BINNENLAND. Korte Berichten. Uit de Provincie. Gemeenteraad van Ter Neuzen. buitengewone commissie in deze stad zijn doodgeschoten. De lijst bevat 1634 namen waaronder 278 namen van vrou wen. De tweede lijst, gepubliceerd den 30 November, bevat 1202 namen, waar van 188 vrouwennamen. Een aardbeving in Albania. Vijf en twintig dorpen verwoest. Volgens bij het Amerikaansche Roode Kruis te Parijs van haar vertegenwoor digers uit Vaiona ontvangen mededeelin- gen, zijn niet minder dan vijfentwintig dorpen in district Tepalin (Albanië) door een aardbeving verwoest. Het Roode Kruis verleent, naar de „Chicago Tribune" verneemt, genees kundige hulp en heeft onmiddellijk eenige honderden kleine tenten en 5000 dekens naar de plaatsen van de ramp gezonden. Vanuit Tirana heeft men levensmiddelen naar de verwoeste streek gezonden. Treinbotsing bij Armentières. Tien dooden en twintig gewonden. Zondagmorgen is bij Armentières een passagierstrein op een goederentrein geloopen, die van Rjjssel kwam. Twee wagons derde klasse werden geheel verbrijzeld. Er zijn tot nu toe een tiental dooden en twintig gewonden geteld. Met zijn schoonmoeder getrouwd- Te Louisville (Kentucky) is zekere Tortol van zijn vrouw gescheiden en eenige weken later met zijn schoonmoe der gehuwd. Volgens de wetten van Kentucky mag dat niet. Maar de rechter, die nog nooit zoo'n geval bij de hand heeft gehad, weet er toch geen raad op. Vermoedelijk peinst hij er over den man ontoerekenbaar te verklaren. GEEN KERSTVACANTIE. Naar „De Tijd" verneemt is het de bedoeling van den voorzitter der Tweede Kamer om de zittingen voort te zetten in de week tusschen Kerstmis en Nieuw jaar. De maand Januari zal dan geheel voor vakantie beschikbaar zijn. In die laatste week wordt dau de begrooting voor Ned. O. Indië behandeld. DE EN Januari wederr i schuld PLAN STAKERS BIJ DE POST TELEGRAAF. Naa- Het Volk verneemt, zijn do be am m ambtenaren van den post- e graafdienst, die aan de staking van uegin October hebben deelgenomen voor zoover zij, na 24 uur staken hunne werkzaamheden weer hebben hervat, alle gestraft met een rang terugzetting. Deze straf zal evenwel niet ten uitvoer worden gelegd, wanneer zij zich van 1 f tot 31 December 1921 niet aan ernstig plichtsverzuim maken. Degenen der stakers, die twee of drie dagen hebben gestaakt, zijn ontslagen Ook dit ontslag is echter voorwaardelijk en zal, wanneer zij zich binnen de eerst voarende drie jaren niet aan ernstig plichtsverzuim schuldig maken, niet ten uitvoer worden gelegd. Volgens art. 97 van de dienstvoor waarden der ambtenaren bij posterijen telegraaf en telefoon hebben de gestraften recht van beroep. TOT POLITIEKE SAMEN WERKING. In een Zaterdag gehouden vergaderin van afgevaardigden van de hoofdbesturen van den Economischer) Boud, de Liberale Unie, den Bond van Vrije liberalen, de Neutrale Partij, de Middenstandspartij, den Provincialen Bond van vrijzinnigen in F' siar.d, de groep voor ethische en wet i ij peljjke belangen,deAlgemeene staatspai rij en den Bond van vrijzinnige propagandavereenigingen in Nederland is nader overleg gepleegd over de mo gelijkheid van de stichting van een nieuwen staatkundigen bond. Besloten werd, dat op of omstreeks 15 Januari aan vergaderingen van ieder der partijen het plan van samenwerking zal worden voorgelegd, teneinde daarna zoo mogelijk ten spoedigste tot do op richting van de nieuwe partij te kunnen komen. DE INTERPRETATIE DER ARBEIDSWET. De „N. Ct." geeft het volgende staal Een portier, die geacht wordt bewa kingsdiensten te verrichten, mag, naar men weet, 10 uur arbeiden. Maar dan mag hij ook volstrekt niets anders doen dan bewakingsdiensten. Ja, zoo werd in vollen ernst door een ambtenaar van het Arbeidstoezicht verzekerd, als in een fabriek een stoomleiding springt, dan moet de portier het afsluiten van de kraan, zelfs al is die onder zijn