B I X i: N LAN D. Korte Berichten. Uit de Provincie. Gemeenteraad van Ter Neuzen. sor in de geneeskunde gevraagd of men hier soms weer met een golf van griep te doen had. Volsrekt niet, heeft de hooggeleerde geantwoord, eenvoudig met een golf koude aan de beenon de dunne zijden kousen. Boor den trein overreden. Een ploeg wegwerkers, die tusschen de stations Lachwald en Blankenloch in Baden aan het werk waren, zijn, terwijl zij voor ern goederentrein op zij gingen, op het andere spoor door een trein overreden. Elf hunner zijn gedood, twee zwaar en twee licht gewond. Een belangrijke ontdekking- Een student van 26 jaar, genaamd Kintaro Saito, uit Tokio, heeft volgons do „Hochi" een belangrijke ^uitvinding gedaan. Hij heeft n.l. een middel ge vonden, om papier zoo taai te maken, dat het zelfs in natten toestand niet kan scheuren. Dit middel, bestaande uit een vloeibaar chemisch praeparaat, kan bij elke soort papier werden aangewend en is van groote waarde voor de ver vaardiging van talrijke zaken, zooals b.v. papieren geld, papieren zonne- en regen schermen, reiskaarten enz. enz. De Japansche regeering heeft zich met den uitvinder in verbinding gesteld, die de patentrechten reeds heeft verkregen. Een misdaad te Alexandrie. Reuter verneemt uit xYlexandrië In de laatste anderhalfjaar werden 42 vrouwen als vermist aangegeven bij de politie te Alexaudrië. Deze week kwam de politie iets daaromtrent ter oore tengevolge waarvan zij zes huizen doorzocht, In de kelders daarvan werden de lijken van achttien vrouwen gevonden. Het ouder- zoek wordt voortgezet. De vrouwen wa ren voor het meerendeel inheemsche prostituées, en men gelooft, dat zij wer den vermoord om haar juweelen. Duitsch speelgoed in Engeland Geklaagd wordt dat de Duitsche speel goedfabrieken Engeland met speelgoed overstroomen. Men schat dat er in de Engelsche winkels nu voor 2 millioen pond st. aan Duitsch speelgoed in voor raad is. Dank zij den wisselkoers, kunnen de winkels er grof aan verdienon. Een winkelier verklaarde dat het pu- bliel vooroordeel had tetreu Duitsch sp< en dat men moest erkennen, dat, ue Duitschers den Engelschen de baas waren wat speelgoed met mekaniek betrof. Groote moordpartij in Ierland. Van een moord-campagne op groote schaal wordt uit Dublin melding gemaakt. De eerste berichten zeggen, dat 12 En gelsche '<fficieren en oud officieren ge dood zijn. Allen woonden buiten de kazerne en verscheidenen zijn in hun woningen doodgeschoten. Een later bericht meldt, dat tijdens een voetbal-wedstiijd te Dublin, die door 15,000 personen werd bijgewoond, een aantal gewapende Engelsche soldaten op het veld verscheen, op wie onmiddellijk van uit het publiek het vuur werd ge opend. De soldaten beantwoordden het vuur, en een hevige vechtpartij ontstond, waarbij een vrouw werd gedood. Het aantal gewonden is zeer groot. Volgens de laatste telegrammen ziju in totaal 24 dooden en 100 gewonden gevallen. DE ACHTURIGE WERKDAG IN KLEINE PLAATSEN. Men schrijft aan het „Hbl." Wat vóór de officieele invoering van den wettelijken achturendag op het plat teland bij de kleiue patroons reeds ver wacht werd, blijkt na de toepassing ge durende zoo korten tijd nog maar, be waarheid te wordeu er is in onze wet geving een nieuwe carricatuur gekomen. Want de kleine bazen op 't platteland, menschen, die met een of twee knechts werken en zelf noch maatschappelijk, noch economisch meer te beteekenen hebben dan een gewone werkman en ook precies het werk doen «an zoo iemand, beulen zich harder af dan ooit te voren van 's morgens vroeg lot 's avonds laat en hun werknemers, die veelal jonger zijn en dus physiek beter tegen de be zwaren van het werk opgewassen, moe ten na acht uren werkeus trachten zich op de een of andere wijze te ontspannen. Maar gelegenheid is daarvoor weinig ten plattelande, behoefte aan geestelijke be