VISSERS Reelameberichten. BINNENLAND. Uit de Provincie. Gemeenteraad van Axel. Rheumatiek Olie. P. VISSER, Provinciale Staten. durende 15 maanden zijn 4000 passagiers veilig naar hun bestemming gebracht, en liet totaal van de afgelegde weg is meer dan 320 duizend mijl geweest. Is Parijs een gezonde stad P Is Parijs een gezonde stad Men zou het bijua moeten gelooven. Volgens de gemeentelijke statistiek wonen er vier- honderdjarige, negentien mannen en ze ven en zeventig vrouwen van negen en negentig jaarvijfhonderd drie en vijftig menschen van boven de vijf en negentig jaarzevenduizend tweehonderd en vier menschen van negentig jaar. Gezwegen van de menschen van tachtig. Stokslagen in Hongarije. Eenigen tijd geleden is de straf dei- stokslagen weder ingevoerd in Hongarije. De eerste toepassing van de nieuwe wet heeft thans plaats gehad. De strafrecht- bank te Boedapest heeft een 19 jarigen dief tot een maand gevangenis en 15 stokslagen veroordeeld. Scheepsongeluk. Verleden Vrijdag sloeg de Finsche mo torboot Narpa door een zwaren storm lek. Twee man van de bemanning en èèn vrouw verdronken, De rest van de be manning klemde zich vast aan de com mandobrug en dreef met het wrak twee dagen lang in zee. Verscheidene mannen werden waanzinnig en sprongen in zee. De anderen, de kapitein en vier man zijn Maandag door het personeel van den vuurtoren aan de Noordpunt van het eiland Gothland gered. Tegen dubbel tarief. Het eenigste middel tegen Rheu matiek, Spit, Ischias Spiorverrek- kingen, welke beslist afdoende is. Probeer dit éénmaal gij Rlieu- matieklijders en U kunt de heil zame werking ondervinden. Prijs f 1.45. Bij alle Drogisten verkrijgbaar, of tegen inzending bedrag. Fabr. Emmer Erfscb.veen (Dr.) Verkrijgbaar te Middelburg bij PAUL v. SLUJS, Vlasmarkt. I EEN GESCHIL MET SERVIË. Tusschen ons land en Servië is een conflict gerezen. De Minister van Buiten- landsche Zaken heeft daarover in de Tweede Kamer een verklaring afgelegd, welke iu liet kort hierop neerkomt: De lieer Rapaport, consul en waarne mend consul generaal der Nederlanden te Belgrado, Oostemijkscli onderdaan, was in Augustus 1914 in liet begin van den oorlog door Servische autoriteiten in hechtenis genomen en vele maanden te Vranja gevangen gehouden, zonder dat daarvan mededeeling werd gedaan aan onze regeering. Begin 1916, bij liet keeren van de krijgskansen, kwam de lieer Ra paport te Belgrado terug, doch de Oos- tenrijksch-Hoiigaarsche regeering erken de liern niet als consul, daar hij brieven van Serviërs te Belgrado aan hun land- genooten in liet buitenland zou helpen overbrengen. Toen de Servische regecring in 1919 te Belgrado was teruggekeerd, verzocht deze, inplaats van verzachtende omstan digheden te pleiten voor hun optreden tegen den heer Rapaport, hem van zijn consulaire functiën te ontheffen wegens zijn houding tijdens de Oostenrijksclic bezetting. De Nederlandsche regeering verklaarde zich bereid, aan dit verzoek gevolg te geven, als de Servische regec ring haar leedwezen betuigde over haar optreden. Deze gaf tenslotte te kennen, tegen de handhaving van den beer Ra paport geen overwegende bezwaren te hebben, maar begin Augustus werd hem plotseling, zonder voorafgaande kennis geving van de Nederlandsche regeering, machtiging gegeven bet Servisch grond gebied te verlaten, en een zeer gematigde protest-nota van onzen gezant te Belgra do, einde October, werd door den Ser- visclien minister van buitenlandsclie zaken aan onzen gezant teruggezonden, onder mededeeling, dat hij weigerde baar aan te nemen, zonder nadere verklaring. De minister president, die dezen be windsman vei ving, nam Vrijdag j 1 tegen over onzen gezant de volle verantwoor delijkheid voor dit optreden op zich, Onder deze omstandigheden was de Ne derlandsche regeering aan haar waardig- digheid tegenover deze herbaalde kren