Vader en Moeder 25-JARICtE ECHTTEREEMING J. B. MIJS, te SOMMELSDIJK. SUIKERPEËN. Plaatselijke Berichten. Sommelsdijk, 17 Sept. Naar we uit iOnze Eilanden" vernemen, werd den kerkeraad der Ned. Herv. gem. alhier, door enkele lidmaten dezer gemeente verzocht het Synodaal verband te verbreken. Ooltgensplaat, 17 Sept. Des namiddags even na hoog water voer het 'tjalkschip van W. van Dordt, komende met steen geladen van Bel gië, bestemd naar 's Hage, in het Hellegat aan den grond, waarschijnlijk door windstilte en ver leiding van stroom-, het bleek al spoedig dat het schip in ernstig gevaar verkeerde, waarom men dan ook vele goederen aan wal bracht, ja zelfs het schip eenigeu tijd verliet, aangezien het achtergedeelte geheel onder water zakte, en la ter geheel van de zandplaat viel, onder vreese- lijk gekraak. Doch daar het goed was dicht gemaakt kwam het weer boven en is men er eindelijk (na veel bekomen averij) in geslaagd het zelf hier onder wal te brengen. Onze stoere Hollanders (veerlieden) hebben zich hier weer op uitstekende wijze verdienstelijk gemaakt. Oude Tonge, 21 Sept. Zondag jl. werd onze Gemeente bezocht door een gezelschap van vier personen uit de gemeente Dirksland. Melissant, 21 Sept. Het rooien van aard appelen is hier in vollen gang. De opbrengst is over het geheel zeer bevredigend, en de kwa liteit goed. Ziekte komt tot heden bijna niet voor, en de doorgroei, waarvoor men eenigen tijd geleden be vreest was, doet geen hinder. Goederende. Zondag a.s. zal onzen predi kant, Ds. P. Kerper, zijn afscheid prediken, ter wijl het voornemen bestaat den daaraanvolgen- den Zondag zijn intrede te de Meern te doen. Zuidland. Maandag jl. had alhier een treu rig ongeval plaats. De arbeider M. Beljers, bezig zijnde met het graven van een put voor de ge meente tot het slaan van Norton-welpijpen, zakte onverwachts ineen en viel in het nog niet diep gegraven gat. Hoewel men hem terstond er uit haalde en geneeskundige hulp inriep, kon men niet anders dan den dood constateeren. Naar men zegt, leed de man aan een hartkwaal, en was reeds meermalen in bewusteloozen toestand opgenomen. Boekaankondiging'. Voor Minderen. Ingezonden stukken. Burg-crlljke Stand. Kerknieuws. Stoomvaartherichten. Correspondentie. Marktberichten. Öesterheurs. BEURS VAN AMSTERDAM. 1421 Sept. Advertentiën. AREND VAN DER PUT Cz. MARIA DE BLOEME Wd. in liet IMaconte-Armenhuis M. DE GrA§T te Sommelsdijk, a 5 per hectoliter, staat. Alle slachtoffers zijn van den trein van Doncaster. De reizigers van den trein van Li verpool zijn er met een hevigen schok afgeko men. Dit is een der verschrikkelijkste spoorweg rampen, die sedert langen tijd in Engeland zijn voorgevallen. Volgens een siatistiek, die uitgegeven is dooi de Kamer van Koophandel, zijn er van den lsten tot den 30sten Juni van dit jaar, in het geheele rijk reeds 134 spoorwegongelukken voor gevallen (botsingen, ontspooringen enz.)daar bij waren 249 slachtoffers, onder welke 243 lichtgewonden, waarvan 197 reizigers en 46 spoorwegbeambten, en 6 dooden, alle beambten. De gevolgen dezer laatste botsing zijn dus veel erger geweest dan alle andere, in dit jaar. Volgens bericht van Prof. Delitzsch zijn onder de leiding van Rabi Rabinowits in Kischeneff niet minder dan vijftig duizend Joden tot het christendom bekeerd. Zij