zigheden hebben ze niet en daarom, als ze te degelijk van aard zijn om hun vrijen tjjd in kroegen zoek te brengen en te werkzaam om deu geheelen avond met de handen in de zakken bij 't vuur to zitten, gaan ze in hun vrijen tijd tegen laag tarief clandestien voor particulieren werken eh treden dus op in concurren tie met hun patroons. anneer het zoo door blijft gaau als he- voorloopig gaat en er valt geen enkele reden te bedenken waarom dat niet het geval zou zijn dan zal op het platteland in vele streken van den wet telijken achturendag het gevolg zijn, dat vele kleine patroons een deel van hun klanten afzeggen en hun personeel gaan afschaffen om geheel alleen verder te werken, 't Bespaart in de eerste plaats een groote dosis ergernis, zoo redeneeren de meesten, en hun netto inkomsten zul len er zeker niet geringer door worden, daar hot bij het tegenwoordige peil der loonen nauwelijks aangaat om de klan ten in rekening te brengen wat aan per soneel wordt uitgegeven. En 't personeel dat als gevolg van deze opvattingen ontslagen zal worden Velen zullen misschien hun toevlucht zoeken in de groot industrie, maar vele andereu zullen zelf zich als kleine-baas-zonder knecht gaan vestigen. Daarvoor is zoo goed als geen bedrijfskapitaal noodig, de kennis van 't vak dat ze beoefenen, be zitten de meesten in voldoende mate en bij werkzaamheid als patroon kunnen ze hun dagen zoo lang maken als ze zelf verkiezen wat voor vele van nature werkzame en gezonde plattelanders óók wat waard is. „Ik heb aan acht uur per dag niet genoeg, dat maakt me mopperig en kriebelig", vertelde ons kort geleden een hunner en velen zullen 't hem na zeggen. De achturige werkdag mag ruim voldoende zijn voor hen, die in fabrieken machinale bezigheden moeten verrichten, voor de kleine bedrijven, waar veel af wisseling is en waarbij niet te veel van het physiek wordt gevergd, is hij een onding, vinden buiten vrijwel allen, die onbevooroordeeld voor hun meening uit komen. GEVAARLIJKE WOORDEKENS GESCHRAPT. De „Ned." brengt een klein onvoor- zichtigheidje uit van het Kamerlid Duys, waaraan deze loslippige onder do staats lieden zich dezer dagen schuldig heeft gemaakt. Bij een zijner gewone in de rede vallingen werd hem iets geantwoord, dat hij blijkbaar verkeerd verstond. Hij antwoordde dan ook „Tk grootkapitalist Was het maar waar 1" De laatste vier woorden vindt men niet in de verslagen. HET KAMERLID DE GEER. Volgens de „Tijd" heeft Jhr. Mr. de Geer, burgemeester van Arnhem, zijn voornemen, om als Kamerlid ontslag te nemen, opgeschort tot na de behandeling van het noodwetje in zake de nieuwe regeling van de finaucieele verhouding tusschen Rijk en gemeenten. CHRISTELIJKE BOEREN- EN TUIN DERSBOND IN NEDERLAND. Blijkens Ministerieele mededeeling heeft de Minister van Landbouw het voorne men gelden uit te trekken voor de sub- sidieering van de Chr. Land- en Tuin- bouwwinterschool in de Haarlemmermeer Deze school, uitgaande van de Gew. Afd, van den C. B. T. B., Haai lemmer- meer, zal D.V. in het najaar 1921 kunnen worden geopend. Te Leiderdorp is een zeven-jarig jon getje van den tolgaarder Ram aldaar tusschen een met een hond bespannen melkwagen en een langs den weg staan- den paal bekneld geraakt en doodgedrukt. De 7-jarigo W. is te Vlijmen door een stoomtram overreden en gedood. Daar op het IJselvak Zutphen Katerveer de minimum vaardiepte tot 1.50 nieter gedaald is, is nu op den geheelen IJsel de nachtvaart verboden. Eeu sigarenwinkelier, die het ge deponeerde merk „Wascana" verkocht in nagemaakte kisten, is door de 4e Kamer der Amsterdamsche Rechtbank veroordeeld tot f 300.boete of 3 maanden hechtenis. Van de 3250 in 1919 in Den Haag gehuwde pareu konden slechts 1301 een eigen woning betrekken. Vrijdagavond is de 78 jarige weduwe M. V., in haar woning in de Lange Putstraat te 's Hertogenbosch, van de