Uit de Provincie. Gemeenteraad van Ter Neuzen. verkiezings-campagne te Huntington ver klaard heeft, dat hij, mocht hij worden gekozen, zou medewerken om de toe treding van de Ver. Staten tot den Vol- bond te verkrijgen. Welk een ontgoo cheling voor Wilson. Toen Wilson in 1912 gekozen werd, had hij tengevolge van de scheuring in de Republikeinsclie Partij, die het ge volg was van kolonel Roosevelts weder- optreden als zelfstandig candidaat, een overwinning kunnen behalen. Maar de Democraten hadden geen meerderheid in den lande en zij hebben dat sedert bij de verkiezingen herhaaldelijk moeten er varen. Toen in 1918 Wilson zich voor de taak gesteld zag om voortaan te re- geeren met een Huis van Afgevaardigden en een Senaat waarin zijn aanhang slechts een minderheid uitmaakte, heeft hij toch getracht te regeeren, als had hij de beschikking over hem slaafs verknoch te meerderheden. De gevolgen zijn niet uitgebleven. Op de waarschuwende stemmen uit zijn eigen partij sloeg pre sident Wilson al evenmin acht als op de bezwaren van zijn tegenstanders. Het resultaat was dat de wagen vastliep. Eu thans nu zijn opvolger moet worden gekozen, keert de eigen partijgenoot Cox, zich tegen hem en werpt zoowel het algemeen regeeringsbeleid van Wil son als dien volkenbondspolitiek over boord en daarmee ook Wilson zelf. Dit moet vooor Wilson nog te pijnlij ker zijn omdat Cox onmiddellijk na zijn candidaatstelling had verzekerd, het met Wilson's volkenbondspolitiek volkomen eens te zijn. Dat de menschen niet steeds hun voor deel zien in de I.W., zich slechts blind turen op ouderdomspensioen, en het groote voordeel der preventieve maat regelen dezer wet en de Weduwe- en Weezenpensioenen over het hoofd zien, is helaas nog een maar al te vaak voor komend verschijnsel. Dezer dagen wederom kwam een huis vader te overlijden in Z.Vlaanderen, na latende vrouw en eenige kinderen. De arbeider zelf had alle mogelijke moeite gedaan buiten de wet te vallen en het was hem, dan zij de medewerking!?) van zijn werkgeefster, gelukt. Thans heeft de werkgeefster gewe tenswroeging en stuurde de waarde van 21 zegels. Helaas, dit bedrag is gere tourneerd, omdat de man niet verzeke- ringsplichtig was en geen rentekaart had, en dus tocb de kans op Wed.- en Wee- zenpensioen verkeken was. En voor deze 21 zegels had die arbei der zijn kinderen een jaarlijksch pensioen van f 187.50 gegarandeerd. Harde lessen zijn blijkbaar noodig, al vorens een ieder, die verplicht is zich te verzekeren en derhalve recht op ren te zou kunnen doen gelden, dien plicht nakomt. De preventieve werking van de I.W. zal eens blijken zegeurijke, onwaardeer bare gevolgen te hebben Voor den Raad van Arbeid-Middelburg worden rees thans verpleegd in een sanatorium 12 verzekerden, in een ziekenhuis 5, ter wijl r.og 23 aanvragen in behandeling zijn. Honderden guldens kost deze ver pleging van eiken patient, terwijl ïlechts enkele guldens zijn betaald aan zegels. Doch die honderen guldeus, thans be taald, zullen duizenden en nog eens dui zenden guldens rente opbrengen. Arbeidskrachten, die r,u dreigen ach teruit te gaan, kunnen behouden blijven tot zegen van het gezin steeds regel matige achteruitgang brengt ellende en zorgen. 29 OCTOBER. Op dezen thans zoo weemoedigen gedenkdag, den 83sten verjaardag van mijn Vader, waarop, nóg meer dan anders, wij met onzen dierbaren zieke ons gedragen voelen door de liefdevolle gedachten en gebeden van ons Gerefor meerde volk, is het mij een behoefte des harten tot de velen, die met ons mede leven, een enkel woord over den ziekte toestand van mijn Vader te zeggen. Wij weten, dat wij nu zijn toegekomen aan het laatste gedeelte van den weg, die, binnen korter of langer tijd, zal leiden tot de groote scheiding. En wij kunnen slechts danken, dat Gods ons voor dat groote oogenblik, dat naderende is, zulk een rustigeu en langeu tijd van