Ouddorp, 20 Juli. Met spanning werd he den morgen in deze gemeente de uitslag dei- stemming voor den gemeenteraad verbeid. Er was ernstig gestreden. Yan de 110 kiezers wa ren 92 opgekomen. Beide partijen, de liberalen en de anti-revolutionaire (de ,/Christelijken," zoo als hunne tegenstanders ze noemen), hadden al hunne krachten ingespannen. Vooral de eersten betoonden een ijver, een betere zaak waardig. Toen het resultaat eindelijk bekend werd, ging hun een pak van het hart want de burge meester was er door. Terstond bestierf echter de juichtoon op de lippen, bij het bericht, dat de andere het niet gehaald had, maar in her stemming kwam met een tegencandidaat. Zuidland. Bij de jl. Dinsdag gehouden ver kiezing, van drie leden voor den gemeenteraad, hebben van de 96 kiesgerechtigden 90 hunne stem uitgebracht; volstrekte meerderheid 46. Gekozen de heeren J. Oosthoek 53, J. Zoeteinan Iz. 51; her kozen de heer P. Lammerse Sr. 60, (allen liberalen.) Seherpenisse. Evenals de andere gemeen ten van dit eiland, hopen we op 26 Juli a. s. met een bezoek van den Commissaris des Ko- nings in de Provincie Zeeland vereerd te zullen worden, daar dit plan bij afkondiging aan het gemeentehuis is bekend gemaakt. Bruinisse. Bij de op 19 dezer gehouden stemming van drie leden voor den gemeenteraad zijn ingeleverd 103 geldige biljetten. Gekozen de heeren C. Hage met 68, W. Jumelet Mz. met 61 (aftredende leden), en Z. Hoogerheide (nieuw lid) met 64 stemmen. Kerkwerve. De uitslag der stemming voor de verkiezing van drie leden van den gemeen teraad was aldus Landbouw. Bruinisse. Omtrent den staat der gewassen meldt men ons het volgendeTarwe staat uit muntend en belooft een goed beschot; Rogge, door de lange voorjaarsdroogte is dat gewas slecht ontwikkeld, zoodat het een uitzondering is, wanneer men een goed stuk rogge aantreft. Men meent evenwel, dat het beschot nog al niet zal tegenvallen; Gerst, hoewel geen overvloed van stroo te wachten is, laat het zich toch aan zien, dat de hoop op een goed beschot niet be schaamd zal worden; Haver staat goed te velde en belooft een goeden oogstPaardeboonen wer aria. Boekaankond iüïnu. Tweeërlei Vaderland, ter inleiding van de zevende jaarvergadering dei- Vrije Universiteit door Dr. A. Kuypeb. Amsterdam, J. A. Wormser. Prijs ƒ0,50. Ingezonden. Dirksland, 19 Juli. Vergun mij op deze wijze de autoriteiten wien het aangaat attent te maken op de schreeuwende behoefte aan drink water die alhier gelijk elders bestaat. Uit tweeër lei oogpunt vind ik het onverantwoordelijk, dat daarin al niet eerder werd voorzien. Is het dan waar, dat zulk een aanmerkelijk deel van onze gemeente-financiën moet dienen om de enorme kosten van het onderwijs te bestrijden, dat nu gezien moet op een betrekkelijk zoo geringe uit gave voor het aanbrengen van onmisbaar ffisch en versch water? ¥öor Minderen. Burgerlijke Stand. licrkiiiciiws. Marktberichten. BEURS VAU AMSTERDAM. Advertentien. over de volgende heeren M. Breen 20 en C. lod der 25 stemmen, welke alzoo zijn herkozen, ter wijl voor de 3e vacature herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren G. Joppe en Oh. van Wijk, welke respectievelijk 13 en 9 stemmen verkregen. Overigens werden nog uitgebracht op de heeren J. Jorissen 