VISSERS Reclameberichten. Uit de Provincie. Gemengd Nieuws. zijn arbeid gedragen, omdat hij lien, die hem volgden, niet allereerst bond aan zijn persoon, maar allereerst wist te be zielen, voor de beginselen waaruit hij leefde. Men heeft djt wel anders ge zegd, maar daarmede getoond niets te verstaan van de innerlijke kracht van het Calvinisme. Het is we] de grootste genade, die God ons door Dr. Kuyper deed toekomen, dat het goud van het Calvinisme, dat verdonkerd was, weder helder voor ons begon te glansen. Nadat hij persoonlijk voor ziel en leven de waarde van die parel had leeren kennen, verstond hij wat leefde in het innerlijkste ven dat deel van ons volk, dat niet groot was voor de wereld en dat niet aantrok door soepelheid, maar door zijn geeste lijke kracht eertijds onze natie had vrij gemaakt, en nu nog putte uit dezelfde bron, die de vaderen laafde. Met hen gevoelde hij zielsgemeenschap en zij verstonden hem. Hij wist hen te leiden hij deed hun den rijkdom hunner be ginselen zienhij deed hen verstaan hoe het Calvinisme leert allen saam diep te buigen voor God Almachtig, maar dan ook allen saam met heel hunne kracht te staan voor Zijn eer en voor Zjjne ordeningen op het gansche terrein des levens. Het licht dat Groen van Prin- sterer uit de Heilige Schrift op het sociale en politieke terrein had doen vallen, droeg "hij uit in breeds kringen van ons volk, verhelderde hij en deed hij schitteren voor aller oog. Ons volk leerde door hem weer verstaan wat Groen ons had gezegddat het Calvinisme is oorsprong en waarborg van onze consti tutioneels vrijheden. Wij danken God den Heere voor al die gaven, voor al dien arbeid, voor al den zegen dien Hij op dien arbeid wilde Tegen dubbel tarief. Rheumatiek Olie. Het eenigste middel tegen Rheu matiek, Spit, Ischias Spierverrek- kingen, welke beslist afdoende is. Probeer dit éénmaal gij Rheu- matieklijders en U kunt de heil zame working ondervinden. Prijs f 1.45. Bij alle Drogisten verkrijgbaar', of tegen inzending bedrag. B BISSER, Erfsch.veen (Dr.) e Middelburg bij UJS, Viasmarkt. schenken. Een arbeid, dien hij voor een groot deel verrichtte door ons blad. Wij spreken thans niet van zijne talenten als denker en schrijverals stylist en polemistals orgauisator en leiderals redenaar en Staatsman. Wij zullen zoo God hot wil, dit ook doen, maar niet thans. Nu denken wij aan datgene wat zijn geestelijke kracht waswat de wortel was van zijn leven; wat de zenuw wes van zijn arbeid aan zijn rotsvast geloof. Iets van het geloof der Godsmannen des Uuden Verbonds. Van een Mozes of een Elia. Een geloof dat niet slechts omvatte de zaligheid zijner ziel, maar ook de roeping van zijn leven. Hij wist door het geloof zich vair Godswege geroepen tot zijn werk. En daarom aarzelde hij niet en versaagde hij niet. Dat geloof was ook bij den grootsten tegenslag de bron van zijn moed, waardoor hij steeds weer wist op to beuren en te bezielen van zijn hoop, die niet beschaamde, omdat 'de liefde Gods in zijn hart was uitgestort. Een liefde die ook zoo mach tig uitging naar de kleinen onder ons volkde bij zijn optreden zoo weinig begrepenen, zoo veel gesmaden. De Nachtschool. Voor deze geestelijk gaven die in hem, den rijkbegiftigde, zoo harmonisch en schoon vereeuigd waren, danken wij den Heere. Daardoor was hij een drager van Gods licht onder ons. Dat licht is nu van ons genomen. Maar Hij die van Zichzelf getuigdeIk ben het Licht der wereld, blijft door Zijn Woord en Geest bij ons. Van Hem wil ook verder De Standaard getuigen. Voor Zijn zaak wil zij pleiten. Voor 'sHeereri ordinantiën wil zij strijden. Wij weten welk eene kracht ons ont viel, en dat er onder ons zijns gelijke niet is. Maar wij weten ook dat Gods kracht in zwakheid volbracht wordt. En