voorbereiding schenken wil. Ook voor en met onzen Vader kunnen wij slechts danken. Een eigenlijke ziekte, een eigenlijk lijden is er niet. Het is een stil gestadig uitgaan van de levenslamp. Een steeds meer zich verengen van den eens zoo machtig-wijden horizont. De strijd tusschen het telkens weer willen en probeeren en telkens minder kunnen, soms zoo hartverscheurend om aan te zien, is, God zij dank, volstreden. Vader heeft zich nu, gewillig en ge dwee, in Gods hand overgegeven en ligt stil en rustig te wachten tot Gods roep stem hem zal verlossen van wat zeker voor iemand van mijns Vaders natuur wel de allerzwaarste beproeving moet zijn werkeloos wachten in toenemende hulpbehoevendheid. Wij leven nu maar bij den dag, dank baar genietend van ieder lief woord, van lederen dankbaren blik, dien Vader ons in zijn heldere oogenblikkeu, die gelukkig nog vele zijn, schenken wil. Als ik mijn Vader zoo stil en tevreden zie nederliggen met dien rustigen blik in zijn nog onverdonkerde oogen, denk ik telkens aan den Psalmregel: „Mijn ziel Is in mij als een kind gespeend, En heeft zich met Uw wil vereend". En zoo ontvangt liij ook, met dank baren glimlach, soms met uitgestrekte handen, oude vrienden en vriendinnen, die afscheid van hem komen nemen. Schaarsch moeten die bezoeken zijn en kort, want alles vermoeit hem nu, den vroeger ouvermoeibaren. En zoo zien wij gaandeweg verdwijnen alle heerlijk heid, die van dit leven was. En wat blijft, is alleen Gods genade, die dit ziekbed omringt, en onzen lieven zieke en ons bekwaam maakt, om stil te wachten op het groote oogenblik, dat komende is, als God zijn moegestreden strijder tot Zich zal nemen in Zijne heerlijkheid. Die genade is Gods gave. Zij is óók een gebedsverhooring van de duizenden in den lande, die met ons medeleven. Wij weten het, en mijn Vader weet het ook. Het was mij eene behoefte, dit op den dag van heden te zeggen aan hen, die met ons „De Standaard" lezen. (Standaard). H. S. S. KUYPER. DE BLOEMPRIJS VERLAAGD. Met ingang van 1 Nov. a.s. zal gelden voor Regeeringsbloem de prijs van f 41.50 per 100 K.G. af fabriek. Voor Regeeringsbloem, welke vóór 1 Nov. de molens of fabrieken verlaat, zal nog de thans gddende prijs van f 43 per 100 K.Gr af fabriek in rekening worden gebracht, DE MELK VOORZIENING. Volgens de „Tel." ligt het in de be doeling van den Minister van Landbouw, om, nu de opdrachten tot melklevering aan de kaasfabriekcn zoo vlot zjjn uit gevoerd, straks ook de boterfabrieken in de melkvoorzieniug der groote steden te betrekken. Hoofdzakelijk zou men de provincies Gelderland en Overijsel op het oog hebben. DALENDE BOTERPRIJS. De prijs van le kwaliteit boter is Donderdag op de markt te Delft met 40 cent per kilo teruggeloopen. DE BIJSLAG OP DEN MELKPRIJS. De Ned. Melkindustrieele Vereeniging (waarbij de groote melkinrichtingen in ons land aangesloten zijn) moet besloten hebben, de overeenkomst met het Zuivel- kantoor in zake den bijslag op den melkprijs, te vernieuwen, voor zoover deze overeenkomst met 1 November e.k. afloopt. Gewezen zou echter worden op de h i. nog steeds te bekrompen winstmarge. TER NEUZEN, 2 November 1920. Van Woensdag tot en met Vrijdag is de getijtafel voor Ter Neuzen als volgt Hoogw. vm. 6.24 7.33 9.02 nm. 7.06 8.26 9.53 Laagw. vm. 0.30 1.32 2.58 nm. 1.05 2.16 3.48 Nieuwe MaanWoensdag 10 Nov. 4.25 nam. Het plakken van zegels voor inwonende kinderen. Door den Centralen Raad van Beroep te Utrecht is uitspraak gedaan in een geschil tusschen den Raad van Arbeid te Middelburg en een landbouwer, be treffende den verzekeringsplicht van zijn inwonende kinderen. De Centrale Raad besliste, dat de kinderen van landbouwers in het alge meen niet in loondienst zijn, dus niet verzekeringsplichtig ingevolge de Invali diteitswet, zoodat de ouders geen zegels moeten plakken. Deze uitspraak betreft alleen de in wonende kinderen. NIET-INWONENDE