liï 01 5 en 1P VAN DALEN, Kerk en School. Zendt uwe advertentie» vroegtijdig in. Advertenti n. ZIEKENHUIS. Vereeniging tot Ziekenverzorging. Openbare Vergadering J. E. 4. JI RIUJ. Te koop voor de zaai Openbare Verkooping. Onroerende broederen, B o u w 1 and. Bouwland, I.EKS DIT ZEEK BELANGRIJK Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. NIEUWSTR. 14, Een houten Loods Bouwland en Rietveld, a 38 ct, per kilo. rolgordijn voor de étalage willende op trekken, had hij dit zoo wild gedaan, dat liet gordijn viel, waardoor een flescli wijn brak en de inhoud in het geëta leerde kippenvoer terecht kwam. Om eventueele standjes te voorkomen had hij den boel handig opgeruimd en de kippen op do lekkernij onthaald, kippen waren dus niet ziek dronken Door een auto meegesleurd en vermorzeld. den Muiderstraatweg nabij Diemen, eergisterenmiddag, zoo meldt de een aato-aanrijding afloop plaats gehad. De alleen Op heeft „Crt. lijken met doode- De circa 50-jarige mejufErouw Schaeffer te Amsterdam, wilde haar man, die met een vischcollege in de Muidervaart aan 't hengelen was, 's middags afhalen en ging daartoe per stoomtram naar Die- men. Op den Muiderstraatweg loopen- de, zag zij haar man aan de tegenover gestelde zijde van den weg aankomen, en wilde daarom oversteken. Juist op dat oogenblik kwam van de richting Muiden een auto aanrijden, Blijkbaar zag de bestuurder mej. Schaeffer te laat hoe hetzij, een botsing volgdemej. S. kwam vóórover op den auto terecht en werd circa 100 M. meegesleept. Toen de wagen tot staan was gebracht, bleek de ongelukkige vrijwel vermorzeld. Lan taarn en nummerbord waren geheel ver bogen en toen het slachtoffer opgenomen werd, moest een der beenen nog uit een lantaarn van de auto losgemaakt worden. Burgemeester Jhr. Bicker, van Diemen was spoedig ter plaatse en maakte per soonlijk van het gebeurde proces-ver baal 'op. Bij de ondervraging der ge- tuihcnableek o.m., dat een hengelaar die de. aanrijding zag aankomen, mej. S. op het laatste oogenblik wilde op zij trek ken. Vijftig Meter voorbij het punt, waar de aanrijding plaats had, begon het bloedspooor langs ken weg, dat zich nog M. verder uitstrekte. De auto werd door den burgemeester in beslag geno men. M De echtgenoot van de zoo noodlottig oui 't leven gekomen vrouw, keerde in de grootste verslagenheid, met de stoom tram naar Amsterdam terug. De strijd voor de openbare school. Per advertentie biedt zekere R. Wie- renga te Oudeschip (Gron.) een woning huur aan groot aantal lagere school voor huurders kinderen, die de willen bezoeken. Eugelschen m aldaar te met een openbare Arm maar eerlijk De reverent W. B. Money vertelt m zijn pas verschenen boek de volgende anecdote van den bekenden bisschop Temple Deze logeerde eens voor een huwe lijks-inzegening gedurende een nacht in een kleine pastorie op het land en domineesvrouw had ter eere van den gast een zilveren kandelaar op het nachttafeltje gezet. Maar daar hij schrijven wilde legde de bisschop den kandelaar ergens een lade.l Toen de gastvrouw don volgeden dag nergens haar mooien kandelaar vond, schreef zij den bisschop om hem te vragen of hij deze soms in een ver strooide bui in zijn koffer had meege nomen. Den volgenden morgen reeds kwam per briefkaart het antwoord „Zilveren kandelaar opgeborgen bo venste lade links. Arm maar eerlijk 1" Rijke subsidie Deze dagen nam een bioscoopdirecteur in een provinciestad een violist in zijn dienst, om avond aan avond te spelen. De violist zal, volgeus 't „Hbl." f900 per maand ontvangen. Te Den Haag had hij f 850 per maand. Of deze inrichtingen ook rijk „gesub sidieerd" worden door de „arme tobbers" die avond aan avond in de rij staan om het filmvergif in te zwelgen 1 Waartoe drift leidt. In de Avond-teekenscliool te Huizen