5310 E.G. HU L, DE-KM Zocht U ver» geels e. J. VAN DEI NOTEER JOH. DE HEER e HET ADRES A - Kerk en School. Burgerlijke Stand. Zendt uwe advertentiën vroegtijdig in. A d v e r t e n t i n. St. Mcolaas-Artikeien. MAAG maagzuur, slechts ROTTERDAM PREDIKBEURTEN. Vrijdag 19 November a.s., 2 tot 4, Gebruikt MiJHHARDTS i MAA<3*TABLETTSM Gen.-AgentJ. C. DE VRIES, Winsum (Gr nandelscr-dieten. Kersstraat 3-5. TER NEUZEN. Telefoon 53. \voor ORGELS en PIANO'S Vraagt gratis en franco CATALOGUS L P 2. duren voor de drie dooden uit liet puin zijn gehaald. Ongeveer 100 arbeiders, bijgelicht door toortsen waren op het terrein vari de ramp aan het zoeken. Een detachement Rotterdamsche rivier politie vertrok onder leiding van den inspecteur Van Binsbergen naar het ter rein van de ramp om hulp te verleenen. De Rotterdamsche justitie stelde ter plaatse een voorloopig onderzoek in. Alle teekeningen, betrekking hebbend op den loodsbouw, zijn in beslag genomen. Het juiste aantal der gewonden kon nog niet worden opgegeven. Men ver moedt echter twintig. De burgemeester van Schiedam, de heer A. Gijsen, de wethouders dier ge meente, de commissaris van politie, de heer F. Ellenberger, en de directeur van het woningtoezicht, de heer M. M. Praag waren spoedig op het terrein van het ongeluk aanwezig. Do ingestorte loods bestond uit 7 hal len, die op één na alle gereed zijn de 7de hal is over een lengte van ongeveer 25 M. ingestort. Wat deze laatste bal betreft, men was sedert een paar weken ook daar gereed met het zoogenaamde bekisten en betonneeren. Omtrent de oorzaak van het ongeluk tast men in het duister. Men denkt aan onvoorzichtigheid. De firma laat een onderzoek instellen. De schade wordt begroot op f50.000 tot f75.000. (Rotterd.) Omtrent de ramp bij Vijf Sluizen wordt nog gemeld Gedurende den geheelen nacht is met allo kracht het opruimingswerk voort gezet, waarbij het zwaar verminkte lijk van den 23-jarigen Poolschon arbeider Bizanowsky te voorschijn kwam. Er zijn dus tot nu toe 4 lijken onder het puin vandaan gehaald, terwijl er zich nog twee onder moeten bevinden. Van de zwaar gewonden z(jn 8 in het zieken huis te Schiedam en 1 te Rotterdam opgenomen. Deze laatste, H. Vieveen genaamk, is met nog eenige andere ar beiders met het bootje van de rivier politie vervoerd. Zijn toestand is zeer ernstig. Een groot aantal lichtgewonden kon, na verbonden te zijn, zich huiswaarts begeven. Het waren meest Vlaardiugers en Schiedammers Een Schiedamsche arbeider, die ]zijn kameraden onder de vallende betonmassa zag verdwijnen, is van schrik krankzinnig geworden. Hij is voorloopig in het zie kenhuis te Sehiedam ondergebracht. In het Ziekenhuis te Schiedam liggen J. van der Mark, 34 jaar, die over pijn in zijn lenden klaagt en zijn voet ge kwetst heeftC. de Ligt, 24 jaar, wiens rechtervoet zwaar gekneusd isCorn, de Ronde, 25 jaar, die 's morgens nog bewusteloos was en wiens toestand hoogst ernstig geacht wordt. Deze drie personen zijn uit Vlaardingen afkomstig. Voorts liggen in het Ziekenhuis te Vlaardingen twee Duitsehers, Carl Schneider en Aug. Bauer, wier toestand ook hoogst beden kelijk is, daar zij inwendig zwaar ge kneusd schijnen te zijn. Naar het Ziekenhuis te Schiedam zijn vervoerdW. van Darel uit Kethel en J. Bergman, van Schiedam, terwijl per auto van den heer Witlich Hoek nog een gewonde, die voorloopig aan de Vijfsluizen ondergebracht was, naar het Ziekenhuis is vervoerd. Voorts werden o.a. J. Kal, 28 jaar, J. Starrenburg, 20 jaar en P. J. Jonk man, 21 jaar, alle drie uit Vlaardingen, vrij ernstig gewond, de laatste twee aan hun achterhoofd. Opneming in een zie kenhuis werd echter niet volstrekt noodig geacht. Vermist worden nog G. den B-iinker, 27 jaar uit Schiedam en J. van Drop, uit Vlaardingen, gehuwd en vader van 4 