Kerk en School. Kamerbrieven. Gemengd Nieuws. Loop der hevolkiny van Ter Keuzen. De Voorz.Dan zullen we de zaak aanhouden. Waartoe besloten werd. Na eenige goedgekeurde raadsbesluiten en mededeeling van het Kon. Besluit inzake het beroep van Mevr. Duiker, kwamen een drietal adressen voor duurte- toestag in behandeling, nl van den bode, den agent W. van Doorn en het bestuur der Chr. Vereen, van gemeentewerk lieden. De heer Van Cadsand was voor het geven van een duurtetoeslag aan de agenten en de vaste en losse werklieden De heer Colsen eveneens. De heer Hamelink wees er op, dat in de Tweede Kamer onlangs het besluit was genomen, 0111 alles, wat in rijksdienst was, teruggave te doen van het gestorte pensioengeld. Dat is hier niet gebeurd, maar laten we inzake een duurtetoeslag de menschen terwille zijn. Hij zou daarbij echter ook de bode willen betrekken. De heer Nolson drong aan op beter geredigeerde voorstellen dan deze. De heer Van den Ouden was wel voor de gemeentewerklieden pu de politie agenten. Nu wil men er echter ook nog derden inhalen, zoodat straks misschien nog wel meer zullen komen. Spr. was echter niet bereid daaraan dan mee t.e werken. Het voorstel tot duurtetoeslag (t i5, plus f 25 per kind), werd daarop voor de politieagenten verworpen met 6 tegen 5 stemmen, die van de heeren Ha_me- link, Geensen, Van den Ouden, Van Cad sand en Colsen. Voor de gemeentewerklieden werd liet verworpen met 7 tegen 4 stemmen, die van de heeren Hamelink, Geensen, Van Cadsand en Colsen. En voor den bode met 8 tegen 3 stemmen. Vóór de heeren Hamelink, Geensen en Colsen. Nadat nog een adres van het Comité ter behartiging van de belangen van het overheidspersoneel in handen van B en W. was gesteld om bericht en raad, waren daarmee de ingekomen stukken afgehandeld. Tweede punt van de agenda was de jaarvvedderegeling der wethouders. Beide functionarissen hebben thans f 450 en zouden volgens de voorgestelde regeling van Ged. Staten f750 ontvangen. Bij den aanvang der discussies ver lieten beide wethouders de raadszaal. De Voorz. deelde mee, dat de wet houders geen behoefte aan hooger salaris hadden, maar dat het toch verstandig zou zijn, zich bij de cijfers van Ged. Staten neer te leggen. De heer Nolson was het daarmee niet eens, vooral waar de wethouders met hun salaris tevreden zijn en geen ver hooging wenschen. Door het Rijk en Ged. Staten wordt aangedrongen op zuinigheid, maar ze leggen steeds zwaar dere lasten op de gemeenten en dwingen tot verschillende dingen. Spr. zou echter willen adviseeren, dat de raad, gehoord de wethouders, het niet noodig achtte, hun salaris te verhoogen. Den heer Hamelink deed het genoegen, dat de wethouders liever geen verhooging wilden hebben. Waar men het ook niet noodig heeft geacht voor de lagere ambtenaren, was spr. dan ook tegen het voorstel van Ged. Staten. De heer De Ridder stond aau de zijde van dhr. Nolson, en zou de jaarwedde willen laten, zooals die was. De heer Van den Ouden had verbaasd gestaan over het voorstel van Ged. Staten. Telkens worden er maar lasten op de gemeente gelegd. Spr. was wel voor eenige verhooging, bijv. van f450 tot f600, maar tegen f750. Desnoods kon hij zich echter ook wel bij het voorstel-Nolson neerleggen. De heer Da Jager wilde een en ande ook maar laten, zooals het was. De Voorzitter, de heeren antwoordende, merkte op, dat het niet ging over de tegen woordige titularissen, doch over de vraag Is ecu salaris van f 450 voldoende voor de wethouders van een gemeente van 10,000 menschen? Want wie zal zeggen, dat we in de toekomst ook wethouders hebben, die het zonder dit geld kunnen stellen Spr. zag dan ook liever het voorstel van Ged. Staten geaccepteerd, en moest het voorstel Nolson ontraden. Dit werd echter met