Korte Berichten. Uit de Provincie. moet eigenlijk 't zeegat uit." Hij gaf mij een stevige hand en liet me gaan. Maar naar huis terug wandelende, was ik toch teleurgesteld, want, viel me nu in, deze vader zal de brieven aan zijn zoon toch óók wel niet met zijn naam onderteekenenEn stelt u nu voor mijn jubelende yerrassing, toen ik dien zelfden avond nog van den duizenden en duizenden menschen als biologeerden grooten man een briefkaart ontving, met in zijn klein kriebelend handschrift, dat de zetters tot vertwijfeling bracht, de mededeeling: „Mijn zoon heeft tot zijn spjjt niet disponibel wat u dienen kan"' en daaronder over 't heele verdere vlak zijn stoere contraseign. Is dit van den geweldenaar niet een beminnelijk trekje En niet tevens even karakteristiek DEMONSTRATIE VOOR PLAATSELIJKE KEUZE. Zaterdag is te 's-Gravenhage een groo- te betooging voor plaatselijke keuze ge houden, waaraan deelnamen 876 vereeni- gingen en colleges met 1420 afgevaardig den, en 768 leden van drankbestrijders- organisaties, alles te samen 2188 perso nen. In een vergadering in het gebouw van K. en W. spraken de heeran P. v. d. Meulen uit Utrecht, P. Voogd uit Laren, Henri Hermans, Lid der Tweede Kamer, prof. Slotemaker de Bruine en Mevr. Italië van Embden. LOONREGELING SPOOR WEGPERSONEEL. Het ontwerp-loon eu salarisregeling van de directie der spoorwegen is, zoo meldt de Telegr., thans bekend gewor den. De directie vermindert het maxi mum van alle schalen van de door den ioouraad voorgestelde regeling met f 300 of f 400, en de aftrek voor goedkoopere standplaatsen is bepaald op 4 pet. en 8 pet. Het premievrije pensioen wordt ingevoerd van 1 Januari 1921 af. Op verzoek van deu minister wordt de kin derbijslag op dezelfde wijze als bij het rijk ingevoerd. HERINNERINGSGESCHRIFT DR. KUYPER. Binnen enkele dagen verschijnt bi] de Uitgeversmaatschappij E. J. Bosch Jbzn. te Baarn een herinneringsgeschrift over het afsterven van Dr. A. Kuyper, waar in wordt opgonomen een uitvoerig ver slag van de begrafenisplechtigheid en van de bij deze gelegenheid gehouden toe- aken en verder eenige mededee- lin. 'i omtrent zjjn laatste levensdagen vau den heer R. C. Verweijck. Het ge heel wordt verlucht met portretten van Dr. Kuyper en verder met meerdere illustraties, die momenten van de be grafenisplechtigheid weergeven. De velen, die deze plechtigheid niet konden bijwonen, zullen daarvan toch zeker door woord en beeld een blijven- den indruk willen ontvangen, terwijl zij, die bij de begrafenis aanwezig konden zijn, dit herinneringsgeschrift toch ook gaarne zullen bewaren. Allen zullen ook mee door dit geschrift de figuur van onzen grooten leider hun kinderen nader willen brengen. De lage prijs van slechts 90 cents brengt het boekje in ieders bereik. ONZE MELK VOORZIEN ING. Volgerlis ministerieel besluit is het met ingang van 1 Dec. verboden om in fabrieken room, volle of gedeeltelijk afgeroomde melk te verwerken tol boter. Ontheffing van dit verbod wordt ver leend aan de fabrieken, die bereid zijn met ingang van 16 November e k. vrij willig tot de geregelde melkvoorziening mede te werken als de melk ten behoeve van de melkvoorziening wordt opge vorderd. De prijs voor volle melk aan melk inrichtingen of combinaties van melk slijters zal dan 17Vs cent per liter af bedrijf zijn. EEN INDISCHE LEEN ING. Volgens de „Tel." zijn onderhandelin gen gaande over de uitgifte van 'n In dische leening. Het denkbeeld is daarbij geopperd van een gedwongen 6 leening, omdat men vreest een belangrijk bedrag niet vrijwillig te kunnen onderbrengeu, tenzij onder zeer ongunstige voorwaarden. De moeilijkheid eener gedwongen leening schuilt onder andere in den dwang, dien men ook den velen ver mogenden niet-Nederlanders iuNed.