ft. HOlStEKU. Kinder Papbeschuit 1887. Tieman en Vermaas, Lees dit en spoed U! M. O. POLDERMANS, Scheurkalenders, AMERIKA. Nieuwjaars Briefkaarten. Ridderkerk. Zondag den 24 dezer had in den voormiddag de bevestiging plaats door den Heer Consulent Ds. Poort van Hendrik Ido Ambacht, naar aanleiding van Jesaja 52 7, van den nieuwen predikant dezer gemeente Ds. de Klerck, uit Weesp overgekomen. Ierseke. Alhier had heden op de bank eene aanvaring plaats tussehen een aak en een hoogaars. De laatste kreeg slechts weinig schade, doch de eerste werd zoodanig in den boeg ge havend, dat zij spoedig zonk, nadat de beman ning op een ander vaartuig was overgegaan. De aak zat niet diep, zoodat die bij laag water leeggemaakt kon worden en reeds met het vol gende tij naar de timmermanswerf werd gesleept. St. Maartensdijk. Tengevolge der weinige werkzaamheden op het land, heeft men een begin gemaakt met het zwingelen van vlas, waardoor reeds aan vele handen werk wordt verschaft. St. Aunaland. Onze predikant, de heer P. A. J. Noordink, predikte Zondag namiddag 31 Oct. alhier voor eene groote schare zijn afscheid, naar aanleiding van vers 30 van Ro meinen 15: „En de God des Vredes zij met u allen, Amen!" Stavenisse. Als een bewijs, dat bij al het geklaag en gejammer over slechte tijden, de lust tot trouwen nog niet geweken is, kan dienen, dat men in onze Gemeente met een Suppletoir Register van Huwelijksvoltrekkingen is begonnen, iets, wat in geen jaren is voorgekomen. Boekaankondiging. Ingezonden, GRANEN. Oesterbeiirs. Correspondentie. ltf. DE O AST, Sommelsdijk. GEVESTIGD 18 5 0 151 Franklin Street 89 Delancey Street HEW-ÏOBH, IJ. S. A. Het onfeilbaar middel 25 cent per pak. Metselaars-Affaire een Beetwortelsnijder Beetwortel-Moesmaker. VAN Attesten aanwezig van herstellingen van koperzuur. Depots gevraagd. ALMAHAHKEI, W. B0EKH0YEN Sommelsdijk. op de nuttige strekking van deze inrichting en sprak den wenscli uit, dat men door mocht gaan met het stichten van zulke nuttige ge bouwen. Voorloopig zijn een lOtal verpleegden opge nomen. Bij koninklijk besluit van 25 Oct. 1886 No. 14 zijn benoemd tot dijkgraaf en plaats vervangend dijkgraaf van den kleinen Molen polder (Prov. Zeeland) respectievelijk de heeren: J. Sturm en J, Leunis Cz. beiden alhier. Voor de betrekking van onderwijzeres aan school B hebben zich 'I sollicitanten aan gemeld. De heer 0. M. J. Maggré alhier, is be noemd tot 3den onderwijzer aan de bijzondere school. Des namiddags hield deze zijne intrede, naar aanleiding van Efeze 2 8-10. Telken male vulde eene overgroote schare het ruime kerkgebouw. Bij een zoo talrijke arbeidersbevolking als in deze gemeente, is eene hoeveelheid vlas als dit jaar, een waar geluk voor dien stand te noemen. Na afloop der Godsdienstoefening werd hem door de Gemeente toegezongen het 4de vers van psalm 121. Wij ontvingen ter inzage een paar uiterst boeiende verhalen, getiteld: George Wishart, Een geschiedenis uit den tijd der Schotsche Reformatie, 1572. Vrij bewerkt naar het Engelsch, door ds. W. G. Smitt. Uitgegeven bij C. Blommendaal, te 's Gravenhage, prijs 