een Pi]p-0rgel met 8 register^ lie m Smith en Worcester Organs. Jan Yerolme Can., ST«* (te Wordt Gevraagd: Brood-, Bsscimit en Helipad-Baiter, Uien-Zaad, Bouwmans-Woning onprar 70 Genten BoiwM De Hoogste Prijs O Zachte LIJNKOEKEN, Amerïk. Orgels. CATALOGUS De hoogste prijs voor terwijl bovendien voor Sommelsdijk en IVlid- delharnis het STROO kosteloos wordt afge haald. Een Lijkkoets, Laten, PaarflekleeS, Kostsiersmantel es MM, Een Broodbakkers-Leerling BAKKERSKNECHT. MATTH. DE GRAAFF, te Soumis®,! 41). DE GRAAFF Mattli.z., ts SonieMijt, Zaal of kleine Zerk. C. QUISPEL, A. I. SOMMELSDIJK, Uienzaad, teelt 1887. Prima "Wagensmeer TWEEMANSBED, M. den Bleeker Zonen. Plaatselijke Berichten. Sommelsdijk. Gaarne nemen wij het volgende uit »De Standaard" over: De Nieuwjaarsdag valt ditmaal op Zondag. Zouden al degenen, die voor Zondagsrust en {Zondagsheiliging zijn, niet kunnen besluiten om den 31sten Dec. niets in de brievenbus te steken? Op 2 Jan. 1888 kan dit immers ook nog. De brievenbestellers zou den dan meer rust genieten en tevens zouden allen, die niet gaarne op Zondag iets van de post ontvangen, hierdoor gebaat zijn. Middelharnis. Heden middag had de turf- drager W. P. alhier het ongeluk van de loop plank in de kaai te vallen, hij werd echter, hoe wel met moeite, gelukkig gered. Ooltgensplaat. Naar men ons meldt, zoude het polderbestuur alhier besloten hebben de weilanden rietveld etc. met het oog op de vorst geheel onder water te laten loopen, aangezien de ondervinding geleerd heeft wanneer zulks bij herhaling gedaan wordt men niet zoo veel i last heeft als in de laatste jaren van het bekende kruid „knoflook" hetwelk eene zeer onaange- namen smaak aan melk en boter geeft en tevens schadelijk is, dat dit besluit het schaatsenrijden publiek niet onwelkom is laat zich begrijpen, met aanhoudende vorst. Een prachtige ijsbaan staat hun dan ook te wachten, in vroegere tij den was het voor liefhebbers op die zelfde plaatsen een echt ijsvermaak, ja zelfs met paard en slee. Oude Tonge, 28 Dec. Uit het tweetal voor de betrekking van oude:ling in de Herv. gem. alhier is benoemd de heer Arij Kanters, terwijl uit het tweetal voor de betreking van diaken is gekozen P. v. Markensteijn. Beide heeren hebben verklaard, dat zij de benoeming zullen aannemen. Herkingen. Als een bijzonderheid kan ver meld worden dat alhier een ingezetenen, na ver- geefsche pogingen aangewend te hebben bij den gemeenteraad, zich gewend heeft tot de gede puteerde staten waarop hij na overlegging van zijn bescheiden het 6de 'deel van den aanslag is verminderd. Dirksland. Onze predikant Ds. de Klerk, aakte Zondag zijne gemeente bekend, dat hij :en beroep had ontvangen naar de Ned. Herv. gem. te Zwijndrecht. Melissailt. Als diaken der Herv. kerk al hier is herkozen A. Hermenet alhier. Ridderkerk. De gemeenteraad heeft beslo ten te herzien de jaarwedden toe te kennen aan het onderwijzend personeel en deze terruggebracht van 500 op 475. Aan den onderwijzer van de school te Rijsoord J. Sloof is op zijn ver zoek eervol ontslag verleend wegens zijne