Uit de Provincie. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Kerk en School. A d v e r t e n 1 i n. Suikerkaarten. Dankbetuiging. TER NEUZEN, 10 September 1920. PREDIKBEURTEN. MIJNHARDT'S HOOFDPIJNTABLETTEN gedrag kennen, want het moet a. h. w. sterven aan zijn zonde. Zijn idealen vallen weg, zijn vrienden, en hem, als Jood, wordt de draf der zwijnen niet eens gegund. liet gaat daarom met hem tot in de bitterheid van den dood, en in dien nood denkt hij weer aan zijn vader, voelt hij weer het trekken van den liefdeband. Dat laatste nu heeft de opvoeding hem gebracht. Daarop mogen ook wij zien, en welk een triomf behaalt zoo de Chr. paedagoog. Als de zoon terugkeert, snelt de vader hem tegemoet en omhelst en kust hem. Hij vraagt niet of het berouw echt is, maar hij laat hem rusten aan zijn hart en verwijt hem niets. En als hij de belijdenis van zijn zoon aanhoort, dan geeft hij anderen geen gelegenheid om daarover te spreken. Integendeel er wordt een feestmaal aan gericht en er is vroolijkheid en dank baarheid. In verband met dit laatste verzocht Ds. Brouwer te zingen „Zoo hoog Zijn troon moog boven d'aarde wezen" en „Geen vader sloeg met grooter mede- doogen", waarna hij overging tot het tweede deel van zijn rede en in korte trekken den tweeden zoon schetste. Het leven van dezen was een misluk king, niet voor rekening van den opvoe der, 'doch van hem zelf. En daarom diene hij hier als een waarschuwing, daarom is' hij in werkelijkheid de verloren zoon. Hij zag niet uit naar den weggeloopen broeder, doch ging dagelijks naar het veld. Hij was een werker naar zijn aard, een arbeidzame jonge man. Tenminste zoo zag hij er uit. Maar wie is hij in derdaad Hij gaat niet in huis, als zijn bioeder wedergekeerd is, hij mokt. En zie dan weer de groote vaderliefde. Hij laat don zoon daarbuiten niet staan, doch gaat naar hem toe, vraagt, ja bidt hom, om toch mee te gaan. Dan moet men dien zoon hooreii. Welk een contrast met wat hij schijntHij begint met zijn voortref felijkheden uit te stallengeen liefde heeft hem echter gedreven om te arbei den en te gehoorzamen. Hierna komen verwijten tegen zijn vader. En waar kinderliefde wordt gemist, zal daar broederliefde zijn Is hier dan dus geen mislukking? Laten wij daarom niet al te gauw roe men, en (lat we met deze lessen van God ten volle rekening houden. Ze wor den echter alleen goed verstaan door hen, die uit deze liefdebron hebben gedron ken. En dan dienen we ook nog niet te vergeten, dat het beginsel der liefde ontzaglijk hooge eischen stelt aan de op voeders. Zoodat we God dan ook wel vurig en ernstig mogen bidden, om hen daarvoor de kracht te geven. En Hij wil dat doen, immers „Waar liefde woont, gebiedt de Heer' den zegen". De heer De Koning was ongetwijfeld de tolk van allen toen hij ook Ds. Brou wer haitelijk dank zei voor zijn leerzame en schoone woorden. Nadat hierop gezongen was „Zijn Naam moet eeuwig eer ontvangen", sloot Ds. Brouwer dezen welgeslaagden Schooldag met dank aan God. Van Zaterdag tot en met Dinsdag is de getijtafel voor Ter Neuzen als volgt Hoogw. v.m. 0.301.161.58 2.37 n. m. 0.50—1.32 2.18 2.5G Laagw. v.m. 7.02 7.49 8.31 9.09 nm. 7.35 8.23 9.05 9.42 Nieuwe Maan: Zondag 1.11 nam Na de gehouden her examens zijn alsnog toegelaten aan de Rijks H. B. S alhier: tot de le klasse J. F. van der Heij den te Westdorpe en A. W. Veischelling te Ter Neuzen. Bevorderd zijn voorts nog tot de 2e klasse: P. Dieleinan, E. J. Egaermont te Walsoorden en H. Meert te Sluiskd tot de 3e klasse C. J. de Haan, A. G. M. J. Kaan, H. J. M. Kwaak, A. Voer man te Ter Neuzen en W. Hugenholtz te Axel. Afgewezen 1, niet bevorderd 2 candi- daten. Niet Cornelisse of Van der Weel, die beide genoemd werden, doch J. de Meij, het Vlissingsche