8 Cent per Kilo. jlATTH. BE &RAAFF, te SemeMiJ Jl. DE GRAAF Mail, te SemelsBJ ason&Hamlin, Estey OUDERS EN VOOGDEN. St. Annaland. De uitslag der verkiezing van twee leden voor den gemeenteraad alhier was als volgtaftredende leden. P. Kodde en 0. Steijn; aantal kiezers 121. Uitgebrachte stemmen 102. Hiervan verkregen P. Kodde 59, en J. Zandee 60 stemmen. De heer C. Steijn verkreeg er 49. Ouwerkerk. Ter aanvulling der ontstane vacaturen in den gemeenteraad zijn alhier ge kozen de heeren J. Romeijn, J. Zemsom en B. Giljan. N i euwerkerk. Gekozen als leden voor den gemeenteraad alhier, de heeren: 0. v. Oeveren, A. Mol en J. v. Poortvliet. Oosterland. Alhier werden voor den gemeen teraad gekozen de heeren: A. v. d. Have,bur gemeester, Jan Flohil en E. E. Vleugel-Schutter. Scherpenisse, 19 Juli. Van de 102 kies gerechtigden leverden bij de stemming van he den voor leden van den gemeenteraad 79 kiezers hunne biljetten in. Herkozen werd de heer: A. Hartog Sz. met 52 stemmen. Herstemming moet plaats hebben tusschen J. Hage Wz. (aftr. lid), die 36, Q. Hage met 23, J. Duijnhouwer Dz. die 22 en M. Vos die 20 stemmen verkreeg. Verder werden er nog enkele stemmen op ver schillende personen uitgebracht, er was een bil jet blanco. Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. kerknieuws. Marktberichten. lisschcrij. Middelharnis. Gepasseerde week vertrok ken vanhier naar zee, veertien visehsloepen, en kwamen na de laatste opgaaf binnen: H. de Waard, met 107 ton 37 schellevisch; M. v. Delft, 114 ton; A. de Groot, 85 ton; J. Taaie 102 ton, 13 ton leng en 29 ton schellevisch; de drie laatste vertrekken heden 28 Juli weder naar zee. Oesterbeurs. Beurs van Amsterdam. Advertentiën. J. KLEIN Js. te SOMMELSDIJK, en Bieren, j Dubbel Gerstebier 12 Ct. p. flesch. MANUFACTUREN, als: [Lakens, Bukskings, Wollen Stoffen,] M. BE ©AST, Sommelsdijk. SEHAPHINE-ORGEL, A. J. BE WIT, Zoetemelksche Graskaas. P. DE WIT, te N.-Seharwoude. -4, loodelijken af- te Peteston, in \an Leader als een kind dat lest, werd kort direct van het was de arm en len, en daarna |oor de gifstof dag en nacht |ijven, en zijn scheurend. De einde aan dat iwijs van over schrijven aan de onwaar- gebracht werd, ran vaccinatie" pze wreede en tis geliefd kind het Parlement oor publicatie, en nemen." e van kinderen im der ouders ?rde kind, met erger tyrannie ït wetenschap dat de vaccine ;en de pokken D.H. 'Ill ('II. sns het breken den heer A. bhol. Gelukkig en kwamen de ien schrik vrij. ,af en Ge- and enz. onder [oogstmijnende al ven, gelegen |nd. aogzand alhier heer Bertram >or zijn hoofd- fijdag jl. werd i bekend mans- pan ontbinding ij was gekleed zeroenen,een rt laken broek |an de naakte in zijn zakken 3n zakdoek, en dat het was |ionitor Draak, Tuli jl. op de an S. B. over haar arm te 70 jaar kre- stonden tegen- jan J7 3 j. keel en deze in den duim. kon er geen |rden. lochtertje van iet iets wilde Jmdbouwer W. ch het ergste een schamp lingen in het zoontjes van ïrtje; de oud van genoemd Lem zoodanig, en geruimen irkeerde, des- illijk genees- stand op he en avond had chen een man amen de mes- uit te voeren; die juist uit en der messen zakte. Naar geruimen tijd werd dadelijk ond geraakte pelende onder een der die- het beest ge rm en belang en verdere jaar, even- het ongeluk der woning dat bij het ie dood kon Ier week zal uisgezin