BINNENLAND." Korte Berichten. Uit de Provincie. Gemeenteraad van Ter Neuzen. Zoo in 't Voorbijgaan. Men ziet het dus, de heeren rusten niet, doch gaan voort, overal hun pro paganda te voeren. Ilun progaganda, om te komen tot bereiking van het doelGeheel de we reld onderworpen aan de dictatuur van het proletariaat. Laten we hopen, dat ook de Oosten- rijksche regeering een krachtige houding tegen hen moge aannemen. Een dure reiziger. Zooals men weet maakt de 26-jarige Prins van Wales, de Engelsche troonop volger, een reis door de overzeesche be zittingen van het vereenigd koninkrijk. Onlangs kwam hij in Tasmania, waar hij den nacht doorbracht te Launcester in het hotel Pousbane. De directeur schreef een rekeningetje uit van 1500 pond sterling of 18000 Nederland- sche guldens. Verkoop van kinderen De justitie van Bergen (België), heeft een onderzoek geopend inzake een reeks schandelijke feiten, welke een droef licht werpen op de zeden, die thans heerschen in de socialistische Borinage. Het geldt n.l. het verkoopen van kinderen, hetgeen in den laatsten tijd in verschillende plaatsen van dit gebied is voorgekomen. Te Paturages hebben moeders haar kinderen verkocht voor 30 francs. In Ilour werd een kleintje afgestaan voor 60 francs en een vrouw van Hornu gaf haar kind zelfs cadeau. De vrouwen, meest uit den arbeidersstand, verklaar- ken, dat zij een vrij leven wilden leiden en niet gebonden wilden zijn door zorgen voor hare kleintjes. Fraaie zeden voor zeker Zoo onttvapent Frankrijk! Bij het parlement is een wetsontwerp ingediend, afkomstig van het ministerie van marine, nopens den aanbouw van zes onderzeeërs van 1100 ton in 1921. Volgens de „Petit Journal" zullen er vier te Cherbourg en twee te Toulon op stapel worden gezet. Koning Albert naar Brazilië. Zondag is de Braziliaansche dread nought Sao Paulo te Zeebrugge aange komen, waarmee koning Albert, de koningin en prinses Marie José, Woens dag naar Brazilië zullen vertrekken. Gis teren zijn de officieren van den dread nought in het koninklijk paleis ontvangen In een Berlijnsche school. In een school uit de arbeidersbuurt te Berlijn heeft een onderzoek over de levensvoorwaarden der kinderen het vol gende resultaat opgeleverd Van de 650 kinderen die aanvankelijk waren ingeschreven, zjjn er in den loop van het schooljaar 85 overleden. 161 kinderen hebben noch schoenen, noch klompen. 142 zijn onvoldoende beschermd tegen koude. 305 hebben geen linnengoed. 379 wonen in huizen waar nooit meer een kachel brandt. 106 zijn van zoo arme familie, dat de ouders zelfs niet de voorraden kunnen koopen, welke op kaarten en tegen ma ximum prijzen te krijgen zijn. 341 hebben thuis nooit melk gedronken. 118 zijn tuberculeus. 48 zijn achterlijk ten gevolge van on dervoeding. HEN NIEUWE DUURTEWET. Aan het „Volk" wordt uit Den Haag geseind De Minister van Landbouw deelde ons mee, dat hij zooals hij in de Kamer reeds beeft verklaard zich gewend heeft tot de Staatscommissie betreffende de duurte, om de denkbeelden dezer commissie in verband met de verwerping van het door haar samengestelde ontwerp duurtewet te vernemen. Een dergelijk verzoek aan de commis sie is herhaald naar aanleiding van de door het Kamerlid Van Schaik gestelde vragen. Door de commissie zijn echter tot heden nog geen voorstellen ingediend. De Minister heeft iu dien tusschentijd zijn denkbeelden omtrent het onderwerp geformuleerd en zal daarover zoo spoe dig mogelijk met zjjn ambtgenoot van justitie die omstreeks 1 Sept. van zijn verlof uit Zwitserland wordt terug ver wacht in overleg treden Uit den aard der zaak moet een de finitieve beslissing in zake genoemd on derwerp wachten op dit overleg. Toch is te verwachten dat spoedig na de opening der Staten Generaal een ont werp duurtewet