zijn vereenigd in een Joodsch-Christelijke kerk, noemen hun kerk nog steeds de synagoge, belijden Jezus als den Christus den Zone Gods, en worden in het minst niet belemmerd door de Russische regeering. (1). W.) Bij den storm van 11 op 14 Juli 11. zijn aan de kusten van Zuid-Brazilië en Uruguay ne gentien of meer schepen vergaan. O. a. de »Rio Aga", welke den 5den Juli met 107 per sonen aanboord van Rio Janeiro vertrok. Aan andere havens zijn ongetwijfeld nog meer pasa- giers opgenomen, zoodat men het getal opva renden veilig op 150 stellen kan. Van het schip heeft men niets meer vernomen, maar er zijn twintig lijken aangespoeld, alle van zwemgor dels voorzien. Aan eenige vond men snij- en steekwonden, zoodat er vermoedelijk onder de schipbreukelingen een verwoed gevecht om de booten en reddingstoestellen had plaats gehad. De bevolking van Rio Grando de Suis heeft zich van deze gelegenheid van zeer ongunstige zijde doen kennen door als ware strandloopers aangespoelde goederen te rooven, lijken te plun deren, gestrande schepen aan te vallen enz. Ook in La Plata zijn door dezen orkaan al lerlei onheilen gericht. Bij Colonia zijn twee booten van een Engelsch oorlogschip gezonken en 10 officieren en 28 matrozen omgekomen. Met zekerheid kunnen we melden, datOnze Eilanden" te voorbarig is geweest en onwaar heid aan hare lezers mededeelt. Wel heeft er een vergadering plaats gehad, en wel hebben velen zich aangesloten, doch met het verzoek dat aan den kerkeraad zal worden gedaan, wil men wachten tot de naar deze ge meente beroepen Ds. Klaarhamer te Montfoort het op hem uitgebrachte beroep heeft aangeno men of er voor bedankt, om dan naar gelang van dien uitslag, den kerkeraad te verzoeken, het werk der reformatie aan te vatten, of, bij weigering, krachtens het ambt der geloovigen zelve voort te gaan. Beroepen naar de Ned. Herv. gemeente alhier, Ds. Klaarhamer te Montfoort. Als bewijs hoeveel landverhuizers tegenwoor dig naar Amerika vertrekken, kan het volgende dienen. Het stoomschip Zaandamdat morgen moest vertrekken, is defect en vaart dus niet. De toevoer is daardoor zoo groot voor het stoom schip Leerdam voor den afreis op 1 Oct., dat nu reeds geen passagiers meer kunnen worden aangenomen. Ieder schip kan ongeveer 900 passagiers bergen. Maakten we onlangs melding van het inrich ten van een Rijkstelegraafkantoor voor den te- lephoondienst alhier, heden zijn de toestellen etc. geplaatst en goed werkende bevonden. Op 20 Sept. is het kantoor voor het algemeen ver keer geopend en de diensturen zijn geregeld als volgtop werkdagen van 911 ure voor-, en van 34 en 6—7 ure namiddags; op zon- en feestdagen van 89 ure voormiddags. Het weder in orde maken der fortificatiewer- ken is afgeloopenen hebben hunne vorige positie weer herkregen, de openingen der aarde werken zijn weer aangevuld, en het materiëel met het huisraad, zoowel wat aangebracht was als dat er behoorde, is opnieuw in orde gemaakt, en tegelijk alhier geborgen, met het voornemen om a.s. zomer de manoeuvers op grootere schaal te houden, en ook gebruik te maken van het groote geschut. Nadat zij alhier een poosje vertoefd hadden, waarbij de bekende Schiedammer een goeden dienst deed, kregen zij in eene der herbergen twist onder elkander, die zoo hoog liep, dat eenige ruiten stuk