ISSER'S BINNENLAND." Beclameberichten. IJlt de Provincie. Gemeenteraad van Ter Neuzen. toe kan brengen zich met onze belangen bezig te houden zelfs niet hun eigen belang. BEPERKING VAN DEN INVOER. Volgens de Tel. zal zeer spoedig bij de Tweede Kamer een wetsontwerp wor den ingediend, waarbij de regeering voor stelt de grens voor den invoer van be paalde artikelen te sluiten. Zulks met het oog op den stand der valuta in en kele lauden waardoor de verkoop van artikelen van onze eigen nijverheid en industrie wordt benadeeld. EEN HERINNERING AAN KONING WILLEM III. Dezer dagen werd op hot graf van Koning Willem III een krans gelegd, op gezonden door officieren van het Duitsche 11e huzarenregiment, waarvan de koning eere commandant was. Het was juist 30 jaar geleden, dat Koning Willem III over leed. MILITAIRE WACHTGELDEN. Uit zeer goede bron verneemt de „A- vondp" dat op de a. s. leger organisatie een wachtgeld regeling zal worden inge voerd voor personeel, dat overcompleet zal worden. DE TOESTATD VAN DE KEIZERIN. De toestand van de Keizerin blijft zorgwekkend. De koorts wijkt niet en blijft voortdurend vrij hoog. Voor een paar dagen kwamen de prinsen Adalbert on Oscar beiden van hun eclitgenooten vergezeld, te Doorn aan, terwijl even eens de Duitsche kroonprins van Wie- ringen arriveerde. OPHEFFING DER SUIKER- DISTRIBUTIE. De sedert eenige weken ingetreden belangrijke daling van den suikerprijs op de wereldmarkt maakt het onmogelijk het thans bestaande stelsel van levering van gerantsoeneerde suiker tegen goed- koopen prijs en van niet-gerantsoeneerde suiker tegen hoogoren prijs hier te lande nog langer te handhaven. Derhalve wordt met ingang van 28 dezer het boustelsel beëindigd en zal bijgevolg op bon no. 61 en volgende geen goedkoone suiker kunnen gekocht worden Voc geldt voor suiker slechts één un prijs- Tegen dubbel tarief. Rheuraatiek Olie. Het eenigste middel tegen Rheu- matiek, Spit, Ischias Spierverrek- kingon, welke beslist afdoende is. Probeer dit éénmaal gij Rheu- matieklijders en U kunt de heil z::me werking ondervinden. Prijs f 1.45. Bij alle Drogisten verkrijgbaar, of tegen inzending bedrag. P. VISSER, Fabr. Emmer Erfsch.veen (Dr.) Verkrijgbaar te Middelburg bij PAUL v. SLUJS, Vlaemarkt. JZEN, 26 November 1920. Van Zaterdag tot en met Dinsdag is de getijtafel voor Ter Neuzen als volgt Hoogw. v.m. 2.12 2.57 3.42 4.29 n.m. 2.25 3.09 3 59 4.53 Laagw. v.m. 8.44 9.34 10.23 11.14 n.m. 9.09 9.52 10.35 11.25 Laatste Kwartier Donderdag 4.49 n.m. Woensdagavond had in de Chr- Bewaarschool alhier een vergadering plaats van de A.-R. Kiesvereeniging de eerste in dit winterhalfjaar. De verga dering werd met gebed geopend door den voorzitter, dhr. Koelmans. Van de verschillende werkzaamheden noemen we de bespreking over het Millioep, die een groot gedeelte van den avond iu be slag nam, voor men tot een oplossing was gekomen. In een tweetal vacatures werden tot bestuursleden gekozen de heeren P. A. Galle en J. Hommes. We gens beperkte tijdsruimte moest do in- eiding van den voorzitter over Dr. Kuy- per blijven rusten tot de volgende ver gadering. De vergadering werd hierop door den heer De Jager nadat hij eerst nog verslag van de Deputatenver- gadering had uitgebracht met dank zegging gesloten. Donderdagavond was hier in de Geref. Kerk een samenkomst belegd, w» in Ds. Donner van Breda een rede zo houden in het belang van „Vrede rust." De heer G. Meertens deelde echter mee, na het lezen van Jesaja 63, dat Ds. Donner, door ernstige ongesteldheid zijner echtgenoote verhinderd was ge worden, zijn rede te houden. Gelukkig had men Ds. Groeneveld bo- reid gevonden zijn taak over te nemen. Deze bepaalde hierna zijn hoorders naar aanleiding van Jesaja 63 9a bij het lij den, dat gedragen moet worden, zoowel