naar rkiezing voor ;etal kiezers strekte meer derheid 73. Herkozen de aftredende ledenJ. C. Bos met 97, B. Plaisier Jz. met 88, Adrs. Plai- zier Bz. met 76 stemmen. Herstemming tusschen de heeren L. v. d. Waal (aftredend lid) en M. P. Boele Pz., elk met 64 stemmen. Verder ver kregen M. Plaizier Az. 62, C. v. Nes A.Rz. 47, en M. C. Boele Cz. 45 stemmenterwijl boven dien nog 21 stemmen waren uitgebracht op 15 verschillende personen. Als eene bijzonderheid kan worden mede gedeeld, dat bij P. v. d. Wilt te Heerjansdam te zien is een kuiken, oud 6 weken, voorzien van vier ontwikkelde pooten, terwijl de staart terzijde is geplaatst. Het diertje is gezond en wel. 23 Juli. Een treurig ongeluk had in deze week alhier plaats. Een 2-jarig knaapje dat bui ten op de plaats liep te spelen, viel achterover in een ketel met heet water, door zijn moeder even nedergezet. Het kindje bekwam aan den rug zulke hevige brandwonden, dat het reeds den volgenden dag onder hevige smarten is be zweken. Een treffend verlies voor de arme ouders Een honderdtal arbeiders hebben weder voor een zekeren tijd deze gemeente verlaten, om koolzaad te gaan snijden en dorschen in de provinciën Noord-Brabant en Zuid-Holland. Voor de meesten was deze gelegenheid, om, zij het ook al met hard werken, iets te kunnen verdie nen, zeer welkom. Door de droogte waren er weinig werkzaamheden op den akker, waardoor sommigen niets te doen hadden, wat in dezen tijd van het jaar, nu men toch voor den a. s. winter moet gaan zorgen, een treurige zaak is. 22 Juli. Vrijdag jl. ontstond alhier brand in de schuur van den heer G., waarschijnlijk veroorzaakt door spelende kinderen. Door de droogte breidden de vlammen zich zoo spoedig uit, dat binnen weinige oogenblikken een tweede en een derde perceel een prooi der vlammen werden. Vreeselijk liet de brand zich aanzien, daar er in de onmiddellijke nabijheid geen water aan wezig was. Het gelukte echter den ijverigen brand weer, den brand meester te worden, die evenwel nog een mestput en een gedeelte hooiklamp ver teerde; alles was verzekerd. Er moesten dit jaar 3 leden aftreden; doch het af te treden lid P. M. Tichelaar is in den loop der maand Mei naar de gemeente Katten- dijke vertrokken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) AAN DE KIEZERS VAN SOMMELSDIJK. (Een woord tot het geweten.) Tot mijn leedwezen heb ik gezien, dat de meesten uwer bij de verkiezing van drie leden voor den gemeenteraad hun stem op «liberalen" hebben uitgebracht. Ja, dat doet mij leed om uwentwil. Ik wist waarlijk niet, dat de meesten uwer het met het liberalisme hielden, zooals helaas! maar al te zeer gebleken is tot verbazng van allen, die aangaande Sommelsdijk andere gedachten koesterden. De begeerte toch, welke in uwe gemeente schijnt te bestaan naar eene gereformeerde Evangelieprediking had betere dingen van u doen verwachten. Of is ook die begeerte slechts schijn en alleen een gevolg van de macht der traditie? Meent gij het dan waarlijk niet van harte als gij van uwen kerkeraad verlangt, dat hij steeds predi kanten beroepe, die zich houden aan de gere formeerde leer? Ik vrees, dat gij slechts, o zoo weinig ver staat van de diepe beteekenis van den strijd on zer dagen. Die strijdt loopt in het wezen der zaak over niets anders dan over de groote vraag: voor welke Koning hebben wij met