0.60, en Herschel Augusti, Een wonderbare en toch ware geschiedenis van een Rab bijn. Vrij naar het Hoogduitsch, door ds. W. G. Smitt. Uitgegeven bij C. Blommendaal, te 's Gravenhage, prijs 0.40. Het was ons een waar genot deze stukken te lezen. Het eerste bevat de levensbeschrijving van een man, die overal, waar hij kwam, het zuivere Woord Gods verkondigde, en die een krachtigen stoot gaf aan het doorbreken der Reformatie in Schotland. John Knox, de eerste Schotsche hervormer, werd door hem onderwezen. De teekening, hier van George Wishart gegeven, doet hem ons kennen als een christen, die dicht bij God leefde, en die daardoor ook in staat gesteld werd om alles voor zijn Heer en Heiland te trotseeren en voor velen tot een rijken zegen te zijn. Van zijn zachtmoedigheid en liefde gaf hij de treffendste blijken. De kardinaal Beaton, een der bitterste Roomsche dwingelanden, haatte hem met een schrikkelijken haat en zocht hem overal te ver volgen, totdat hij eindelijk macht over Wishart's leven kreeg. Op 1 Maart 1546, nog slechts 30 jaren oud zijnde, ging de moedige Godsge zant van den brandstapel de eeuwige ruste in. En een paar maanden later ontving de ver volgzieke kardinaal rechtvaardige vergelding voor zijn snood bedrijf, daar hij op de gruw zaamste wijze door zijne vijanden werd om gebracht. Het tweede geschrift bevat eenige bladzijden Mt het leven van een Rabbijn uit de vorige eeuw, die op heldere wijze uit het Jodendom tot den Christus bekeerd werd. Te midden van vele beproevingen werd hij kennelijk door God staande gehouden, en tot op een zeer hoogen ouderdom mocht hij hier beneden de teedere bemoeienissen Gods ondervinden. Het werk des Geestes vorderde in hem met gestadige kracht, totdat hij onverschrokken in het midden der Synagoge zijn geloof in den Messias beleed. Na eene studie van nog ongeveer zeven jaren, kwam hij vervolgens in de Evangeliebediening en mocht nog meer dan 50 jaren de boodschap des heils aan zondaren verkondigen. Door eer en oneer, door kwaad gerucht en goed gerucht, door vele moeiten en gevaren heen zette hij zijn arbeid ijverig voort en genoot daarbij veel vrucht. Ook voor zijn broederen naar het vleesch bleef zijn dienst niet ongezegend. Aan ds. W. G. Smitt, Em. pred. te 's Gra venhage, komt dank toe, dat hij deze beide stichtelijke verhalen voor het Nederlandsche publiek gereed maakte. Het gewaad, dat hij er aan gaf, zit zoo keurig netjes en ongedwongen, dat het van oorspronkelijk hollandsche opstellen schier niet te onderscheiden is. Wij bevelen deze werkjes met nadruk aan onze lezers aan. Zij zijn niet duur en de heer Blommendaal zorgde, ook door invoeging van enkele plaatjes, voor een goede uitvoering. De stellige verzekering van drie ge- neesheeren door den Heere beschaamd, door R. R. Posthüma, Godsdienstonder wijzer te Gorredijk. Zwartsluis, G. Kuiper Jz. 1886, en Dit is Gods vinger. Enkele byzonder- heden uit de levensgeschiedenis van een eenvoudigen man, door R. R. Pos- thijma, Godsdienstonderwijzer te Gorre dijk. Zwartsluis, G. Kuiper Jz. 1886. Ook van deze twee korte verhaaltjes kunnen