trap gevallen. Zij werd dood opgenomen. Op het landijs te Westerwolde wordt schaatsengereden. Men meldt uit Zwolle Bij aankomst van den trein om 11.35 sprong een jonge man voor de machine en werd totaal vermorzeld. Zijn zuster die het zag, werd waanzinnig van schrik. De ex-keizer van Oostenrijk heeft een memorie bij de Oostenrijksche re geering ingediend, waarin hij zijn slechten financieelen toestand uiteenzet. Auto bandieten hebben een goud smidswinkel te Surêsnet geplunderd. Ze verwondden de eigenares, schoten op de voorbijgangers en ontkwamen. TER NEUZEN, 23 November 1920. Van Woensdag tot en met Vrijdag is de getijtafel voor Ter Neuzen als volgt Hoogwater vm. 0.06 0.48 1.31 nm. 0.21 - 102 1.44 Laagwater vm. 6.25 7.09 7.58 nm. 658 7.41 8.25 Volle maan: Vrijdag 2.02 voorm. Sedert de vorige opgave is bij dan Penningmeester van het Ter Neuzensch Comité tot leniging van den nood te Weenen ingekomen onder motto „Voor Weenen" f2 50. Mej. de Wed. J. VerdonkWieland, dezer dagen alhier overleden, heeft, naar de „Tem. Crt." meldt, aan de Ned. Herv. Kerk alhier f 1000 gelegateerd en aan de Diaconiearmen dier gemeente f 1500. Zaterdagavond heeft hier een uit stekend geslaagde velddienstoefening van de burgerwacht plaats gehad. Om verschillende redenen zullen we niet in een breedvoerige beschouwing daarover treden, doch alleen er van mee- deelen, dat het ging tusschen de afd. Ter NeuzenDriewegen eenerzijds en die van Sluiskil audererzijds. Aangeboden hulp en medewerking van de burgerwacht te Hoek werd zeer gaarne aanvaard. Vermelden we er tenslotte nog van, dat onze burgemeester blijk van belang stelling en meeleven gaf, door de geheele oefening bij te wonen. De heer B. F. S. van Brucken Fock, adjunct-commies ter gemeente secretarie alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Goes. Voor hel examen Staatsinrichting M. O. is te Amsterdam geslaagd de heer J. Wisse alhier. De Zeeuwsche Provinciale Land- bouw-Tentoonstelling, welke volgend jaar September zulks, aldus de „Tarn. Crt.", om ook zaaigranen en fruit te kunnen exposeereu zal worden ge- jouden, zal zeer waarschijnlijk 4 dagen geopend zijn en zal een beeld geven van fokkerij, zuivelbereiding, akker- en tuin bouw, alles in de ruimste beteekenis dezer woordem. Het bestuur der Zeeuwsche Landbouw- maatschappij heeft begroot over een bedrag vau f50,000 te moeten kunnen beschikken en heeft een beroep gedaan op de leden om dit bedrag te helpen bijeenbrengen. Men schrijft ons Bij een overzicht der buitenlandsche eiermarkten bleek ons, dat in Hamburg voor één ei wordt gerekend 3 Mark f 1.80 in Weenen 12 Kronen f7.20; in Warschau 5 Marken is f3. Axel. Donderdagavond heeft Dr. J. de Groot van Vlissingen in de Ned. Herv. Kerk alhier een lezing gehouden over „Te paard door het Heilige Land". Aan de hand van de „N. R. Ct." geven we daarvan het volgende verslag Spr. begon bij Jeruzalem, dat hij schet ste als een armoedige stad, ellendig en vuilhij achtte het vrijwel uitgesloten, dat de stad zich ooit economisch sterk zou ontwikkelen. Verder stond spr. lang durig stil bij een tocht door de woestijn van Judea. Alles is hier even doodsch en kaalde streek wordt ook ten hui- digen dage nog onveilig gemaakt door zwervende troepen Bedouinen, die zich hoofdzakelijk onledig houden met roof en veefokkerij. Hij prees echter de gastvrij heid van het volk. Spr. had hier een bezoek gebracht aan het eroote Grieksch- Katholieke klooster van Sabas, dat hij 't kort schetste als de „dood in de dood". Midden in da wildernis had hem hier in dit klooster getroffen een groot aantal platen van veld- en zeeslagen. Vanuit dit klooster hoeft men een prach tig vergezicht over het Kedron-dal in de Doode Zee. Het tegenwoordige Jericho, midden in de Jordaanvlakte gelegen, teo- kende spr. als een ellendig vuil dorp. Kort hierbij vindt men een