9, C. Lokker Jz. 2 en op de heeren A. van Schouwen. G. Tanis, J. Hollaar, M. Lodder, T. Lodder Cz. F. den Eerzamen, C. Lokker Jz. C. Jatise, J. van Gelder en J. v. d. Wende ieder 1 stem. Sedert een paar weken geleden is men weder aan de steurvisscherij begonnen. De vangst is tot heden evenwel zeer gering. Voor de andere partij was de afloop wel niet geheel naar wensch, maar toch verblijdend en moedgevend. Het was toch een ongelijke kans. Vooreerst kwamen ze met nieuwe candidaten tegenover de aftredende der tegenpartij, en dan onder die aftredende was de burgemeester. Ze hebben dus alle reden tot tevredenheid bij een uitslag als hier volgt: J. VoogdPz. (aftre dend lid en candidaat van beide zijden) 84, B. P. v. Kerkwijk 53, W. Voogd Kz. 45, P. Kaptein Jz. 40, J. Mastenbroek 35, J. Lodder Kz. 3, W. Tanis Jz. 4, C. Boslooper 2, 0. Tanis Jz. 1J. Ta- nis J.Wz. 1, G. Tannis 1, T.Lodder 1, J.Mierop 1, T. Haameteman Jz. 1, K. Voogd Dz. 1, J. Tanis K.Wz. 1, W. Voogd Wz. 1, zijnde alzoo bij vol strekte meerderheid gekozen J. Voogd Pz. en B. P v. Kerkwijk, terwijl een herstemming moet plaats hebben tusschen W. Voogd Kz. en P. Kaptein Jz. Ofschoon toch alle zeilen waren bijgespannen voor den eerste, kreeg hij slechts 6 stemmen boven de volstrekte meerderheid, terwijl de tweede het in stemmental moest afleggen tegenover hun eersten candidaat der ,/cliristelijken", voorwaar een moedgevend resultaat. Zij het een prikkel om bij de herstemming op zijn post te zijn! (Niet van onzen gewonen correspondent.) Van de candidaten der Antirevolutionairen ver kregen de heeren K. Barendregt (aftredend lid) 38, L. Hazejager (aftredend lid) 35 en B. Zoeteman Iz 31, terwijl A. v. d. Burg en L. l\ oordermeer elk nog 1 stem bekwamen. Zoo zijn dan de twee eenigste antirev. leden van d n raad uitgeworpen en is alzoo thans de gemeenteraad, geheel in liberale handen. Zondagmorgen is door eenige jongens in de kanaal bij Oudenhoorn, onder een vlot van de aanlegplaats de stoombooten, het lijkje ge vonden van een pasgeboren kind. Waarschijn lijk staat dit feit in verband, met de weglooping van een meisje, dat daar in de onmiddellijke na bijheid woonde en Zondagvoormiddag spoorloos verdween. Men vreest dat haar een ongeluk is overkomen; de justitie doet onderzoek. Het dienstmeisje dat Zondag vermist werd, is jl. Woensdagmorgen in de kanaal, bij de plaats waar het kindje werd gevonden, levenloos op gehaald. St. Maartensdijk. Woensdag j.l. trad al hier in de vrije kerk voor eene groote schare op Ds. Klaarhamer van Middelburg, nadat hij den vorigen avond te Poortvliet was opgetreden. Uitgebracht waren 22 geldige stemmen, ver deeld op de volgende heeren L. 0. Boogerd 15, K. Cappelle 11, P. Gaanderse 11, Joh. v. d. Velde 9, C. van Burg 7. Herstemming aldus tusschen de vier laatstgenoemden. den weinig uitgezaaid. Tengevolge van de droogte zijn ze kort van stengel. De opbrengst is daar door onzekerErwten, met uitzondering van en kele stukken, die door de bleekzucht zijn aan getast, staat dit gewas best, en niettegenstaande de droogte is de peulzetting goed; Karwij, dit gewas is vrij goed en beloofd een tamelijk be schot; Uien, door de langdurige droogte is dit goed niet veel vooruitgekomen en begint ontij dig te bollenmen