Korte Berichten. Uit de Provincie. Gemeenteraad van Hoek. DE CREDIETO VEREEN KOMST MET DUITSCHLAND. Onze Regeering heeft bericht ontvangen, dat de Duitsdie regeering bereid is het Nederlandseh-Duitsche credietverdrag te ratificeeren. HOLLANDSCHE TROEPEN NAAR LITHAUEN Volgens een ,,Times"-bericht heeft de Volkenbondsraad besloten o,a. aan Neder land te vragen honderd man toe te voegen aan de strijdmacht die naar Wilna wordt gezonden voor het toezicht op de volks stemming. BEDRIJFSSLAPTE. Op een tiental schoenfabrieken te Oisterwijk wordt wegens slapte 3 dagen per week niet gewerkt. Naar wordt vernomen, zijn te Tilburg wegens slapte in de schoenfabrieken reeds verscheidene arbeiders ontslagen. Op tal van sigarenfabrieken in de industriecentra van N.-Brabant is de werktijd aanzienlijk ingekort, terwijl vele fabrieken sluiten wegens gebrek aan orders. VEEPEST ONDER VARKENS. De „Maasb."-r»dacteur te Brussel meldt In het slachthuis van Cureghem is een interessante ontdekking gedaan. Tot heden verkeerde men steeds in de meening, dat varkens niet door de vee pest konden worden aangetast. Met zekerheid heeft men thans, na langdurige studiën in da laboratoria van het slacht huis van Cureghem, vastgesteld, dat varkens wel degelijk de veepest kunnen krijgen. Evenwel kan mr eerst na den dood van een varken uitmaken, of het dier aan veepest geleden heelt. Levend ver toont het geen enkel symptoon dezer ziekte en dat maakt de kwestie van de uitdeoving van haarden van veepest, zeer i ikkeld, daar men nu zal af te reken bben met dragers van ziekte kiem Ier dat men kan onderschei den, welke varkens door de veepest zijn aangetast. MINISTER VAN IJSSELSTEYN, Naar wij uit goedo bron vernemen, is Minister Van IJsselsteyn niet voorne mens, naar aanleiding van het aannemen der amendementen-Marchant, zijn porte feuille ter beschikking te stellen. (Stand.) DE DEUTSCHE KEIZERIN. Officiéél wordt medegedeeld dat de toestand van de Keizerin steeds ernstig blijft, hoewel momenteel een lichte ver betering is ingetroden. De keizerin kon haar dochter, de hertogin van Brunswijk en de prinsen aan haar bed ontvangen. KINDERTOESLAG EEN VAST EMOLUMENT. De Minister van Financiën heeft aan een gemeentebestuur te kennen gegeven, dat kindertoeslag, die aan de daarvoor in aanmerking komende ambtenaren wordt verleond, een aan de betrekking verbonden vast emolument is. Opgrond hiervan moet de pensioengrondslag met gelijk bedrag worden verhoogd. STEUN VOOR WEENEN. Binnenkort zal er wederom, namens het R.-K. Vakbureau en het Christelijk Na Vakverbond een zending levens middelen naar Weenen gaan, bestaande uit 15,000 K.G. margarine, 8000 K.G. vet en 4500 K.G. vollemelkpoeder, in totaal voor een bedrag van f 40,000. Deze zending is bestemd voor de leden der Christelijke Gewerkschaften in Oos tenrijk. Op de mijn Willem Sophie te Spek- holzerheide is gisteren de ongehuwde arbeider S. door een rangeerendan trein overreden en gedood. Te Vlodrop is de werkman L. uit Roermond van een kar doodgevallen. T Zuidlaren is het 11 -jarige doch tertje van H. W. door een wagen over reden en op slag gedood. Te Westerhoven bleef zekere v. K., die zich bij het koffiedrinken verslikte, plotseling dood. Te Emmer-Compascuum is 's avonds de oppus-onde R., door een onbekende levensgevaarlijk in den schoudergestoken. Te Druten verdronk in de Strang, de 12 jarige G. Zdie schaatsen reed op ijs van één nacht. In het jachtveld bij Makkinga (Fr.) is een jongedochter op heeterdaad be trapt met wildstroopen met een lichtbak. Te Beest is het 11-jarig zoontje van den slager B. door het ijs gezakt en jammerlijk verdronken. jTe Assen is Vrijdag gevankelijk binnengebracht een arbeider uit Emmer Erfscheidenveen, verdacht van poging tot doodslag van zijn dochtter Jantje door met een revolver