door de krankzinnigen als door degenen, aan wie ze ontnomen zijn. Gelukkig, dat wij weten, dat Gods oog zoowel over den een als over den ander gaat Maar dat neemt niet weg, dat wjj ook in dezon een roeping hebben, nl. om te bidden en te werken voor onze stichtingen van barmhartigheid. Met een dringende opwekking, om dit hier in het bijzonder voor „Vrederust" te doen, besloot spr. zijn rede, waarna hij voorging in dankgebed. Bij den uitgang werd nog gecollecteerd voor „Vrederust". Sedert de vorige opgave is bij dan Penningmeester van het Ter Neuzensch Comité tot leniging van den nood te Weenen ingekomen als gevonden op Dankdag in de collecte der Gereformeer de Kerk, f 10, Men schrijft ons Met ingang van 28 Nov. '20 zullen bij de Raden van Arbeid de zegelverkoopers en de postkantoren dagzegels verkrijg baar zijn van 1 ï/i, 10 en 12'/j cent. Deze mogen alleen gebruikt worden voor losse arbeiders, werkvrouwen, naaisters e.d. en wel in 't algemeen voor mannel ij ke arbeiders, van/met 14 tot en met 17 jaar een dag zegel van 10 cent. van/met 18 jaar en ouder een dagzegel van 12Vs cent. vrouwelijke arbeiders, van/met 14 tot en met 20 jaar een dagzegel van 10 cent. van/met 21 jaar en ouder een dagzegel van 12]/ï cent. Een uitzondering vormen de arbeid sters in land- en tuinbouw vau 14 tot en met 17 jaar, waarvoor een dagzegel van 7'/j cent mag worden geplakt. Het gebruik dezer dagzegels is alleen geoorloofd indien sleehts 1, 2, of 3 dagen in dezelfde kalenderweek voor denzelfden werkgever wordt gewerkt. Zoodra 4 dagen of meer bij denzelfden werkgever wordt gewerkt, wordt het gebruik dezer zegels overbodig en odk nadeelig. De zegels moeten door den werkgever worden gedagteekend, anders worden zij geacht niet door hem te zijn geplakt en voor eiken dag waarop wordt gewerkt moet 1 zegel worden geplakt. Een ge deelte van een dag geldt dus als een geheele dag. Van samenstelling van uren of halve dagen is geen sprake. Is de tjjd, waarvoor de kaart geldt, nog niet verloopen. doch de kaart reeds vol geplakt, dan moet zij dadelijk wor den opgezonden san den Raad van Ar beid. De arbeiders boven de 35 jaar worden er in hun eigen belang met na druk op gewezen, dat om recht op ouderdomsrente te krijgen, moeten zijn geplakt voor degenen die op 3 Dec. 19' reeds 60 jaar waren, voor elk jaar van af 3 December '19 tot het bereiken van het 65e levensjaar minstons 39 weekze- gels of zooveel keer 4 dagzegels (omdat 4 dagzegels hierbij tellen als 1 week- zegel.) Voor degenen, die op 3 Dec. '19 jon ger dan 60 jaar waren voor elk jaar tusschen 3 Dec. '19 en het bereiken van hun 60e jaar minstens 47 werkzegels of zooveel keer 4 dagzegels en van hun 60 tot hun 65e jaar minstens 39 week- zegels of zooveel keer 4 dagzegels. Arbeiders, laat geen dagzegel schieten, want voor U, en mocht gij komen te overlijden, voor Uw weduwe en weezen houdt de rente in hoofdzaak verband met de totaal waarde van de geplakte zegels. Hulp aan Weenon. Het Comité hier ter stede ontving van 't Zeeuvvsch-Comité een circulaire, waarin dringend verzocht werd ora medewerking. Het Zeeuwsch Comité stelt zich voor evenals verleden jaar van uit Zeeland, een hoeveelheid levensmiddelen (aard appelen, tarwe, erwten, boonen, melk, vet, margarine etc.) naar de in nood vorkeerende bevolking van Weenen te zenden. Het spreekt van zelf, dat het Neu zensch Comité zeer veel sympathie heeft voor dit plan, maar om daadwerkelijk te kunnen steunen, heeft het U noodig, U inwoners van Ter Neuzen, die het ver leden jaar zoo schitterend in staat ge steld heeft te toonen, dat ook hier de harten warm kloppen en dat men hier is gul en goed en gastvrij. U tot milddadigheid te bewegen door het geven van citaten en berichten uit dagbladen zal onnoodig zijn. Slecht» richt zich