werd een jongen heel den avond gesard en getreiterd. Eindelijk greep hij een mes en stak de jeugdige D. T. Bijna was het hart geraakt. Er is nog eenige hoop op levensbehoud. Het toezicht op de leerlingen schijnt niet voldoende ge weest te zjju. Een absent. Wonderlijk De „Limb. Koeiier het volgende Een kreet van schrik sloeg gisteren avond omstreeks 7 uur op uit de wach tenden voor den spoorwegovergang bij de Oranje-Nassau mijn. Een jeugdig der leeraren was bewaard. meldt uit Heerlen spoorwegman wandelde op z'n gemak tusschen de rails en bemerkte niet, dat, een rangeerende locomotief achter hem aankwam. Vlak bij den overweg werd hij door de locomotief gegrepen. De omstanders dachten niet anders of de man was in stukken gereden, Een zucht van verlichting steeg op, toen hij tot aller verbazing ongedeerd van achter den tender te voorschijn kwam. De lo comotief had hem tusschen de rails geworpen, juist bij een wissel, waar een grootere diepte is tusschen railvlak en bodem. Tengevolge daarvan was als door een wonder de locomotief over hem heengegaan, zonder zelfs een schram metje te veroorzaken. Wat versuft zat hij op de rails te kijken, werd spoedig geholpen en kon dadelijk zijns weegs gaan. Maar de herinnering aan het feit, dat hij een haarbreed van den dood is geweest, zal hem wel niet licht begeven. Sluwe oplichters. Te Den Haag wilden twee mannen, waarvan de een nogal eens kennis met de politie heeft gemaakt, een groote partij minderwaardige voorwerpen aan een Limburger voor echt goud verkoopen. Daartoe lieten zij enkele echte gouden voorwerpen, die zij er hadden bijgevoegd, in het bijzijn van den kooper de waarde taxeeren, waarna de waarde van de geheele partij naar dien maatstaf geschat werd. De oplichters zorgden echter wel, het echte goud er niet weder bij te voegen. Door de recherche werd de geheele voorraad in beslag genomen. Door den bliksem verwond. Tijdens een onweer is Vrijdagavond de 'bliksem geslagen in de woning van Verheijen te Berghareri. De man werd aan het been getroffen, terwijl van de dochter het hoofdhaar verbrandde. De zoon werd in bewusteloozeu toestand aangetroffen. Deze laatste verkeert in levensgevaar. Weer gesnapt. Twee rijksveldwachters hebben bij Wijhe een paar fietsrijders aangehouden, die zonder licht reden. Achterop één der rijwielen zat een vrouw en op het andere rijwiel werd een geweer meege voerd. Zij werden door de veldwachters gefouilleerd en werden ieder in het bezit gevonden van een revolver met patronen terwijl zij de herkomst der rijwielen niet konden aantoonen. Het bleek alras, dat het personen waren, wier aanhou ding door den burgemeester van Rhenen was verzocht. Zij waren daar in den nacht van 19 op 20 September uit het arrestantenlokaal ontvlucht, nadat een hunner den sleutel van den bewaker had weten te ontfutselen. Zij zitten nu weer achter slot. Een berenkwestie. De gemeente Maastricht had van Ha genbeek twee beeren gekocht. De gemeen te weigert nu te betalen en is daarom door den leverancier op 18 October a. s, voor de rechtbank gedaagd. De weigering is gegrond op het feit, dat de geleverde beesten twee mannetjes zijn, terwijl de gemeente een wijfje en mannetje zou gekocht hebben. Twee vertegenwoor digers der gemeente waren bij Hagen beek de bet sten gaan bezichl igen en heb ben er toen twee uitgezocht, die niet ejm paar blijken te zijn. De koopsom der beide beren, die ne gen maanden oud waren, bedroeg f 185Ö. (Msb.) Eev blije verrassing. De arbeider Anreas Eicheuhauer, voor deu oorlog te Bcllingwolde werkende, is sedert 10 October 1915 krijsgevangene in Siberië geweest en Donderdag terug gekomen bij zijn ouders, even over de grens. Sedert hadden ze niet van den eenigste zoon vernomen. Beschonken autobandiet. Te Nieuwcr-Amstel