bij de Tweede Kamer zal kunen worden ingediend. GRENSBEWAKING. Een onzer medewerkers die zich gister avond per auto van Roozendaal naar Antwerpen begaf had zich voorbereid op een geduchte controle aan de grens, daar men in verband met de veepest in Belgie, hiertoe wel uitgebreide maatre gelen zou hebben genomen. Bij de grens gekomen bleek de weg niet afgesloten. Wel was er licht inde woning van de douano maar dit was ook het eenige teeken van leven. Na een minuut of vijf gewacht en met den hoorn zeer harde en doodringende geluiden gemaakt te hebben kwam er nog geen leven. Waarna de chauffeur er verder den brui van gaf en kalrn naar Antwerpen reed. Dit is de bewaking van de Nederland- sche grens op een oogeblik dat men er officieel op aandringt voor het van Belgie dreigende gevaar strenge maatregelen te nemen. (N.R.Ct.) GEEN INVOER VAN HARING IN DUITSCHLAND. Naar men aan de N.Ct. mededeelt, is in een op 24 dezer gehouden vergade ring te Berlijn door het ministerie voor volksvoeding besloten dat de invoer van Hollandscho haring in verband met de nog aanwezige groote voorraden Noorsche haring dit jaar nog niet kan worden toegestaan. Vermoedelijk zal de vrije invoer eerst op 1 Januari a.s. worden hersteld. ERNSTIG TRAMONGELUK. Toen de 63-jarige mejuffrouw S. K. W. nabij het Pijnackerplein te Rotterdam de tramrails wilde oversteken, is zij aan gereden door motorwagen 40 van lijn 3 welke bij halte Pijnackerplein niet had gestopt. Mej. Witte, die stokdoof was, jrasseerde behoedzaam de tramlijnen, maar lettend op een tram welke uit de richting van het eindpunt kwam aanrij den, bemerkte zij niet den achter haar aankomenden tramwagen, ondanks het aanhoudend bellen van den wagenbe stuurder II. B. Deze remde dadelijk electrisch, wat echter niet voorkwam, dat de tram een twintig meter doorreed, de vrouw aan den baanschuiver mee voerend. Hevig bloedend werd zij onder het voorgedeelte van den tramwagen vandaan gehaald en per rijwielbrancard naar het ziekenhuis vervoerd. Daar constateerde men schedelbreuk. Zij werd dadelijk in de operatiezaal in be handeling genomen. Zij is echter ster vende. Den wagenbestuurder treft geen schuld. De huisgenooten van het slachtoffer hadden haar voortdurend gewaarschuwd voor het gevaar, dat zij op straat beliep door haar volslagen doofheid en ze lie ten haar daarom niet alleen buiten. Deze morgen was zij zonder dat men het gemerkt had, eenige boodschappen wezen doen, toen haar het ongeval trof. (Msb.) INVAL IN EEN SPEELHOL. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft de politie een inval gedaan in per ceel Zeedijk 52 te Amsterdam, waarin een speel- en nachthuis gevestigd was. Voor het huis was al sinds eenige maanden een politiepost geplaatst, maar toch kreeg men den indruk dat er gere geld bezoekers kwamen en dat er ge speeld werd. Het bleek, dat het speel huis een achteruitgang had door een perceel aan de Geldersche kade. Toen de politie binnendrong, trof zjj een groot gezelschap spelers, die om de roulette vereenigd waren en veel geld voor zich op tafel hadden liggen. Alle aanwezigen werden in hechtenis genomen en naar het politiebureau in de Warmoestraat geleid. Uit hun verklaringen bleek, dat er geregeld in het huis gespeeld werd en dat er vaak belangrijke bedragen verlo ren werden. Men noemde zelfs de som van f 14.000. Bij het onderzoek in het speelhuis bleek'voorts, dat er twee ge heime deuren waren, die geopend kon den worden door het drukken van een verborgen knop en waaarachter de spe Iers zich op de komst van de politie konden verbergen. De houder van het speelhuis, een zekere V., en zijn hand langers zijn ter beschikking van de justi tie gesteld. BEROOVINGEN TE AMSTERDAM Zaterdagnacht zijn te Amsterdam ver schillende beroovingen