kingen verplicht het diplomatiek verkeer tijdelijk te schorsen, waardoor misschien het best een duurzame verwijdering tus schen beide landen kon worden voor komen. TER NEUZEN, 17 December 1920. Van Zaterdag tot en met Dinsdag is de getijtafel voor Ter Neuzen als volgt Hoogw. v m. 6.28 - 7.23 —8 26 9.42 n.m. 7.03 8.40 —9.14—10.26 Laagw. v.m. 0.14 1.06 2.16 3.27 n.m. 0.581.563.044.15 Eerste Kwartier Zaterdag 3.00 nam. Sedert de vorige opgave is door den penningmeester van het Ter Neuzensch comité tot leniging van den nood te Wee- nen ontvangen als gevonden in de collec te der Gereformeerde Kerk te Ter Neu zen f 10. De opbrengst der gehouden inzame ling bedroeg voor de kom dezer gemeente f 563,95. Donderdagavond werd in de Ned. Herv. Kerk alhier de eerste Winterlezing gehouden. Als spreker trad op Dr. O. Norol van Vlissingen met liet onderwerp „Hedendaagsche Godzoekers." Een uit voerig verslag van die rede hopen we D.V. in ons volgend nummer te geven. Het Belgisch gezantschap brengt ter kennis van belanghebbenden, dat van 25 December af, 'geen paspoorten noch pasvisums meer zullen afgeleverd worden door liet gezantschap, maar uit sluitend door de Belgische consulaten. Bij K. B. is eervol ontslag verleend aan de arrondissementsschoolopzieners J. N. Pattist, A. E. van Dishoek, J. N. Elenbaas, mr. W. F. J. Wagtho, H. Slot, K. J. A. G. baron Collot d'Escury en H. S Gratama, resp. in de arrondisse menten Vlissingen, Middelburg, Goes, Tholen, Zierikzee, Hulst en Neuzen. En is benoemd tot schoolopziener in de inspectie Middelburg A. E. van Dishoek te Vlissingen. Het Volk meldt, dat de afdeeling 's Bosch der S. D. A. P. in verband met bet feit, dat het soc.-dem. Kamerlid voor N.-Brabant en Zeeland, J. Oudegeest, slechts hoogst zelden de vergaderingen der Kamer bezoekt van oordeel, dat op deze wijze Oudegeest zijn mandaat niet vervult op de wijze als met de be langen van deze gewesten strooktdit bijna onafgebroken absentisme ten zeerste betreurt en den lieer Oudegcest in de motie verzoekt, in het vervolg zijt^ Ka- merlidschap beter waar te neipeif, '.of zoo hem zulks uit hoofde van zijn overige functies in de arbeidsbevveging niet mo gelijk is zijn mandaat ter beschikking te stellen. Oostburg. Woensdagavond hield de J. V. op Geref. grondslag „Timotheüs" haar 48e jaarvergadering in de Chr. school, alhier. De voorzitter der Vereeniging opende deze vergadering door het laten zingen van Ps. 68 10 en het lezen van Neb. 2, en ging daarna voor in gebed, waarna hij al de aanwezigen, 100 in getal, een hartelijk welkom toeroept. Vervolgens werden de volgende onder werpen door de leden behandeld vr. J. Scheelc, over Ger. Geschiedenis „David en Jonathan''; vr. J. Boidin, Vad. Gesch., over k „Het tijdperk van Karei de Groote"vr. A. de Hullu, Kerkgesch., over: „Jacques Le Fèvre, de voorlooper van Calvijn", waarin uitkwam dat door de inleiders ernstige studie was gemaakt van hun opgegeven vak, en deze vakken naast Geb. Bel. en M. O. een eerste en eereplaats innamen op de Vereeniging. vr. P. C. Catsman liet ons liooren zijn propaganda onderwerp over: „Het toe zicht op de J. V.". terwijl vr. P. Contant ons nu en dan deed lachen onder zijn humoristisch onderwerp over „De Dis tributie." Deze onderwerpen werden afgewisseld door een 3-tal voordrachten door de jonge leden der Vereeniging, en de jaar verslagen, uitgebracht door secr.