werden geslagen. Gelukkig was de bezadigdheid van een der mede-reizigers van dien aard, dat verdere on- eenigheid werd voorkomen, terwijl waarschijn lijk van dit zaakje geene gerechtelijke vervol ging zal komen, doordien de aangerichte schade dadelijk door hem werd betaald. De heer A. M. Langeveld te Hardingsveld is voor 4472 aannemer geworden van de over- storting der kopzinkstukken der hoofden A. en B., beoosten de Goereesche haven, en de voor ziening der koppen van dammen 1,2 en 4 aan het flauwe werk op de noordkust van Goedereede. Het voorgevallene verwekte algemeene on- steltenis in de gemeente, daar de man een op passend huisvader was. Doch het is voor ons des te meer eene roepstem: Bereid uw huis, o menschenkindwant gij zult sterven." EENE KLACHT DES HEEREN, over Zijn volk, aan Ne derland herinnerd door L. Lindeboom, leeraar a./d.Theol. School te Kampen. Ileusden, A. Gezelle Meerburg, 1887. Prijs 0,20. Wij wenschen dit korte geschrift, hetwelk in den vollen zin des woords een boetpredikatie kan genoemd worden, in veler huis en handen, maar bovenal wenschen wij, dat God den inhoud er van doe doordringen in meuig hart, opdat er meer ernst, meer besef van zonde, meer waakzaamheid in het leven komen. Doe. Lindeboom roert hier o. i. de rechte suaar aan. Want alle uitwendige hervor mingen in de Kerk en in de maatschappij zijn slechts een verblin dend verguldsel voor onze oogenzoo daar geen persoonlijke oefe ning is in godzaligheid en heiligen wandel, dan gaan de leeraars met het volk, na elkauder beurtelings verleid te hebben, in het einde toch verloren. En nu is het wel niet aangenaam voor het vleesch om gewezen te worden op een breede reeks inwendige gebreken, die in onze chris tel ij ke kringen meest weinig geteld wor den over het algemeen, maar bij stil nadenken moet men toch maar zeggen: «rhet is zoo". Oppervlakkige naturen zijn, dit spreekt van zelf, met zulk een klagend opstel weinig gediendmaar zij wien het vóór alles om waarheid en genezing te doen is; zij die weten, dat men met vrome leuzen en termen en schijnbaar liefelijke gedragingen nog even schrikkelijk verloren kan gaan als met meer openbare zonden, en dat het den Vorst der duisternis betrekkelijk hetzelfde is, of hij een menschenziel met dikke koorden of met dunne draden in de eeuwige ellende sleept, dezulken houden niet van te zachte heelmeesters, maar hooren liever een nauwkeurige aanwijzing van hun geestelijke kwalen. De indeeling en woordenkeus van dit opstel wilden ons niet bij zonder bevallenook vonden wij den stijl hier en daar wat te vol, te gedrongen; maar dat alles wordt rijkelijk vergoed door den pit- tigen inhoud. Naar aanleiding Yan Jeremia's klacht: </De profeten profeteeren valschelijk, en de priesters heerschen door hunne han den en mijn volk heeft het gaarne alzo o". (Jez. 5: 31) zet de geachte schrijver eerst het jammerlijke verval van Juda in Jereraia's dagen uiteen, en maakt daarna de toepassing voor Nederland. Geen christen zal het zich beklagen, als hij deze rede tweemaal leest, en dan durven wij hem gerust voorspellen, dat hij haar boeiender zal vinden, naarmate hij er nauwkeuriger ken nis van neemt. BES' perspectivisch leeren zien voor de Lagere School, voor Industrie-, Ainbachts-, Burgeravond-, Teeken-, Kweek-, Nor maal- en H. B. Scholen, en