raadslid zal in de Prov. Staten de opvolger van Mevr. Duiker zijn. In verband met dit foit, vestigt „De Zeeuw" er de aandacht op, dat daardoor weldra vijf leden van den gemeenteraad te Vlissingen lid der Prov. Staten zijn, n.l. de heeren Van Niftrik, Van de Putte, Ilensel, Lindeijer en De Meij. De Belgische regeering heeft o.a. de volgende onderscheidingen toegekend Medaille van Koning Albert aan Josef Clepkens alhier, Herman en Josef Jacobs te Sas van Gent de Medaille van Ko ningin Elisabeth aanMevr. Bril geb Meskes, mej. Alice Steurbant en mej. G. v. d. Linden te Sas van Gent, Mevr. Van Can!fort en Johanna Renier alhier. Geslaagd voor kommies 2e klasse bij de Rijks belastingen de heeren N. Blok te Ter Neuzen, P. Geense en L. Jac. Hnllu te Sluis, allen kommies 3e kl. Gisteravond werd ten huize van dhr. De Vrieze de jaarvergadering van het Groene Kruis gehouden. De voorzitter, Dr. Th. A. van Pien- broek, heette de aanwezigen welkom, maar sprak er tevens zijn leedwezen over uit, dat de belangstelling niet grooter was. Na lezing en vaststelling der notulen bracht de secretaris, Ds. S. Groencveld, tevens het jaarverslag uit. Uit dit verslag over het jaar 1919— 1920 stippen we het volgende aan Het afgeloopen jaar is zeer belangrijk voor de Vereeniging geweest. Niet alleen zijn we sterk uitgegroeid, maar er was ook meerdere belangstelling voor onzen arbeid. Op een verzoek van de Vereeniging het Roode Kruis om gemeenschappelijk de wijkzuster te hebben, werd niet ingegaan, omdat men niet kan aanwijzen uit welke bronnen haar salaris verkregen moet worden, en ook op enkele andere punten geen overeenstemming werd ver kregen. Een verzoek aan liet Gemeentebestuur om subsidie werd van de hand gewezen Het materieel werd met eenige arti kelen uitgebreid. Zeer belangrijk is voor de Vereeniging de aankoop van het huis Lange Kerk straat 50 geweest, voor de som van f4500. Immers we kunnen nu straks in eigen huis ons magazijn hebben. Met bijzondere voldoening wordt mei ding gedaan van de collecten voor de ligt enten Deze hebben met enkele giften f Ï034,80 bedragen, na aftrek der onkosten was er nog f995.35. Een woord van dank aan de dames-collectanten en de gevers is hier dan ook niet misplaatst. Van de artikelen in het magazijn is een druk gebruik gemaakt. Een artikel werd zelfs 54, een ander 39 maal ge vraagd. Ze kwamen in goeden staat terug. Een zeer enkele maal was het gevraagde niet aanwezig. Tweemaal hebben we een gift voor het gebruik der artikelen ontvangen. Ook te Sluiskil en Driewegen waren bij de heeren P. A. v. Hoeve en J. C. Jansen eenige artikelen uit ons magazijn, welke heeren we voor hun belangelooze hulp gaarne een woord van dank brengen. Het ledental is stijgende. Bedroeg liet 12 Oct. 1910 330 en bijv. 25 April 1919 338, thans is het geklommen tot 825. De magazijnmeester bode hoeft grooten ijver afgelegd in het aanwinnen van nieuwe leden. De propaganda zal echter nog verder worden voortgezet. Boekjes en circulaires zijn daartoe met kwistige hand rondgestrooid. De voorz. vertrouwde dat do leden met genoegen naar dit aangename jaar verslag hadden gehoord en bracht den secretaris een woord van hartelijken dank voor den ijver, waarmede hij in steeds meerdere mate zich aan de Ver eeniging geeft. (Applaus). Uit het vei slag van den penning meester, den heer A. Moggré, stippen we aan, dat de inkomsten hebben be dragen f 1075,46Vs en de uitgaven f732,281/S!, zoodat er dus een batig saldo is van f343,18. De ligtenten exploitatie wijst voor inkomsten aan f 1034.80 en voor uitgaven f417,9i1/S!, batig saldo dus f616,88Va. Hiervoor moeten echter nog twee ligtenten worden aangeschaft. De tot kasnazieners benoemde heeren W. Bedet en J. Hommes konden tot hun genoegen constateeren, dat