-Indië zou moeten opleggen. DE KAMERZITTING EN Dr. KUYPER's BEGRAFENIS. De „Rott." schrijft De uitkomst heeft bewezen, hoezeer Jiet besluit der Tweede Kamer, om op Vrijdag, dan dag van Dr. Kuyper's be graven, door te vergaderen, oen ver- keerdo beslissing was. Te groote schuchterheid van partijdig optreden heeft dit kwaad gebrouwen. Verkeerd beleid was 't in de Hande lingen na te speuren of hier een ante cedent was, dat schorsing veroorloofde. Uier betrof het een heldenfiguur, die m zoo machtigen greep het parlemen ta.re en volksleven beheerschte, dat elke vergelijking faalde. Betreurenswaardig formalisme deed hier aan het natuurlijk rechts- en bil lijkheidsgevoel geweld aan. In zijn angstig streven om onpartijdig te zijn, werd men in hooge mate partij d'g- Summum ius, summa ïniuria. NOG EENSDE BEGRAFF Wij lezen in de „Rott." De begrafenis van Dr. Kuyper door hare indrukwekkende Uiterlijk was er zoo weinig, wa kon. Geen palmtakken of bloemen sierden de baar, geen omfloersde vaandelen be geleidden den stoet, geen treurmuziek werkte mystisch op het gemoed. Al wat naar uiterlijke praal zweemde was gebannen, in soberen eenvoud werd het ljjk naar den doodenakker gebracht. En toch in wesrwil van die soberheid begraven met meer dan koninklijke pracht. Van heinde en ver, van allen kant waren ze gekomen de mannen en vrou wen, die behoefte gevoelden om den ge liefden doode bij zijn uitvaart te verge zellen. En gaf dan de liefde, die sprak uit hun houding, die zich weerspiegelde in hun tranen, die aan hun psalmgezang zoo wondere wijding gaf, die hun gebed zoo naamloos teer stemde, niet heerlijker schittering dan koninklijke pracht Een kwajongen van acht jaar te Zaan dam, stak een varken zoodanig meteen stuk jjzer in den rug, dat het dier aan de gevolgen stierf. f— Aan het station Papenburg, bij Bellingwolde, is de spoorwachter A. T. door een trein overreden en gedood. Bij een bedrijfsongeval in de Do- maniale mijn te Kerkerade is de mijn werker A. om li8t leven gekomen. De troin van Rome naar Foggia is ontspoord. Er zijn acht dooden en veer tig gewonden. OP hd goederenstation te Saarbrü- eken is een 300 M. lange loods van de Fransche overheid, die grootendeels met levensmiddelen gevuld was, afgebrand. De schade wordt op ongeveer drie mil joen mark geschat. Oorzaak onbekend. Het 9-jarig jongetje A. G-, te Drachten, werd door de stoomtram overreden. Het ventje overgebracht naar het ziekenhuis te Leeuwarden, is aldaar aan de bekomen verwondingen overleden. G. J. W. en H. P., die dezen zo mer werden gearresteerd, verdacht van diefstal van f14.000 uit de brandkast van de zuivelfabriek te Aalten, hebben thans een bekentenis afgelegd. Een werkman aan de suikerfabriek te Halfweg is met een bietenwaschma chine in aanraking gekomen, met het droevig gevolg, dat hij ettelijke malen door de machine werd rondgeslingerd. De man is eenige oogenblikken later overleden. Te Nistelrode is geheel afgebrand de landbouwerswooning van M. Verwijst. Een dragend varken kwam in de vlam men om. Te Maurik is de boerderij van A. v. d. Z. afgebrand. De oorzaak is on bekend. Acuter de koets uaat der Vrfie boeien De begrafenis van Dr. A. Kuyper. Zoo heeft dan Vrijdag de begrafenis van Dr. Kuyper plaats gehad. Zeer gaarne hadden we die zelve bij gewoond, doch bijzondere omstandigheden beletten ons dit, zoodat we genoodzaakt zijn onze lezers er van mee te deelen, uit wat we er van lazen in de „Stan daard" en de „Rotterdammer". De verwachting, dat zeer velen naar onze Residentiestad zouden trekken, werd bewaarheid, ja zelfs meer dan dat. Uit alle deelen des lands kwamen d# mannen en vrouwen, die Kuyper eerden en liefhadden om zijn woordeu en daden, om zijn leven en streven voor Kerk en Staat, voor Wetenschap en Maatschappij, saam in Den Haag om de teraardebe stelling bij te wonen. Per expres trein uit het Noorden, met de gewone treinen uit het Oosten en Zuiden des lands, met