lie lil er niet graag gel verdienen?? BERGER 13,00. KAP0KSTEL./15,50. AdverteiRiën. Schipbreuk Annette. Q.OidMMÜS Kinder PapTjeschnit SOLIDE AGENTEN M.VAN DER VLIET &Z88N, Dirksland. AMERIKA. Cacao. - A„ Driessen, J. VAPI GEIT. Sommelsdijk. HIJLAARD, (Friesland), PUIKE FRIISCHE KAAS. M. C. POLDERMANS, BEURS VAK AMSTERDAM. MR. D. P. D. FABIUS, in de Hervormde Kerk te DIRKSLAÏTD, over de Vrije Universiteit. !W. BB GA§1\ Sommels€l||1i. GEVESTIGD 151 Franklin Street 89 Delancey Street IRW-fÖRI, U. 8 A Gemakkelijk bereidbaar Cacaopoeder (veel krachtiger als Chocoladepoeder). Verkrijgbaar in bussen van f 1.60, f 0.85 en f 0.45, bij gehoond. En dat in een blad, dat zich „chris telijk" noemt Ouderlingen en Diakenen der Hervormde Gemeente te Middelharnis. J. J. Nipius. J. H. Birkhoff. A. C. Kolff. K. v. Schouwen. M. Born. S. C. Korteweg. Middelharnis, J. J. Slis. 27 Dec. 1886. A. Tkepe. Klaarblijkelijk verstaat de Kerkeraad der „Herv. gemeente" te Middelharnis niet de beteekenis van het woord honen. Het is zin verwant aan schimpen, beleedigen, minachten, versmaden. Van dat alles is in het stukje van den heer K. te S. niet de minste sprake. Deze inzender vermeldde alleen iets aan gaande het geloof van Ds. Ham, gelijk hij dat beleden had bij gelegenheid van zijn intrede te Middelharnis. Ook is het van algemeene bekend heid in de omstreken van M., dat Ds. H. niet wordt gerekend onder de belijders van Christus als den Zoon des levenden Gods, en onzen eenigen algenoegzamen Zaligmaker. Is nu die meening verkeerd, en is ook de aanhaling uit Ds. H 's intreêpreek onjuist, welnu, dan worde zij een voudig door een betere belijdenis gelogenstraft. Zoo lang echter niets gebleken is van zulk een onware betichting, en zoolang niet met duidelijke gegevens is aangetoond, dat men te Sommelsdijk anders op de hoogte kan zijn om trent Ds. H.'s belijdenis, is de uitdrukking „schandelijk honen" stellig misplaatst. Hieruit is het tevens klaar, dat de kerkeraad van M. vooralsnog geen grond heeft voor zijn „diepe verontwaardiging." Het is toch op zichzelf maar niet genoeg, dat eenige personen veront waardigd zijn, om daardoor de schuld van een spreker of schrijver te bewijzen. Toen de onge- loovige Joden van Stefanus hoorden uiteenzetten, hoe zij eigenlijk bestonden (zie Hand. 7), waren zij dermate verontwaardigd, dat hunne harten berstten, en zij de tanden tegen hem knersten. En toen de mannen van Athene den heiligen Paulus op den Areopagus hoorden, en hun het rechtvaardig oordeel Gods aangezegd werd, ging de verontwaardiging bij hen zóó diep, dat som migen hem bespotten. Maar immers, dat bewijst niet het minste tegen Stefanus en tegen Paulus. Integendeel verdienen zij een ernstige vermaning, die ten onrechte verontwaardigd zijn. Vooral Op zieners eener Kerk dienen zich daarvoor te hoeden. Zij moeten zelfs de kwaden in lijdzaam heid kunnen verdragen, hoe veel te meer dan de goedendie waarheid spreken Red.) Kerknieuws. BEROEPEN: Ned. Herv. Kerk. Te Thesinge ds. J. G. Aldershoff te Zweeloo; te