Kenkenfornuizeii GELDBELEGGING. Waesberghe»Janssens Gemengd Nieuws. Uit de Provincie. Land- en Tuinbouw. Kerk en School. Zendt uwe advertentiën vroegtijdig in. Onrgerlijke Laatste Berichten. Advertentiën. Uitgifte Suikerkaarten. Suikerkaarten. Maximumprij zen Sui ker Groenten-EnFruitveilingsvereeniging Ter Neuzen Omstreken. Openbare Veiling 19 BOOMEN (Pondsperen). 6 °/o Oblig. Angelinapolder (i Oblig. Philippinepolder 6 Oblig. Gemeente Clinge. Firma Gebrs. TAZELAAR, verkrijgbaar bij van Meer te vertellen is er geloof ik ook al niet. O ja, toch nog. 'k Zou de nominatie voor 'het Voorzitterschap haast vergeten. Als eerste candidaat is gekozen Mr. Fock, als tweede Mr. Kooien (R. K.) en als derde de heer Monté Verloren (A.R.) Ook kan ik je in de gauwigheid nog wel even vertellen, dat de geloofsbrieven van het nieuw benoemd lid der Kamer, den heer Drion zijn goedgekeurd, en dat de heeren Weitkamp (C.H.) en Sannes (S. D. A. P.) al weer een paar inter pellaties hebben aangekondigd, de eerste over de zuivelpolitiek van den Minister van Landbouw, de tweede over de prijzen van brood en melk, in verband met de algemeene duurte. Dat zet dus al weer heel aardig in. Mocht er morgen Donderdag nog iets belangrijks voorvallen, dan zet ik 'dat nog wel even onder de brief. Wees voorloopig echter hartelijk ge- groet Observator. P. S. Nog in de gauwigheid iets over vandaag, Donderdag. De l'ersto Kamer gaat uiteen tot October, om dan de Lager-ondorwijswet te behandelen. Mr. Foch is tot Voorzitter van de Tweede Kamer benoemd, de leden hier van komen 7 October weer bijeen. Anders ook al geen nieuws. bintenis van het heden, een ootmoedig gebed voor de toekomst. Toegang natuurlijk vrij. Axel. De uitslag der loting voor de militie is als volgt 1. W. P. de Jonge, 2. P. G. Jonkman, 3. J. J. Ortelee, 4. J. Verstraeten, 5. P. Vinke, 6 C. P. Olij- slager, 7. J. F. van den Burg, 8. C. J. van den Bos, 3. Th. Vettenburg, 10. F. J. Lensen, 11. P. J. Buijze, 12. F. Geen- sen, 13. J. deKoeijer, 14. O. J. Fermont, 15. L. Haak, 1G. J. L. van Waes, 17. J. N. de Danschutter, 18. A. Koekkoek, 19. L. Verberkmoes, 20. R. Overdulve, 21. A. de Feijter, 22. J. J. II. Smolenaars, 23. A. F. Schieman, 24. A. Smies, 25. P. Koekkoek, 2G. H. A. Goslinga, 27. J. Dieleman, 28. S. de Klerk, 29. P. L. van Pienbroek. («Zei."). TER NEUZEN, 24 September 1920. Van Zaterdag tot en met Dinsdag is de getijtafel voor Ter Neuzen als volgt IJoogw. v.m. 0.38 1.14 1.47 n.in. 0.150.15 1.22 1.56 Laagw. v.m. 6.21 7.00 7 37 8.09 n.in. 6.46 - 7.38 - 8.03-8.41 Volle Maan Dinsdag 28 September 2.16 voorin. Wij herinneren er nog even aan, dat in den nacht van Zondag op Maan dag de oude, dus de zonnetijd weer wordt ingevoerd. Men doet dan het best, zijn klokken een uur stil te zetten. Dinsdagmiddag heeft hier de loting voor de Nationale Militie plaats gehad. De cijfers vóór de hieronder volgende namen zjjn de lotingnummers: 1. P. J. de Feijter; 2. P. Hujjssen 3. .T. J. Dieleman; 4. P. F. de Nijs5. .1. P. F. Doppegieter 6. J. J. Notebaart 7. L. Bonze8. J. L. Verlinde; 9. II. W. de Feijter; 10. F. A. de Doelder 11. P. J. de Smet; 12. J. S. de Clecrk 13. P. W. van Langevelde 14. C. Dek 15. J. C. F. van VVijck 16. C. d'Hont 17. Ribbons; 18] K. Hamelink 19. P. II. Janse; 20. H. G. Wolfert21. J. de Kraker; 22. II. Tollenaar; 23. P. Dubbeldam 24. J. P. M. Martens 25. W. 