VISSERS Reclamebericliten. Uit de Provincie. Gemeenteraad van Ter Neuzen. Gemengd Nieuws. varplicht warau het grootste gedeelte, zoo niet alles in den steek te laten Een warm middagmaal behoorde dan ook ge woonlijk tot de zeldzaamheden. Om een greep te doen uit de verschil lende couranten artikelen, is uit het „Va derland" het volgende te citeeren, van de officieels geboorte- en sterftecijfers over Juni 1920. Week van 612 Juni geboren 512, gestorven 574 1319 Juni 496 58720-26 Jnni 494—531. De bevolking gaat ten gronde. Er ster ven meer kinderen dan geboren worden. De tuberculose woedt, Rachitis tiert welig. In Weenen is alles te krijgen. Ja, in den kettinghandel. De ketting handelaars zijn de vampyrs van het on gelukkige Weenen. Brood per week per hoofd 1 K.G. kost 6 kr., in den smokkelhandel 30 Kr., kaas 120—150 Kr. per K.G.melk op kaarten alleen voor kleine kinderen 10 Kr., in den sluikhandel 20 Kr. de L., een paar schoenen 12001700 Kr., een heeren- costuum 7 tot 8000 Kr. een paar kousen 300—500 Kr. Die cijfers zeggen niet veel als er niet het inkomen tegenover staat. Een overste krijgt 1400 Kr., een luite nant 1000 Kr., een onderwijzer 1200 Kr,, een hoofd-referendaris 1700 Kr. per maand. Doktoren, professors, leeraren lijden gewoon gebrek. Gepensioneerden behalen dikwijls nog geen 400 tot 500 Kr. (gepens. overste 600 Kr.), weduwen krijgen nog minder, 120 Kr, per maand. Gemakkelijk is te begrijpen, dat met die geringe inkomsten en de buitenge woon liooge prijzen, van 't koopen van melk, boter, kaas, vleesch of eieren geen sprake is en dat de bevolking zich in het algemeen moet tevreden stellen met droog breod en wat goedkoop# groenten. Maar ook daarvoor is zelfs het inkomen niet groot genoeg eu op alle mogelijke manieren wordt naar middelen uitgezien Tegen dubbel tarief. Rheumatiek Olie. Het eenigste middel tegen Rheu matiek, Spit, Ischias Spicrverrek- kingen, welke beslist afdoende is. Probeer dit éénmaal gij Rheu- matieklijders en U kunt de heil zame werking ondervinden. Prijs f 1.45. Bij alle Drogisten verkrijgbaar, of tegen inzending bedrag. P. VISSER, Fabr. Ennner Erfsch.veen (Dr.) Verkrijgbaar te Middelburg bij PAÜL v. SLUJS, Vlasmarkt. er iets bij te verdienen. Gepens. officie ren doen dienst als kellner, onderwijzer essen werken op distributiebureaux tegen een bezoldiging van 10 Kr. per 3 uur, Een hoofdambtenaar van een der minis teries speelt des avonds in het orkest van een der groote café's, enz. Het ge wone middel om aan geld voor eten te komen is alles verkoopen wat men be zit. Alles herinnerend aan vroegere dagen van welstand. Een moeder verklaarde met weemoed, dat voor den winter de laatste voorwerpen, meest erfstukken, ook wel verkocht zouden zijn, en toch had men voor de opbrengst niet genoeg voedsel kunnen koopen. Een der doch ters, een meisje van 24 jaar had slechts een gewicht van 39 Kilo. (Is nu in Holland). Eea der Hellandsche heeren, die in Weenen een belangrijke plaats inneemt, inzake de hulpverleening, verklaarde „De bevolking van Weenen is thans be zig haar meubelen op te eten. In den afgeloopen winter had ze iets te verkoo pen, vóór den komenden winter zal al les verdwenen zijn en ik voorzie, dat deze daardoor de ergste van alle zal worden. Dat weet men te Weenen ook en ook weet men dat, als het buitenland niet helpt, zooals in 't afgeloopen jaar, men er eenvoudig niet komt. Vandaar dan ook de vraag die ons steeds weer werd gedaan, op de trams, in gezelschap pen als men hoorde, dat wij Hollanders waren, die voor de kinderactie naar Weenen waren gekomen: „Wat dunkt U, zou Holland ons in den komenden winter blijven helpen, zal men bij u weer kinderen huisvesten Of men in Weenen reden heeft die vraag te stellen Het buitenland heeft veel, ontzettend veel geholpen, maar he laas, de hulpvorleening is in de