Ooster- wolde ds. H. De Boer, rustend pred. te 't Meer; te Ober- gum ds. C. J. Boers te Loppersum; te Warns ds. J. G. Bruining Bz. te Workum; tot godsdienstonderwijzer te Emmen de heer B. Van Popta te Utrecht; te Ooster- hesselen ds. J. Jongeneel te Heerlen; te Heinenoord ds. A Van Veelo te Klundert; te Vlachtwedde ds. J. Van Wanrooy te Nieuw land; te Bourtange ds. N. E. Van Laer Dinkgreve te Hollum; te Wadenooien ds. P. Van der Meulen te Brielsch-Nieuwland; te Schoondijke ds. A. M. Venker te Brouwershaven; te Aalsmeer ds. Van den Bergen te Kortgene; te Overasselt c. a. ds. W. P. Van Zadelhofï te Aalsum; te Nieuwendam ds. J. Bruijnings Jz. te Beets; te 's-Heer-Hendrikskinderen c. a. ds. C. IJnsonides te Waspik; te Oostburg en Harderwijk ds. J. G. Klomp te 's-Graveland; te Zegveld ds. E. Eisma te Bennekom, die voor Oost-Kapelle heeft bedankt; te Maassluis ds. E. Eisma te Bennekom. Chr. Ger. Kerk. Te Hattem ds. W. De Haas te Haarlemmermeer. BEDANKT: Ned. Herv. Kerk. Voor het beroep naar Otterloo door ds. J. W. H. Kalkman te Monster; naar Heelsum c. a. door ds. j. H. Guldenarm te Nieuwland; naar Noordeloos door den heer J. G. Deur, cand.; naar Lekkerkerk door ds. W. Haver kamp te Venhuizen c. a.; naar Ermeloo door ds. H. Van Griethuijsen Az. te Burgwerd c. a.; naar Oudelande door ds. B. Wielinga te Kruininge; naar Kwadijk door ds. M. Th. Laurrnan te Berkenwoude; naar Hoek door ds. K. Bokma te Krabbendijke; naar Koekange door ds. K. L Janssonius Wz. te Breede; naar 't Woud door den heer J. G. Deur, cand.; naar Bredevoort door ds. J. A Van Boven te Souburg; naar Aartswoud door ds. A. Van Oosten te Avezaath; naar Weesp door ds. C. P. N. Pikaar te Ouwerschie; naar Stads-Musselkanaal door ds. M. Schuurman te De Leek; naar Wageningen door ds. J. A. Van Heijningen te 's-Gravendeel; naar IJselmuiden door ds. A. M. Bolkestein te Woubrugge; naar Goudriaan door den heer J. G. Deur, cand. AANGENOMEN: Ned. Herv. Kerk. Het beroep naar Garrelsweer door den heer H. W. M. Hupkes, cand.; naar Noordwolde door ds. D. W. L. Offerhaus te Schalzum. Axel, 2 Januari. Heden middag moest Ds. Brand van Zaamslag alhier als ringpredikant voor de gemeente optreden. Maar, in plaats van van middag kwam hij heden morgen. Hierop was niet gerekend, want ZEerw. had het niet doen wetenals naar gewoonte zou er een preek gelezen worden, doch de preekbeurt werd hem heden morgen geweigerd, en van middag is hij niet teruggekomen. Naar men zegt, wil hij den kerke raad vervolgen; zoodat we hier ook een kerkelijk conflict te wachten hebben. Naar „De Heraut" mededeelt, heeft de Ned. Gerefor meerde (doleerende) kerk te Amsterdam alleen aan collecten dit jaar reeds meer dan een halve ton gouds ontvangen en beloven de hoofdelijke inschrijvingen evenveel. Een zilveren doopbekken is reeds als geschenk ontvangen en een stel avondmaalzilver toegezegd. De heilige Doop is Zondag voor het eerst in „Frascati" be diend; bij de hervatte catechismusprediking aldaar waren 4000 menschen opgekomen; slechts de helft kon een