'tGilde; 26. J. J. Tolhoek 27. F. J. Van Cleemputte28. J. Ilerrebout 29. J. A. van Dixhoorn 30. S. de Vries; 31. A. L. Cornelissen 32. J. P. de Jonge 33. A. Nagtegaal34. C. Riemens35 J. Doorns; 36. J. A. Geers37, C. 't Gilde; 38. G. van Minnen; 39. I. Ver meulen; 40. J. P.'t Gilde 41. D'Schee- Ie 42. A. C. van Meelen 43. IJ. Eek man 44. P. van Overbeeke45. A. M. Geensen46. J. van Langevelde47. J. M. de Marée48. J. M. van Baal; 49. A. van Doezelaar; 50. M. van Lan gevelde; 51. P. J. de Hulster; 52. J. Bakker53. J. Coomans. Bij K. B. is benoemd tot ontvan ger der registratie en domeinen te Hulst G. Overkamp, thans ontvanger der re gistratie en domeinen te Vianen. Tot onderwijzer aan de Chr. school alhier is benoemd de heer Meijer, thans werkzaam aan de Chr. school op den Knol. Woensdagmorgen werd een berucht persoon, woonachtig op den Baandijk alhier, geboeid opgebracht, onder bege leiding van twee politieagenten. Dinsdagnacht schijnt hij na afloop der kermis, onder den invloed van sterken drank, danig aan het bakkeleien te zijn gegaan. Z\jn schoonzuster takeldo hij zoodanig toe, dat het mensch flauw viel. Haar kinderen dreigde hij te vermoorden. Een en ander gaf aanleiding tot ar restatie. Ten gevolge van het weder intreden van den Amsterdamschen tijd en met het oog op het behouden van do aansluiting der treinen in België waar de Zomertijd nog voortduurt, zullen met ingang van Maandag a.s. alle treinen der Maatschap pij GentTer Neuzen op het Hollandsch gedeelte der lijn één uur vroeger ver trekken en aankomen dan op de dienst regeling is aangegeven. Met ingang van 1 October zal de trein uit Gent (Zuid) vertrekken niet om 12 uur 4 maar om 12 uur precies. Men schrijft ons: Zaterdag 25 dezer, om 2 uur des na middags, vergadert in de Consistorie der Geref. Kerk alhier, de Bondsring van Geref. Jongel. Vereen. Er wordt gespro ken door de J. V. van Zaamslag over Iiingbezoek die van Schoondijke over: Gen. 1 27b, die van Ter Neuzen over Ons Bondslied, een herinnering aan een heerlijk verleden, een geestdriftige ver- Ook een naamsverandering Door drie leden van een zekere familie Enschedé in Suriname, onze bezitting in Zuid Amerika, is het verzoek gedaan tot, veraudering van hun geslachtsnaam En schedé in dien van Tjon-A-Sam. Door jeugdige onvoorzichtigheid gedood. Dezer dagen reed een postauto over den Haarlemmerdijk te Amsterdam. Vier meisjes van 8 tot 11 jaar liepen de auto achterna en trachtten haar voor te ko men. Daarbij struikelde de 11-jarige Johanna van Haren over een ander meis je en viel voor het linker achterwiel van de auto. Zij geraakte onder den post wagen en werd levenloos er onder uit gehaald. Een liefhebbendechtgenoot. De politie te Kerkrade heeft een ze keren W. v. H. aangehouden, ter zake van bedreiging van zijn echtgennote, met een revolver- Beide echtelieden werden op het politiebureau ontboden. Tijdeus het. verhoor trok van II. plotseling een mes en bracht daarmede zijn vrouw een stoot toe, gericht op haar borst, die ech ter op een beenen knoop van haar blou se afschampte, en daardoor slechts een kleine