auto's, trams en rijwielen, met koetswa gens en ook uit den omtrek te voet kwamen de geestverwanten van den ge liefden doode naar zijn sterf- en begraaf plaats. De treinen waren overvol, en de particuliere vervoermiddelen vulden de wegen. Reeds des morgens vroeg kwamen honderden van de stations. In dan huize Kanaalstraat 5, waar Dr. Kuyper bijna twintig jaren woonde, wa ren voor de begrafenis met de familie leden eenige van de naaste vrienden en vriendinnen van den overledene aanwezig. Ds. D. Ringualda, wijkpredikant, leidde op verzoek van de familie, ten sterfhuize een godsdienstoefening, waar aan ook het huispersoneel deelnam. Hierna kwam het oogenblik, dat het fijk van Dr. Kuyper zijn woning werd uitgedragen. De lijkkist met zilver beslag droeg een zilveren plaat, waarop gegra veerd „Dr. A. Kuyper, geb. 29 Oct. 1837, overl. 9 Nov. 1920". Op uitdrukkelijk verlangen van den doode, was noch krans noch palm op de kist neergelegd. Reeds uren te voren had een schare zich in de Kanaalstraat voor het huis van den overledene opgesteld. Toen het lijk precies te 1 ure werd uitge dragen, ontblootten allen het hoofd. Ud achter s.haari ;r. zacii toren van net Stude...- Universiteit die op het kerkhof de kist grafwaarts zouden dragen. Aan weers zijden van het rijtuig liepen de boden der Eerste Kamer. Als «lippendragers liepen naast da rouwkoets de huisknecht van Dr. Kuyper en vier boden van de Eerste Kamer. Dan rijdt een hofrijtuig voor. Onbewo gen en kaarsrecht zit de gepruikte koet sier op den rooden bok van het rijtuig, dat van boven met vier kroontjes is ver sierd. De roode treden worden uitgeklapt en baron G. C. van Asbeck, vertegen woordiger van II. M. de Koningin, stapt in. In het tweede rijtuig neemt, Mr. S. W. B. van Limburg Stirum, die de Ko ningin Moeder reprosenteort, plaats. Dan volgen nog tal van rouwkoetsen. In de eerste koetsfln zitten uitsluitend familieleden van Dr. Kuyper. Wij, aldus de „Rott.", zien daar Prof. Dr. H. H. Kuyper en zijn echtgenoote, alsmede beide dochters mej. H. S. S. en mej. Joh. 11. Kuyper. Dau volgen Dr. A. Kuyper en mevrouw»- Kuyper—Van Oordt, mej. C. M. G. Kuyper en de heer en mevrouw G. KuyperStorm van Leeuwen, mevr. RemmeimanElsevier en mej. Marianne Kuyper, de heer E. W. Kuyper, mej. D. Dufour Dissen, mej. J. H. Kuyper, de heer L. L. Schaey, de heer en mevr. AnemaKuyper en Dr. Dijk. Dan volgen de Ministers Mr. Th Heemskerk, Dr. J. Th. de Visser en de oud-Ministers Mr. J. A. Loeff en J. J Harte van Tecklenburg. Een rijtuig verder zitten de heer en mevr. H. Colijn en de heer en mevr. A. \V. F. Idenburg. Nog steeds rijden de rijtuigen in onaf gebroken reeksen voor. Wij zien Prof. Dr. R. H. Woltjer, Prof Dr. Bonman en Prof. Dr. Geesink, hoogleeraron der Vrije Universiteit. Voorts Mr. V. H. Rutgers, L. F. Duymaer van Twist, Mr. II. W. Hovy, R, C. Verweyck, redacteur, en Bakker, directeur van het A.R. dagblad „De Standaard", benevens de familie Rutgers. Het laatste rijtuig houdt stil. Twoe vrouwen, elkaar ondersteunend, komen den stoep af. Haar gestalte was gebukt, haar oogen rood geweend, het waren de beide oude getrouwe dienstboden van Dr. Kuyper, de dames Ter Haar en Hülscher, die hun meester de laatste eer aan de groeve wilden bewijzen. Een ontzaglijke menschenmenigte was op de been, om het voorbijtrekken van den droeven stoet gade te slaan. Van de Kanaalstraat tot Oud Eik en Duinen zag het zwart van do menschen, die allen den indrukwekkenden stoet hun eerbied toonden. Voor de Oranje kazerne presenteerde de wacht het geweer. Overal zag men de menschen eerbiedig het hoofd ont- blooten. De stoet werd op verschillende punten der stad gefotografeerd en ge filmd. De weg naar het graf ging van de Kanaalstraat langs de Mauritskade, Alex anderplein, Plein 1813, Sophialaan, Zee straat, Laan van Meerdarvoort tot het einde en van