plaats vinden. Aan 25 kinderen is de Doop toegediend. Op de twee Kerstdagen werd f 6000 gecollecteerd. De kerkeiaad heeft een geschikte vergaderplaats en alle kerkelijke diensten worden vrijwillig verricht. Ge durende de beide Kerstdagen is er gecollecteerd de som van f 5570,54J, met bestemming als volgt: diaconie f 872,55, voor de onkosten f 969,504, vrijwillige bij drage ten behoeve van het kerkelijk leven f 3728,49. Maassluis, 28 Dec. Op velen in de gemeente maakt l et een allertreurigsten indruk, dat de kerkeraad onzen beroepen leeraar Ds. Langhout loslaat en het beroepingswerk reeds heeft aangevangen. Is hiermee niet officieus voor de synodale organisatie gekozen en tegen het beginsel, dat men Gode meer ge hoorzaam moet zijn dan de menschen? Of heeft Ds. Langhout bedankt? Intusschen wete men, dat velen ook hier ter plaats beslist met het onbijbelsch „genootschap" gebroken heb ben en slechts wachten op het komend „Gereformeerd kerkelijk congres". Programma van het Gereformeerd Kerkelijk Congres. 1. Dit Congres zal, zoo de Heere wil, gehouden wor den te Amsterdam, in het lokaal Frascatiop den 11, 12, 13 en 14den Januari 1887. Het wordt geopend Dinsdagmorgen te elf ure precies. Telken morgen zal het Congres in de groote zaal van Frascati door een der Amsterdamsche Bedienaren des Woords worden in geleid, en telken avond zal er vanwege de Nederduit- sche Gereformeerde Kerk een openbare ure des gebeds worden gehouden op nader aan te wijzen plaats en uur. Het Congres staat op den grondslagdat het juk van de Synodale Hiërarchie moet afgeworpen door een iege lijk die het Koningschap van Christus over zijn Kerk eert; zoodat de toegang tot dit Congres alleen voor zulke leden van onze Kerken openstaat, die niet schro men voor de belijdenis van dat Koningschap tegenover de Synodale Hiërarchie uit te komen en dit met hun naam willen onderteekenen. 2. Doel van het Congres is eene algemeene beweging te wekken en te leiden, oin al onze Kerken van onder het juk der Synodale Hiërarchie uit te brengen en aan Christus, haren Koning te hergeven. (Zie verder de advertentiën in de Standaard van 29 Dec. en 1 Jan. en de Heraut van 2 Januari j.l.) Slai'ktberichïeji. GRANEN. Rotterdam, 3 Januari. Buitenlandsche Granen zeer vast met ongenegen verkoopers. Mais. Odessa f 6.25 a f 6.30. Rotterdam, 3 Januari. Granen. De plaats gehad hebbende feestdagen en de meer winterachtige gesteld heid waren oorzaken, dat de markt van nog minder be teekenis was dan de vorige week. De kleine voorraad en daardoor weinige keus die er is, noodzaakt enkele benoodigden om ruim vorige prijzen te besteden. Rotterdam, 3 Januari. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 202 runderen, 30 vette en graskalveren, 2 nuchtere kalveien, 352 schapen of lammeren, 527 varkens, biggen en 5 geiten. De prijzen waren als volgt: runderen 1ste qual. 78 c., 2de qual. 70 c., 3de qual. 65 a c., kalveren lste qual. 95 c., 2de qual. 80 c., schapen lste qual 60 c., 2de qual. 50 e., alles per kilo; varkens lste qual. 21 c., 2de qual. 20 c., 3de qual. 19 c., licht soort 20 a 21 c., per 4 kilo. Zeeuwschc eieren f 6.40 a f 6.60, Overmaassche dito f 6.80 a f 7.de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo f 9 a Aangevoerd 1 partijtje. Zoetemelksche kaas f 22a f 25per 50 kilo. Aan voer 7 partijtjes. Uien heden zonder aanvoer. Erwten Oude-Tonge, 31 Dec. Tarwe f 6 50 a f 7. Nieuwe dito 0.a f 0.Garst f 4.a 4.60. f 8.— a f 8.25. Mindere dito f 6.75 a Kar weizaad f 0.a f 0.per 50 Kilo. Rogge a f 5.30. Koolzaad f 0.a f 0.Jammen a 0.Aardappelen f 0.a f 0Ajuin kleine f 0 a f 0.Boter f 0.60. Eieren a 5 80. Nieuwe Gerst f 0.a f 0.Haver 1.70 a f 3.Poteis f 0.a 0.Bruine boonen 0.a f 0. 7.- 5.— 0.— 0.— 6.00. ©ester beurs. Iersebe, 31 Dec. -1886. De markt was tamelijk be zocht. Er was wel aanbod, doch er is niets verkocht. Staatsleeningen. Nederl. Cert. N. W. S. 21% dito 31% Oostenrijk. Papier 5% Zilver. 5°/0 Rusland 775% 804°/0 Hongarije 18814 °/0 Portugal 53/843°/0 Spanje perp. schuld. 4% Turkije geprev5°/0 geconv Egypte oblig. 1876. 4% Venezuela 18814% Financieele Ondern. Ned. Afr. H. V. aand. Ind.Landb.Maatsch.Obl. 5°/0 Hong. Ternes BegaEhal 5°'0 Spoorwegleeningen. Holl. IJz. Spoorw. aand. Oblig. 4°/0 Rhijn Spoorw. aand Oblig. 34°/0 Italië. Zuid Itl. Oblig. 3°/0 Rusland Gr. Spw. Aand. 5% Baltische 3% Ch. Azow. 5°, 0 Zuid West 5°/0 Amer. Chesap Ohio Spw. 5°/0 Florida Transit 6% do B. 5°/0 Miss K. Texas 7 N.York Pens. Ohio 6 South. Pacific 6°(0 Louis Nashville 6 Grand Trunck. 5°/0 St. Louis Cairo (mobile) 4% Buflalo Phiad. shares Chesap Ohio B. 6°/0 Francisco shares koers van 4 Jan. 74'/* 99 66 67 98 781/a 84 54 63 68 14 76 40 97 90 82 koers van 27 Dec -2 Jan. Laagste. Hoogste. 74 987, 66 667a 98 78 84 53 63 68 14 76 39 98 88 81 141 101 85 98 62 120 59 98 58 102 80 447, 112 108'/j ■110 112 78 73 22 77 64 140 101 85 98 62 120 59 98 58 101 80 44 112 108 110 112 78 73 22 77 62 75 99 667 66% 99 79 84 54 64 69 147, 767, 407, 100 89 82 142 1017, 857a 98 Va 627, 120'/, 59 987, 58 1017, 80 45 112 109 110 112 781/, 737, 227, 77 64 CorrespoMMenfie. NB. Door plaatsgebrek zijn wij genood zaakt bet Feuilleton, de Burgerlijke Stand en eenig Plaatselijk Nieuws fer zijde te leggen. KFKEEIiBEI KT. D.V. op VRIJDAG 7 JANUARI a, s., hoopt de Heer Hoogleer aar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, een Spreekbeurt te vervullen, Aanvang 's avonds G uur. Toegangskaarten a 15 Cent, zijn te bekomen bij de Boekhandelaars W. F. v. ITTERSUM te DirkslandW. BOEKHOVEN te Sommelsdijk en aan het Koor der Kerk. ur t er wille van 't publiek zullen de Huur koetsiers, L. v. d. Broek, L. Goudswaard en K. Slui te Sommelsdijk, op dien avond van Som melsdijk naar Dirksland en omgekeerd rijden, voor 35 cent de persoon heen en terug. Op nader te bepalen dag en datum hoopt de Heer J. VAN OVERSTEEG, amanuensis van de Universiteit, achtereenvolgens in verschillende ge meenten van dit eiland op te treden. Namens voornoemde Universiteit P. HUMAN, Jz te Melissant, Correspondent voor West -Flakkee. W. BOEKHOVEN, te Sommelsdijk, Correspondent voor Oost.