Zelfonderricht. Amsterdam, C. L. Brinkman. Naar het prospectus ej het eerste deel te oordeelen is dit een zeer nuttige handleiding bij het aanleeren van de teekenkunst. De uitgave geschiedt in drie cahiers met afbeeldingen en toelichtingen. Zij zullen het best gebruikt worden, zegt de bewerker, in de laatste twee leeijaren der lagere school, maar ook op andere inrichtingen, naast of nog beter vóór het teekenen naar de natuur. De prijs van elk cahier is slechts 0,25. DE WREEDAARDIGE HUISBAAS. (Slot.) »Maar wat toen, bedelen toch niet?" »Hij zon dit gaarne hebben gedaan, doch hij schaamde zich te zeermaar het duurde niet lang of hij was bij ieder in beklag. Hij was nu met zijn vrouw zoo oud en zwak geworden, dat ze geen van beiden werken konden, en dus op de kruimkens van de tafel moesten wachten. Voor eenigen tijd is zjjn vrouw, dat God- vreezende mensch, ontslapen in haar Zaligma ker. En toen de ellende waarin hij verkeerde ten top steeg, hebben andere bemiddelde men- schen hem goedhartig opgenomen, waar hij zich nu nog altijd bevindt." »Bij wie is hij nu?" »Ja, 'tis soms onbegrijpelijk, hoe wonderlijk de Heere werkt, en 't zal ook n wel doen op zien, als ik zeg, dat hij thans zijn laatste da gen doorbrengt bij zijn vroegeren huurder, dien hij voor vijf jaren op straat wilde laten zetten en wien het nu zoo uitstekend goed gaat." »Wat zegt ge, is dat waar?" Waarlijk 'tis zoo." »Nu, maar dan heeft die man mijn hoofdje niet, ik zou met iemand, die me eenmaal zoo had behandeld, weêr zoo liefderijk in mijn huis nemen." »Maar juffrouw Lena, bedenk wel wat des christens roebing is, gij moogt geen kwaad met kwaad vergelden. De mensch is hiertoe wel van nature geneigd, maar de Heere wil, dat, wie gezegend is, ook voor anderen tot een zegen zijn zalneen, ik was er ook eerst wel meê in strijd, maar toen ik wel bedacht, wat de Heere van ons wil, moest ik den man wel vol komen gelijk geven." »Nu 'tis ook zoo, gij hebt gelijk, maar zeg mij, is nu zijn hardheid niet wat gebroken »0, zeker, de man, die hem bij zich nam, is een waar christen, en ge moet dus maar niet twijfelen, dat__ hij niet alles zal gedaan hebben, om hem tot schuldbesef te bewegen, en ik heb het onlangs uit zijn eigen mond ge hoord, dat de Heere hem zoover had gebracht, dat hij zich nu geheel aan Hem had overge geven. Nu, dat is heerlijk, maar toch zichtbaar de hand onzes Gods, die het alles, schijnbaar ten kwade, maar toch eigenlijk ten goede heeft willen bewerken." »Ja, het verheugt me zeer, dat de man den eenigen Middelaar nog heeft gevonden." »Ook ik ben van harte verblijd dat het al- zoo ismaar toch, de waarheid is ook hierin duidelijk geopenbaard van de woorden der Schrift die zegtDe roede waarmede gij een ander meet, daarmede zult gij weêr gemeten worden." Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) (Herplaatst wegens misstelling.) Mijnheer de Redacteur! In uw geacht blad van 2 Sept. 1.1., werd mij een Ingezonden Stuk getoond door J. Röber, Agent der N.A.S.M. te Nieuwe Tonge. De schrijver tracht daarin de Red Star Line in een ongun stig daglicht te plaatsen, omdat ook van het eiland Goedereede en Elakkee landverhuizers in den laatsten tijd de voorkeur ge ven aan de gelegenheid per Red Star Line over Antwerpen. Belanghebbenden zullen zonder twijfel hebben