vruchtbare plek de oase van Elisa. Spr. gewaagde verder van opgravingen in 1910 onder leiding van prof. Sellyn gedaan, toen men onder een grooten zandheuvel op eeu stad stiet, door een grooten muur om geven het oude Jericho. Hier vond men scherven, waarop namen als Azaf, Jo nathan, enz. Levendig toekende spreker de schoonheid van de Doode Zee, onge veer 400 M. beneden den spiegel van andere zeeën gelegen, onder strak blauwe hemel eti omlijst door nauw gespleten bergen. Wegens de tropische hitte is deze streek vrijwel onbewoonbaar voor men schen. Spr. verhaalde verder van een reis door Gallilea, dat hij in tegenstelling met het dorre en doodsche Judea schet ste als een vriendelijke, schoone en vrucht bare landstreek. Ook hier prees spr. da gastvrijheid der Bydouineri, terwijl hij verder het vreeselijk vuile Tiberias be sprak en de ruïnen van Capernum. Omtrent de bevolking van Palestina zeide spr. dat deze thans bestaat uit ongeveer 700,000 zielen, waarvan S,4 Mo hammedanen. Ook zijn er 50 a 60,000 Christenen, als ruen ze tenminste Chris tenen noemen mag, want aldus spr. het Christendom is hier een bespot ting van wat het moest zijn. De Grieksch- Katholieke kerk is hier de meest in vloedrijke. Met een woord van opwekking tot liefde voor het arme Palastina sloot spr. zgn rede. Hier is de vorige week een Duitsch deserteur aangehouden, die in tijdelijke betrekking was lm de Zeeuwsch Vlaam- sclie Tramwegmij. Misbruik van ver trouwen schijnt oorzaak van deze aan houding te zijn geweest, want volgens de „Ax. Ct.", heeft hij geld verduisterd (Vervolg). De heer Hamelink was da eersto, die het woord vroeg na de woorden van den Voorz. Zooals te verwach ten was, had de aanval in de eerste plaats spr. gegolden. Hij kwam dan op tegen de bewering van dhr. De Meijer dat het steeds de taktiek van de S. D. A. P. is, om op te bieden. Tegen woordig zijn het juist de Kath. die hooger bieden dan de socialisten. Spr. wees in verband daarmee op Amsterdam, en merkte voorts op, dat men Kath. arbei ders hebben moet, waar fut in zit, niet die serenade's brengen. Wat het premie- vrij pensioen betreft, kon spr. zich het standpunt van dhr. Scheele wel indenken, doch niet dat van dhr. Nolson en De Meijer. Voor een vergelijking met de Rijkswerklieden, zooals dhr. Van Hasselt wilde, zijn cijfers noodig. De poststaking herinnert men zich toch nog wel 1 Spr. benijdt Burgemeester en Secretaris hun loonregeling niet, doch kwam er tegen op, dat zij voorgingen boven de lagere ambtenaren. Spr. tartte dhr. Nolson, te bewijzen, dat door het lid der S. D. A. P. in de Financ. Comm. niet aangedron gen is op georganiseerd overleg. Dat is echter een goede les voor ons, om in 't vervolg al het gesprokene in de notulen te laten vastleggen, waut de heeren schij nen niet te vertrouwen te zijn. Ja, mh. Nolson, dat durf ik U in 't gezicht te slingeren: We zullen er in 't vervolg om denken. Na een opmerking over het ge- org. overleg en de bijbaantjes te hebben gemaakt, merkte spr. verder op, dat het vorige jaar door B. en W. is gezegd, dat het salaris niet gedrukt mag worden door den hoofdelijken omslag. Met zulke man nen, die op die manier hun woord bre ken, kan men tenslotte niet meer werken. De heer Colsen wilde dat ieder zich stipt van bijbaantjes zou onthouden. De heer Nolson betoogde nogmaals, dat hij voor premievrij pensioen was, hoewei hij er anders ook geen bezwaar in zag, dat men zelf iets betaalde. Dat bij georg. overleg de menschen tevreden zouden zijn, achtte hij een illusie. Binnen een jaar of twee jaar zouden ze weer met andere motieven komen. Spr. hand haafde tenslotte zijn bewering, dat in de Financ. Comm. door niemand over het georg. overleg is gesproken, zooals ook uit de notulen er van blijkt. De heer De Meijer was het met dhr. Nolson eens, dat de menschon wel gauw weer om verhooging zouden vragen. Do