algemeene stemmen aangenomen, waarna de wet houders weer ter vergadering kwamen. Volgend punt der agenda was alweer een circulaire van Ged. Staten, en wel over de jaarwedden van de ambtenaren van den Burgerlijken Stand. De door hen gewilde vergoeding zou bedragen f5 voor het voltrekken van elk huwelijk en f 2 voor het opmaken van elke andere acte van den Burger lijken Stand. Terwijl de jaarwedde voor andere werkzaamheden voor onze ge meente f500 zou bedragen. B. en W. stelden voor aan Ged. Staten te adviseeren lo. de belooning van den ambtenaar van den Burgerlijken Stand, belast met de voltrekking van huwelijken te bepalen op f 3 per te voltrekken huwelijk, onder voorwaarde, dat bedoelde ambtenaar f 1 bij elk huwelijk zal moeten afdragen aan degene die hem assisteert. 2o. de jaarwedde van den ambtenaar van den Burgerlijken Stand, belast met alle werkzaamheden, behalve de voltrek king van huwelijken, onveranderd te laten. Echter was de minderheid van het college er voor, zich aan de cijfers van Ged. Staten te houden. Den heer De Jager hadden de voor stellen van Ged. Staten zeer gefrappeerd. Hij hoopte echter dat de Raad zoo ver standig zou zijn, 0111 ze af te wijzen. De heer Van Hasselt vond de sprong op f5 per huwelijk (per jaar zijn er een kleine 100) wel wat hoog, en had daarom f3 voorgesteld. Hij zou echter ook wel in de tegenwoordige regeling kunnen berusten De heer Geelhoedt was het daarmee geheel eens en kon zich niet begrijpen, dat Ged. Staten voortdurend aandringen op bezuiniging. Want voor deze post zal ongeveer f2000 noodig zijn. De heer De Ridder kon zich wel vereenigen met het voorstul van B en W. De heer Nolson merkte op, dat de heeren, die de functies vervullen, tevre den zijn. Spr. zou dan ook willen advi seeren' geen verandering te brengen. De heer Hamelink vroeg zich af. Waar gaat dat heen B. en W. op het revolu tionaire pad? Spr. herinnerde zich nl. dat dit woord dhr. Scheele was toege voegd, omdat hij zich niet met „hoogere voorstellen kon vereenigen. De wethou ders zijn dan nu toch ook revolutionair. E11 voorts, Ged. Staten roepen om be zuiniging, maar leggen hier vollen druk op de gemeenten. Spr. zou zich daaiom zelfs in hoogste instantie willen verzet ten. We moeten ons niet laten ringeloo- ren door Middelburg. De Voorz. wilde opmerken, dat Ged. Staten zeer zeker voor bezuiniging zijn, maar deze moet niet verhaald worden op de ambtenaren. Het loopt ook hier bij dit voorstel niet over één bepaalde persoon, en daarom moet spr. afdingen ontraden. De bedragen zijn ruim groot, maar de bestaande toestand kon niet worden gehandhaafd. Naar spr. oordeel had de raad niet de bevoegdheid aan dhr. De Jager op te dragen om f 1.0U aan een assistent te geven. We moeten daarom de circulaire gewoon aanvaarden. De heer Nolson bleef echter bij zijn voorstelgeen verandering. De heer Geelhoedt kwam even terug op die f 3, Hij geloofde nader, dat die bepaling om daarvan f 1.00 aan een as sistent te geven, wel wat eigenaardig was. Voorts, nu dhr. De Jager geen ver hooging wcnschte, kon hij wel met dhr. Nolson meegaan, en gaf hij zijn stem niet aan het voorstel van Ged. Staten. De hoer Hamelink De Sovjet. De heer Van Hasselt vond, dat indien het advies van dhr. Nolson werd opge volgd, men niet ver genoeg ging. Spr. zou dan nl. ook een adres aan de Kroon willen richten om de regeling van Ged. Staten voor onze gemeente niet van haar goedkeuring te willen voorzien. De heer Nolson: We kunnen toch met in appèl gaan, voordat Ged. Staten hun besluit genomen hebben. Dan kunnen we later beter zien. De heer Van Hasselt vond echter, dat het zeer wel ging. Nadien is er geen beroep op de Kroon. We moeten juist het besluit van Ged. Staten zien te ver hinderen. De Voorz. vond het dan tocli