alles in de beste orde was bevonden. De begrooting voor het jaar 1920 1921 werd aan inkomsten en uitgaven vast gesteld op f 1295,681/3. Het hierna door den heer Joh. A. Feij uitgebrachte verslag over de verplegings- artikelen en de inventaris gewaagde van een druk gebruik der artikelen. Ze kwamen in goeden en zindelijken staat terug, de leden waren voor het gebruik er van zeer erkentelijk. De artikelen waren in het magazijn in goeden staat en goed onderhouden. Er is echter dringende behoefte aan uitbreiding van het magazijn. Een woord van lof mag aan den magazijnmeester-bode niet onthouden worden. De Voorz. sloot zich daarbij gaarne aan en dankte tevens de heeren Moggré en Feij voor het uitbrengen van hun verslagen. Volgend punt der agenda was be stuursverkiezing, wegens periodieke af treding van dhr. Moggré. Deze werd echter met op één na algemeene stem men herkozen (1 stem was blanco). Het salaris van den magazijnmeester- bode werd weer vastgesteld op f 150. Ten opzichte van de ligtenten-, werd na eenige bespreking besloten, dat het bestuur in elk bijzonder geval bepalen zal, hoe de bijdrage in de kosten van het vervoer der ligtenten geregeld zal worden, met dien verstande echter, dat zulks zooveel mogelijk door de leden zal behooren te geschieden. Besloten werd het bestuur met een tweetal leden uit te breiden, één voor Driewegen en één voor Sluiskil. Met algemeene stemmen werd daaitoe geko zen de heeren J. C. Jansen te Driewe gen en P. A. van Hoeve te Sluiskil. Na de gebruikelijke rondvraag, sloot de Voorz. met een woord van dank aan de leden voor hun opkomst, de vergade ring. Driewegen. Nog steeds sukkelen we hier met de tram. Reeds meermalen gebeurden hier ongelukken, welke tot nu toe geen menschenlevens vergden, maar de kruik gaat zoo lang te water tot ze breekt. Dikwijls gaat de tram in razende vaart langs do huizen zonder te fluiten of te bellen. No» onlangs viel weer oen ongeluk voor "dat betrekkelijk goed afliep. Een kar werd door de tram gegrepen en gedeeltelijk vernield. Het schichtig ge worden paard sloeg op hol met de ver nielde kar achter zich, waarop een ton getje van 8 jaar zich bevond. Gelukkig werd het dier tot staan gebracht eer verdere ongelukken gebeurden. De tram had een zóó snelle vaart, dat ze pas een 100 M. verder tot stilstaan kon vvoiuen te hopen, dat eindelijk den machinisten eens wordt geleerd, in de bebouwde kom langzaam te rijden. Gistermiddag heeft hier een t ragisch ongeval plaats gehad. Ter gelegenheid van de bruiloft van den schipper L. kreeg een der genoo- digden, eveneens een schipper, de 54- jarige J. v. V., een stukje vleesch in zijn keel. Daar dit niet spoedig genoeg verwij derd kon worden, was de man eenige oogenblikken later een lijk. Het 11-jarig dochtertje der weduwe W alhier, zou een pot kokende aard appelen „afgieten". Ze struikelde en kreeg den kokenden inhoud over haar linkerbeen, zoodat dit deerlijk verbrandde. Een waarschuwend voorbeeld, kinde ren geen werk boven hun krachten te doen verrichten. Zaamslag. Dinsdagnamiddag had de molenaar J. G. aihier een ernstig ongeluk. In zijn draaienden molen gleed hij uit, met iiet ongelukkig gevolg, dat zijn hand tusschen een rad beklemd geraakte en deze er deerlijk gehavend van tusschen kwam. llij is direct per auto naar het zieken huis te Ter Neuzen gebracht om door een chirurg te worden behandeld. Eerst beweerde men, dat zijn hand moest worden afgezet. Thans vernemen we, dat hij die, hoewel verminkt, zal behouden. Vier jonge heeren zouden Woens dagmiddag met de auto van do Bloem- fabriek te Walsoorden naar Ter Neuzen rijden. Aan den zoogenaamden „Rooden- hoek" moesten ze uitwijken. Op dit oogenblik brak de stang, die de beide voorwielen verbindt voor de stuurinrich ting, met