bereik, overlaten aan derden. Wij willen aannemen zegt het blad dat dergelijke bureaucratische onzin ligt in de lijn van de beide bedoelingen va- Minister Aalberse, maar dan zou- d wij toch wel eens graag openlijk zi ij medegedeeld namens het departe ment, dat bij die uitvoering van deze wet het gezond verstand niet a priori behoeft te worden uitgeschakeld. A. J. HOOGENBIRK. f Te Amsterdam is in den ouderdom van 72 jaar overleden de heer A. J. ILoogenbirk, de zoo bekende schrijver in onze kringen, vooral van kinderboeken. Jarenlang verzorgde de heer Hoogen- birk, die uitnemend verteller was, de kinderrubriek in de „Heraut". Een tijd lang is hij redacteur van buiteidand ge weest aan de „Standaard". De overledene gaf blijk van uitge breide kennis en groote belezenheid, wat vooral bleek in de vragenrubriek in de „Heraut". Niet alleen voor de jeugd 9chreef hij, ook voor ouderen gaf liij zijn talent, wat blijkt in zjju „Een heel gewone geschie denis," of „De Kinderen van Aquadraat." Hij was een der oprichters en gerui- meu tijd voorzitter van het Christelijk Letterkundig Verbond; medewerker aan Timotheus" en andere Christelijke pe riodieken. De heer Hoogenbirk was ook bekend als ijveraar voor zending en Zondags school. Zijn Christelijk werk verrichtte, hij vooral in de Vereeniging tot Heil des Volks, waarvan hij ook enkele jaren als Voorzitter optrad. Ook in de Neder- landsche Zondagsschoolvereeniging was hij lang een zeer gewaardeerd bestuurs lid. DE VOLKSTELLING EN DE ONDERWIJZERS. Voor de volkstelling, die binnenkort zal plaats hebben, moeten in de laatste week van dit jaar de kaarten worden uitgereikt, en in de eerste week van het volgende jaar weer worden opge haald. Om tegen de door den minister vast gestelde vergoeding als volksteller op te treden, hadden zich o. m. ruim 350 openbare onderwijzers bereid verklaard. Naar ons ter oore is gekomen, heeft nu een deel van hen, in verband met de bekende salariskwestie, het voornemen opgevat de volkstelling in de war te sturen door op het laatsie oogenblik, als de benoodigde stukken in handen van de volkstellers zullen zijn gesteld, te bedanken. (Enkelen hebben zich reeds nu teruggetrokken.) Met het oog op deze voorgenomen sabotage circuleeren er zelfs lijsten. Bij navraag aan het bureau van be volking is ons gebleken, dat de betrok ken hoofdambtenaar van een en ander volkomen op de hoogte is, en dat er maatregelen zijn genomen teneinde stag natie zooveel mogelijk te voorkomen. Afgezien daarvan zou men toch van de „opvoeders van het volk" mogen verwachten, dat zij begrijpen zullen, met dergelijke domme dingen hun zaak schade te doen en niets anders. Vergissen wij ons niet, dan is dat, besef tot de orgaui satie besturen doorgedrongen, en zouden deze afwijzend staan tegenover de boven bedoelde plannen. (N. R. Ct DE LEVENSAVOND VAN DR. A. KUYPER. Wij vernemen dat er bij den uitgever J. H. Kok te Kampen ter perse is ge gaan om zeer spoedig het licht te zien een bijzonder belangrijke uitgave over de laatste levensjaren van dezen zoo zeer betreurenden doode. Het boek is getiteld: „De levens- A. Kuyper", en werd de dames H. S. S. en De eerste begint haar 80sten verjaardag van het oogenblik waarop Te Muiden reden twee auto's in volle vaart tegen elkander aan. De een, in de flank gegrepen, werd nagenoeg vernield, de ander kon nog in Muiden onder dak worden gebracht. Wonder boven wonder hadden geen persoonlijke ongevallen plaats. Dr. Kuyper-Herdenking te Ter Neuzen. Donderdag, 9 Dec., hield de anti revol. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje alhier in de Chr. Bewaarschool eene avond van Dr. geschreven door J. H. Kuyper. taak met den haar vader, als feitelijk de „straalbreking" begonnen was, 'terwijl de laatste, die als verpleeg ster haar vader met buitengewone op offering tot 't laatste oogenblik zoo trouw heeft verpleegd, meer in het bijzonder het ziekbed der laatste maanden toe kende. Dit teeder geschreven boek zal ook enkele illustraties bevatten, en zal ze ker voor allen die den grooten Leider hebben liefgehad en nog betreuren een aandenken van groote beteekenis zijn. De bedoeling van den uitgever is om prijs van het boek zoo laag moge stellen. (Rott.) den lijk te voornamelijk gewijd van „het leven van opkomst niet, het waren niet meer dan algem. vergadering, aan de bespreking Dr. Kuyper.". Talrijk was de bestuur inbegrepen, 20 personen aanwezig. Omstreeks kwart over 6 werd na het zingen van Ps. 89 8 de vergadering door den Voorzitter, den heer H. Koel- mans, met gebed geopend. Daarop volgde een woord van welkom aan een nieuw lid, de notulen van de vorige vergadering werden voorgelezen en on veranderd goedgekeurd, en een schrijven voorgelezen van de directie van „De Standaard", behelzende een aanbod aan elke a.-r. kiesvereeniging, om op kosten van genoemde directie een deskundig spreker te laten optreden tot het leggen een nauweren band tusschen „De het aan zijn menigvuldige geschriften op zoo velerlei gebied. En wat was het resul taat van dien reuzenarbeid Ge hebt uw oog slechts in het rond te slaan, en ge ziet den ommekeer op elk terrein van het Christelijk leven op het gebied van Kerk en School, van Wetenschap en Politiek. Gewezen werd door spreker op het onverdacht getuigenis van een man van wetenschap als Prof. Van der Waals in 1909 tegenover de stofvergoding van de materialisten van 1860, op het getuige nis van den voorzitter van het Moderne theologencongres in 1913 in zijn ope ningsrede over de verstrekkende en ze genrijke gevolgen van Dr. Kuyper's en anderer optreden ten bate van de door werking der geloofsovertuiging ook op politiek gebied. De resultaten van Dr. Kuyper's arbeid zijn alom bekend. Tal van werken heeft hij ons nagela ten, zij zijn te tellen bij tientallen, spre ker wilde alleen nog wijzen op „DeGe- mcene Gratie", waarin onze groote voor vechter op zoo overtuigende wijze aan- hoe wij, geloovige Christenen politiek terrein te ijveren en te hebben voor de eeie Gods. En kon hij allen aanwezigen het en bestudeeren vau dat werk niet Van 1 Oct. 1919 tot 1 Oct. 1920 heeft ons volk 32 560.336 L sterke drank ge dronken. In het verlengde Oosterdiep te Emmen is de 5 jarige H. D. verdronken, 't Lijkje is opgevisoht. Het aantal verplichtverzekerden krachtens de Invaliditeitswet bedroeg 1 Nov. 1 857.726. Donderdagavond is een 13-jarig meisje uit Zwijndrecht dat aan den Middeldijk te vroeg uit een stoomtram stapte, een been afgereden. De bediende van den heer 't H goudsmid te Den Haag, heeft zich een bedrag van f 2000 toegeëigend, dat eigen dom is van zijn patroon. Te Amsterdam geraakte op de brug over de Prinsengracht een auto tenge volge van een motor-defect in brand. De vlammen werden gedoofd, doch de auto, eenj weelde-voeituig,; was geheel vernield. De kantonrechter te Middelburg heeft een koopman, die midden in de stad buskruit had opgeslagen, tot f 100 boete veroordeeld. De vrouw H. Z., aan den weg van Exloo naar Valthe is, terwijl zij op het land aan het eggen was, plotseling neer gevallen. Toen men haar opnam, waren de levensgeesten reeds geweken. TER NEUZEN, 14 December 1920. toonde, ook op strijden daarom lezen van Standaard" en zijn lezers, en tot verwerven van meer steun voor ons a.