CHILI-SALPETER, s* DE MARTELARES VAN LVON, OUDERS EN VOOGDEN. JACHTHOND Machinaal Wagensmeervet. ten. ten. Sommelsdijk. Dinsdag jl.ongeveer 7 uur 's avonds viel het zoonjte van R. Gouswaard al spelende in de haven alhier. Al spartelende kon hij zichzelf op het droge brengen. stad a. h.Haringvliet. 't Schijnt dat alhier de lust om naar Amerika te gaan begint te ver minderen. Ook vernemen wij dat sommige huis vaders, die hun huisgezin hier achterlieten, be proeven zullen terug te komen. Ooltgansplaat, 1 Aug. Heden avond had alhier de verkooping plaats van den inboedel van den kastelein P. van Putten, die met vrouw en den smitsknecht naar Amerika (Patterson) vertrekt om hun geluk te beproeven. Nieuwe Tonge, 2 Augustus. Zondagavond was het zoontje van den landbouwer A. G. in de schuur aan het spelen en had het ongeluk van de tilbalken op den dorschvloer te vallen, met het noodlottig gevolg, dat hij zijn arm brak. Oude Touge. Tot zetter der dir. belastin gen alhier, in de plaats van wijlen den heer G. van Schouwen, is benoemd de heer J. van Schou wen. Melissaut. De door het algemeen armbe stuur der gemeente aan den gemeenteraad ter goedkeuring aangeboden begrooting van inkom sten en uitgaven voor 1888, is door dezen goed gekeurd tot een gelijk bedrag van ƒ2476,67. Herkingen. Een uitdeze gemeente bij schip per Venema varend jongeling, genaamd H. de Geus, had het ongeluk, tijdens het vaartuig te Lage-Zwaluwe lag, van het dek in het ledige ruim te vallen, tengevolge waarvan hij zijn arm brak. Zuidland. De gemeenteraad alhier heeft op de Breestraat eene particuliere pomp met filtreer doen plaatsen, zoodanig dat in geval van brand, men de spuit op dezelfde welput kan plaatsen. Van harte juichen wij deze handelwijze toeniet alleen voor het gemak der omlaagwonenden maar voor de geheele bevolking is een filtreer onmisbaar. Bruinis se, 29 Juli. Ten vervolge op mijn bericht van 18 Mei 11., betrekkelijk den diefstal gepleegd bij een winkelier alhier, en van de portemonnaies, is door de rechtbank bevolen, dat J. L. in een Rijks-opvoedingsgesticht zal worden geplaatst, tot den leeftijd van 16 jaren. Naar wij vernemen zijn J. L. en diens vader van dat vonnis gekomen in hooger beroep bij het gerechtshof te 's Gravenhage. Ingezonden stukken. Burgerlijke Stand. Kerknieuws. Marktberichten. Oesterlbeurs. BEURS VAU AMSTERDAM. Correspondentie. Wij vest'gen de aandacht van onze geachte lezers op eene voor dit blad opzettelijk vervaardigde reeks Feuille tons, van de hand des heeren VAN DER HAM, die ons reeds zoo menigmaal een boeiend verhaal leverde. De nieuwe serie vangt aan met eene geschiedenis uit het jaar 177, met welke wij de volgende week D.V. hopen te beginnen. de uitg. Advertentiën. 'doopt in den den Zoon, Hebben de [ie kinderen In op te voe- ers, zonder unne kinde- e naam van .e Gods, als smd woi'den. maar geen ■nd, als Gods nam. Neen, |as de school an de libe- ,zer als hij met zijn jas kon hij zijn zou men énestet, die zou zeg- Maar liij land te zijn, Ider van kin- in uitgaan? olgend maal Hendrik. uur, brak -Beierland, tan A. Pleit enken, zoo- urtje geheel men niets is de brand iven. Alles [>p de kruis- pd zoo door ringd, dat leschermde. ren aan het de ander. Itermate on- zijn makker De dren- maar het er met een drie maan- Jrerschijnsel. jichtigen bij IrcL tr. gemeente E. K. A. jsrtrouwbare len voor de ,n