onze kinde ren ons te buigen? Wie zal in eeuwigheid Ko ning zijn? Wat hebben we voor ons en onze kinderen als het ééne noodige te beschouwen? Voor of tegen Jezus. Nog eens, ik vrees dat die gewichtige vragen slechts bij weinigen uwer levensvragen zijn. En indien gij het al niet geheel met de //li beralen" eens zijt, toch mist gij den moed hen en de goden dezer eeuw met beslistheid te weer staan. Wij zeggen dit nu niet omdat het u heeft goedgedacht de liberalen" te herkiezen. Och, neen! Indien gij van het liberalisme en van zijne wetten en instellingen nog gediend zijt, dan valt er over den uitslag der verkiezing niet meer te spreken. Doch wij vreezen, dat velen uwer hun Chris tenplicht eenigermate kennende, dien plicht schandelijk hebben verzuimd. Als we van Chris tus willen zijn, dan moeten we toch ook van Hem getuigendan moeten we, ook bij de stem bus gekomen, voor Zijn eere strijden tegen al len, die de gedoopte kinderen van ons volk wil len vervreemden van onzen grooten God en Zaligmaker. Die toeleg van 't liberalisme is O O vreeselijk,' en slechts weinigen uwer getui gen er tegen. Het doel der liberalen moest u aansporen tot ernstigen strijd onder de banier van uwen Heiland en Koning. Mag ik herinne ren wat daarop ook geschreven staat? «Laat de kinderen tot Mij komen en verhin derd ze niet." Wat hebt gij echter gedaan? Toen de libe ralen in hun strooibiljet u kwamen vertellen, dat gij voor uwe kinderen «kosteloos goed en degelijk onderwijs" genoot, en dat de zaak gevaarlijk zou staan als gij andere mannen in den gemeenteraad bracht, toen hebt gij als het ware gezegd: o ja, dat is ook zoo. En met een ijver, eene betere zaak waardig, hebt gij toen die liberalen weer op het kussen geholpen, alsof ge 4iun er uwen dank voor wil- det brengen, dat ge uwe kinderen «kosteloos" kunt zenden naar eene school, waar de Naam Jezus wordt doodgezwegen. O, dat kosteloos modern staatsonderwijs uit aller beurs betaaldliet" heeft al menig ouder doen bezwijken in den strijd tusschen zijn ge weten en zijne beurs. Dat zoogenoemd «koste loos" onderwijs (alsof het niet in den vorm van belasting duur wierd betaald) is een der vele listen, waarmee het liberalisme in zijne vijand schap tegen den Christus het volk poogt te ver zoenen met eene school, waar de Bijbel ver bannen is. Ik heb medelijden met umijn argelooze Sommerdijkers, dat ge u nog steeds laat mislei den door het zoet gefluit van den vogelaar. Wat heeft de vriendelijke Heiland u toch ge daan, dat ge voor uwe kinderen nog steeds vre de blijft hebben met eene school, waar Zijn heer lijke Naam als Zaligmaker niet mag gehoord. O, bedenkt het toch, dat de schooljaren uwer kinderen van zoo groote beteekenis zijn. Het kinderhart is zoo ontvankelijk voor het zaad des Evangelies, maar ook voor de zaden van twij fel en ongeloof. Ja, het kinderhart is zoo ont vankelijk, de invloed der school zoo grootDat weet het liberalisme ook wel, en daarom heeft het van de school eene moderne Staatskerk ge maakt. Allen moeten die nieuwerwetsche Staats kerk met haar heirleger leeraren (onderwijzers) betalen. Ook uw gedoopte kinderen willen de «libera len" gaarne kosteloos onderwijzen, natuurlijk op hun manier. Nog eens, uwe houding bij de jongste gemeente raadsverkiezing was droevig. Juist op het oogen- blik, dat de liberalen u toeriepenzorgt toch voor het