Gemeenteraad van Ter Neuzen. Gemengd Nieuws. Kerk en School. Burgerlijke Stand. Ingezonden Stukken. Adverteuti n. Bruinbroodkaarteii. Siiikerkaarten. Vlaggetjesdag. „Ons Leger' PREDIKBEURTEN. geheele land waren deze cijfers resp. 1470 en 271. Zaamslag. Zaterdag, 28 Aug., vertrek ken van hier weer een 15-tal W eensche kinderen naar hun „Heimat". Axel. In de Dinsdag gehouden verga dering van den gemeenteraad waren alle leden aanwezig. Onder de ingekomen stukken waso m. ook een verzoek der gemeentewerklieden, om verhooging van salaris. Bij de be grooting zal er rekening mede worden gehouden. De gemeenterekening over 1919 werd overgelegd. Aangeboden werd de begrooting van liet Burg. Armbestuur voor 1921 insge lijks de gemeentebegrooting 1921 beide gaan steeds omhoog en. het wordt zoo stilletjes tijd dat er aan die voortdurende stijging een einde komt, want, waai waar moet op den duur het geld van daan komen. ,nr>. De hegrooting der Gasfabriek voor 1 .LI is gebaseerd op een gasprijs van 28 cent per kub. meter oorzaak dure kolen enz. Het is wel noodig dat. de directeur al zijn krachten inspant om zoo zuinig mogelijk het gasbedrijf te beheeren, en zich niet met avontuurlijke dingen bezig houdt, zooals met de automatische lan- taarnopsteking, die is tot, nu toe niets waard, de lantaarns branden ook over dag en als door het gaspetsoneel geen afdoende middel gevonden wordt (Lr schijnt geen een op de hoogte te zijn) een strop voor de gemeente. De verschillende begrootingen werden in handen gesteld van een commissie. Tot leden der gascommissie werden herbenoemd de keeren Baert, de Kra ker, P. Koster. Tot onderwijzeres aan de U. L. scliool werd benoemd mej. F. M. Mangold te Axel, tijdelijk onderwijzeres aan de O. I,. school te Hulst. De verschillende gronden der gemeen ten (Axel heeft er niet te veel), zullen nu allen in gedeelten verpacht worden om elkeen in de gelegenheid te stellen een tuintje te hebben. Een bespreking over het Spuipadje leidde nog tot geen resultaat, maar de volgende vergadering zal daarover beslist worden en er zal nu wel een goede ver betering komen. (Zei.) In de Donderdagmiddag gehouden raads vergadering waren afwezig de heeren Scheele, Van den Ouden, Van Cadsand, Van Hasselt en Geensen, waarvan de drie eersten wegens uitstedigheid. Bij de vaststelling vau de notulen wilde de heer Nolson wel een en ander zeggen niet over, doch naar aanleiding van de notulen van 1 Juli j.l. Hopen we dat deze gewoonte geen navolging vinde bij de andere raadsledeu De lieer De Jager had toen gezegd, dat als eenigen tijd met het bouwen van de woningen van Werkmansbelang" was gewacht, dit minstens f 6000 voor deel zou hebben gebracht. Spr. heeft dit later onderzocht en is tot di con clusie gekomen, dat het voordeel niet meer dan f1200 zou hebben bedragen, omdat andere bouwstoffen dan de Bel gische steen verbazend omhoog geloopen zijn. Spr. wilde voorts den heer De J nog wel even herinneren aan 1916, toen door diens advies de gemeente dure ge bouwen heeft gekregen. Daaraan den kende vond spr. het klein van den heer De J. laatst over die f 6000 te vallen. De heer De Jager wilde kort even op dit napleitpn van den heer Nolson ant woorden. Volgens de informaties door spr. ingewonnen zou het voordeel wer kelijk f6000 zijn geweest. Wat voorts 1916 betreft, spr. had toen een andere meening dan enkele heeren. Doch de zaken op dat gebied nemen toch geen keer meer. De heer Nolson repliceerde. De heer Do Jager zei, dat napleiten geen pas geeft, doch heeft hij dat zelf laatst ook niet gedaan De heer Hamelink had een opmei king op