Augustus plaats heb- Itelling van Maandag- lar worden biet de libe- en, te hou- )r. A. Pier- |L. W. C. der bespre- |e heeft dit schrijven, |an vroeger telling van een daad ide aan te innengeko- Dunard lijn, rijf uur v.m. ,glijk hooge zeer slecht In en mist. gezien, kon boven de Hij zegt: zijn, even- •ootje voor- bakboords- ie. zestig voet it aan dek |en door het olgden. De len gebro- aan stuk larden nim- Onder de luit waren, iniekan- ak gewekt, dek, ver lagen op ïiersgoede- imand was jJN. Augustus, im. zullen gemeente i patenten, In den vroegen Woensdagmorgen ontstond er brand bij den bakker L. van Es, in de school straat alhier; door het aanbrengen van eenige emmers water was de voortgang spoedig gestuit. De schade is gering. Opnieuw maakt zich een zestal personen gereed voor de reis naar Amerika. Schaarschte van werk is bij velen de aanlei ding. Yele arbeiders zijn reeds 4 a 5 weken zonder werk. De gelukkigen die nog konden voort- werken, ontvangen als dagloon 80 cent! Dezen onhoudbare toestand in Augustus doet gewis velen met zorg den winter tegengaan. De te houden maneouvres op het fort Prins Frederik etc. alhier, zijn bepaald van 17 tot 27 Augustus as. door ruim 200 man, uit te voeren op kleine schaal, onder commando van 1 kapitein en 8 officieren. Het schip, in het voorjaar in het Volkerak alhier gezonken, is door Joh. v. Gelderen, van Goedereede, op het drooge gebrachtde datum der verkoop volgt later. Een ander schip, in het voorjaar op de Zand plaat in het Volkerak gezonkenis door den aannemer Tak, van Goedereede, opgeruimt door middel van dynamiet. De arm is door een te dier plaatse wonend ge neesheer gezet geworden. Door den kerkeraad alhier is weder het zeker niet ongewone, doch ontmoedigende bericht ontvangen, dat Ds. Wolff te Odijk, voor het be roep naar deze gemeente bedankt. Tot kerkvoogd der Ned. Ger. kerk alhier, is in plaats van den heer I. Luijmes, die als zoo danig heeft bedankt, gekozen de heer A. Haze- jager, notabel dezer gemeente, die zich deze be noeming heeft laten welgevallenzoodat er eerst daags door mansleden eene verkiezing zal moeten plaats hebben, voor de daardoor ont:tane vaca ture. Ter gemeentesecretarie alhier is voor een ieder ter inzage nedergelegd, de rekening der gemeente over het jaar 1886. De ontvangsten bedroegen ƒ19157,40; de uitgaven 17318,035. zoodat een batig slot overblijft vanƒ 1844,365, De garnalenvangst kan weder als geëin digd worden beschouwd. Over 't algemeen kan men zeggen dat de verdiensten onbevredigend zijn geweest. De pannen voor de oestercultuur zijn weêr allen te water. Niettegenstaande de pannen min der waard zijn, worden er nog al veel gelegd. Men schat het aantal op ongeveer 272,000 stuks. Met den aanslag van oesterbroed staat het niet gunstig, men telt slechts 5 a 6 broedjes op één pan, een enkele uitgezonderd, waarop er 10 voor komen. In de heden gehouden zitting van den ge meenteraad, legt de voorz., namens B. en W., de gemeente-rekening over 1886 over, en biedt de begrooting van het burg. armbestuur, voor 1888 aan; op voorstel van den voorz. zullen deze commissoriaal worden onderzocht, door A. v. d. Berge, W. v. d. Berg, G. Hage, Elenbaas, Jumelet en J. v. d. Berg. Op de bezwaarschriften tegen den aanslag ia den hoofdelijken omslag voor 1887 is na onderlinge discussie besloten over te brengen: A. Koene van kl. 18 naar kl. 19; J. de