op haar te schie ten. Te Paesens is een 10 jarig jongetje doe»* het ijs gezakt en verdronken. us het vervoer van een koffer van v nsierdam naar Wormerveer is daai een bedrag van plm. f2000 aan bankpapier ontvreemd. De Paus heeft 200,000 lire beschik baar gesteld voor de verpleging van Duitse,.,. kinderen in Italië. Wolff verneemt uit Hilsiugfors, dat de Sowjet-regeering de mobilisatie van alle vrouwen gelast heeft voor de ver vaardiging van linnengoed voor de sol daten. TER NEUZEN, 30 November 1920. Van Woensdag tot en met Vrijdag is de getijtafel voor Ter Neuzen als volgt Hoogwater vm. 5.18 6.15 7.17 nm. 5.51 6.53 8.04 Laagwater vm. 0.15 1.12 nm. 0.06 1.01 2.01 Laatste Kwartier Donderdag 4.49 n.m Zij, die geen circulaire ontvingen inzake het Jeugdgebouw, worden vrien delijk verzocht, dat te willen meedeelen aan een der Commissieleden (de heeren D. Scheele, J. A. Moertens, J. J. v. d. Ouden, A. J. v. d. Sloot, J. Bakker en J. Hommes.) Een dringende oproep om de circulaire toch vooral niet ongelezen te laten, om eens goed te bedonken, wat daarin onder het oog wordt gehouden, achten we niet noodig. We hopen en vertrouwen, dat een ieder dat uit zichzelf wel zal doen. Mogen die hoop en dat vertrouwen dan ook niet beschaamd worden, want 't gaat hier om het belang van onze jeugd. In overleg roet de sprekers heeft het Comité voor Winterlezingen thans de volgende data voorgesteld 16 Dec. Dr. O. Norel van Vlissingen. Onderwerp: „Hedendaagsche Godzoe- kc rs". 14 Jan. Prof. Dr. S. O Los van's Gra- venhage. Onderwerp„Het Calvinisme in Zuid-Afrika". 22 Febr. Ds. T. Doevendans van Am sterdam. Onderwerp: „De tusschentoe- stand tusschen den dood en de weder- opstand der dooden". 31 Maart. Dr. J. C. de Moor van Utrecht. Onderwerp „Hetgeen ik niet verstond." Zondagavond werd in de Geref. Kerk alhier een dank- en bedestond ge houden voor het Christelijk Onderwijs, zulks in verband met de aanneming van de wet-De Visser. Als spreker trad op Ds. Groene veld, die in verband met Exodus 17 15 en 16 de aanwezigen in de eerste plaats bepaalde bjjden strijd tusschen Israel «n Amelek, en er daarbij op wees, dat de Heere Israels banier was, en voorts dat de strijd zou voortduren van geslacht tot geslacht. Dit in de tweede plaats overbrengen de op onzen tegenwoordigen tijd, vestigde Spr. in het) bijzonder de aandacht op mannen als Dr. Kuyper en Mr. Lobman en bracht voorts gaarne hulde aan de oud-strijder» onder onze Chr. onderwij zers, die in de eerste plaats onder 's Hee ren hulp de banierdragers in den strijd voor on» Christelijk onderwijs zijn ge weest. Het leger dat, hen omringde ons Christelijk volksdeel was echter ook getrouw, en zoo heeft de Heere dan ook rijke zegeningen en weldaden ge schonken. Dat mag ons echter en dit in de derde plaats niet zorgeloos maken, want gelijk als tegen Amelek, gaat de strijd door van geslacht tot geslacht. Het over onze vrijheid hebbende, haalde Spr. hierna de woorden van den heer Wirtz aan, dat we voor 1889 slechts aan 2 voorwaarden hadden te voldoen, en toen geen geld ontvingen. Thans krij gen we veel geld, maar hebben daarvoor dan ook aan niet minder dan 33 voor waarden ons te houden. Veel van de vrijheid is dus ingeboet, en wij hebben er dan ook steeds op bedacht te zijn, om die vrijheid zooveel mogelijk te her overen. Geve de Heere ons daartoe de kracht Spr. sloot hierna dit samenzijn met dankgebed, waarna bij den uitgang nog werd gecollecteerd voor de oud-strijdeis. In de Maandagavond gehouden ver gadering van den gemeenteraad werd thans het voorstel Scheele (de politie agenten f30—f34 per week) aangeno men met 6 tegen 5 stemmen. Het voorstel Colsen, inzake kindertoe slag aan hen, werd verworpen met al leen de stem van dhr. Colsen. voor. Tot lid van het Burg. Armbestuur werd met