort in tegenwoordigheid der eigenaren, dei- plaatselijke overheid en van eenige oudheidkun digen. De Brievenpost in Engelsch-Indië. De inboorlingen van Engelsch-Indië beschou wen »de post" als eene zoo wonderbare instelling, dat in enkele plaatsen zelfs de brievenbussen, die in sommige straten zijn geplaatst, worden aangebeden. Men heelt gezien dat een inboorling een brief in de bus wierp, en daarbij luide de plaats van bestemming uitriep, om die op deze wijze ter kennis te brengen van den geest, die zoo dacht hij, in die bus woonde. Een ander trok, toen hij de bus naderde, zijne schoenen uit, prevelde eenige gebeden, wierp den brief in de buslegde daarna als een offergave, een muntstuk voor de bus, om zich ten slotte in dezelfde deemoedige houding te verwijderen als hij gekomen was. Een Engelsch millioenair in Mexico laat zich, honderd meter in de lucht, een paleis bou wen, omringd door tninen, welke aan de ver maarde hangende tuinen van Semiramis zullen herinnereneen groote lift zal da. rtoe toegang verleenen. Het huis wordt gebouwd van papier. Sommelsdijk, 27 Jan. Heden morgen ont stond een begin van brand bij M. Vroegindeweij alhier. De vrouw alleen thuis zijnde riep dadelijk hulp in van haar buurman, door wiens maat regelen de brand spoedig was gebluscht. Middelliarnis. Waren hier met de oude kieswet 99 ingezetenen kiezer voor de Tweede Kamer, thans zullen 304 personen van hun kies recht als zoodanig gebruik kunnen maken. Toen de veehandelaar S. de H. alhier, Dins dag jl. vroeg in den morgen naar de stoomboot ging, had hij het ongeluk buiten de loopplank in de kaai te loopen. Door hulpvaardige handen spoedig op het droge gebracht, kwam hij met een nat pak er af. Een frisch morgenbad! Dell Bommel. Als een zeldzaamheid kan gemeld worden, dat den 20 Januari bij den land bouwer Cs. Mijs. Jobzn, onder deze gemeente een kloek acht kuikens heeft uitgebroed. Ooltgensplaat, 25 Jan. Heden morgen had de 88-jarige wed. F. N. alhier, het ongeluk bij het schoonmaken van een voorwerp, voorover in de achter hare woning liggende Spui te val len, gelukkig werd zulks nog in tijds door ha;ir kleindochter bemerkt, die haar terstond op het! droge bracht. De oude vrouw was van schrik geheel bewusteloos, en dooi de aanwezig zijnde rietstoppels veel in het aangezicht en aan de armen gehavend. en addorp. De ge it genomen de o rem. (No II) op goedkeuring aan is de Raad gekomen. T toning in de ge ek van den Rae kend door 232 den Vrijdag, za met begeleiding ol, eene zanguiti elen naar de stu! f, beloofd het iuidland. Naar N. Rott. Ct. o voorkwam, dieni Maandag 16 van de diaconie de Hervormden zaag naar zi nog goeden appe naar huis om Het aantal lotelingen voor dit jaar in dezeje dit zagen lieten gemeente bedraagt 23, en dat der ingesckrevenlaken. voor het volgende 24. Woensdag d. a. Heden had alhier de veiling plaats op ketjcl1 opnieuw naar gemeentehuis van de onroen-nde goedeven van811 den veldwachter, W. Kamp c.s. welke bij inzet opbrachten. 1. perc. tuinl. groot 9 A. 10 c.A. ingezet door! K. Neels voor 4002. perc. tuinl. groot 8 A, voor f 300 door K. Neels3. perc. tuinl. groot 9 A. 67 c.A. voor 440 door K. Neels4. perc. tuinl. groot 10 A. 80 c.A. voor 380] door K. Neels5 perc. tuinl. groot 18 A. 55 c.A. tooi- 640 door P. v. Prooijen6 perc] tuinl. groot 10 A. 75 c.A. voor 430 door Ij Dijkers7 perc. tuinl. groot 8 A. 20 c.A. voor! 330 door P. v. Prooijen8 perc. tuinl. grootji 8 A. 10 c.A. voor 300 door L. Dijkers; te halen. Hierb ren der hervormde luidruchtig hunne kennen gaven, ter tot ergernis leidd d in den nacht v: den tuin van den viertal jonge vi ,m een aanhanger ind te 11 uur 0{ den en te laten i.eptrek de torendeur perc. tuinl. groot 9 A. 74 c.A. voor 415 doodle rondwonenden P. v. Prooijen; 10 perc. tuinl. groot 6 A. voordachten dat de ke 260 door P. v. Prooijen; 11 perc. tuinl. gr ierdoor de ergernis 12 A. 33 c.A. voor 450 door A. v. Prooijenfrd is begrijpelijk. 