daar langs da laan naar de begraafplaats Oud Eik en Duinen voert. Bij aankomst van dan lijkstoet aan de begraafplaats stonden aan den ingang de vijf Senaatsleden van het Studenten corps aan de Vrije Universiteit aan de eene zijde en vijf reserve-dragers ander zijds. Tusschen iien door schreden familie en genoodigden. Toen de lijkkist op de baar was geplaatst, namen tien studen ten haar op en droegen het stoffelijk omhulsel van den geliefden doode naar de groeve De paden waren aan weerszijden bezat met dichte hagen van belangstellenden Duizenden en nogmaals duizenden had den reeds uren te voren zich daar opge steld, om het lijk van hem, die hen tientallen jaren was voorgegaan in den strijd voor 's Heeren Koninkrijk, nu graf waarts te zien dragen. En lange dichte rijen, uit alle rangen en standen des volks, kwamen uit tal van zijpaden om zich te begeven, voorzoover dat nog mo gelijk was, naar een daarvoor opzettelijk afgezonderd terrein, waar midden op een epen plek een tijdelijk graf in gereedheid was gebracht. Daar aan het einde was een speciaal en afgezet terrein, waar plaats was voor vijfduizend belangstel lenden orn min of meer van nabij de teraardebestelling te kunnen gadeslaan en te hooren de woorden die aan deze groeve gesproken zouden worden. Na deze plechtigheid zou het lijk in de eigen grafkelder worden bijgezet. Toen de lijkstoet te ruim half drie aan 't graf genaderd was, stonden daarom heen in een groot vierkant geschaard autoriteiten en vertegenwoordigers van colleges en organisaties, die aan den doode de laatste eer kwamen bewijzen We zagen er al de Ministers der Kroon, uitgenomen de Excellenties Ruys de Beerenbrouck en De Vries, die bij de Begrootingsdebatten in de Tweede Kamer tegenwoordig moesten zijnvoorts de oud-Ministers Bijleveld, Kolkman, Kraus Rambonnet, de Burgemeester der en Residentie, Mr. Patijn de Commissaris der Koningin in Zuid Holland, E. C. Baron Sweerts de Landas Wyborgh de Com missaris der Koningin in Gelderland Jhr. van Citters; de Eerste Kamerleden Mr. 't Hooft, Dr. Fransen, De Vos van Steen de Waal Malefijtde Tweede len Colijn, Heemskerk, De Monté Van der Molen, Smeenk, Van it van Zijp en de Wilde; de -Historische Kamerleden Au- Schokking en Snoeck Henke- manse Roomsch-Katholieke leden Bongaerts, Dekkers, Fieskens het libe rale lid De Kanterhet liberale oud- Kamerlid Roodhuyzen het lid van Gedep. Staten van Zuid-Holland De Wilde Sr.; de hoogleeraren der Vrije Universiteit; een deputatie van hoogleeraren aan de Theologische School te KampenProf. Honig en Prof. Ridderbos; de hoogleer aren Prof. Van Leeuwen, Noordtzij en Visscher van de Rijksuniversiteit te Utrecht; directeuren en curatoren, als mede tal van studenten van de Vrije Universiteit, wier colleges deze week waren stilgezet; afgevaardigden van Unie, Schoolraad en Vereen, van Chr. Onder wijzers, als Ds. de Geus, Mr. Terpitra en de heeren Jonkman en Oosterwijk vooits tal van oud-Kamerleden, Staten loden, predikanten, zoowel uit de Ned. Herv. Kerk als de Geref. Kerken (onder wie de hoogbejaarde Ds. de Gaay Fort man, die met Dr. Kuyper in de dagen der Doleantie door de Synodale Organi saties der Ned. Herv. Kerk te Amsterdam uit het ambt werd ontzet) de directrice van Eudokia, zuster van Hoytema en nog talloos veleu, die een of andere ver- eeniging of stichting vertegenwoordigden. De voorzitter van den Ned. Journalis tenkring, de heer D. Hans, was tot zijn bijzonder groot leedwezen, op het aller laatste oogenblik door een samenloop van omstandigheden verhinderd de plech tigheid bij te wonen. Nadat de studenten de lijkkist naast de grafopeuing hadden geplaatst, betra den achtereenvolgens enkele sprekers het opgestelde gestoelte. Minister Heemskerk was de eerste, die aan het graf, namens de Re geering, het woord voerde. Van zijn woorden citeeren we Opvolger van