laatste maanden verflauwd, zoodat. al niet spoe dig nieuwe bedragen toestroomen, de geheele Hollandsche actie om te helpen, gestaakt zal moeten worden. Het A.N.C.O. (het Algemeen Neder- landsche Comité voor Oostenrijk) dat met het Niederlandisehe Comité samen werkt, beschikt nog slechts over juist genoeg gelden om de kosten van de te rugtransporten te kunnen betalen om nieuwe treinen te laten loopen zijn geen gelden meer beschikbaar. Behalve de vele buitenlandsche comi- té's bestaan er ta Weenen drie Holland sche comité's. nl. het Niederlandisehe Hilfscomitee für Wien, dat zetelt inliet Angartenpalais, het Joodsche, en het Roomsch Katholieke Comité. Hebben de laatste twee een beperkt arbeidsveld, het werk van het Hilfskomitee is reusachtig nitgebreid en omvat in twee punten samengevat 1. Uitzending van Weensche kinne ren, onverschillig van welken godsdienst. 2. Verdeeling van de uit Nederland gezonden levensmiddelen en kleeding. De kinderzendingen begonnen in het laatst van December. In 19 transporten, waar van het laatste 16 Juli hier aankwam, werden ruim 10.000 kinderen naar ons land vervoerd, van wie het grootste deel naar huis is teruggekeerd. Reeds dik wijls is de opmerking gemaakt, dat niet alle kinderen, die in Holland kwamen, er zoo ondoorvoed uitzagen. Een brief schrijver in het „Vaderland" heeft een medische keuring voor een Hollandsch transport bijgewoond. De medicus wijst een kind terug, omdat het niet zoo on doorvoed was, dat een verblijf in Hol land dringend noodzakelijk was. De moeder, bij dit oordeel tegenwoordig, betuigde onder tranen, dat als haar kind niet mede ging, 't zeer zeker ten doode gedoemd was, dat ze geen geld voor eten had, dat haar meubelen reeds ge deeltelijk verkocht waren, dat ze was aan „'t bittere einde". Een ingesteld onderzoek bevestigde bovenstaande en het kind ging naar Holland. In vele provincies blijven de comité's diligent. Dat ook Zeeland weer gehoor moge geven aan de roepstem van het Neder- landsche comité te W7eenen, Reeds ver- scheidenen hebben beloofd hun pleegkind terug te nemen. Iemand zelfs voor een geheel jaar; dat zijn schitterende toe zeggingen. Maar dringend verzoekt het Comité te Weenen toch vooral niet de zelfde kinderen uit te noodigennog 42.000 wachten hun beurt af, en zij, die hier reeds geruimen tijd goed gevoed en verzorgd zijn, kunnen daarginds wel een stootje velen. Wil men .in de familie blijven, zoo vraagt men broertjes of zus jes, liefst voor de wiutermaanden De cember, Januari en Februari. Naast hetgeen men voor de behoefti- gen en zieken in eigen stad of dorp geeft want die mogen er natuurlijk niet onder lijden, kan degeen, wien het hiet schikt een kind tot zich te nemen, misschien wel een bijdrage afstaan, als tegemoet koming in de transportkosten, die per kind heen en terug f30 bedragen. De leden van liet sub-comité voor Zeeland van het A. N. C. O. te Middel burg, benevens de districtscommissaris sen nemen gaarne giften en aanvragen voor huisvesting zoo spoedig mogenlijk adressen voor het plaatsen van kinderen, welke eerste in do Zeeuvvsche bladen zullen verantwoord worden. Wij herinneren er aan, dat het comi té bestaat uit de dames mevr. Alberts Salberg, penningmeesteresmevr. Kil ler—Kist; mevr. HioolenMac Lcod, mevr. Schlüter De Nijsmevr. Weijl— Snuijf, mevr. Stuiterheim—Thieme. secr., allen te Middelburg en de heeren F. A. Hiller, Middelburg, voorzitter: D. L. H. van Raalte, Vlissingends. J. H. de Roode, Zierikzee G. Amsing JrTholen J. Bcrkers, burgemeester van Sluisds. J. N. Pattist, Aardenburgds. Joh. Raams, Breskens Ph, J. Callenfels, Ter Neuzen J. de Kraker, Zaamslag eu A. Th. A. Wagtho, Kloetinge. Dk. A. KUYPER. De toestand is nog steeds langzaam achteruitgaande. De patiënt gebruikt heel weinig en sluimert veel. UITVOERVERBODEN. Heden wordt de uitvoer