kinderen zullen dus wel verzekerings plichtig zijn, indien zij in het bedrijf van de ouders werkzaam zijn. Ook inwonende kinderen, die vandaag bij de onders, morgen bij een ander werkzaam zijn, zijn verzekeringsplichtig, zoodat voor die kinderen wel premie moet worden be taald. De rentekaartên van de inwonende kinderen, die dus niet-verzekeringsplich- tig zijn, moeten zoo spoedig mogelijk aan den Raad van Arbeid worden opge zonden. In verband met het onderzoek, dat nietigverklaring vooraf moet gaan, in de vele gevallen, die zullen moeten worden behandeld, is groote spoed ge- wenscht en zal wachten met inzending tot eind November oorzaak kunnen zijn, dat vóór 3 December de verzekerings- plicht niet is nietig verklaard en dus de verplichting tot premiebetaling blijft be staan. Bij de kaart moet een verklaring worden gevoegd, dat de kinderen uit- sluitend in het bedrijf der ouders werk zaam zijn en geen loon genieten. Blijkt bij nader onderzoek, dat deze verklaring in strijd is met de waarheid, dan zal op grond van art. 395 der Invaliditeitswet tot vervolging worden overgegaan. Dit artikel bepaalt, dat met hechtenis van drie maanden of geldboete van ten hoogste drie honderd gulden wordt gestraft elke opzettelijk onvolledige of onware opgave of inlichting. Indien teruggave van de waarde der geplakte zegels wordt verlangd, moet een schriftelijk verzoek bij de kaart gevoegd worden. In de op Donderdag a.s., des voor middags 2 ure, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behande ling 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van B. en W. tot over name van grond van den heer C. Klaassen alhier. 4. Idem tot vaststelling eener nieuwe algemeene Politieverordening. 5. Idem tot het alsnog bouwen van 4 noodwoningen en aankoop van grond voor dit doel van den heer Scheele e,a. 6. Idem om afwijzend te beschikken op het adres der bakkers om restitutie voor betaalde gelden: 7. Idem tot het aanvragen van een voorschot en bijdrage voor den bouw van arbeiderswoningen te Sluiskil en tot het verleeuen van idem aan do woning- bouwvereeniging te Sluiskil. 8. Idem tut wijziging der verordening op de heffing en invordering van H. O. 9. Idem tot onderhandsche verpach ting ven Gemeente eigendommen. 10. Idem tot verlenging der verorde ning op de beperking van woongelegen heid. 11. Idem tot goedkeuring der rekening van de brandweer over 1919. 12. Idem tot wijziging der begrooting dienst 1920. 13. Benoeming stembureau voor de verkiezing van leden voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken. Besmettelijke ziekten. Het aantal gevallen van besmettelijke ziekten in de provincie Zeeland, over de week van 17 tot en met 23 October 1920 bedroegFebris typhoïdea (buik- typhus)Eede 1, IJzendijko 1, Noord- gouwe 1, Oud-Vossemeer 1. Roodvonk Anrdenburg 1. DiphteritisAagtekerke 1, Brouwers haven 1, Graauw en Langendam 2, Tholen 1, Vlissingen 1. In het Nauw van Bath is het licht op den lichtbaken weer ontstoken op ongeveer 51 gr., 24 in. N. b. en 0 gr. 4.15 m. W.l.de tijdelijke aldaar gelegde zwarte lichtboei no. 43a is weggenomen. (De Zeeuw). De Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur, heeft Vrijdag het beroep behandeld in de bekende zaak van mevrouw G. B. Duiker Blekkink te Ter Neuzen. De Koninklijke beslissing volgt later. (De Zeeuw). Onder overweging, dat het ter be teugeling van de uitvoerfraude wensche- lijk is het vervoer van aardappelen in Zeeuwscli-Vlaanderen en op de Wester- Schelde te binden aan de verplichting tot dekking door biunenlandsch paspoort, onverminderd de bestaande bevoegdheid van de inspecteurs der directe belastingen enz. tot het verleenen van ontheffing daarvan, heeft de Minister van Financiën daartoe maatregelen getroffen, die 1 Nov. a.s. in werking treden. ging van den' heer P. Vereecken, die overleden is. (Zei.) De Commissaris der Koningin heeft