in dit geloof, dat een Paulus deed roemenals ik zwak ben, dan ben ik machtig, nemen wij De Standaard over, van God begeerende een deel van die getrouwmakende genade, die aan Dr. Kuyper zoo rijkelijk was geschonken. In Gods kracht willen wij voortgaan in de lijnen door Groen van Prinsterer en Kuyper ons gewezen. Ook in dezen zwaar bewogen lijd, waarin het geloof van velen inzinkt en de liefde van velen verkoelt, willen wij doen glansen het licht van Gods openbaring over de ver houding des levens in staat en maat schappij. En onzer is de bede waarmede Dr. Kuyper zijn openingswoord op 1 April 1872 besloot: „vergunne Hij, in Wiens vingeren ook de dradpn van ons volksleven liggen, ons de heilige eere em den Ssandaard van Zijn Woord voor ons Christenvolk op te heffen. Zij van Hem ons beginen sta ook bij dezen arbeid onze Hulp in den Naam des Hee reu, die ook onze natie heeft geschapen." Aan dit woord, dat ik namens De Standaard-redactie schreef, moge ik een persoonlijk woord toevoegen. Speciaal voor hen, die zich aan Dr. Kuyper ziel- verwant gevoelen, die gedurende zijne ziekte zoo zeer met hem medeleefden en die daarvan ook soms op zoo teedere wijze deden blijken. Mij viel het voorrecht te beurt, hom gedurende de laatste maanden meermalen 's weeks, en gedurende de laatste weken schier dagelijks, te bezoekon. Ik heb dit geweldig stérke lichaam langzaam zien sloopen en zijne krachten geleidelijk zien verminderen. Ik heb hem gezien in oogen- blikken dat het lichaam leed, jen ook wel als zijn bewustzijn omfloerst scheen. Maar nimmer heb ik zijn geloof aange vochten gezien. Steeds vond ik hem ge rust in zijn God, ook als het lichaam onrustig was (slechts kort). Rustig lig gend, heeft hij weken aaneen, zich ten volle van zijn toestand bewust, zijne ontbinding verwacht, waarnaar hij zoo vurig verlangde. „Met Christus te zijn was hem verre het beste." Hij heeft.wel eens gevraagd waarom hij daarop zoo lang moest wachten, maar ook zelf daarop geantwoord dat God hem geduld wilde leeren. Wat dit lange rustige liggen voor hem beteekende, kunnen alleen zij begrijpen, die zijn rusteloozen drang tot werken kenden, welke hem tot het laatste toe bijbleef. Zijn geloof bleef steeds helder. Toen het spreken hem zwaar viel, wijl dan steeds vermoeiende hoestaanvallen 'volg den, kon hij zoo veelzeggend en vol blijde verwachting den blik hemelwaarts slaan, de rechterhand omhoog heffend. Zijn ziekbed was geloofsversterkend voor hen, die hem verpleegden. Meer dan eens heb ik hem gesproken van de trouwe liefde, die hem werd toegedragen in den grooten kring van zijne geestverwanten, „onze menschen", zoo als hij placht te zeggen, en heb ik hem namens de tienduizenden gedankt voor alles wat hij door Gods genade voor hen had mogen zijn. De trouw, die door deze vrienden hem bewezen werd, ook nadat hij het publieke terrein had moeten verlaten, heeft hem herhaaldelijk ook op zijn ziekbed verkwikt. De liefde van zijn hart bleef steeds tot hen uit gaan. Kort geleden, toen het naderend einde reeds zijn schaduw vooruit wierp, ver zocht hij mij hun te zeggen dal God zijn toevlucht en sterkte was en dat Hij krachtiglijk is bevonden een hulp in .be nauwdheden. Zoo is hij van ons gegaan, gelijk hij onder ons fgeleefd heeft, roemend in de kracht on genade zijns Gods. A. W. F. IDENBURG. OVER HET ZIEKBED VAN Dr. KUYPER. Zooals ik beloofde zoude ik, desge- wenscht, nog eenige mededeelingen doen aangaande het ziekbed van Dr. Kuyper. Ik wil daarmee niet wachten de levens kracht vliedt met snelheid wegmen heeft er zich op voor te bereiden, dat weldra de ure van het scheiden geslagen is en de paarlen Poort zich heeft ge opend dat het Vaderhuis ontsluit. Zooals gisteren reeds werd gemeld werd Zaterdagavond de toestand