be noeming te Kralingen. Poortvliet. In den loop van de week had aan den Poortvlietschendijk bij deze gemeente een werkman van den houthandelaar P. Zweedijk van Oudvosmeer het ongeluk, onder een kruin van een bijstaanden boom, die door een ander werd ontworteld, te geraken, en eenige kwetsuren te bekomen, maar gelukkig na drie dagen kon hij weder werken. St. Annaland. Een schippersknecht wilde zich jl. Donderdag bij hoog water met een kind van 3 jaar op den arm aan boord van zijn vaar tuig begeven, toen hij nauwelijks op de plank zijnde, het ongeluk had te glijden en met het kind in de haven te rallen. Gelukkig was de vader van het kind in de nabijheid, die onmiddel lijk zich mede te water begaf en het geluk had zijn kind mat den knecht te redden. Ook de moeder van het kind was in de nabijheidmen kan dus haar schrik en angst voorstellen toen zij haar lieveling in zoo' n groot gevaar zag. Ingezonden stukken. Burg'eriykc Stand. Eerknlcnws. PREDIKBEURTEN. M a r k t e r I c la i e sa. StooiuYaartberlcliteai. Beurs van Amsterdam. Correspondentie- Advertentie». BEKWAME EERSTE KNECHT, HUE. Landbouwers! Puik, Vertrouwd, Nieuw, Zeeuwsch «0. van den Tol, TE HOUR GEVRAAGD en Bieren. Dubbel Gerstebier 12 Ct. p. flesch. Lakens, Bukskings, Wollen Stoffen, Benjamin Vis te Sommelsdijk. Prijs 150. Prijs 150. voor slechts 1,90 per kist van S00 stuks Puike Kwaliteit voor f 12 per 10-1 stuks. M. TO: CtAST te Sommelsdijk, W. BOEKHOVEN, SOMMELSDIJK. Puik, Wieuw Uienzaad. H.H. Landbouwers a 2© cent per kil®. ©OHTKfiRS&OOT, BEÖÖEN-FABRIE6C. Peluw en 2 Kussens, J I 3ï'i Men seint uit Londen, van 26 dezer, dat de stoomschepen »Granton'' van Amsterdam en Maasstroom" van Rotterdam op het strand zijn geraakt. Op een der eigendommen van den hertog Van Croy, te Ackfeld (Belgie) werd dezer dagen het woonhuis van den pachter Giesbert Dercksen door brand verwoest. Dercksen was op de hoogste verdieping aan het werk, toen beneden de vlammen reeds zulk een uitbreiding hadden, dat hem den weg versperd werd. In den dikken rook viel hij half verstikt ter aarde. Zijn doch ter, een jong meisje, die buiten op den terug keer kaars vaders wachtte, vermoedde wat er gebeurd was, en eer iemand haar kon tegen houden, was zij in het brandende huis.verdwenen. Het moedige kind droeg haar vader, te midden van rook en vuur de trappen af, het huis uit, doch daar viel zij, tengevolge van de vreeselijke brandwonden, bewusteloos neer. Men vreest voor haar leven. De vader is reeds aan zijn wonden overleden. In een Fransche gemeente is een kind ge boren, dat in leven heeft zijn moeder, groot moeder, overgrootmoeder en bet-overgrootmoe der. Bovendien hebben zijn vader en zijn groot vader aan zijn moederszijde ieder hun moeder nog, waardoor het kind zich dus kan verheugen in zes moeders en grootmoeders, die allen bij de geboorte tegenwoordig waren. Aan de Times wordt uit Petersburg be richt, dat de regeering talrijke studenten van de hoogeschool te St. Petersburg heeft gear resteerd of weggezonden. De politie omsingelt en bewaakt het gebouw. De Russische dagbla