het Comité tot U met het verzoek Steunt ons nog eenmaal opdat ook ditmaal geheel Zeeland bij drage tot leniging van den grooten nood der Weensche bevolking, in de stellige verwachting, dat dit beroep op Uwe mildheid niet te vergeefs gedaan wordt. Een dezer dagen zal den inwoners van Ter Neuzen een lijst ter inteekening worden aangeboden. Gelden kunnen ook gestuurd worden aan den penningmeester, den Heer Ph. J. Callenfels, Westkolkstr. Oostburg. Dinsdagavond vergaderde in de Geref. Kerk alliier de Vereeniging „Injmanuel" met de voorstanders van het Christelijk onderwijs, om dankbaar te herdenken de daden des Heeren met ons Christelijk onderwijs. De vergadering stond onder leiding van den voorzitter van „Immanuel", den heer I. Catsman die nadat gezamenlijk was gezongen Ps. 150 2, voorlas I's. 77, en daarna voorging in gebed. Ver volgens spreekt hij naar aanleiding van den voorgelezen Psalm een kort ope ningswoord uit. Na bange, moeilijke en zorgvolle jaren voor ons Chr. onderwijs mogen wij thans gedenken, „hoedelleere heeft ruimte gemaakt." Ruimte heeft de Heere gemaakt ook voor de plaatselijke school die in 1882 klein begonnen, thans heerlijk bloeiende is. •Vervolgens geeft hij het woord aan den heer II. Willeins, leeraar in de Geschie denis aan de R. II. B. S. alhier, die ons een blik deed slaan in de verloopen eeuwen, wat het onderwijs betreft. De strijd om het onderwijs is niet nieuw. Spr. toont ons achtereenvolgens den toe stand bij Grieken en Romeinen, en bij Israël, om daarna den loop daarvan in den loop der eeuwen tot op de jongste dagteekening te schetsen. De strijd in al die eeuwen gevoerd is geweest een strijd tusschen wereldrijk en Godsrijk, waarvan het laatste trots allen tegen stand zegeviert. Hierna trad op de heer F. J. den Dunnen, Hoofd der bijz. school alhier, die ons den schoolstrijd gedurende de laatste jaren schetste opdat wij in het heden, uit het verleden, met hoop de toekomst zouden tegengaan. Op heldere wijze zet spr. uiteen de bange jaren van omstreeks 1880 en illustreerde dit met eenige plaatselijk^ feiten van elders, en wijdde vervolgens een woord van dank bare herdenking aan wijlen Groen van Frinsterer, Dr. Kuyper en aan den grijzen De Savornin Lobman en anderen om met een ernstig woord van vermaning zijn rede te besluiten. Waarna de laatste spreker, den heer A. I. Catsman van Aardeuburg de aandacht der vergadering bepaalde bij zijn rede over „Is de schoolstrijd uit Neen, aldus spr., de schoolstrijd is niet uit. Drieërlei gevaar dreigt ons. Aller eerst het gevaar dat onze tegenstauders ons langzamerhand zullen ontnemen wat ons thans is ten deel geworden. Op onze kiezers rust thans de roeping ora naar Kamers, Staten en Raden mannen te zenden, die het Chr. onderwijs liefheb ben. Immers hun invloed is groot bij benoemingen, loe/.icht euz. Vervolgens ziet spr. het gevaar dat misschien ons plotseling zou ontnomen worden wat ons zoo dierbaar is. Alom immers zien wij afval en revolutie en daartegen heb ben wij te plaatsen het Evangelie door Evangelisatie enz. Het derde gevaar is eveneens niet denkbeeldig. Het is het gevaar van onverschilligheid. Wij moeten niet meenen ons doel bereikt te hebben integendeel, een overwinning te waar- deeren en te bewaren is moeilijker dan haar te behalen, en vandaar dat ons past, waakzaamheid. Nadat de Voorzitter sprekers en allen die tot het welslagen van deze vergade ring hadden ineegew#rkl,hail dankgezegd, eindigde de lieer Baden deze samenkomst met dank aan den Heere, den Gever van alle goede gaven. Aan het einde werd gecollecteerd voor de Oud Strijders. Schoondijke. Zondagmiddag is alhier een vergadering gehouden van vrijzin nigen uit West- Zeeuwsch-Vlaanderen ter bespreking van de hangende fusie plannen van de vrijzinnige partijen. De