-peuuing meester en bibliothecaris, uit welke verslagen bleek den bloeienden toestand, waarin de Vereeniging verkeert. Door de afgevaardigden van den Kerke- raad Aardeuburg, A -R. Kiesver., Meisjes- ver., Knapenver. en do zusterver. van Schoondijke, Groede, Nieuwvliet en Bies keus werden hartelijke toespraken ge houden, terwijl onze Martha's als altijd ijverig in de weer waren 'om de aan wezigen te voorzien van datgene, wat noodig is tot versterking van krachten. Nadat de eere-voorzitter, de heer A. C. Catsman van Aardeuburg, nog een ernstf- ge toespraak bad gehouden, sloot deze de vergadering met dank aan God, nadat vooraf was gezongen hot Avondlied. Zeeuwsch-Vlaamsche Centrale Onze bootdiensten Groote plan nen Zierikzee's haven Veere- Kamperland Neuzen-Ellewoutsdijk En maar loouvoorstellen De stemmingen. Kunsthistorie. De financiën. Tram, brug, boot. Paarden en geiten. Onze drink watervoorziening. In de voortgezette najaarszitting van onze Staten, aangevangen Maandag j 1., was al een mee van de eerste punten de electriciteitskwestie. Beperkte plaats ruimte belet ons er uitvoerig op in te gaan, zoodat we er alleen van meedee- lon, dat uitgezien wordt naar een ge schikt terrein voor de Zeeuvvscli-Vlaam- sche Centrale. Er moet nog beslist woiden of vaste dan wel vloeibare brandstof zal worden gebruikt. Volgend punt was dienstregeling der stoomvaartlijnen. De daarvoor aangewe zen commissie wilde een regeling beter, of in elk geval niet ongunstiger dan voor den oorlog. 't Was de heer Lindeijer, die de des betreffende voorstellen toelichtte. Hij meende, dat op de lijn Ter Neuzen Hansweert twee booten konden verval len. Daardoor kon dan een meer varen op de lijn Ter NeuzenVlissingen. Van Ter Neuzen zou die boet dan aansluiten op den trein van 7 03 naar Roosendaal, en terugkeeren na aankomst van den trein, die 7.35 te Vlissingen is. De heeren Nolson en Vienings wilden geen booten minder naar Hansweert, en dhr. Van Rompu meende te kunnen con- cludeeren, dat Zeeuwsch-Vlaanderen met zijn verbindingen tevreden is. Nou In elk geval, tevreden of niet, het voorstel, toegelicht door dhr. Lindeijer, werd verworpen met 24 tegen 16 stem men. Vóór stemden de heeren: Welleman, van der Weijde, Timmerman, Hensel, Dieleinan, Adriaanse, van Niftrik, de Meij, J. W. van Oeveren, Onderdijk, Erasmus, Dixhoorn, Moelker, Lindeijer, Overhof en Vogelaar. Een voorstel om bij den Ooster-Schelde dienst dagelijks een boot te doen varen in beide richtingen en bovendien een van Zierikzee naar Kortgen^ en terug, weru aangenomen met 31 tegen 8 stemmen. Groote plannen, ook nog over de boot- diensten, waren hierna aan de orde. De reeds genoemde commissie wilde nl. een grootere boot van Walsoorden naar Hans weert. De heer Van Dixhoorn vroeg de aandacht voor een boot, zooals men die aan den Moerdijk heeft. Een motorboot met beneden ruimte voor de passagiers en bovenop desnoods voor 10 auto's of wagens. Zoo'n voorstel ging dhr. Van Rompu toch te ver. De Wester Schelde is de Moerdijk niet en de haven van Walsoor den liet z.i. het gebruik van zoo'n motor boot ook niet toe. 't Voorstel werd dan ook verworpen met 25 tegen 15 stemmen. Vóór de hee ren Welleman, van der Weijde, Hensel, Dieleman, Adri&anse, Van Niftrik, Mul der, de Meij, Onderdijk, Erasmus, Waes- berghe, Van Dixhoorn, Lindeijer, Over hof en Dtunoleijn. Een derde voorstel der commissie, om de haven en de zwaaiplaats te Zierikzee in onderhoud bij de provincie te nemen, werd aangenomen met 23 tegen 17 stem men. 'n Vierde voorstel, over betere tram en boolregelingen, wat aansluitingen be treft, werd teruggenomen. Ged. Staten hadden nl. reeds verschillende verbete ringen aangebracht. Besloten werd tot overname van liet veer VeereKamperland. 