de notulen. Er was daarin volgens spr. niet duidelijk opgenomen, dat electr. lampen van 32 kaarsen sterkte regel zouden zijn en slechts bij hooge uitzon dering daarvan mocht worden afgeweken. Toen de Voorz. hem daarop antwoordde dat zulks ook geheel de bedoeling van B. en W. was, kon de heer H. zich daarmee wel vereenigen. Hierna volgde nu behandeling van de ingekomen stukken. Bij een missive van Ged. Staten, waarin werd meegedeeld dat de gemeenteraad van Clinge besloten had de kermis met één dag te verlengen en alzoo te bepalen op den eersten Zaterdag na 13 Juli tot en met Dinsdag d.a.v., merkte de heer Nolson op, dat hij toch even de aandacht wilde vestigen op het teit, dat men in de grensgemeenten wel graag op Zondag feest houdt. Zeer terecht maakte de heer De Jager hem daarop do opmerking, dat we dan allen wel kunnen volgen, die er andere meeningeu op na houden. Als ik in het water spring, doet de heer N. het mij dan na De heer Nolson Dat ben ik nog niet van plan. Bij een beschikking van Ged. Staten op de reclames tegen den hoofdelijken omslag over de vier eerste maanden van 1919 van P. Kaan en D. J. Dees, waarbij hun beroep ongegrond werd verklaard, op merkte de heer Hamelink op, dat hij tegen publiekmaking van deze dingen was. De heer De Jager was het met hem eens, bovendien was zulks ook nooit de gewoonte geweest. De heer Nolson daarentegen was wel voor publicatie. De heeren komen altijd met het dreigement: Dan gaan we naar Ged. Staten. Het is daarom juist heel goed als afwijzende reclames ook eens bekend worden. De heer Hamelink repliceerde. Hi) staat lijnrecht tegenover den heer N.. daar hij geen personen noemt. Doen we, wat deze wenscht, dan moet de beschik king van Ged. Staten ook gepubliceerd worden, als B. en W. in het ongelijk zijn gesteld. 'De heer Nolson: Daar is ook niets op tegen. - Tenslotte verduidelijkte de heer H. zijn woorden nog, door te zeggen dat hij geen bezwaren had tegen publicatie, doch wel, wanneer de motieven voor de ai- wijzing er bij gevoegd waren. 'Waarmee dan ook weer deze kwestie van de baan was. De begrooting der commissie tot wering van schoolverzuim te Ter Neuzen, kom, voor bet. dienstjaar 1921, was vastgesteld een eindcijfer van f360. Van het, bestuur der gemeente-brand weer was ingekomen de rekening over het dienstjaar 1919 en de begrooting voor 1921. Over 1919 hebben de ontvangsten be dragen f639,381/", dn uitgaven f 328,6673, het goed slot f310,72. De hegrooting voor 1921 beloopt een eindcijfer van f 1085. Eeii adres van W. Oostdijk en 36 an deren te Sluiskil, over den treurigen toestand van de groote watersloot, die midden door de bebouwde kom loopt, Noordelijk deel, lokte weer eenige dis cussie uit. De heer De Meijer merkte op, dat.de stank van die sloot op het oogenblik erger is dan in den tijd van de bieten campagne. Spr. betwijfelde dan ook of de slechte toestand in hoofdzaak van de fabrieken te Sas van Gent komt. De Voorz.Het komt meer van de stijfselfabriek. Wat het adres betreft, het beste zal zijn, het door te zenden aan het Rijk. De lieer Nolson voelde veel voor de last, die de menschen van die sloot heb ben! Gaan we echter op hun verzoek, om maatregelen te nemen, in, dan zal het gevolg misschien sluiting van ver schillende fabrieken zijn. De menschen hadden bovendien niet naar de gemeente, doch naar Waterstaat moeten gaan Wordt door een en ander aan de indus trie het leven onmogelijk gemaakt, dan zou spr. er tegen wezen. De heer Colsen wilde den heer Nolson wel even antwoorden, dat reeds voor eenige jaren een request is gepresen teerd aan Waterstaat. Nu