het gevolgi dat de auto kan telde en in de drooge vliet terecht kwam. Waren ze een vijftal meters-eerder gekanteld, dan hadden ze in den water gang gelegen en de auto er boven op. Nu kwamen ze er gelukkig met den schrik af en een eenigszins beschadigde auto. Naar we vernamen schijnen er plannen te bestaan om langzamerhand ook hier te komen tot het oprichten van een Christelijke Oranjevereeniging. De heer J. de Kraker Cz. zond aan H. M. de Koningin op Haar veertigsten verjaardag een zegenwensch in dichtmaat, naar aanleiding waarvan hij een schrijven ontving van den volgenden inhoud Het Loo, 1 Sept. 1920. Hare Majesteit de Koningin heeft mij opgedragen U haar welgemeenden dank over te brengen voor de zegenbede in dichtmaat Hare Majesteit aangeboden op haar verjaardag. Hare Majesteit heeft uwe goede wenschen ten zeerste op prijs gesteld. De Particuliere Secretaris van H. M. de Koningin, VAN GEEN. Ook niet van gisteren! Ilij was uit Hontenisse gekomen 'naar Zaamslag om den geboortedag van H. M. te vieren. Heel uit Hontenisse met grauwtje zijn ezel voor de kar. En hij had feest gevierd, zoo, dat hij wat „te veel" ophad. Grauw moest huiswaarts, loopen wat hij kon, tot de helling aan Zaamslag Veer de vaart deed verminderen en eindelijk geheel deed ophouden, ten spijt van de vele stokslagen, die op den rug neerkwamen. Een paar boerenjongens stonden 't aan te zien, smalend„Zeg, Sies, wat vlugger!" Maar Sies, wijzend op het bord aan den wegkant, waarop 15 KM. per uur, antwoordde „peinsde dan da keeu proces verbaal wil hebben." Oostburg. Door het vertrek van Mr» P. J. van Bortel, die benoemd is tot rechter in de Arr. Rechtbank te Middel burg, verliest ons Geref. volk in W. Zeeuwsch-Vlaanderen weer een zijner voormannen op velerlei terrein. Deze week werd1 op de resp. verga deringen der verschillende vereenigingen en corporaties door hem bedankt en afscheid genomen. Z.W.Gestrenge was A. R. lid van den gemeenteraad te OostburgVoorzitter van de A. R. Kiesver.; Voorzitter van de Ver. tot instandhouding van een Chr. Bewaarschool; Voorzitter van het Chr. Leesgezelschap; Voorzitter van de Afd. Oostburg-Zuidzande van „Vrederust"; Secretaris van de Schoolver. „Immanuel"; Voorzitter van de Centr. A. R. Kiesver. in den kieskring Sluis Organist in de Geref. Kerk enz. enz. enz. Veel zal Z.W.E.Gestrenge worden ge mist, maar wij weten, zooals ons DsAV. van 't Sant van Katendrecht, die Zondag jl. na de namiddaggodsdienst., hem en ons toesprak toen hem den dank van Kerke- raad en gemeente werd toegebracht voor hetgeen door hem voor de Geref. kerk was gedaan als organist„Het is de Heere onze God, die hem in deze hooge positie stelde, en hem daarom van ons nam en het is de Heere die met ons blijft, en Zijn volk ook in dit gewest niet zal begeven. Auto ongeluk. Dinsdagnacht is te Eefde de heer M. J. van Rossum ambtenaar ter secretarie van Gorssel die met een verlicht rijwiel aan den kant van den weg stond door een auto, bestuurd door een dronken chauffeur, aangereden. Met een ernstige hoofd wonde en gebroken beenen werd de lieer Van R. opgenomen en naar 't Ziekenhuis te Zutphen vervoerd. De beschonken chauffeur wilde door rijden doch de chef veldwachter van Gors sel zond hein een kogel achterna waar op hij de auto stop zette en gearresteerd werd. Hel Duitsch verleerd. Een Duitsch journalist trachtte bij de komst van een 500 tal Beiersche kinde ren uit ons land te Münclien van de kleinen over hun verblijf in Holland een en ander gewaar te worden. Maar zoo zegt hij, als dat verdraaide Hollandsch er niet was geweestZoo moeilijk is een intervieuw mij nog nooit gevallen. Zoo, hoe is 'tjou in Holland gegaan vroeg ik een achtjarige. Ik kreeg een antwoord, dat ik niet verstond. Daar is niets uit te