werd een dame, die naast haar fiets stond in volle vaart overreden door een motorrijder. Zij be kwam een gebroken been, benevens zwaar lichamelijk letsel, zoodat zij ver moedelijk wel een paar maanden in de ziekeuinrichting zal moeten vertoeven. Volgens ooggetuigen moet de motorij der onder invloed van sterken drank zijn geweest, Tegen dezen zekeren v. R. uit Amster dam," is door de politie proces-verbaal opgemaakt. Paardendieven-. Te Venlo zijn aangehouden twee per sonen, verdacht.van diefstal van drie paarden waarvan het eene ter waarde van 25000 Mark. Twee paarden werden bij hen gevonden. Een der mannen was zwaar gewapend. Hij droeg een revol ver met zes patronen bij zich. Politieman mishandeld. Te Schagerburg (gem. Zijpe) zijn bij den heer J. Doorn twee rijwielen gesto len en bij diens buurman notaris Vrij burg is een poging tot inbraak gedaan. De chef-veldwachter, die terugkwam van Het Zand, waar hij dienst had gedaan, bemerkte twee mannen, die bezig waren inbraak te plegen. Hij pakte een hun ner bij zijn schopder en wierp hem na eene worsteling op den grond. De tweede greep nu in en sloeg den veldwachter Bult zoodanig met een of ander voor werp op zijn hoofd, dat hij bewusteloos neerviel. Beide mannen poetsteu toen de plaats. Ten huize van den heer Vrijburg was men inmiddels van het ru-. moer wakker geworden. Binten geko men zag men den gewonde liggen. Hij werd binnengedragen, waarop de burge meester werd gewaarschuwd. Den vol genden dag was B. nog steeds bewuste loos en kon niet verhoord worden. Inbraak met roof. In do buurtschap Liederen, zijn 's nachts eenige gewapende personen de woning van den landbouwor Niessing binnengedrongen. De landbouwer ging uit om hulp te roepen, doch toen hij terugkeerde, was de woning leegge plunderd en had meu voor 10.000 Mark aan geld en kostraarheden meegenomen. Vergiftigd vee. Van een veehouder onder Huizuiu (Fr.) zijn vier melkkoeien dood in de weide gevonden, terwijl de overige die ren meer dood dan levend zijn. In het land liggen pas mot roode me nie geverfde doch nog niet opgestelde palen van liet provinciaal electriciteits- bedrijf, Men vermoedt, dat de dieren aan deze palen hebben gelikt. Te Wirdum is onder dezélfdejomstan dighedeu nog een koe gestorven. A. H. Spruitenburg, zonder, Heerengr. 11, naar Harderwijk. A. Dobbelaar, werkman, Steenkamp- laan 68, naar Harderwijk. J. Oele, buitengew. opz R. W., Lange Kerkstraat 8, naar Rotterdam. P. J. van den Ouden, zonder, Kers- straat. 3—5, naar Rotterdam. A. P. Aarnoudse, zonder,, te Korte- straat 5, naar Rotterdam. Ds. A. Thielen alhier is be de Geref. Kerk te Berkel en een en ander Axel. roepen bij Rodenrijs. Oostburg. De Geref. Kerk alhier heeft tot haar herder en leeraar beroe pen, den Eerw. Heer II. Moolhuyzen Theol. Cand. te Rotterdam. Het Christel ij k k enteeken? Aan den „Zoeklichf'-redacteur werd de vraag gedaan, of het de tijd niet is voor de Christenen om als protest tegen het anti-Christendom en het anti-Chris telijk toeken, een Christelijk teeken te gaan dragen, waaraan men elkander als Christenen herkennen kan. Dit zou al leen gedragen moeten worden door hen, die zich het eigendom van Christus we ten, zonder onderscheid van Kerk of richting. Dit zou, volgens des vragers meening, oen groote hulp zijn in het getuigen voor Christus in de wereld. Voorts werd hem door een lezeres ge zonden een r o s e t j e wit linnen, waar op geborduurd zwart, rood en wit, en zij schrééf daarbijAls wij als kinderen van God ook eens een teeken gingen dragen, b.v. als ingesloten rosetje iu tegenstelling met de Swastica. Het zwart wijst ons op de zonden, het rood op het bloed van Christus en het wit op onze rechtvaardigmaking De redacteur gaf op ten antwoord Op het oogenblik geloof ik, dat daar