vergadering, die zeer druk bezocht was, was bijeengeroepen door den heer P. Erasmus, to Cadzand, lid van de Prov. Staten van Zeeland. De heor Leenliouts, van Retranche- ment, bracht in herinnering, dat Zesuwsch-Vlaandoren eerst een oud liberaal (Hennequin), toen een vrijzinnig democraat (Vorsterman van Oyen) en daarna eeu unie-liberaal (jhr. De Muralt) had afgevaardigd naar de Tweede Ka mer. Hij meende gerust te kunnen zeg- gon, drt dezo drie afgevaardigden steeds ten genoegen van Zeeuwsch-Vlaanderen in de Kamer werkzaam waren geweest, en dat dit wel een sprekend bewijs was, dat al die verdeeling van vrijzinnigen voor Zeeuwsch-Vlaanderen onzinnig was. De heeren Bosdijk, De Haan en ande ren meenden de tolk te zijn van duizen den vrijzinnigo kiezers in Zeenwsch- Vlaanderen door te verklaren, dat zij zich niet meer wenschten te storen aan de voormannen in den Haag, die er steeds op uit waren, te zoeken naar wat verdeelt en niet naar wat vereenigt. Gezamenlijk optrekken tegen de rechter zijde wat gebiedend noodzakelijk en meer waard dan allo geharrewar van vrijzinnigen. Van verschillende zijden werd er sterk op aangedrongen, dat de nieuwe partij zou worden opgetrokken op een demo cratisch program. Breedvoerig werd gediscusseerd over de houding, die een eventueele nieuwe vrijzinnige partij zou behooren aan te nemen ten opzichte van den godsdienst. Algemeen was men het er over eens, dat iedereen daarin moet worden vrij gelaten, maar dat intusschen. hoe wars men ook was vau alle kerkelijk getwist de groote waarde van het godsdienstig leven in het volk moet worden erkend. De vergadering sprak zich eenparig uit tegen een algemeen doorgevoerde socialisatie, en in het bijzonder werd gewezen op de uitwassen vau den acht- urigen werkdag, die zeker op enkele punten moest worden herzien. Ten slotre werd bij hoofdelijke stem ming met algemeene stemmen de vol gende motie aangenomen De vergadering van Vrijzinnigen van het voormalig vierde district van Zeeuwsch- Vlaanderen, erkende, dat hetgewenscht is, dat alle werkelijk vrijzinnigen in één partijverband behooren te worden bij- gengabracht.betreurende, dat van de zijd» der vrijzinnig democraten tot nu toe geen medewerking in deze kon wor den verkregen stemt in met het voor nemen om de vrijzinnigen in den lande in één partij te vereenigen, ©nder voor waarde echter, dat deze partij zal wor den opgetrokken op een gezonden de- mocratischon grondslag. (N. R. Ct (Slot). De heeren Colsen en Van Cadsand wilden verharding van het voetpad door den Piersenspolder. De Voorz. en de hee ren Nolson en De Ridder kwamen daar tegenop. Het pad behoort iu onderhoud bij den polder. De beide eerstgenoemde heeren merkten echter op, dat het inder tijd van gemeentewege ook reeds met mac adam was bestrooid geworden. Een voorstel van dhr. Colsen om het voetpad te verharden, werd echter met de stem men van hem en dhr. Van Cadsand vóór, verworpen. Voorts kwam dhr. Colsen nog eens weer terug op de stinkende goot te Sluis kil. Spr. zou er echter maar geen voor- stol van maken. We zullen de centen maar stil naar Ter Neuzen brengen. De heer De Jager vond, dat het on mogelijke niet geëischt moest worden, en dhr. Nolson voegde den heer Colsen toe, dat hij eens met uitvoerbare voor stellen moest komen en niet alles zoo maar onbekookt doen. Verder wilde dhr. Colsen gaarne wat beplanting op de begraafplaats te Sluis kil, waarop de Voorz. zei, eenige planten te zullen reserveeren. Over die beplanting in het algemeen vroeg dhr. De Jager, of het niet mogelijk was, dat menschen uit de gemeente daar naar meedongen. Do heeren Colsen en Nolson onder schreven dit geheel. Do Voorz. meende, dal de levering van planten moeilijk kon worden aanbesteed, en dacht dat voorts de goede weg was gevolgd. De