wonde veroorzaakre, anders was de vrouw waarschijnlijk levensgevaarlijk verwond. De dader werd terstond over mand en wegens poging tot moord opge sloten. Wonderbaar bewaard gebleven. Door een auto gescalpeerd. Men meldt uit Weert aan de „Msb." Op de Rijksweg tusschen Weert en Maasheeze is hot 10 jarig zoontje van M. C. van het gehucht Vrakker dat een zusje van 11 maanden op de schouders droeg en achter sen boerenwagen liep, doordat het voor een achteroprijdende auto nog den weg wilde oversteken door die auto aangereden. De chauffeur ge heel verbouwereerd reed nog een eind- weegs door toon bemerkt werd dat het meisje van 11 maanden geheel ongedeerd op de treeplank lag. Het wicht werd in de auto opgeno men waarna men terugreed op de plaats des ongeluks. Den 10 jarige jongen was het hoofd geheel gescalpeerd, terwijl hij nog enkele ernstige hoofdwonden beko men had. Hij werd in een passeerende auto naar het, gasthuis alhier vervoerd, waar hij is overleden. Zorg voor de boefjes. De „Maas en Waler" deelt mee dat de Rijkstuchtschool te Nijmegen thans 58 verpleegden telt. Met hun verzorging zijn belast..32 beambten. Een witte musch. De heer Frylink te Sassenheim heeft een witte musch geschoten. Het beestje zal aan het Mus. van Natuurlijke historie te Leiden ten geschenke worden gegeven. sloten wagens te worden overgeladen ten verdere verzending naar een abattoir. Alvorens te worden ingeladen zullen de dieren vanwege den Veeartsenijkundigen Dienst streng onderzocht worden, terwijl de geheele verdere verzending onder toezicht van dezen Dienst zal plaats vinden. In verband hiermede wordt er met klem voor gewaarschuwd, vooral geen vee, dat verdacht wordt te lijden aan mond- en klauwzeer naar do inlaadplaat- sen te brengen. Vervoer van verdacht vee is ten strengste verboden en zou inbeslagname en verbeurdverklaring van het dier tengevolge hebben, terwijl bo vendien nog proces verbaal wordt opge- maakl. Tevens zij nog opgemerkt, dat dit al leen veo betreft, afkomstig van dat gedeelte van Zeeuwsch-Vlaanderen, het welk ten noorden van de z.g.n. 1000 M. strook ligt. Verder kan nog worden medegedeeld, dat zal getracht worden ook te Walsoor den vee in te laden, daar de afstand van het Oostelijk déél van O. Z.-Vlaan- deren naar Ter Neuzen te groot is. Het vee zal dan in plaats van te Vlissingen, aan het station Vlake gelost moeten worden om daar op den trein te worden geladen. - Aan 11.II. veehandelaren zullen eemge aanvraag-formulieren worden toegezon den. Mochten sommigen er geen ontvan gen, doordat ons hun adres niet bekend is, dan kunnen zij deze aanvragen aan het Secretariaat. Streng wordt er op gewezen dat deze formulieren nauwkeu rig en duidelijk in twèevoud worden in gevuld, daar op onnauwkeurig en ondui delijk ingevulde formulieren geen acht kan worden geslagen. Slechts als allen medewerken zal het mogelijk zijn de zware lasten te verlichten, die de Zeeuw- sclie landbouwer en handelaar door de getroffen maatregelen inzake de Runder pest ondervinden. De aanvragen kunnen alleen betrek king hebben op slachtvee, b nevens vette varkens en schapen. De mogelijkheid bestaat, dot ook voor biegen spoedig dispensatie kan worden verleend. Bovenvermelde centrale commissie be