plotse ling zeer ernstig; de nacht van Vrijdag op Zaterdag was wel onrustig geweest en de Zaterdag zelf bleef het aldus, maar eerst 's avonds kwam de groote veran dering. Des Zondagsmorgens kwam da geneesheer en achtte het noodig, dat de kinderen en familieleden onmiddellijk werden gewaarschuwd. Aldus geschiedde en in den namiddag waren allen bijeen. De zieke was toen kalm en rustig; reeds sinds een paar dagen had hij 't vermogen om te spreken verlorenzijn trouwe verpleegsters wis ten echter zijn wenschen te raden. Des avonds te ongeveer 7 uur bemerkte men, dat hij iets begeerde, en toen men hem vroeg of hij iets begeerde, en toen men hem vroeg of hij wellicht zijn kin deren om zich wilde zien, knikte hij be vestigend. Zijn zonen en dochters betra den toen de ziekenkamer en daar nam hij met een kus afscheid van allen, 't Was een ontroerend oogenhlik. Even daarna wenschte hij den heer en mevrouw Idenburg te zien, en deze verlieten met een handdruk en een enkel woord de sponde. Toen werd schrijver deze», op het verlangen van den ster vende, bij hem toegelaten. Hoe zwaar valt afscheid nemen. Hoe zwaar viel 't mij, voor de laatste maal die hand te drukken. En wie zal zeggen hoe zwaar het zijn kinderen valt. Allen bleven in de ziekenkamer, 't Was een oogenblik vol diepe ontroering. De moegestreden dienstknecht, hijgende en wachtend naar het oogenblik, waarop de Meester hem roepen zou te komen. Boven zijn hoofdeinde hangt een schil derij, Christus aan het kruis, waarheen hij de zijnen in de laatste weken, ook zelfs als hij niet meer spreken kon, her haalde malen heeft gewezen. 't Was alsof de schaduw van 't kruis over het aangezicht van den stervende viel. Met betraande oogen zagen wij allen op hem niemand die eenige oogenblik- ken de ontroerende stilte verbrak de zieke hijgde zwaar en lag overigens rus tig met gesloten oogen te wachten. Zijn hoofd zonk een weinig op de borstzijn handen bewogen zich. Een zijner dochters boog zich over hem heen en vroeg: „Vader, zullen we bid den". Hij sloeg de oogen op en knikte bo- vestigend. Wat nu volgde kan ik moeilijk onder woorden brongen. Het ziekbed was omringd door allen, die er bij tegenwoordig konden zijn en we waren alle diep ontroerd, toen de heer Idenburg zoo kinderlijk eenvoudig bad of God zijn moegestreden kind een ruimen ingang in zijn Koninkrijk wilde geven en hem 't sterven licht maken. Nimmer zal ik dat uur van heilige ontroering vergeten. Met gebogen hoofd bleven we allen om de sponde staan voor een paar oogenblikken en verlieten toen diep onder den indruk van dit af scheid de ziekenkamer. Later op den avond kwam de dokter. Hij oordeoldc den toestand zeer critiek maar toch iets "beU-r dan 's morgens. De zieke was volkomen helder en bii bewustzijnde pols was iets beter maar we moesten er ons op voorberei den, dat het op zijn hoogst nog een paar dagen duren kon. Maandag was be achteruitgang weer merkbaarder. De trekken van het eens zoo forsche gelaat vielen eenigermate in het eens zoo sprekende oog stond dof en de oogopslag kostte hem blijk baar moeite. Maandagmiddag gaf hij de begeerte te kennen nog eens den heer Idenburg te zien, die dadelijk aan het verzoek gehoor gaf. Zooals reeds een vorige maal door mij werd medegedeeld, was de zieke, wat zijn zielstoestand betreft, rustig en kalm Hij wachtte, en wachtte geduldig. Voor ieder bewijs van hartelijkheid was hij uitermate dankbaar en zijn ziels oog bleef vol vertrouwen gericht op die toekomst van enkel heerlijkheid en vrede die God voor zijn kinderen heeft wegge legd. Ons belijdend volk leefde mee aan de ze sponde en ik mocht dan ook deze deze dingen niet voor mij houden. Ze behooren U allen toeen gij allen zult met groote dankbaarheid vernemen dat.... Hier eindig ikdaar