meent, dat een spoedige re gen dit gewas zeer ten goede kan komenSui kerbieten staan goed te velde, doch kunnen zon der regen niet verder, zoodat een al of niet spoe dige regen veel aan den goeden uitslag af of toe zal doenAardappels, de vroege soorten le veren zeer weinig beschotdoch zijn goed van smaak. Men is algemeen van gevoelen, dat de latere soorten nog kunnen terechtkomen, wan neer een spoedige regen mocht komen; Bruine en witte boonen, hoewel dit gewas veel door de droogte te lijden heeft, hoopt men, dat, bij niet te lang toevenden regen, een middelmatig beschot kan worden verkregenMeekrap, de in dit voorjaar uitgeplante mee kon zich ten ge volge van de droogte niet ontwikkelen. De twee- en drie jarige planten houden zich goed en be loven een vrij goede opbrengst. Uit de Hoekschewaard wordt ons geschre ven, dat de behoefte aan regen steeds dringen der wordt. De hooioogst is klein en de nawei- de belooft nog niet veel. Het koren houdt zich tot heden goed; alleen de haver staat op som mige akkers minder. Ook de aardappels en de ajuin beginnen sterker naar regen te verlangen. Het vlas kwam over het algemeen aan de maat. De veestapel is gezond. In Gelderland en Overijssel is de hooi oogst, le snede, grootendeels mislukt door de langdurige droogte. De opbrengst is ver bene den het middelmatige, doch de hoedanigheid uitmuntend. De graanoogst, en vooral die der rogge, zal buitengewoon groot worden. De arbeiders te Hoogvliet en Poortugaal zullen zich den aanstaanden winter weer kunnen verheugen in het genot van veel werkde voor raad vlas, aldaar aangekocht, is zóó groot, dat zelfs werkkrachten van andere plaatsen noodig zullen zijn, hetgeen weer een uitkomst voor Rhoon is, want daar zal niet noemenswaardig werk zijn. Het nieuwe vlas wordt spoedig ver wacht. De verzending van aardbeziën uit Aalsmeer is weder in vollen gang. Eiken dag varen er twee schepen naar Amsterdam en een naar Rot terdam of naar Den Haag. Hoort men van an- plaatsen klagen over de opbrengst, wegens de aanhoudende droogte, hier plukt men volstrekt niet minder dan het vorige jaar. Ook de prijs valt nog al mee. Toch wordt er nog een groote hoeveelheid in vaten gestopt en naar Engeland verzonden, zoodat het te begrijpen is, dat erin dezen drukken tijd handen tekort komen. Geheele gezinnen trekken des ochtends uit, om toch voor den avond alles geplukt te hebben. ONUITWISCHBARE INDRUKKEN. »Och, laat dat schrijven," zeide iemand tot een jongmensch, die bezig was met een diamant op een vensterruit te krassen. Wel waarom?" vroeg hij. »Omdat het er niet meer uitgewischt kan wor den," niet moesten doen, omdat zij, eenmaal be dreven, niet meer uitgewischt kunnen worden. Hoe menigmaal wordt het hart, hakende naar medegevoel en deelneming op onhartelijke wijze afgestootenDe insnijding op het glas kan nog naar willekeur vernietigd worden, door dat glas te breken, maar de indrukken op het hart blij ven dikwijls gedurende het geheele leven be staan. Menig hart draagt smartelijke, diepe in snijdingen, welke geen menschelijke poging ooit vermag uit te wisschen. Wij behooren hoogst voorzichtig te zijn, dat onze woorden en daden geene dergelijke onher stelbare wonden maken. Eenmaal komt de dag, dat het leed, hetwelk wij