fa. De Jongh, voor wie toen dhr. Smallegange nog werkte, heeft ook gelegenheid gehad met een plan te komen. Het plan van een andere firma kwam ons echter geschikter voor. We zouden echter allicht alsnog de kans voor dhr. Smallegange kunnen openen. De heer Van Cadsand Het schijnt dus wel, dat het nog niet gegund is. De Voorz.: We zijn nog in onderhan deling. De heer Van Cadsand: Ik zou er prijs op stellen, dat dan dhr. Smallegange nog gelegenheid wordt gegeven. De heer ScheeleAan dhr. Smalle gange is anders toch gezegd, dat de tijd daarvoor gepasseerd is. De Voorz.We kunnen het nu echter nog beproeven. De hoer ScheeleDe heeren hebben dat echter anders laten voorkomen. Bij het onderhoud der scholen een volgend punt merkte dhr. Hamelink op, dat dit veel te wenschen over liet, zoowel wat het stofafnemen betreft, al» het reinigen dor glazen. De Voorz. beloofde er aandacht aan te schenken. De heer Do Jager Ik zou willen wach ten tot de algemeene regeling. Over de schoolbibliotheken had dhr. Ilamelink ook een en ander te zeggen. Het was hem bijzonder opgevallen, dat het hoofd van school B geen boeken aan de kinderen uitgeeft, en de andere hoof den van scholen wel. Het meerendeel der kinderen stelt er prijs op, en spr. geloofde niet, dat het een storende in vloed op hun studie heeft. Bovendien mogen ze toch. ook wel eens eenige ont spanning hebben. Spr. zon er dan ook voor zijn, dat het hoofd van school B in dit opzicht eens een vingerwijzing kreeg. De heer De Jager voelde wel iets voor het standpunt van het hoofd van school B, omdat dit een Mulo-school is, en ook de Voorz. vond, dat het standpunt van dhr. Van Dixhoorn gebillijkt moest wor den. Volgend punt. was Voorstel van B. en W. om aan de Volksbibliotheek f 100 subsidie te geven, onder voorwaarde, dat in de bibliotheek geen boeken mogen voorkomen, die ten doel hebben onder mijning van het staatsgezag, en die aan sporen tot ongehoorzaamheid aan de wetten des lands. De heer Nolson zag het subsidie liever bepaald op f 200. De heer Hamelink was tegen de voor waarde, omdat hij bang was, dat dan alle socialistische werken en werkjes ge weerd zouden worden. De heeren De Jager, De Ridder en Nolson, en ook de Voorz. brachten hem aan het, verstand dat hij overdreef en dhr. Nolson waes er o.a. op, dat het iu Duitschland toch ook niet toegestaan is, hot staatsgezag te ondermijnon. Met de stem van dhr. Van Cadsand tegen werd hierop besloten een subsidie van f 200 te verleenen Een verzoek van de Visscherijschool te Breskens om subsidie werd afgewezen. Langer werd gepraat over subsidie aan de R. Kath. Nijverheidsscholen, waarop de heer De Meijer aandrong. De heer Hamelink verzette zich er tegen, omdat hij geen secten inrichtingen wilde. De heer Scheele wa» er voor. Wat dhr. II. zei, is het oude liberale stand punt. Spr. bracht eere aan de Kath. partij, die hier zoo krachtige pogingen voor zoodanig onderwijs aanwendt. Op voorstel van den Voorz. werd ten slotte besloten, deze zaak aan te houden, om haar nog eens beter onder de oogen te zien. De geneesheer voor de armenpractijk krijgt thans een vaste jaarwedde van f 900; vroeger f 600 en een gratificatie van f 300, hetgeen dus geen verschil maakt. Na eenige discussie werd het salaris van de vroedvrouwen te Ter Neuzen en Sluiskil resp. vastgesteld op f 750 en f 1000. Tegen de heeren Colsen, De Jagor, Scheele en Van Cadsand. Hierna stelde de Voorz. voor aan de vroedvrouw te Ter Neuzen het salaris van de assistente, tijdens haar bevalling, uit te keeren, zooals dit ook gebeurt bij onderwijzeressen. De lu-er Nolson kon daarin niet mee gaan. Het motief van een onderwijzeres is bij de vroedvrouw niet aanwezig. Bo vendien is het ook geen noodlijdende huishouding. De heer Van Hasselt merkte op, dat hot een vrouw