geschied. Urn 4 uur werd aan het Binnengasthuis een Duitscher gebracht, die 's nachts op de Prins Hendrikkade op zoek naar een hotel door een onbekenden dader was neergeslagen en van zijn leeren hand- tasch beroofd werd Daarin bevonden zich o.a. f9000 en 1000 Mark en 500 Eng. ponden, benevens verschillende ar tikelen van waarden. Bij foulleering werd op hem gevonden een brief aan den gewezen keizer van Duitschland, een aanbevelingsbrief aan den consul van Duitschland te Amsterdam en aan een Dnitschen consul in een Amerikaanschen staat. Denzelfden nacht is in het politiebu reau Warmoesstraat binnengebracht een Zweed, die was uitgeplunderd en daarna in het water van de Prins Hendrikkade geworpen werd, en een Spanjaard, die eveneens was uitgeschud en mishandeld. Beiden vermissen vrij belangrijke bedra gen aan geld. DE RIJSTPRIJS. Het Ned. Weekblad voor den handel in kruidenierswaren verneemt, dat de rijstprijs wederom is verlaagd met f 10 per baal, zoodat ze thans f50 per 100 K G. bedraagt. DE GOUV.-GENERAAL VAN NED.-INDIE. De gouverneur-generaal van Ned. Indië, graaf v. Limburg Stirum, zal, na vol brachten vijfjarigen dienst (den gewonen regeertijd van den „toewan besaar" (groote lieer) op den troon te Buitenzorg, Maart van 't volgend jaar voor goed naar 't vaderland terugkeeren. WERKLOOZENKASSEN VOOR LANDARBEIDERS. De werkloozenkassen der verschillende landarbeidersbonden hebben over de afgeloopen uitkeeringsperiode niet onbe langrijke tekorten opgeleverd. In verband daarmede heeft de Minister van Arbeid den landarbeidersbonden meegedeeld, dat de bijdragen der leden voor de kas ver moedelijk met ongeveer 50 pCt. verhoogd zullen worden. NEDERLAND EN BELGIE. De Eclair meldtDe Fransche regee ring heeft zich, alvorens in het Belgisch- Nederlandsche geschil partij te kiezen, ten nauwkeurigste van de Wielingen kwestie op de hoogte gesteld. De Neder landsche eischen zijn onaannemelijk. Met aanneming daarvan ware Zeebrugge ver oordeeld. Maar we onderstellen, dat de Nederlandsche onderhandelaars uitste kend weten, dat hun aanspraken aan gaande de Wielingen dermate anti- juridisch, onlogisch en onbillijk zijn, dat ze geen bespreking dulden. Hun spel is duidelijk. Door de vaargeulen aan België te laten, hetgeen hun souvereini- teit over de rest van de Schelde niet opheft, willen zij het scheidsgerecht den indruk geven een belangrijke concessie te doen. Aldus hopen ze de herziening van de verdragen van 1839 te ontgaan. Deze afleidende manoeuvre is te naïef om te kunnen slagen. Alles laat voorzien, dat België, na in zake de Wielingen gewonnen spel te hebben gekregen, spoe dig ook volkomen onafhankelijkheid oj> de Schelde verwerft. DE GRAANPRIJZEN. Hot Ned. Corr.-bureau meldt In enkele persbeschouwingen is den minister van landbouw verweten, dat hij de graanprijzen wil opvoeren tot den wereldmarktprijs. Naar aanleiding hier van kan worden medegedeeld dat er geen andere mogelijkheid bestaat dan dat het graan tegen den wereldmarkt prijs wordt aangekocht. Immers, de tarweproductie van ons land is zoo klein, dat deze slechts voldoende zou zijn om U/s maand a 2 maanden in onze behoeften te voorzien. Het grootste deel van de tarwe voor onze broodvoorziening moet dus wel in het buitenland worden aan gekocht. Nu waren vroeger de vrije vrachten belangrijk hooger dan de vrachten van gerequireerde schepen. De minister was toen derhalve in staat, door schepen voor het graanvervoer te requi- reeren, de tarwe hier te lande beneden den wereld prijs aan te voeren. Thans echter zijn de'vrije vrachten zelfs lager dan de op de wet gebaseerde vrachten van gerequireerde schepen. Hieruit volgt, dat het graan, dat thans aankomt, moet geleverd woiden tegen den wereld- prijs en het wittebrood slechts dan goêdkooper