anderen, hetzij door onbedachtzaamheid of door moedwil hebben be- rokkeld, ons door den Alwetende zal worden toegerekend. UW KONINKRIJK KOME! Waak op, o geest der eerste heilgetuigen, Der wachters, die op Sions muren staan, Wier heldenkracht geen macht der hel kan buigen, Die onbevreesd den vijand tegengaan. Wier herautsstem de wereld overkünkt, Op wier geroep ze aan Jezus voeten zinkt. Wie zendt ons thans nog zulke trouwe knechten, Door 't liefdevuur voor Christus zaak ontgloeid? Nog schijnt Uw licht, nog gelden, Heer, Uwrechten Niet overal, nog licht de mensch geboeid. Het veld is wit en de oogst is groot en rijk; Zend maaiers, Heer, d'Apostelschaar gelijk! Breid uit Uw Woord door groote heldenscharen, Schenk hun Uw Geest, Evangelistenmoed Laat heel het volk Uw heilgenade ervaren, Bestraal elk land met Uwer waarheid gloed Neem Israël het deksel van 't gezicht, Ontsteek voor heel het Heidendom Uw licht. Herstel, o Heer, de breuke Sions weder En effen voor Uw Woord een gladde baan; Ruk door Uw kracht de hinderpalen neder, Verbreek, verwoest, roei uit den ijdlen waan. Van huurlingen maakt toch Uw kudde vrij, Dat kerk en school Uw wijngaard weder zij Gij zelf hebt d'Uwen met Uw eigen woorden Dit smeekgebed in hart en mond gelegd; Gij weet alleen, hoe 't oprijst uit alle oorden, En wat het hart van uw geloov'gen zegt. Zie op ons neer, die U hun hulde biên, Verhoor ons, Heer, en zeg: »Het zalgeschiên?" E.A.—Gl. Schoon en bezielend moet deze rede geklon ken hebben, welke Dr. Kuyper op 15 Juni jl. in 'tSchuttershof" te Middelburg uitsprak. Achtereenvolgens toonde hij aan, hoe God ons tweeërlei vaderland uit genade schonk, hoe beide, het aardsche en het hemelsche vaderland door onze schuld in botsing kwamen en naar welken regel wij ons (naar luidt het Woord Gods) bij dien strijd hebben te gedragen. Duidelijk is in deze toespraak uiteengezet, dat den christen het hemelsche vaderland boven alles gaat, dat hij daar desnoods de vriendschap van vader of moeder, dus ook het bezit van het aardsche vader land moet prijsgeven om het lioogere te gewinnenmaar dat hij met alle macht, zoolang dit slechts immer mogelijk is, moet streven om ook de aardsck-vaderlandsche instelling den Ileere toe te wijden, want dat de H. Geest de liefde tot het vaderland hier beneden in de ziel van den mensch werkt. En dewijl nu ook de wetenschap Godes is en van Zijn Christus, möet deze mede tot heil des vaderlands aangewend worden. Keer op keer bewondert men bij het lezen van het stuk de stoute grepen van den spreker. Moge menigeen, die zulks nog niet deed, het zich aanschaffen en lezen, en gebiede God er Zijn zegen op. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mij dunkt, in zoo'n tijd als welken wij nu be leven, moest, waar particulieren het om licht te ondervinden risico niet durven ondernemen, de gemeente van elders water laten aanvoeren om dat aan gegoeden voor een geringen prijs en aan mingegoeden kosteloos, natuurlijk met mate, te verstrekken. Waarlijk, mijnheer de Redacteur, het zou een kleinigheid^ zijn bij de duizenden, waaronder ook onze gemeente gelijk alle andere op Flakkee vanwege het onderwijs zucht. Maar immers ook als een gezondheidsmaatregel moest wat ik teberde bracht reeds lang geschied