4 «til BRIQUETTEN-HANDEL. Een vriendelijk verzoek GENERALE BEGRAFENISFONDS Ingezonden. Burgerlijke Stand. SCerkiiieuws. Marktberichten, Oesterbeiars. Effectenbeurs Amsterdam. - CoiTespoiHlentie Ad verten tlën. De IJotaris A. VAK SCHOUWE*, te Goedereede, MEESTOOF met"STAMPHUIS Bruinkool-Bri^uetten Handelaar in Brandstoffen VONDELSTRAAT 20, M. ÏM3 «AST, SommelsdQk. M. VAN DER VOET ZÖOd, Dirkstasid. GEVESTIGD 1 8 5 O AMERIKA. ROOD KJLAVJBWHOOl, 151 Franklin Street 89 Belancey Street MfisJW-lTOtiM, tl. §L A. Overflakkee en Goedereede. Opgericht te Somraelsdijk in het jaar 1S39. De lotelingen van de lichting van dit jaar, die bij de Zee-Militie verlangen te dienen, be- booren zich daartoe voor deu lsten April a. s. ter Gemeente-Secretarie aan te melden. Heerscbten verleden jaar de mazelen zoo sterk in deze Gemeente, thans is het de croup, die hier in hevige mate woedt. Met het oog op het kwaadaardige karakter, dat deze ziekte aanneemt en dat zij grootelijks voorkomt bij kinderen, die de bewaarschool bezoeken, heb ben Burgemeester en Wethouders dezer Ge meente, op advies van den plaatselijken genees heer, den heer dr. Breesnee, alhier, besloten, van af Zaterdag, 26 Febr. j.l de Bewaarschool voor onbepaalden tijd te sluiten. Volgens de op 1 Maart j.l. vastgestelde kiezerslijsten, bedraagt in deze Gemeente het getal kiezers voor leden van den Gemeenteraad 141 en dat van kiezers voor leden van de Tweede Kamer en de Provinciale Staten 84. Die lijsten liggen gedurende 14 dagen ter Secre tarie ter visie en een exemplaar daarvan is aan geplakt. De bezwaarschriften moeten vóór den 18den Maart a s. (op ongezegeld papieraan den Ge meenteraad worden ingediend. Op Zaterdag, den 5 Maart a.s., des voor middags ten elf ure, zullen Burgemeester en Wethouders dezer Gemeente ten Raadhuize alhier publiek aanbesteden: le het rijden der benoodigde grint voor de gemeentewegen over 1887 en 2e het uitbaggeren der haven dezer Gemeente voor het jaar 1887. De gesloten insehrijvingsbiljetten moeten op een zegel van 0,221 geschreven zijn en den prijs per M. voor de te vervoeren grint en den prijs per aak, die wordt uitgebaggerd, inhouden. Als eene bijzonderheid kan worden ge meld, dat alle vier zonen, waaruit een gezin alhier bestaat, zijn vrijgeloot voor de Nationale Militie. 2 Maart. Op de heden gehouden 1ste voorjaarsmarkt waren 10 stuks hoornvee aan wezig. De handel was slap. Stellendam. In deze Gemeente bedraagt het aantal kiezers, volgens de voorloopig vastge stelde lijsten, voor den Gemeenteraod 44 en voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal eu Provinciale Staten 19. Goedereede. Op Vrijdag 25 Maart zal te Dirksland de eerste en op Woensdag 13 April te Dordrecht de tweede zitting van den Militie raad gehouden worden. Lotelingen die wegens broederdienst, eenige zoon, gebreken of dergelijke, vrijstelling ver langen, behooren aldaar te verschijnen. Het aantal kiezers bedraagt, volgeus de voorloopig vastgestelde kiezerslijsten, voor den Gemeenteraad 61 en voor de Provinciale Sta- en Tweede Kamer der Staten-Generaal 30. Stad a/Ii. Haringvliet, 1 Maart. Deze week vertrekken van hier weder eenige hoofden van huisgezinnen naar Amerika. Ouddorp, 1 Maart. De 12de van deze en de 2de der volgende maand gaan van hier weder 75 personen naar Amerika, terwijl nog verschei dene als het ware reisvaardig staan. De goede berichten van