Groen van kl. 16 naar kl. 17; L. Muller van kl. 16 naar kl. 17 Jb. Kik Az. van kl. 20 naar kl. 21J. Voorbeijtel, Johs. Padmos Mz., Johs. v. d. Berg Mz., J. Goudzwaard, Wed. J. L. Mul ler, Adr. Jumelet Anthz., 0. Padmos Janisz. in hunnen aanslag te behouden, en J. Bal Cz. van het kohier af te voeren. Tot leden van het stembureau bij de a.s. verkiezing van een lid der Tweede Kamer van de Staten-Generaal zijn benoemd de heeren C. Hage en W. Jumelet. Tot plaatsvervangers (ook voor mogelijke herstemming) zullen zitting ne men, de leden van den raad naar ancienneteit. Op voorstel van B. en W. zal een trottoir in aansluiting met die van de Molenstraat, langs de woning van de Wed. M. Hage tot en met de nieuw gebouwde woningen van Zoeter, ge legd worden. Voorts werd besloten, om aan den oostelijken achterweg van de Molenstraat, in aansluiting met het bestaande riool, een riool te leggen langs de daar naast gelegen erven van van Vessem en Beekman. Op de gewone rondvraag, antwoord het raads lid Hage, dat de jeugdige hoornen langs den grintweg door de belegging met koele slootaarde zich gunstig ontwikkelen, doch dat sommige boompjes die van de droogte veel hebben gele den, het opnieuw beleggen met koele aarde en besproeien water dringend behoeven. Dienovereenkomstig wordt besloten, waarna de voorz. de vergadering sluit. Zaterdagavond jl. hield de afdeeling Brui- nisse van de vereeniging ter bevordering der Nederl. visscherij eene vergadering, waarin be sloten werd tot het indienen van een adres, hou dende verzoek, om, aangezien het voor de vis- schers, tevens pachters van de Z. H. oester- en mosselbanken in de rivier »De Grevelingen", die voor 5/e gedeelte gevestigd zijn in deze ge meente, hoogstmoeilijk is om bij nacht het vaar water dïr Hals op te varen, en dat dit niet an ders dan door tasten op de Veermansplaat kan geschieden en alzoo de vaart niet zonder gevaar is, op den waterkeerenden dijk van den polder Sirjansland tegenover de Veermansplaat een lan taren met rood en wit licht te plaatsen, die bij zonsondergang ontstoken wordt. Dat zij dit verzoek doende, tevens wijzen op het groot belang der zaak, vermits voornoemde visschers alhier woonachtig, ruim een halve ton gouds in die Dominiale banken, als jaarlijksche pacht betalen, mag wel als een reden aange merkt worden, dat zij verzoekt dat vanwege den staat in die behoefte worde voorzien. In de heden avond alhier gehouden ver gadering der liberale kiesvereeniging tot het stel len van een candidaat voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, werd met algemeene stemmen gekozen de heer J. J. v. Kerkwijkterwijl tot afgevaardigden naar de centrale vergadering te Zierikzee werden geko zen de heeren C. M. Voorbeijtel en A. M. v. Po- pering. Gemeenteraadsverkiezingen en Herstemmingen. Stad a. h. Haringvliet. De op 19 Juli gekozen raadsleden hebben hunne benoeming aange nomen. Oude Tonge. Gekozen de heer D. A. Arends. Nieuwe Tonge. Gekozen H. v. Es en A. v. Ees teren. Herkingen. Gekozen D. Gebuis met 11, tegen 4 stemmen op P. Soeteman. Alle aftredende leden zijn dus herbenoemd. Melissant. De heeren K. Kwak en J. Bo'sschie- ter hebben hunne benoeming tot gemeenteraads leden aangenomenop 28 Juli werden hunne geloofsbrieven onderzocht en tot hunne toela ting besloten. Stellendam. Gekozen David Zaaijer met 20, te gen 10 stemmen op A. v. d. Vlugt. Eerstge noemde zal als raadslid zitting nemen. Goedereede. Gekozen Chr. v. Wijk met 25, te gen 9 stemmen op G. Joppe. Eerstgenoemde zal als raadslid zitting nemen. Ouddorp. Gekozen Willem Voogd Kz. met 44, tegen 34 stemmen op Pieter Kaptein Jz. Zuid-Beijerland. Gekozen J. Boender met 44, tegen 40 stemmen op J. Ver rijp. Bruinisse. De geloofsbrieven van de gekozen raads leden werden onderzocht en tot hunne toela ting besloten. Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Den WelEd. Heer Redacteur der «Maas- eiii$Sclieldebode." Nieuwe Tonge, 2 Augustus 1887. "WelEd. Heer Bij deze verzoek ik u beleefdelijk, als Ingezonden Stuk te willen plaatsen in uw eerstvolgend nummer bet volgend Verslag der Open bare Gemeenteraadsvergadering te Nieuwe Tonge op Zaterdag 30 Juli, 1887, ten tien ure. Present de Burgemeester-Voorzitter, de beide Wethouders en de 5 raadsleden. (De vergadering wordt ook door publiek bijgewoond). 1. De Secretaris leest de notulen der raadsvergadering van 20 Juli, 1.1. voor. Op de vraag des Voorzitters of iemand aanmerking op die notulen heeft, antwoordt het raadslid H. rik kan die notu len niet goedkeuren, mijnheer de Voorzitter, dewijl de antwoorden op mijne in de vorige raadsvergadering gedane vragen van heel anderen inhoud waren, dan die in de gelezen notulen voorkomen". Overigens geeft niemand bezwaren tegen dezelve te kennen, zoodat zij met 6 tegen 1 stem worden goedgekeurd. 2. De Voorzitter stelt nu aan de orde de behandeling der Ge meente-Rekening over 1886 en benoemt eene kommissie van 2 raadsleden om de bescheiden na te zien. Raadslid H. «Mijnh. de Voorz.! Ik stel voor, die bescheiden te laten rondgaan, zooals we hier zitten, dan kan elk der leden zich overtuigen, ten einde te kunnen goedkeuren". Voorz. «Wat moet daarvan komen als ieder lid die stukken moet zien?" Rid. H. «Wel, klaar komen Voorz. «Maar vertrouwt gij dan de kommissie niet?" Rid. H. «Daarvoor spreek ik niet, mijnh. de Voorz., maar ik wensch niet op eens anders briefje de Rekening goed te keuren". Voorz. «Maar daar hebt gij bescheiden!" Na bezichtiging van de vóór hem liggende staten, zegt het raads lid H.«Dat zijn niet de bewijsstukken, die ik bedoel, mijnh. de Voorz.! ik bedoel de bewijsstukken, die thans in handen der kom missie ziju. Ik begrijp niet, welk bezwaar tegen mijn verzoek kan bestaan". Nadat de Secretaris een oud uitziend document heeft van boven gehaald en aan den Voorzitter overhandigd, zegt de Voorz., het stuk inziende«Het Reglement van orde bepaalt, dat met goed keuring van 4 leden de Voorz. eene kommissie van 2 leden kan benoemen om de Rekening en de bescheiden te onderzoeken". Z.E.A. vraagt nu aan de 2 reeds tot kommissie benoemden en nog 2 an dere leden of zij die benoeming goedkeuren, welke vraag door dezen bevestigend beantwoord wordt. Rid. II. «Toch moet ik verzoeken, mijnh. de Voorz., ook mij inzage der bewijsstukken te geven". Voorz. «Gij kunt ze krijgen nadat de Rekening afgeloopen is". Rid. H. Maar mijnh. de Voorz.! de gemeentewet zegt toch: «de Raad onderzoekt de Rekening zonder uitstel". Ik kan toch niet onderzoekeu, zoo mij inzage der bewijsstukken geweigerd wordt Voorz. «Ga maar door met de Rekening, Secretaris!" Aan welk verzoek deze voldoet. Toen de voorlezing genaderd was tot voorbij den post «School gelden", is het raadslid H. begonnen, iets te vragen, waarop de