staat uit: Mr. P. Dieleman, voorzitter, A. I. Leenhouts te Rctranchement, L. J. Colsen te Terliole, Ph. J. van Dix hoorn te Axel, respectievelijk voor de afd. Oostburg, Axel en Hulst; voorts vanwege den Chr. Boerenbond in W. Z. Vlaanderen A. H. de Milliano te Water landkerkje vanwege den R. K. Boeren bond in O. Z. Vlaanderen de heer P. S. van Jole te Kloosterzande vanwege de afd. Zeeland van den bond van veehan delaren voor W. Z. Vlaanderen.T. Ba- bijn te Ooslburg en voor O. Z. Vlaan deren S. van Duijsse te Clinge en P. Audenaarde te Axei, terwijl de heer Tj. B. E. Kielstra als Secretaris zal optreden. Het adres der Commissie, waaraan aan vragen voor consent moeten gericht worden, is het landbouwhuis, Markt, te Goes. Varkens uit Zeeuwsch Vlaanderen. De minister van landbouw heeft be paald, dat met ingang van 24 dezer, de uitvoer van varkens uit Zeeuwsch-Vlaan deren naar het overige gedeelte van Nederland weder is toegestaan. Bedankt: Voor Zierikzee, P. de Groot te Rotterdam. Uitvoer van slachtvee. Op een Vrijdag 17 Sept. jl. gehouden ver gadering van vertegenvv. van de Zeeuw- sclie Landbouw Mij., den Chr. Boerenbond in W. Z.-Vlaanderen, den R.K. Boeren bond in O. Z.-Vlaanderen en denNedei- landschen Bond van Veehandelaren ten kantore en onder leiding van den Voor zitter der Z. L. M. te Middelburg werd, naar aanleiding van hetgeen op een eenige dagen te voren met den Districtsveearts gehouden conferentie hieromtrent werd afgesproken, besloten, 'om zoo spoedig mogelijk dispensatie trachten te verkrij gen op het verbod van uitvoer van slachtvee uit Zeeuwsch-Vlaanderen. Hier toe %werd een Commissie benoemd uit de vertegenwoordigers van de hiervoor genoemde organisaties. Tot secretaris dezer Commissie werd benoemd de Heer Tj. B. E. Kielstra en is aizoo het secre tariaat gevestigd in het Zeeuwsch Land- bouwhuis te Goes. Belanghebbenden moeten lmnne aan vragen om dispensatie op formulieren, die daarvoor verkrijgbaar zullén worden gesteld, in duplo opmaken en aan het secretariaat zenden, hetwelk dan voor doorzending aan den Districtsveearts zorgdraagt. Wanneer deze alles in orde bevindt zal bij den Commissaris der Koningin adviseeren den gevraagden uit voer toe te staan. De dieren uit Westelijk Zeeuwscb- Vlaanderen zullen-te Breskens en die uit Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen te Ter Neuzen worden geladen en naar Vlissin gen worden vervoerd om aldaar in ge- Inzenders van advertentiën die deze in het blad van den dag van uitgave wenschen opgenomen te zien, verzoeken wij dringend, deze zooveel mogelijk een werkdag vóór de verschijning der Courant, dus vóór Dinsdag of Vrijdag in te zenden. Hoewel wij steeds zullen trachten ook advertentiën'te plaatsen die ons in den loop van den voormiddag van genoemde dagen worden toegezonden, kunnen wij dat, vooral als het groote advertentiën betreft, niet meer verzekeren. Men zende dus de advertentiën zoo vroeg rn o g e 1 ij k in. DE ADMINISTRATIE. Prof. II. B a v i n c k. Naar men verneemt wordt de gezond heidstoestand van prof. Bavinck voort durend beter. Binnen zeer korten tijd hoopt hij reeds weer eeuigen arbeid te verrichten. Trouwen of..... ontslag! In den Kerkeraad van de Ned. Israël Gemeente te