behoud van ons «kosteloos" openbaar onderwijs, toen hadt gij bij de stembus moeten antwoordenaan het kosteloos modern openbaar onderwijs is ons niets gelegen. Dat onderwijs op de been te houden achten wij onze roeping niet. Opmerker. Nieuwe Tonge, 26 Juli 1887. Mijnheer de Redacteur van het Weekblad «/Maas- en Scheldebode." Mag ik u vriendelijk verzoeken in uw veelgelezen blad te plaatsen het volgend ««merkwaardig eu voor sommigen leerzaam verslag" van 't behandelde in de vergadering van den gemeenteraad te Nieuwe Tonge, op Woensdag 20 Juli '87, ten 11 ure? Present de burgemeester-voorzitter, de beide wethouders en alle raadsleden. 1. Tot onderwijzeres in de openbare school wordt met algemeene stemmen benoemd mej. T. Visser. 2. De voorzitter stelt voor aan de nieuwbenoemde toe te voegen eene helpster in 't geven van onderricht in handwerken, met op merking, dat zoodanige hulp niet veel zal kosten, bv. 25 'sjaars. Nadat de secretaris aankondigde, iemand gesproken te hebben, wiens dochtertje waarschijnlijk tegen gemelde belooning beschikbaar zal zijn, wordt bovenvermeld voorstel, onder bepaling van 25'sjaars belooning, aangenomen met algemeene stemmen op ééne na, die van het raadslid welke zegt te meenen, dat bedoelde hulp voor der gelijke belooning niet te verkrijgen zal zijn. 3. Begrooting Schutterij wordt aangenomen met alg. stemmen. 4'. Op verzoek des voorzitters leest de secretaris thans de door burg, en weth. intedienen begrooting voor het Armwezen in 1888 voor. Bij gemis van afschriften maakt het raadslid zich gereed om zelf een beknopt afschrift te maken, doch moet weldra verzoe ken, dat die voorlezing langzamer geschiede, teneinde hem in staat te stellen een kort afschrift te maken. Voorzitter. ««Zoo, heb je weer wat? Secretaris, lees dan maar wat langzamer!" ïïet raadslid schrijft nu beknopt de posten over, doch de voorz. beveelt nu weder: ««Lees maar wat gauwer, secr., want hij heeft het veel gauwer geschreven dan jij het voorleest." Raadslid II. ««Dat is toch zoo niet, ik verzoek dat de secr. aldus blijve voortlezenaan welk verzoek deze dan ook voldoet. Na af loop dier voorlezing vraagt de voorz. of iemand over die begrooting het woord verlangt. Rld. ««Ja, ik vraag het woord, mijuh. de voorz." Voorz. i,Zoo, wat is 't nu weer?" Rld. „Zoudt u mij kunnen nededeelen, welke de kosten zijn, die voor 't volgend jaar geraamd worden om den weesvader toe te kennen per week en per weeskind?" Voorz. ««Dat heb je daareven gehoord?" Rld. ««Ik vernam wel, dat de kosten per jaar gezamenlijk worden geraamd op 1300maar niet vernam ik, hoeveel de wees vader per week en per kind zal ontvangen. Intusschen mag ik de opmerking wel maken, dat de door mij beleefd gedane vragen veel minder beleefd door u beantwoord worden." Voorz. «rWat, antwoord ik niet beleefd genoeg?" Rld. «Ik vind van neen, en meen toch, iulichtingen te mo gen vragen; maar om op de zaak terug te komen: welke zullen vermoedelijk de kosten per week en per kind zijn?" Weth. B. «,Die zijn geraamd op 2,25 en ƒ2,50; al naarmate de kinderen groot zijn." Rld. Weth. B. Rld. H. te geven?" Weth. B. Rld. geraamd Weth. B. Ontvangt de weesvader thans die belooning ook?" ««Neen, die belooning is nu ƒ1,75 en ƒ2." ««Dus men stelt nu voor, aanstaand jaar 50 cent meer ««Neen, dat niet." Waarom wordt dan die som per week 50 ceut