voor do tijd nog niet rijp is we heb ben thans naar 2 Cor. 3 een goeden, leesbaren brief te zijn, die^ door alle menschen gelezen kan worden het is echter volstrekt niet uitgesloten, dat zulks in dei toekomst, als hot merktee- ken van het Beest verplichtend gesteld wordt, geschieden zal. Ook in de dagen van groote Christenvervolging, onder de Roineinsche Keizeis, droegen de Chris tenen een visch, daar de letters I. Ch. Th. U. S. van dit woord in het Grieksch tevens de initialen Jezus Christus zijn Geref. Kerken. Beroepen: Te Huizum, D. B. Ha geubeek, to Vlaardingen (B.) merend, R. Ilaitsma, te Gaast send, II. Ilaspers te Roden. Aangenomen: Naar Idskenhuizen, A. C. Kok, te Warffum naar Tien- hoven (U), A. Boekenoogen, te Apeldoorn. Bedankt: Voor Arnhem, R. E. van Arkel, te Soestvoor Wolvega, J. van der Meulen, te Schoonoord voor Bun schoten en Spakenburg (A), II. de Bruijn, te Nieuweudijk voor Delft, H. S. Bou- ma te Leeuwarden voor Andel (N. Br.), E. J. van Voorst, te Numansdorp voor Uithuizen, B. A. Knoppers, te Almelo voor Puttershoek, B. Meijer, te Ierseke voor Purmerend, W. E van Duyn, te Bleiswijk. Ned. Herv. Kerk. Tweetal: Te Zuidwolde (Dr.), L. Plette, te Kuilenburg en Th. 11. Tons- heek te Bourtange. Beroepen: Te Hoogeveen (toez.), R. Bartlema, te Beesdte 's Heer Hen- drikskinderen (toez J. II. C. Kamsteeg, te Stavenisse te Vollenhove (toez.), II. W. te Winkel' Nijehaskete Kerkdriel, Th. M Loran, te De Lier; te Hei- en Boeicop, J. J. Timmer, te Montfoort te 's-Gravenmoer (N. B.), J. H. Gunning E. B.zn., te Hoogeveen; te Kage, A. E. van Baaien, te Nieuwlandte Zeerijp, A. de Vries, te Appelscha; te Gent (België) voor de 2e maal, J. J. H. Visch, te Maria Hoorëbeko. Bedankt: Voor den Hoorn (Texel) (toez.), A. Keers, cand. te Apeldoorn voor Nijkerk (Geld.), C. B. Holland, te Kampen; voor Ussdo, D. J. F. Westen burg, te Pesse. Geref. Gemeenten. Beroepen:.» i'e Genomuiden, G. H. Kersten, te fcrst'kete Giessendam. M. Hofman, te Rijssen. te Pur- te Woud- Inzenders van advertentiën die deze het blad van den dag van uitgave wenschen opgenomen te zien, verzoeken wij dringend, deze zooveel mogelijk een werkdag vóór de verschijning der Courant, dus vóór Dinsdag of Vrijdag in te zenden. Hoewel wij steeds zullen trachten ook advertentiën te plaatsen die ons in den loop van deu voormiddag van genoemde dagen worden toegezonden, kunnen wij dat, vooral als het groote advertentiën betreft, niet meer verzekeren. Men zeilde dus de advertentiën zoo r o e g m o g e 1 ij k i n. DE ADMINISTRATIE. Heden overleed na een kort stondig en smartelijk, doch geduldig gedragen lijden, onze innig geliefde jongste Dochter, Zuster en Behuwd zuster, EVA, in den ouderdom van 11 jaar, 10 maanden en 19 van dagen. Uit aller naam, W. PIELEMAN en Familie. Zaamslag, 16 October 1920. op VRIJDAG 22 OCTOBER 1920, 's avonds acht ure, in Hotel des Pays-Bas te Ter Neuzen, voor de uitloting -ten overstaan van Notaris Callenfels, van een aandeel in de Obligatie-leening. HET BESTUUR. Hiermede hebben wij de eer te berichten dat- wij van af 15 OCTOBER een Kantoor te TER NEUZEN gevestigd hebben in het gebouw waarin wij tot nu toe geregeld op markt dagen zitdag hielden. DE KOSTER Co Notaris CALLENFELS te Ter Neuzen, zal op Dinsdag 26 October 1920, des namiddags 3 uur, in het Hotel Centraal" aan de markt te Ter Neuzen, ten verzoeke van de erfgenamen en rechtverkregenhebbenden van don Heer Robertus Drost, in het openbaar ver- oopen, de navolgende liggende te Sluiskil, gemeente Ter Neu zen in den Coegorspolder aan het kanaal Ter NeuzenGent Perceel I. (14,25 X M-) met steenen fun; deering op en met dl N Aren 36 centiaren of 97 roeden opslagtcrrein, kadaster sectie G no. 1824 gedeel telijk. Grondlasten f 11,17. Poklerlasten f0.43. Perceel