Amsterdam zal worden aangedrongen op het ontslag van den oppervoorzanger A. Stoutsker ter groote Synagoge, wanneer deze niet binnen ze keren tijd in het huwelijk treedt. Dat kan dus een „gedwongen huwelijk" worden 1 (Rott Geref. Kerken. Drietal: Te Arnhem (vac. Ds Schouten), R. E. van Arkel, te Soest Dr. K. Dijk, te Den Haag enG.R. Kuij per, te Haarlem. Tweetal: Te Zalk, 11. Brinkman te Westerlee en J. Dekker Hzn., te Ambt Vollonhove (A Beroepen: Te Baambiugge, II Moolhuijzen, cand. te Rotterdam te Sid deburen, J. Hoekstra, te Ten Post te Andel (N. Br.), E J. van Voorst, te Nu mansdorp; te IJ 1st, P. Hekman, te Gor red ijk. Aangenomen: Naar Metslawior Niawier, E. Beukema, te Drachtster Com pagnie. Bedankt: Voor Vrijhoeven, 's Gre velduin-Cappelle en Sprang en voor Oost burg, A G. Wolf, te Loenen-Vreeland voor Wolvega, W. E. van Duijn, te Blies wijk. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen: Naar Oosterzee en Echten, F. A. Visser, te Hoorn op Texel near Charlois (3e |>r. jfiaats) (toez.), H E. Beernink, te Eikerzee naar Hasker- horne c. a. (toez.), C. Zeeman, te O. L. Vrouwen Parochie. Bedankt: Voor Brunsum, P. A. Tichelaar, te Beilen voor Kesteren, J. J. Timmer te Montfoort. Christ. Geref. Kerk. Aangenomen: Naar Buuschoteu, P. J. de Bruin, cand. te Apeldoorn. TER NEUZEN. Huwelijksaangiften. 17 Sept. Gabriel Alphonse Lauret, oud 29 j., wedn. en Maria Rosalia Dierickx, oud 22 j jd. Johannes Adriaan Tazelaar, oud 26 j., jm. en Neellje Johanna Feij, oud 23 j., jd. Huwelijks-vol!rekkingen. 16 Sept. Ca- mille Aithur Vermaut, oud 27 j jm. en Anna Louisa Clemminck, oud 21 jd. Francois Dekker, oud 20j.,jm.en Esther van Hoeve, oud 21 j., jd. Geboorten. 12 September. Elisabeth, d. van Jan van der Bent en van Lena van den Berg. 13 Sept. Andi ies Jacobus, 7. van Hendrik Overdulve en van Janna de Feijter. 14 Sept. Thomas Hubert, z. van Klaas de Quelerij en van Teuntje Pieternel la Bruggeman. Overlijden. 12 Sept. Emilie Hortense de Vleeschouwer, oud 56 j, echtg. van Gustaaf Alouisius Goethals. Millerand president van Frankrijk. PARIJS, 24 September. Millerand is tot president van de republiek gekozen. PARIJS, 24 September (Havas). Er zijn 892 stemmen uitgebracht, volstrekte meerderheid 447. Millerand is met 695 stemmen gekozen. Op Delory waren 69 en op verschillende andere candidaten 23 stemmen uitgebracht. De verkiezing van Millerand werd met een langdurig handgeklap van alle leden der nationale vergadering begroet, die opstonden en het nieuwe staatshoofd toejuichten. Deze bleef zitten. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 26 SEPTEMBER 1920. Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen 9'/, en 2'/t uur, Ds. S. Groene- veld. Axel 9'/i en 2'/t nur, Ds. A. Thielen. Zaamslag 9'/j en 2'1% nur, Ds. IL P M. de Walle. Boek 10 en 3 nur, Ds. H. v. d. Wal. Schoondijke 10 en 3 nor, Ds. Goris. Oostburg 10 en 2'/i uur, Leeskerk. Aardenburg 9'/i uur, Leeskerk. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/i en 2 uur, Ds. A. Timmerman Sluiskil 9'/i en 2 nur, Dhr. L. Dek. Axel 9'/j en 2'/i uur, Ds. Hngenholtz. Zaamslag 9'/j en 2'/i uur, Ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 uur, Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9'/i en 2'/, uur, Ds. L. do Bruine. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstr.) Ter Neuzen 10, 3 en 6'/i nur, Leeskerk. Lokaal Eben-Haëzer", (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen 5'/, uur. Evangelisatie. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend Do Minister van Landbouw vestigd er de aandacht van belanghebbenden op, ilat in verband met do opheffing van bet Rijksrantsoen voor suiker, de inzending ter verzameling van opjilakbladen met Rijkssuikerbons nog tot 30 dezer aan voornoemd Rijkskantoor kan geschieden doch van I October e.k. af deze zendin gen gericht moeten worden aan de N. V. Nederlandscbe Uitvoer Maatschappij, af- deeling Suiker te 'sGravenhage, Mau- ritskade No. 7. Ter Neuzen, 24 September 1920. De Burgemeester voornoemd, J. HU1ZINGA. De Leider van het Broodbnreaii maakt bekend, dat de uitgifte van Suikerkaarten (5e Serie) zal plaats hebben Op Maandag 27 September voor houders van Rantsoeneeringskaarten 11000. Op Dinsdag 28 September voor houders van Rantsoeneeringskaarten 1001 en hooger. Telkens des n.m. 25 uur. Voor bewoners van Sluiskil en Drie- wogen zijn deze Kaarten verkrijgbaar bij de heeren C. MEULBRföEK en J. C. JANSEN. Ter Neuzen, 24 September 1920. De Leider voornoemd, J. F. DE COOKER. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat bon No. 52 der Rijks- Suikerkuart geldig is van Maandag 27 September t/m Zondag 3 October 1920. Ter Neuzen, 24 September 1920. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. De Burgemeestcr van TER NEL1ZEN maakt bekend De Minister van Landbouw heeft voor „Melis van goeden kwaliteit" vastgesteld de volgende maximumprij/en I. voor liuishoudsuiker, alsmede in dustriesuiker voor biiitenlandsch verbruik voor zoover verwerkt in andere suiker houdende goederen dan g< condenseerde melk, likeur, kunsthoning, abdijsiroop en eventueel andere door den minister aan te wijzen industrieën a. in den groothandel, bij levering in hoeveelheden van 100 of 150 zak of veelvouden daarvan f94.exclusief zak of f95.inclusief zak per 100 K.G netto contant, franco station van ontvangst spoor, tram, boot of laatste veer; b. in den tusschenhandel 1). bij levering van minstens 100 K G. f95.75 exclusief zak of 96.75 inclusief zak per 100 K G. netto, contant, levering oj> gebruikelijke conditiën 2). bij levering van minder dan 100 KG. f96.25 exclusief zak of f97.25 in clusief zak per 100 K.G. netto, contant, levering op gebruikelijke conditiën II. voor de gerantsoeneerde op Rijks- suikerbons verkrijgbaar gestelde luiis- lioudsuiker in de kleinhandel 17V3 cents per V* K.G. Ter Neuzen, 24 September 1920. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. op WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1920, om 11 uur v.m. van de opbrengst van Staande en te bezichtigen op de hof stede van den beer Jacs. Weijns, Spui. HET BESTUUR. De beste Borstsiroop Geëmailleerde met I, 2 cn 4 ovens, met en zonder waterketel, bloem lijndecor- en tegelimitatie. Prachtige afwerking. Ruime keuze. Ter Neuzen. siroop Lost de vaslzillende slijmen gemakkelijk op PER PLACOn f1.60 BIJ APOTh. Cn DROÖlSTEM Fabr. A. MIJN HARDT. Zeis*.

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 3