zijn. Of neemt ons gemeentebestuur ook de gevolgen voor zijn rekening van het gebruik van het wa ter dat thans gedronken wordt? Is er geen ge zondheids-commissie die hiertegen protesteert, of onze dokter? Mijnheer de Red.! ik ben maar een eenvoudig man, maar ik vind het toch al zeer inconsequent, wanneer men meenigeen aan de buitenzijde der gemeente de gelegenheid ont neemt om zijn varkentje te mesten, terwijl men het gebruik van ongezond water, dat bovendien op allerlei wijze moet worden aangehaald, laat geworden. Ik geloof, hoe dom ook, dat dat er ger is dan het inademen van varkensluchtjes. Velen hebben deze week weer hun kiezers plicht vervuld en gestemd voor de beide aftre dende heeren. Ik wensch hen met hunne her benoeming geluk, maar hoop tevens dat zij ge noeg moed en zelfstandigheid zullen bezitten om met kracht de belangen van alle ingezete nen te behartigen en bij eene grootere zuinig heid in het onnoodige eene wijze vrijgevigheid in het noodige zullen helpen betrachten. Dat er in ieder geval spoedig in de behoefte aan goed drinkwater worde voorzien, is de wensch van meer dan een Dirkslander. HENBRIK DE LEEUW. In de tijden, toen vele strijdbare legers der Christenheid uittogen, om het heilige graf des ïïeilands weder uit de handen der onge- loovigen te veroveren, ging met de kruisvaarders ook een hertog van Brunswijk, Hendrik de Leeuw genaamd, naar het beloofde land. Op zekeren dag reed hij alleen door een dicht woud. Daar hoorde hij een angstig gebrul uit het kreupelhout, en toen hij er zich een weg door gebaand had, zag hij eenen leeuw door eene reusachtig groote slang omkronkeld en op het punt van te bezwijken. Toen dacht Hendrik aan zijnen ridderplicht, den weerlooze tegen den onderdrukker en den edele tegen den onedele bijstand teverleenen. Hij trok zijn zwaard en met krachtige slagen maakte hij den knoop los, waardoor het edele dier omstrikt was. Toen hij nu weg reed, om zijnen tocht voort te zetten, volgde de leeuw zijnen red der op schrede en trede; hij stond naast hem in den strijd en le gerde zich bij zijn veldbed in de tent. De dankbaarheid had het vrije dier der wildernis aan zijnen weldoener gekluisterddeze twee bleven voortaan onafscheidbaar bij elkander. Wie te Bruuswijk komt, kan daar 't beeld van den dankbaren leeuw zien, uit metaal gegoten. Menscliheid, erken u in het beeld van dezen leeuw. Ook gij zijt door eene slang omkronkeld geweest, en wel door eene nog ge vaarlijker als die, waarvan wij spraken, door den ouden draak, die den mensch in het Paradijs bedroog en hem dit deed verliezen; door den listigen verleider, die een menschenmoorder was van den beginne. Hij hield u in zijne strikken en voerde u den dood en het eeuwig verderf tegemoet. Maar de Zoon Gods uit den Hemel is voor u tusschen beide getreden en heeft de oude slang den kop vermorzeld, en het voor niets geacht, dat Hem daarvoor de verze nen vermorzeld werden. Gij waart hulpeloos en machteloos, u aan den dwang der lielsclie machten te onttrekken. Hij heeft u even wel verlost, verworven en gewonnen van alle zonden, van den dood en de macht des duivels. Wat zult gij doen Zult gij doen als het edele dier? Zal de dankbaarheid u verbinden aan dé voetsporen van uwen Redder Zal de liefde n