Distributiekring TERNEUZEN UITREIKING TE SLUISKIL PUBLICATIES. Personen boven 15 jaar moeten hun noodkaart persoonlijk afhalen. overd, doch de Rijnbrug bij Arnhem is nog niet door Paratroepen bezet. Er. moet op toenemenden Strijd gerekend worden, daar de Duitschers hun troepen uit het Westen naar het Oosten zenden. Van Arnhem tot de Vogezen zijn nu zware gevechten aan den gang. Ten Oosten van Eindhoven is Deurne bevrijd. 20 Troepentransportschepen voor Den Helder zijn door een groot luchteskader aangevallen. Enkele schepen werden tot zinken gebracht en vele andere beschadigd. Boven de Noordzee is een Henckel- vliegtuig afgeschoten op het oogenblik dat het een vliegende bom in de richting van Engeland lanceerde. Engelsche troepen zijn Turnhout bin nengerukt het was door de Duitschers verlaten. Na drie dagen bombardement is de directe aanval op Calais begonnen. Latere berichten. Mussert is met zijn vrouw en zijn staf naar een plaats in het Oosten van het land gevlucht. De Duitschers hebben weer order ge kregen rond Arnhem tot den laatsten man te vechten. Ten Oosten van Riga is de laatste verdedigingslinie doorbroken. Sedert den dag van de invasie in Nor- mandië zijn 544.000 Duitschers gevangen genomen. Gisteren zijn Coblenz, Frankfort en Lud- wichshaven gebombardeerd. In de Baltische Republieken werden de laatste paar dagen 1100 plaatsen bezet. STAAT VAN BELEG. De Burgemeester van Terneuzen maakt bekend, dat deze gemeente bij Koninklijk besluit met ingang van 20 September 1944, in staat van beleg is verklaard. Terneuzen, 20 September 1944. De Burgemeester voornoemd, C. VERLINDE, wnd. Openbare Bekendmaking. De Burgemeester van TERNEUZEN maakt bekend Ie. De tijd,, gedurende welke men zich niet op straat mag bevinden, is vast gesteld van 21 tot 6 uurx 2e. Vergunningen om zich des nachts op den openbaren weg te mogen bevin den, worden door de plaatselijke politie verstrekt. Deze worden door den Plaatsmajoor voor gezien getee- kend 3e. Vanaf een kwartier vóór zonsonder gang tot een kwartier na zonsopgang moet volledige verduistering plaats hebben. Controle op de verduistering wordt mede door de militairen uit geoefend, terwijl overtredingen ten strengste worden gestraft. De uren van verduistering worden wekelijks gepubliceerd in de plaatselijke pers 4e. Voor auto's geldt een absoluut ver bod lichten te gebruiken, uitgezonderd het permanente stoplicht, waarbij mede gelet moet worden op het buiten gebruik stellen van de richtings pijlen. De kleine verduisterde zij lichten mogen bij passeeren voor een seconde worden gebruikt. Rijwielen mogen geen verlichting voeren. Zaklantaarns en handdynamo's mogen alleen naar beneden schijnen. Het gebruik van blauwe lampen of een goede afscherming met blauw of groen papier is absoluut geboden. Wit licht uit zaklantaarns is ten strengste verboden 5e. Krijgsgevangenen, zoowel in burger als in militaire kleeding, moeten aan de plaatselijke politie worden overge leverd 6e. Moorden, brandstichten en plunderen zijn ten strengste verboden, dit ook N speciaal in verband met personen die met den vijand samenwerktenf 7e. Uitsluitend voor hoogst dringende gevallen is de Plaatsmajoor te spreken. In het algemeen wende men zich tot den Burgemeester. Terneuzen, 