wij weinig anders dan wat goeds zeggen. Wel kon de stijl hier en daar wat vloeiender zijn en slopen er verscheidene taalfouten indie gemakkelijk hadden kunnen verwijderd zijn maar de inhoud is zeer lezenswaard. Beide boekjes leggen getuigenis af van Gods trouw en almacht. In het eene wordt aangetoond, hoe er bij den Heere uitkomsten zijn, zelfs tegen den dood, en dat God ook in onze dagen nog won deren ter genezing verricht. Terwijl in het andere krachtig bewaarheid wordt, dat alle aardsche dingen worden toegeworpen aan hen die vóór alles het Koningrijk Gods en zijne gerechtigheid zoeken. {Buiten verantwoording der Redactie). Bruinisse. In mijn in haast gesteld artikeltje, „Onze gemeente-begrooting" betreffende, komt een misstelling voor. Het onder Vrijheid ge schrevene moet aldus worden gelezen Vrijheid waarbij ge het moet aanzien, dat de overheid van een onderwijs buiten den Bijbel om de millioenen uit de schatkist neemt, en daardoor de voorstanders van een onder wijs met den Bijbel tot grondslag komt dwin gen in de consciëntie, om te betalen aan een onderwijs, dat minstens tegen de eer van hun nen Koning ingaat." Uw Berichtgever Burgerlijke Stand. Nieuwe-Tonge, van 18 Oct.—1 Nov. Geboren: Otto Jan, z. van C. MaastrichtHen drik, z. van L. Kievit en N.v. Rijkhuizen; Pieter, z. van A. v. Zielst en N. Polder. OverledenA. A. van Bezooijen, 7 m., van de Klundert. Melissant, van 12 Oct.1 Nov. Geboren: Elizabeth, d. van H. van der Mast en E. Struik; Cornells, z. van J. van Beek en C. ïleiblom. OverledenMaria de Leeuw, 4 maangegeven een doodgeboren kind van A. Dekker en G. Vis been. Stellendam, van 9—23 Oct. GeborenNicolaas, z. van A. v. d. Nieuwendijk en D. Hartman; Neeltje, d. van J. Zeedijk en A. Lokker. Goedereede, van 9—23 Oct. Ondertrouwd: Wouter van Vliet en Adriana Aleman; Frans Soeteman en Pieternella van Heest. Geboren: Johanna, d. v. P. Tanis en J. van Splunden; Jan, z. v. C. J. Bruggeman en M. Me lissant. Overleden: Wilhelmina Roos, S m. Ridderkerk, van 22—28 Oct. Ondertrouwd: K. Vlasblom, 36 j. (van Heer- jansdam) en M. Plaizier, 30 j.; L. A. Donker 27 j. (van IJselmonde) en A. Plaizier, 22 j. Gehuwd: J. Zonneveld Piek en C. W. van Kooten; K. Broekzitter en A. de Gelder. Bevallen: P. J. Buurman—Klootwijk, z.; S. Nouwen-Dronk, d.; J. van den Berg—Molendijk, d.A. Nijman—Luijten, z.; J. Hooijmeijer—de Groot, z.C. Bakker—den Breejen, z. OverledenP de Peuter, vrouw v. B. Schoen makers, 31 j. en 9 m.; A. Scheurwater, 4 m. Scherpenisse, van 9—23 Oct. Ondertrouwd: Johannis Marinus Eerland, 24 j., wedn. van Paulina Wessels (van St. Maartens dijk) en Maria Wessels, 20 j. Bevallen: A. Duijnhouwer—Tazelaar z.E. Coomans—Nelisse, z.H. Geuze—Schot, z.M. Suurland—Quakkelaar, z.N. de Wilde—Uil, d. Overleden: Jannetje Anna Oudesluijs, 6 j.; Cornelia Helena Tholenaar, 3 m. Merknteuws. a BEROEPEN: Ned. Herv. Kerk. ,r Te Hedel ds. A. van Veeloo te Klundert; te Horsser'h c. a. ds. D. van Wijngaarden te Diepenveente Kolhorr'" de heer C. F. Deeleman. cand.te Zwartsluis ds. J Vonk te Dalfsen c. a.te 's Heer-Hendrikskinderen dse_ L. J. van Rhijn Jr. te Vlaardingen te Nieuwpoort ds H. Gr. van Endt te Leksmond c. a.te Vlissingen dr 1 J. F. de Visser te Almeloote Gorredijk ds. W. Hte Luttenberg te Waddingsveen c. a.te Iteteren ds. M. J.