komt een tele gram en als ik 't open breek God heeft onzen lieven Vader tot Zich genomen. Nog geen twee uur geleden zag ik den lijder rustig, kalm en nu tehuis God zij geloofd en gedankt voor zijn onuitsprekelijke genade. Zijn laatste levensdagen zijn, naar onze bede, be schenen door het licht van den eeuwigen dag; zijn heengaan was volkomen kalm en in vollen vrede. R. C. VERVVEYCK. Amsterdam, 8 November. (De Standaard.) Donderdag is op de spoorweglijn Gent—Ter Neuzen werkstaking uitge broken. Oorzaak is de loonquestie. Alle vervoer, ook op het Nederlandsch gedeelte, ligt stil. Op heeterdaad betrapt. Door de surveilleerende agenten Sol en Verpoorte werden in den afgeloopen nacht twee opvarenden van de sleepboot Lubeck, betrapt op diefstal van ruw ijzer, liggende op de loskade aan het spoorwegstation. De mannen werden gearresteerd en het ontvreemde ijzer in beslag genomen. (Tern. Crt.) Voor het vervolg zullen met de keuring van de candidaat-ambtenaren bij den post-, telegraaf- en telefoondienst uitsluitend de navolgende geneesheereu mogen worden belast voor de inspectie Middelburg de chefs van den militairen geneeskundigen dienst te Middelburg en Bergen op Zoom, de arts Th. A. van Pienbroek te Ter Neuzen en de Arts A. v. d. Hoeven te Zierikzee. (De Zeeuw). Driewegen. Maandagmorgen viel een spelend schoolkind zóó ongelukkig met het hoofd op de straatstee.nen, dat het geruimen tijd bewusteloos bleef liggen. Na door het hoofd der school voor- loopigz behandeld en in diens woning binnengedragen te zijn, werd het later naar de ouderlijke woning vervoerd en geneeskundige hulp ingeroepen. Ofschoon de toestand zich eerst ge vaarlijk liet aanzien, is de knaap thans vooruitgaande. TER NEUZEN, 12 November 1920. In de op a.s. Maandag des namid dags ten 2 ure te houden openbare vergadering vau den gemeenteraad alhier komen de volgende punten in behande ling 1. Ingekomen stukken. 2. Vastelling begrooting dienst 1921. Hierbij komen in behandeling a. de circulaire van Ged. Staten inzake de verhooging der salarissen van B. en S., benevens de adressen om salarisver- hooging van het gemeentepersoneel en van de Afd. Neuzen van den Bond van Ned. Ondervv. inzake de jaarwedden der handwerkonderwijzeressen. b. het schrijven van Ged. Staten inzake de jaarweddeverhooging van den Ambte naar van den Burgerl. Stand belast met het voltrekken van huwelijken. c. het adres van de Volksbibliotheek om subsidie d. idem van de Vereeniging tot zieken verzorging om subsidie; e. idem van het Ziekenhuis te Sluiskil om subsidie f. idem van de Avondteekenschool om subsidie g idem vau het Bestuur der Visscho- rijschool te Breskens. 3. Behandeling duurtebijslag voor de Gemeente-ambtenaren. 4. Voorstel tot onteigening van Do meingrond in het belang der Volkshuis vesting. Met ingang van a.s Zateravond 10 uur wordt in de Apotheken alhier de avond-, nachten Zondagssluiting inge voerd. Om de beurt wordt gesloten van af Zaterdagavond 10 uur tot Maandagmor gen 8 uur en de daarop volgende avon den van af 8 uur tot den daarop vol genden morgen 8 uur. 's Zaterdags zijn beide apotheken tot 10 uur 's avonds open. Met een kaart wordt aan de gesloten apotheek het adres aangegeven van de geopende. Zondag is geopend de apotheek van A, J. Klaassen, Noordstraat 54. Axel. Ter voldoening aan het verzoek van het Moderamen van het Centr. Com. kwam Donderdagavond de Antir. Kies- vereen. „Nederland en Oranje" in de beneden consistorie van de Geref. Kerk alhier in vergadering bijeen. Door velen was aan het verzoek van het Bestuur gevolg gegeven, zoodat de consistoriekamer flink bezet was. Nadat door de vergadering was gezon gen het 8e vers van Ps. 103, werd door den voorzitter, dhr. F. Dieleman, voor gelezen Openbaring 22, waarna deze