verre tegenover de dorre toestand hier, schijnt oorzaak van die vestiging te zijn. Den Hommel, 17 Febr. 1887. Door den Raad dezer Gemeente is aan Burgemeester en Wethouders machtiging verleend tot het aan gaan eener tijdelijke geldleening tot een bedrag van 1200, ter voorziening in het gebrek aan kasgeld. Kerkwerve. Zaterdag jl. viel een kind van 2 jaar van een hoogen dijk in een pas uitge baggerde sloot. Door den vader, die dicht bij was, werd het kind spoedig op den kant ge bracht, zoodat het met den schrik vrij kwam. Alweer een bewijs van Gods wakende Voor zienigheid. In de vorige week mocht onze geachte Bur gemeester, de Weledelachtb. Heer L. O. Boogerd, .zijn 50sten verjaardag vieren. Onder de blijken van belangstelling, die ZEdelachtb. ontving, behoorde ook een schrijven des kerkeraads, waarin deze den geachten jubelaris zijn geluk- wenschen aanbood. Waarde Vriend Gij zijt er zoo aan gewoon, dat ik u met de bijzon derheden, die er te dezer jilaatse voorvallen, in kennis steldaarom is het dan ook, "dat ik u nu iets van den feestdag van 19 Februari li wensch te berichten. Op den vroegen morgen te 7 uur, werden op 't Loo 101 saluutschoten gelost, evenzoo in het „Ernrnapark," waarmede de feestelijkheden werden geopend, en daarna deden de verschillende muziekcorpsen de Vaderlan.ische liederen hoorenterwijl deze een wandeling maakten door de met groen en vlaggen versierde straten. Van half 10 tot half 11 was er dank- en bedestond in de Hervormde Kerk, waarbij beide predikanten Ds, Gronemeijer en Ds. Hattink optraden. Om 12 uur was de allegorische optocht op het Nieuwemarktplein opgesteld) en werd toen in beweging gebracht, 't Was een prachtig gezicht. Jammer dat daarvoor zoc veel geld zoo nutteloos te loor gaat. 'k Zal mij wachten, zulk een huldiging le bestrijden, maar zou zoo gaarne zien, dat voor zaken het Godsrijk betreffende evelizoo blijmoedig de gevende hand zich mildelijk opende. Maar ach, als men bijv. collecteert voor de sehool niet den Bijbel, waarmede wordt men dan meestal bégroet 7 „Ga ditmaal maar voorbij; er wordt zoo veel gecollecteerd, ik kan altijd niet geven." Och, laat toch de gebeden Voor Vorst en volk, voor Kerk en Staat niet van onze ippen wijken Als altijd uw toegenegen Vriend G. v. D. H Apetdoom, Februari 1887, Den Bommel, van 9—22 Febr. Geboren: Leendert, z. van G. Ripmeester en A. Hoedeman; Johanna, d. van M. Lokker en A. v. d. Maden; Maria, d. van C. Bogerman en P. Wolfert. Overleden: Matthias Arnoldus Maria Josef Heestermans, 9 m. Oude-Tonge, van 25 Jan. 15 Febr. Ondertrouwd: J. Terhoeve, 25 j. en J.Everaars; 24 j., (van Den Bommel). J. van Griethuijzen, 33 j. (van Nieuwe Tonge) en N. Soldaat, 34 j., wed. van J. Vreeswijk. Gehuwd: J. Terhoeve, 25 j. en J. Everaars, 24 j., (van Den Bommel.) Geboren: Teunis, z. van T. Roodzant en C. Timmers; Lena, d. van C. Kievit en N. Drooger Jacobus Johannes, z. van F. Juge en W. A. Peters; Adrianus Cornelis, z. van M Pollemans en J. C. Nijsse; Kommertje, d. van A. Koppenaal en M. van Noord; Jacob, z. van L. Bouwens en M. van Noord; Simon, z. van J. Huizer en N. van Putten. Overleden: Neeltje Hartman, 29 j. en 4 nr., geh. met J. A. KooijmanPieternella de Weeger, 85 j. en 1 m., wed. van L. Soldaat; Jacobus Fase, 70 j. en 8 m., geh. met N. O. StalGerrit de Gast, 68 j. en 2 m., geli. met W- van den Doel. Herkingen, van 7—21 Febr. Gehuwd: M. Logmans, 21 j. en J. Bouwens, 20 j. Overleden: Hendrika van Rijkhuizen, 79 j. Stellendam, van 5 19 Febr. OverledenE. van Oostenbrugge, 10 w.J. de Korte, 88 j., wed. van H. de Vos; A. J. Brink man, 3 j. Goedereedevan 3—21 Febr. Geboren: Dimmen, z. (van J. van Tigchelen en L. Bakelaar; Willemina, d. van F. Soeteman en P. van Heest. Overleden; Lena Breeder veld, 73 j., echtgenoote van J. van Vessem; Martha van der Vliet, 67 j echtgen. van K. Houman. Scherpenisse, van 12—26 Febr. Bevallen: J. de Graaff—Guiljam, d.; A. Suur- land, 2 z.; D. Polderman Hartog, z. Overleden: A. Sies, wed. B. van der Stel, 67 j. P. J. Vermast, echtgenoot van A. Lombaard, 59 j. BEROEPEN: Ned. Herv. Kerk. Te Kalhum ds. IJ. Bootsma te Lunterente Hedel ds. O. P. N. Pikaar te Ouweischie, die voor Garderen heeft bedankt; te Dreischor ds. W. C. Van Senden G.Hz. te Blitterswijk c. a.; te Goëriga en te Offingawier c. a. ds. P. 11. Versteeg te St. Pancras; te Soinmelsdijk ds. F. W. J. Wolf E.F.Hz, te Odyk; te Harderwijk ds. H. v. Selms te Leerdam; te Ruinen ds. W. Moulijn te Grolloo; te St.-Maarten ds. M. Th. Launnan te Beiken- woude te Zuid-Beierland ds. J. L. Tichelaar te Ouddorp te Tcrkaple c. a. ds. II. Bruijtel te St. Jansga; te Hoek ds. J. II. Van 't Hoff te Goudswaard; te Tjerkgaast ds. J. Rijnenberg Dz. te Ternaard; te Marken ds. J. C. K. Nonhebei J.A.Cz. te Woudrichem; te Harkstede ds. A. Reiners te Zuidwolde; te Blokzijl ds. Hemert te Losser; te IJzendoorn ds. J. C. Bruining te Workum; te Gauw ds. P. A. Versteeg te St. Pancras; te Ravenswaai de heer W. Lamers. cand.; te Britsum ds. A. Wijn te Olde- holtwolde; te Obdam ds. W. A. Kuipèri te Ammerstol. Chr. Ger. Kerk Te Oudega c. a. ds. J. W. Diaijer le Ivoevorden; te Weslzaan de heer II. Siertsema, carid. BEDANKTNed. Herv. Kerk. Voor het beroep naar Buurse door ds. P. O. Van Oosterzee J.Jz. te Enschede: naar Aalsmeer door ds C. Hattink te Apeldoorn; naar Colijnsplaat door ds, J. G. Klomp te 's-Gravelandnaar Nykerk, naar Oudega en naar Idsega door ds. IC. Fernhout te Tzum; naar Weesp door ds. E. A. Lazonder te OosterWolde naar Lekkei- kerk en Zuidbroek door dr. P. Proost Jz. te Oost-IIlokker c. a.; naar Wemeldinge door ds. I. H. Wensinck te Neerlangbroek; naar Lemmer door ds. Homoeth te Olde- boorn; naar Wijkei door ds. J. H. W. Kalkman to Monster; naar Spijk (tocz.) door ds. L. Van Maanen te Willemstad, naar IJselinuiden door ds. P. II. Wiersma te Geneiiiuidennaar Waddingsveen door ds. 11. J. Hul seher te Keeuwijk; naar Wageningen door ds. L. J. Van Apeldoorn te ijlst; naar Kwadijk door ds. J. A. T. Sperna Weiland te Dongen; naar Berg-Ainbacht door ds. J. H. F. Gangel, doleerend pred. te Aalten. Chr. Ger. Kerk. Te Enschede door ds A. De Geus le Medemblik. AANGENOMENNed. Herv. Kerk. Het beroep naar Koog a/d. Zaan door ds. P. Proost Jz. te Blokker; naar Chaatn door ds. C. J. Montijn T.Jz. te St. Philipsland. In vier Ned. Herv. gemeenten is het juk der syno dale hiërarchie weder afgeworpen, nl. te de Lemmer en Buitenpost (beide in Friesland,) te Randwijk (Geld.) en te Heinenoord (Z.Holl.) De gemeente te de Lemmer telt 5Ü00 zielen, die te Heinenoord 1800. Ds. G. J. Hulsman te Randwijk ging in het werk der reformatie niet mede. De drie andere gemeenten zijn vacant. In het geheel zijn er nu 31 kerken vrij. De losmaking der gemeente Hendrik-Ido-Ambacht is later tegenge sproken. In den kerkeraad