algemeene stemmen herbe- nóemd de heer M. Riemens. Op vragen van de heeren Juten en De Muralt betreffende verbetering van het spoorwegverkeer van Zeeland met andere deelen des lands, heeft de minis ter van waterstaat geantwoord, dat het in de geldende dienstregeling niet moge lijk is de morgensneltrein No. 6 Vlissin gen—Roosendaal aansluiting te doen ge ven met Utrecht en het Oosten des lands. Daardoor zouden weer an deru aansluitingen in Den Bosch in gevaar gebracht worden. Bij de zomerdienst regeling zal met de gemaakte opmerkin gen rekening worden gehouden. Driewegen. Voor de Chr. Landarbei ders Vereen. „Bidt en Werkt" trad Vrij dag j.l. in de Chr. School alhier op, de Edelachtb. Heer J. Huizinga, Burgemees ter van Ter Neuzen, om te sprekeu over „Wat is loon en naar welke maatstaf moet het worden berekend Achtereenvolgens gaf Spr. een over zicht van de vormen van Ioonberekening en daarna van de stelsels welke op dat gebied worden toegepast. Met aandacht werd door de talrijke aanwezigen (onder welke slechts twee werkgevers) naar de rede over dit zeer actueele onderwerp geluisterd. Van de gelegenheid tot het stellgn van vragen werd slechts door een twee tal aanwezigen gebruik gemaakt, die door den spreker uitvoerig werden be antwoord. Op verzoek van den Voorzitter eindig de de spreker deze leerzame en gepot- volle bijeenkomst met dankgebed. Zaam»lag. Vrijdagavond kwamen de vrienden van het Chr. onderwijs in de Geref. Kerk samen, om een dank- en bedestond te houden voor de vrijmaking van het onderwijs. Ds. Van Dis opende de vergadering door te lezen Ps. 77 en voor te gaan in gebed. Hij herinnerde er aan, dat men was samengekomen om te gedenken. Uit de Heilige Schrift en de historie zijn duidelijke bewijzen bij te brengen, dat het voor het volk Gods vaak gaat over den weg van doornen en distelen naar de groene weide. Ook zoo op het terrein van den schoolstrijd. En waar de strijd thans in zooverre ten einde is, komen we samen om te danken. We doen dit door eerst een blik te slaan in 't verleden. Door de naweeën der Fransche Revo lutie bleef men ook in ons land de Rede verheerlijken eu trachtte men aan te kweeken een braaf en goed geslacht. De deugd moest worden betracht. Dit alles meende men te kunnen bereiken door de openbare school. Speciaal Groen van Prinsterer kwam in de veertiger jaren op voor de vrijheid van het onderwijs en het recht der ouders. Er moesten eigen scholen wor den opgericht. In 1848 werd het geven van onderwijs Vrij 1857 bracht teleur stelling. Men kon wel scholen bouwen, maar zonder eenigen onderstand en de vrienden van het Christel, onderwijs konden mede betalep voor de openbare school. Voortdurend werd gepleit voor recht en vrijheid. De minderheden wer den onderdrukt. Na Groens dood werd Dr. Kuypër de leider in den grooten strijd op het gebied vaii het onderwijs. Nooit mogen hier vergeten worden de Chr. onderwijzers, mannen van beginsel, die in die dagen de smaad hebben gedragen. En thans is de schoolstrijd uit, hoewel de hoofd worsteling blijft.'t Is en zal blijven tegen de revolutie het Evangelie. Vergeteu we de voorgeschiedenis nooit en eeren we God voor de overwinning na bangen worstelstrijd. Ds. De Walle begon met voor te lezen het bekende uit Exod. 1hoe meer het volk onderdrukt werd, hoe meer het wies. Deze vervolgde de historie van het onderwijs met de bede van duizenden (300.000) in Nederland bij het machtige volkspotionuement in 1878: Sire, plaats uwe handtoekenmg onder zulk een wet nooitMaar Oranje teekende, door mi- nisteriëele listigheden misleid, toch. Toen scheen de slag verloren. Maar de veer van het geloof sprong, na zulk een ge weldigen druk, te krachtiger omhoog. In 1879 kwa:» de Unie tot stand „Een School met den Bijbel". De strijd werd in alle kracht voortgezet. Er