\u Bouman te De Meern; te Lienden ds. J. van der Veenf. te Rossum. Chr. Ger. Kerk. Te Wezep ds. D. Tibben te Blijate Enkhuizen ds. P. Biesterveldt te Gorinchem. BEDANKTNed. Herv. Kerk. Voor het heroep naar 's-Gravemoer door ds. Boonacker te Oterleeknaar Kolham door den heer A. Jellema Hz., cand.naar Oostkapelle door ds. W. Koelman te Maas landnaar Zoetermeer en naar Dinteloord door ds. J. Vonk te Dalfsen naar Schoondijke door ds. J. Mijs te Ettennaar Wageningen door ds. W. De Lange te Bruehem naar Diemen door ds. F. Ozinga te Aarlan- derveen naar Gelselaar door ds. H. ten Kate te Wapen- velde naar Marken door ds. J. Vonk te Dalfsen c. a. naar Ommelanderwijk door ds. C. J. Boers te Lopper- sumnaar Haarle door ds. Brutel de la Rivière te Houtrijknaar Oudega door ds. D. T. Meinsma te Hantumnaar Benschop door ds. C. IJnzonides te Waspik naar Ermeloo door ds. J. Vonk te Dalfsen c. a.naar Nijega de heer H. Gerbrandy, cand.naar Schore c. a. door ds. Loen te Grijpskerke naar Valkenburg door ds. J. C. van Schelven te Dieren; naar Chaam door ds. J. van den Kieboom te Burennaar Lemele door ds. W. H. Stegenga te Ferwerd. Chr. Ger. Kerk. Te Musselkanaal door ds. L. Bouma te Driesum. AANGENOMEN: Ned. Herv. Kerk. Het heroep naar Hooge-Zwaluwe door dr. H. G. Kleijn te Wijngaarden; naar Uithuizermeede door ds. T. J. W. Brouwer te Stads-Ivanaalnaar Oldebroek door ds. J. Vonk te Dalfsen naar Almeloo door ds. J. F. Ternooy Apel te Terborg; naar Noordwolde door ds. W. De Vries te Akerslootnaar Wanneperveen door ds. H. Gerbrandij te Bozum. Marktberichten. Rotterdam, 1 Nov. Buitenl. Granen vast doch stil. Tarwe per '2400 kilo: 127 ie Tarwe 206; 132/3 TE Redwinter II f 220. Rogge per 2100 kilo: 120 *8 Odessa f 120 v.a.b., 120 ff Nicolajef f 123, 124; 119/20 1ï Peterb. 123 v.a.b.; 124/25 ie Nicolajef 127; 126/27 ffi Nicopol ƒ130. Mais per 100 kilo: Amerik. Mixed 6.10 a 6.20, dito dito stoomend 5.90 a 6 v.a.b.dito dito a. s. week verw. 6.10; Foxanian 5.90; Odessa 6. In publieke veiling is verkocht: ca. 102 last 119/120 pd. Petersb Rogge f 117 a f 118 contant per210ökg.; ca. '17 last Sebastopol Tarwe met Gerst vermengd 186, ca. 30 last dito dito m/m BS 187 tot 97 naar qualiteit, beiden contant per 2400 kg. Rotterdam, 1 Nov. Binnenl. Granen. Tarwe Van Witte Inlandsche was de aanvoer wederom matig, die tot vorige prijzen opruimde. Jarige Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakkeesche en Overmaassche. De beste 7.40 a 7.75, soms daarboven; mindere 6.70 a 7.30. Nieuwe dito. De beste 7.30 a 7.60, soms daarboven; goede en mindere 6.20 a 7.20. Op de wicht werd verkocht: jarige a f 8.90 en 9; nieuwe van 8.65 tot 9 per 100 kilo naar qualiteit; Canada a 825 per 100 kilo; 130/31 pd. N. Brab. ruwarige a '222; 126/27 pd. jarige roode polder a 212 per 2400 kilo. Rogge flauw als voren. De mindere soorten moeie- lijk te plaatsen. De beste 5.60 a 5.90, mindere 5 a 5.50. Gerst