23 September 1944. De Burgemeester voornoemd, C. A. VERLINDE, waarnemend. Openbare Bekendmaking. De Burgermeester van TERNEUZEN maakt bekend, dat inwoners der gemeente die gedurende de afgeloopen twee weken levensmiddelen en andere voor de voedsel voorziening belangrijke producten in pak huizen. beurtschepen of op andere plaatsen hebben weggehaald, deze ten spoedigste, in ieder geval binnen tweemaal 24 uren, moeten inleveren aan het pakhuis van de Firma Van der Gouwe, Bastionstraat, Terneuzen, en te Sluiskil bij het pakhuis van de Firma Van Doeselaar, Bovènweg. Op de tijdige en volledige inlevering zal scherpe controle worden uitgeoefend. Iedereen, bij wien dan nog goederen worden aangetroffen, zal zeer streng worden gestraft. De Burgemeester voornoemd, C. A. VERLINDE, wnd. Openbare Bekendmaking. De Burgemeester van TERNEUZEN maakt bekend, dat alle van de Duitsche Weermachtsvoertuigen mede genomen voorwerpen onmiddellijk moeten worden ingeleverd aan de bomvrije kazerne in de Nieuwstraat. Inzonderheid wapenen en munitiemo gen onder geen voorwaarde door de burgerbevolking worden achtergehouden. Overtreders worden met onmiddellijke arrestatie bedreigd. Ieder wordt verzocht van eventüeele aanwezigheid van achtergelaten wapenen en munitie mededeeling te doen ter gemeente-secretarie. Terneuzen, 22 September 1944. De Burgemeester voornoemd, C. A.'VERLINDE Wnd. De Burgemeester van TERNEUZEN maakt bekend, dat alle arbeiders onmid dellijk bij hun werkgevers moeten terug- keeren. Inzonderheid wordt een beroep gedaan op de. bouwvakarbeiders, om de weder opbouw van de gemeente te bespoedigen. Bij niet opvolging van deze bekend making zal strenge bestraffing volgen. Terneuzen, 22 September 1944. De Burgemeester voornoemd, C. A. VERMINDE Wnd. Openbare Bekendmaking. De Burgemeester van Terneuzen ver zoekt al degenen die Melba-kindermeel van de Loskade hebben medegenomen, deze producten hoe weinig ook in te leveren aan het pakhuis van de Firma Van der Gouwe in de Bastionstraat. Bij niet voldoen aan deze aanmaning zullen huiszoekingen worden gedaan en zal strafvervolging volgen.^ Er wordt de aandacht op gevestigd dat in het algemeen bekend is wie Melbameel heeft meege nomen. D§ar het hier betreft kindervoedsel dat in geen andere samenstelling beschikbaar is, wordt een beroep gedaan "op allen om aan dezen oproep gevolg te geven. Terneuzen, 23 September 1944. De Burgemeester voornoemd, C. A. VERLINDE, wnd. Openbare bekendmaking. De Burgemeester van Terneuzen maakt bekend Alle personen die, door welke omstan digheden ook, zonder vaste werkgever zijn, zijn verplicht zich onverwijld aan te melden bij het Arbeidsbureau, Nieuwstraat 20 te Terneuzen. Aanmeldingen voor Sluiskil op Woensdag 27 September a.s., des nam. 2 uur, in de nieuwe Openbare Lagere School aldaar. Werkgevers, die personeel in dienst wënschen te nemen, zijn verplicht hun aanvragen te richten aan bovenvermeld bureau. Uitdrukkelijk wordt bepaald dat onder geen omstandigheden mag worden afge weken van de thans geldende loonvoor- wa'arden, met dien verstande dat boven het in de C. A. O. vastgestelde loon een toeslag moet worden bepaald van 25 °/0. Overtredingen van deze bepalingen wor den gestraft. Terneuzen, 25 September 