kwam verandering in de geesten, voorteekenen van het naderend einde. De liberalistische opperheerschappij, ge voed door de revolutiebeginselen van Rousseau moest het tenslotte afleggen tegen den geweldigen drang van Anti- Revolutionairen en Roorasch-Katholieken, die in den schoolstrijd samen gingen. Er kwam herziening van de Grondwet (art. 192). En ziet, slechts 10 jaren na het petitionnement begroette men een rechts Kabinet (Mackay 1888). Wat een veranderingvrijheid van onderwijs, rijksbijdragen, het regeeringsstandpunt gewijzigd, beginsel van rechtsgelijkheid, de eerste schrede tot financiëele gelijk stelling. Toen sprak men reeds van het nade rende einde van den politieken school strijd. Eere moet hier worden gebracht aan mannen als Groen, Kuyper en Lob man. En niet het minst aan onze onder wijzers en hunne vrouwen, die meest onder drukkende zorgen het beginsel vasthielden. Onder het ministerie Kuyper 1901 1905 werd de subsidie verdubbeld, de rechtspositie van den onderwijzer ver beterd, het pensioen geregeld. Groot.e opbloei het gevolg. In 1913 werd door den liberalen Cort van der Linden de Staatscommissie in gesteld om te komen tot volkomen rechts gelijkheid. In 1918 zien we, dat het volk niet meer is gediend van de paladijnen voor openbaar onderwijs, want slechts een zestal vrijzinnigen keeren in de Tweede Kamer terug. Koninklijke hulde is gebracht aan mi nister De Visser en wij zeggenGod heeft het gedaan. In 1878 werd hot on recht Koninklijk gesanctioneerd en 40 jaar laterHare Majesteit teekent. Het volk dankt. Na een woestijnreis van 40 jaar in 't beloofde land. Leve Oranje 1 Leve het vrije Nederland Hierna kwam Ds. De Bruijne aan 't woord. Met vluggen stap waren de vorige sprekers de geschiedenis doorgewandeld. Hij was wel eenigszins schuchter een stap in de donkere toekomst te doen. Groote dingen heeft God bij ons gedaan on dies zijn we verblijd, maar wat nu? Da schoolstrijd is nog niet uit de toe komst niet zonder gevaren. Vanaf zijn standpunt als predikant wil hij wijzen op bezwaren voor de onderwijzers, de schoolbesturen en de ouders. Wat nu, onderwijzers Zal het worden protest op protest naar den minister Dreigen met staking? Neen, zoo zal het onder ons niet zijn. Toch is het gevaar groot, dat onze onderwijzers staatsamb tenaren worden en zoodoende hun gees telijke kracht inboeten. Eu ambtenaren, die hun uren slechts trachten vol te maken, hebben we niet noodig. We moeten levende mannen zijn, waar van opvoedende kracht uitgaat. Er is gevaar, dat de schoolstrijd wordt omgezet in salarisactie, terwijl die strijd dient verlegd te worden van het politieke ter rein naar dat van de paedagogiek. Het moet blijven een strijd om het beginsel en daarvoor is in bijzonderen zin noodig het gebed. Eisch is dus grooter energie, volharding des geloofs, mannen, waarin de onderwijzer leeft, opvoeders, geeste lijke arbeiders. Besturen, wat nu? Na de overwinning toch geen inzinking van geestelijke kracht De schoolstrijd, die achter ons ligt is niet gevoerd om het geld, maar otn het kiud en de eere Gods. In die lijn voortgaande, wordt dus de taak der besturen zwaarder. Geen zaakwaarne mers dus van het gemeentebestuur, maar mannen, die waken en bidden voor hun zaak, meer dan ooit te voren. In de toekomst moet geregeld worden ver gaderd met de onderwijzers tot opscher ping der liefde. Die band moet sterker worden. Ouders, wat nu? De zege is bevoch ten. Het rijk betaalt alles. Is hier geen gevaar, waar de financiëele last van de schouders wordt genomen Is het niet mogelijk, dat het gebed en de liefde ver minderen Want, waar niet voor geof ferd wordt, daar is geen liefde. 