wederom met kleinen toevoer goed gevraagd en de beste Winter- 10 cents hooger. Zeeuwsche, Flak keesche en Overmaassche Winter- 4 a 5, dito Zomer- 3.80 a 4.70; Chevalier in de puike soort tot ruim vorige prijzen begeerd; de beste 5.80 a 6; mindere 5.20 a 5.70. Haver flauw onveranderd. De beste 3.20, 3.50 extra zware daarboven mindere 2.50, 3.10op de wicht werd verkocht van 6.25 tot f 7.25 per 100 kilo. Paardenboonen als voren te plaatsen, van 5.80 tot 6.30. Duivenboonen als voren van 6.75 tot 7.25. Bruineboonen wederom weinig toegevoerd 25 cents hooger. De beste 10.25, 11 mindere 9.50, ƒ10. Witteboonen in de beste soorten onveranderd, overigens 25 c. lager. De beste 9.50, 9.80; mindere 8.75, 9 50. Voor Blauwe Erwten was bij kleinen aanvoer tot ruim vorige prijzen wederom goede vraag. De beste 9, 9.25; mindere 8.50. 8.90. Niet kokende 6.80, 7.25. Koolzaad bijna niet ter markt 7.75 tot 9.25. Hennepzaad van 5.50 a f 6.50 te bekomen. Kanariezaad als voren. Jarig 9.50, 10.50nieuw 8.50, 10. Rotterdam, 1 Nov. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 195 runderen, 55 vette en graskalveren, 2 nuchtere kalveren, 1712 schapen of lammeren, 590 varkens, biggen en 2 geiten. De prijzen waren als volgt: runderen 1ste qual. 65 c., 2de qual. 55 c., 3de qual. 50 ac., kalveren lste qual. 90 c., 2de qual. 80 c., schapen lste qual 50 c., 2de qual. 45 c., alles per kilo; varkens lste qual. 22 c., 2de qual. 21 c., 3de qual. 20 c., licht soort 19 a 20 c., per kilo. Zeeuwsche eieren 5.20 a 5.30, Overmaassche dito 5.50 a 5.70 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo 10.Aangevoerd 1 partijtje. Zoetemelksche kaas 22*/, a 251/, per 50 kilo. Aan voer 16 partijtjes. Aanvoer van Zeeuwsche ajuin heden ongeveer 5000 heet., prijs 1.per 50 kilo. Oude-Tonge, 29 Oct. Jarige Tarwe 0.h f 0. Nieuwe dito 6.80 a 7.30. Garst 4.a 4.40. Kookerwten 8.a 8.25. Voeder dito 7.a 7.25. Karweizaad 0.a 0.per 50 Kilo. Rogge 5.10 a 5.30. Koolzaad 0.a 0.Jammen 0.a 0.Blauwe Aardappelen 2.75 a 2.90. Ajuin 0.a 0 per 60 Kilo. Boter 0.65. Eieren 0.04. Nieuwe Gerst 0.a 0.Haver 1.70 a 3.Poters 0.a 0. Ierseke, 29 October 1886. De markt was druk bezocht. Er was veel aanbod, doch er werd weinig verkocht. Heden werden alhier publiek verkocht: 15000 nieuwe aangeslagen pannen voor 12,50 in massa. 15000 idem voor 11, 100000 oesters eerste soort 2,30. Voorts 100000 tweede soort 1; en 100000 derde soort 50 cent per duizend. Voorts 80 Ziften voor 100 de massa, ten overstaan van den notaris Prins. mets geieia. ivien wiiue om uusi CLIILI IV WV» aw digen een gemengd ministerie vormen, doe! Zankoff weigert daarin op te treden, als niet d Sobranje ontbonden, 't regentschap afgedanlj en een ministerie onder Kaulbars aangestel wordt. Zulke voorwaarden moesten wel verzet stuiten. Ten tweede heeft men nauwelijks op Ruslant eiseh de officieren, die wegens den aanslag Vorst Alexander gevangen zaten losgelaten, een hunner zekere Nabokoff maakt zich meest van de havenstad Boergas, en houdt die m behulp van Grieksche en Montenegrijnsche han Alle schaden worden binnen 8 dagen ten volle