Uit de Tweede Earner, ©c volkeren der aarde. ©eMen§«l lieiiws, IPSaatselijSt liTieuws. Sommelsdijk. De bewaarschool, die eexxi- Stad aan 't Haringvliet. Weder zijn 4 personen xxaar Amerika verti-okken, welke vroxxw exx kixxderen achterlieten, om die later te halen. Nieuwe-Tonge, 28 Maart. Volgens de vast gestelde Kiezerslijst dezer gemeente, bedraagt het getal Kiezers van de Tweede Kamer der Staten Generaal en de Provinciale Staten 40, en voor dexx Gemeenteraad 71. Stellendam. Voor deze gemeente bedraagt het aantal te leveren manschappen voor de lichting van dit jaar 2. Goedereede. Het aandeel in de te leveren nxanschappexx voor de lichting 1887 der natio nale Militie bedraagt 3. Herkingen. Door den hevigen wind en het oxxstuimig water, geraakte verleden week Woensdagmiddag, een op de slikken voor de kaai gelegen vaartuig geladen met schelpen, en bevaren door schipper Waardenburg, vol water, zoodat het dadelijk zonk. s'Gravendeel. Met lJunie.k, wordt alhier geopend een school der Christelijk Gex-eformeerde Gemeente tot hoofd dier school is benoemd den Heer M. Versluis, thans onderwijzer te Haarlem. St. Maartensdijk. In den loop der maand April zal Ds. Klaarhamer, predikaxxt te Middel- bxxrg, op een door hem nader te bepalen dag, zoowel hier als ixx andere plaatsen van dit eiland, optreden ixx de Chr. Gex-ef. kerk. Ridderkerk. Vrijdagavond had een schoor steenbrand plaats in de woning bij het post- en telegraafkantoor, welke door vereexxde hxxlp echter gelukkig spoedig gebluscht is geworden. dikwijls op de knieën God om wijsheid smeeken, om toch te handelen tot zegen van land en volkindien ge eens wist hoe het waarachtig welzijn van ons goede volk hun ter harte gaat, ge zoudt er, geloof ik, anders over denken. Zeg zelf eens, is het alles onder die regeering der liberalen zoo rooskleurig? Denk eens aan onze finantiën, aan ons leger, aan onze bezit tingen in de OostGaat het zoo goed met ons onderwijs? Slaat men zoo nauwkeurig acht op onze maatschappelijke kwalen Is onze kieswet zoo uitnemendIs de verhouding van Staat en Kerk zoo in orde Altemaal vragen, die ik met vele vermeerderen kon. Overweeg ze eens met ernst; bezie ze eens met eigen oogen, en niet door den bril van uwe hooggeroemde liberale DO vrienden. En als ge dat gedaan hebt, schrijf me dan eens terug, of ik zoo mis zie. Uw vriend Solon. Ongeveer een tiental dagen wijdde de Tweede Kamer aan de grondwettige regeling van het kiesrecht, alvorens er aangaande eenige punten een beslissing kwam. Zoomin aan de rechter- als aan de linkerzijde heerschte eenstemmigheid. Dit kwam niet alleen uit bij de algemeene beraadslagingen, maar ook dadelijk bij de be handeling der eerste artikelen. Het regerings-voorstel zegt haast niets; het is zoo rekbaar, dat de bijzondere wetgever er bijna algemeen stemrecht mede kan invoeren. De rechterzijde zoekt het daarom, hoewel vruch teloos, door amendementen te beperken; maar de liberalisten deden hun best om het nog wat algemeener te maken. Deze gingen zelfs zoover, dat de Minister bij één voorstel dreigde met staking van het werk der grondwetsherziening, indien het mocht worden aangenomen. Toch liet de heer Heldt zich daardoor niet afschrikken, maar deed nog een schrede verder, en stelde zelfs voor, dat ook de vrouwen zouden kunnen stemmen. Hij toonde dus de uiterste consequentie van het revolutio naire stelsel. Bij de regeling van het kiesrecht kan men uitgaan van het organisch beginsel, dat wil zeg gen, men kan vooropstellen, dat de staat een organisch, zedelijk geordend geheel is, waarvan de verschillende deelen of organen ieder hun eigenaardige, natuurlijke, door God aangewezen bestemming hebben; of men kan dien samen hang loochenen