BINNENLAND. Korte Berichten. Uit de Provincie. Bemeiigd Nieuws. Zoo in 't Voorbijgaan. regeering een nieuwe regeling worden va jesteld. De veepest in België. Aangezien gebleken is, dat varkens vatbaar zijn voor besmetting met vee pest, zijn er maatregelen genomen om den uitvoer van varkens te verbieden. In verband hiermee is liet houden van varkensmarkten verboden. Bij een communist een veldheerstaf. Bij een huiszoeking in de woning van een bekend communist heeft de politie een veldheerstaf ontdekt, waarvan men vermoedt dat hij op onwettige wijze in zijn bezit gekomen was. De communist verklaarde dat hij den staf in het laatst van Augustus voor 3000 Poolsche mar ken van een handelaar te Warschau had gekocht Uit het onderzoek is gebleken dat de staf heeft toebehoord aan den Poolschen koning Jan Sobicski. Papieren noodgeld. In Duitschland wordt een nieuw pa pieren noodgeld van 10 pfennige voor het heele rijk ingevoerd. Het vertoont, aan de voorzijde eenvoudig den afdruk van een postzegel van 10 pfennige, ter wijl de achterzijde dienstbaar wordt ge maakt aan de reclame. Het zal „Labo- ra" geld genoemd worden. Kinderdievegge. Toen dezer dagen een jonge vrouw met haar kindje van negen dagen uit de kraam-inrichtiug kwam, waar het kleintje geboren was, werd zij op straat aange sproken door een fatsoenlijk gekleede vrouw, die den zuigeling ten zeerste be wonderde. Er ontstond een gesprek tus- schen de twee vrouwen en toen de jonge moeder zoo verteld had, dat zij nog bood schappen te Parijs te doen had, vóór zij in den namiddag de stad verliet, bood de on bekende zich aan om in dien tijd op het kind te passen, dat do moeder dan aan het adres van de onbekende, die zeide Lecomte te hecten, kon komen afhalen. De m- aanvaardde dankbaar dit voor stel. zij echter in den namiddag aan loi omgegeven adres kwam bleek een mevrouw Lecomte daar onbekend te zijn. De politie probeert de kinder-dievegge op te sporen. Onder half broeders. Sinowjef heeft te St. Petersburg een brochure doen verschijnen, getiteld „Twaalf dagen in Duitschland". Hij wijdt in deze brochure 20 bladzijden aan de beschrijving van de leiders op het onaf- liankehjken-congres van Halle, die niet naar de roepstem van Moskou hebben willen luisteren. Hilferding, beweert hij, verstaat de kunst uitdrukkingen uit de wachtkamer van een Engelsch diplomaat of uit het kabinet van een bankdirecteur te gebruiken. Dittmann is een „niet minder razende kettinghond van de bur gerlijke samenleving" dan Noske. Over Ledeboer staat het volgende in de bro chure„Deze man is een werktuig in handen der donkerste, afschuwelijkste bloeddorstigste elementen, die een onder komen hebben gevonden onder het dak der rechts-onafhankelijke partijEr zijn er wel die tot dusver in Ledeboer slechts een ouden hansworst zagen, maar thans is het duidelijk, dat hij niet alleen een oude hansworst, maar ook een bloed dorstige hansworst is". D-- Freiheit antwoordt op al deze vri' .idelijkheden en zegt dat Sinowjef een schoft is, die de onafhankelijken uitscheldt, maar die, toen hij te Berlijn last met de politie kreeg, om hun tus- schenkomst verzocht. En te Halle heeft dezelfde Sinowjef Ledeboer en Rosenfeld nog aangeboden hen in zijn Internatio nale op te nemeu. De allerdoorluchtigste Rijkspresident. Een bootsman, die in het burgerleven aan den wal niet wennen kon, wilde weer gaan varen. Bij voorkeur op een oorlogsschip. En besloot daarom, zich tot den Duitschen Rijkspresident, den socialist Ebert, te wenden. Hij deed dit in de volgende bewoordingen „Allerdoorluchtigste, grootmachtigste Rijkspresident 1 AlLrgcnadigste Heer! Mag "ik Uwe Hoogedelgeborene eerbie- digst verzoeken, mijn terugkeer in de Rijksmarine allergenadigst te willen