heer Hamelink had Amsterdam aange haald, waar de Kath. liooger boden dan de socialisten. Als Wijnkoop en zijn con sorten er echter niet in zaten, zou liet heel anders gaan. Ze moeten nu wel eens meer geven, dan ze anders zouden willen. De heer HamelinkDe Kath. in 't schuitje van Wijnkoop De heer De Meijer wilde voorts op merken, dat als dhr. II. Amsterdam aan haalt, hij dat Zaandam ook wel eens mocht doen. Ze hebben daar woningen van f8200 gebouwd', terwijl de Woning- bouwvereen. het voor ruim f5000 had kunnen doen. De socialisten komen echter steeds met plaatsen, dis niet als voor beeld kunnen dienen. De heer Scheele protesteerde er tegen, dat hij revolutionair zou zijn, door afwij king van het advies van Ged. Staten voor te stellen. Wij als raad hebben het volle recht toch andere voorstellen in te dienen. Waarom was afwijking bij de dienstjaren dan niet revolutionair? Al leen omdat het in Uw zak gaat, Mh. de Voorz. Anders noemt U het revolutionair. De Voorz, antwoordde dhr. Scheele, dat de dienstjaren in de eerste plaats den secretaris golden, niet hem. Dhr. Scheele zou het gaan naar kleinere ge meenten toch niet willen bevorderen. Het woord revolutionair hoort daarbij dan ook niet. Dhr. Colsen antwoordde hij, dat het met de bijbaantjes vrijwel gedaan was. Spr. zou tenslotte dhr. Ha melink eigenlijk maar niet antwoorden. In het vuur van zijn debat gebruikt hij woorden, welke spr. hem zou aanraden, na te laten. De raad ziet in den heer II. een achtenswaardig man, doch hij kan soms zoo van leer trekken, dat het daar door geheel over de anderen heen gaat. Hierna hadden enkele stemmingen plaats. Het premievrij pensioen werd aange nomen met 7 tegen 4 stemmen, die van do heeren Colsen, De Jager, Scheele en Van Cadsaud. Een voorstel-Colsen om den burge meester f201) meer te geven dan den secretaris, werd verworpen met 8 tegen 3 stemmen. Voor de heeren Colsen, Van Hasselt en Van den Ouden. (De heer Hamelink verliet hierna in opgewonden toestand de raadszaal, hij wilde er niet meer aan meedoen). Het voorstel van B. en W. (Burg. en Secr. f4200—f5200) werd hierop aange nomen met 6 tegen 4 stemmen, die van de heeren Colsen, de Jager, Scheele. en van Cadsand. De burgemeester en de secretaris, die tijdens deze stemmingen zich verwijderd hadden, kwamen hierna terug, en even eens dhr. Hamelink. Deze laatste scheen zich toch maar weer bedacht te hebben. Na eenige discussie, voornamelijk over de bijbaantjes, werd hierna het salaris van den gemeente ontvanger vastgesteld op f1900-f2650. Het salaris van het secretarie-personeel werd aldus geregeld Commies f2400—f3000; Adj.commies f2000—f2400; Klerk le kl. f 1600— f2000; Klerk 2e kl. f 1200—f 1600 en tijdel. schrijvers f900. Een adres van deze gemeente-ambtenaren om hooger salaris werd met op twee naalgemeene stemmen, die van de heeren Colsen en Hamelink, verworpen. Ook werd ver worpen een amondement-Colsen om deze salarissen f200 hooger te stellen. Voor de heeren Colsen en Hamelink. Goedgevonden werd het salaris voor een klerk voor den gemeente-ontvanger te bepalen op f 1200. Het salaris van den bode werd ge bracht op f 1000—f 1400. Een amende- ment-Colsen om het te brengen op f1600, onder voorwaarde dat de vrouw van den bode geen winkel meer zal houden, werd verworpen met op 2 na algemeene stemmen. Vóór de heeren Colsen en van Hasselt. (De heer Hamelink zei tegen te stemmen, omdat in het amen dement de voorwaarde tot winkelafschaf fing was opgenomen). Eenige discussie ontstond over het voorstel tet toekenning van presentie geld -f3.00 per vergadering aan de raadsleden. De heeren de Jager, Scheele en van Cadsand verzetten zich ertegen. Met hun stemmen tegen werd dan ook liet voorstel aangenomen. Het salaris van de schoonmaakster van hot raadhuis werd bepaald op f500. Algemeen rees verzet om tot aaube- steding van het