voorging in gebed. De voorzitter sprak daarna een kort openingswoord, waarin hij wees op de zeer groote kracht, die onze partij is komen te ontvallen. Hij heeft dan ook gemeend goed te doen, door gevolg te geven aan de uitnoodiging van het Centr. Com. Daarna gaf hij het woord aan den secretaris der vereeniging Ds. P. de Put ter, die bereid was gevonden om een kort overzicht te g ven over onzen groo ten leider Dr. A. Kuyper. Deze begon met te zeggen dat hij slechts aarzelend aan bet verzoek gevolg had gegeven, omdat hij er van overtuigd is, dat wat hij omtrent wijlen onzen voorganger, den hoofdman zal zeggen, zeer onvolledig zal zijn. Hij wees er op, dat ook hier geldt het gezegde: „Alles heeft zjjn bestemden lijd" en „Er is een tijd om geboren te wor den en een tijd om te sterven". Niemand zal hieraan ontkomen, ook hij, onze groote leider ontkwam hieraan niet. God riep hem op en ofschoon ons dit droef stemt en wij hem noode kunnen missen, Gods tijd was er en daarom riep Hij zijn knecht op. Hij riep hem op, opdat hij zich thans geheel kan wijden aan de verheerlijking van Hem, wien hij ook hier steeds heeft beleden. Achtereenvolgens stond hij stil bij Dr. Kuypers leven, werken en beginselen. Hij besloot de uiteenzetting dezer drie punten, door er ons op te wijzen, dat wij niets anders kunnen, dan God zeer dankbaar zijn voor alles, wat Hij ons in Dr. Kuyper heeft geschonken. Thans is voor hem zaliger ure bereid. Na het zingen van Ps. 68 2 werd deze indrukwekkende vergadering op ver zoek van den voorzitter door Ds. de Putter met dankzegging gesloten. Axel. In de gehouden eindvergadering van het centraal bestuur van den eersten Zeeuwsch-Vlaamschen Fok paardendag, werd, blijkens de Ax. Crt., gewezen op het groote succes, dat de fokdag had behaald, terwijl ook de financieele uit komsten niet tegenvie[en. Er was bij een uitgaaf van f 6911,26 nog een batig saldo van f 357,75. Er waren 563 aan deelen geplaatst, terwijl aan entree nog circa f 1000 was ontvangen. De grootste uitgaaf betrof natunrlijk de film, die ruim f 1000 kostte, maar aangezien deze vermoedelijk worden verkocht met batig saldo aan iederen aandeelhouder nog eenige restitutie per aandeel kunnen worden verstrekt, waarop toch zeker niet was gerekend. Tot de overwegingen, die ertoe hebben geleid om deze film te verkoopen, behoorden ook dezele. deed zich als kooper op Het Nederlandsch Trekpaardenstamboek, Belgisch type. eene vereeniging, die de sympathie wegdraagt van alle paardenfokkers en 2e kan de vereeniging, als zij met de film in het buitenland reclame gaat maken, als groot nationaal lichaam daar mede veel meer succes bereiken dan wanneer dit mocht uitgaan van paarden fokkers in Zeeuwscli-Vlaand eren en 3e zijn de financieele voorwaarden alleszins te billijken. Naar we vernemen was gedurende de vergadering de indruk verkregen, als zouden pogingen worden aangewend om op den ingeslagen weg voort te gaan en het volgend jaar getracht worden te IJzendijke een tweede Zeeuwscli Vlaam- sche fokdag te houden. Evenals het vorig jaar moeten de 3 vereenigingen van paardenfokkers zich hieromtrent eehter eerst uitspreken en afgevaardigden zen den naar een gecombineerde vergadering die een afgerond plan kan samenstellen. Tern. Crt. Hulst. De schoolbanken voor de R.K. Handelsdagschool zijn reeds aangekomen In de eergisterenavond gehouden algemeene vergadering alhier, werd het jaarverslag uitgebracht van den Vrou wenbond waaruit bleek dat er tot stand was gekomen le een Vrouwenkoor met 34 leden, 2e door haar l»te uitvoering ten bate van de uitbreiding van Volks bibliotheek, kon f200 worden afgestaan aan de Bibliotheek, 3e het volgen van een zangcurcus door 20 meisjes, 4e het bijwonen van een pclitieken cursus. Ook werden de