Voorz. zegt: «Die het woord verlangt, moet het mij eerst vragen*. Rid. H. «Dan vraag ik het woord, mijnh. de Voorz.!" Voorz. «Dat weiger ik". De voorlezing kan nu vlug van stapel loopen, maar bij hethoo- ren noemen van een post. «Andere Ontvangsten ad. ƒ100", waagt het raadsl. H. toch te zeggen: «Als ik het woord mogt hebben, mijnh. de Voorz.zou ik vragen, welke ontvangsten daarmede be doeld worden". Waarop de Voorz. nu op behoorlijke wijze ant woordt: «Die ƒ100 zijn ontvangen van de Dïakonie en strekten tot kwijting van den 6en termijn als bijdrage in de kosten tot stichting van eene woning voor den geneesheer der gemeente". En nogmaals, bij den post «Assurrantie ad. ƒ57,03, onderwindt raadsl. H. zich, te vragen, bij welke Maatschappij de gemeentege- bouweu geassureerd zijn. Voorz. «Dat weet ik niet uit mijn hoofd,bij Tiel, is 't niet, Secretaris Secr. «Bij Tiel en ook bij Zutfen." Rid. H. «En hoe hoog zijn dezelve geassureerd?" Voorz. «Dat kan je wel zien uit de premie, die betaald is!" Rid. II. «Indien ik ook de premie per mille wist, zou ik dit misschien kunnen berekenen, maar nu niet". Voorz. «Ga maar door met de rekening, secretaris!" Naafloop der voorlezing van de Rekening ten bedrage van 10244,89 en in Uitgaaf van9582,64 met een goed slot alzoo van 925,25 vraagt de voorz. «Heeft iemand aanmerking op de Rekening P Zoo niet, dan stel ik voor, ze aldus voorloopig vast te stellen." In rondvraag gebracht, wordt de Rekening voorloopig vastgesteld met vier tegen 1 stem, van raadslid II., die verklaart, zijne goed keuring niet te kunnen verleenen, dewijl hem inzage van de noodige bewijsstukken gewijgerd werd. Nadat op 's Voorzitters vraag niemand het woord meer verlangde, sloot ZEA. de vergadering. 'tWas kwart vóór 11 ure geworden. Dankend voor de verleende plaatsruimte, verblijve met achting UEd. Dienaar, J. HOUTAAR. Jliddclharai», van 2127 Juli. OndertrouwdA. Klein 21 j. en C. Arensman 21 j. GeborenPaulina, dochter v. N. Buth en A. Rooy; Arend, zoon v. IC. v. Es en J. Braber; Elizabeth, dochter v. G. J. v. d. Berg en H. Noor- dijk-, Huibreckt Leendert, zoon v. L. v. d. Valk en A. Pieterse-, Jacob Pieter, zoon v. J. Timmers en P. J. Mijs. OverledenPieternella van Groningen 19 j. Deii Bommel, van 1226 «Wulf* Ondertrouwd: A. v. Prooijen 25 j. en A. Visser 21 j.; A.v.Tilburg 29 j. en M. W. Legiersè 22 j. GeborenAdrianus Jacobus, zoon v. P. Jacobs en C. J. Heestermans; Neeltje, dochter v. G. du Pree en C. Kievit; Teunis, zoon v. D. de Leeuw en M. Kievit; Leendert, zoon v. C. C- Lodder en M. Kroon. Overleden W. M. Delwarel, 65 j.; levenl. aangeg. kind v. A. Kerp en W. Brands. Melfssant, van 127 Juli. GehuwdJ. v. Bodegom 25 j. en P. v. Oostenbrugge 21 j. GeborenMarinus, zoon v. G. Klink en L. v. Prooijen; Elizabeth, dochter v. H. J. Keijzer en M. Bakker. Stellendam, van 923 dull. OndertrouwdL. v. d. Blom 23 j. en L. Kreeft 29 j.; K. Kievit 24 j A. v. d,Ree 26 j. GeborenGerardus, zoon v. A. Janse en L. Nijland. Ridderkerk, van 2228 Juli. OndertrouwdL. de Jong 46 j. en A. W. Huizer 30 j. BevallenG. Fagerdijk, dochter; J. de Zeeuw-Prins, zoon. OverledenP. Boele 60 j. 5 m.; P. Lagendijk 8 m.; P. Oostiander 6 m. Ücrf. tterv* 1iet'U* Beroepente Vlaardingen, (cl. Rotterdam) Ds. Ulfers te Oldemark en Paaslo (cl. Kampen); te Eist, (cl. Wijk-bij-Duurstede) Ds. Hattink te Apeldoorn; te Workum, (Er.) Ds. Leenmans te Staphorst; te Valken burg, Ds. Eringa te Gaast (Er.); te Zoetermeer en Zegwaard, (cl. 