33 stemmen voor en 7 tegen. Dhr. Van Rompu had gewaarschuwd tegen de hooge kosten de dienst met een motorboot zal f 100.000 kosten en het jaarlijksch tekort zal f 12.000 bedragen maar, zooals we zagen, hel mocht bepr niet baten. O, arme bezuinigingsplannen t Arm Comité voor bevordering der be langen van Neuzen eveneens Want zonder discussie en zonder hoof delijke stemming zelfs, werd besloten aan dit Comité te melden dat een onderzoek heeft uitgewezen, dat het maken van een aanlegplaats in de nabijheid der ha ven van Ellewoutsdijk onraadzaam is, en dat mitsdien geen termen gevonden wer den om den aanleg van zulk een werk vanwege de Provincie te bevorderen We hadden anders gaarne gezien, dat het Comité betere resultaten had ver kregen. Van de bootdiensten ging men over naar de loonvoorstellen. Men bespare ons het lange relaas der redevoeringen hier weer te geven, 't Voor naamste er uit zullen we even aanstippen. Zoo noemen we dan allereerst de rede van Mr. De Veer, die de socialisten eens fijntjes onderhanden nam Hij wees er op, dat ze hier er maar steeds schepjes opgooien, doch dat ze in Duitschland en Oostenrijk zeggen, de hooge jaarwedden niet te kunnen betalen. Echter wilde spr. ook gaarne de werklieden helpen, en zoodoende stelde hij voor over De cember een extra toelage te geven van 5 pet. van het over 1920 genoten salaris met een minimum van f 100 en een ma ximum van f250. Als men met een vaste regeling wacht tot de zomervergadering, is beter te overzien h$3 de prijzen zich zullen regelen. De lieer Van Nieuwkuijk stelde mede namens de heeren Van de Putte, Sticger en Vienings voor, een kindertoeslag te heffen te beginnen bij liet vierde kind en bedragende 2Va pet. van het loon per kind met een minimum van f50 en een maximum van f 100. Dit zal de provincie f 2400 kosten en er zullen 24 gezinnen met 120 kinderen mede geholpen worden. De heer Casembroot ontried beide voorstellen, en dhr. Van Rompu wees er op, dat de provincie gebonden is aan grenzen ten opzichte barer financiën. Van de replieken noemen we alleen het verweer van dhr. Onderdijk, die be weerde dat de S. D. A. P. niet alleen om meer te vragen een schepje opgooit, maar dat zij zoolang zal vragen tot de loonen h.i. op peil zijn. Ja, dat h. i. is heel goed gezegd, want andere menschen verschillen over die noodzakelijk gedachte loonen wel eens met hen van raeening. Doch ter zake. Een en ander over de uitslag der stemmingen. Aangenomen werd een voorstel de Veer om ook voor in dienst zijude ambtena ren ouder dan 21 jaar, de in dienst van de Provincie doorgebrachte jaren tus schen 18 en 21 jaar te doen medetellen eg. wel met 28 tegen 11 stemmen. De heer van Nieuwkuijk zag voorloo- pig van zijn voorstel inzake kindertoe slag af. De motie Onderdijk om Ged. Staten te verzoeken tegen de Zomerzitting na te gaan welke salarissen nog verbetering eischen, werd aangenomen met 22 tegen 17 stemmen. Het voorstel de Veer inzake een duur tetoeslag werd verworpen met 22 tegen 16 stemmen. Voor de heeren Erasmus, Hensel, Welleman, van Niftrik, van Zuij- en, Onderdijk, van de Putte, Moelker, Vogelaar, Lindeijer, de Meij, Overhoff, van den Ouden, Kakebeeke, Adriaanse, en de Veer. Tenslotte werd nog een voorstel van de S. D. A. P. om aan lien die in hun woonplaats aan boord moeten blijven eten f 1 en aan hen die buiten f 1 50 per dag te geven, verworpen met 20 tegen 18 stemmen. Hiermede was de salariskwestie af gehandeld en werden dus de jaarwe den ingevoerd zooals Ged. Staten deze hebben voorgesteld. Het voorstel om voor \an maatschap pijen overgenomen ambtenaren de daarbij doorgebrachte dienstjaren mede te doen tellen werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het voorstel tot invoering van pre mie vrij weduwen- en weezenpensioen werd aangenomen. V Een paar verzoeken om verbooging van pensioen werden vervolgens alge vlezen. 