toe staan In diepen erbied verblijf ik, allergenadigste Rijkspresident, Uw aller- onderdanigste dienaar, Paul B., boots man." De hLtorie vermeldt niet, of de man het baa..tje gekregen heeft Ook niet, of de „allerdoorluchtigste" Rijkspresident inderdaad wat booze tongen fluiste ren den brief in een lijstje heeft laten zetten KeizerLenin. Onder het opschrift „Een lijfwacht voor Lenin" wordt uit Helsingfors bericht, dat volgens het Russische blad „Iswes- tia" te Moskou vierduizend Chineesche soldaten zijn aangekomen, die in Mand sjoerije zijn aangeworven en die een elite-regiment zullen vormen, waaraan de bewaking van het Kremlin wordt opgedragen. 't Kwam toch op 't zelfde neer. Gedurende de laatste presidents-ver- kiezing heeft een brievenbesteller te Ch- ..go -"emakshalve den inhoud van zijn entasch verbrand. Hij werd straf ijk vervolgd. Voor den rech ter gde hij zich, dat zijn geheele post-besteiiing bestond uit propaganda- en reclame-drukwerken, evenveel stuk ken voor den democratischen als voor den republikeinschen candidaat. Dus hieven zij elkaar op. Als praclisch Yankee had hij zich daarom de moeite van bezorging bespaard. Stakende werkloozen. De gemeentelijke lantaarnopstekers te Bayreuth, in Beieren, zijn al sedert eenige jaren werkloos, daar met het oog op den kolennood de straatlantaarns 's avonds niet worden aangestoken. Niet temin heeft het gemeentebestuur den lantaarnopstekers al die jaren lang hun weekloon uitbetaald. Nu heeft zich echter het eigenaardig geval voorgedaan, dat de werklooze lantaarnopstekersom loonsverhoo ging vroegen. Dit ging het gemeente bestuur toch wel wat al te ver en het weigerde, dezen eiseh in te willigen? Waarop de lantaarnopstekers met sta king drejgden. En toen men hun vroeg, wat zij, die toch in jaren niet hebben gewerkt, dan eigenlijk onder staken verstonden, luidde het antwoord„Wel, dan gaan we weer iederen avond de lantaarns aansteken. Dat kost kolen." OUD-MINISTER GORT v. d. LINDEN. De Minister van staat mr. Cort van der Linden, lid van den Raad van State en oud-minister van binnenlandsche za ken, heeft bij het verlaten van een tram zoodanig zijn voet verstuikt, dat het loopen hem schier onmogelijk is. DE GEWEZEN DUITSCIIE KEIZER EN KROONPRINS. De Berlijnsche „N. R. Ct."-correspon dent seint De Freiheit is heel ontstemd over de verklaring van den Nederlandschen mi- nister-president en vooral over diens uitlating, dat hij het parlement die maatregelen, welke de regeering heeft getroffen om toezicht te houden op den gewezen keizer en den gewezen kroon prins niet kan mededeelen. Het onafhankelijke socialistische blad schrijft„Men móest in Nederland wat minder geheimzinnig doen. Dat is echter een zaak, die de Nederlanders met hun regeering hebben uit te maken. *De overtuiging van den Nederlandschen minister, dat de gewezen kroonprins niet in verbinding staat met de Duitsche reactionairen, kunnen wij niet deelen. Wij hebben onlangs al de aandacht gevestigd op een briefwisseling van den ex kroonprins met erkende reactionairen waarin hij de hoop uit', dat de vroegere Beiersche kroonprins weldra den troon van Beieren zal bestijgen. In elk geval houdt de kroonprins zich in zijn brieven niet bezig met maatregelen ter bescher ming van de Duitsche republiek. De indertijd door ons gepubliceerde gegevens, die in zeer stelligen vorm waren vervat, zijn tot dusver yan geen enkele zijde bestreden. Op zichzelf is het ons ten eenen male onverschillig, hoe de Nederlanders met vader en zoon Wilhelm omspringen, maar het kan ons niet onversclnllig zijn, als de Nederland- sche regeeriug oogluikend toelaat, dat uit Doorn of Wielingen verbindingen met de Duitsche contra-revolutionairen worden aangeknoopt. De Nederlandsche