vergoed, de Verzekerden genieten io proc. van de netto winst. lnformatiën bij de Directie te Hoorn of hare Agenten. Effecten- en Couponhandel. In- en Verkoop van alle Courante en In-Courante Effecten. Inwisseling van alle Coupons tot hoogste koers, zonder korting, met dadelijke afrekening. Verstrekt gelden op onderpand van soliede Ef fecten. Internationaal AgentschapCommissie- en Uitvoerhandel. Alle commissiën, uitgaande van particulieren of handelshuizen in Europa of Amerika, worden met spoed uitgevoerd. Opdrachten voor den invoer van alle soorten van goederen worden aangenomen. Kantoor voor invorderingen en patenten. Drogerij handel. Agentschap van advertentiën, bestemd voor Ame- rikaansche en Europeesche bladen, welke in alle talen uitgegeven worden. Ook worden abonnementen op die bladen bezorgd. Informatie-kantoor van den handel in de Veree- nigde Staten en in Europa. Openbaar notaris. Adressen-Bureau. Correspondent van Nieuwsbladen. Dit agentschap heeft betrekkingen met manufac- turiers van alle landen van Europa en Amerika. Verzekerings-kantoor. Bank- en Wisselhuis. Magazijn van buitenlandsche postzegels. Men wenscht Hollandsche en West-Indische postzegels tegen andere te verruilen. Zoodra de postzegels ontvangen zijn, wordt er gezorgd voor de verzending der in ruil bestelde. Drukkerij en boekhandel. Drukwerken in elke taal worden uitgevoerd. Een der agenten, in de Vereenigde Staten, van Maas- en Schelderode. Men wordt verzocht een postwissel te sturen voor het antwoord op elke bestelling. Bestellingen moeten vergezeld zijn van een depót van 3.00 of Fr. 7.00 Cassa. Correspondentie in de Engelsche, Duitsche, Fran- sche, Hollandsche en Spaansche taal. tegen Brand of Zwart in tarwe of spelt, wordt geleverd door voor slechts Ieder pak is voldoende voor twee mud. Tegen 1 Januari 1887 is tegen billijke prijs over te nemen een flink beklante met Inventaris. Huis en Erf in huur. De tegenwoordige bewoner is genegen zijn opvolger aan te bevelen, en dan van die plaats te vertrekken denk er om, „een zeldzaam iets". Adres: J. BEAUFORT, Mr. Metselaar, Hille- sluis bij Rotterdam. TE KOOP GEVRAAGD: of in ruil tegen een zoo goed als nieuwe Brieven franco, letter X, Bureau van dit blad, GOniNOHEM. Dit uitnemend kindervoedsel, Chemisch en Mi croscopisch onderzocht, wordt zeer aanbevolen door H.H. Doctoren bij onvoldoende moedermelk of tot wering van het zoo lastige zuur. 188?. 1887. Zoo zachtjes aan is bovenstaande weder gearri veerd. Op nieuw beveelt ondergeteekende zich weder aan tot de levering derzei ven. Bij getallen voor Uitverkoop groot rabbat. UEd. Dw. Dienaar, Voor 55 0©XX"t per postwissel, zendt onder geteekende franco thuis: 1 zuiver Gereformeerde Scheurkalender J 8873 mooie Christelijke Boekjes voor kinderen, ieder met 1 plaatje; 1 Gebeden boekje en bovendien nog eene aangename verrassing voor kinderen. GORINCHEM. A. H. VAN ANDEL Jz. Uitgever. N.B. Binnen eenige weken verschijnt ook bij hem een nieuw, degelijk en goedkoop KERSTBOEK.JE. Op aanvrage een ex. ter inzage aan Zondagsschoolbesturen.

Maas- en Scheldebode | 1886 | | pagina 3