1 En daarna kwamen de heeren op kunst historisch gebied. Subsidies werden nl. verstrekt voor liet herstel van den kerk toren te Kapelle en voor den kerk en den toren te Nisse. Een en ander gaf dhr. Vienings aan leiding, te zeggen, dat Ged. Staten over deze kwesties zeer van standpunt ver anderd zijn, want zij hadden voorgesteld, die subsidies niet toe te staan. De financiën zullen daararn misschien niet vreemd zijn Die waren ook niet vreemd aan liet afwijzend advies van Ged. Staten over subsidie aan de Ambachtsschool te Goes en de Zeevaartschool te Vlissingen. Terecht wees o.i. dhr. Moelker er op, dat bij bet toestaan er van, wel meer dere aanvragen zouden komen. En waar verzeilt men dan tenslotte? We zijn er dan ook niet rouwig om, dat de voorstellen tot liet geven van subsidie verworpen werden, al erkennen we ook gaarne bet groote nut van der gelijke inrichtingen. Aan de financiëele draagkracht van de provincie komt ook eenmaal een eind Een voorstel om den termijn tot ver leening van een renteloos voorschot aan de Stoomtrammaatschappij Breskens Maldeghem voor den aanleg en de ex ploitatie van een tramweg Ktiocke Breskens met zijlijnen te verlengen tot 25 Juni 1923, werd vervolgens na eenige discussie aangenomen. Ook werd aangenomen een voorstel tot deelneming in een vennootschap, welke een spoorweg zal aanleggen op Tholen met overbrugginS van de Eendracht en tot verleening van een renteloos voor schot voor den bouw van die brug. Evenzoo om f5000 subsidie le verlee- nen voor een Stoombootdienst tusschen Stavenisse eenerzijds en Zijpe en Anna Jacobapolder anderzijds. Het verpleeggeld van „Vrederust" werd hierna vastgesteld op f 800, met behoud van het kleedgeld op f 50. Daarna kregen we de paardenfokkerij en de geitenteelt. Om met het eerste te beginnen, het voorstel, om op verzoek der Z. L. M. voor 1921 en 1922 weder een crediet toe te kennen van f 4000, ter bevordering en aanmoediging tot verbetering der paardenfokkerij in Zeeland, gaf aanleiding tot een uitvoerige discussie. De heer Moelker stelde voor het ver zoek in te willigen. Zooals te voorzien was, was dhr. Lin deijer er tegen. De boeren geven er vol gens hem zelf niets voor. Ook de heeren Van de Putte en Vie nings vonden het bedrag te hoog, ze achtten f 1000 voor medailles wel vol doende. 't Voorstel werd verder verdedigd door de heeren J. W. van Oeveren, Van Dix hoorn, Dieleman, Van Waesberghe en Welleman. Dhr. Van Oeveren wees er op, dat al staat Zeeuwsch Vlaanderen zeer hoog in de paardenfokkerij men ook letten moet op de overige deelen van Zeeland, men kijkt te veel naar de groote fokkers. Spr. toonde met voorbeelden aan hoeveel lief de een goede fokker voor zijn paarden heeft en als deze een premie krijgen be houdt men ze voor de fokkerij. Als de algeineeue verwachte crisis komt, zal ook do landbouw er veel van merken en dan is het gewenscht, dat de paar denfokkerij op een hoog peil staat. Dhr. Dieleman wees er op, dat Zeeland voor een 30 jaar achteraan stond, maar nu door Zeeuwsch Vlaanderen nummer één is geworden. En als men niet spoe dig helpt, zal Zeeland die eerste plaats aan Limburg moeten afstaan. De stemming over het voorstel bracht een eigenaardige verrassing. 't Was nl. 15 tegen 15, staking der stemmen. Vóór de heeren: Welleman, van den Ouden, van Dixhoorn, J. W. van Oeve ren, Mulder, Erasmus, van Waesborghe van der Weijde, Moelker, Hartoog, van Niftrik, van Nieuwkuijk, Stieger, Dumo leiju en Dieleman. Tegon de heeren Ger lach, Lantsheer, Vienings, Viruly, van de Putte, Blum, Sprenger, de Casembroot, Timmerman, Onderdijk, Lindeijer, van Rompu, Overhoff, de Meij en Fruijtier. Eveneens staakten de stemmen over een aanvrage tot subsidie voor het in 1921 te Roermond te houden congres voor geitenteeft. Van het verder verhandelde wijzen we alleen nog op de vraag van dhr. Eras mus, hoe het met de waterleidingplannen voor Zeeuwsch Vlaanderen stond. Dhr. Dieleman antwoorde daarop, dat de vorige directeur van het Rijksbureau meende hij St. Jansteen een goede wa terbron te hebben gevonden, blaar de tegenwoordige directeur twijfelt aan de voldoende capaciteit van die bron men wacht nu op het resultaat van het on- deizoek der staatcommissie van inge nieurs naar de mogelijkheid om het wa ter bij Osseudrecht te verkijgen en door een duiker door de Schelde naar Zeeuwsch-Vlaanderen te voeren. Do najaarszitting werd hierop dooi den voorzitter