en laten het kiesrecht in den een of anderen vorm rusten op maatschappelij- ken welstand. Het een sluit het ander uit. Yoor de toepassing van het eerstgenoemd beginsel, het verleenen van kiesrecht aan de hoofden van gezinnenliet alleen het voorstel van den heer Lohman ruimte; maar het werd verworpen. De anti-revolutionaire partij in haar geheel diende zoodanig voorstel niet in, hetgeen jammer was. Nadat de regering verklaard had, dat zij heen zoude gaan als eenig amendement, behalve dat tot uitsluiting van mindere militairen werd aan genomen, trokken enkele voorstellers hun amen dementen weder in. Alle andere voorstellen wer den nu verworpenbehalve het militaire, en het regeerings-artikel aangenomen met slechts 15 stemmen. Dat regeeringsartikel luidt aldus: De leden der Tweede Kamer worden rechtstreeks gekozen door de mannelijke ingezetenen, tevens Nederlanders, die de door de kieswet te bepalen kenteekenen van geschiktheid en maatschappe- lijken welstand bezitten en den door die wet te bepalen leeftijd, welke niet beneden drie en twintig jaren mag zijnhebben bereikt. Yan de uitoefening van het kiesrecht zijn uitgesloten zij, wien direkt bij rechterlijke uitspraak is ontzegd; zij die in gevan genschap of hechtenis zijnzij die bij rechterlijke uitspraak de beschikking of het beheer over hunne goederen hebben verloren; zij die in het burgerlijk jaar, voorafgaand aan de vaststelling der kiezerslijsten, van eene instelling van weldadigheid of van een gemeentebestuur onderstand hebben genoten en voor zoover de kieswet hetzij zeker bedrag van den aanslag in eene of meer Rijks directe belastingen, hetzij het bezit van een of meer grondslagen van zoodanigen aanslag als vereischte van kiesbevoegdheid stelt, zij die hun aanslag in die belasting of belastingen niet hebben voldaa^ Hierin is nu alleen gewijzigddat militairen onder de wapenen beneden den rang van officier door den gewonen wetgever van het kiesrecht worden uitgesloten. Dewijl dit artikel nu alles laat aankomen op den bijzonderen wetgever, loopt nu de strijd over art. 7 van de additioneele artikelen, waarin het kiesrecht nader wordt uitgewex-kt. Art. 77 stelde de regering voor aldus te le zen De Tweede Kamer bestaat uit honderd leden, die gekozen wor den in kiesdistricten. De verdeeling van het Rijk in kiesdistricten en alles wat verder liet kiesrecht en de wijze van verkiezing betreft, wordt door de wet geregeld. Na verwerping van een paar amendementen nam de Kamer dit artikel aan met 61 tegen 7 stemmen. De discussie werd voortgezet over art. 78. (Eerste Kamer.) De Regeering stelt voor haar uit 50 leden te doen bestaan en die uit de hoogst aangeslage- nen te doen kiezen door de provinciale staten; Noordbrabant 6, Gelderland 5, Zuidholland 10, Noordholland 9, Zeeland, Utrecht, Drenthe ieder 2, Friesland 4, Overijssijl, Groningen en Lim burg ieder 3, De Heer de Beaufort stelde voor, te doen ver vallen den eisch van hoogstaangeslagenen. De heer Van Asch van Wijck wilde Zuid en Noordholland ieder één lid minder, Utrecht en Drenthe ieder 1 lid meer doen kiezen. "Voornamelijk het amendement-de Beaufort lokte veel verzet uit. De heeren Sanders, de Ra- nitz en Yan Kerkwijk bestreden het als een Staatsrecht der revolutie, als overbrenging van het zwaartepunt der politieke macht van de Tweede bij de Eerste Kamer. De heeren Gleichman, de Bruijn Kops en Bor- gesius verdedigden het amendement. De Minister Heemskerk stelde voor om de periodieke verkiezing niet te doen plaats heb ben in Juni e. k. zooals naar gewoonte, maar eerst in de tweede week van Augustus, omdat met Juni de grondwetshex-ziening nog niet af- geloopen zal zijn, en deze Kamer toch geheel ontboxxden moet