-r. hoofdorgaan. Op voorstel van Ds. Groeneveld werd besloten, op dat aanbod in te gaan. Toen was aan de orde de inleiding van den Voorzitter over „Het Leveu van Dr. Kuyper". Aangezien het niet mogelijk was, een volledig overzicht daarvan te geven, moest de inleider zich beperken tot een greep hier en daar. Anderen zouden daarna gelegenheid bekomen, een en ander er aan toe te voegen. In enkele trekken wenschte de inleider aan te geven, wat Dr. Kuyper gedaan heeft voor onze partij, voor ons land en voor het Koninkrijk Gods. Niet, alsof de geweldige omkeer, in de laatste tientallen van jaren op haast alle Christelijk levensterrein tot stand gekomen, uit sluitend zijn werk zou zijn geweest stellig mag niet worden voorbijgezien het werk van zoovele „afgescheiden" predikanten op kerkelijk en dat van Mr. De Savornin Lohinan op politiek terrein, maar Dr. Kuyper is dan toch geweest de voornaamste woordvoeider, de voor naamste organisator onzer partij, die „het klavier onzer volkscouscientie" als niemand zijner tijdgenooten wist te be spelen. Onze woordvoerder, maar schrij ver tevens, en redenaar, en vechtgeneraal en bouwer (denk slechts aan ons a.-r. staatsrecht Daarop ging de inleider in den breede na, hoe het omstreeks 1870 in ons land uitzag op schoolgebied, op staatkundig en kerkelijk terrein. Op de Openbare School wilde de Maatschappij tot Nut van het Algemeen wel een aankweeken van de kennisse Gods uit het Boek der Natuur, maar de Bijbel werd uit de school gebannen. Er moesten „brave" meuschen worden gekweekt, maar „geen openbare Godsverzakers en geen schijn heilige booswichten". De Christelijke Scholen, na 1857 op gericht, werd het bestaan bijna onnio gelijk gemaakt door openbare en verbor gen tegenwerking, door het verminderen of zelfs afschaffen van het schoolgeld voor de Openbare School. De Openbare School was volgens het denkend deel der natie een levenslustige dagvlinder, de Christelijke School een sorq,bere nacht kapel, die de schemering liefhad. Dr. Kuyper was „de groote Spin" in Den Haag, die slechts aan de draden te trek ken had, en alles was terstond in bewe ging. De Rijks II. B. S., opgericht na '63, zouden de liberale Nederlandsche jeugd „universeel geleerd" maken, vooral op natuurkundig gebied. De Duitsche ongeloovige wetenschap (Dr. Büehner Kracht en Stof) gaf den toon aan. Een Schepping „uit niets" was iets onge rijmds, de wereld was „eeuwig". Afgescheiden gemeenten waren er in de '60- en '70en jaren weinige. In de Ned. Hervormde Kerk overwe gend predikanten van de Groninger rich ting, die een diepgewortelden haat koes terde tegen de z.g. Bloedtheologie. De „geloovigen" kwamen meest des Zondags in gezelschappen bijeen tot het lezen van een predikatie, de „Heraut" enz. En op politiek gebied was omstreeks 1870 onze positie ook allertreurigst. Onze „Veldheer zonder Leger" kon toen slechts 3 mannen voor do Tweede Kamer aan bevelen Otterloo, Dr. Kuyper en Keu- chenius, die bij stemming slechts een 7000 stemmen op zich vereenigden, ter wijl Links 8 maal zoovoel stemmen ver wierf. Toen lag in ons isolement onze kracht Den eersten April 1872 trad Dr. Kuyper met „De Standaard" in het strijdperk. En van toen af is de verandering ge komen, de ommekeer begonnen. In 1875 had onze a.r. partij 12 verte genwoordigers in de Kamers, in 1888 een 27 tal. Vriend en vijand stonden tezaam verbaasd over zulk een kente ring van het getij. Herinnerd werd aan Dr. Kuypers lezing in '73. „Het Calvi nisme de oorsprong en waarborg onzer constitutioneele vrijheden," waarbij Ne derland, Engeland en Amerika als spre kende bewijzen werden ten tooneele ge voerd aan de Deputatenvergaderingen onder Dr. Kuyper's bezielende leiding; Van Woensdag tot de getijtafel voor Ter Hoogwater Laagwater genoeg aanbevelen. Hiermee was spreker aan het einde van zijn inleiding gekomen en gaf hij aan de aanwezige broederen de gelegen heid om hieraan een en ander toe te voegen. Van die gelegenheid werd o m. gebruik gemaakt door de heeren D. Seheele en Ds. Groeneveld. De eerste wees o.m. op hetgeen hij voor zijn zieleleven had mogen genieten uit de geschriften van Dr. Kuyper, hoe door het lezen van werken als „Voor een distel een Mirt", „In Jezus ontsla pen", „De Engelen Gods", „Als gij in uw Huis zit", meerder vertrouwen in zijn ziel gewekt werd voor de beloften, door God ons in Zijn Woord gegeven. Zijn