'Toch moet de geestelijke band met school en onderwijzers blijven, want onze school blijve Christelijke school. En waar we verantwoordelijk zijn voor onze kinderen, daar blijve de school onze school. Ons gebed blijve voor onderwijzers, bestuur en kinderen. Na 't zingen van Ps. 66 9 en 10 ein digde Ds. De Bruijne met dankzegging en gebed. Tusschen de redevoeringen gaf do Christelijke zangvereeniging enkele lie deren ten gehoore. De collecte was bestemd voor de oud strijders. Naar we vernemen hopen voor h#t Comité voor Winterlezingen op te tre den Ds. C. Bouma (Geref Ds. Van der Schuijt (Chr. Geref.) en Ds. Wagenaar (Herv.) In de Vrijdagmorgen om 9 uur gehou den vergadering van den gemeenteraad waren alle leden aanwezig. Voorzitter dhr. A. Wolfert, burgemeester. Na vaststelling der notulen volgden de ingekomen stukken. Het waren een twee tal van Ged. Staten, het eerste houdende bezwaar tegen de afwijkende salarisrege ling voor burgemeester en secretaris, het tweede met eenige noodzakelijke wijzi gingen in de begrooting. Deze werd aldu» gewijzigd hierop vastgesteld. Ook was ingekomen een verzoek van J. C. Rinders, wagenmaker te Hoek, om wederaansluiting bij net electrisch licht. Do heer A. Meertens zou het wel eens weer willen probeeren, doch de Voorz. was er tegen, niet om de vroegere fraude van Rinders, maar omdat de centrale reeds te zwaar belast was. De heer A. Dieleman deelde het stand punt van dhr. A. Meertens. We moeten er toch ook rekening mee houden, dat de leiding er nog aanwezig is. De heer Van Doeselaar vroeg naar het oordeel van den machinist, waarop de Voorz. antwoordde, dat ook deze zei, dat de zaak reeds overbelast was. Dan zou dhr. Van Doeselaar er maar niet op aandringen. De heer A. Meertens nog eens weer en ook dhr. J. A. Meertens wilden Rin ders toch helpen. De Voorz. bleef er zich echter tegen verzetten, en bracht hierop het verzoek in stemming, dat afgewezen werd met 4 tegen 3 stemmen, die van de heeren J. A. Meertens, A. Dieleman en A. Meer tens. Een tweede verzoek was thans aan de orde, en wel den veldwachter, dhr. J. van Hermon. Deze betoogde in zijn ver zoek, dat hijle. voor vergoeding van kleeding f 100 ontvangt, doch dat die kleeding hem wel f 200 kost2e. dat hij f 100 vergoeding voor huishuur geniet, doch f 156 huur moet betalen3e. dat hij nog al veel belasting moet betalen en 4e. dat hij vroeger gemiddeld f 80 per jaar als havenmeester verdiende, en dat nu mist. Zoodat hij heel wat schade heeft eu ook nog gaarne over 1920 wilde ont vangen f 200 kleedinggeld, f 156 ver gooding voor huishuur en een schade vergoeding als havenmeester. B. en W. vonden dit wel wat veel en stelden voor met ingang van 1921 zijn vergoeding voor kleeding te verhoogen met f 100. De heer Koster had gelezen, dat in Ter Neuzen de agenten kunnen komen tot f 34 en daar geen pensioenaftrek meer hebben. Hij zou daarom het salaris van den veldwachter wel op f 1750 wil len brengen. De Voorz. deelde hem mee, dat dit met het voorstel van B. en W. weinig verschil maakte, want de veldwachter heeft than» f 1705 4% pensioeuaftrek. Da heer A. Dieleman vroeg, wat er zou gebeuren, als de kleeding weer lager in prijs werd. De Voorz.: Dat is geen groot bezwaar. De heer J, A. Meertens merkte op, dat de andere ambtenaren toch woning en kleeding zelf moeten betalen. Hij ging daarnaar dan ook niet te werk, doch naar het salaris. De pensioenaftrek is in de toekomst voor den veldwachter nog een voordeel voor hem boven andere burgers. De heer A. Meertens vond f 100 meer nog wel wat weinig. De man heeft alleen als havenmeester toch reeds f 80 schade. De heer J. A. Meertens wilde dat ge heel buiten beschouwing laten andere veldwachters mogen dat ook niet doen. Jlet voorstel van B. en W. om f 100 kleedinggeld meer te geven werd hierop met alleen de steip van dhr. J. A. Meer tens tegen, aangenomen. Volgend punt was het voorstel tot het heffen van de volgende opcenten 80 op de gebouwde eigendommen. 