i fis e Attentie!!! J. B. MUS, te SOMMELSDIJK. flATTH. BE GMAFI, te SomielsiiJ §Jl. BE GRAAI? Mattel, te SoneMlJ Bierbottelarij van J. L. Armstrong in Miess ei JAN VEROLME Co., Mb Zaai-Tarwe S. LODDER. - GOEDEREEDE. VERVEN VAN GOEDEREN F. 8DKBHI te MfflGIS. Ijzerwaren, enz. enz. TE SOMMSUÏJM. Dirksland, 27 Aug. Als bewijs, hoe goed men het aan boord der Ned. Amer. Stoomvaart- Maatschappij heeft, bewijze een brief, dien we heden ontvingen, en waarin o. a. gemeld werd, dat niet alleen altijd meer dan genoeg eten aan wezig was, maar ook de kwaliteit van het eten in alle deelen puik was, buiten de aardappelen en wittebrood, waren vleescE", soep, pruimen- pudding, rijst met krenten, gekookte pruimen, visch, spek, gort, haring, boter en kaas, enz. enz. volop te krijgen, waarlijk vele menschen dunkt mij wenschten wel voor altijd van zulke gerechten verzekerd te zijn. Stellendam. In zijne laatst gehouden ver gadering heeft de gemeenteraad de geloofsbrie ven van de nieuw gekozen i aadsleden, de hee- ren D. Zaaijer en A. Kreeft, onderzocht en in orde bevonden. Goedereede. Op 31 Augustus (Prinsesjes verjaardag) zijn alle schoolkinderen onthaald, zoowel die der openbare als der bewaarschool. Zeer tevreden togen zij met hunne versnape ringen huiswaarts. Ouddorp. Het onweder is in den nacht tus- schen Vrijdag en Zaterdag jl. geslagen in den vlaggestok van het ijzeren vuurbaken. De vlag- gestok is van bovenaf tot ongeveer de halve lengte gespleten en stukken uitgerukt, en de windvaan er afgeslagen. Hellevoetsluis, 31 Aug. Gisteren morgen viel een matroos bij de marine, juist op den dag dat liij gepasporteerd werd, van een trap, met het noodlottig gevolg, dat hij enkele uren later stierf. Zuidland. J.l. Zaterdag had onder de ge meente Simonshaven een treurig ongeluk plaats, De knecht van den landbouwer K., om haver uit gereden zijnde, had het ongeluk in een diepen zinkput van den grintweg te rijden, met het treurig gevolg dat de man van den wagen viel en tusschen de paarden terecht kwam. Deze, zich bang makende, sloegen op hol en liepen tot bij de woning van den heer A. V. B., waar het eene in de sloot liep en bijna onmiddellijk in den modder stikte. Niet minder goed kwam de voerman er af. Toen de paarden aan den haal gingen, kwamen de wielen der wagen hem over borst en hoofd, waardoor zijn kakebeen geheel verbrijzeld werd. Na terstond genees kundige hulp ingeroepen te hebben, werd hij bewusteloos naar huis gebracht, waar hij wel weer tot bewustzijn kwam, maar toch reeds maandagavond overleed. Het jonge mensch was ongehuwd en pas 21 jaar oud. Stavenisse, Dinsdag 1.1. ontstond alhier een lievige brand in de geheel gevulde landbouw- schuur van Abr. Stoutjesdijk, door tot nu toe nog onbekende oorzaken. Door de vereenigde krachtsinspanning der brandweer uit deze ge meente en die van St. Maartensdijk heeft men het woonhuis kunnen behouden. Verbrand zijn de schuur met 30,000 schoven tarwe, 7500 schooven gerst, 1000 schoven rogge, 2 voer erwten, 45 voer hooi, 2 paarden, 4 stuks hoorn JLaiMtlJOBaw. Stavenisse. Met de aardappelen eene dei- voornaamste, zoo niet het voornaamste gewas in deze strekenbegint het er treurig uit te zien. Allerwege vertoont zich de zoogenaamde na- groei, tengevolge waarvan natuurlijk het beste van den aardappel er af gaat. In andere jaren had men ook wel eens nagroei, doch dan was het altijd tengevolge na veel natte, dit jaar is het het geval bij veel droogte. Het is te den ken, dat, indien er nu veel regen moet komen, de nagroei er ten zeerste door bevorderd zal worden. ¥o®r Mindereai. StoomvaarfbericliteBi. Isig-Gzosideii stukken. ISurgerlijke Stand. Advertentiën. a 5 per Iiectoliter, Wijnen, Likeuren, Sterke Dranken ij: W en Bieren. pj Dubbel Gerstebier 12 Ct. p. flescli. 