geestelijk leven is daardoor ten zeerste verrijkt geworden en daarom kan hij de lezing van Dr. Kuyper's geschriften een ieder aanbevelen. Gewezen werd in dit verband op de buitengewone gave van Dr. Kuyper, om hetgeen hij te zeggen had, in zulk een vorm te gieten, dat het ook door de eenvoudigen in den lande verstaan kon worden mede op zijn magistrale werken als „Het werk van den Heiligen Geest" en zijn „Encyclopaedic der II Godge leerdheid"; op zijn beteekenis voor het opleven en ontwaken van de Hervormde Kerk. Daarop toonde Ds. Groeneveld aan, hoe reeds in 1876 een Godgeleerde als Dr. Van Ronckel in een Opdracht van zijn Bijbellezingen aan Dr. Kuyper dezen Kampioen voor do Souvereiniteit Gods gehuldigd heeft, en tevens zijn verdiensten op staatkundig terrein wist te waardee- ren hoe God Dr. Kuyper volgens diens Confidentie reeds in zijn „moderne" stu diejaren had gegrepen en op kennelijke wijze had geleid, en bekwaamd tot het werk, waartoe hij naderhand geroepen werd. In zijn eerste gemeente, te Beesd, is hem liet licht ten volle opgegaan daar heeft hij het Woord der Verzoening aangegrepen, en van toen af is het zijn levensroeping geweest ook het Neder landsche Volk te leeren, dat Woord aan te grijpen. Te Utrecht waren reeds bij aanvang zijn oogen open gegaan voor de verkeerde inrichting van het Bestuur det- Ilervormde Kerk, te Amsterdam heeft hij die gebreken nog klaarder leeren in zien en openlijk zijn ideëen over „de Kerk als organisme en instituut" van den kansel gepredikt en in geschrifte gepropageerd. In 1883 bond hij in't open baar den strijd aan met het Synodale Kerkbestuur, in 1886 volgde de Doleantie en in 1892 de samensmelting met de Christelijk-Gereformeerden, de «Afge scheidenen" vau 1834. In 1880 was hij reeds gekomen tot de oprichting der Vrije Universiteit op Geref. grondslag, en daar mede was ecu nieuwe phase ingetreden op ons kerkelijk en theologisch gebied, 't Werk, dat door onze „afgescheiden" Vaderen in 1834 was begonnen, is sinds dien onder Dr. Kuyper's bezielde en be zielende leiding voortgezet zoodat ten slotte voor de Geref. Kerken een vaste, nationale positie verworven was. Dr. Kuyper's ideaal is het geweest, dat de Kerk haar leden zou zijn tot een moeder, die van der jeugd af hunne schreden leidt, het werd het heimwee en de dorst zijns levens. Dat ideaal moet ook het onze worden Ten slotte wilde Ds. Groeneveld er op wijzen, dat Dr. K. gestorven is, zooals hij geleefd heeft, als een Christen, die het Woord der verzoening heeft aange grepen en tot spijt van zijn tegenstan dei*s geduldig het lijden heeft gedragen dat God over hem bracht. Zooals Aaron in zijn sterven al ziju kleederen stuk voor stuk aflegde, heeft hij zijn vele werkzaamheden de eeue na de andeie geduldig neergelegd, tot hij ten slotte als een kind in de zalige gewesten heeft mogen ingaan. IA Hij heeft gesproken, omdat hij gelootd heeft, niet in eigen kracht heeft hij gestreden, maar in de mogendheden des Heeren. Als Luther kon hij zeggen Ik kan niet anders, God helpe mij. Amen Nadat de heer Rouw nog eenige op heldering had bekomen en de Voorzitter allen sprekers dank had gezegd, ging Ds. Groeneveld voor in dankzegging en niet Vrijdag is Neuzen als volgt vm. 4.23 5.02 5 42 nm. 4.48 5.26 6.11 vm. 11.04 —11.39 nm. 11.04 3.00 0.19 Eerste Kwartier: Zaterdag 3.nam. Naar men aan de „Tern. Ct." mee deelt, zal de melksalon aan de Dijkstraat, vroeger bewoond door den heer Casteleijn, vanaf 1 Januari a.s. geëxploiteerd worden door dt- Chr. V. v. J. „Bidt en Werkt". Het ligt in de bedoeling der vereeni ging, waar het vereenigings-gebouw Bethel" voor den steeds uitbreidenden arbeid onder de rijpere jeugd veel te klein is, het nieuwe gebouw in te lichten als een gezellig tehuis, tevens voor het publiek toegankelijk en alleen's Zondags voor vergaderlokaal voor verschillende afdeelingen der