wordexx, als zij de bedoelde her ziening voorloopig heeft aangenomen. In het Weekblad gewijd aan de belangen van Kralingen, den Hoekschen Waard enz. van Woexxsdag 16 Maart jl. vinden wij het vol gende stuk Mijnheer de Redacteur! De tijd der verkiezingen schijnt te naderen. Althans de redactie van de Maas- en Scheldebode begint al op het aambeeld te slaai. Maar hoe In haar laatste nummer over den uitslag der verkiezingen van den Duitschen Rijksdag sprekende, zegt zij o. m. Yoor de onderdrukking van het Bijzonder onderwijs, stellen zij (die vreeselijke liberalen) honderd duizenden beschikbaar, voor 't lands defensie niets. Ook bij ons was, nog kort geleden, efcu uitnemend zeeofficier aan het hoofd van het Departement van Marine, die onze zee macht versterken wilde. En ook bij ons weigerden de liberalen hen daarvoor onder aanvoering nog wel van den ex-dominé Lieftinck en den gewezen meubelmaker Heldt, het geld te geven. Kiezers, zult gij zulke landverdervers herkiezen of zult gij, zooals het Duitsche volk, ze uitwerpen O. i. is uwe keuze niet moeilijk, indien gij uw land lief hebt. Indien de redactie van dat blad niet beter weet, zij haar deze domme redeneering vergeven. Weet zij echter als ieder maar eenigszins ontwikkeld burger, dat met de genoemde versterking onzer vloot een schip bedoeld werd, waarvan het nut twijfelachtig was, maar waarvoor het plan nog niet eens op het papier be stond en dat niet alleen liberalen maar ook anti-liberalen den Minister in zulk een vaag plan niet wilden steunen, dan vragen wij of het niet beneden alles is om zijn eigen partijgenooten op zulk eene slinksche wijze (den dominé en den meubelmaker noemende, maar al de tegenstemmers, dus ook zijn eigen partij- genooten bedoelende) in een kwaad daglicht te stellen Voor 's lands defensie niets. Aan dieu moloch wordt zoowel door anti-liberalen als door liberalen met de grootste liefde ge offerd, wijze, voorzichtige, oprechte Redactie! Dankzeggend voor de plaatsing dezer regelen, Mijnheer de RedacteurX. Ofschoon de lxeex- X onze redexxeex-ing »dom" vindt heeft hij er blijkbaar xxiet veel van be grepen. Wij weten zeer goed, dat de vorige Minister vaxx Marine nog geen plan had van het schip dat gebouwd moest worden, maar wij ziexx vol strekt niet in, wat dat er toe doet. Hoe het schip er uit moest zien, dat onze vloot het meest kan versterken, zal eexx zee officier zeker wel het beste kunnen beoordeelen, en wij keurdexx het dan ook juist af, dat een gewezexx dominé en een gewezexx meubelmaker, en een advocaat, beter wilden weten hoe onze vloot versterkt moest wordexx dan de Minister van Marine, die een zeeofficier was. X vraagt ons vervolgens of wij niet weten dat het nut van dat schip twijfelachtig was? Wij axxtwoorden: hoe weet de heer X dat? Heeft hij verstand van zeezaken, of doet hij evenals Heldt en Lieftinck, en praat hij over dingen waar hij niets van weet? Het schijnt zoo. X heeft ten minste blijkbaar nooit gelezen, dat alle militairen, die ixx de Tweede Kamer zitten, van oordeel waren, dat het nuttig was dat dat schip er kwam. En eindelijk, hoe kan die lxeer X ons ver wijten dat wij eigen pai-tijgenooten in een ver keerd daglicht plaatsen? In ons stukje kwam over onze partijgenooten niets voorwij hadden het over Heldt, Lieftinck, Goenxaxx, Borgesius enz., maar die zijn waarlijk geen leden van onze partij. X beweert wel, dat ook anti-liberalexx den Minister het geld weigerden, maar dat is een voudig onwaar. Toen de Mixxister van Marine, nadat hem het geld geweigerd was, verklaarde niet langer aan het hoofd van het Departement te willen blijven, prezen de anti-liberalen hem daarover door luide bijvalsbetuigingen Ten slotte zegt X, dat voor 