van geslachte schapen en lammeren voor November toegestaan. Dispensatie is verleend van het uit voerverbod van stroo in pakken. ONZE AARDAPPELVOORZIENING. De Minister van Landbouw deelt mede, dat er voldoende aardappelen van goede soorten voor binnenlandsch verbruik be schikbaar zijn. De nu gevoerde uitvoer- politiek zal daarin geen wijziging brengen Mocht onverhoopt de voorraad goede soorten onvoldoende blijken, dan wordt de uitvoer van minder goede soorten stopgezet. DE VERLAGING VAN REGEER1NGS- BLOEM. In de bladen wordt medegedeeld, dat de verlaging van den bloemprijs van Regeeringswege geen invloed zal hebben op den broodprijs, daar deze thans door. de vrije bloem wordt bepaald. Daarentegen wordt met den mecsten nadruk j verzekerd, dat de Regeerings- bloem, 'welke een geringe hoeveelheid aardappelmeel en rogge bevat, en f3 per 100 K.G. goedkooper is dan vrije bloem, een wittebrood van uitstekende hoedanigheid kan opleveren. De beweerde minderwaardigheid der Regeeringsbloem moet voor een goed deel gerekend worden te behooren tot een propagandamiddel van degenen die er belang bij hebben, de vrije bloem te plaatsen, of die naar redenen zoeken om den broodprijs niet te verlagen. V. d. VOORT VAN ZIJP NAARv HONGARIJE. De heer Van der Voort van Zijp, lid van de Tweede Kamer, is als voorzitter van het Am.-Ned. comité voor noodlij dende Protcstantsche kinderen in Hon garije, naar Boedapest vertrokken met de opdracht om ter plaatste maalregolen te treffen voor het oprichten van ver warmde lokalen, waar de kinderen kun nen verblijven en eenige keeren daags worden gevoed. DE HOOFDREDACTEUR VAN DE „NED." Een der redenen, waarom de heer Van As zijn hoofdredacteurschap van de „Ned." neerlegt, moet zijn een aanstaande benoeming tot een staatsbetrekking bij het onderwijs. DE BROODPRIJS. Het hoofdbestuur der Ned, Vereeni- ging van Werkgevers in het Bakkers bedrijf is van meening, dat de door den minister van Landbouw vastgestelde verlaging van den prijs van Regeerings bloem met f 1.50 per 100 K.G. geenerlei invloed op den broodprijs kan en zal hebben omdat de Regeeringsbloem, ver mengd als deze is met rogge en aard appelmeel, bijna niet meer door de bak kerij van de Regeering wordt afgenomen. De bakkers verwerken thans zuivere vrije tarwebloem, waarin geen rogge en aardappelmeel voorkomt. De prijs van deze vrije bloem heeft geen verandering ondergaan en is beduidend hooger dan die van do Regoeringsbloem. DE ANTITHESE IN DEN CHR. SOCIALISTEN BOND. In „Opwaarts", het Christen-Socialis tisch Weekblad neemt mevr. A. Tjaden- v. d. Vlies (Enka) afscheid als redactrice. Het bestuur van den Bond van Christen- Socialisten had haar met 3 tegen 2 stemmen geschorst, door een organisa torische fout van Enka op te blazen. De oorzaak van het conflict, zegt ze, ligt echter dieper. Ze ligt niet in de tegen stelling reformistisch-revolutionair, maar „onze religeuse heterogeniteit moest onze organisatorische ondergang worden. Een Bond, waarin monisme en pantheïsme (paganistische factoren dustelkens den rechtzinnigen christen-socialist tot strijd prikkelden, is met lamheid geslagen. Het optreden van Kruyt als Kamerlid, laatst in zake de beëudigiug van den schoolstrijd, sloeg de eenige deur dicht, die voor het leven en de werfkracht van den Bond v. C S. wijd open moest blij ven de toegang tot de christen arbei ders. De scheiding moest komen. Het spijt ons, dat ze op zulk een kleine ma nier geforceerd is". Met een smoesje, zooals Kruyt dat al leen kan, maakt hij zich van Enka af. TER NEUZEN, 5 November 1920. Van Zaterdag tot en met Dinsdag is de getijtafel voor Ter Neuzen als volgt Hoogw. vm. 10.23 11.280.42 nm. 11.07 11.58 0 19 0.58 Laagw. vm. 4.26 5 30 6.20 7.04 nm. 5.07— 6.04— 6.55 7.37 Nieuwe MaanWoensdag 10 Nov. 4.25 nam. Vereenigen van vrijzinnigen. Maandag werd