benoemd tot gemeente-veldwachter te IJzendijke, P. J. Verschelden, agent van politie te Tilburg. Oostburg. De 68-jarige landbouwers knecht Roman, werkzaam bij den land bouwer C. Buijsse alhier, had Donder dagavond het ongeluk op hol te geraken met zijn met 2 paarden bespannen wagen, met het gevolg dat hij met den wagen tegen een boom terecht kwam en met zijn voet ^tusschen het voertuig en den boom bekneld geraakte waarbij dit lichaamsdeel zoo danig geschonden werd, dat het Vrijdagmorgen moest worden afgezet. De Uniecollecte Oostburg-Zuidzande heeft dit jaar opgebracht f 137,6672, d.i. ongeveer f 12 meer dan verleden jaar. Te Middelburg werd aan het gebouw van het Provinciaal bestuur aanbesteed het houwen van een woning voor een beambte van de Rijkselectriciteitswerken, behoorende bij het kanaal van TerNeuzen. Raming f9500. Inschrijvers de heeren F. Wieleman !te Hoofdplaat f 16200, A. C. Maes, Hoofdplaat f 16000, C. H.Wisse en J. C. Keijzer, Zaamslag f 15682, J. A. Meertens, Ter Neuzen f 14460, J. van 't Hoff en Gebr. Nieuwelink, Hoek f 14324, J. H. Rijnberg en P. A. Leunis, Ter Neuzen, twee biljetten, een van fJ3848 en een van f 12278, J. Elfrink, TerNeuzen f 13500, C. Joziasso, Middelburg f 12400, J. A. Beckers en R. J, Schijf, Middelburg f 12259. (Zei.) Couranten zonder bandjes. Naar ons vanwege de Posterijen wordt medegedeeld, komt het herhaaldelijk voor, dat kranten ter verzending worden aangeboden, zonder dat ze met een adressfrook of met een touwtje saam gebonden zijn. Zij worden eukel in elkaar gevouwen, van adres en postzegel voorzien en zoo in de bus geworpen. Dat mag niet. Kranten worden aldus niet verzonden. Daar de afzender meestal niet bekend is, blijven ze ten postkantore onbehandeld liggen, en bereiken dus hun bestemming niet. Wie krauten verzenden wil raden wij daarom aan, om er, na ze in elkander gevouwen te hebben, een strookje papier omheen te plakken, of ze met een touwtje dicht te houden, zoodat ze niet uit elkaar kunnen vallen. (M. C.) De opbrengst van den verkoop der invaliditeitszegels in de maand Sept. 1920 bedroeg bij den Raad van Arbeid te Middelburg f23,664,75 en bij dien van Goes f 14,367,45. (De Zeeuw). Salarisregeling Burgemees ters en Wethoudersin Zeeland. Gedeputeerde Staten van Zeeland heb ben een nieuwe salarisregeling ontwor pen voor de burgemeesters en secreta rissen, welke zij 1 Januari J1921 wen- schen ingevoerd te zien, terwijl de ver schillende gemeenteraden er voor 15 November over gehoord moeten worden. De regeling is eerste klasse-gemeenten beneden 800 zielen f 900tweede klasse van 801—1200 zielen f 1200 derde klasse 1201—1600 zielen f1500; vierde klasse 1601—2000 zielen f 1800vijfde klasse 2001—3000 zielen f2100; zesde klasse 3001—4000 zielen f 2500 zevende klasse f 4001—5000 zielen f 3000 achtste klasse 5001—7000 zielen f3600 en negende klasse 7001-10.000 zielen f4200; alles met 5 tweejaarlijksche verhoogingen, waarbij dienstjaren elders doorgebracht, medetellen. De verhoogingen voor de drie eerste klassen zijn f 100voor de vierde en vijfde klasse f 150 en voor de overige klassen f200. (Stand). Hontenisse. JDoor den commissaris der Koningin is benoemd tot zetter van 's Rijks {directe belastingen in deze ge meente de heer C. J. Vael, ter vervan In de Donderdagmiddag gehouden ver gadering van den gemeenteraad was eerst afwezig de heer Van Hasselt, die echter later ter vergadering kwam. Na vaststelling der notulen volgde be- handeling van de ingekomen stukken, die voor een groot* deel uit goedgekeurde raadsbesluiten bestonden. Tevens was bericht ingekomen van de heeren v. d. Peijl, v. d. Brocke en Eijke, dat zij hun benoeming tot onderwijzers bij het her- halingsonderwijs aannamen. Laatste in gekomen stuk was een schrijven van het Domeinbestuur, dat protesteerde tegen de grieven in de vorige raadsvergadering over woningbouw en rioleering geuit. De