kinderen. De aanleidende oorzaak van de ramp wordt in een aard-beweging gezocht, lil dit verband dient wel de lage water stand in aanmerking te worden genomen. Te midden van een chaos van brokken cement en ijzerconstructies heeft men een noodrail gelegd, waarover zich een electrische kraan beweegt, welke zonder ophouden meehelpt aan het wegwerken der ruïne. (Rotterd.) Eigenaardige „eerlijkheid". In „Monopole" te Amersfoort gebruikte een vreemdeling iets, maar „had zijn beurs vergeten", 't Kwam evenwel te recht. Van „Monopole" stapt hij verder en treedt een auto-zaak binnen, doet een proefrit, bestelt precies zulk een auto enkrijgt f 50.ter leen. Nu weer naar „Monopole", waar fijn wordt gedi neerd. Het verschuldigde van den mor gen wordt meteen aangezuiverd. Daarna is onze persoon niet meer gezien. Een ramp op Java. Bij do ramp te Tjiandoer zijn, naar da laatste raming G2 dooden en 18 gewon den, allen inlanders. De cultuurlanden zijn niet noemens waardig beschadigd. Het herstel der wegen zal vijf maanden duren. Indische zeeroovers. Zeeroof, vroeger nogal eens voorko mende in de Indische en Chineesche wateren, behoort vrijwel tot het verleden. Evenwel is 30 Juni van dit jaar in het noordelijk deel van Ned.-India een geval van zeeroof voorgekomen bij de Sangi- en Talaudeilanden. De piraten roofden een lading goederen benevens iwee vrouwen. De torpedobooten wisten echter de zeeroovers, Mindanauers, op te sporen en de vrouwen te bevrijden. Zoo gaat aardsche heerlijkheid voorhij Een advertentie in de „Times" ver meldt, dat in een veilingslokaal in Lon den geveild zullen worden „prachtige bontwerken" het eigendom van „een gewezen Europeeschen souverein", waar ónder een jas van Perzisch Astrakan, een mooie strook van natuurlijke zwarte vossenhuiden, een echte muskuscape, een jas van grijs laken gevoerd en gezoomd met chinchilla, een hermelijnen cape en mof, een fluweelen jas gevoerd met sa- beldierpooten en gezoomd met echt Rus sisch sabelbont, enz. enz. liet sigaartje behouden. De Raad dor Friescho gemeente Idaar- deradeel heeft het voorstel der Financi- eele Commissie verworpen, om voortaan in de Raadsvergaderingen geen sigaartje meer aan te bieden. Een meteoor. Te Budel (N. Br.) is een meteoor waar genomen, die op betrekkelijk geringe hoogte uiteenspatte. Het avondduister werd geheel door het sterke licht van den vuurbol verdreven. Valsche munters- Te Kerkrade zijn wederom een tweetal Duitsehers aangehouden in wier bezit een groot aantal valsche zilverbons werd gevonden. Zij werden naar de strafge vangenis te Maastricht overgebracht. Een unicum. De Raad van Asteu (N.-Bmachtigde B. en W. f 100.000 overtollig kasgeld te beleggen a 31/» pCt. Branden. Bij een boer aan „den Hollevoet" tus* schen Woudenberg en Amerongen, onf ounstond een felle brand 't perceel bran de uit; door burenhulp wérden de overi ge perceelen behouden. Te Leiden is Zaterdagmorgen half 7 tengevolge van het afbranden van een kaars, welke men vergeten had uit te doen, de bovenverdieping van de kaar senfabriek van den heer A. J. Padberg in de Zonneveldstraat uitgebrand. Verzekering dekt de schade. Vermorzeld. Te Oude-Pekela is gisterenavond door de stoomtram een man overreden. Het zeer verminkte lijk is tot nu toe nog niet herkend. Lieve maagdelijns. Men meldt uit Amsterdam dat is aan gehouden een 17-jarig meisje, verdacht van een poging tot oplichting tot een bedrag van f 50.000, van een firma aan de Heerengracht aldaar. De goudsmid H. te Assen is Don derdagavond voor ongeveer f500 opge licht. Aan een 16 jarig meisje gaf hij mee vier gouden halskettingen en drie gouden armbanden. Toen de meegegeven voorwerpen niet werden terugbezorgd, deed de politie onderzoek. De oplichtster bleek te zijn de 16-jarige dochter van den heer W., te Witten, die de goederen aan haar moeder in bewaring gegeven had, zeg gende, dat ze gevonden waren. Gemaskerde bandieten- of een fantasierlijke maagd. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag hebben drie gemaskerde kerels ingebro ken bij een veehouder te Houtigehage en f 1200 ontvreemd. De justitie te Heerenveen heeft een onderzoek inge steld. De dienstbode verklaarde, door de kerels in bed te zijn overvallen en tot afgifte van sleutels gedwongen. De boer, die doof is, heeft niets gehoord. Boschbrand. In de bosschen op den Hellendoorn- ssheu berg bij N ij verdal is een felle brand uilgebroken. Het blusschings- werk wordt krachtig ter hand genomen. In 1911 tijdens den drogen zomer heeft op dezen heuvel ook een boschbrand gewoed. Toen werden 's Zondagsmiddags de kerkgangeis gerequireerd, om door middel van afgravingen en zaudophoo gingen het vuur te stuiten. Drinkwaternood. Enkele burgemeesters is Oost-Gronin gen waarschuwen tegen het gebruik van sloot- en grachtwater. Te Delfzijl wordt een emmer drink water betaald met 7Va cent. Dynamietgevaar. In een woonwagen bij Hoensbroek (L.) is op aanwijzing van de eigenaresse een doos met dynamietpatronen door de po litie in beslaggenomen. De doos behoor de aan een knecht die doet voorkomen alsof hij het dynamiet gevonden heeft. De patronen zijn waarschijnlijk uit de mijnen afkomstig. Een dieven-complot. Er gaat geen dag voorbij, of de politie te Amsterdam vindt partijen gestolen goed en doet arrestaties. lieden werd de 41-jarige vrouw van den heler uit de Czaar Peterstraat hij zit reeds in het Huis van Bewaring gearresteerd. Het aantal aangehoudenen is hiermede reeds tot acht gestegen. Door een auto verpletterd. Bij Beekbergen is eèn wielrijder, die naast een vrachtauto reed, onder de auto geraakt. Het achterwiel, van den wagen ging over zijn lichaam. Op een canapé werd de ongelukkige zekere Van Werven, uit Beekbergen, naar „Da Woeste Hoeve" getransporteerd. Bij aan komst aldaar was de man reeds over leden. Waarschuwing. De Commissaris van Politie te Tilburg geeft in overweging bij Injm inlichtingen in te winnen alvorens handel relaties aan te knoopen met L'. J Evers, wonen de Hoefakkerstraat No. 13 te Tilburg, die zich in den laatsten tjjd, thans on der den naam „de fiima L. J. Evers" herhaalde malen aan flesschentrekkerij schuldig maakte. Gorkumsche grijpgieren Ook te Gorinchem heeft een „groot- steodsche" berooving plaats gehad. Een koopman uit Arkel is zijn pertefeuille met inhoud aah bankpapier en een an der zijn gouden horloge met dito ketting door een beruchte vróuw ontfutseld. Verhinderde koop van paarlen. Sedert eenigen tijd liepen te Rotter dam hardnekkige gehuchten dat eenige buitenlanders voor een bedrag, dat in de millioenen guldens geschat werd, trachtten verschillende sieraden, hoofd zakelijk paarlen, aan dén man te brengen, welke sieraden heetteir'af komstig te zijn van het voormalige Russische hof. De recherche heeft gisteren deze zaak tot klaarheid gebracht. Haar was ter oore gekomen dat de bende een kooper, die, ware. de koop doorgegaan, een slachtoffer van een listige kunstgroep zou zijn geworden, gevonden had. De transactie zou worden afgesloten in een café in het Bezuidenhoutkwartier, waar eergisterenochtend inderdaad tegen 11 uur een auto arriveerde met vijf Nederlanders en een buitenlander. In het café wachtte reeds de kooper. Op één na waren de „kooplieden" ook reeds het café binnengetreden. Een hunner was in den auto gebleven. Deze, en kort daarop ook zijn metgezellen, schenen echter het zaakje in dat café niet te vertrouwen en achtten het noodig plot seling de plek van transactie te ver plaatsen naar een ander café in het zelfde stadsgedeelte. Dit was begrijpelijker wijze weinig naar den zin van den inspecteur