'k Lakens, Bukskings, Wollen Stoffen, h MarKSJierieliteii. Beurs van Amsterdam. Correspondentie. Op alle plaatsen uit de Van Palland-Polder, Kavel. 7 (binnen) Citedistïlleertl, WIJNEN, LIKEUREN en BIEREN. Eerknieuws. e li e e 1 ïlzeren, voor ligt en zwaar werk geschikt. geweervuur. Vreeslijk en schrikkelijk bij de gedachte aan werke lijkheid was dit gevecht. De stoute en fiere zeemacht liet hun dit niet welgevallen en trachtte tevens stout door te dringen, tot dat ook de torpedobooten hun toestoomden en hevig vuurde, dat hooren en zien deed vergaan. De echo's waren dikwijls prachtig en de lucht was als door kruiddamp beneveld, hetwelk tot 11 uur duurde, en toen door den kommandant als geëindigd werd beschouwd. De aan val van de zeemacht was mislukt en de zegen aan de verdedigde landmacht gebleven. Hiermede eindigde de na een goede afloop, de leerzame met prachtig weer begunstigde oorlogsoeteningen. Eere aan Marine en leger. Ongelukken door vergissingen etc. zijn bij deze gehouden manoeu vres gelukkig niet te betreuren; alleen een onderofficier van de in fanterie bekwam een lichte verwonding in het aangezicht, daar eenig kruid in een zijner oogen werd geschoten, en een kanonnier werd gewond aan de hand bij het zwenken met een kanon. Ook zijn eenige glasruiten op liet fort P. P. gesprongen. Als naspel geraakte omstreeks middernacht een voerman van N. Tonge, met hit en kar, even voorbij de Wiltebrug aan de Lan- geweg te water spoedig werd de noodige hulp verleend eu paard en rijtuig op het droa-e gebracht. Een ander voerman nam in vergis sing het paard van een collega, reed hiermede naar zijn woning, en liet zijn paard voor de teleurgestelde vriend achter. Den volgenden morgen had de ruiling met zeker minder benevelde oogen plaats. 29 Aug. Een timmerman had van eene stelling, bij een in aanbouw zijnde woning, het ongeluk zijn schaaf op het hoofd van een beneden hem werkende metselaar te laten val len, hetwelk eene verwonding met bloedverlies tengevolge had. Ofschoon men het ergste vreesde, heeft de ongelukkige weder het werk hervat. Ik schrijf u dit omdat ik hoor, dat men op die maatschappij een lak wil leggen, en ziet u, mijn heer!, waarheid bovenal. (Ingezonden.) Daarna werd de rekening over 1886 onder zocht en voorloopig vastgesteld in ontvang op 10479,SO3 en in uitgaaf op 9610,59, alzoo met een goed slot van 868,715. Aan kosten voor onderwijs werd ƒ3543,055 uitgegeven, ter wijl de begrooting voor 1888 aangeboden is, en gedurende veertien dagen ter secretarie der ge meente ter inzage werd gelegd. BRUINISSE, 26 Aug. Iu de heden gehouden zitting van den gemeenteraad besluit de Baad, op voorstel van de commissie van onderzoek, tot voorloopige vaststelling der gemeenterekening over 1886, in ontvang op 19157,40 in uitgaaï op 17313,035 Goed slot 1844,365 Voorts besluit de Baad op voorstel van de commissie van onder zoek, tot goedkeuring van de begrooting van het Burgerl. Armbe stuur voor 1888 nadat vooraf het voorstel, om geen subsidie te verleenen maar alleen aflossing toe te staan, wordt aangenomen in ontvang op 786,125 uitgaaf op 786,125 De voorzitter geeft lectuur van een ingekomen schrijven van den weth. Zoeter, waarbij deze verklaart als zoodanig ontslag te nemen, en dat hij dientengevolge de vergaderiug tot het benoemen