zou kunnen worden verstrekt, indien de minister daartoe de beschikking had over een door de Staten-Generaal toegestaan crediet. De bruinbroodver- strekking geschiedt inderdaad beneden den wereldprijs, doch op kosten van de schatkist. Met de rogge staat de zaak anders. De roggeproductie hier te lande isgrooter dan de consumptie. Dientengevolge kan de minister door den invoer van rogge te verbieden of te beperken, op den prijs de rogge en daardoor van het van roggebrood aanzien van mogelijk. invloed uitoefenen. Ten de tarwe echter is dit niet Bij K, B. is benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau Ds. J. N. Pat- tist te Aardenburg tot ridder in diezelfde orde de heer J. C. do Puy, oud hoofd eener bijz. lagere school te Cadzand. Gaarne verwijzen we naar deadver tentie in dit nummer, vermeldende, dat de heer P. Laernoes uit Vlissingen Maandagavond te Hoek zal spreken over „De Vrijwillige Landstorm." We wekken een ieder op, die daartoe in de gelegen heid is, deze vergadering bij te wonen. Des te meer nog, waar vooral tegenwoor dig het voor ons geldt„Nederland, let op Uw zaak." Heden had alhier de verpachting plaats van de staatsgronden gelegen te Philippine, (voor den tijd van zes jaren) voor de navolgende sommen per jaar Perceel I, groot 3.6970 II.A, f 1425. Pachter C. Barbé te Philippine. Perceel II. groot 5.6075 H A, f 1600, Pachter J. van Drongelen te Hoek. Perceel III, groot 8.2173 H.A, f3900. Pachter F |Neyt, te Philippine. Perceel IV, groot 9.0445 H.A, f4350. Pachter A. Wissekerke te Philippine. Perceel V. groot 10.4420 H:A, f3700. Pachter J. Drabbe te Hoek. Perceel VI, groot 13.4550 II.A, f6500. Pachter E. Rammelo te Philippine. Perceel VII, groot 18 5200 II.A, f8000. Pachter 14. van 0|)dorp te Hoek. Perceel VIII, groot 19.4146 H A, f8000. Pachter F. van Langen velde te Axel Perceel IX, groot 14.3922 H.A, f6550. Pachter N Dumoleyn te Philippine. Perceel X, groot 20.8251 II.A, f6100. Pachter W. van Kouteren te Axel. Perceel XI, groot 20.6792 II.A, f8600. Pachter P. Kindt te Hoek. Perceel XII, groot 13.6225 H.A., f4200. Pachter Ysebaert te St. Jansteen. Perceel XIII, groot 20.2530 H.A f7100. Pachter J. Dieleman te Axel. Perceel XIV, groot 15.4050 II.A., f 7000. Pachter P. Kindt te Hoek. Perceel XV, groot 19.8530 H.A., f 6750. Pachter G. Meertens te Ter Neuzen. Perceel XVI, groot 23.3534 H.A.,f6600. Pachter A. Leijs te Hoek. Perceel XVII, groot 27 3265 IIA., f 4300. Pachter F. van Driel te Axel. Perceel XVIII, groot 7.5360 H.A.,f 1250. Pachter Ceulenaer te Philippine. Naar we thans kunnen meedeelen zal de Schooldag, uitgaande van den Scholenbond „Land van Axel", dit jaar te Zaamslag gehouden worden en wel op 7 September a.s. in de Geref. Kerk. In een middagvergadering hoopt op te tre den Dr. E J. Beumer, Lid der 2e Kamer, met 't onderwerp De nieuwe wet op het Lager onderwijs, en 's avonds Ds. tl. Brouwer, van Heemstede, die spreken zal over de opvoeding van den verloren zoon. De minister van landbouw brengt ter kennis van belanghebbenden, dat, de uitvoer uit en de doorvoer door België van herkauwende dieren, varkens, eenhoevige dieren, gevogelte, vleesch, huiden, alle soorten van dierlijke voort brengselen, mest, hooi en veevoeder zijn verboden, uitgezonderd rechtstreeksche doorvoer van genoemde dieren en pro ducten in met lood gezegelde spoorwa gens, zonder overlading op Belgisch grondgebied. De haringlogger „Sterna" uit Katwijk is te IJmuiden teruggekeerd omdat van een 13 jarigen scheepsjongen een been was afgekneld. Door het spelen met lucifers door kinderen te Oldeboorn, is de hooiberg B. v. d. Hoek aldaar in brand geraakt. Ruim 20,000 K.G. hooi verbrandde. Te Reek (N.-Br.) is de zoon van den landbouwer G. v. d. L. ten gevolge van een slag van een veulen overleden. Naar vernomen wordt, heeft de heer A. Cuypers, te Woensdrecht (N.