-Flakkee. Verschillende bladen van 17 en 18 dezer ver meldden uitvoerig de moedige houding onzer strand bewoners, de zelfopoffering vooral van den jongen visscher G. STORM, wiens gezin zoo hulpbehoe vend achter blijft. Het gebeurde te herhalen, komt overbodig voor wij gelooven het algemeen bekend. Reeds vroeger poogden wij een vast fonds te vestigen, vooral om de mannen, die hun leven wagen, om anderen te redden, de zekerheid te geven, dat hunne gezinnen niet in volslagen armoede ach terblijven. Tot den 12 dezer moesten wij uit een jaarlijksch inkomen van 140,— 2 gezinnen ondersteunen; dat van STORM komt hoeveel de Z.-H. redd. Maatsch. reeds heeft gedaan weldra ook zijn aan deel vragen. Kunnen wij uit onze middelen het gezin van STORM voor gebrek behoeden? Hadden wij van ie.leren landgenoot cent; die heeft toch ieder voor ons doel overWie wil ons helpen ze bijeen te brengen? Monster, 30 December 1886. Het fonds voor wed. en weezen van verong. visschers en redders van schipbr. te Monster. VAN LUIK, Voorzitter. G. C. VAN OS, Secretaris. H. VISSCHER, Penningmeester. Tot het ontvangen van giften hebben zich reeds beschikbaar gesteld de Heeren G. H. Snoeck Iïenkemans en K. W. Pickhardt, Schoolstraat, 's Hage; J. M. Hengeveld Jr., Lau- riergr. 112; M. Haantjes, v. Wouwstr. 3- en L A. Beausar, Hoogstraat, AmsterdamJohn Hudig, Rot terdam; H. Grootepas, Oranjeplantage, Delft; C. A. Spruijt, Fluweele Singel, GoudaP. Menschaar, Zwolle; dr. H. P. J. Stenfert Kroese, Parkstraat, Arnhem; J. W. J. v. Hanvegen den Breems, C. de Lange en A. H. W. van Luik te Schiedam M. v. d. Vliet, Dirksland; alsmede de HH. C. L Rijp, pastoor, J. W. II. Kalkman, N. H. Pred., J. H. Landwehr, C. G. Pred. te Monster. Immers ieder? Welnu, er is met onderstaande aardig wat te verdienen ook Heden is het de tijd van lezen, en hoewel dit blad schier overal komt, kunnen er toch nog vele abonnementen geplaatst worden. Daarom wordt op iedere plaats in de Z.Holl. en Zeeuwsche eilanden een PEKSOON gevraagd, die nog eens flink met onze Bode wil werken. Voor ieder abonnement ons aangebracht, wordt 20 Cent gegeven, welk bedrag met de eerste dis positie wordt verrekend. Met geringe moeite is hier aardig wat te ver dienen. We hebben enkele personen, die in betrek kelijk korten tijd niet minder dan 40 en 50 lezers opdeden. Waarlijk een niet te versmaden winstje. Nogmaals dus, wil U in dezen dorren tijd iets verdienen, sla dan de hand eens aan den ploeg en geef spoedig uw wensch te kennen aan ons Bureau te Sommelsdijk. gevraagd in Schouwen en Over flakkee, voor het contracteeren van Beetwortelen. Gegadigden vervoegen zich persoonlijk of met franco brieven aan den Hoofdagent ABR. WAGEMAKER, te T/iolen. Commissie-Handel in EFFECTEN EJN WISSELS. Assureren als Gevolmachtigd Hoofd-Agenten, tegen gevaren van BR4SI): Woonhuizen 0 85; Meubelen 4; Winkelhuizen 1.20, Goederen daarin j .35 en hooger, naar gelang van het bedrijf, bouwaard, dekking en belendingenBoerderijen, Oogst