van een wethouder uitnoodigt, onder mededeeling dat de te benoemen wet houder zitting heeft tot 6 September e.k. Tot stemming overgaande werd de heer A. v. d. Berge tot wet houder gekozen, die verklaart de benoeming aan te nemen. Op voorstel van den voorzitter wordt het verzoekschrift van M. C. Verhage, om den schooltijd der bewaarschool eiken dag met twee uren te verlengen, als ongezegeld zijnde, terzijde gelegd. Hierna wordt lectuur gegeven van het verslag der commissie van schippers, die uitgenoodigd zijn hun gevoelen mede te deelen, welke dc meest doelmatige wijze van havenvergrooting zou zijn. Ka eenig over en weer spreken wordt omtrent de wijze vanver- grooten geen besluit genomen, maar acht de Baad het wenschelijk, zooals dit reeds vroeger is uitgesproken, de werkzaamheden zoodanig te regelen, dat met het aanstaande vooijaar een begin met de ver grooting zou worden gemaakt. vee, 40 kippen en al het landbouwgereedschap. Alles wat het losse goed betreft was voor 13,400 geassureerd in de Zeeuwsche Brand waarborg-maatschappij te Zierikzee. Tot Vrij dag heeft het gebrand en gesmeuld. DE WREEDAARDIGE HUISBAAS. »Nu heb ik nog geen geld van dien vervloek ten kerel"bromde Verbeek tot zijne vrouw, terwijl hij met geweld de kamer kwam binnen stuiven, en eenige zilverstukken op tafel wierp. »Foei man! bedaar toch wat. denk er toch eens aan dat hij door den algemeenen achteruit gang van zaken zonder werk is en bovendien door een beenbreuk ook niet werken kan. En daarbij een vrouw met zes kinderen! Foei, ge moest niet zoo zijn," sprak zijn vrouw op be daarden toon. »Dat kan me allemaal niets schelen, hoe ze er ook aankomen, ik wil mijn huishuur hebben. Vroeger was ik een werkman als hij, en ik heb het me zelf te danken, dat ik thans door ijver en oppassendheid in 't bezit van acht huizen ben. Aan de anderen ontbreekt nooit iets, en met hem is het altijd haspelen. Ik verkies dat niet langer". De medelijdende vrouw was overtuigd, dat verdere pogingen geheel vruchteloos zouden zijn, want het was niet de eerste maal, dat haar man zoo opstoof over den armen werkman, die met den besten wil zijn huishuur niet kon be talen. Het was in't hartje van den winter; alles was met ijs en sneeuw bedekt, en slechts enke len bekommerden zich om het noodlijdende gezin van Ten Brinke (zoo heette de arme werkman). Geen enkel penningske was sedert lang door hem verdiend, daar hij werkeloos was, en daar enboven door te struikelen op den ongelukkigen weg zijn been had gebroken. Zijn zwakke vrouw was niet instaat uit werken te gaan en zoo moes ten zij geduldig afwachten, wat ze milddadig uit 'sHeeren hand ontvingen. Met bedrukte har ten gingen ze telkens den Zaterdagavond tege moet, waarop de huishuur er wezen moest. Zoo nu en dan werd hun nog eens geldelijke hulp geschonken, maar och, dit beliep zoo bitter wei nig maar toch, wat ze daar van maar even kon den besparen, dat werd bewaard om zoo het zijn kon den zoo strengen huisbaas hunne gewilligheid te toonen. Doch hiermee niet te vreden barstte deze in woede uit. Nog nimmer had er iets aan het geld ontbroken, als de man werk had en werken kon, maar nu, 't was een onmogelijkheid aan den gestrengen eisch te vol doen, wat hun zeer smarte. Lang hield de win ter aan, en Ten Brinke zag nog geen verbete ring in de toekomst. Eindelijk steeg het geduld van Verbeek ten top, 't was reeds acht weken zoo gegaan, en liij wilde nu doen zien, wie baas was. Op dringend verzoek zijner vrouw werd hiermeê nog gewacht tot den eerstvolgenden Zaterdagavond. Maar