opgemerkt, dat al léén de s p ij t dezer concurrentie aanleiding tot dat schrijven gaf. Hij zegt te willen schrijven //evenals de geleerde"! die zegt vrond en eerlijk" Allereerst wensch ik even aan te toonen hoedanig Röber den i,g e- leerde" navolgt en hoe noodig het blijkt hij eerst nog wat leert rekenen. Hij beweert dat de //Rhijnland", die 30 Juli vertrok en 9 Aug. d.a.v. te New-York arriveerde, 11 dagen reis had, en dat de «Bel- genland" vertrok den 14 Aug., en arriveerde den 24 Aug., 12 da gen reis had, (hoewel hij er nog bijvoegt, de dagen van afvaart en aankomst meê te rekenen). Volgens m ij n e rekening, zou volgens bovenvermelden tijd van vertrek en aankomst, de </R li ij n 1 a n d" 10 dagen en de »B e 1- genland" 11 dagen reis hebben gehad. Volgens berekening van R. zou men 2 dagen reis hebben, indien men heden vertrok en morgen arriveerde, doch wanneer men heden 12 uur vertrekt en morgen op denzelfden tijd aankomt, heeft men vol gens mijn berekening eenmaal 24 uur reis. En nu vraagt R. welk verschil er bestaat, tusschen de vaart van Antwerpen en die der N.A.S.M. van Rotterdam en Amsterdam, dochwacht zich wel eene vergelijking op te geven van den tijd van afvaart en aankomst der beide Maatschappijen, daar dit een kolosaal verschil zou kunnen aantoonen. Het is echter niet mijne bedoeling iets ten nadeele der N.A.S.M. te zeggen, maar alleen on juistheden en laster ten nadeele mijner Maatschappij te weerleggen (die R. zich als Agent van een Bondslijn gerechtigd acht te publi- ceeren). Verder zegt R. dat de passagiers der R.S.L. te Antwerpen 1,50 voor logies moeten betalen; dit is geen nieuws en wordt door de Maatschappij in de orertochts-conditie bekend gemaakt; ieder passagier weet dit dus te voren. Het is bij landverhuizers genoegzaam bekend, dat men zich altijd een dag voor de afvaart op de inschepingsplaats heeft aan te mel den en dat de passagiers der N.A.S.M. te Rotterdam of Amsterdam evengoed hun logies hebben te betalen, dat zeker niet minder zal zijn dan 1,50. Wat ten slotte de mededeeling van Röber betreft, als zouden pas sagiers per R.S.L. geklaagd hebben over bediening en voeding, kan slechts als verzonnen laster*beschouwd worden. Honderden brieven van passagiers per R.S.L., getuigende van al gemeene tevredenheid, liggen steeds voor belanghebbenden ter in zage, ten kantore van ondergeteekende. Indien landverhuizers vertrouwbare inlichtingen wenschen, raad ik hun, aan hunne vrienden of betrekkingen in Amerika te schrijven en geen acht te slaan op praatjes en verzinsels van s p ij t i g e coucurreerende Agenten, die alleen op eigen voordeel bedacht zijn. TJEd. mijnheer de Redacteur mijn dank betuigende voor de ver leende plaatsruimte in uw eerstvolgend nummer. TJEd. Dw. Dienaar K. L. E. v. HEERDE, Generaal Passage-Agent voor Nederland van de Red Star Line, Rotterdam. Goedcrcedc, van 317 Sept. GEBORENCornelis Johannes, zoon v. C. Hoekman en J. de Berg; Baaltje, dochter v. J. v. Dam en L.'t Mannetje; Jacob, zoon v. J. van Splunder en O. Prol; Cornelia, dochter v. C. Hakken brak en L. Bakelaar. GEHUWDL. J. van Nooten 36 j. en E. A. Eberwein 27 j. OVERLEDENCornelia Sohet, 57 j. Ridderkerk, van 9—15 Sept. BEVALLENB. Rijsdijk-v. d. Berg, zoon; E. Huijser-Salie, doch ter; JBaas-Lodder, dochter; C. Flach-Lodder, dochter; M. Bode-de