maar beter, zich aan het voorstel-Nolson te houden, waartoe vervolgens zonder hoof delijke stemming werd besloten. Na een wijziging van de verordening op den Hoofde lijken Omslag, had wijzi ging van de verordening op de keurloo- nen plaats. Deze is nu thans voor art. 3, 4 en 5 als volgt geregeld Artikel 3. Voor bet keuren van vee door een keurmeester of hulpkeurmees- ter moet liet hierna genoemde loon wor den betaald a. voor een levend of geslacht, niet afgehakt stuk rundvee of paard, boven de 2 jaar oud f 1,25 b voor een levend of geslacht niet afgehakt stuk rundvee of paard, 2 jaar oud of daar beneden f 1, c. voor een levend of geslacht niet afgehakt schaap of geit f 0,50 d. voor een levend of geslacht niet afgehakt varken f 0,75. Artikel 4. Voor het keuren van versch, gerookt of gezouten of toebereid vleesch, onverschillig van welke der in artikel 3 genoemde dieren afkomstig wordt voor 25 K G. of minder betaald f 0,50. Voor iedere 10 K.G. of minder daar boven tot een hoeveelheid van ten hoogste 95 K.G. f 0,10. Voor hoeveelheden van meer dan 95 K.G. tot en met 200 K G. f 2,—en voor iedere 100 K.G. of minder daarboven f 0,25. Artikel 5. He' in artikel 4 genoemde loon zal ook betaald moeten worden voor het keuren van vleesch van andere die ren dan de liiervoren genoemde. Hierna werd eeivol ontslag verleend aan dhr. Klaassen, en aan dhr. Oostdijk, voor wat het keuren van vleesch betreft. De instructie voor den nieuw te be noemen keurmeester werd aangehouden, omdat Ged. Staten hiervoor een instruc tie zullen vaststellen. De heer Colsen drong aan op overleg met den Slagershond, waartegen de Voorz. geen bezwaar bad. Vervolgens werd met algemeene stem men tot keurmeester benoemd met in gang van 1 Januari a.sop de nader vast te stellen instructie, dhr. A. W. Brons, veearts te Sluiskil. Bij het volgend punt: „Wijziging be grooting Burg. Armbestuur, dienst 1920," vroeg dhr. De Jager eenige meededee- lingeu over de werking vau het armbe stuur. Geschieden daar geen uitgaven die wel altijd door den beugel kunuen? Voor 192L is een f 18000 uitgetrokken, maar er is gezegd, dat we niet moesten schrikken wanneer dit sonts f 25000 moest worden. De heer Van Cadsand antwoordde, dat het vorige jaar er ongeveer 35, en 1111 een 65 personen te bedeelen zijn. We vonden, aldus spr. geen vrijheid oude menschen weg te sturen We ko men echter soms voor moeilijke gevallen hebben zelfs een verzoek tot ondersten ning van iemand gehad, die na onder zoek f60 per week bleek te verdienen. Door de hooge uitgaven, één gezin is er bijv dat f639 per jaar ontvangt, krij gen 'we echter een tekort en moeten daarom verbooging vragen. De beer De Jager was hierop voor loopig wel tevreden. Spr. wilde alleen nog vragen, 't was slechts een vraag, of bij' de aanvragen steeds nauwkeurig wordt onderzocht, waar en wanneer de behoefte noodzakelijk is. En gebeurt dat door het Burg. Armbestuur en den arm verzorger, of ook wel door perso nen die bezoldigd worden De heer Van Cadsand antwoordde ontkennend op dit laatste. De heer De JagerDan ben ik te vreden. De Voorz. kon aan de woorden van dhr. Van Cadsand nog toevoegen, dat de hooge uitgaven voor een groot doel mee komen uit de hoogere kosten vogi de gestichten, alsook voor de aankoop van kleeding. Bovendien is de verzor ging ook veel duurder. De heer Colsen bracht hulde aan hel tegenwoordige armbestuur. Na wijziging van de gem.eentebegioo- ting, diénst 1920 en vaststelling van den pnnsioengrondslag voor gemeente ambtenaren, werd toegestaan het ver zot k van P. A. Bouchaute om afwijking van art. 10 van de bouwverordening. Daarna kwam aan de orde een verzoek van het Wit-Gele Kruis te Sluiskil om rubsidie. De heer Colsen stelde voor f l.OOper lid te geven, indien ook Axel en A est- dorpe dit doen. De heer Hamel nk verzette zich ten sterkste tegen subsidie, omdat hier weer een splitsing plaats heeft tusschen Katho lieken en andersdenkenden. De laatsten kunnen nl. niet in aanmerking komen voor bestuurslid, enz. Spr. wilde op liet goede van. het Wit Gele Kruis niet af dingen, maar Sluiskil bestaat uit een gemengde bevolking. Bij versnippering moeten anders hoognoodige dingen soms achterwege blijven. Het voorstel Colsen werd hierop ver worpen met alleen de stem van hem en dhr. De Meijer. 