den mogen niets omtrent de onlusten der stu denten mededeelen. Allerwegen behalve te Kiew, zijn de hoogescholen om die onlusten gesloten. De vrouw van den heer Tanneguy de Wogan, den beroemden reiziger, die met een papierenbootje alle werelddeelen heeft doorkruist, vraagt echtscheiding, omdat haar man altijd op reis is en haar verwaarloost. Zij zijn tien jaar getrouwd en De Wogan is ook tien jaar op reis. Volgens berichten uit New-York heeft een schoener, te Boston binnengevallen, in volle zee ontmoet vier boomstammen met schors, 1 vermoedelijk een gedeelte van het reusachtige 1 houtvlot, dat dus uiteengeslagen zou zijn. Veel ongerustheid heerscht dienaangaande in de Amerikaanscke zeevaartkringen. Men dringt aan op het tot stand brengen eener wet, verbiedende dergelijke vlotten op zee te sleepen. (Stand.) Zekere Dr. H. T. Helmbold, eens een millionair en een voornaam fabrikant van medicij nen, werd dezer dagen te New-York dronken uit de goot opgenomen en naar een ziekenhuis vervoerd. Het Heilsleger breidt steeds zijn tochten uit. Eerstdaags zal er een afdeeling naar Zoe- loeland en Zuid-Amerika worden gezonden. Ook te Jeruzalem is het Leger reeds opgetreden, en in de straten der Heilige Stad hoort men het geklingel der tamboerijn. Het Kerstfeest is ook alhier voor de kinderen der Zondagsschool niet onopgemerkt voorbijge- ~aandoor tusschenkomst van der kerkeraad was ezorgd dat de kleinen dien dag, elk een ge schenk ontvangen zooals Chr. Scheurkalender, bijbeltjes, boekjes enz., het was aangenaam die ongeveer 160 kinderen te zien, toen hun ge schenk door onzen predikant, en hunnen leeraar, de heer C. Zeedijk werden overhandigd, en ben er ten vollen van overtuigd dat elk welgemoed huiswaarts keerde. De heer A. Bloot is bij aanbesteding voor 69,50 aannemer geworden van het maken van twee houten waterkeeringen in de dijksloot te Bolnes, welk werk in verband staat met de verdere verbetering der waterververscliing in die sloot. Op den 5 Jan. a.s. zal te Rijsoord in het dept. overmaassche dorpen der Maatsch. tot Nut van 't Algemeen vanwege het hoofdbestuur dier Maatsch. als spreker optreden de heer Dr. A. H. v. d. Meulen van Haastrecht, onderwerp: Weezenverpleging. Door den heer Minister van W. H. en N. is toegelaten als plaatsvervanger-telefoonkantoor houder te Slikkerveer de heer W. G. P. Kruijff. Verleden week werd alhier een meisje van 20 jaar door de Typhus aangetast en reeds deze week is zij aan die ziekte overleden. Een 4 tal jaren geleden verloren de ouders mede een doch ter op dien leeftijd aan die ziekte. Wederom is door de kerkeraad der Ned. Herv. gemeente alhier een vruchteloos beroep uitge bracht op Ds. Wentink, predikant te Nieuwe Tonge. Moge een volgend beroep met goeden uitslag bekroond worden en de gemeente zich spoedig in een leeraar en herder verheugen. Bruinisse, 22 Dec. Volgens de opgave van den Rijksontvanger, zijn er alhier 199 perso nen, na aftrek van 16, door overlijden of ver trek uit de gemeente, die volgens den aanslag in de pers. bel. of de grondbel. op de kiezers lijsten kunnen