regeering zou goed doen, op de correspondentie van de Hohenzollernsche vluchtelingen een wa kend oog te houden en vooral op de talrijke koeriers tusschen Doorn, Wie- ringen en Duitschland. Ilaar overtuiging dat de Hohenzollern's niets kwaad in hun schild voeren, zal dan wel gauw geschokt worden." DE KRIJGSMACHT NAAR WILNA. Naar uit Genève aan de Tel. wordt geseind, heeft het secretariaat van den Volkenbond het antwoord gepubliceerd van den Volkenbondsraad op het verzoek om in lichtingen omtrent het zenden van een militaire afdeeling naar Wilna. Hierin wordt verzekerd, dat alle be langhebbende partijen de volksstemming, welke zoo spoedig mogelijk zal plaats vinden, aanvaarden. De internationale bezetting houdt op, nadat de volksstem ming heeft plaats gevonden. De volmacht van kolonel Chordigny is bepeikt tot hot nemen van maatregelen van orde, en strekt zich niet uit tot de jurisdictie. De ravitailleering van de con tingenten zal geschieden door bemiddeling der Engelsche en Fransche organisaties. Aan Nederland wordt verzocht behalve de gevraagde afdeeling vier of vijf offi eieren in bijzondere missie te zenden. De Volkenbondsraad dringt aan op de medewerking van Nederland om zijn feitelijken steun te verleenen aan dit Volkenbondswerk. INVOER VAN KOLEN. Gelijk bekend, is sedert geruimen tijd de invoer van Amerikaansche en Engel sche kolen geheel vrij enkel zijn er met het oog op het vervoerverbod enkele formaliteiten te vervullen. Thans deelt de Rijks Kolendistributie mede, dat een zelfde' standpunt wordt ingenomen tèn opzichte van de Duitsche en Belgische kolen. Iedereen kan derhalve, buiten de hoeveelheden door de Rijks-Kolendistri- butie zelf geïmporteerd, zooyeel kolen aanvoeren als hij wenscht. Enkel is er rekening mede te houden, dat tijdig ver- voervergunning wordt aangevraagd. DE STEMPLICHT DER VROUW. Men schrijft uit Westdongeradeel (Fr.) aan de „Stand." Het Bestuur der Gemeentelijke A.-R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje", besloof in haar vergadering van 1 De cember met algemeene stemmen, de volgende motie aan haar plaatselijke af- deelingen ter bespreking te zenden, om deze op de in Januari te houden Jaar vergadering te doen behandelen. „De A.-R. Kiesver. „Nederland en Oranje" in de Gem. Westdongeradeel; gelet op de vele bezwaren in onzen kring tegen het optreden der gehuwde vrouw bij de stembus. spreekt de wenschelijkheid uit, dat. de Kieswet nog vóór de eerstkomende Ka merverkiezingen in dezen zin worde ge wijzigd, dat de gehuwde vrouw gerech tigd Worde haar wettigen man te be machtigen, voor haar de stem uit te brengen, besluit hiervan, mededeeling te doen aan 't Cent raai Comité en 'tProv. Com. in Friesland, met verzoek dat te bevor deren, en noodigt de andere A.-R. Kiesver eenigingen uit, adhaesie te betuigen, en daarvan mededeeling te doen aan 't Cen traal Comité." DE NIEUWE CENT. Het „N. v. d. D" schrijft het volgende: De nieuwe cent-munt van 1920 is don kerder en tevens, glansrijker dan de vo rige. Voor- en achterzijde hebben eenige verandering ondergaan; het loofwerk om de waardeaanduiding is grooter en uitvoeriger van bewerking dan op de oude centen; de heraldische leeuw aan den anderen kant is misschien mooi van teekening maar komt niet duidelijk uit. Het nu reeds oude Koninkrijk is ver anderd in het nog veel oudere Koning rijk, overeenkomstig trouwens met de spelling op de andere munten. Te Uithoorn geraakte een voor een wagen bespannen paard op hol,doordat het schrok voor de klanken uit een or gel. Dit werd de dood van het dier, dat in de vaart verdronk. De bestuur der werd met veel moeite gered. Te Sciiin op Geul is de arbeider Schijns bij het verlaten van de coupé, onder den trein gekomen