-Br.), zijn landgoed Mattenburch, waaronder het jachtslot en prachtige uitgestrekte bos schen, verkocht aan den Koning var België. Te Nieuweramstel reed een motor rijder, doordat hij zijn draai te groot nam, met groote vaart tegen een boom waardoor zijn borstkas ernstig gekneusd werd, bewusteloos opgenomen, is hij niet zonder gevaar. Een landbouwer te Rouveen, die met zijn rijwiel verkeerd uitweek, is door een motorrijder aangereden en aan de bekomen verwondingen overleden. Uit Parijs wordt gemeld, dat daar met officieele Fransche subsidie een Mohammedaansche universiteit opgericht zal worden. Drankwetinspecteurs hebben zich, na een vuurgevecht, op de Detroit.rivier (Amerika) meester gemaakt van een „drankvloot", bestaande uit vijf booten, die met tien man bemand waren. Zij legden beslag op 52 vaatjes bier en 27 kisten whiskey. TER NEUZEN, Van Woensdag de getijtafel voor Hoogwater v.m. minister van landbouw heeft ingang van 30 dezer verboden 31 Augustus 1920. tot en met Vrijdag is Laagwater Ter Neuzen als volgt 3.18 n. m. 3.33 v.m. 9.40 n.in. 10.11 3.55 4.11 10.17 10.53 4.32 4.53 10.56 11.34 De I. met a. het vervoeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens uit een kring in de provinciën Noord-Brabant en Limburg, begrensd ten westen door de provincie Zeeland, ten noorden door den spoorweg van af genoemde grens over Bergen op Zoom, Roosendaal, Breda, Tilburg, Boxtel, Eindhoven, Venlo, Duit- sche grens, teri oosten door de Duilsche grens en ten zuiden door de Belgische grens, met inbegrip van het gedeelte van de gemeente Roosendaal ten noorden van genoemden spoorweg gelegen b. binnen den sub a omschreven kring het houden van markten, openbare ver- koopingen, tentoonstellingen en andere vereenigingen van herkauwende dieren en varkens II. bepaald, dat, wanneer bijzondere redenen afwijking van het sub I bedoelde verbod noodzakelijk maken, zoodanige afwijking kan worden toegestaan door den betrokken commissaris der Koningin, onder de door den betrokken districts veearts aan te geven voorwaarden. De vijfde zendingsdag der Zendiugs- vereeniging Zeeuwsch-Vlaanderen W. D. zal dit jaar gehouden worden op Don derdag 2 September a.s. te Cadzand. Als-sprekers zullen optreden de heerA. Petermeijer van MiddelburgDs. Bui nink van 's-Heerenhoek Oud-Zendeling Jens; Ds. Norel van Vlissingen; zende ling L. Bodaan en Ds. E. Raams van Hoek. Het Chr. Fanfarecorps „Excelsior van Cadzand verleent haar medewerking. Middelburg. Gistermiddag heeft de commissaris der Koningin, de heer mr. H. J. Dijckmeester, de B. E. K. T. M., Bakkerij- en krnidenierswarententoon stelling' Middelburg, geopend. Deze ten toonstelling omvat 88 inzendingen uit alle deelen van het land, waaronder van de grootste en meest bekende firma's op het gebied van voedingsproducten, grond stoffen en machinerieën voor het bak kersbedrijf, inrichtingen van winkels en kantoren. Als journalist krijg je zoo heel wat lectuur onder je oogen, zonder welke het anders heel best te stellen zou zijn. In 't bijzonder denk ik daarbij aan „De Baanbreker" het sociaal-democratische weekblad onzer provincie. 'k Bedoel daarmee niet, afbreuk te doen aan de journalistieke gaven van den redacteur er van, het Statenlid Lindeijer, doch denk voornamelijk aan de eigen aardige wijze om 't nog maar eens zacht uit te drukken waarop in het blad dikwijls propaganda gemaakt of aan andersdenkenden de les gelezen wordt. 