vereeniging. Het gebouw Bethel" zal voortaan alleen voor ver gaderzaal gebruikt worden. Waar door de korteren arbeidsduur door velen een groot gedeelte van den avond buiten huiselijke kringen wordt doorgebracht, mag verwacht worden, dat door de opening van dit jetigdgebouw in eeue groote behoefte wordt voorzien. De kommies le kl. M. de Ridder te Axel is bevorderd tot komnr. verifi cateur te Hansweert. Zaamslag. Vrijdagavond trad in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk op Ds. Reus van Westkapelle voor den Christel. Bond van Geheelonthouders. Spreker schetste de ellendige toestan den, die door den drankduivel ontstaan spoorde aan om door woord, maar in 't bijzonder door de daad op te treden tegen de zonde van het misbruik van alcoholische dranken. Axel Vrijdag gebeurde alhier een ongeval, dat betrekkelijk goed afliep. Het rijtuig van den landbouwer W. 1). stond voor het graanpakliuis van den molenaar M. de Bruijne om daar te lossen. Door onbekende oorzaak viel een zak op den grond, waardoor het paard schich tig werd en op hol sloeg, de Molenstraat door, de Noordstraat inliep en in de Weststraat door de groote spiegelruit vloog bij den winkelier C. J. v. d. C., zoodat een groote ruïne werd aange bracht in de flesschen en andere artikelen voor het raam. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voorhet paard bleef ongedeerd, de schade is echter aanzienlijk. (Tern. Ct.). Middelburg. Zaterdagmiddag werd in het Militair Tehuis alhier, onder leiding van den voorzitter der Middelburgsche afdeeling, een vergadering gehouden, vanwege de verschillende afdeelingen van „Pro Rege" in Zeeland, om te be spreken de wensclielijkheid tot oprichting van een Provinciaal Verband in Zeeland. Op deze vergadering waren tegenwoordig buiten 'de twee Hoofdbestuursleden de heeren Schuman en Visser, de afdeelin gen Middelburg, Goes, Wemeldinge, Koudekerke en Ter Neuzen, terwijl niet tegenwoordig waren de afdeelinsen Vlis- singen, Kapelle-Biezelinge en Rilland. Nadat dooi de aanwezige Hoofdbestuurs leden het nut en de noodzakelijkheid van een Provinciaal Verband was uiteengezet, volgde een warme bespreking, waaruit bleek, dat de liefde voor de Nationale Vereeniging „Pro Rege" nog niet heeft opgehouden. Na deze besgreking werd dan ook niet geaarzeld om over te gaan tot oprichting van een Provinciaal Ver band met Goes als centrum. Een voor- loopig comité dat zich zal belasten met de voorbereidende werkzaamheden werd benoemd en bestaat uit de volgende personen J. Oranje te Middelburg, J. C. Dekker en C. Bustraan te Goes, G. van Willigen Gz. te Kapelle, L. J. Florusse en J. Bruinooge te Wemeldinge. (Zw.) In de Donderdagavond gehouden ver gadering van den gemeenteraad was afwezig dhr. Seheele. Na opening der vergadering volgde behandeling van de ingekomen stukken, waarbij allereerst een schrijven was in gekomen van dhr. M. Rietnens, meldende, dat hij zijn herbenoeming tot lid van het Burgerlijk Armbestuur aannam. Ten tweede was ingekomen een rap port van dhr. Doornbos op het adres van den voormaligen lantaarnopsteker De Jonge te Driewegen. De heer Hamelink zou er prijs op stel len, dat de instructie van dezen man nog eens werd ingezien, en wel over het feit, of de werkzaamheden loopen over het kalenderjaar, dan wel van najaar tot voorjaar. De man had vroeger nooit een bemerking gehad en kreeg nu ineens de bons. Spr. geloofde wel, dat in dezen het recht aan ue zijde van De Jonge was, én hoopte, dat zulk willekeurig han delen in de toekomst niet weer zou voor komen. De heer De Ridder was het met hem eens. Spr. heeft de gedrukte voorwaarde gelezen en daarin staat dat de werk zaamheden loopen van Oct. tot Oct. Met dit a bout portant afzetten van den inau kon spr. zich dan ook niet vereenigen, en hij wenschte een nader onderzoek. in n

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 2