'sHage) Ds. Bootsma te Lunteren (gem. Ede); te Koudum (Fr.) Ds. Leenmans te Staphorst. Aangeno nennaar Dieren, (cl. Arnhem) Dr. van Lennep te Hoen- derloo (Geld.) Bedanktvoor Vlaardingen, (cl. Rotterdam) Ds. Ulfers te Oldemark en Paaslo (cl.Kampen); voor Akkooi, Ds. Metz Jr. te Giesen-Nieuwkerk; voor Rozenburg, Ds. Peter te Serooskerke; voor Uitgeest (cl. Haarlem) Ds. Fortuin Drooglever te Neede ycl. Zutfen); voor Tholen, (cl.Zierikzee) Ds. Klaarhamer te Montfoort (cl. Utrecht); voor Schipluiden Ds. Tichel man te Leidschendam. ChristCere/. Merk. Beroepen: te Arum, de heer J; W, Wecligelaer Theol. Cand.te Haarlemmermeer (o.z.), Ds. Kaptein te Workum. Aangenomen naar Koevorden, Ds. v. Apeldoorn te Katendrecht. Bedankt: voor Enkhuizen, Ds. van der Linden te 'sBosch; voor Bierum, Ds. Vos te Veendam; voor Zuilicliem, Ds. Dee te Kockenge; voor Sliedreclit, Ds. van der Sluis te Franeker. Men verzoekt ons, schrijft de Standaard, er de aandacht op te vestigen, dat niet de gemeente nog ook een deel der gemeente van Oud- Beierland het Synodaal verband heeft verbroken, maar dat de pre dikant Ds. van Coevorden Adriani'voor zich alleen het Synodale juk heeft afgeworpen, en zich metterwoon te Utrecht heeft gevestigd, Te Oud-Beierland bestaat dus tot nog toe geen Ned. Geref. kerk Winterswijk, 28 Juli. Onlangs hebben twee leden van de Ned. Ilerv. kerk alhier den kerkeraad uitgenoodigd om het werk van de reformatie der kerk ter hand te nemen. Zij hebben geen antwoord gekregen, zoodat er voor hen overbleef zelf de zaak aan te vatten Onder leiding van den consulent Ds. J. H. F. Gangel te Aalten, werd een vergadering gehouden om een kerkeraad te verkiezen. Naar Jes. 1 bepaalde de consulent de aanwezigen vooraf bij de beteekenis van de verkiezing en den omvang van de roeping van dien kerke raad. Daarna werden gekozen tot ouderlingende Brs. J. Elferdink en G. W. te Voort wis, en tot diakenende Brs. B. W. Gijsbers en G. H. Kappers, die de benoeming hebben aangenomen. Nadat zij, voor zoover zulks mogelijk is onder de zich hier openbarende omstandig heden, der gemeente zullen zijn voorgesteld, zullen zij eerlang, tenzij er ongedacht bezwaren bij den consulent mochten ingebracht wor den, door dezen in hunne ambten worden bevestigd. Rotterdam 1 Aug. TarweVlaarasche, Zeeuwsche, Flakkee sche en Overmaassche de beste ƒ8,30 a 8,70, goede en mindere ƒ7,20 8,20, Canada 0.00 a 0,00, Inl. Witte van 0,tot 0,00 per 100 kilo, roode polder 0, Roggede beste 5,25 5, 5,50, mindere 4,80 k 5,20. Gerst(Nieuwe) Zeeuwsche, Flakkeesche en Overm. winter de beste 4,40 k 4,50, mindere 3,10 a 3,90, dito Zomer de beste ƒ0,00 0,00, mindere 0,a 0,Chevalier de beste 0,00 a 0,00 mindere ƒ0,00 a 0,00, Inlandsclie Winter van 0,dito Zomer 0,Chevalier 0,per 100 kilo. Haverde beste 3,a 3,40, mindere 2,5, 2,90, voorts Inl. van 0,a 0,per 100 kilo. Paardenboonende beste 5,00 a 5,60 mindere 0,k 0,00, Schapenboonen naar kwaliteit 5,70 k 6,10. Duivenboonen met kleinen handel 7,00 a 7,75. Bruine boonen de beste 9,50 a 11,50, mindere 0,00 k 0,00. Witte boonen de beste 6,50 a 7,75 mindere 0,00 a 0, Blauwe Erwten de beste 6,75 k 7,75, mindere 0,a 0, niet kokende 6,00 a 6,25. Koolzaad (Nieuw) van 8,60 a 8,80 mindere 7,50 k 7,75. Hennipzaad van 5,50 tot 6,50. Kanariezaad flauw in een doen. Het beste ƒ9,a 9,50 minder 8,25 k 8,75; per 100 küo 0,00 0,00. 