't Laatste nummer geeft daarvan ook weer eens een schoon bewijs. Niet de heer Lindeijer is het nu, die' een bokje schiet, doch het socialistische Tweede Kamerlid L. M. Hermans. Deze heer getrouw medewerker aan De Baanbreker" schreef nl. een ar tikel met als opschrift „Wat is weelde? Lessen van den Minister van Financiën aan het Nederlandsche Proletariaat". Als 'n staaltje van zijn edele schrijf kunst neem ik het volgende ,Je doet misschien de oneerbiedige vraag of die Minister de vijf wel bij el kaar heeft. Inderdaad, daar is recht voor zoo een vraag. Het is bij liet krankzin nige af, om deze levensbenoodigdlieden te belasten, temeer als je daartegen over andere belastingen, die alleen de vermo genden treffen, door meneer Simon de Vries ziet intrekken". 'k Zal daarop niet nader ingaan, doch wilde even de aandacht vestigen op het feit, dat de heer Hermans ook een oogen- blik de vijf niet bij elkaar schijnt gehad te hebben. Dus zelf lijdt aan de kwaal, waarvan hij den Minister zoo'n schrikkelijk ver wijt maakt. De man schrijft nl. heel kalm neer, dat in het voor ontwerp weeldebelasting de orgels niet belast worden en zet daarover een groote mond op. Enfin, ge zult zeggen, dat laatste is geen nieuws en dat is ook zoo. En 't eerste over die orgels, is onwaar. Onwaar, hoor ik U vragen Ja, want als gij, en ook de heer Her mans, het voor ontwerp eens goed na leest, zult ge en zal hij zien, dat het orgel niet belast wordt met twintig ten honderd, zooals de piano, doch wel met, tien ten honderd. Is dat misschien in Uw oogen geen belasting, mijnheer Hermans Hoe komt gij er dan echter toe, om te zeggen, dat orgels niet belast worden Om de Christelijken met het zingen van hun psalmen eens een flinke knauw te geven, en de onrechtvaardigheid van hun voormannen te laten zien Of 'k durf het haast niet te vragen acht gij tien ten honderd misschien niet de moeite waard en niet hoog ge noeg, om dan reeds van belasting te spreken Hoe het ook zij, ge zult het mij toch wel moeten toestemmen, dat de socialis tische partij wel Kamerleden heeft, die zich zoo af en toe nog al eens vergissen. Enfin, al doende leert men. Opmerker. (Vervolg). Een voorstel tot verkoop aan het R. K. Kerkbestuur van een gedeelte van het voor begraafplaats bestemde terrein, aan de Oostelijke Rijks Waterleiding gaf weer aanleiding tot eenige discussie. B. en W. stelden nl. voor den grond te verkoopen ad f0,60 per M2., aanleg en onderhoud te doen plaats hebben door het R.-K. Kerkbestuur en dit een derde der kosten van den aanleg van een toegangsweg vanaf den openbaren weg naar de begraafplaatsen te laten betalen. Het was tegen dit laatste, dat de heer De Meijer protesteerde. Ilij wilde het Kerkbestuur een gedeelte dier kosten laten betalen, berekend naar de ver houding van het aantal Katholieken tot het aantal andersdenkenden in deze gemeente. De heer Nolson vond het voorstel- De Meijer zeer billijk en wilde het gaarne steunen De Voorz. merkte de heeren op,^ dat B. en W. een conferentie methetKeik- bestuur hebben gehad en dat dit zich wel met de voorwaarden kon vereenigen. De heer Nolson repliceerde. Hij vond de oplossing van den heer De Meijer de beste. De heer De Meijer wilde nog even op voordeel wijzen. Als de Katholieken dezen grond koopen, dan heeft de ge meente toch ook de renten. De heer Geelhoedt merkte hem op, dat het voorstel van B. en Wgevolg is van de besprekingen met het R.-K. Kerkbestuur. De heer De Meijer vergeet in verband met de renten de begrafenis rechten. De Voorz.We meemen het goede standpunt ingenomen te hebben. De heer De Jager gaf den heer Ie Meijer tot op zekere hoogte gelijk. Wanneer de Katholieken zeggen wenschen geen begraafplaats, dan de gemeente daarvoor moeten zorgen. De Voorz.Zij doen ons geen gunst en wij hun niet. Wij meenen dan ook, dat de transactie heel billijk is. De heer Nolson vond de redeneering den heer De Jager theoretisch zeer maar in de practijk weten we, dat een We zou van juist,

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 2