en gedood. Te Maastricht is de 71-jarige alleen in de Stokstraat wonende vrouw C. ver brand. Men vond de brandende lamp omgevallen en een begin van brand. Te Utrecht is van een meisje, dat voor een winkel stond te kijken, een stuk van de haarvlecht afgesneden. De dader wist te ontkomen. De zestienjarige zoon van schoen maker Smits te Heesch, die per fiets een boodschap te Oss zou gaan doen, is door het slippen van zijn fiets geval len en onder een wagen van de stoom tram van Den Bosch naar Helmond go- raakt. Hij was dadelijk dood. Volgens een bericht in de „Vor- warts" heeft het bestuur van den school raad te Hamburg geconstateerd, dat op vele scholen te" Hamburg meer dan 80 pet. der schoolkinderen ondervoed zijn. Volgens de officiecle statistiek is in Duitschland in 1917 ongeveer 900 000 dagen, in 1918: 4.9 uiillioen dagen en in 1919: 43.6 millioen dagen gestaakt. TER NEUZEN, 7 December 1920. Van Woensdag tot en met Vrijdag is de getijtafel voor Ter Neuzen als volgt Hoogwater vm. 0.20 1.03 1.43 nm. 0.37 1.15 1.55 Laagwater vm. 6.42 7.25 8 08 nm. 7.11 - 7.51 8.25 Nieuwe Maan: Vrijdag 10.23 voorm. De minister van landbouw heeft bepaald, dat de uitvoer van paarden naar en via België, behalve per spoor, tram of schip, ook mag geschieden te voet. Deze beschikking is reeds in werking getreden. Door den kantonrechter alhier zijn wegens het niet plakken van zegels ver oordeeld A. de B., landbouwer te Ter Neuzen, tot 124 boeten van f3 of 8 maanden hechtenis P. de V., vlasfabri- kant te Zaamslag, tot 153 boeten van f3 of 8 maanden hechtenis; D. C. Sch., vlasfabrikant te Axel, tot 237 boeten van f3 of 8 maanden hechtenis, en A. B., landbouwer te Westdorpe, tot 136 boeten van f3 of 8 maanden hechteuis. Bij Ken. besluit van 17 Augustus is bepaald, dat, met ingang van het tijdstip, waarop de wet op de kamers van koophandel 1920 (St.bl. no. 152) in werking zal treden, het aantal kamers van koophandel en fabrieken 36 be draagt. Voor Zceuwsch-Vlaanderen is deze Kamer gevestigd te Ter Neuzen, voor de Zeeuwsche eilanden te Middelburg. Voor het gebied der Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Zeeuwsch- Vlaandereu zijn benoemd tot lid en voorzitter de heer II. v\ R. Kramer te Ter Neuzen en tot leden de heerenP. A. Neeteson te Sas van Gent, R. G. E. Nolson te Ter Neuzen, V. Verschaffel te Sas van Gent en A. de Vrieze te Ter Neuzen en tot secretaris de heer N. J. Harte te Ter Neuzen. Naar gemeld wordt is de uitwisse ling van brievenmalen tusschen Neder land en België over de lijn Ter Neuzen Mechelen, weer hervat. In de op Donderdag a. s. des na middags 7 uur te houden vergadering van den gemeenteraad zijn de punten van behandeling de volgende 1. Ingekomen stukken. 2. Regeling jaarwedden Wethouders. 3. Regeling jaarwedden ambtenaren van den Burgerlijken Stand. 4. Wijziging verordening op den Hoof- delijken Omslag. 5. Wijziging verordening op de keur- loonen. 6. Verleenen eervol ontslag aan de keurmeesters belast met de keuring van vleesch. 7. Vaststelling van de instructie van den keurmeester ingevolge de vleesch- keuringswet. •8. Benoeming keurmeester ingevolge de vleeschkeuringswet. 9. Wijziging begrooting Burgerlijk Armbestuur, dienst 1920. 10. Wijziging gemeentebegrooting,dienst 1920. 11. Vaststelling pensioengrondslagen gemeente ambtenaren. 12. Verzoek van P. A. Bouchoute om afwijking van art. 10 van de bouwver ordening. 13. Verzoek van het Wit-Gele Kruis te Sluiskil om subsidie. 14. Vaststelling kohier navorderingen. 