o wee, toen hij weer thuis kwam was hij niet tot bedaren te brengen. Nu denk ik me niet lan ger voor den gek te laten houden", riep hij brul lend uit. Anders altijd nog wat en nu niets meer; ze zullen er uitik ga dadelijk naar den deur waarder, nu is mijn geduld ten einde".. Och lieve man" riep de verschikte vrouw verslagen uit »heb toch meêlij met die arme stumpers, ze zijn zoo arm, bedenk toch dat wij 't van God om niet hebben ontvangen". »Met deze vuisten heb ik er voor gewerkt ik heb met niemand iets te maken, dat ze mijn eigendom zijn, dank ik me zeiven, en daarmee uit, ik zal zien wat ik doen kan". »Och man vraag toch, wat de Heere wil, dien we hebben te danken voor al, wat wij be zitten'1. Zwijg of ik zal je"en met liep de vrouw weg, zij wist, dat ze nu niet langer pa rels voor de zwijnen mocht werpen, want ze kende haar man te goed; ze liep de deur uit, naar één der buren. Wordt vervolgd.) Het stoomschip Rotterdamvertrok Zaterdag 27 Aug. van New-York naar Rotterdam. Het stoomschip Zaandamvan Amsterdam, is Zaterdag 27 Aug, te New-York aangekomen. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Mijnheer de Bedacteur! Mag ik UEd. een plaatsje verzoeken in uw veelgelezen blad, en wel om landverhuizers, die naar Koord-Amerika gaan, zelve te laten beoordeelen, of, ingevolge de vraag van Practicus, de bakens wel verzet behoeven te worden, welke vraag te vinden is in «Onze Eilanden, Kieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede, van Vrijdag 12 Augustus 1887," waar men in kan lezen, dat de Ant- werpsche postschepen de reizen naar New York van 3 tot 6 dagen minder doen dan de stoomschepen van de Kederlandsch Amerik. Stoomvaar t-Maatsch appij «Rond en eerlijk" zegt een geleerde, en evenzoo zal ik schrijven. De Bijnland vertrok den 30 Juli des morgens van Antwerpen en arriveerde den 9 Augustus te Kew-Yorkdus 11 dagen reis; De Kederland vertrok den 6 Augustus des morgens van Ant werpen en arriveerde den 18 Augustus te New-York, dus 13 dagen reis; de Belgeland vertrok den 14 Augustus 'smorgens van Antwerpen, en arriveerde den 24 Augustus te New-Yorkdus 12 dagen reis, de dagen van afvaart en aankomst medegerekend. Al dus deden deze stoomschepen geen reizen in 9 dagen, zooals wordt voorgegeven. Welk verschil bestaat er nu tusschen de vaart van Antwerpen en de stoomschepen der N. A. S. M. van Botterdam en Amsterdam naar New-York P Dan komt in genoemd stuk nog voor, dat uit Nieuwe Tonge den 13 Augustus 17 personen vertrokken, dat ook al bezijden de waar heid is; er waren er groot en klein maar 14; hoe de agenten der Bed Star Line aan die personen gekomen zijn, zullen wij daar laten, maar niet op eene wijze, zoo als het agenten van de Bond betaamt. Wat de behandeling aan boord der Antwerpsche stoomschepen aangaat, verwijs ik naar schipper L. van den Doel te Nieuwe Tonge, waar een brief ligt, door de vrouw van Jilles Moer kerk zelve geschreven en geteekend, waarin voorkomt, dat de bediening op genoemde stoomschepen veel te wenschen overlaat, en hunne voeding nog te slecht was voor de varkens. Bij genpemde van den Doel kan men ook aan de weet komen, dat Abraham Moer kerk van Dirksland in Antwerpen op eigen kosten moest logeeren voor het bagatel van 1,50 de persoon, groot of klein, zoodat, waar men in Dirksland minder behoefte te betalen, in Antwerpen het dubbele moest worden weergegeven. LANDVEBI-IÜIZEBS, OOBDEELT NU ZELVE. U, mijnheer de redacteur, dank zeggende voor de plaatsing dezes, teekent zich UEd. Dv. Dienaar, Nieuwe Tonge, 29 Aug. 