liooger /«Wij zijn nog in onderhandeling met den weesvader en die zaak moet dezer dagen beslist worden. Ook kan 't geval zich voordoen, dat meer kinderen moeten opgenomen worden." Voor 't raadslid II. wordt nu de zaak begrijpelijk en hij vraagt derhalve geene verdere inlichting over dat punt. Niemaud over deze begrooting het woord meer verlangende, wordt dezelve met algemeene stemmen aangenomen tot een bedrag in ont vang (waaronder ƒ1600 subsidie v. cL gemeente) van 2729,71s en in uitgaaf (waaronder 1300 kosten bested, v. weezen) 2728,94 sluitende dus met een goed slot van 0,77s De voorz. vraagt of verder nog iemand het woord verlangt, ïïet raadslid vraagt het woord. Voorz. «/Gauw dan wat, wantik krijg haast!" Rld. II. ,«Kom dan ook niet ter elfder ure! (aan de gemeente was bij aanplakking bekend gemaakt, dat de Raad te 10 uren open baar zou vergaderen). Ik wenschte dan. te vernemen of de partij straatkeien, die sedert een paar weken op eene werf onder aan den dijk hiernaast liggen, gemeente-eigendom zijn." Voorz. „Ja, die zijn vai de gemeente." Rld. ««Ze zijn derhalve gekocht door burg. en weth.?" Voorz. /«Ja wel en betaald ook, is 't niet, Secretaris?" (Antwoord niet vernomen.) Rld. /«Wilt u mij dan nog mededeelen, waar burg. en weth. die willen gebruiken? Ik vernam, dat uw doel is, eene nieuwe straat te doen leggen in de plaats van het bestaande eind grintweg op den Westdijk; is dat zoo?" Voorz. „Ja, daar hebben we machtiging voor!" Rld. ff. „Dat wil zeggen Voorz. „Bonk!" ltld. ,,'t Zal toch zeker wel de vraag zijn, wie hier de grootste bonk is, burgemeester?" Voorz. „Bonk zeg ik niet. Ik zeg „„Bomdat zeg ik wel eens, als ik van eene zaak afstap, dan zeg ik: „„Bom!"" ofschoon ik er toch hetzelfde mee bedoel." llld. „Om maar weer ter zake te komen er zijn wel f 200 op de begrooting voor '87 toegestaan voor onderhoud van sraten, doch dit sluit niet in zich het leggen eener nieuwe bestratiug in de plaats vaa een zeer goed eind grintwegzulk een weg is daar naar mijn inzien te verkiezen boven eene bestratiug, die veel zou kosten van opruiming van de laag grint en ook van aanleg; bovendien, we hebben er de ondervinding van, sommige straten hier moeten eerst jaren onbruikbaar zijn, vóór ze aan de beurt van reparatie komen. Bij de goedkeuring van dien begrootingspost ten vorigen jare moest men natuurlijk denken, dat uit die gelden zou bekostigd worden de reparatie van bestaande straten, om b. v. er ééne te noemende klinkerstraat naar de begraafplaats, die reeds jaren in slechten staat is." Voorz. „Dan kan 't wel gebeuren, dat we ze daarvoor gebruiken." Rld. II. „Maar omdat er nu keien zijn, zal men de daar aauwezige klinkers toch niet kunnen weggooien?" Voorz. „Neen, weggooien zeker niet." Weth. van E. „Geloof je wel, dat dat eind grintweg zooveel kost van onderhoud als de Langeweg?" Rld. H. „Wel neen dat geloof ik zeker niet! Maar ik zou het beter geacht hebben, indien burg. en weth. vooraf den raad gevraagd hadden of zij die keien voor een nienwe bestrating zouden aankoopen." Voorz. „Ja maar, we waren nu in de gelegenheid, die keien goed koop te krijgen, zooals niet dikwijls gebeurt en er moest getelegra- pheerd worden om ze te hebben," Rld. ««O zoo! hoeveel last is er gekocht?" Voorz. „Van Alphen! hoeveel last is er? Jij hebt ze gereden!" (deze is mede raadslid.) Rld. v. A. ««Ik