dei- recherche, die een auto iu de nabijheid requireerde. Het bleek tosn dat de auto mot de bende stilhield voor een verder afgelegen kleiner koffiehuis. Ook schenen de lieeren de zaak niet richtig te achten en zij vórtrokken. Thans wist de recherche echter niet waarheen de achtervolgden zich zouden begeven. Dus maar weer ongenierkt achter den lichtgrijzen auto aangereden en de gore- quireerde politieauto, die echter helaas niet al te vlug liep en zeker niet langer opgewassen zou zijn tegen den vluggen auto der bende, die echer een oponthoud kreeg door gebrek aan benzine en moest in een zijstraat benzine innemen. Toen achtte de recherche toch maar het oogenblik gekomen om voor alle zekerheid de achtervolging niet verder voort te zetten en in te grijpen. De in- zittinden werden naar het bureau der centrale recherche aan het Alexander- veld gebracht. Daar werden de zakken der heeren geledigd en kwam de aap uit den mouw, of liever uit de zakken. Immers bleken de zg. juweelen te bestaan in 35 parel snoeren en eenige pakjes losse paarlen, doch het gerucht van de paarlen deed bij de politie al heel spoedig het ver moeden rijzen dat men hier allerminst, met echte juweelen te doen had. Ten einde zich zekerheid te verschaf fen heeft toen de politie de medewerking ingeroepen van een deskundige, den heer Citroen, die aanstonds bereid was mede werking te verleenen en al dadelijk con stateerde dat zich onder de 35 snoeren slechts één echt bevond. De andere wa ren allen nagemaakt en waardeloos. Het echte heeft klaarblijkelijk moeten dienen als lokaas voor een eventueelen kooper, dien men dan wel" „toevallig" het echte in kanden zou hebben gespeeld en die dan gemakkelijk het restje wel zou ver trouwd hebben. Ook de losse paarlen bleken allen geïmiteerd te zijn. De gearresteerden beweren dat zij geen bedriegelijko handelingen op het oog hadden en dat zij de snoeren slechts voor elk aannemelijk bod van de hand hadden willen doen. Dat de recherche een goeden vangst gedaan heeft blijkL wel hiernit dat juist heden van de Amsterdamsche politie een verzoek was ingekomen tot aan houding van een zekeren persoon en dat persoon behoorde tot de gear resteerden. Hij is nog gistermiddag op transport gesteld naar Amsterdam. Geref. Kerken. Tweetal: Te Meliskerke, A. J. de Boer, te Garrelsweor en J. Brinkman, te Westerlee. Beroepen: Te Hallum, J. v. d. Meuleu, te Schoonoord; te Vroomshoop, N. Duursema, te Nieuw Amsterdam te Bunschoten en Spakenburg, W. L. Milo, te Kollumte Oudega, B. Roorda, te Driesum te Oenkerk, H. P. M. G. de Walle, te Zaamslagt.e Overschie, C. J- v. d. Boom, te Paesens en Moddergat te Uithuizen, J. U. Feenstra, te Dirks' liornte Hollum (op Ameland), A. J- Bouma, cand. te Middelburg; teGlaner" brug, Joh. Kwak, te Culomborg te Ou derkerk a/d Usel, A. J. Bouma, cand- te Middelburg; te Treebeek (Limb), A- Terpstra, te Lochem. Bedankt: Voor Beilen, D. Steen huis, te Loppersum voor Woudsem, II. Harpers, te Roden; voor Andel (N.-B.), M. A. v Pernis. te Schoonrewoerd voor Kralingen, Dr. S. P. Dee, te Dwingeloo. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Eede, D. J. v, d. Graaf, tef Raamsdonk te Noordwijker hout (tooz.), H. W. Lovink, cand. te 's Gravenhage te Nucnen-Geldrop (N.B.), F. C. VVillekes, te Hendrik-ldo-Ambacht te Gaas en Ferwoude (Fr), B. Gemoer, te Lutjegastte Dordtecht, Dr. J. Seve- rijn, te Rcerdam. Bedankt. Voor Kortecue, J. L. Klomp, te Schore voor WarnsJ. G. Keij, te Varik voor Korkengen (\JT.), J. J. Timmer, to Montvoort. Aangenomen: Naar HoqgeveeiT-, R. Bartlema, te Beest. Geref. Gemeenten. Beroepen: Te Middelburg, H. Roe- lofsen, te Zeist. TER NEUZEN. 1 Nov. Frits Elders oud 43 j., jrn. en Pieternella Catharina Scheele Scïieele, oud 26 j., jd. 5 Nov. Cornells den Toom, oud 29 j., jm. en Janna Martina van Luik, oud 29 jjd. Willem Dieleman, oud 24 j., jm. en Albertina Franziscu Franken, oud 26 j-> jd- Huwelijks-voltrekkingen. 