1 Volgend punt was: Opheffing van het broodbureau met ingang van 1 Januari a.s. Op een vraag van dhr. Hamelink. wat met de ambtenaren gebeurt, deelde de Voorz. mee, dat met ln-n een overeen komst zal worden aangegaan, en hun verdiensten nog wel een maand salaris zullen bedragen, De heer Hamelink achtte dit voor den Directeur van de Arbeidsbeurs niet noo dig, en stelde daarom voor alleen den anderen ambtenaar ëen maand salaris te geven. Dit voorstel werd aangenomen met 9 tegen 2 stemmen, die van de heeren Geelhoedt en Van Hasselt. Besloten werd verder om den zijweg van de Axelsche straat nu toch maar Van Steenbergenlaan te noemen. Bij vaststelling van het kohier navor deringen, dat in besloten vergadering moest geschieden, merkte dhr. Hamelink een en ander op over burgerwachtelin- gen, die in dit opzicht hun verplichtingen tekort kwamen. Het was een zoo onzinnige redeneering, dat we er maar niet verder op ingaan. Tenslotte dan nog de rondvraag. De heer Van Cadsand wees op het moeilijke van avondvergaderingen voor het buitenlid; dhr. Colsen. De Voorz. bracht dhr. Colsen dank, dat hij zoo geregeld tegenwoordig was. Een dor leden had 's middags niet kun nen komen, en vandaar deze avondver gadering. Het speet hem, dat later bleek, dat hij nu anderen in moeilijkheden had gebracht. Voorts had dhr. Van Cadsand verno men, dat men bezig was met het planten van hoornen op de Markt. Gebeurt dat wel onder deskundig toezicht? Want de hoornen moeten toch in daarvoor bestem den grond geplaatst worden. Dhr. Nolson onderschreef dit geheel. De Voorz. beloofde, dat er toezicht plaats zou vinden. Tenslotte vroeg dhr, Colsen nog, of er bij gladheid der straten om acht uur, half'negen zand gestrooid kan zijn bijv. als een der gemeentewerklieden om een uur of zes zijn dienst aanvangt, gaat dat wel Ernstig auto ongeluk. Te Jutfaas reed bij het uitwijken voor een motorrijwiel een auto tegen een boom. De inzittende, de heer Heiner, wethouder van Gorinchcm, brak een been, terwijl de heeren Reeskamp en Kantebeen 'lichte verwondingen-bekwa- nien. De heer Ileiner werd in het Diaco nessen-Ziekenhuis te Utrocht opgenomen. Gevaarlijk Ziekenbezoek. De vorige week werd te Monnikendam geneeskundige hulp ingeroepen bij een zenuwlijder, die in overspannen toestand verkeerde. Na enkele belangstellende vragen, gaf de lijder den geneesheer eensklaps een schop tegen de borst. De man richtte een geladen revolver op den geneesheer, die na een geweldige worste ling echter deze den man wist te ont rukken. De rijkspolitie nam den revolver in beslag, terwijl tevens in het huis een geladen buks werd gevonden. De patiënt is naar het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort overgebracht. Over de daken ontkomen. Een slaper door vuur verrast. Men meldt uit Amsterdam Tijdens afwezigheid van de bewoners is door onbekende oorzaak brand ont staan op de tweede verdieping van het perceel St. Antheniebreestraat 25, hoek Nieuwe Markt, bewoond door het gezin Koopman. Beneden is een bakkerij ge vestigd, doch de bakkers hadden er niets van gemerkt. Eerst toen de vlammen uitsloegen trok het in dit drukke stads gedeelte de aandacht van voorbijgangers, die onmiddelijk de brandweer waarschuw den. Deze vei scheen