alhier eene vergadering gehouden van vooraanstaande vrijzinni gen uit dit deel van Zeeuwsch-Vlaande- ren, ter bespreking van de dezer dagen naar voren getreden voorstellen betref fende een aaneensluiting van de verschil lende vrijzinnige groepen. Bij de besprekingen werd er op ge wezen, dat de vrijzinnigen in Zeeuwsch- Vlaanderen steeds hebben getracht aan eensluiting van de vrijzinnigen te behou den, en dat slechts de veranderde omstandigheden, als gevolg van de in voering van evenredige vertegenwoordi ging noode drongen tot aansluiting bij een der vrijzinnige groepen. Ten slotte is eene motie waarin de erkenning wordt uitgesproken, dat eene vereeniging van alle vrijzinnige groepen, op een gemeenschappelijk pro gram, in 's lands belang moet worden geacht, waarom de vergadering instem ming betuigt met elk voornemen om een <oo groot mogelijk aantal vrijzinnigen in één partijverband bijeen te brengen. In eene jl. Zaterdag te Middelburg ge houden vergadering van vrijzinnigen uit Walcheren enZuid-Beveland is eene motie van dezelfde strekking aangenomen. (Tern. Crt.) ken hebben met schier onoverkomelijke moeilijkheden bij de uitvoering der in het voorjaar 1918 begonnen werken te kampen gehad, zóó zelfs, dat meermalen moest worden gevreesd, dat de ender neming op eene mislukking en op groote schade voor den Staat zou uitloopen. Evenwel is het den aannemers ten slotte mogen gelukken deze werken, die geen uitstel konden lijden, tot een goed einde te brengen, zij het ook dat zij daardoor veel schade hebben geleden, zoodat zij tot den ibedelstaf zouden zijn gebracht, zoo zij niet werden tegemoet gekomen. Er is nu viijheid gevonden aan de aan nemers de door hen geleden schade ad f 537.213.44 te vergoeden, waartoe een nota van wijzigingen op de desbetreffende begrooting is ingediend. Hoek. Dinsdag werd alhier eene alge- meene vergadering gehouden van de landbouwersvereeniging „Doelmatige Sa menwerking". Uit de rekening en ver antwoording bleek, dat was ontvangen f 99.802,867a en uitgegeven f 99.513,23, alzoo een goed slot van f 289,647a- De aftredende bestuursleden Joz. de Kraker, G. Dees en P. Buijze, werden herbenoemd. De heer Buijze wenschte echter niet meer in aanmerking te komen, waarna in zijn plaats benoemd werd de heer F. de Visser. In de vacature, ont staan door het oierlijden van den heer De Putter, werd voorzien door de be noeming van den heer G. Dieleinan Pz. (Tern. Crt.) De Spoorweg op Zuid-Beveland. Binnen enkele weken (misschien bin nen enkele dagen) zal een aanvang wor den gemaakt met de onteigeningsforma liteiten ten behoeve van den aan te leggen locaalspoorweg op Zuid-Beveland. Deze onteigeningsformaliteilen zullen ongeveer een jaar duren. Met den aanleg der werken hoopt men aan te vangen in het voorjaar van 1922. (N. Z.) Hansweert. Zaterdag 6 November zal op de werf Zeeland te water gelateu worden hot voor Deensche rekening ge bouwde ruim 1300 ton metende vracht schip „Stella". (N. Z) Drinkwatervoorziening van Zeeuwsch- Vlaanderen. Konden wij het vorig jaar melden, dat inzake de drinkwatervoorziening van Zeeuvvsch-Vlaanderen vanwege het Rijks bureau voor drinkwatervoorziening spoe dig een oordeel zou' kunnen worden ge vormd over de uitkomsten, waartoe het nabij St. Jansteen ingestelde geohydrolo giscii onderzoek geleid heeft, thans kunnen wij mededeelen, dat in de Dinsdag vóór- middag te Hulst gehouden raadszitting werd medegedeeld, dat het waterleidings- comité voor Zeeuwsch-Vlaanderen bericht had ontvangen van don directeur van het Rijksbureau voor drinkwatervoorzie ning, dat zijn rapport geheel gereed is, maar nog moet aangevuld worden met de resultaten van het onderzoek der commissie; welke de Minister heeft in gesteld om te onderzoeken hoe het water uit Noord-Brabant naar Zeeuwsch \Tlaan- deren zal zijn te leiden. De