II. Ongeveer 1 Hectare 80 aren 34 centiaren of 4 gemeten 14 roedon naast perceel I, kadaster sectie G no. 1824 gedeeltelijk. Grondlasten f9,54. Polderlasten f5,41. Boomprijs f230, Perceel III. 2 Hectaren 35 aren 80 centiaren of 5 gemeten 87 roeden naast perceel II, kadaster sectie G no. 1825. Grondlasten f 12,48. Polderlasten f 7,07. Boomprijs f544. Perceel IV. 1 Hectare 41 aren 50 centiaren of 3 gemeten 53 roeden naast perceel III, kadaster sectie G no's. 211 en 1826 Grondlasten f6,47. Polderlasten f4.2o. Boomprijs f 146, Do perceelen zullen afzonderlijk, in verschillende combinaties en in massa worden geveild. - jj Betaling koopsommen 1 December 1920. Onkosten 8 dagen. Aanvaarding dadelijk na de betaling. Grondlasten voor de koopers vanaf 1 Januari 1921; polderlasten vanaf 1 No vember 1920. De koopers betalen boven hunne koop sommen voor de kosten gevallen op het rechterlijk bevel tot verkoopdie van perc. 1 f5, die var, perc. II f20, die van perc. III f20 en die van perc IV f 10. Verdere inlichtingen ten kantore van voornoemden Notaris, bij wien de kadas trale kaart ter inzage ligt. goedgekeurd certificaat en droge, korrel, polder, 5 op stam en op prrtij met zonder schot, een prachtige gegroeid in de Eendracht- Adres: M. DEKKER, ZAAMSLAG. Loop der bevolking van Ter Neuzen. Aangekomen: J. Barentsen, opzichter electricien, Steenkamplaan 30, uit Vlissingen. E. de Bock geb. Schoof, zonder, Tho- lensstraat 8, uit St.. Jansteen. L. M. de Nijs, zonder, G 185, uit Hon- tenisse. V. H. W. Wijnman, reiziger, Hoeren- gracht 7, uit 's Gravenhage. 1). J. Seegers, landbouwer, Q 112, uit Zaamslag. G. van der Vroede, matroos, Tholens- straat 41, uit Rotterdam. Vertrokken: Tb. F. van Kouteren, coiffeur, Nieuwe- diep 110, naar IJzendijke. J. Iluijssen, varensgezel, Tholensstraat 13, naar Sas van Gent. J. Pladdet, dienstbode, Q 35, naar Hoek. A. W. van der Ende, dienstbode, Westkolkstraat 20, naar Middelburg. Zosklichtserie No. 10. Wat de Schrift zegt van den VOLKENBOND. Een schriftuurlijke beschouwing van deze mensclielijke vinding door Jon. de Heer Groot 50 pag. Prijs F 0.50. Zoeklichtserie No. II. Het WON DER VOLK ISRAEL, door Prof. E F. Ströter. Een interessante studie over de Toe komst der Joden. 32 pag. F 0 30. Zoeklichtserie No. 12. Het ZEVENDL- DAGS A DVENTISME en de SABBAT. Een grondige Bijbelsche studie over do bewering der Z.D.A. dat men den zeven den dag der week als sabbat moet vieren, alsmede eene korte beschrijving dezer sekte en een lokstenregister, 90 pa; Prijs F 0 75. Wie betreffende de hier genoemde onderwerpen meer licht wenscht, sclmffe zicli deze werkjes aan. Alom verkrijgbaar en na inzending van bet bedrag plus F 0.05 porto bij den Uitgever, JOH. DE HEER - Rotterdam, Schiekade 210. De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den BEOOSTEN- en BEWESTEN BLIJ- POLDER (dijkgraaf dhr. P. Vael), op Donderdag den 28 October 1020, des voormiddags 10 uur precies, ver koopen staande gedeeltelijk aan den Sasdijk en op de Groote Plaat gemeente Axel. Te vergaderen aan den Sasdijk. BETALING CONTANT. De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van Mevrouw Weduwe van den Heer I. VAN DE VELDE, grond eigenares te Papendrecht, op Vrijdag den 20 October 1020, des voormiddags 107a uur, verkoopen metende van 1.10 tot 1.75 M., staande onder aan den dijk langs den Van Lijndenpolder. staande op de hofstede bewoond door dhr. J. Balkenende te Zaamslag, Andij- kepolder, alwaar te vergaderen. Betaling vóór liet rooven, uiterlijk 24 December 1920. TANDARTS Brouwrijstr. 3 (Hoek Havenstr.), Ter Neuzen, TEL. 105, is dagelijks te consulteeren van 912 en van 2—4 uur. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. in 5

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 3