Haas, zoon; L. de Wit-Penning, zoon; G. v. d. Staaij-Oostdijk, dochter. OVERLEDEN: A. M. Verhoek, 22 j. te's Hage; C. Leeuwenburg, 6 w. van Rotterdam; A. M. de Waard, 26 j. vrouw v. A. v. d. Linden. Scherpenisse, van 317 Sept. BEVALLEN: P. Bijnachte-Eeitel, zoon; C. van der Velde-van der Werf, zoon. ONDERTROUWDC. v. d. Werf 20 j. en P. J. Coomans 21 j. OVERLEDENSaartje Goudzwaard, wed. J. Boogaard. In No. 80 van ons blad, is door ons in de Burgerlijke stand van Bruinisse opgenomen onder jgeborenJacoba Cornelia, dochter v. L. Bolijn en C. v. Popering, moet zijn, Marinus, zoon v. R. Bolijn en C. v. Popering. Wed. Herv. Kerk. BEROEPENte Huizen, Ds. Kalkman te Monster; te Ootmarsum, Dr. Jonker te Rotterdam; te Engelum, (Er.) (toez.) Ds. de Jong te Sur- huisterveen (Er.); te Wateringen (cl. 'sHage) Ds. de Bel, te Harlingen (cl. Franeker); te Uitgeest, (cl Haarlem) Ds. Beekhuis te Bergum (cl. Leeuwarden); te Loenen op de Veluwe, (toez.) de heer J. Ph. Hattink Jr. cand. te Harderwijk; te Vlaardingen, Ds. Talma te Nichtevecht; te Baambrugge, (cl. Utrecht) Ds. v. Endt te Lexmond, Achthoven en La- kerveld (cl. Gouda); te Gouda, Dr. Gunning te Benningbroek; te Bun- nik en Vechten, Ds. Minjer te Hoog-Blokland; te Koudum, (cl. Sneek) Ds. Jaarsma te Balk (cl. Sneek); te Twisk, Ds. Brinkerink te Rokkanje; te Vroomshoop, Ds. Dommisse te Gapinge; te Haulerwijk, Ds. Kuiper te Tinallinge. AANGENOMENnaar Berlikum c.a., (N.-B.) Ds. Prins te Hem (oL Hoorn); naar Terwolde, (toez.) Ds. Hoog te Abbenbroek; naar Waterin gen, Ds. Bel te Harlingen. BEDANKT: voor Sommelsdijk, (cl. Brielle) Ds. van Wijngaarden te Ter-Aa (cl. Utrecht); voor St. Philipsland, (cl. Zierikzee) Ds. Goeree te Kerkwerve; voor Tholen, (vac. Schot) Ds. Klaarhamer te Montfoort; voor Nijland, (cl. Sneek) Ds. Kalkman te Monster (cl. 's Hage); voor Borkelo, Dr. Riedel te Oudorp; voor Diemen c.a., Ds. Rijnenberg te Ternaard; voor Barneveld, Ds. Gewin te Utrecht. Het stoomschip Edamvan Amsterdam, is Zaterdag 17 Sept. te New-York aangekomen. Het stoomschip W. A. Scholten^ertrok Za terdag 17 Sept. van New-York naar Rotterdam. Na het afdrukken der Predikbeurten ontvingen we bericht dat niet Ds. Yan Dolder te Her- kingen, maar Ds. DE LINT aldaar hoopt op te tredente Oude Tonge zal dien dag LEESKERK en vanzelf te Ooltgensplaat daardoor 'smiddags alleen dienst zijn. De aanneemsom van het werk aan het Yeer te Zuidland (zie vorig nummer) was niet 26,500 maar 265,00. OUDE TONGE, 16 Sept. Nieuwe Tarwe, 6,25 k 6,70; Rogge 5,10 a 5,40; Gerst, 4,a 4,30; Kook-Erwten, 7,k 7,25' miudere 6,a 6,50; Zaad, 8,8,40; Ajuin, 2,50 de 60 kilo; kleine, 1,50 k 1,60; Jammen, ƒ1,90 k 2,Blauwe, ƒ1,50; Boter, 0,75; Eieren, 0,04. Rotterdam, 19 Sept. Tarwe: Vlaamsclie, Zeeuwsche, Flakkee- sche en Overmaassche de beste ƒ7,k 7,30, goede en mindere 6,30 k 6,80, nieuwe Canada 5,25 a 5,75, Inl/Witte van 0,tot 0,00 100 kilo, roode polder ƒ0,—Nieuwe ƒ6,90 7,20, miudere 6,20 k 6,80. Rogge: de beste 4,80 5,10 miudere 4,40 k 4,70. Gerst(Nieuwe) Zeeuwsche, Elakkeesclie en Óverm. winter de beste ƒ4,50 a 4,80, mindere 4,20 a 4,40, nieuwe dito Zomer de beste 3,80 k 4,50, mindere 0,a 0,Chevalier de beste 5,— k 5,70 mindere ƒ0,0011 0,00, Inlandsche Winter van 0,dito Zomer 0,Chevalier 0,per 100 kilo. Haver: de beste 2,25 k 