'slaixds defensie door liberalen en anti-liberalen met de grootste liefde geofferd wordt. Het schijnt, dat X niet enkel wat in de Maas- en Scheldebode, maar ook wat in andere bladen staat, niet begrijpt. Axxders had hij dat xxiet geschreven. Of heeft hij xxooit gelezen, dat als de Marine- en de Oorlogs-begx-ooting behandeld wordexx, de liberalen klaar staan daarop af te dingen, en enkelen hunner zelfs het staande leger willen afschaffen Heeft hij nooit gehoord, dat ieder deskuxi- dige oordeeld dat leger en vlood dringend her vorming eischen, en in de vorige week door met minder dan 100 oud-officieren vaxx het Indische leger op den deerniswaardigen toestand, waarin onze strijdmacht in de koloniën verkeert, gewezen is? Maar als X daarvan nooit gehoord heeft, had hij beter gedaan zich stil te houden. X heeft misschien wel eens gehoox-d wat van de apen die hoog klimmen willen gezegd wordt. Hoewel zeker niemand met zekerheid zou durven spreken, toch mag met dankbaarheid erkend wordexx, dat de algemeene toestand betert, het zoolang dreigend oorlogsgevaar gaandeweg mindert. Met dankbaarheid ei-kend mag het, zeggen weongelxxkkig wordt maar al te vaak vergeten dien dank te brengen aan »God den Heer daarboven, die alle ding regeert", gelijk Marnix zoo terecht zegt. In 't begin der vorige week heeft Duitschland een zeldzaam, een eenig feest gevierd. De grijze keizer Wilhelm voleindde zijn negentigste levens jaar, trad het 91ste in. Reeds heeft hij meer dan 25 jaar geregeerd, meer dan 80 in het leger ambten bekleed, en nog altijd staat lxij betrek kelijk sterk; krachtig naar lijf en ziel, ouder en roeim-ijker en machtiger dan ooit eenig Duitsch keizer was. Hij zag Duitschland ver nederd maar ook verhoogd, thans door eexxheid sterk. Het Duitsche keizerrijk weder hersteld, kreeg in hem zijn eersten keizer ixit het roem ruchtig huis van Hohexxzollern. Onder hem is Dxxitschland de eerste mogexxdheid van Europa geworden. Hij vormt met vorst von Bismax-k en graaf von Moltke een drietal, zooals geen andere staat kan aanwijzen. Met hoeveel geestdrift 's keizers feest in de hoofdstad exx daax'buiten is gevierd; hoe alle rijken en staten hem gelukwenschten hoe daar toe evexxveel vorsten kwamen als de grijze lxeex-- scher jaren teltwat prachtige geschenken ex- kwamen, we kunnexx het xxiet in denbreede vermelden. Doch ook ditmaal is Gode de eer gegeven, gelijk deze keizer steeds gedaan heeft. Hij weet dat het God is door wien de koxxingen regeeren, die het lot der volkeren in Zijn hand heeft. Het feest des keizers is eexx gewenschte ge- legeixheid geweest om de gezindheid tot bewa ring des vredes van alle zijden te hooren xxit- spreken. Uit Petersburg, uit Rome, ja zelfs ixit Parijs kwamen de bewijzexx dat mexx overal de vrede wil bewaard zien. De Duitsche kroonprins sprak daxx ook openlijk uit dat er verwachtixxg is dit vervuld te ziexx, en vorst Bismarck heeft zich even bemoedigend uitgelaten. Wel hangen oor log en vrede niet vaxx menschen af, maar toch hebben zulke getuigenissen groote waarde, ook wijl zij de kalmte doen wederkeeren. Dat het verbond van Italië xxxet Oostenrijk exx Dxxitschland is hei-nieuwd bevestigd den toestand. In Rusland wordexx de uitixxgen van het Pan- slavisme, dat een anderen weg op wil dan offi cieel wordt bewandeld, tegengegaan. Men ziet dxxs dat de vrees voor verstoring des vredes te recht mindert. Ongelukkig blijft het oosten nog steeds een donkere plek aan den hemel. De pogingexx om tot een schikking tusschen de verschillende par tijen te komen zijn mislukt. Rusland raakt met Turkije, dat ixx Bulgarije niet met geweld wil tusschen beidexx tredexx, in onmin. Een candi- daat voor den troon is nog altijd xxiet