20 op de ongebouwde eigendommen. 80 op de personeele belasting. Thans waren deze cijfers resp. 40-10 15. De nieuwe regeling zou, naar do Voorz. opmerkte, .f2675,83V2 meer op brengen. De heer Koster vond voor de gebouwde eigendommen de sprong van 40 op 80 nog al hoog, vooral in vergelijking met de ongebouwde. liet raakt kant noch wal eu spr. 7.011 dan ook de opceuten voor de bebouwde eigendommen lager willen stellen. De Voorz.: Dan kunnen vvo liet evengoed laten, want het is maar een verschil van f701.80. De heer KosterAls we ze nu eens op 60 plaatsten, dan zouden we toch nog ruim f400 meer ontvangen. Het is anders een onmatige druk op do gebouwde eigendommen. De provincie vraagt ook nog 80 opcenten, zoodat f 1,00 dus zou komen op f2.60. Het voorstel Koster werd hierop na een nog korte discussie vervvorpeu met 4 tegen 3 stemmen, die van de heeren Koster, G. Dieleman en A. Meertens. Het voorstel van B. en W. werd daarop met 4 tegen 3 stemmen aange nomen. Teeen de heerenKoster, G. Dieleman en A. Meertens. De verordening werd daarop aldus gewijzigd. Vervolgens kwam in behandeling een circulaire van Ged. Staten over de jaarwedden der wethouders. Met ingang van 1 Januari 1921 stelden ze voor de gemeente Hoek f 250 voor. (Thans hebben de wethouders f 150). De heer Van Doeselaar vroeg, of hij goed gelezen had, dat Ged. Staten advies vroegen. De Voorz.Ja, ze noodigen uit, den raad er over te hooren. Maar in de circulaire staat ook, dat deze cijfers minima zijn. Je mag dus meer geven, maar niet minder. Dat laatste wilde er echter bij dhr. Vun Doeselaar niet in. De heer J. A. Meertens was tegen deze verhooging. De wethouder A. Dieleman merkte op, dat men rekening moet houden met bezuiniging. Zegt de laad echter, dat er vergoeding voor tijdverlies gegeven moet worden, dan moeten de heeren dat zelf weten. I)e heer A. Meertens vond, dat men evengoed ja als neen kon zeggen. Boven dien, de wethouders moeten hier veel komen en spr. was daarom wel voor de verhooging. De Voorz. geloofde ook, dat ze ten volle het bedrag mogen hebben. De heer Van Doeselaar was er toch niet voor, vooral waar een der wethou ders er zelf bezwaar tegen heeft, en daarover zijn collega aansprak. De heer Koster kwam hierop met grof geschut. Hij stelde nl. de vraag, wat het Dag. Bestuur dan toch eigenlijk ptesteerde. Er wordt zoo dikwijls ge zegd „Het Dag. Bestuur heeft in dezen geen voorstel." Wat is daarvan de reden Is el dan geen overeenstemming te ver krijgen De lieer Guiran heeft hier nog maar een keer zijn standpunt uiteenge zet. Alleen bij de stemmingen komt het uit, hoe hij over de zaak denkt. Met dhr. A. Dieleman is het meestal hetzelfde. Spr. had dan ook „geen groot gedacht" van de wethouders. De heer A. Meertens protesteerde tegen deze woorden en merkte op, dat de wethouders toch geregeld hier kwa men. De lieer KosterIk wil weten, wat het Dag. Bestuur presteert. De Voorz. merkte lieni op, dat slechts in enkele gevallen het Dag. Bestuur niet met een voorstel kwam. De heer Koster: Maar dat is dan juist bij ingrijpende voorstellen. En dan zitten de heeren daar met do gebakken peren. De wethouder A. Dieleman wilde dhr. Koster even antwoorden, dat zij hier als wethouders gekomen waren met betrek kelijk weinig ervaring. De Voorz. is hier echter veel langer en heeft daardoor onwillekeurig een betere kijk op de zaken. Partijbelangen komen onderling heel weinig in het spel. De heer Koster: Maar waarom is er dan steeds geen voorstel van jullie De heer A. DielemanVan de tien toch zeven keer wel. De heer Koster beweerde, dat dit juist andersom was. De heer A. Meertens had tenslotte de gedachte, dat J3. en W. wel homogeen zijn, doch ook/ets aan het initiatief van

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 2