dringen, uwen Heiland na te volgen? O vorm Gij mij geheel naar Uwen zin, En geef, dat 'k u met hart en ziel bemin, Dat ik U volg, waarheen Uw hand mij leid', Steeds U blijv' tot in alle eeuwigheid. Stad a. h* Haringvliet, van 510 Juli. GehuwdE. Boers en A. van der Yelde. BevallenJ. Schee-van Rossum. zoon. Nieuwe Tonge, van 13 Juni—19 Juli. GeborenAnna, dochter v. H. Bezemer en L. Luchtenburg; Cornelis Johannes, zoon v. P. v. d. Mast en A. Dekker; Lena Jacoba, dochter v. J. Timmer en J. Lochgeman; Jannes, zoon v. J. A. Brevet en E. v. d. Putte; Maria Johanna, dochter v. J. Hollemau en C. Goudswaard. Overleden R. Rijkhuizen Phz. 59 i. 8 m.; Neeltje de Geus 55 j. 8 m.; Anna Bezemer 10 d.; Cornelis Johannes v. d. Mast 10 d. Oude Tonge, van 519 Juli. Geboren: Maria, dochter v. P. v. Peperstraten en A. Sala; Mattheus, zoon v. W. Hartman en P. Yroegindeweij; Lijntje, dochter v. J. de Ron en J. Spruiijt; Johanua Pieternella Cornelia, dochter v. C. Holleman en C. van Es. Overleden Judith Ilaagens 49 j. 7 m; Gijsbert van Schouwen 76 j.; een leveuloos aang-geven kind van J. Hartog en J. la Rooij. llcrkingCBi, vau 1210 Juli. OndertrouwdC. Nieuwland 24 j. en A. Dale 23 j. BevallenJ. Logmans-Bouwens, dochter. Melissant, van 720 Juli. OndertrouwdJ. v. Bodegom 25 j. en P. v. Oostenbrugge 21 j. Geboren Geertje, dochter v. P. Visser ed A. Bakker; Johannes Mar- tiflus, zoon v. G. J. Nagtegaal en E. T. Kleijnenberg; Willempje, doch ter v. J. Dekker en L. van den Bocch. Scherpcnissc, van 317 Jfuli. BevallenM. Suurland-v. Wezel zoon; C. Hage-v. Putten dochter. Ridderkerk, van 814 Juli. OndertrouwdJ. van Loenen 22 j. en A. C. Jongeruiter 22 j. BevallenW. v. Wingerden-van den Berg, zoon; T. v. d. Steen-Vos, dochter; M. v. d. Staaij-Verschoor, dochter; H. Lodder-van den Berg, zoon; A. v. d. Berg-van den Heuvel, dochter M. Kranendonk-Roos, dochter; T. v. d. Linden-van der Waal, dochter. OverledenW. Buurman 8 m. JVefl. Merv. Kerk. BeroepenTe Oud-Beierland, Ds. Bouthoorn te Sprangte Tholen (vac. Schot) IJnzonides te Waspik te Axel Ds. Wolf te Odijk; teBaam- brug (cl. Utrecht), Ds. van Wijngaarden te Ter Aa (cl. Utrecht). Te Ur- sum Ds. Homan te Eenige ïburg te Lemmer c. a. (cl. Ileerenveeu), Ds. IJnzonides te Waspik (cl.Heusden); teVollenhove Ds. Schouten teïtoon; te Barneveld Ds. Kalsliovheu te Ede. AangenomenNaar de Meeru (cl. Utrecht) Ds. Kerper te Goedereede (cl. Brielle). Naar Tzum (Er.), Ds. van Apeldoorn te Ijlst (cl. Sneek). BedanktVoor Diemen c. a. Ds. Ringeling, te Krimpen a. d. IJssel. Voor Oostburg (cl. IJzendijkc), Ds. Elieringa te Babilonienbroek en Hil (cl. Ileusden). voor Wijngaarden Ds. Romer, te Buurmalsen. Voor Er- meloo o. d. Veluwe, Ds. van Walsem, te Alphen a. d. Rijn (cl. Leiden). Voor Ilijkersmilde en Kloosterveen (cl. Assen), Ds. Koelman te Maas land (cl. Rotterdam). Voor Ileerjausland Ds. Botermans, cand. te Rot terdam. Voor Gouda Ds. Beeckman te Breda. Voor Wilnis en Oudhui zen, Ds. Bouthoorn te Sprang. Voor Waterlandskerkje Ds. van der Scheer te Wijdenes. €Jhr. Bievef. Bderh. Beroepen: te Nijmegen Ds. A. van Apeldoorn J. Lzn. te Katendrecht. te Bierum Ds. Vos te Veendam; te Musselkanaal Ds. Beukema te Koorn- horn. BedanktVoor Haarlemmermeer O. Z. Ds. Brink te Almkerk. Voor