gebracht worden. Het aant d lodgers, dat aanvraag heeft gedaan om op de kiezerslijsten geplaatst te worden, be draagt alhier 3; terwijl 1 persoon zich heeft aangemeld, als elders in de pers. bel. aangeslagen. Uitslag der door het dagelijksclie bestuur de zer gemeente op gisteren gehouden verhuring van het recht op eenige vaste ligplaatsen voor vaartuigen in de haven dier gemeente voor den tijd van zeven jaren, aanvang nemende den 1 Jan. 1888 en eindigende den 31 Dec. 1894, zijnde de nummers 1 tot 20, beginnende bij de suatiesluis des polders, afzonderlijk in bod ge steld. De hoogste bieders zijn allen als huurders erkend. De opbrengst der verhuring bedraagt 172,50. 27 Dec. Gisteren bij de Kerstfeestviering dooi de kinderen der Zondagschool alhier, in hun gewoon lokaal, hun getal is ongeveer 236, deelde de onderwijzer, tot leedwezen van vele, mede, dat hij voortaan ophield Zondagsschool te houden. W ij willen niet treden in het genomen besluit, moge het hem nimmer tot spijt zijn. Echter mag men niet onopgemerkt laten voor bijgaan te vermelden den ijver, waarmede hij en zijn medeonderwijzers steeds bezield waren om volhardend zijne krachten te besteden aan het onderwijs van de aan hem toevertrouwde kin deren en in eenvoud onder Gods zegen de zaad korrels van het eenwig blijvend Woord van God in het kinderhart te strooien en dat hart te winnen voor Koning Jezus. Hij kweet zich met ontegenzeggelijke zelfopoffering voorbeeldig van zijn plicht. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur! In No. 95 d.d. 23 December 11. der Maas- en Scheldebode komt onder de rubriek «Plaatselijke berichten" uit Sommelsdijk voor, de benoeming van Ouderlingen en een Diaken voor de Nederl. Her vormde Kerk; waarop onmiddellijk volgt: «Een niet alledaagsch geval deed zich hierbij voor, dat één der ouderlingen voornoemd, Yoor eenigen tijd de verzamellijst teekende en dus doleerde, thans als opziener in den schoot der Herv. kerk wordt geroepen." Aangezien i k en niemand anders de hierbij bedoelde persoon kan zijn, gevoel ik mij, ter wille van de waarheid verplicht uwe lezers, in deze de noodige inlichtingen te verstrekken, daar uw bericht niet zeer juist was. De zaak komt hierop neder: Eenigen tijd ge leden werd ik bezocht door den agent der doleerendeu in deze ge meente, welk bezoek zeer haastig was en alleen ten doel had mijne haudteekening op eene lijst te zetten. Op mijn vraag of dat was om te doleeren, kreeg ik ten antwoord, «volstrekt niet, het is slechts omdat men te Amsterdam benieuwd is of er hier velen zijn, die met den godsdienst op hebben, om dan later, zoo het blijken mocht, dat dit wel zoo was, geschikte predikanten hier te kunnen krijgen. In gde meening dat die agent waarheid had gesproken, teekende ik. Mijne vronw die ons gesprek had gehoord, vertrouwde de zaak niet en het bleek later dat zij gelijk had, want al kort daarna kwam ik tot de wetenschap, dat het wel degelijk was om te doleeren. Men had er mij dus in laten loopen, doch dat was nog al zoo erg niet. Ik vervoegde mij aan huis van den agent, die