krijgen dacht ik, en richtte me tot een ander. Weer een onweerstaanbaar ant woord. Nu zocht ik me een dertienja rige uit. Het antwoord klonk vroolijk en opgewekt. Maar verstaan deed ik geen woord. U zal er niet veel uit krijgen, riep mij een onderwijzeres toe die den trein had begeleid. Die hebben allen hun Duitsch verleerd." De schijver hoorde van de onderwij zeres nog dat het in den trein een hal ve dag had geduurd, voor men een Duitsch antwoord uit de kinderen kon halen. „Het antwoord in Amsterdam had u moeten zien", zei ze. Telkens weer liepen de kleinen op hun pleegou ders toe en omhelsden en kusten ze,en de heele boel, pleegouders en kinderen, stortten bittere tranen. De schrijver vertelt verder o. a, dat het roerend was hoe een kleine jongen zijn moeder om den hals viel en zei, het was alles wat hij kon uitbrengenIk heb boter meegebracht moeder. Boter „Dat was de begroeting vervolgt de schrijver na een scheiding van meer dan een kwart jaar! Kan iets duide lijker de ellende in Duitschlaud ken schetsen als deze woorden van een zeven jarige jongen Boter! heb ik meegebracht, moeder, Boter!" Simulatie Uit Deventer meldt men: Nu de Nederlandsche Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst besloten heeft geen zoogenaamde ziekenbriefjes meer af te geven en dientengevolge door de werklieden die om redenen van ziek te verzuimen geen geneeskundige ver klaring meer kan worden overgelegd, valt hier een in 't oog vallende vermeerdering van 'tge'al ziekteaangiften te constatee ren. Teneinde daaraan paal en perk te stellen vragen B. en W. aan den Raad machtiging om aan de gemeente-artsen tevens de taak van controlterend ge neesheer op te dragen. uitgebreide rapport der Commissie van prae advies. Geref. Kerken. Tweetallen: Te Meliskerke, W. II. Bouwman, te Nederhorst den Berg en B Meijer, te Ierseke te Glanenburg, C. Diemer, te Silvolde en N. Woldmga, te Mildam te Koudekerk aan den Rijn, D. J. Couvée van Ridderkerk en G. M. van Hennes te 's-Gravendeel. Beroepen: Te Heeg, G. M. van Rennes te 's Gravendeelte Varsseveld, S. de Vrees te Eistte Scheveningen 3e pred. plaats), J. Waterink, te Zut- phen. Bedankt: Voor Zuidlaren, J. x. Tiemersma, te Tzummarum. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Assen (vac. Huls man), G. van Duyl, te Heerenveen te Balk, Dr. M. Woiulstra, to Utrechtte Brunssum (prov. Limb.), I'. A. l ichelaai, te Beilen te Nieuwe Tonge, I'. Zandt, te Delftte Haskerhorne, C. Zeeman, te O. L. Vrouwen Parochie. Aangenomen: Naar Enkhuizen (toc7r), J. D. van der Veen, te Jisp naar Monster, G. Bones, te Delft. Bedankt: Voor Elspeet, en voor Polsbroek en Vlist, J. J. I immer, te Montfoortvoor Wageningen, G. A.den Hertog, te Kethel voor Fmsterwolde, A van Riemsdijk, te Breede voor ons, F. II. van Oosten, te Woudscnd. Christ. Geref. Kerk. Tweetal: Te Vlaardingen, G. Sa- lomons, te Bunssum en J. P. Meijerink, te Barendrecht. TER NEUZEN. Huwelijks aangiften. 30 Aug. Levinus Jacobus Stoffels, oud 23 j., jm. en Neeltje van de Velde, oud 22 j., jd. 3 Sept. Framjois Dekker, oud 20 j-, jm. en Esther van Hoeve, oud 21 j-, jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Sept. Hono- reus Antonius Eugenius Bruwiere, oud |28 i., jm. en Elisa Sopbia Josepha Hutten, oud 34 j., jd 2 Sept. Jan Fiorus Kaan, oud 29 j jm. en Sebilla Maria van der Oord, oud 25 j., jd. Geboorten- 29 Aug. Anthonie Alexander, z. van Johannes Joris Kolijn en van Louisa Nathalia Geilliet. 30 Aug. Emiliana Alberta, d. van Albertus Franciscus Florimond van Meir en van Jozina Oppeneer 31 Aug. Cornelis, z. van Jacobus Gelein de Bokx en van Tanneke Dieleman. Jacobus, z. van Adriaan Wisse en van Maatje Remijn. 2 Sept. Adelaida Selina, d. van Franciscus Ber.edictus Frederik Schirris en van Cornelia van Denderen. Jan, z. van Wilhelm van der Molen en van Grietje Joosten. Overlijden. 