betreft, die in gemeente dienst is. De parallel met onderwijzeres sen aehtte hij goed getrokken. Zelf» komt er nog bij, dat men voor de laatste een man kan aanstellen, wat voor een vroedvrouw toch niet gaat. De heer Van Cadsand Waarom is liet in Sluiskil dan ook niet toegepast? -De heer Colsen Eu daar nog wel een tweeling De heer Scheele voelde wel iets voor het voorstel van B. en W. Een vroed vrouw kunnen, wij niet missen, en ze had zoodoende toch een plaatsvervang ster noodig. De heer Geelhoedt was er tegen en vond dat het met. de onderwijzeressen heel iets anders was. Het voorstel vau B. en W. werd hierop verworpen met 7 tegen 4 stemmen, die van de heeren Hamelink, Van Hasselt, Scheele en Van den Ouden. De heeren Colsen en De Meijer be pleitten vervolgens het geven van subsi die aan het Ziekenhuis te Sluiskil. De heer Van Cadsand wilde een post pro memorie. De heer Nolson wilde deze zaak in handen van een Commissie zien. Da heer Hamelink was er niet voor, omdat in het Ziekanhuis te Ter Neuzen nog ruimte genoeg is. We krijgen dan straks misschien twee noodlijdende zie kenhuizen. De heer Colsen wees hem er op, dat zieken uit Sluiskil soms niet zoo gauw naar Ter Neuzen vertransporteerd kun nen worden, als noodig is. Een zieken huis is daar ten volle op zijn plaats, terwijl er nog bij komt, dat de zieken verpleging er gratis is. Het salaris van den Directeur van de Arbeidsbeurs werd vervolgens met 6 tegen 4 stommen (dhr. De Meijer was inmiddels vertrokken) vastgesteld op f -1800—f2200. Tegen de heeren Colsen, De Jager, Scheele en Van Cadsand. Het salaris van de handwerkondorwij- zeressen te Ter Neuzen en Sluiskil werd vervolgens resp. gebracht op f 1000 en f 500. Hierna vroog dhr. De Jager ovrr de waterleiding voor Zeeuwsch Vlaanderen. De Voorz. deelde hem mee, dat er wel spoedig hierover voorstellen zullen ko men, evenals over do electrificatie van Zeeuwsch-Vlaanderen. Bij de inkomsten stemden de heeren De Jager, Scheele, Van Cadsand en Van den Ouden, in verband met de markt en staangelden, tegen do kermis. Er voor waren de heeren: Nolson, De Rid der, Colsen, Hamelink, Geelhoedt en Van Hasselt. Hierna was men dan eindelijk de be grooting doorgeworsteld en kwamen nog de punten 3 en 4 van de agenda. Eerst werd het laatste goedgekeurd Voorstel tot onteigening van domeingrond in het belang der Volkshuisvesting. Al leen dhr. Hamelink wilde geacht zijn tegengestemd te hebben. Langer werd gepraat over het al of niet geven van duurtebijslag aan de ge meenteambtenaren. De heer Colsen merkte op, dat getuigd was, dat de laagst bezoldigde ambtenaren ts weinig verdienen. Maar dan is hun salaris in 1920 ook te laag geweest en spr. wilde daarom een duurtebijslag voor hen van f 75, plus f 25 voor ieder kind. De heer Hamelink merkte op, dat de voorstellen tot loonsherziening reeds da teereu vanaf Juni. Waar nu de loonen algemeen verhoogd zijn, kan wel de con clusie getrokken warden, dat ze te laag waren, en wij aan den achterstand eenigs- zins tegemoet dienen te komen. Spr. zou dan ook aan ieder di» minder dan f 2000 verdient, een duurtebijslag van f 150 willen toekenuen. De heer Nolson wilde alleen even op merken, dat loor.sverhooging nog niet bewijs is, dat altijd bijslag op de vorige loonen moeten voorafgaan. De heer Scheele was tegen de beide voorstellen. Spr. had zich echter wel kunnen vinden voor een bijslag aan de politieagenten en da gemeentewerklieden, zooals dhr. Van Cadsand dat in een vorige vergadering wilde. De heer Van Cadsand zei, dat dit nog in zijn bedoeling lag. De heer Van den Ouden voelde ook wel iets voor een bijslag voor de minder bezoldigden. De heeren De Meijer en De Jager drongen tenslotte nog aan op een spoe dig onderzoek.

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 2