afwezig was en verzocht aan zijne vrouw om hem te verzoeken mijne hand- teekening door te halen. Toen ik eenigen tijd daarna den agent vroeg of mijn naam door hem, ingevolge mijn verzoek, geroyeerd was, ontving ik dit antwoord: dat het er volstrekt niet op aan kwam, want dat dit teekenen niets gaf. Het komt mij nu wel eenigszins gegrond voor, dat het hierboven bedoelde bericht, is geplaatst naar aanleiding van het niet voldoen aan mijn verzoek, om mijne handteekening door te halen. Mocht dit zoo zijn, dan moge dit schrijven dienen om te doen zien, dat de kerkeraad geen doleerende ouderling benoemde. Ziehier mijnheer de Redacteur een getrouw verslag van de toe dracht der zaak. Deel ik de gevoelens van de doleerende gemeente tot heden niet, middelen die zooals bij mij werden genomen om mij als lid te winnen, laten m. i. nog veel te wensclien over. Ik zal die niet verder kwalificeren en laat dit gaarne aan de lezers van uw blad over. TJ dankzeggende voor uwe welwillendheid mij hiervoor de be- noodigde plaatsruimte af te staan, heb ik de eer mij te noemen, Uw Dv. Dr., Sommelsdijk, 28 Dec. '87. S. NIPIITS, ben. ouderl. Oude IToiigc, vaaa 1428 ©cc. GEBOREN Izak. zoon v. L. Goemaat en N. Fua; Willem!je, doch ter v. H. Hartman en D. v. d. Berg; Hendrik, zoon v. P. J. Stassen en E. Coolbergen; Maria Elizabeth, dochter v. A. v. d. Berghe en J. v. d. Swaluw; Maartje Adriana, dochter v. A. Fluit en J. Quist. OVERLEDEN: Dingenus Munters, 2j.; Marinus Grootenboer, 76 j2 m.; Adriana Christina Barnat, 3 w. IVlclissant, van 2228 Dec. GEBORENHendrika, dochter v. G. Ardou en C. Bierings. OVERLEDEN J. Lokker, 85 j.; Johanna Wielaard, 1 m. Zaterdag 31 December. NEDERL. HERVORMDE KERK. Sommelsdijk des Avonds Ds. Montijn, van Schiedam. NEDERD. GEREF. KERK (doleerende). Sommelsdijk des Avonds dhr. Van der Valk, van Vlaardingen. Stad a. h. Haringvliet des Avonds dhr. Gruntke, van 's Hage. Voorts in alle niet vacante gemeenten dienst op den gewonen tijd. CHRIST. GEREF. KERK. Middelharnis des Avonds Ds. vun Schaik. NEDERL. HERVORMDE KERK. Zondag 1 Januari. Sommelsdijk.Namiddag Ds. M. J. Wentink Middelharnis. Voormiddag Ds. K. G. F. W. Ham. Stad a. h. Haringvliet. Namiddag. Ds. M. M. de Lint. Den Bommel. Voor- en Namiddag Ds. P. C. A. Hallfman. Ooltgensplaat. Voormiddag. Ds. M. M. de Lint. Oude Tonge Voormiddag. Ds. T. II. van Dolder. Nieuwe Tonge. Voormiddag. Ds. M. J. Wentink. Herkingen. Namiddag. Ds. T. H. van Dolder. Dirksland. Voormiddag. Ds. J. F. de Klerk. Melissant. Namiddag. Ds. IC. G. F. W. Ham. Stellendam. Namiddag. Ds. J. F. de Klerk. Goedereede. Namiddag Ds. J. L. Tichelaar. Ouddorp. Voormiddag. Ds. J. L. Tichelaar. NEDERD. GEREF. KERK. (doleerende). Sommelsdijk Voorm. en Avond dhr. Van der Valk, van Vlaardingen. Stad a.h. Haringvliet. Voormiddag en Avond, dhr. Grunke. CHRIST. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis. Voormiddag en Avond. Ds. P. van Schaik. Stellendam. Voor- en Namiddag. Ds. J. J. Koopmans. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp Voormiddag en Avond. Ds. K. W. Róssing. ËBerv. Mier te. BEROEPEN: te Hijkersrailde en Kloosterveen, Ds. Kalkmau te Monster; te Hem, (cl. Hoorn) dhr. J. H. W. Bo«le, cand. te Utrecht; te Kolmschate, (toez.) Ds. Vinke te Enter (Overijsel); te Kortenhoef, (cl. Amsterdam) Ds. van Rhijn te Muiderberg; te Kruisland, (cl. Breda) Ds. Binnewegte Oud- en Nieuw Gastel; te Standdaarbuiten, Db. Slees- wijk Visser te Rijsoord c.a.; te Den Hoorn op Texel, (cl. Alkmaar) Ds. Wierstvan Coehoorn te Nieuwerkerk (cl. Zierikzee); te Oosterhesselen, Ds. Huber te Gieterveen; te Tholen, Ds. van Boven te Oost- en West Souburg; te Broek op Langendijk, Ds. Bongere te Ameide; te Lunteren (gem. Ede) Ds. de Lange te Bruchem c.a.; te Nijega en Elahuizen, (Fr.) Ds. Jaarsma te Balk (Fr.); te Westmaas, (cl. Dordrecht) Ds. Ynzouides te Waspik (cl. Ileusden); te Koudnm, Ds. Snethlage te Haarlem; te Zuid-Beierland, D3. Bongcrs te Ameide; te De Lier, Ds. Conradi te Nisse; te Elburg, Ds. Klomp te 's Graveland; te Maastricht, Ds. de Groot te Gulpen; te Zoutelande, (cl. Middelburg) dhr. Gobius du Sart cand. te Nieuw- en St. Joosland; te Enschedé, Ds. van Dam te Groo tebroek. AANGENOMENnaar Leusden, (cl. Amersfoort) dhr. G. J. A. Jonker cand. te lieerde; te Oostburg' Ds. Scholte te Hontenisse; te Rotterdam, Dr. de Visser te Almeloo. BEDANKT: voor Akersloot, (cl. Alkmaar) en voor Egmond aan Zee, toez.) dhr. Bisschop Boele eand. te Utrecht; voor Hensbroek en Schermerlioru, dhr. Bisschop Boele cand. te Utrecht; voor Lutten aan de Dedemsvaart, Ds. Loen te Grijpskerk (Gr.); voor Workum, Ds, Bolkestein te Ter Aar; voor Nijehaske en Harderwijk, Ds. Bolkestein te Ter Aar; voor Ilolwerd, Ds. Dingemans te Irusum; voor Wervers- hoof, (cl. Hoorn) dhr. Bisschop Boele cand. te Utrecht; voor De Leije, Ds. Mooij pred. bij dc Ev. gem. te Dordrecht; voor Huizen, Ds. Nijhuis te Berlikum (Fr.); voor Ferwerd, Ds. Jaarsma te Balk; voor Gro ninger Opende, Ds. Germs te Akkenvoude; voor Eibergen, (toez.) D s. van Elden te Rijsen; voor Wageningen, Ds. Loois te Veenendaal; voor Kialingen, (cl. Rotterdam) Ds. v. d. Bergen te Gelselaar (Geld.); voor Harmeien, Ds. Wensink te Benschop. Ook te Rheuen is men tot reformatie der kerk gekomen. In een dezer dagen gehouden kerkeraadsvergadering heeft men het synodale juk afgeworpen en is men tot de kerkorde van 1618 teruggekeerd. Daar evenwel de predikant in deze reformatie niet medegaat; is Ds. Hoekstra van Utrecht als consulent opgetreden. OUDE TONGE, "23 Dec. Tarwe 6.a 6,50; Gerst ƒ4,80; Haver 2,50 a 3,Boonen 6,00 a 7,50; Aardappelen 1,40 a 1,60: Ajuin 3,20 per 60 kilo, Boter 0,65; Eieren 0,06. Het stoomschip Rotterdam, Tan Rotterdam naar New-York, is Zaterdag 24 Dec. aldaar gearriveerd. Het stoomschip Zaandam, vestrok Zondag 25 Dec. van New-York naar Amsterdam. Het stoomschip Leerdam, van Rotterdam naar New-York, passeerde 24 Dec. des nachts 12 uur Dover. Binnenl. staatsfondsen bijna onveranderd, doch vast gestemd. Ook buitenl. fondsen waren vrij gunstig, met weinig affaire. Van enkele Heeren abonné's ontvingen we de 3 blauwe postzegels als porto voor de te zenden