spoedig en vatte her vuur aan, dat zich bereids door den gang van het ouder wetsche lmis aan de bovenverdieping had medegedeeld. De trap was hierdoor onbegaanbear ge worden, zoodat het gezin van de weduwe Indermauer op de 3de verdieping over liet dak moest vluchten om in veiligheid te komen. In een oogwenk stond het geheele bovenhuis in lichte laaie. Het was ruim een kwartier aan het branden, toen het den winkelbewoners inviel dat op de eerste verdieping een schoonzoon van den eigenaar der bakkerij te slapen lag. Brandweerlieden drongen het huis binnen om den jongen man, die klaar blijkelijk niets had bemerkt, te wekken Uit, zijn slaap opgeschrikt werd hij in veiligheid gebracht. Intusschen hadden de verschrikte bewoners, die allen gered waren, een veilig onderkomen gevonden in het politieposthuis op de Niuuw- Markt. De brandweer had de slangen over de daken gelegd, vanwaar groote massa's water op de vuurhaard werden geworpen. Na ruim een half uur, was zij de brand, die tot de tweede en derde verdieping, benevens den zolder van het achterhuis beperkt bleef, meester. De „Nieuwe Groeneopgedoekt. Met 1 Januari a.s. zal de „Nieuwe I Amsterdammer", de z. g. n. „Nieuwe Groene" niet meer verschijnen. Dit bolsjewistisch weekblad, dat Lenin en Bela Kun verheerlijkt, kan niet meer bestaan, omdat de advertenties vermin- deren daar de zakenmenschen van een dergelijk pamflet niet meer gebruik wenschen te maken. Het aantal abonné s verminderde bovendien zienderoog en de groote offers van eigenaars, redact ie- leden en lezers kon den val niet ver hoeden. Diefstal. Een naaister te Zeist maakte zich in verschillende barer naailmizen schul dig aan diefstal van allerlei voorwerpen en geld. Het stelen van een zijden blouse bracht een en ander aan't licht, waarna een onderzoek volgde. Bij een huiszoe king bij het meisje kwamen tal van voorwerpen te voorschijn. I11 sommige naailmizen genoot het meisje tot heden het volste vertrouwen. in verband {met dat laatste konden de vooroefeningen zooveel goed doen, want dan immers kan de diensttijd worden beperkt tot slechts twee maanden. Tusschen twee haakjes: Hoe gaat het met die aangifte voor de vooroefeningen bij jullie in Zeeuwsch-Vlaanderen Toch zeker heel goed, is 't niet En (anders, laten de jongens er werk van maken. Doch ter zake, ook verschillende libe rale Kamerleden waren het niet in alles met Minister Pop eens. Socialisten en communisten natuurlijk ook al niet, maar dan vanzelf in tegen overgestelde richting. Ze werden echter door de heeren Duymaer van Twist en De Mm alt (U L.) steeds herinnerd aan hun partijgenooten en vrienden in België, die zoo pro-leger- achtig mogelijk zijn. En daarmee zaten de Jheeren lee. jk in hun maag. 'k Zou je er nog veel meer van kunnen meededen, maar heb weer de boodschap gekregen, 0111 voor dit nummer toch kort te zijn. Daarom nog slechts ditLaat de Minister met de rechtsche en de liberale eritiek winste doen, opdat voorgeno men reorganisatie van onze -rmacht tenslotte niet tot den ouderg ng er van leide. Hartelijk groetend. tt< Observator. Geref. Kerken. 1 weetal: Te Hardonberg, F. W. II. Bramer, te Hoogeveen en '1'. J. Hagen, te Nieuwe-Pekela te Meppol, D. J. Cou- vée, te Ridderkerk en J. W. Siertsema, te Gramsbergen. Beroepen: Te Berkei en Rodenrijs, J. G. Feenstra, te Dirkshorn te Ooste rend op Texel, J. H. Kuiper, cand. te Kampen; te Hardenbeag, T. J. Hagen, te Nieuwe-Pekela; te Renkum, R. Zijl stra, te Delfshaveu. Aangenomen: Naar Oude-Pekela, J. D. Heersink, te Nieuweroord naar Varseveld, J. Ubels, te Witmarsum. Bedankt: Voor Bunschoten en Spakenburg (A.), R. Iluitsma, te Gaast en Piaam voor Lexmond, J. Osinga, te Schoonhoven c. a. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Yerseke, N. Luijen- dijk, te Scherpenissete Waarder (bij Woerden), C. J. Leenmans, te Ooster- vvolde (Geld.); te Purmerland, J. G. L. Brouwer, cand. te 's-Gravenliagete Leut (bij Nijmegen), A. J. Splinter, te Huissen (bij Arnhem); te Sprang, C. J. van der Graaf, cand. te Rotterdam te Urk, A. Blanson Henkemans, cand. te Zaandam; te Sliedrecht, G. J.G. de Bel, te Vuren en Dalem te Nieuwpoort, C. J. v. d. Graaf, cand. te Rotterdam. Aangenomen: Naar Pinsterwolde, A. N. Pijnacker Hordijk, te Oldeberkoop naar IJsselmoude, Jobs. Stehouwer, te Broek op Laugendijk naar Oisterwijk, C. Kunst, te Fredetiksoord. Bedankt: Voor Hedel, C. J. v. d. Graaf, cand. Ie Rotterdam voor Gennep, H. J- vfin Rooijen, Ind pred. met verlof te Werkhoven; voor Nieuwe-Tonge, P. de Loozè, te Renkum voor Schagen toez.), J. H. Oterdoom, te Warmeuhui- zen voor Oost-Kapelle, 11. P. Portgens, te Lvge-Zwaluwe. Chris!. Geref. Kerk. Beioepen Te Steenwijk, J. Vreugden- hil, te Sliedrecht. Geref. Gemeenten. Bedankt Voor Nieuw-Beijerland, M. Hofman, te Rijssen (O De Voorz. zou er gaarne rekening mee houden. Waarna schorsing der openbare raads zitting plaats had. Na heropening werd nog meegedeeld, dat het vèrmenigvuldigingscijfer voor den II. O. was vastgesteld op 1,06. t- Op wagens klimmen. De jeugdige J. W., te Huizen, wilde tusschen twee pul|>wagens klimmen. Hij viel, de wielen verbrijzelden' zijn hoofd en hij was niet meer, Welk een droef heid bij de ouders I Volgens de politieverordening had iemand op den tweeden wagen moeten zitten. Dit was niet het geval. Amice frater 1 De beide laatste zittingsdagen van de vorige week stonden in liet teeken van twee woorden, nl. landsverdediging en ontwapening. En liet schijnt, dat Minister Pop tus schen beide bedenkelijk heen en weer zwaait. Want zijn stelsel van 13 000 man pui- lichting, .en dan nog 10.000 voor oefe ningen, zooveel mogelijk in de woonplaats, nou, nou. Als dat een goede weermacht moet worden, dan weet ik het niet. 't Ver wondert 111e dan ook, dat een minister van Oorlog een zoodanig voorstul tot het zijne wil en durft te maken. 't Verwondert me des ta meer van Minister Pop. Want heusch in den mobilisatietijd heb ik hem goed leeren kennen k had van Jhem te dezen opzichte betere gedachten. Terecht hebben dan ookj o a. de heeren Duymaer van Twist (A.R.) en Mr. Rutgers (A. B.) over dit stelsel van den Minister geklaagd. De eerste wees er op, dat niet moet worden aangestuurd op vermindering van het contingent, maar op inperking van liet verblijf onder de wapenen. Eu Aangekomen: J. Timmermans, timmermansknecht, Q 248, van Dordrecht G. v. d. Kooy, boomkw., Donze-Visser- ssraat 47. van Enschedé. J. A. Frede.riksen, zonder, Tholens- straat 10, van Den Haag. V. Storme, fabrieksarbeider, Steen- kamplaan 10, van Sas van Gent. Herms. Dieleman, landbouwer, Vloos- wijk 20 van Hoek. 'H. J. Nauta, electr monteur, Lange Kerkstraat 54, naar Aardenburg. S. Heydra, priester cap., Q 183, van Velp. N. J. J. Reinhoud, zonder, Lange Kerkstraat 34, van Oostbnrg. Cl). L. de Schepper, veldarbeider, Elleboog 12, van Hulst. J. P. Pijpeliuk, zonder, P 52, van Helder. Pa. Cath. Hamelink, zonder, Steen- kamplaan 44, van Rotterdam. Vertrokken: J. Wolfert, werkman, P 53, naar Hoek. J. B. Daelman, adss. bouwmeester, Noordstraat 91. naar Ned. Oost lndi8. A. Leunis, werkman, Kazernestraat 30, naar Vlissingen. S. R. ten Cate, werkman, Tholens- straat 94, naar Rotterdam. J. M. Bookelaar, kleermaker, Q 176, naar St. Amandsberg (B.) R. M. ten Cate-Doppegieter, zonder Tholensstraat 94, naar Rotterdam. A. A. Vercoutcren, dienstbode Nieuw- straat 9, naar Sas van Gent.! M. de Smit Van Pienbroek, Nieuw- straat 73, naar Bergen op Zoom. J. de Feijter, P 38, naar Axel.

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 3