gevon den, exx xxiemand weet wat de dag van morgen brengexx zal. In Pruisen is thans een niexxwe kerkwet aan hangig, die, wordt zij aaxxgenomen, ook de laatste sporen van den onzaligen Culturkampfzal doen verdwijnen. Twee dixxgen zijxx hierbij echter op te merkenvooreerst dat de Roomsche kerk nu weder meer kracht tegen het Protestantisme zal ontwikkelen, ten tweede dat het, mede daarom, hoog tijd wordt ook aan de Protestantsche Kerk die vrijlxeid te geven, welke de Roomsche niet onthoudexx is. Oxxloochenbaar heeft Rome in den laatstexx tijd, nu de paus telkens in de aangele genheden der volken gelijk nu xxog pas weer in Duitschland optrad, ixx aaxxzien gewoxxnen. Voor zoover die pogingen een goede stx-ekking hebben, juichen wij het toe; doch nooit dient vex-geten, dat Rome Ronxe blijft en tegen de ketters nog steeds de oxxde is. Dat zou, kreeg het weer macht, blijken. De moeilijkheden met Ierlaxxd berokkexxen het Bx-itsche ministerie booze dagen. Er is thans weder een dwangwet voorgesteld, wier doel is, het wederstrevig eiland tot gehoorzaamheid te dwingen. De wet is in het Paxdement aanhan gig gemaakt, en heeft kans te wordexx aange nomen, natuurlijk xxiet zonder feilen tegenstand der Ieren oxxder Parnell en der liberalen zouden zij Gladstone volgen. Over 't geheel blijft het Iersche vraagstuk nog steeds oxxopgelost, en een der be- denkelijkste dingen voor het machtig Engeland, dat vei'bitterde vijaxxdexx vlak voor de poox-ten heeft. H. Dexx 4 Maart ging een man uit Amsterdam met de noorderzon weg, achterlatende een brief waarin stond dat hij xxiet van plaxx was terug te komen voordat hij rijk was. Deze week werd de oolijke gelukzoeker wegeixs bedelax-ij in de gevangenis te Heerenveexx gebracht. Dat er veel menschen zoxxder werk zijn blijkt o.a. daaruit, dat in een dorpje ixx Gronin gen een wegwerker kan geplaatst worden op een weekloon van ƒ5, en dat zich daartoe 47 sollicitanten hebben aangemeld. Te Neerbosch, bij de Weesinrichtixxg, is weder een aanvaxxg gemaakt met dexx bouw van het achtste weeshuis. Onmiddellijk als dit ge bouw gereed is worden weder 200 kinderen ter plaatsing opgenomen, zoodat met het getal der genen die dan aanwezig zijn, 1030 kinderen zullen verpleegd worden. Voor de oprichting van dit gepoxxw zijxx reeds duizenden guldens, waarbij vele giften van ƒ1000, oxxtvangen. Te Vreeswijk heeft Zondagmiddag het acht- jax-ig schippersjongetje, Gerard van Dijk, het zevenjax-ig zoontje vaxx T. Heins, dat in het ka naal gevallen was, daaruit gex-ed. Het knaapje zou zeker verdronken zijn, indiexx niet de kleine Gerard van Dijk er terstond op bedacht ware geweest hem met behulp van eexx stok aan den wal te brexxgen. Zoxxdagxxacht is bij de zandplaat On- rxist een met haring overladen trekkersboot, te Helder thuisbehoorend, door een golf omgeslagen, waardoor de geheele vangst en een groot ge deelte van den inventaris vex-loren ging. De bemanning wist zich gelukkig te redden. Mexx schx-ijft uit Roermond aan de N. R. Ct.\ Heden waren wij in de gelegenhied een zeer zeldzaam natuurverschijnsel te zien, nl. een rattenkoxxing vaxx het soort Mus decumanus. Vijf dezer dieren zijn met de staarten, die door el kander gevlochten en vergroeid zijn, te zamen vex-bonden in lief exx leed. Dit exemplaar is bijna volwassen. De rattenkonixxg kan uit den aard der zaak niet loopen en zelf voor zijne voedixxg zorgen, zoodat lxij stil op zijn nest blijft en door an dere dieren wordt gevoed. Alhoewel zeldzaam voorkomende, zijn toch ge vallen bekend waarbij tot 30 stuks toe vergroeid waren. Onze rattenkoning is opgezoxxden naar het Museum van Natuurlijke Historie te Leiden. In het vervolg is voor brieven of andere stukken, die