scheurkalender. Verreweg de meesten zonden echter de gevraagde porto nog niet, waarom H.H. Abonné's (Bitsiicn STalkkee) andermaal worden verzocht zoo goed te willen zijn, ons per brief de verlangde 3 blauwe postzegels toe te zenden. Ons dunkt, niemand zal tegen deze porto be zwaar hebben, te meer wanneer men de opoffe ring onzerzijds in aanmerking neemt, om gratis een Scheurkalender te leveren. We twijfelen niet of ieder zal zulks billijken. In Flakkee zal de Kalender rondgebracht en voor de moeite slechts 10 cents in rekening ge bracht worden. Een klein getal Kalenders is overgedrukt voor hen die zich nog heden abonneeren. In dank het abonnementsgeld ontvangen uit Alkmaar, Beverwijk, Dordrecht, Eindhoven, Oos terhout, Klaaswaal, Middelstum, Maassluis, Mid delburg, Rotterdam, Schiedam, Utrecht, Zwolle en Zutfen. iemand, die genegen is voortdurend tweemaal per week met een zeer goed verkoopbaar artikel HH. Landbouwers in den omtrek van Sommels dijk te bezoeken. Loon naar overeenkomst. Adres uitgever dezes. kan terstond worden geplaatst bij A. van ES Voorstraat 22. Sommelsdijk. In een Brood-, Beschuit- en Kleingoedbakkerij wordt tegen 1 Mei aanstaande gevraagd een van goede getuigen voorzien. Adres franco brieven aan de Wed. C. Mole- graaf, Zevenbergen. in een droogschuur gewonnen. Te bevragen bij Te Ooltgensplaat. een met Brieven franco, adres motto Bouwland", aan het bureau dezer courant. levert tegen concurreerende prijzen alle soorten van Wijnen, Likeuren, Sterke Dranken beveelt zich minzaam aan voor delevering van MANUFACTUREN, als: enz. enz. 4- Ben keurige collectie Stalen voorhandenjjS. voor besteed TE KOOP zeer geschikt voor Adres: Piano- en Orgel-Fabrikant ROTTERDAM. Mede voorbanden 5 Octaafs voor 100 en hooger 6 jaar garantie. Billijke Betalings-Conditiën. iAkh, levert steeds Levering Contant. Koopt en verkoopt alle Binnen- en Buiten- landsche Effecten, verzilvert alle Coupons en vreemde Banknoten; verstrekt gelden: 1. Op onderpand van Effecten; 2. Onder lste hypothecair verband op gebouwde en ongebouwde eigendommen. Verzekert voor de Maagdeburgsche Brand verzekering-Maatschappij alle roerende en on roerende goederentegen vastedoch billijke premiën. En-Gros. - Commissie. - Export. VRAAG DE der (Werden reeds meer dan 250 maal bekroond.) (Firma Sciiols Pos.) Damrak, Amsterdam, of bij onzen Vertegenwoordiger STROO BESTEDEN Met deze maak ik mijn geëerde cliëntèle en andere Heeren afnemers hekend, dat ik weder voorzien hen van Prijs concurreer end. In een droogschuur gedroogd Aanbevelend, UEd. Dw. Dienaar, Ooltgensplaat. C. KIRDUX Jz. Ondergeteelïende levert zonder prijsverhooging, (uit de Nederl. Vetfabriek, firma Bakker) Ledersmeer 2 hectogram a 20 cent. Hoefsmeer per kilo 65 cent. Patent-Assen-Olie per liter 70 cent. Mr. Schilder. Ooltgensplaat. Wegens omstandigheden te koop voor sleclits 250 Grialdeii, voorzien van een bij W. VAN GENT te RIDDERKERK. goed gevuld met DONS voor 12,als eenige in ons land. Voor beste kwaliteit wordt ingestaan. AARLANDER VEEN.

Maas- en Scheldebode | 1887 | | pagina 3