nieuwe directeur oordeeldt dat er aan voorzie ning uit St. Jansteen te groote bezwaren ziju verbonden. (Zei.) Bed ij kings werken c. a. in den Brakman. -De aannemers van deze bedijkingswer- In de Donderdagmiddag gehouden ge meenteraadsvergadering waren met ken nisgeving afwezig de heeren Van Cadzand en Geensen. Voorzitter de heer J. Huizinga. De notulen werden aangehouden. Ingekomen waren Een adres van den Bond van Onderwijzers om salarisver- hoogiug voor de onderwijzeres in de handwerken. Alsmede van den heer De Cooker om salarisverhooging. Een vraag van den hjier Van der Peijt of zijne benoe ming slechts voor eon jaar geldt. Ge antwoord is dat de benoeming is gebeurd op advies van den Districtschoolopziener, Een adres van Verlinde e.a. betreffende herbergmuziek, zal behandeld worden bij de politieverordening. Een tweetal adres sen van Sluiskil om eene aanvrage om subsidie voor de Nijverheidsschool, zal behandeld worden zoodra de bepalingen bekend zijn betreffende de Nijverheids- wet. Een adres van W. de Jonge te Driewegen in zake eee ander aan te stellen voor de verlichting aldaar, ont lokte nog al eenige discussie en hierbij kwam uit dat door De Jonge de bepa lingen niet weren nageleefd en B. en W. dien arbeid aan een ander opdroegen, zulks geschiedde mede op advies van den bouwmeester. Ook zal eenige verlichting worden aangebracht op het terrein van de voormalige Hoeksche brug. Een ver zoek van Ged. Staten door den den A. v. d. B. S. belast met het voltrekken van huwelijken om herziening der jaarwedde gaf ruime stof tot bespreking. Do heeren waren van oordeel dat niet de juiste weg was gevolgd, en gevoelden zich zeer autoriser. Een nadere toelichting van den ambtenaar gaf een andere kijk op de zaak, doch men meende te adviseeren deze zaak te regelen bij de behandeling der begrooting. Een verzoek van den heer C. Klaaseen om vergoeding van een per ceel grond, groot 32 M3. a f 4 per M3 werd afgewezen. Men meende dat bij de aankoop niet voldoende door de kooper is ingedacht de bepalingen der provincie op wegen en voetpaden. Gepleit werd dit bedrag te geven, doch werd verwor pen, waarop het voorstel van B. en W. om de helft terug te geven mede werd afgewezen. De behandeling der politie verordening werd aangehouden. Een 4-tal noodwoningen zullen gebouwd worden. Deze zullen worden aanbesteed. Een verzoek van den Bakkersbond om terug gave aan de bakkers voor h. i. te veel betaalde gelden, tijdens do distributie werd afgewezen. De heer Colsen vroeg nog naar een bedrag van f 400 dat z.i. de slagers toe kwam. Na toelichting door den Voorzitter was deze tevreden. Een verzoek van de woningbouwver- eeniging Sluiskil te Ter Neuzen om eene aanvrage van f27100 voor den aankoop van grond, en f 105.431.50 voor het bou wen van 22 arbeiderswoningen op terrein wordt aangenomen. De heer Hamelink meent evenwel te moeten opmerken, dat bij dezen bouw afgeweken wordt van het type dat Ter Neuzen is aangenomen en dit ten zeerste. Eene wijziging in de verordening op de heffing en invordering van den 11.0. wordt aangenomen, 't welk ten doel heef het opmaken van een voorloopig kohier bevattende voorloopige aanslagen. Dit met de bedoeling vroeger over geldmid delen te kunnen beschikken. De verordening ten doel hebbende beperking van woningen en deze te be schikken voor een andere zaak wordt weder vastgesteld, waarbij tevens wordt uitgesproken dat B. eu VV. zoo ruim mogelijk deze verordening zullen toe passen. Rekening brandweer [en wijziging be grooting worden aangenomen. Tot leden van het stembureau voor Leden van de Kamer van Koophandel worden met deu Voorzitter aangewezen de heeren Van Cadsand en Du Ridder. Een prachtig plan voor beplanting en aanverwante gebouwen op de nieuwe begraafplaats ten beloope van f 17000 wordt aangenomen. Met hot oog op de ligging