15. Behandeling reclames en verzoeken van ontheffing Hoofdelijken Omslag, schoolgeld en hondenbelasting. Gedeputeerde Staten hebben aan de Zeeuwsch-Vlaamsche tramwegmaat schappij vergunning verleend voor het aanleggen en in standhouden van een spoorweg op wegen in de provincie Zee land, van Breskens naar Hoofdplaat, en aldaar aansluitende op den spoorweg Hoofdplaat—Pyramide. Benoemd bij de post en telegrafie tot telefoniste 2e kl. mej. A. de Feijter alhiertot kantoorbediende 2e kl. mej. K. M. v. Iloute te Axel; te Hulst P. Geldof, mej. W. F. C. Plagge en J. Schoonenboom te Neuzen L. J. Adri- aansen en J. A. v. d. 3roekete Sas van Gent G. J. L. Goossens en mej. W. D. Luitwieler en tot surnumerair der p. en t. Rotterdam, opleidingsschool J. J. Kolijn, ktb. 2e kl. alhier. Voor rekening van de Raden van Arbeid waren op 1 November 1920 in een ziekenhuis of sanatorium opgenomen 184 patiënten. Voor den Raad van Arbeid te Middel burg bedroeg dit op dien datum 11 pa tienten. Op 1 Dec, 1920 was dit aantal reeds gestegen tot 21. Toegekend waren op 1 November 6001 ouderdomsrenten krachtens de Invalidi teitswet (dus geen kostelooze ouderdoms renten of ouderdomsrenten krachtens de Vrijwillige Ouderdomsverzekering). Het totaal bedrag per jaar, dat uitgekeerd moet worden, bedroeg op dien datum f907.868. Toegekend waren 742 weduwen- en weezenrenten. Het jaarlijksch bedrag aan rente f 117.992.58. Voor den Raad van Arbeid te Middel burg bedroeg het aantal ouderdomsrenten krachtens de Invaliditeitswet 188, het jaarlijksch rentebedrag f28418; het aantal weduwen- en weezenrenten 12, het jaar lijksch rentebedrag f2215.20. Het vervoer van vee langs de grens van Zeeuwsch-Vlaanderen, dat met het oog op de runderpest in België op 300 M. grensbreedte was verboden, is thans weer vrij. Na ruim drie weken geduurd te hebben, is de staking op den spoorweg Gent—Terneuzen opgeheven. Gisteren reden de eerste treinen weer. „Ik sta aan de zijde der revolutionai ren 1" Ja, schrik niet, geachte lezer, ik sta niet aan die zijde, en evenmin ben ik het, die zulke woorden gesproken heb. Ook 'n communist is het niet geweest, want dat zijn de revolutionairen. Maar wie was 't dan, zult ge vragen 't Was de heer Van Zadelhoff, een socialistisch Tweede-Kamerlid Ja, de man ging zelfs nog verder, en verklaarde dat de geheele S. D. A. P. aan den revolutionairen kant stond. Ging nog verder, want op 'n interrup tie liet hij deze woorden hooren „Juist, we habben nog nooit anders gestaan." De echte revolutionairen begrepen dat echter niet al te goed, en 't was daarom dat de communist Van Rave- steijn uitriep: „En de Tweede Interna tionale heeft verklaard, dat ze de vijand van het bolsjewisme is." Hij begreep het dus niet. Ik 'n oogenblik ook niet. Maar in m'n gedachten zag ik Novem ber 1918 de hulde en trouw aan ons Oranjehuis de burgerwachten Troelstra onder de dekens de revo lutie in 't Roerbekken revolutionair opleven weer meerdere rust. En eindelijk zag ik de laatste Rhssi- sche successen. Ha, toen begreep ik het. De opgaande zon Opmerker. Een student in een woonschip. Te Kampen heeft een theologisch stu j dent een motorboot aangeschaft als woning, daar hij wegens den kamornood j geen onderdak kon krijgen. Hij heeft de boot ingericht voor huis- en studeerkamer en keuken. Met het oog op minder gewenschle en lastige bezoekers is de loopplank zeer smal, zoodat een eventueele gast eenige koorddanserskunst moet bezitten. Antiquaar oplichter. Te Wageningen en omgeving zijn ver schillende personen opgelicht door een tweetal kooplieden die hun tegen hoogen prijs z.g.n. antieke bronzen en koperen voorwerpen verkochten, welke afkomstig zouden zijn van verwoeste kasteelen in België. Bij deskundig onderzoek bleek liet gekochte modern goed te zijn, dat veel minder waard was, dan waarvoor men het had gekocht. Geknipt. Te Geldrop (N.