Groen van Prinsterer, Staatsman niet, Evangelielijder", was het geheim van zijn kracht in het steeds vooropgestelde Christelijk geloofsbegin sel, het ruimste gebied, het gansche leven beheerschend, onderwerping aan Gods ordeningen eischend in Kerk en Staat, iu de wetenschap, in do maat schappij en in het persoonlijk leven. Zoo was er in al zijn veelzijdigheid éénheid en stelselwas hij drager van een zelfde beginsel, uitgangspunt op ieder gebied, strevende om vastheid te brengen in de bewegelijke stof van het aardsche leven, geen kamp gevende in don strijd, toch verzoening zoekende van de verschillende volkslagen en maatschappelijke groepen was hij handhaver van het gezag en strijder voor volksinvloed en voor een opgewekt geestelijk volksleven. Zoo zal zijn nagedachtenis voortleven in de her inneriug van het volk, met welks hart hij meeleefde, en aan hetwelk hij door zijn arbeid een groote, een ernstige roe ping en taak achterlaat, nu hij, die zoo lang het dag was, nooit moede was om te arbeiden, heeft mogen ingaan in de eeuwige rust. Oud-Minister Col ij n betrad hierna het spreekgestoelte, om als Voor zitter van het Centraal Comité aan het graf van den leider der Antirovolutonaire Partij diens arbeid op het staatkundig terrein te herdenken. Daar is meer dan droefheid, daar is diepe ontroering in onze ziel nu wij staan bij het graf van den man die een halve eeuw lang zulk een allesbeheer- schende plaats onder ons anti revolutio naire volk heeft ingenomen. De gedachten vermenigvuldigen zich in ons en de eene verjaagt de ander en we omvatten zelve nog niet ten volle wat er geschied is. Er is voor ons zooveel meer heenge gaan dan wat anderen zien. Het Neder landsche volk ziet een grooten zoon ten grave dalen. Daar is ons een Staatsman ontvallen van ongemeene beteekenis en daar verdwijnt nog zooveel meer uitliet openbare leven van ons land waarover wij mét anderen kunnen treuren. Maar dat is het toch eigenlijk niet, wat onzen geest soms zoo onrustig doet zijn binnen in ons. Wij voelen dat er een stuk van ons eigen leven is weg genomen. Hij was vleesch van ons vleesch, bloed van ons bloed. Noch ik, noch iemand anders kan voor U zijn, wat Dr. Kuyper voor U geweest is. Maar dat is ten slotte ook niet noodig. Indien gij, indien wij allen tesaam slechts getrouw blijven aan het heilig beginsel, dan weten wij, dat de Heere Zijne erve niet verla ten zal 1 En hoe donker dan ook soms de toekomst moge schijnen, wij kennen toch allen dat machtige troostwoord uit dqn 91steu Psalm Wie in de schuilplaats des Alleihoogsten is gezeten, die zal vernachten in de schaduw des Almach- tigen 1 Prof. Woltjer sprak als Rector- magnificus van de Vrije Universiteit, Dr. K. Dijk, namens de Geref. Kerken van Nederland. Slotwoorden van deu laatste waren En nu wij gaan zonder hem ver der. Met diepe smart zetten wij onzen weg voort. Zijn arbeid moet door de jongeren voortgezet worden en er vaart een huivering over onze harten bij zooveel verantwoordelijkheid. Wij ge voelden ons in de hoede onzer voortrek kers zoo veilig, maar ng Doch de Heere leeft. Onze God blijft dezelfdo. Hij is de Getrouwe. Hij zal Dr. Kuyper's - ,n. Hen bevelen wij ons kerkelijk leven aan. Hij wake over onze Geref. Kerken. In Zijn kracht zetten wij den strijd voort, want en dat heeft onzen geliefden doode ons altijd geleerd het verbond van onzen God kan niet wankelen eu zijn goedertierenheid eindigt nimmer meer. Ziet, Jezus Christus is gisteren en heden dezelfde, en tot in eeuwigheid. Oud-Minister Idenburg was de laat ste spreker, die als huisvriend een innig en ernstig woord sprak, waaraan we het volgende ontleenen God heeft hem van ons weggenomen op zachte wijze. Ook van zijn sterfbed blijft ons een liefelijke heugenis. Lijden werd hem bespaard. Zielsbeuauwdheid heeft hij niet gekend. Van het eerste oogenblik