en Vee 1.30, 1.60, 2.10 tot 4 per lüOO. Sluiten Verzekeringen op het LEVEN, RIVIER- en ZEE-SCHADE, benevens MILITIE CONTRACTEN met de beste Waarborgen en meest voordeelige Conditiën. Koopt en verkoopt alle Binnen- en Buitenlandsche Effecten, verzilveren alle Coupons en vreemde Banknoten verstrekt gelden 1°. Op onderpand van Effecten 2°. Onder een hypothecair verband op gebouwde en ongebouwde eigendommen. Verzekeit voor de Maagdenburgsohe Brand- Verzekerings- Maatschappij alle roerende er. onroe rende goederen, tegen vaste, doch billijke premiën. 13 5 0 Internationaal AgentschapCommissie- en Uitvoerhandel. Alle commission, uitgaande van particulieren ot handelshuizen in Europa of Amerika, worden rcef spoed uitgevoerd. Opdrachten voor den invoer van alle soorten van goederen worden aangenomen. Kantoor voor invorderingen en patenten. Drogerij handel. - Agentschap van advertentiën, bestemd voor Ame- rikaansche en Europeesche bladen, welke in alle talen uitgegeven worden. Ook worden abonnementen op die bladen bezorgd. Informatie-kantoor van den handel in de Veree- nigde Staten en in Europa. Openbaar notaris. Adressen-Bureau. Correspondent van Nieuwsbladen. Dit agentschap heeft betrekkingen met manufac- turiers van alle landen van Europa en Amerika. Verzekerings-kantoor Bank- en Wisselhuis. Magazijn van buitenlandsche postzegels. Men wenscht Hollandsche en West-Indische postzegels tegen andere te verruilen. Zoodra de postzegels ontvangen zijn, wordt er gezorgd voor de verzending der in ruil bestelde. Drukkerij en boekhandel. Drukwerken in elke taal worden uitgevoerd. Een der agenten, in de Vereenigde Staten, van Maas- en Scheldebode. Men wordt verzocht een postwissel te sturen voor het antwoord op elke bestelling. Bestellingen moeten vergezeld zijn van een depót van 3.00 of Fr. 7.00 Cassa. Correspondentie in de Engelsche, Duitsche, Fran- sche, Hollandsche en Spaansche taal. Tegen toezending van slechts 27 Cents ontvangt men franco 1 Ex. Dr. KUIJPER's laatste woord tot de Synode 1 Ex. Dr. KUIJPER. Afwerping van het juk der Synodale hiërachie. L Bekendmaking van den Amsterdamschen Kerke raad II. Bericht van ReformatieIII. Verklaring der ontzette Kerkeraadsleden. W. BOEKHOVEN, Boekhandel, Sommelsdijk. ROTTERDAM. MaasiiasadeS, leveren tegen Belabours, 1 KAAS tegen 28 Cent per Kilo 2 4 6 8 10 25 26 25 24 23 22 21 5 s— c3 a> -a a> a; "S o o c re "jr 0 van Dit uitnemend kindervoedsel, Chemisch en Mi croscopisch onderzocht, wordt zeer aanbevolen door H.H. Doctoren bij onvoldoende moedermelk of tot wering van het zoo lastige zuur. Aiiesten aanwezig van herstellingen van koperzuur. Bepots gewaagd. Na ontvangst van Postwissel groot f 13.«O zendt ondergeteekende een Bed, met peluw en twee kussens; of postwisssl groot f 13.140 Bed, Peluw en 4 kussens, gevuld met prima qualiteit kapok in half linnen tijk. Zend dus Postwissel f E 3.(10 of f 15.50 en ge ontvangt het franco thuis per eerste gelegenheid. E. LAKKE in Manufacturen te Meppel.

Maas- en Scheldebode | 1887 | | pagina 3