-B.) heeft een veld wachter twee Duitschers gearresteerd, die op rijwielen, drie schrijfmachines en voor f 800 aan ondeigoederen vervoer den, welke gestolen bleken te zijn van een firma te Eindhoven. De dieven be kenden en werden opgesloten. Een lollige buurman- De bewoners aan den Montterschen weg te Loosduinen hebben een heel „aardige" buurman. Vorig jaar werden bij den heer b. herhaaldelijk de ruiten stuk gegooid, zonder dat'men den dader kon ontdekken. De vorige Week ontstond brand in een bergplaats van den heer Kl., ook aan den Monsterschenweg. De dader, een buurman van KI., werd gearresteerd. Hij moet ook de man zijn, die het vorig jaar zich bezighield met het inwerpen van de ruiten bij den heer S. Inbraak bij het Kamerlid Colijn. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft aan de Ondekerkerlaan te Amstel veen, in de villa, bewoond door den burgemeester Colijn, een brutale diefstal met braak plaats gehad. In het kantoor van den burgemeester is een bureau opengobroken, waarvan alle laden zijn leeggehaald. Een beurs met Amerikaansch goudgeld en een bankbiljet van f25 werden uit dit bureau ontvreemd. In huiskamer en salon werden alle kasten en het buffet opengebroken en daaruit al het zilverwerk ter waarde van ongeveer f600 gestolen Ook werd een nieuwe overjas en de schooltasch van den zoon des huizes medegenomen. Ondanks het feit, dat verzekering de geleden schade dekt, wordt aan 't ge- stolene veel gemist, omdat 't grooten- deels uit souveruirs bestond, ter gelegen heid van des burgemeesters zilveren huwelijksfeest ontvangen. Ofschoon reeds met politiehonden is gewerkt, is van dader of daders nog niets bekend. Elf vroede vaderen voor de balie. Te Heusden zijn 11 raadsleden van Almkerk voor het kantongeiecht gedaagd wegens overtreding der Arbeidswet, en veroordeeld tot 11 maal f 140 boete of 11 maal 280 dagen hechtenis. Wie is Jansen „Recht voor Allen", het orgaan van de Socialistische Partij onder redactie van het Kamerlid II. Kolthek, schrijft „Na het congres van de C. P. is Jan sen een beroemd Nederlander. Beroemd omdat hij is gehuld in de neveleü der geheimzinnnigheid. Na het diepzinnig antwoord, dat Wijnkoop op het congres van. de C P. gaf op de vraag: Wie is Jansen, die ons in Moscou en Bakoe heeft vertegenwoordigd is Jansen op aller lippen. Want dat antwoord luidde „Jansen is Jansen, en wie nu nog verder inlichtingen vraagt is niet geinspireerd door den geest van Moskou". Jansen is Jansen Neen lezers en lezeressen, Jansen is niemand minder, doch ook niemand meer dan Hijman Croiset. Nu begrijpen we 't waarom Wijnkoop en de andere ingewijde leiders van de C. P. hun Jansen zoo stiekem vermof- felden. Wij kennen Jansen, alias Ilijinan Croi set, en wij kennen hem goed. We zullen ons echter bepalen tot de ervaring welke dezen Jansen kenmerkt als beginselman. Toen de S. P. werd opgericht, sloot ook Croiset zich aan. Maar hij verliet ons spoedig weei en de wijze waarop dat gebeurde is typeerend voor den man. Het eerste congres van de S. P. wees Croiset aan als mederedacteur van „Recht voor Allen". Dat was 't begin van 't begin van 't einde. Want tusschen ons en Croiset bestond direct verschil van meening over de wijze waarop onze partij moest optreden tegen de bolsjewiki. W ij werkten samen met de C. P. in de Rev. Kamerclub, in liet Landel. Rev, boe. Comité en overal elders waar dat moge lijk was. De toestand in ons land was van dien aard, dat alles moest worden vermeden wat tot r.oodelooze scheiding tusschen de revolutionnairen annuiding kon geven. Dat was althans de opvatting van het partijbestuur van de S. P. en dat was ook onze meening. Croiset dacht er anders over. Hij wilde een serie artikelen publiceeren in „Recht voor Allen", waarin hij de principieelo

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 2