van Utrecht kwam eergisteravond het voorstel eener commissie aan de orde, om maat regelen te nemen tegen de ontheiliging van het Heilig Sacrament des Avondinaals. In de inleiding tot dit voor stel kwamen enkele uitdrukkingen voor die met Syno daal kosjer waren, maar rieken naar anti-hiërarchische sympaihiëen. Ds. Felix was praeses en stelde desniette min het voorstel aan de orde. Maar hierop verklaarde Ds. Verhoeff, dat zoo Ds. Felix dit voornemen niet op gaf, hij zich het recht voorbehield een aanklacht tegen hem in te dienen. Hiervoor zwichtte Ds Felix en nam toen het voorstel van de tafel. Naar het U. D. verneemt, heeft Ds. J. W. Felix, voorzitter en lid van het classicaal bestuur der Ned. Herv. Kerk te Utrecht, als zoodanig bè'dankt. Het class, bestuur van Zierikzee, buitengewoon ver gaderd ter zake het vermoeden van bijwoning van het Geref. kerkelijk congres door Dr. C. C. Schot teTholen, heeft beslist, dat het deelnemen aan genoemd congres en de onderteekening der verklaring omtrent het plicht matige van het afwerpen van het juk der synodale hiërarchie geene daad is, die uitbanning of vervolging noodzakelijk maakt, en besloten aan Dr. Schot het ge vraagde getuigschrift van zedelijk gedrag uit te reiken en het voorloopig onderzoek omtrent zijne deelneming aan het congres niet verder voort te zetten. In de Arnst. Kerkbodeofficieel orgaan van de Neder- duitsche Gereformeeide Kerk (doleeiende), komt de volgende advertentie voor: „De Otidergeteekenden, gezien hebbende, dat een on bevoegde macht verklaard heeft, dat zij zich van de Nederduitsche Hervormde Kerk alhier zouden hebben afgescheiden, protesteerden mits dezen tegen deze on ware mededeehng en brengen ter kennisse van wie zulks aangaat, dat zij, nu de Kerkeraad hier ter stede op 16 Dec. j.l. eene andere Kerkenorde invoerde, na tuurlijk met heel de Gemeente ophielden te behooren tot het NederLmdsch Hervormde Kerkgenootschap, maar zijn en blijven leden der Nederduitsche Hervormde (Gereformeerde) Kerk te Amsterdam. J. Bechthold. W. Kuhler Wz., J. Magré, J. C. Bagge- laar, A. F. Brade, P. Goedhuijs, J. Swem, F. Kroeze, W. Meijer, A. Kleeman, J. Hermans, G. J. Eoevé. GRANEN. Sotterdam, 28 Februari. Buitenlandsche Granen. Op de verlaagde prijzen komt er meer kooplust. In Tarwe is de keus zéér beperkt. Rogge per 2100 kilo: 118 Reval f 124, 120 <ffi Odessa f '125, 124 "g Nicolajef 134-, 124/25 Sevastopol f 134. Boekweitgrutten per 2100 kilo: Reval Machinaja f 220, dito Jadritza f 223. Maïs per 100 kilo: Arnerik. Mixed naar quantiteit f 0 a f 0.25 v a.b., d°. d°. 5.85 a f 5.90 v.a.b. langs stoomboot; Odessa stoornend f 5.65 a f 5.75 v.a.b. langs stoomboot; Cinquantine f 0.05 a 6.70. SiOtterdam, 28 Februari. Binnenlandsche Granen. De scheepvaart is thans als geheel heropend te be schouwen, en was diensvolgens de aanvoer heden zeer ruim en werd de markt goed bezocht. De stemming was echter llauw, zoodat enkele artikelen eenige prijsver laging ondergingen. Tarwe. Inlandsehe Witte, waarvan de aanvoer groot was, ging slepende van de hand, meest 10 a 20 cents lager. Vlaamsche, Zeeuwsche, Overmaassche en Flak- keesche de beste f 7.30, f 7.50, soms daarboven, goede en mindere f 6.20 a f 7.20. Canada f 0, f 6.50; op de wicht werd verkocht inl. Witte van f 8.80 tot f 9.50 per 100 k lo naar qnaliteit; 132/33 N.