nabij de Schelde wordt geadvi seerd aan den leverancier te vragen garantie voor de goede ontwikkeling. Bij de omvraag werd gewezen op de minder goede brandstof voor de scholen en zullen B. en W. daar de aandacht aan geven. De heer Scheele wenschte nog iets in het midden te brengen aangaande de zaak der adressanten in verband kermis te Sluiskil, doch waar de heer Colsen afwezig is, zal hij dit laten doen. De heer De Meijer wil een uitspraak of de Raad in principe bereid is subsidie te geven aan de Nijverheidsschool.tWordt aangehouden zich daarover uit te spreken om de reden als hiervoren genoemd. Ten slotte ontvangt de Raad de posi tieve zekerheid dat bij mogelijke brand geen stagnatie zal plaats vinden, daar voldoende personeel voor de bediening der spuit aanwezig is." Hierna is de vergadering gesloten. Een 17 jarige moordenaar auto-bandiet Op den Groesbeekschenweg bij Nij megen juist voor zijn woning, is degep. Luitenant-kolonel van het N.-I. leger, J. II. Hartman gisterenmiddag door een in snelle vaart zijnde auto aangere den. Kort na het ongeluk overleed hij. De auto reed door doch de bestuurder werd later opgespoord. Het bleek te zijn de 17-jarige D. te Nijmegfm, die zonder rijbewijs met den auto van zijn vader reed. Goede verkeercontrole. De „Tel." meldt, dat de Friesehe mo torclub in Friesland met de Rijkspolitie samenwerkt in het belang van het veilig verkeer. Met een rijksveldwachter achter, in politiek op de duozitting, rijdt een motor rijder langs de wegen en de politieman neemt nota van allerJei fouten eu over tredingen. Er wordt gewaarschuwd, maar soms ook geverbaliseerd. Dit laatste overkwam een verkeerd fietsenden wet houder. Spoorwegongeluk te Borne. Een doode. Twee gewonden. ,De Crt." meldtWoensdagnacht had te Borne een ernstig spoorwegongeval plaats. De goederentrein, die 's nachts kwart voor één uit Hengelo te Borne aankomt, reed, ofschoon de seinen op veilig stonden, ten gevolge van verkeer den wisselstand op kopspoor, waarop een paar goederenwagens stonden, die natuurlijk door de locomotief vooruitge schoven' werden. De wagens gingen door het stootblok en de trein derail- leeede. Op den trein bevonden zich 8 personen. Zes sprongen er af. De machinist en een remmer bekwamen daarbij lichte verwondingen aan hoofd en hand. Eén der conducteurs werd bij het op elkaar schuiven der wagens tusschen de goede ren naar boven geschoven en geraakte daar bekneld, zonder dat hij gewond werd. Hij moest echter uit zijn onbe hagelijke positie verlost worden. Een der remmers, Quintemeyer uit Almelo, werd in zijn hokje doodgedrukt. Zijn lijk moest worden uitgezaagd. De borst kas bleek ingedrukt., De materieele schade is groot. De locomotief en acht wagens zijn zwaar beschadigd de goederen, die zich daarin bevonden,-eveneens. Een sein wachters huisje werd onderstboven gereden. Omtrent de oorzaak van het ongeval verneemt men het volgendeNa hot rangeoren op het rangeerterrein had een der arbeiders-rangeerders verzuimd den sleutel van den wissel te nemen. Toen de trein met een vaart van 40 K.M. binnenkwam, konden de seinen, in ver band met het laten zitten van den sleutel op den wissel, niet werken en reed de trein dus door met het boven gemelde gevolg. De dienst onderging geen storing. De Justitie was aanwezig om een onderzoek in te stellen. dat betreurt Twee menschen verdronken. De schipper J. Ruiter en zijn zoon, van Harlingen, varende op het motor schip „Neptunus" zijn verdronken. Het schip is vermoedelijk ten gevolge van den mist op de Zuiderzee verongelukt. Een hartelijke ontvangst. Te Montfoort is voor den tweeden keer ingebroken aan de achterzijde van de woning van den rijksontvanger. De da ders hebben een pas ingezette ruil ver wijderd. De bewoner was echter op zijn in

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 2