ambtenaar, die belast was met de slechtingswerken, heeft getoond daarvoor berekend te zijn. Een ingesteld onderzoek heeft uitgemaakt, dat de klachten onge grond zijn en ten onrechte een blaam op den ambtenaar was geworpen. Na een korte discussie werd op voor stel van den heer Nolson besloten, dat de commissie van fabricage ook neg eens een onderzoek zal instellen. Hierna had het trekken der afdeelin- gen plaats voor de begrooting van 1921 en daarna kwam in behandeling het voorstel-Hamelink inzake duurtetoeslag. Deze lichtte dat voorstel nader toe en deelde mee, dat ziju bedoeling feitelijk niet was het geven van een duurtetoe slag, doch van een voorschot. Reeds is, spr. meende in Juni, uitgezproken, dat herziening van de salarissen noodig was. Een lid echter, dat nog al voor demo cratisch wil doorgaan, heeft gezegd, dat er geen noodtoestand is, doch dan moet hij spr. maar eens uitleggen, hoe de menschen zich van f 20 tot f 24 in de week moeten redden. En wanneer we nu bij de bcgrooting met een salarisre geling komen, gaan daar toch nog enkele maanden over heen. Daarom moet in dien tusschontijd geholpen worden, en wel door het geven van een voorschot. De heer Nolson wilde dit voorstel be handelen bij de begrooting. In do vorige vergadering hebben we dat met groote meerderheid dan ook gedaan met een voorstel van den heer Colsen. Het gaat nu toch niet op een voorstel van een ander lid, van ongeveer dezelfde strek king, wel te behandelen? De raad is dan ook aan zichzelven verplicht, het voorstel Hamelink nu niet te behandelen. Over een noodtoestand gaat het nu niet, wel over een principe. Toch wilde spr in verband met dat eerste nog wel even opmerken, dat hij een briefje van een werkman had gekregen, dat f 39 het minimum was, waarvan men zich kon redden. Een gewoon werkman zou dus minstens f 2000 moeten verdienen De heer de Jager wilde het voorstel Hamelink ook aanhouden tot de begroo ting. Spr. geloofde wel, dat er onder de werklieden en de politie misschien een noodtoestand heerscht, doch het is moei lijk de salariskwestie in één vergadering op te lossen. Wel zijn de menschen daarmee op het oogenblik niet geholpen, doch we hebben thans zulke miserabele toestanden, dat men zich wel eens afvraagtWanneer komt er toch een eind aan? Het kan niet anders dan maar steeds een verhooging van den hoofdelijken omslag brengen, die nu reeds gestegen is van f 132.000 tot vermoedelijk f 156.000. Ook wilde spr. nog even op merken, dat op het kohier nog 46 blad zijden van menschen zijn, die minder salaris hebben dan de menschen die in dienst van de stad zijn. De heer Van Cadsand deelde dit laatste ook mee, en was tegen het voorstel- Hamelink en ook tegen een voorstel, dat B. en W. bij de stukken hadden ge voegd. Spr. had echter den heer Colsen voorgesteld, alles uit zijn voorstel te halen, met uitzondering van de politie en de gemeentewerklieden, dan kon hij het voorstel-Colsen van de vorige ver. gadering wel steunen. De heer Geelhoedt ging in hoofdzaak met de heeren Nolson en de Jager mee. Steeds hebben we gezegd bij tusschen- tijdsche verhoogingen op een verkeèrd standpunt te staan. Daardoor wordt nl. de zaak op losse schroeven gezet. Spr. zou daarom willen wachten tot de be grooting. Laten we dan trachten om de menschen zooveel mogelijk tevreden te stellen De heer de Ridder was dezelfde meening toegedaan. Waar binnen 2 a 3 weken de begrooting behandeld wordt, ing het z.i. niet op, tusschentijds nog regelingen te maken. Bij de begrooting wilde hij echter wel tot een goede salarisregeling meewerken. De heer de Meijer wilde nu maar uit maken behandelen ol aanhouden. De heer Colsen had in zijn voorstel duuitetoeslag voor dit jaar gewild. Wat de menschen in 1921 krijgen, stellen we bij de begrooting vast. Voorts drong spr. aan op een menschwaardig bestaan voor de politieagenten eu de gemeente werklieden. De