1944. De Burgemeester voornoemd, C. A. VERLINDE, Wnd. Kantoor van den Provincialen V oedselcommissaris voor Zeeland Districtskantoor Hulst, Afd. Secretariaat. InzakePaarden. Aan alle belanghebbenden Ondergeteekende, D. J. v, d. Walle te Hulst, belast met de uitvoering der maat regelen noodzakelijk voor de normale functioneering der voedselvoorziening in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen, maakt het volgende bekend le. Iedereen is verplicht om vóór 28 September a.s. bij den burgemeester zijner gemeente opgave te doen van het (de) paard(en hetwelke (dewelke) bij hem op het bedrijf is (zijn) onder gebracht. 2e. Iedereen, die een paard heeft gekocht of geruild afkomstig van de Weer macht, is eveneens verplicht hiervan opgave te doen bij den burgemeester onder vermelding voor welk bedrag werd gekocht of waarvoor werd geruild. 3e. Iedereen, die een paard heeft geslacht of doen slachten hetwelk afkomstig was van de Weermacht, moet hiervan eveneens opgave doen met vermel ding bij wie het paard werd geslacht, wat met het vleesch en wat met de eventüeele opbrengst is gebeurd. 4e. Alle paarden moeten voorloopig op het bedrijf blijven en mogen slechts worden af- en weggevoerd met toe stemming van ondergeteekende. Wijziging in den eigen paardenstal tengevolge van sterfte, vordering, dood schieten of op andere wijze verdwenen paarden moeten bij den Plaatselijken Ver tegenwoordiger der gemeente worden opgegeven eveneens vóór 28 September a.s. Voor Terneuzen is Vertegenwoor diger de heer J. D. de Man, W. de Zwijgerplantsoen 19, en voor Sluiskil de heer J. M. van Alen, Louisastraat 33. De identiteitskaart van de paarden moet worden medegebracht. i De PI. Bureauhouder, D. J. v. d. WALLE*. 3 VERDUISTERING. Zonsopkomst 26 Sept. 5 u. 31 m. Zonsondergang 26 Sept. 17 u. 31 m. Zonsopkomst 27 Sept. 5 u. 33 m. Zonsondergang 27 Sept. 17 u« 29 m. Zonsopkomst 28 Sept. 5 u. 35 m. Zonsondergang 28 Sept. 17, u. 26 m. Zonsopkomst 29 Sept. 5 u. 37 ra. Zonsondergang 29 Sept. 17 u. 24 m. Zonsopkomst 30 Sept. 5 u. 39 m. Zonsondergang 30 Sept. 17 u. 21 m. Zonsopkomst 1 Oct. 5 u. 41 m. Zonsondergang 1 Oct. 17 u. 18 m. Zonsopkomst 2 Oct. 5 u. 43 m. Zonsondergang 2 Oct. 17 u. 16 m. 25 September Eerste Kwartier. 2 October Volle Maan. Verduisteren van een kwartier vóór Zonsondergang tot een kwartier na Zons opkomst. Vanaf Dinsdag 26 September 1944 tot en met Vrijdag 29 September zullen noodkaarten worden uitgereikt in de Ambachtsschool. De uitreiking vindt plaats tegen inlevering van het lichaam van de thans loopende levensmiddelenkaart. Oude stamkaart alsmede persoons bewijs moet worden overgelegd. De uitreiking vindt plaats van 9 tot 12 uur en van 13.30 uur tot 17 uur. Het afhalen geschiedt volgens onderstaande indeeling Dinsdag 26 September de letters A t/m E Woensdag 27 F t/m I Donderdag 28 t, J t/m P Vrijdag 29 Q t/m Z Te Sluiskil worden 'de noodkaarten uitgereikt op Woensdag 27, Donderdag 28 en Vrijdag 29 September in de oude school, en wel van 9 uur tot 12 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Woensdag 27 September de letters A t/m G Donderdag 28 H t/m N Vrijdag 29 ,t t* n O t/m Z r N.V. Drukkerij Firma P. J. van de Sande, Terneuzen

Het laatste Nieuws | 1944 | | pagina 4