propagandisten niet vergeten, zij toch werken als ijverige bijen voor alles wat de Vrouwenbond, Kiesvereeni- ging en de Volksbibliotheek aangaat! Het voorloopig bestuur werd bij accla matie definitief gekozen. Als 2de secre taresse werd gekozen, inplaats van mej. A. Wilkiug, mej. Louise Maertens. De hoogeerw. heev F. A. Luykx, gees telijk adviseur, gaf een levendige schets van Jeanne d'Arc, die hij de leden als een voorbeeld ter navolging voorstelde. (Zei.) St. Jansteen. Tengevolge van het niet voldoen aan het gebiedend voorschrift der Arbeidswet, waarbij de arbeid in fabrieken aan jeugdige personen en vrou wen na één uur des Zaterdags geheel verboden is, zijn Zaterdag hier verschil lende processen-verbaal opgemaakt we gens het na één uur werkzaam zijn in vlasfabrieken. (Zei.) Ontzettende ramp bij Schiedam. Zes dooden en acht gewonden. Gisterenmiddag te 3 uur vond bij Schiedam achter het Sterrenbosch op de uitgestrekte terreinen van Wilton's scheepswerf langs de Maas, nabij de Vijf Sluizen, een ontzettende catastrophe plaats. Op dien middag des ongeluks stortte plotseling een in aanbouw zijnde loods van ongeveer 200 M. lengte, 100 M. breedte en 12 M. hoogte in. Op het ge- heele werk waren ongeveer 200 man aan den arbeidvelen werden onder het puin bedolven. Toen bet stof optrok, zag men, dat slechts vier dikke beton nen zuilen waren blijven staan. De rest vias een chaos van stof en ijzerwerk, alsof een ontploffing had plaats gehad. Onmiddellijk werd met het hulpverleenen een aanvang gemaakt. Een gedeelte van liet in koepelvorm gebouwde betonnen dak was over een lengte van nagenoeg 60 M. geheel inge stort en sleepte in zijn val een groot gedeelde van het in aanbouw zijnde ge deelte mee. Het ingestorte gedeelte was zoo goed als gereed. Er wordt vermoed, dat baddings en ander houtwerk te vroeg zijn weggenomen. Een timmerman, die op het ingestorte koepeldak zat, voelde het geheel als een kaartenhuis onder zich wegschuiven en ineenzakken. Hij liet zich meeglijden en kwam met den schrik vrij. Van onder de geweldige ruïne van beton en ijzer werden na lang graven drie lijken gehaald. Het bleken te zipi J. Kalkman, 42 jaar te Vlaardingen W. v. d. Beek, 31 jaar, Vlaardingen en W. Grootvold, 21 jaar te Schiedam. Er liggen thans nog drie lijken onder de puinen, n.l.G. den Brinken, 27 jaar, te Schiedam J. van Dorp te Schie dam en de 23-jarige Pool Bizanowski, allen betonwerkers. Er wordt nu nog met kranen gewerkt om de puinen te lichten. Uit de chaos werden verder te voor schijn gehaald 8 gewonden onder wie zeer ernstige. De meesten hebben been breuken en hoofdwonden. Eén was er met een gebroken ruggegraat en een Dnitscher, mede gewond, was bovendien zoo opgewonden, dat men aan zijn toe stand twijfelt. Deze acht gewonden on der wie drie Duitschers, zijn naar liet Ziekenhuis te Vlaardingen gebracht. Vijf hunner zijn daar woonachtig, Voorts zijn drie gewonde Schiedammers in het Ziekenhuis aldaar opgenomen. Een aan tal minder ernstige gekwetsten bobben zich te voet naar hun woningen kunnen begeven. De namen der zwaar gewonden zijn, voor zoover men kan nagaan: J. v. d. Mark, C^de Licht, J. Starrenburg, J. Kal, P. J. Jonkman, C. de Ronde, K. v. d. Marei en J. B. Bergmaun, allen betonwerkers te Vlaardingen. Zes dokters uit Schiedam, Vlaardingen en Rotterdam verleenden op het terrein de eerste hulp. Voor het verleenen van hulp waren ook een hoofdverpleegster, en drie verpleegsters uit het Gemeente ziekenhuis te Schiedam uitgetrokken. Bij het vervoer heeft uitnemende dien sten bewezen de auto van den heer A. C. van de Lelie te Den Haag, die zijn auto terstond beschikbaar stelde voor dit doel. Het zal vermoedelijk wel eenige dagen I

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 2