3,25, mindere 0,k 0,voorts nieuwe 2,25 k 3, Paardenboonende beste 5,20 a 6,10 mindere 0,k 0,00, Sehapenboonen naar kwaliteit 0,k 0, Duivenboonen met kleinen handel 7,25 k 8, Bruine boonen de beste 9,75 a 11,50, mindere 0,00 k 0,00. Witte boonen de beste 6,75 a 7,75 mindere 0,00 a 0, Nieuwe Blauwe Erwten de beste 7,75 k 8,mindere 7,25 a 7,50, niet kokende 5,75 a 6,25. Kr lzaad van a 9,mindere 0,00 it 0,00. T ..mnipzaad van 5,50 tot 6,50. Aanariezaad flauw in een doen. Het beste 9,a 9,50 minder 8,25 k 8,75; per 100 kilo 0,00 0,00. 19 Sept. Aangevoerd: paarden, veulens. 0 ezel, 110 vette runderen, magere dito, 37 vette- en graskalveren, 1001 schapen of lammeren, 447 varkens 0 biggen, 1 bokken of geiten. Runderen 1ste kw. 65 c. 2de kw. 60 c. 3de kw. 55 c., kalveren, lste kw. 85 c. 2de kw. 80 c., schapen, 1ste kw. 55 c. 2de kw. 50 c. alles per kilo; varkens, lste kw. 22c. 2de kw. 21c. 3de kw. 20c. licht soort 19 20 c. per 1/2 kilo. IERSEKE, 16- Sept. Verkocht Zaaioesters van 1,30 tot 2,80 koers van Staatsleeningen. 21 Sept. Percent koers van Laagste. Hoogste. Nederl. Cert. N. W. S. 21/2 73 74 731/2 dito 31/2 98 9974 981/s Oostenrijk. Papier 5 65 65 651/4 Zilver 5 65 06 051/2 Rusland 77 5 97 98 973/4 80 4 76 70 7672 Hongarije 1881 4 82 80 82 Portugal 53/84 4 53 52 54 Spanje perp schuld 4 63 66 63 64 Turkije geprev. 5 68 663/4 geconv 14 14 14 Egypte oblig. 1876 76 76 76 Yenezuëla 1881 41 41 41 FINANCIEELE ONDERN. Ned. Afr. H. Y. aand. 96 96 96 Ind. Landb. Maats. Obl. 5 93 93 93 Hong. Ternes BegaEhal 5 77 77 77 SPOORWEGLEENINGEN. Holl. IJz. Spoorw. aand. 148- 148 148 Oblig. 4 102 102 102 Rhijn Spoorw. aand. 86 85 86 Oblig. 3 97 96 97 Italië. Zuid Itl. Oblig. 3 60 60 61 Rusland Gr. Spw. Aand. 5 1151/4 II51/4 116 Baltische 3 50 50 57 Ch. Azow. 5 94 94 941/2 Zuid West 5 52 52 53l/„ Amer. Chesap Ohio Spw. 5 104 *103 105 Florida Transit6 92 92 92 do B. 5 54 53 55 Miss K Texas 7 112 112 112 N.York Pens Ohio 6 108 108 IO8I/2 South. Pacific 6 109 109 109 Louis Nashville 6 115 115 115 Grand Trunck 92 92 92 St. Louis Cairo (mobile) 73 73 73 Buffalo Phiad. shares 207s 20 21 Chesap Ohio B. 6 74 72 73 Francisco shares 76 76 76 Op Zaterdag 1 October hopen onze ge liefde ouders ek HUNNE te herdenken Hunne dankbare kinderen. Middeltiarnis, 1887. De KERKERAAD der N. II. GEMEENTE van DIRKSLAND, in aanmerking nemende dat tegen 5 December e.k. de betrekking van komt open te vallen, roept voor deze betrekking Sollicitanten op. Zij moeten Echtelieden zijn zonder kinderen tot hun last, N. H. (Gereform. beginselen), eenigszins bekend met lezen en schrijven, en niet ouder dan 50 jaren. Zich aan te melden, liefst in persoon, bij den Heer K. T. ROODZAAT, binnen 14 dagen na dato, des voormiddags tusschen 9 en IE uur. Koopt en verkoopt alle Binnen- en Buiten- landsche Effecten, verzilvert alle Coupons en vreemde Banknoten; verstrekt gelden: 1. Op onderpand van Effecten; 2. Onder lste hypothecair verband op gebouwde en ongebouwde eigendommen. Verzekert voor de Maagdeburgsche Brand verzekering-Maatschappij alle roerende en on roerende goederen, tegen vaste, doch billijke premiën. TE KOOP bij SUB-AGENTEN worden gevraagd voor Herkingen, Nieuwe TongeDen Bommel en Stad. Brievenonder letter S.te zenden aan den uitgever van dit blad.

Maas- en Scheldebode | 1887 | | pagina 5