drukwerk over te gaan uit te strekken zelfs tot buiten de ge meente waarom de oude regeling maar bleef gehandhaafd. Voor verteringskosten voor de ver gaderingen werd f 200 uitgetrokken. Voorts werd goedgevonden, dat burge meester en secretaris een telefoon aan huis krijgen. Voorgesteld werd de jaarwedde van den ambtenaar van den burgerlijken stand, belast met de voltrekking van huwelijken, te brengen van f35 op f200. De heer Nolson wilde echter f 100, het geen werd aangenomen. Nadat dhr. Colsen nog had aangedron gen op gelijke nummering (met letters) van de woningen te Sluiskil, werd hier na de vergadering geschorst tot zeven uur. In deze avondvergadering waren afwe zig de heeren Geensen en Van Hasselt. (Dhr. Van Hasselt kwam echter later nog ter vergadering). Bijna dadelijk werd begonnen met do salarissen van het politiepersoneel. Het voorstel van B. en W. was: Inspecteur f2400f3000; en de agenten f28f34 per week. De hoer Scheele wilde geen f 28f 34, doch f30f34 (4 tweejaarlijksche ver hoogingen van f 1.00). De Voorz Dhr. Colsen heeft voorge steld f30—f36. Kunt U zich daarbij neer leggen De heer ScheeleNeen, Voorzitter. De heer Colsen kon kort zijn Hij wilde slechts opmerken, dat de menschen te weinig krijgen, en dat hij ook per kind beneden 14 jaar f 25 toeslag wil. De heer Hamelink kon zich met het voorstel van B. en W. ook niet vereeni gen. We moeten, vooral ook voor de politie, zorgen voor een goed loon, daar ze anders eens gedwongen mochten wor den tot mindere praktijken. Bovendien hebben we er ook rekening mee te hou den, dat ze nachtdienst hebben, en daar door voor hen bijzoudere uitgaven noodig zijn. Spr. had dan ook genoemd f 33— f 38; de eerste twee verhoogingen van f 1,50; de laatste twee van f 1,00. De heer De Ridder wilde zich houden aan de cijfers van de Financ Comm. De heer Nolson wees er op, dat de agenten f 50 voor hun diploma krijgen en f 125 voor kleeding zoodat hun sala- i t «oer» a r iQnn wordt. Spr. leden mogen toch ook zen wei len indienen. De heer Nolson zei, dit g en oogenblik te hebben betwist. Spr. had slechts willen zeggen Ruk niet de voorstellen te hooi en te gras uit elkaar. De heer Scheele vond, dat er toch geen vaste lijn gevolgd behoefde te worden, inzake minimum en maximum. De heer Hamelink gevoelde ook be hoefte dhr. Nolson iets te zeggen. Hij zegtWij zijn uit het moeras. De heer Nolson Dat heb ik niet ge zegd. De lieer Hamelink betoogde dat dit wel het geval was, en beriep zich daai bij op do woorden van dhr. N., dat we bij het niet volgen van een vaste lijn in het moeras komen. We zijn er nu dus niet in. Spr. komt daar tegenop. In de loon regeling is nog geen harmonie en er moet nog gebrek geleden worden. Een ver hooging van ongeveer f4, kan nog geen bevrediging brengen, aangezien die geheel weggaat voor de hoogere uitgaven. Spr. heeft hut reeds eerder gezegd, dat de mensch bij brood alleen niet zal leve.n, maar meer behoeften heeft, zoo bijv. lectuur. Do heere ScheeleZe hebben genoeg aan „De Baanbreker". De heer HamelinkDan zou ik „Zeeuwsch Vlaanderen" ook wel kuunen noemen, doch ik h?b het niet over poli tieke bladen. We zijn nog lang niet uit het moeras. Er zullen weer adressen komen, die dan echter wel weer naar de begrooting verwezen zullen worden. Spr. moet dan ook opkomen voor de belangen van de arbeiders, maar hem wordt steeds van alles voor de voeten geslingerd. De hoogere loonen vormen een te groot con trast met de lagere. Neen, we zijn nog niet uit het moeras. De heer Nolson merkte op, als altijd te zijn aangevallen. Spr. had niet be weerd met deze loonregeling uit het moeras te zijn, doch had beweerd, dat we zuilen trachten uit het moeras te komen. Hij had wel verwacht, nu er publiek op de tribune is ('s middags was dit niet het geval), dat de heer H. met

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 2