dat de stem des Meesters hem riep was hij met -bewustheid bereid om te volgen. Hij had gearbeid zoolang het dag was. Toen yoor hem de nacht kwam liet lij] willig den arbeid los, wetende dat hij niet God kon missen, maar God wél hem. En dat Hij, die niet laat varen de werken Zijner handen, het voor Uem voleindigen zou. Zijn sterven was in overeenstemming met zijn leven. Uit het geloof, verwarmd door de liefde van Christus. En zoo is hij in zijn sterven, gelijk in zijn leven een toonbeeld van Gods sou- vereine genade en van Zijn wonderlijke macht. Gods Naam alleen zij groot, ook aan het eind van dit leven, dat Hij schonk, dat Hij deed rijke vruchten dragen, dat Ilij thans weer van ons nam. Uit Hem en door Hem en tot Hem zijn alle dingen, Hem zij de heerlijkheid in der eeuwigheid, Amen". Z Excellentie verzocht hierna aan te heffen Psalm 89 verzen 7 en 8. En ondertusschen door de duizenden met tranen in de oogen gezongen werd „Hoe zalig is het volk dat naar Uw klanken hoort" en „Gij toch, Gij zijt huu roem, de kracht van hunne kracht", werd lang zaam de lijkkist in het graf neergelaten en aan den schoot der aarde toebetrouwd. Prof. Dr. II. H. Kuyper betrad hierna nog het spreekgestoelte om als oudste zoon van den overledene namens de familie woorden van dank te spreken voor de betoonde belangstelling. Spreker had dikwijls van zijns vaders lippen gehoord, hoe dankbaar deze was voor de liefde zijner anti-revolutionairen hoe die liefde hem aandeed. Aan het anti revolutionaire volk wenschte spre ker, juist namens zijn vader, dank uit te spreken voor alles wat het voor hem is geweest. Dr. Kuyper is een groot man geweest, maar wij weten, dat hij zalig is geworden als een arm zondaar, die zijn geloof heeft gevonden in Jezus. Rust zacht, lieve vader! Tot de dag zal komen om ons allen te doenopstean in Jezus Christus, om ons op te wekken tot Zijn heerlijkheid Spontaan werd hierna door de schare gezongen Psalm 72 vers 11: „Zijn Naam moet eeuwig eer ontvangen". Hiermede was de droeve plechtigheid geëindigd. De familie verliet het graf, gevolgd door de aanwezigen. Te kwart vóór 4 gingen de duizenden langzaam de begraafplaats af waar alles dank zij de uitnemende ordemaatre gelen, getroffen door den Burgemeester van Loosduinen, Mr. Dr. Hovy, en uit gevoerd door zijn politie, geassisteerd door een groote politiemacht uit Den Haag Rijksveldwachters en bereden ma rechaussees zonder eenige wanordelijk heid verliep. Ongekende, eindelooze lange rrjen volks, duizenden en nogmaals duizenden, bega ven zich van de begraafplaatslaan naar den Loosduinschen weg, om van daar Zuidwaarts naar het Westland, maar grootendeels naar Den Haag te gaan en verder de terugreis naar eigen plaats té ondernemen. Velen kwamen, vóór zij de stad ver lieten, nog weer samen in de Nieuwe Zuiderkeik. TER NEUZEN, 16 November 1920. Hoogwater Laagwater vm. nm. vm. nm. arbeid niet verloren laten gaan. Hem Van Woensdag tot en met Vrijdag is de getijtafel voor Ter Neuzen als volgt 5.25 6.12 7.08 5.53 6.47 753 1156 0 04 0.51 0.38 - 1.33 Eerste Kwartier: Donderdag 18 Nov. 8.32 nam. - Gedurende de week van 31 October tot 7 dezer bedroeg het aantal gevallen van mond- en klauwzeer in onze pro vincie 17, voorkomende in 13 gemeenten. Voor het geheele land waren deze cijfers resp. 176 en 114. In de Maandagmiddag en -avond gehouden vergadering van den gemeente raad werd het salaris van burgemeester en secretaris gebracht op ^OC)—f5200, dat van den ontvanger op f 1900—t 2bou. Een amendemcut-Colsen om bij het ook gewijzigde salaris van het secretarie- personeel nog f200 te voegen, werd verworpen. Een amendement-IIamehnk om de po- litie-agenten f33—f38, en een van dhr. Colsen om hen f30-f36 per week te geven, werd verworpen. Over het amendement-Scheele f30—

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 2