meen van 22 last." Rld. ««En hoeveel kosten ze per last?" Voorz. „Dat weet ik niet! maar ze zullen wel hier en daar kun nen gebruikt worden." Rld. H. „Maar het is toch ook mogelijk, dat, al mocht werke lijk blijken, dat de koopprijs niet te hoog is, men evenwel even goedkoop of wellicht nog goedkooper zou terecht komen, indien men wachtte tot de behoefte er aan duidelijker zou gebleken zijn. Ik zou het in voorraad hebben van zulk eene partij keien beter kunnen billijken, indien de gemeente zoo rijk ware, als zij nu het tegen overgestelde is, zooals we allen weten. We zullen nu maar nadere voorstellen afwachten; ik heb nu geene verdere inlichtingen meer te vragen." Voorz. „Dan sluit ik de vergadering." Onder dankbetuiging voor de opname, verblijf ik met achting, TJEd. Dienaar, J. IIOUTAAR. Sommelsdijk, van 623 Juli. Geboren: Maria, dochter v. K. Zaaijer eu J. vanBroeke; Aagje, dochter v. J. Koekoek en M. v. d. Bogerd; Johannes, zoon v. C. Noordijk en M. Bruinsel; Aren, zoon v. J. Schol en G. Vroegindeweij; Lena, dochter v. J, Kalle en'. S. ïïogchem. Ridderkerk, van 1521 Juli. Ondertrouwd A. v. d. Padt 36 j. en E. Molendijk 31. Bevallen: G. Terlouw-Timmers, dochter; A. T. v. Beek-Verhoeven, zoon; A. v. d Nieuwengiessen-Slotboom, dochter; E. M. Blanken-de Troije, zoon; A. Bestebreurtje-de Kool, dochter; A. v. Wijugaarden-rau den 15erg, zoon; W. Verhoek-Budde, dochter. OverledenC. Pijper 1 j.; W. G. van der ïïek 2 j. Rerkwerve, van 427 Juni. BevallenC. Boot-ïïanse, dochter; N. v. d. Houten-v. d. Berge, zoon, Overleden: G. Ringelderg 14 j. Neil. IMerv. Méerh. Beroepente De Bildt, bij Utrecht Ds. Leenmans te Staphorst; te Schipluiden, Ds. Tichelman te Leidsehendam en Wilsveen; te Lutten, Ds. Spijkerboer te Krimpen a/d IJsel; te Oldeboorn, (vac. Ilomoet) Ds. Gravemeyer te Oosthem c.a.; te Roordahuizen, Ds. Evers te Sappe- meer. Aangenomennaar Achlum, Ds. Suethlage te Surhuisum (Pr.); naar IJselrauiden en Grafhorst, (cl. Kampen) Ds. Renier te Elspeet; naar Sclieveningén, Ds. van Ileijuingen te 'sGravendeel; naar Ommelander- wijk en Zuidwending, (cl. Winschoten) Ds. van Es te Den Hoorn op Texel (cl. Alkmaar.) Bedankt: voor Elburg, Ds. Kalkman te Monster; voor Westmaas, Ds. Segboer te Lekkerland; voor Sommelsdijk, (cl. Brielle) Ds. Bax te Doornspijk (Geld.) Rotterdam, 25 Juli. Tarwe: Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakkee sche en Overmaassche de beste 8,20 h 8,60, goede en mindere 7,70 a 8,10, Canada 0.00 a 0,00, Inl. Witte van 0,tot 0,00 per 100 kilo, roode polder 0, Roggede beste 5,40 k 5,60, mindere 4,90 a 5,30. Gerst: Zeeuwsche, Flakkeesche en Overmaasche winter de beste 3,60 a 4,60, mindere f 0,00 a 0,00, dito Zomer de beste 3,40 a 4,40, mindere 0,a 0,Chevalier de beste 4,25 a 4,75 mindere 0,00 a 0,00, Inlandsche Winter van ƒ0,dito Zqmev f 0,Chevalier 0,per 100 kilo. Haver: de beste 3,a 3,40, mindere 2,a 2,90, voorts Inl. van 0,a 0,per 100 kilo. Paardenboonende beste 5,00 a 5,60 mindere 0,5 0,00, Schapenboouen naar kwaliteit 5,80 a 6,20. Duivenboonen met kleinen handel 7,00 a 7,75. Bruine boonen de beste 9,50 a 11,50, mindere 0,00 h. 0,00. Witte boonen de beste 6,50 a 7,75 mindere 0,00 a 0, Blauwe Erwten de beste 6,75 7,75, mindere 0,a 0, niet kokende 6,00 a 6,25. Koolzaad nominiaal van 0,00 tot 0,00. Hennipzaad van 5,50 tot 6,50. Kanariezaad flauw in een doen. Het beste 9,5 9,50 minder 8,25 8,75; per 100 küo 0,00 0,00. 