-Brab. ruw a f 232.50; 127/28 *S roode poldir Winter- a f 220, en '122/23 Jg dito a 210 per 2400 k°. Rogge. Inlandsehe meer aangeboden en bleef nauwe lijks prijshoudend. De beste f 5.50 a f 5.70, mindere f 4 75 a 5 40. Gerst. Inlandsehe met moeite tot nagenoeg vorige prijzen te plaatsen. Zeeuwsche, Flakkeescbe en Over maassche Winter, de beste van f 4.50 a f 4.70; min dere van f 3.70 a f 4.40, dito Zomer- de beste van f 4 30 a f 4.60, mindere f 3.40 a f 4.20, en op de wicht Winter- van 6.70; en Zomer- f 7.25 per '100 kilo. Haver met goeden toevoer 10 cents lager. De 'beste f 3.10 a f 3.40; extra puike daar boven mindere ƒ2 a ƒ3. Paardenboonen veel ter markt en als voren van de hand gegaan van f 5.70 a f 6 30. Duivenboonen f 6.30 a f 7. Bruineboonen prijshoudend. De beste f 10.50, f 11; mindere f 9.50, f '10.25. Witteboonen 25 cents lager niet geheel te plaatsen, van f 8.50, f 9.25. Blauwe Erwten tot vorige prijzen met weinig koop lust. De beste f 8, 8.25; mindere f 7.40, f 7 90. Nietkokende f 6.25, 6.75. Koolzaad te noteeren van f 8 50, j 9 25. Hennepzaad stil van 5.50, f 6.50 Kanariezaad 25 cents lager moeielijk te verkoopen. Het beste f 9, f 9 50; minder f 7.50, f 8.75, en op de wicht van 12 tot f 13 per 100 kilo naar qualileit. Rotterdam, 28 Februari. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 292 runderen, 27 vette en glaskalveren, nuchtere kalveien, 35 schapen of lammeren, 585 vartens, biggen eu geiten. De pi ijzen waren als volgt: runderen '1ste qual. 65c„ 2de qual. 60 c., 3de qual. 55 a c„ kalveren lste qual. 95 c., 2de qual. 85 c„ schapen lste qual 60 c., 2de qual. 50 c„ alles per kilo; varkens lste qual. 23 a c., 2de qual. 22 a c„ 3de qual. 21 c., licht soort 20 a 21 e., per J kilo. Zeeuwsche eieren 3.40 a f 3.60, Overmaassche dito f 3.80 a f 4.de 100 stuks. Zoetemelksche kaas 21 a 22 per 50 kilo. Aanvoer 2 partijtjes. Aanioer van Zeeuwsche ajuin heden ongeveer 6000 heet., prijs 1.50 per 50 kilo. Oude-Tonge, 25 Febr. Tarwe f 7.a f 7.40. Rogge 5.10 a 5.40. Garst ƒ0.075 per kilo 4.a 4.60 per HL. Erwten 7.75 ii 8.-. mindere dito, 6.50 a 7.Karweizaad 0.a per 50 Kilo. Koolzaad 0.a f 0.Poters 0.-a 0. Aardappelen 3.a 0.-.Ajuin 1.00 kleine f 1 75 ii 0.Boter f 0.60. Eieren 3.60. a 0.Nieuwe Gerst 4.a 4.25. Haver 1.75 ii 2.80. Bruine Boonen f 7.50 a f 9.00. Xersekc, 25 Febr. Verkocht eerste soortafsteeksel ƒ1. In de afgeloopen week waren Staatsfondsen zeer weinig gezocht, en sluiten met een klein avans. Amenkaansche Obligatien zeer gezocht voor geld belegging met goede vraag en vlugge prijs. Heeren correspondenten gelieven hunne nota in te zenden van het verdwenen kwartaal, als ook enkele nog van het vorigeen bij gebrek aan materieel zulks te berichten aan de Uitgevers. Wegens plaatsgebrek moet het tweede ge deelte van „Vernieuwde afzondering van Mr. Groen vau Priusterer" enz. overstaan tot het volgend no. Verschillende omstandigheden noodzaakten ons voor ditmaal de bode heden Vrijdag aftedrukken; we vertrouwen, dat zij evenwel zeer welkom zal zijn. aan onze geachte abonnés buiten Flakkee, om hf verschuldigde abonnement, vierde kwartaal, ons, r t aftrek der kosten, (zijnde dus 45 Cent) i r postwissel overtezenden, niet twijfelende of aan óns billijk verzoek zal gaarne worden voldaan. De Administratie. zal in het Logement ,,DE GOUDEN LEEUW" aldaar, op DINSDAGEN 15 en 22 MAART a. s., 's namiddags 34 ure, veilen en verkoopen: en YESMTCAI.E STOOMMACHINE Hot anno tie, benevens het EISF, waarop de gebouwen staan, te GOEDEREEDE, aan de Catharinastraat. Te veilen in 5 perceelen en 3 combinaties. Inlichtingen bij den Heer D. DE KOEte Goedereede en ten kantore van genoemden Notaris. De HOUTSKOOE-BStHiCETTEX of gecarboniseerd Beukenhout: lever 'ik ff ƒ1,80 per 100; ƒ17,50 per 4000; 5000 17,per 1000; bij grootere hoeveel heden nog meer korting. 