in naam der Koningin ge sloten. In de Dinsdagmiddag gehouden ver gadering van den gemeenteraad, die dooi den Voorzitter met gebed geopend word, was afwezig dhr. Van Dixhoorn, wegens vergadering der Prov. Staten. Na vaststelling der notulen volgde behandeling van de ingekomen stukken, waarvan we allereerst noemen een scli l ij ven van P. Koole, meldende, dat hij zijn benoeming tot lid der Commissie tot wering van schoolverzuim aanvaardde. Voorts was ingekomen een dankbe tuiging van den gemeenteopzichter C. v. d. Broeke voor verhooging van Zijn salaris, en van de Gtitenfokvereen. voor de verleende subsidie. Ingekomen een schrijven van het Zeeuwsch-Vlaamsche Waterleiding Comi té, inhoudende dat te St. Jansteen vol doende en deugdelijk drinkwater was, doch dal aan de wateronttrekking aldaar groote bezwaren verbonden waren. Een beslissing over een en ander zóu echter genomen worden door den Direcleur van het Rijksbureau, wanneer de zinker commissie met haar rapport gereed is. In verband met die drinkwatervoor ziening was ook ingekomen een verzoek van B. en W. van Sas van Gent aan den Minister van Waterstaat, pleitende op een goede oplossing van deze kwestie. Op voorstel van dhr. Oggel werd be sloten een gelijkluidend adres aan ge noemden Minister te zendeu. 't Verslag van de keuringscommissie van de veemarkt op 29 Nov. 1.1. was daarna aan de orde. Daarin werd o.a. opgemerkt, dat de afscheiding van le t vee door middel van horden goed vol daan had. Aangevoerd waren 27 paar den, 65 stuks hoornvee, 5 varkens en 6 geiten. In overweging werd gegeven le. voor liet schoonste paard van 37 jaar slechts 3 medailles, en geen 5 be schikbaar te stellen, daar de keuze in die categorie niet groot is 2e. voor liet schoonste hengst- of merrieveulen 2 premiën te geven, inplaats van 1 en 3e. voor het schoonste veulen van 12 jaar niet 2, maar 4 prijzen te geven, twee voor de hengstveulens en 2 voor de merrieveulens, daar beide soms aan de eischen voldoen om met een eersten prijs bekroond te worden. De heer Koster wees er op, dat het een moeilijk vraagstuk was, want er zijn ook wel jaren geweest, dat er bijna geen jonge dieren aangevoerd waren. Hij zou een en ander dan ook liever willeu aan houden tot de volgende veemarkt, waar toe besloten werd. Na een wijziging van de verordening op de heffing van den hoofdei, omslag en liet verleenen van een kasvoorschot aan de Vereen. „Volkshuisvesting",, kwam in behandeling een schrijven van den Directeur Generaal der Posterijen. Daar in werd meegedeeld, dat voor een tweede bestelling in de buitenwijken liet perso neel met 3 man moest worden uitge breid, wat een uitgave van ruim f 6000 per jaar meer vorderde. Er kon dan ook niet op worden ingegaan. De lieer Koster vond dit een groote teleurstelling. Andere plaatsen, als Zaam- slag en Koewacht hebben wel 2 be stellingen. Het is toch treurig, dat de buitenmenschen de post eerst tegen een uur of vier ontvangen. Do lieer De Feijter wees er op, dat de buitenmenschen er evenveel recht op hebben om de post te ontvangen als de anderen. Het gaat niet om het aantal brieven, doch om de inhoud er van. Spr. zou desnoods voor een audiëntie zijn. De Voorz. achtte liet '1 verstandigste aan den Dir.-Gen. nog eens te schrijven, dat kleinere gemeenten wel twee he stellingen hebben. Hiertoe werd met algemeene stemmen besloten. Tenslotte was nog ingekomen een verzoek van A. de Visser, correspondent van de Arbeidsbeurs, om salarisverbete- ring. Hij geniet thans f 150 en B. en W stelden voor hem f 250 per jaar te geven. De lieer Koster wilde gaarne eerst een overzicht van 's mans werkzaamheden hebben. De lieer Dieleman was het aaarmee eens, en wilde tot zoolang het verzoek aanhouden. De heer Kruijsse wees er op, dal het Rijk toch ook de helft van dit salaris

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 2