1887. J. BöBEB. Agent der N. A. S. M. Stad a. Ii. Ilai-ingvlief, ran 2430 Aug. Bevallen: S. Knoops-Kieviets, dochter. OverledenJacobus Donkersloot, 7 m. Meaiwe Tonge, van 229 Ang> GeborenCornelia, dochter v. L. Zweeris en C. v. Vliet; Arend, zoon v. A. v. d. Vlugt en J. v.Antwerpen; Johannes Willem, zoon v. P. Boodzand en M. M. Oostdijk. OverledenJacob Panlus Vreeswijk, 5 w.; Jacoba Vrolijk, SO j.; Ma- rinus Kievit, 38 j. Oude Tonge, van 1731 Aug. Ondertrouwd: J. Lemkens 29 j. van Ilulst en C. van Noord 30 j.; L. Knaape 27 j. en L. A. Kuijp 19 j.; L. Osseweijer 23 j. van Stad a. h. Haringvliet en M. Eris 22 j. Geboren: Iluberdina, dochter v. J. Ver vloed en J. Terhoeve; Maria Magdalena, dochter v. J. J. C. de Lignie en L. J. Kanters. Overleden: Arendje Wittekoek, 78j. 6 m.; WillemDrooger, 4m.; Hermina Christina Baart, 9 m.; Trijntje Groenendijk 71 j. 6 m. Ridderkerk, van 1925 Aug. GehuwdD. van Affaire en C. van Leijen. BevallenB. v. Gemerden-Plaizier, dochter; M. Burgerhoudt-Onder- delinden, dochter; B. Noorlander-Sraouter, zoon; E. van Beek-Legerstee, zoon; G. de Waard-Sparreboom, dochter; H. v. d. Poel-Huizer, zoon; A. v. d. Spoel-Mol, dochter; K. Boubos-Noordzij, dochter. Overleden: E. Versteeg, 7 m.; N. Kranendonk, 82 j. 9 m.; L. Nou- wen, 68 j. 8 m. Christ. Ceref. Wierlc. Beroepen: te Enkhuizen, Ds. van der Sluijs te Eraneker. Aangenomen: naar Enschedé, Ds. Schuurman te de Leek. Door Gods goedheid voorspoedig bevallen van een welgeschapen JONGEN, M. M. DOORN, geliefde Echtgenoote van J. OOSTERBAAN. Middelharnis, 28 Aug. '87. Ter drukkerij van dit blad kan terstond een Leerjongen geplaatst worden. TE KOOP BIJ levert tegen concurreerende prijzen 4$ kt alle soorten van beveelt zich minzaamaan voor de leveringvan PSj f: MANUFACTUREN, als: enz. enz. Vjl fö- Een keurige collectie Stalen voorhanden TIE SOMMEliSMJK. OUDE ÏONGE, 26 Aug. Jarige Tarwe, 7,20 a 7,50, nieuwe. f 6,75 a 8,10; Gerst, ƒ4,25 a 4.80; Zaad, 8,25 a 8,75; Haver 2,a 2,70; Bogge, 5,10 a 5,60; Erwten, 7,a 8,min dere ƒ6,a 6,50; Ajuin, ƒ2,de 60 kilo; Aardappelen, 2, k 2,50; Boter, 0,75; Eieren, 0,04. Botterdam 29 Aug. TarweVlaamsche, Zeeuwsche, Elakkee sche en Overmaassche de beste ƒ7,40 a 7,80, goede en mindere ƒ6,80 k 7,30, Canada 0.00 a 0,00, Inl. Witte van ƒ0,tot 0,00 per 100 kilo, roode polder ƒ0,Nieuwe 7,50 a 7,75, mindere 6,80 k 7,40. Bogge: de beste 4,50 k 5,10. Gerst: (Nieuwe) Zeeuwsche, Flakkeesche en Overm. winter de beste ƒ4,80 k 5,mindere f 4,20 a 4,70, nieuwe dito Zomer de beste ƒ3,80 a 4/K)> mindere 0,a 0,Chevalier de beste 0,00 a 0,00 mindere 0,00 a 0,00, Inlandsche Winter van 0,dito Zomer 0,Chevalier 0,per 100 kilo. Haver: de beste 2,25 a 3,50, mindere 0,k 0,voorts Inl. van 0,a 0,per 100 kilo. Paardenboonende beste 5,50 a 6,mindere 0,k 0,00, Schapenboonen naar kwaliteit 0,k 0, Duivenboonen met kleinen handel 7,25 8, Bruine boonen de beste 9,50 a 11,50, mindere 0,00 k 0,00. Witte boonen de beste 6,50 a 7,75 mindere 0,00 a 0, Nieuwe Blauwe Erwten de beste 7,50 8,50, mindere 0,a 0,niet kokende 6,a 6,50. Koolzaad (Nieuw) vau 8,60 a 8,80 mindere 7,80 k 8,"50 Hennipzaad van 5,50 tot 6,50. Kanariezaad flauw in een doen. Het beste 9,a 9,50 minder 8,25 a 8,75; per 100 kilo 0,00 0,00. 29 Aug. Aangevoerd: paarden, veulens. 