12 perc. tuinl. groot 11 A. 16 c.A. voor 38.' Eindelijk werd het door A. v. Prooijen; 13 perc. tuinl. groot 4 A® 24 Jan. een tooi 50 c.A. voor 250 door L. Dijkers; 14 percffieTen> die uit vrees een bouwschuur voor 1460 door P. v. Prooijen! andermaal was uit 15 perc. tuinl. groot 9 A. 59 c.A. voor 70'?1 komedie vol, of door P. v. Prooijen; 16 perc. een schuur ïneb; gemeente en maa timmermans-werkplaats groot 10 A. 50 c.A. vc iet Bacchus, doordi 1400 door L. M. v. Putten; 17 perc. 2 Heet.6 jenever verkocht 16 A. 40 c.A. bouwland, gelegen in de weipol- Bij elk der heeren der onder Ooltgensplaat, ingezet door P. va|5zeid De politie Prooijen, op 670 per halve Heet.; 18 pei enoodzaakt met de 1 3 Heet. 20 A. 70 c.A. bouwland, gelegen iiW te drijven. Later t de polder het oude land onder Ooltgensplaa|!#ester een charge o door W. v. Kempen Gz. op 285 per habi jhouden, doch hoew< Heet.; tezamen opgebracht bij veiling 13O0(lial'den, had men v Alsmede in veiling gebracht, een kapit en doleerend kerkv woonhuis erf en schuur van L. Braber, staa: ,'-hap de drukte niet aan de Voorstraat alhier groot 2 A. 33 c.ASp v°lk om naar hi ingezet door L. Korteweg Pz. voor 1700. iad gaf men gehoor, Oude Toilge. De loting van de in het ricre jaar voor de Nat. Militie' ingeschrevenen®* zal plaats hebben te Dirksland op Dinsdag d ltwfen' daar de 21 lV0„i 1888, d« vooiwdfcg, K1 lVj '%gaf zich naar de za tot kalmte. in den nacli Het aantal ingeschrevenen voor de lichti bedraagt 21. iften Tengevolge van het overlijden van den lieer D. A. Arends, ge neente-geneesheer alhier, j|Duwerkerk. In door den raad in zijne vergadering van den23! heeren Hage en R Januari jl. als zoodanig benoemd Dr. W. j|| bouwen yan eene Arends, thans te Zaamslag, met ingang van 1° v April a. s. ^00 le's booren we - j -r, n Mi8 een zegen voor ee Dirksland. Door het kieseol ege der Neilgs Her», kerk alhier, is tot di.iken benoemd de heo.X Joh, v. d. Gevel, welke deze benoeming heefcf- We wenschen daarc aangenomen. Door de verandering en het aannemen der kies» hun werk. lorzichtig Volgens de vastgestelde kiezerrf ^sTvoor een wa ',m dam der hofstede moet wez K. alhier. wet is het getal kiezers voor de Tweede Kinnet der St. Generaal alhier, (welke vroeger ruim 7: ,m?n "9 het dri bedroeg), geklommen tot 156 kiezeis. Herkingen, lijsten, zijn in deze gemeente 4U kiezers de gemeenteraad, Provinciale Staten en Tweeifeg er daar0p mej Kamer- :ed het paard een z Melissant. Door Stemgerechtigde mansiiiiagen en al in de slo maten der Hervormde gemeente alhier is rat Met zeer veel moeit eenparige stemmen tot predikant beroepen Jagen gehaald, en heer Ds. Halfman te Den Bommel. ibracht. Gelukkig Het aantal der op 1 Jan. in deze gemeentivetst. aanwezige kinderen van 6 12 jaren bedroe. Bruitlisse Ik deec 215, daarvan bezochten 199 in deze of' e®ad; Hoelanc noo- z andere gemeente de school, zoodat 16 kindertijd blijven "Met die van genoemden leeftijd geen onderwijs genotei, Tei-eeniging van de De loting voor de Nat. militie voor de ingoer. Hierop neem schrevenen der lichting 1888 is voor deze grrugkomen. meente bepaald op Dinsdag 21 Februari a. s Het is naar mijne o des voormiddags te 91/.! ure te Dirksland. sn die eenzelfde bel Stellendam. Op 21 Februari a. s. tb^pdaau, en in de k< voormiddags ten 11 l/i ure zal te Dirksland d kerkordenin: loting van de Nat. Militie voor deze gemeenlB gescheiden mogei plaats hebben. ;®ten totdat ziJ weer Goederede. De loting voor de zal voor deze gemeente plaats hebben op ;)en ware° Qm Februari a. s. des voormiddags 11 ure te Dnt,deile ineensmelting tTl ellicht aanbeveling vei Door de alhier bestaande muziek- en zang*' door hen afgevaardig eeniging werd in de afgeloopen week alt'-H op de wijze die li eene openbare uitvoering gegeven. .^gedeeldheid die th De leden toonden dat zij zich den korten tjji een wederzijdsch pogf van hun bestaan zeer ten nutte hebben gemaabover nu de liefde Gc althans het talrijk opgekomen publiek verkeere, onze zielen do zeer tevreden de plaats van uitvoering. de bede des eenigen Als bewijs van dankbaarheid voor het ondedat zij allen één zijn' richt door hen genooten, vereerden zij den lie Hieraan wordt niet i L. Voortman. directeur, eene prachtige metzüjt in den Borg. ver gemonteerde dirigeerstok waarop eene toe- Laat mij nu nog toe passelijke inscriptie is gegraveerd. waar des Heeren

Maas- en Scheldebode | 1888 | | pagina 2