Bruinisse, Ds. Goedbloed te Zierikzee. Ned. BieveJ'. Bierhen (Hol eer en de}. Beroepen: te Lemmer, Eesterga en Eollega, Ds. Ynzonides te Was pik. Te Serooskerke, Vrouwenpolder en Gapinge (gecombineerd), dhr. v. d. Velden, cand. in de H. godgel. aan de VrijeXniversiteit. Rotterdam, 18 Juli. Tarwe: Vlaamsche, Zeeuwsehe, Flakkee sche en Overmaassche de beste 8,20 a 8,60, goede en mindere ƒ7,70 a 8,10, Canada 0.00 a 0,00, Inl. Witte van 0,tot 0,00 per 100 kilo, roode polder 0, Rogge: de beste 5,50 i\ 5,70, mindere 5,00 5 5,40. Gerst: Zeeuwsehe, Elakkeesche en Overmaasche winter de beste 3,70 a 4,70, mindere 0,00 a 0,00, dito Zomer de beste ƒ3,50 a 4,50, miudere 0,a 0,Chevalier de beste 4,25 a 4,75 mindere ƒ0,00 a 0,00, Inlaudsche Winter van 0,dito Zomer 0,Chevalier 0,per 100 kilo. Haverde beste 3,a 3,40, mindere 2,a 2,90, voorts lui. van 0,a 0,per 100 kilo. Paardenboonende beste 5,00 a 5,60 mindere 0,— 5 0,00, Schapenboonen naar kwaliteit 5,80 a 6,20. Duivenboonen met kleinen handel 7,00 a 7,75. Bruine boonen de beste 9,75 a 11,50, mindere 0,00 0,00. Witte boonen de beste 6,50 a 7,75 miudere 0,00 a 0, Blauwe Erwten de beste 6,75 a 7,75, miudere 0,a 0, niet kokende 6,00 a 6,25. Koolzaad norainiaal van 8,90 tot 9,25. Hennipzaad van 5,50 tot 6,50. Kanariezaad flauw in een doen. Het beste 9,a 9,50 minder 8,25 a 8,75; per 100 kilo 0,00 0,00. 18 Juli. Aangevoerd: paarden, veulens. 0 ezel, 115 vette runderen, magere dito, 142 vette- en graskalveren, 1420 schapen of lammeren, 453 varkens 0 biggen, 1 bokken of geiten. Runderen 1ste kw. 65 c. 2de kw. 60 c. 3de kw. 50 c., kalveren, lste kw. 90 c*. 2de kw. 70 c., schapen, 1ste kw. 58 c. 2de kw. bO c. alles per kilo; varkens, lste kw. 20 c. 2de kw. 18 c. 3de kw. 17 c. licht soort 18 ft 19 c. per J/2 kilo. OUDE TONGE, 15 Juli. Tarwe, 8,— ft 8,60, Rogge, 5,30 a 5,50, Erwten, 6,50 ft 6,75, Haver, 2,a 3,Nieuwe Aard appelen, 0,35 de 5 kop of 5,40 liet mud, Boter, 0,65, Eieren, 3,20 a 3,75. koers van 12—20 Juli. Staatsleeningen. Nederl. Cert. N. W. dito Oostenrijk. Papier Zilver Rusland 77 80 Hongarije 1881 Portugal 53/84 Spanje perp schuld Turkije geprev. geconv Egypte oblig. 1876 Venezuela 1881 FINANC1EELE ONDERN. Ned. Afr. H. V. aand. Ind. Landb. Maats. Obl. 5 Hong. Ternes BegaEhal 5 koers van 20 Juli. Percent S. 2l/3 3 '/a Hoogsi SPOORWEGLEENINGZN. Holl. IJz. Spoorw. aand. Oblig. 4 Rhijn Spoorw. aand. Oblig. 3 Italië. Zuid Itl. Oblig. 3 Rusland Gr. Spw. Aand. 5 Baltisclie 3 Ch. Azow. 5 Zuid West 5 Amer. Chesap Ohio Spw. 5 Florida Transit6 do B. 5 Miss K Texas 7 N.York Pens Ohio 6 South. Pacific 6 Louis Nashville 6 Grand Trunck St. Louis Cairo (mobile) Buffalo Phiad. shares Chesap Ohio B. 6 Francisco shares 74 73 74 99 98 99 65 65 65 66 65'/. 66 98 97 98 76 74 76 80 80 80 53 53 53 62 62 62 67 67 67 14 14 14 74 74 74 401 /2 40 41 85 80 85 93 93 94i/2 78 78 78 145 145 145 102 102 102 85 83 86 87 87 971/2 60 60 60 116 115'/. 116 58 56 57 97 97 97 56 56 56 105'/. 105 106 89 86 89 56 551/2 56 112 112 112 1091/4 109 109 >/2 112 112 112 113 113 113 90 90 90 741/s 70V2 74 21 20 20 731/2 721/4 721/4 761 76 78 Gevraagd een trouwe waak hond, prijsopgaaf en ouderdom onder het motto waakhond", aan het Bureau van dit blad.

Maas- en Scheldebode | 1887 | | pagina 5