0 ezel, 157 vette runderen, magere dito, 111 vette- en graskalveren, 1644 schapen of lammeren, 690 varkens 0 biggen, 1 bokken of geiten. Runderen 1ste kw. 64 c. 2de kw. 60 c. 3de kw. 56 c., kalveren, lste kw. 82 e. 2de kw. 75 c., schapen, 1ste kw. 55 c. 2de kw. 50 c. alles per kilo; varkens, lste kw. 22c. 2de kw. 20c. 3de kw. 19 c. licht soort 18 a 19 c. per l/8 kilo. j; De binnenl. staatsfondsen hebben weinig ver andering opgeleverd. De buitenl. markt was weder vast gestemd voor Russische, die 1/i zijn opgekomen. Ook Turken waren beter, doch Peru, Portugal en Spanje iets flauwer. Russische sporen tamelijk en de Amer. markt in merkelijk flauwer stemming. HH. Verslaggevers gelieven hunne Nota in te zenden van het afgeloopen kwartaal, en bij ge brek aan materieel zulks te berichten aan DEN UITGEVER. in de Zuid-Hollandsche en Zeeuwsche Eilanden worden tegen iioogc provisie actieve perso nen gevraagd, om nog eens flink met dit blad te werken. Hoewel dankbaar voor de vele abonnees, kun nen er op iedere plaats, vooral met het aanstaande lees-seizoen, nog vele ex. geplaatst worden. Zij die zicli nu abonnceren, ontvangen ook met December a.s. de zoo keurigethans in bewerking zijnde Scheurkalender gratis. Levert tegen de goedkoopste prijzen alle soorten van BIEREN, STOUTEN, BENEVENS alsmede SPUITWATER in METAAL VRIJE SIPHONS. Bestellingen worden tot ieder dorp in dit eiland franco verzonden. MIDDELHARNIS, leveren zoolang de voorraad strekt tegen concurreerende prijzen. IN Concurreerende prijzen. Van af heden bestaat er bij den ondergetee- kende gelegenheid tot het die verkleurd zijn of welke men van kleur wil doen veranderen. Ook gekleurde goederen worden tegen de laagst mogelijke prijzen zwart geverfd. Van de aan mij toegezonden goederen per postpakket worden de onkosten hij de terug zending vergoed. Hopende dat van deze gemakkelijke aanbieding menigeen zal profiteeren, teeken ik gaarne in afwachting, TJEd. Dw. Dienaar, Abusivelijk vergat de zetter het woord «gehuwd" te plaatsen in de Burg. stand van Bruinisse, op 12 Aug. 11. No. 76. Vandaar kwam J. de Waal en D. Olree, in plaats van gehuwd, ouder de overledenen te staan. We verheugen ons in dit abuis, dewijl genoemde personen nog in het heden der genade zijn. (Uitgever.) Jtfed* MervKerft* Beroepente Denekamp, Ds. Jolles te Noordwijkerhout; te Stavoren, Ds. Waardenburg te Kolderveen; te Beuningen, c.a. (toez.) Ds. Klin kenberg te Goor; te Barneveld, Ds. Gewin te Utrecht; te 's Gravemoer, Ds. Wassenaar te Oosterwierum; te St. Philipsland, Ds. Goeree te Kerk- werve; te Brielsch Nieuwland, Ds. Slotemaker te Kedicheni; te Weesp, (cl. Amsterdam) Ds. Hattiuk te Apeldoorn (Geld.); te Nijland, (cl.Sneek) Ds. Kalkman te Monster (cl. 'sHage); te Spijk, Ds. Kan de Beer te Hei en Boeikop. Bedankt: voor Benkum, (cl. Arnhem) Ds. Kijftenbelt te Hoevelaken (Geld.); voor de Lier, (cl. 's Hage) Ds. Wildeboer Jz. te Benthuizen (cl. Leiden); voor Varik, (cl. Zalt-Bommel) Ds. v. Haselen te Zoeterwoude; voor Zuiderwoude, Ds. Laurman te Zunderdorp; voor Altforst en Appel - tern, Ds. van den Berg te Wel en Ammerzoden c.a. De kerkeraad der Ned. Herv. gemeente te 's Hage, heeft den treurigen moed gehad de hecrenA. M. de Blauw Sr., C. D. v. Schou wenburg, L. W. O. Keuchenius, C. H. Thomassen k Thuessink vau der Hoop, P. J. Platteel, J. de Bidder, J. P. de Buijter, «zich noemende" ouderlingen J. H. Eijhergen, E. A. Hermanie, J. Heus en D. J. Krekel ■•zich noemende" diakenen bij de doleerende gemeente te 's Hage, van hun lidmaatschap der Ned. Herv. kerk te ontzetten. HANDEL IN Levert tegen zéér voordeeligeprijs puik werkende, weinig trekkracht vereischende en elk ander fabrikaat overtreffende, In werking te zien bij den Heer C. DE GRAAFP, te Sommelsdijk.

Maas- en Scheldebode | 1887 | | pagina 3