2 Nov. Lam- bertus Johannes Geelhoedt, oud 52 j., wedn. en Jacoba Hendrika Hoebé, oud 49 j., wed. Geboorten. 31 Oct. Adriana, d. vau Hendrik de Vriend en van Pieternella van Riet. 2 Nov. Agnes Frida Maria, d. van Alphonse Marie van Nieulande en van Maria Elisabeth van Ravels. 3 Nov. Leendert Jacobus, z. van Jan Adriaan de Lege en van Cornelia Dees. 4 Nov. Janna, d. van Jan Lourens en van Janna Dubbeldam. Rutger, z. van Beno Radema en van Jentien de Jonge. 5 Nov. Elisabeth, d. van Jacobus Hen drik Rijnberg en van Suzanna van der Bent. 6 Nov. Rosalia, d. van Hermanua van den Bos en van Rosalia Maria van Meelen. Margaretha Maria Hubeitina, d. van Charles Ludovicus Tieleman en van Anna Maria van den Akker. Overlijden. 31 Oct. Dirk Schuivlot, oud 28 j., echtgenoot van Levina de Witte. 2 Nov. Johannes van den Berge, oud 80 j., weduwn. van Adriana Scheele en van Neeltje Suzanna Geensen. Anna Verheijke, oud 78 j., wed. van Anthonij de Zeeuw, 4 Nov. Pieter de Bruijne, oud 70 jechtg. van Maria Klaassen. 6 Nov. Aberdina Januetje Paapc, oud 70 j., wed. van Abraham Tholens. Jo hanna Babijn, oud 72 j., echtg. van Boudewijn Frederiksen. ZONDAG 14 NOVEMBER 1920. Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen 9'/j nar Leeskerk, 2 uur, Ds. A. Thieleu. Axel 9 uur Ds. A. Thieleu en 2 uur Leeskerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. H. P. M. de Wal ie. Hoek 9 en 2 uur, Ds H. v. d. Wal. Schooudijke 9'/i uur, geen dienst en 2 uur, Ds. Goris, in de Herv. Kerk. Oostburg 9 en 2 uur, Leeskerk. Aardenburg 9 uur, Leeskerk. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/ien2uur, Ds. A. Timmerman Sluiskil 9 en 2 uur, Dhr. L. Dek. Axel 9 en 2 uur, Ds. Hugenholtz. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 uur, Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Leeskerk. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstr.) Ter Neuzen 9, 2 en 5'/i uur, Leeskerk. Lokaal Eben-Haëzer", (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen 5'/t uur. Evangelisatie. Inzenders van advertentiën verzoeken v\ ij dringend, deze een dag vóór de ver schijning der Courant, dus op Maandag of Donderdag in te zenden. Hoewel wij steeds zullen trachten ook advertentiën te jilaatseu die ons in den loop van den vóórmiddag der verschijn; dagen worden toegezonden, kunnen wij dat niet meer verzekeren. Men zende dus de advertentiën zoo vroeg in o g e 1 ij k i n. DE ADMINISTRATIE. Burgemeester en WTethouders der gemeonte ZAAMSLAG wachten vóór of op des voorm. 9J/S uur, prijsopgave in voor de leverantie van te leveren en uit te spreiden volgons aanwijzing Poonhaven 4000 K.G.-Retizenlioek 4000 K.G.Zaamslag (Veer) 10.000 K.G. Zaamslag (Dorp) 32.000 K.G. Zaamslag, 9 November 1920. JOH. DE FEIJTER, Burgemeester. J. STOLK Lzn., Secretaris. RUIME KEUZE Ieder beleefd tot een bezoek uitnoodigend. Aanbevelend, ALS BOVEN. n l iMg... spijsverbrmg.opris?', 9 b O eabrekaan eetlust. PRW5 t»ER KöKER 75iv ftPOmen ORQGlSTE naar een snelwerkend middel, ter genezing van steenpuisten, bloed vinnen, negenoogen, open beenen, zwerende borsten, fijt, wraflen, lik doorns, ring-, baard- en dauwworm, winterhanden en wintervoeten, en brandwonden, beproef dan eens een busje Oprechte Winsumer Zalf, en in enkele dagen is U genezen. Prijs per bus f0,75 en f 1,35. (Hoe grooter bus hoe voordeeliger in 't gebruik). Verkrijgb. bij Apotli. en Drogisten en Winkeliers. - '~&T Behandeling van alle Bankzaken HoofdmagazijnRotterdam, Oostzeedijk 321332. I Amsterdam, Korte Nieuwendijk 8. Filialen: j Den Haag, Paul Krugerlaan 2—8. Rotterdam, Noordmolenstraat 71. mi

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 3