aan den afzender om beter adres zijn teruggezonden en door dezen met een aan- gevxxld, verbeterd of geheel nieixw adres op- nieuw ter post worden bezox-gd, opnieuw port exx eventueel recht verschuldigd. Een nieuwe soort van mest, de schuim aarde (een afwerpsel der suikerfabrieken,) wordt tegenwoordig met goed gevolg aangewend. Eene bemesting daarmede is driejaren voldoende; de prijs is 2.50 per ktxb. meter. Keizer Wilhelm heeft op zijn 90en ver jaardag 1665 telegram van mengelukwensching ontvaxxgen, waaronder 1297 uit Duitschland. gen tijd was geslotenwegens het in hevige mate heerschen der croup binnen deze gemeente, is Maaxxdag weder geopend. Middelharilis, 25 Maax-t. In den verloopen week kwamen alhier zeven sloepen aan, die ge zamenlijk rxxim 3000 kabelj., 300 lengen, 4500 schelvischen, 70 bennen vleet en 120 punt rog aanbrachten. Sommigen beliepen vaxx ƒ450 tot ƒ1100. Als een blijk dat in Amerika fortuin te ma ken is kan dienen, dat 4 Febrixari jl. een man naar Amerika vertrok en xxu reeds zijne vrouw en 6 kinderen de reis laat maken. Gepasseerde Vrijdag- en Maandagavond hielden Ds. Bajema van Zuidland en Ds. Lion Cachet van Rotterdam in de Kleine kerk al hier een godsdienstoefening. Bij die gelegexxheid was de kerk zeer vol. De nxeestoof met stamphuis en machine heeft in pxxbliekexx verkoop opgebracht de som van ƒ1635. De Diaconie Armen der Ned. Herv. Gemeente alhier werd dezer dagen verblijd nxet eene gift van 50, door den heer burgemeester dezer gemeente, bij gelegenheid van zijn 25jarig hu welijksfeest geschonken. Tot kust- exx lichtwachter op den vuxxr- toren te Goedereede is benoemd Jan Troost Jr., in plaats van den eervol ontslagexx wachter Huijser. Bedankt voor het beroep naar Scherpe- nisse door Ds. P. Kerper van Goedereede. Schipper en knecht, zich aan den mast vast houdende, werden spoedig door eenige wakkere mannen door middel eener roeiboot, uit de ge vaarlijke positie, waaxln zij verkeerden, verlost. Het schip is zwaar lek. BRUINISSE, 22 Maart. Uitslag der door het Dagelijks Bestuur dezer gemeente gehouden openbare aanbesteding van eenige on derhoudswerken en vernieuwingen van gemeentewerken voor 1887. Het minst werd ingeschreven voor het Perceel 1. Het liggen van 1600 M. krammat op den Trageldara, h. van Popering Dz., f 204,— Perceel 2 Het daarstellen van een vloeipaal, A. Zoeter - 57,47 Perceel 3 Onderhoud beschoeiing enz., P. Okkerse Az - 18,90- Perceel 4 Onderhoud bruggen enz., A. Zoeter - 9,87 Perceel 5 Levering van 70 M. grint, C. Bolier Cz - 209,30 Perceel 6 Onderhoud school en telegraafkantoren, M. Elenbaas - 104,— Perceel 7 Onderhoud aan de woning telegraafkantoor, A. Zoeter - 17,50' Perceel 8 Onderhoud conferentiekamer, M. Elenbaas - 44,80» Perceel 9 Onderhoud bestrating Oudestraat, ongeveer 270 M., A. Douw - 848,90 Perceel 10 Herbestrating Kerkstraat 200 M., haveumuur 130 M., M. Elenbaas - 135,70 Perceel 11 Onderhoud bestrating grintweg, ongeveer 250 M., I. Douw - 149,— Perceel 12 Onderhoud lijkenhuis, M. Elenbaas - 5,50 Perceel 13 Levering 630 liter petroleum voor straatver lichting, Wed. A. Jumelet - 56,57 Perceel 14 ld. 100 Heet. steenkolen voor de openbare school, D. van den Berge Az - 59, Perceel 15 ld. 30 Heet. steenkolen Secretarie, L. de Ronde - 23,40 Perceel 16 Onderhoud openbare school, J. v.d. Berge Jz - 64,— Perceel 17 ld. van de kachels, P. Meermans - 25,— De genoemde inschrijvers, allen woonachting in deze gemeente, behalve A. Douw, die woonachtig is te Middelburg, I. Douw en L. de Ronde te Zierikzee, ziju de voormelde aanbestedingen ge gund, met uitzondering van het 5e perceel, dut niet gegund is. [Wegens plaatsgebrek eerst heden.)

Maas- en Scheldebode | 1887 | | pagina 2