1,40 per 100 kilo. Levering franco Huis, Boot, Spoor ot Schip in Rotterdam. Koopt en verkoopt alle Binnen- en Buitenlandsche Effectenverzilvert alle Coupons en vreemde Banknoten verstrekt gelden 1". Op onderpand van Effecten 2°. Onder iste hypothecair verband op gebouwde en ongebouwde eigendommen. Verzekert voor de Maagdenburgsche Brand- V erzekerings-Maatschappij alle roerende en onroe rende goederen, tegen vaste, doch billijke premiën. Commissie-Handel in EFFECTEN EN WISSEES. Assureren als Gevolmachtigd Hoofd*Agenten, tegen gevaren van EI EI 4J1): Woonhuizen 0.85; Meubelen 4; Winkelhuizen 1.20, Goederen daarin f .35 en hooger, naar gelang van het bedrijf, bouwaard, dekking en belendingen; Boerderijen, Oogst en Vee 4.30, 4.60, '2.10 tot 4 per 4000. Sluiten Verzekeringen op het LEVEN, "RIVIER- en ZEE-SCHADÈ, benevens MILITIE CONTRACTEN met de beste Waarborgen en meest_ voordeelige Conditiën. TE E0SIP: te bevragen bij W. KARDUX te Dirksland. Internationaal AgentschapCommissie- en Uitvoerhandel. Alle commissiën, uitgaande van particulieren ot handelshuizen in Europa of Amerika, worden mef spoed uitgevoerd. Opdrachten voer den invoer van alle soorten van goederen worden aangenomen. Kantoor voor invorderingen en patenten. Drogerijhandel. - Agentschap van advertentiën, bestemd voor Ame- rikaansche en Europeesche bladen, welke in alle talen uitgegeven worden. Ook worden abonnementen op die bladen bezorgd. Informatie-kantoor van den handel in de Veree- nigde Staten en in Europa. Openbaar notaris. Adressen-Bureau. Correspondent van Nieuwsbladen. Dit agentschap heeft betrekkingen met manufac- turiers van alle landen van Europa en Amerika. Verzekerings-kantoor 'Bank- en Wisselhuis. Magazijn van buitenlandsche postzegels. Men wenscht Hollandsche en West-Indische postzegels tegen andere te verruilen. Zoodra de postzegels ontvangen zijn, wordt er gezorgd voor de verzending der in ruil bestelde. Drukkerij en boekhandel. Drukwerken in elke taal worden uitgevoerd. Een der agenten, in de Vereenigde Staten, van Maas- en Scheldebodc. Men wordt verzocht een postwissel te sturen voor het antwoord op elke bestelling. Bestellingen moeten vergezeld zijn van een depót van 3.00 of Fr. 7.00 Cassa. Correspondentie in de Engelsche, Duitselie, Fran- sche, Hollandsche en Spaansche taal. voor Dit fonds biedt voor de werkende klasse de vol gende voordcelen: 1Betaling van eer. geringe Contributie, slechts '2.60 of 2 70 per jaar, voor een gezin, man, vrouw en al de wettige kinderen beneden den twintigjarigen leeftijd. 2". Van af 1 No vember tot 1 Mei van elk jaar is men vrij van betaling. 3". Voldoende uitkeering bij overlijden, die bepaald is als volgtvoor een kind beneden 2 jaar f 8. van 2 tot 6 jaar 16.- -, van 6 tot beneden 10 jaar 18. van 10 tot beneden 16 jaar 26.— en van 16 jaar en daarboven 4-0. In- formatiën te bekomen bij den Directeur J. VIS Cz., tp Soinmelsdijk. Ijverige en solide Agenten gevraagd.

Maas- en Scheldebode | 1887 | | pagina 3