heer Nolson repliceerde en dróng nog weer aan op behandeling van het voorstel-Hamelink bij da begrooting. De Voorz. dacht, dat nu toch wel een zekere beslissing genomeu zou kunnen worden, en ook, dat verschillende heereu elkaar wel konden vinden. De heeren hebben toch niet ontkend, dat er een noodtoestand is. Daarom moeten we nu maar beslissen behandelen of aanhou den. De heer Ilamolink wond zich plotse ling op, en protesteerde op driftige en verontwaardigde wijze, dat de heer Nolson twee keer het woord had ge kregen. Die is echter een groot man uit Ter Neuzen, en spr. is Hamelink maar. De Voorz. ontkende ten stelligste, dat zoo'n bedoeling er achter zat. De heer Hamelink verder gaande, stond er perplex over, hoe hier met de belangen van de arbeiders gespeeld werd. De menschen moeten maar wachten op de toekomst, terwijl hun kinderen honger lijden. De heeren hier noemen zich de mocraten, doch ze hengelen naar stem men en spelen met de arbeiders. Wat die 46 bladzijden betreft, die vormen geen maatstaf, want de belasting wordt hier veel ontdoken. Spr. komt als arbei der tegen een en ander in verzet. Met uitzondering van dhr. Nolson hebben de heeren toegegeven, dat er een noodtoe stand is. Den heer Nolsou tart hij echter, te bewijzen, wat men bezuinigen kan op het briefje van den werkman, dat hij ontving. Daarop staat o.a. natuurboter, maar misschien mag de arbeider zich wel vetmesten met margarine. In Axel krijgen ze f 24. Waar blijft dan de de mocraat, Mijnheer Nolson Mijn voorstel dient alleen om een voorschot te geven en om de menschen nog voor den winter tegemoet te komen. Dat is niet ontze nuwd. Het is gemakkelijk te zeggen We moeten het verwijzen naar de be grooting. In tijden van honger moet er echter ingegrepen worden. Als jullie onder wollen dekens liggen, denk je dan wel aan arbeiders onder dunne katoenen dekens? Juist omdat het voorstel-Colsen naar de begrooting is verwezen, daarom had spr. zijn voorstel ingediend. Hij wilde tegemoet komen aan de gezinnen, waar armoede heerscht, en dan hebben we ons niet af te vragen, hoe men zich vroeger heeft uitgesproken. De heer Van Cadsand Jiad met aan dacht naar de lede van den heer Hame link geluisterd. Hij betwijfelde het echter of wel duidelijk te maken is, dat bij een deel der menschen een noodtoestand heerscht. De heer HamelinkAmendeer dan mijn voorstel. De heer Van Cadsand ging verder en merkte op, dat het salaris van de ge meente voor heel veel menschen maar bijzaak is. Daar zijn er wier moeder of wier vrouw een winkel heeft. Die be-, hoeven toch niet alleen van hun salaris te bestaan. De heer Nolsou zou den heer Haine- link in zijn betoog niet volgen Het leek er wel iets op, dat het hier te doen was, om kiczersstemraen te vangen en dat we niet in een raadsvergadering waren. Do heer Hamelink Dat doe je anders. De heer Nolson merkte voorts op, dat, al is met 1 Januari de goedkeuring op de salarisherziening nog niet binnen, daarom nog geen reden bestaat, om dan langer te wachten. Spr. wilde het voor stel, zooals hij reeds eerder zei, aanhou den tot de begrooting. Met 7 tegen 4 stemmen, die van de heeren Hamelink, Geensen, Van Cadsand en Colsen werd hierop aldus besloten. (De heer Scheele was op dit moment niet aanwezig). Hierna moest behandeling van liet kohier HoofdelijkenOmslag, dienst 1920 1921, plaats vinden, doch daaT dit in besloten vergadering diende plaats te hebben, gaf de Voorz. eerst gelegenheid voor een korte rondvraag. De heer de Jager vestigde de aandacht op het gebrek aan regenwater. De Voorz. merkte daarover op, dat hij als Burgemeester gepoogd had water te krijgen, op dezelfde wijze als vroeger. Uit België is echter geen goed drink water meer aan te voeren. De kosten van een sleepboot, om water aan te brengen, zijn nog al hoog, ongeveer f60 a f70. ~bïWë¥l a n iT~

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 2