1 Aug.^Aangevoerd: paarden, veulens. 0 ezel, 88 vette runderen, magere dito, 97 vette- en graskalveren, 1655 schapen of lammeren, 701 varkens 0 biggen, bokken of geiten. Runderen 1ste kw. 66 c. 2de kw. 62 c. 3de kw. 58 c., kalveren, lste kw. 85 c. 2de kw. 75 c., schapen, 1ste kw. 56 c. 2de kw. 50 c. alles per kilo; varkens, lste kw. 19c. 2de kw. 18c. 3de kw. 17c. licht soort 18 k 19 c. per J/2 kilo. OUDE TONGE, 29 Juli. Tarwe, 8,— a 3,20; Nieuwe Gerst, 3,75 a 4,25; Erwten, 6,k 6,75; Haver, 2,a 3,Boter, 0,65; Eieren, 3,50; Aardappelen, 3,k 3,70. IERSEKE, 29 Juli. Veel aanbod: Weinig vraag. Verkocht oud afsteeksel 1, uit te ziften ƒ1,60, van den grond 3 de duizend. koers van koers van 3 Aug, 27 Juli3 Aug. Percent Laagste. Hoogste. Staatsleeningen. Nederl. Cert. N. W. dito Oostenrijk. Papier Zilver Rusland 77 80 Hongarije 1881 Portugal 53/84 Spanje perp schuld Turkije geprev. geconv Egypte oblig. 1876 Venezuëla 1881 S. 31/2 5 5 4 4i 4 4 5 FINANCIEELE ONDERN. Ned. Afr. H. V. aand. Ind. Landb. Maats. Obl. 5 Hong. Ternes Eega Ehal 5 SPOORWEGLEENINGEN. Holl. IJz. Spoorw. aand. Oblig. 4 Rhijn Spoorw. aand. Oblig. 3 Italië. Zuid Itl. Oblig. 3 Rusland Gr. Spw. Aand. 5 Baltische 3 Ch. Azow. 5 Zuid West 5 Amer. Chesap Ohio Spw. 5 Florida Transit6 do B. 5 Miss K Texas 7 N.York Pens Ohio 6 South. Pacific 6 Louis Nashville 6 Grand Trunck St. Louis Cairo (mobile) Buffalo Phiad. shares Chesap Ohio B. 6 Francisco shares 73 73 73 'J8 98 98 65 65 65 66 66 6672 98 98 987, 76 77 76 80 80 80 54 54 55 62 62 63 67 67 68 14 14 147. 74 73 74 40 V2 40 407, 85 85 85 93 '/a 937» 94 77 77 78 148 148 148 1027s 102 1027, 80 80 80 97 97 97 60 60 61 115 1147» 115 58 57 53 96 96 96 54 54 53 106 1057, 106 78 78 78 52 52 54 112 112 112 109 107 109 112 112 112 114 114 114 92 92 92 74 74 74 20 20 20 72 73 72 76 76 7672 Wegens plaatsgebrek moest ditmaal Veel achter blijven ook de ingezonden stukken van N. Tonge en Sommelsdijk moesten daardoor tot een volgend nummer blijven liggen. Een Rijkstelegraaf- en Postdirecteur, in de prov. Z.-Holland, in het bezit van de beste hulp middelen, wenscht zich te belasten met de op leiding van een jonghiensch tnsschen de 16 en 20 jaren, voor verlichte examens in de heide diensten. Goede gelegenheid tot huisvesting. Eenige kennis van de Fransche taal strekt tot aanbeveling. Brieven franco, letter IV., aan het bureau van dit blad. Iemand zag zich gaarne geplaatst als Koet sier of iets dergelijks, van goede getuigen vor- zien. Adres O. CORNELISSEN, aan het Veel te Tholen. Gevraagd een Dienstbode, als meid alleen,te Klundert, loon 75 a 80 gulden per jaar metverval. Eerlijkheid en be- Jcendheid zijn vereischten. Zich te adress seeren met franco brievennder motto dienstbode" aan het Post- enTelegraafkantoor te Klundert. Wordt gevraagd, door Huwelijk van die van heden, een alleszins bekwame Keukenmeid, tegen hoog salaris. Adres motto keukenmeid" Bureau van dit blad. Te koop aangeboden een goed gedresseerde zonder gebreken. Reflectaties worden ingewacht, onder het motto Jachthond", aan het bureau van dit blad. levert steeds tegen concurreerende prijzen: Prima kwaliteit ECHTE BLANKE BERGER-LEVERTRAAN. Direct geïmporteerde 230 PERU- en KLAVER-GUANO'S, en verder alle soorten van KUNSTMESTSTOFFEN.

Maas- en Scheldebode | 1887 | | pagina 5