28 Aug. Michiel Cornelis Leunis, oud 60 j., echtg. van Neeltje Elisa beth Kurvink, 30 Aug. Jozias Schoonakker, oud 82 j., wedn, van Adriana Romijnse. 31 Aug. Pieter Jan de Visser, oud 3 w-, z. van Cornelis de Visser en van Lijntje Verhelst. 1 Sept. Janna Maria van de Vreede, oud 4 m., d. van Gerard van de Vreede en van Neeltje de Krijger. 2 Sept. Willem Verhelst, oud 11 m., z. van Marinus Verhelst en van Jacoba de Groote. Dinsdag werd te Oostburg voor Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen de Rijks II. B. School geopend. De Burgemeester van Oostburg, de heer Gratama, ontving de genoodigden in het Beursgebouw, waar onder de aan wezigen werden opgemerkt de wnd. Commissaris der Koningin J. II. Blum, de leden van Ged. Staten De Casembroot en Van Rompu. Na den Burgemeester en de Voorzitter van het Comité Ds. J. N. Pattist sprak de waarnemende Com missaris van Zeeland, terwijl Minister Dr. J. Th. de Visser de openingsrede hield en in herinnering hracht hoe de stichting dezer school blijk is van de dankbaarheid voor de bewijzen van vader landsliefde door Zeeuwsch-Vlaanderen gegeven. De directeur, de heer Spruyt, gaf de verzekering alle krachten te zullen in spannen. Een leerlinge, mej. Madelaine Martens, bood een album van Zeeuwsch-Vlaande ren aan. Een meisjes zangkoor deed liet Zeeuwsch-Vlaamsch volkslied en het Wil helmus hooren. Het was een indrukwekkend en op gewekt feest. De Burgemeester van Oostburg heeft van den tijdelijken voorzitter van den Raad van Ministers, den lieer Ch. Ruys de Beerenbrouck, het volgende telegram ontvangen „Gratama, Burgemeester Oostburg. Ofschoon verhinderd de feestelijke ope ning van de Rijks hoogere burgerschool in uwe gemeente bij te wonen, neem ik van harte deel in deze heugelijke gebeur tenis en breng ik hulde aan uwe energie en doorzettingsvermogen". Kwestie-Netelenbos. De Generale Synode der Geref. Kerken te Leeuwarden heeft, in haar Woensdag gehouden vergadering, de afzetting van Ds. J. B. Netelenbos te Middelburg met algemeene stemmen ge handhaafd. Ds. Netelenbos was in deze vergade ring tegenwoordig en werd binnengeleid. Prof. Aalders las het kerkrechtelijk deel, Dr. Dijk het dogmatische deel van het ZONDAG 12 SEPTEMBER 1920. Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen 9'/i en 2'/i uur, Ds. S. Groene- veld. Axel 9'/j en 2'/i uur, Ds. A. Thielen. Zaamslag 9'/j en 2'/i nur, Ds. H. PM. de Walle. Hoek 10 en 3 uur, Ds. IT. v. d. Wal. Schoondijke 10 en 3 uur, Ds. Hopman van Helmond. Oostburg 10 en 2'/i uur, Leeskerk. Aardenburg 9'/a uur, Leeskerk. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9l/ien2uur, Ds. A. Timmerman Sluiskil 9'/i eu 2 uur, Dhr. L. Dek. Axel 9'/i en 2'/j uur, Ds. Hugenholtz. Zaamslag 9'/ï en 2'/i uur, Ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 nur, Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9'/i en 2','j uur, Ds. L. de Bruine. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstr.) Ter Neuzen 10, 3 en 6'/i uur, Leeskerk. Lokaal Eben-Haëzer", (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen 5'/, uur, Evangelisatie. Hartelijk dank aan allen, die hun mede werking hebben verleend hij het feest op 31 Aug. 1.1., in 't bijzonder aan de buurt-Commissies voor de. keurige ver siering der straten. De Feestcommissie van Zaamslag. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat bon No. 50 der Rijks- Suikerkuart geldig is van Maandag 13 t/m Zondag 19 September. Ter Neuzen, 10 September 1920. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. l bedaart spoedig door 1 het gebruik van PRU5 PER KOKER *5Ü BU AP0TH «n DROGIMEfl

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 3