25 Juli. Aangevoerd: paarden, veulens. 0 ezel, 178 vette runderen, magere dito, 157 vette-Jen graskalveren, 1692 schapen of lammeren, 652 varkens 0 biggen, 1 bokken of geiten. Runderen 1ste kw. 66 c. 2de kw. 60 c. 3de kw. 55 c„ kalveren, lste kw. 85 c. 2de kw. 75 c., schapen, 1ste kw. 56 c. 2de kw. 50 c. alles per kilo; varkens, lste kw. 19 c. 2de kw. 18 c. 3de, kw. 17 c. licht soort 17 ac. per l/2 kilo. OUDE TONGE, 22 Juli. Tarwe 8,— a 8,30, Rogge 5,40 a 5,50, Haver 2,h 3,Erwten 6,50 a 7,Aardappelen 25 ceut de 5 kop a ƒ4,het mud, Boter ƒ0,65, Eieren 0,035 p. st. IERSEKe, 22 Juli. Veel aanbod.4Weinig soort 2 de duizend. handel. Verkocht eerste De binnenl. fondsenmarkt was prijshoudend doch met geringen handel. Buitenl. leverden geene belangrijke veranderin gen opook hierin blijft de handel nog steeds lusteloos. De Russische spoorwegmarkt ivas nagenoeg onveranderd. In Amerik. was de handel weder zeer onbedui dend en de stemming voor het meerendeel flauwer. albessen worden ingekocht hij voor levert tegen concurreerende prijzen alle soorten van I Wijnen, Likeuren, Sterke Dranken j beveelt zich minzaam aan voor de levering van j enz. enz. Een keurige collectie Stalen voorhanden. Koopt en verkoopt alle Binnen- en Buiten- landsche Effecten, verzilvert alle Coupons en vreemde Banknotenverstrekt gelden 1. Op onderpand van Effecten; 2. Onder lste hypothecair verband op gebouwde en ongebouwde eigendommen. Verzekert voor de Maagdeburgsche Brand verzekering-Maatschappij alle roerende en on roerende goederentegen vastedoch billijke premiën. Iemand zag zich gaarne geplaatst als Koet sier of iets dergelijks, van goede getuigen ver zien. Adres 0. CORNELISSEN, aan het Veer te Tholen. Gevraagd een Oieg.stbode, als meid alleen,te Klundert, loon 75 a 80 gulden per jaar metverval. Eerlijkheid en be kendheid zijn vereischten. Zich te adress seeren met franco brievennder motto «dienstbctèfe" aan het Post- en T e 1 e graaf k an t o o r te Klundert. Bij den heer N. VERSLUIS, Hoofd der Chr. School te Zevenbergen, wordt tegen 1 Augustus of iets later een flinke Dienstbode gevraagd. I Wordt gevraagd, door Huwelijk van die van heden, een alleszins bekwame Keukenmeid, tegen hoog salaris. Adres motto «keukenmeid" Bureau van dit blad. Wordt gevraagd een in goeden staat verkeerend in de prijs van ƒ50 a ƒ60. Prijsopgaaf, met hoeveelheid der registers enz. worden ingewacht onder het motto «Orgel", aan het bureau van dit blad. Gevraagd een trouwe waak hond, prijsopgaaf en ouderdom onder het motto «waakhond", aan het Bureau van dit blad. uit de beroemde fabrieken van etc. etc. TEGEN BILLIJKEN PRIJS, bij Organist, MAURITSSTRAAT 117 ROTTERDAM. Ruime sorteering voorhanden. Catalogus gratis op aanvraag. Een Rijkstelegraaf- en Postdirecteur, in de prov. Z.-Holland, in het bezit van de beste hulp middelen, wenscht zich te heiasten met de op leiding van een jongmensch tusschen de 16 en 20 jaren, voor verlichte examens in de beide diensten. Goede gelegenheid tot huisvesting. Eenige kennis van de Franscke taal strekt tot aanbeveling. Brieven franco, letter IV., aan het bureau van dit blad. Tegen ontvangst van postwissel 1,25 zend ik franco 1 kaasje; en postwissel k/2,40 ont vangt men 2 stuks van

Maas- en Scheldebode | 1887 | | pagina 3