zijn de men schen bij den raad gekomen. De stank is het ergste bij laag water. Een inge nieur heeft dan ook het advies gegeven, dat er meer aanvoer van spoelwater moet zijn. De heer Nolson vond het dan bete dat B. en W. eens een onderzoek instel den. De heer Hamelink We zouden een ruimere rioleering kunnen maken. De heer Colsen: Dat is orniitvoerbaa Nadab de Voorz. tenslotte opmerkte, dat er verschillende middelen üjn, was men ook hierover weer uitgepraat. Verschillende adressen werden vervol gens aangehouden tot de begrooting. En daarmee waren de ingekomen stuk ken afgehandeld en kon de raad over gaan tot het volgende punt der agenda Benoeming van zetters. Aftredend waren de heeren Jan de Feijter Jacsz. en A. Moggré, die met de heeren Jac. de Bruijne Mzn. en Adr. Kooman opnieuw werden aanbevolen. Voor de vac. De Feijter verkreeg Jan de Feijter Jacsz. 5 st., A. Moggré 1 st. en Jac de Bruijne 1 st. Zoodat de eerste gekozen was. Voor de vac. Moggré verkreeg A. Mog gré 6 st. en Adr. Kooman 1 st. Zoodat eerstgenoemde gekozen was. Voor eerste plaatsvervanger kreeg Jac de Bruijne Mzn. 5 st. en P. Galle 2 st. Gekozen dus De Bruijne. Voor tweede plaatsvervanger kreeg Adr. Kooman 5 st. en P. Galle 2 st. Gekozen dus Kooman Rij de vaststelling van het bouw- en onteigeningsplan, hetwelk nu aan de orde was, wilde de heer Hamelink wel een kleine opmerking maken. De bedoeling is dat voor de midden standswoningen een tuintje komt. Vol gons het oude plan had de straat een breedte van 11 M. doch als die tuintjes er komen zal de breedte slechts 8.25 M zijn. Spr. geeft toe, dat dit ten opzichte van de oude straten nog een heele ver betering is, doch gelooft niet dat het in het belang der zaak is, de straat door tuintjes te verkleinen. Tegen die tuintjes heeft spr. in 't geheel bezwaar en kan de breedte voor de straat behouden blij ven, dan kan hij zich er wel mee ver- de heer H. geeft, zijn juist, maar lnj vergeet daarbij dat de eene zijde van de straat bestemd is voor villaterrein, zoodat die dus voldoende breed blijft. Tenslotte nog even op het houw- en onteigeningsplan terugkomende, merkte de Voorz. op, dat dit slechts een zuivere theoretische kwestie op papier is. De heer Nolson Dus alleen er voor, dat de gemeente er het eigendomsrecht op heeft De heer Hamelink De Voorz. zal het wel met mij eens zijn, dat de menschen die villa's bouwen, 'daar den grond niet zullen gaan zoeken. In de toekomst zullen daar dan ook wel arbeiderswoningen gebouwd moeten worden, zoodat er later toch een aaneengesloten blok huizen komt, waardoor de straat in de practijk tot 8.25 M. teruggebracht wordt. Eu dat. juist moeten we tegengaan. Spr. her haalde nog eens geen enkel bezwaar tegen de tuintjes te hebben, doch zulks mag niet gaan' ten koste van de breedte van de straat. De Voorz. achtte het bezwaar van den heer II. niet juist, i De raad heeft het stratenplan vastgesteld en latere moei lijkheden komen ei niet. Bovendien is later nog altijd wijziging van het bouw- plan voor te stellen, wat het villaterrein Betreft. Beide plannen werden hierop met 6 legen 1 st., die van den heer Hamelink vastgesteld. De aankoop van grond voor de volks huisvesting (de voltooide 19 woningen) werd aangehouden tot een volgende ver gadering. Volgende punt van de agenda oor loopige vaststelling van de rekening over 1919, met een inkomst van f 516 755 37 en aan uitgaven f 500.424.907 batig saldo dus f 16 330.46=. De financiëele commissie gaf in over weging de rekening voorloopig aldus vast te stellen. Verschillende raadsleden hadden echter nog een en ander te zeggen. Zoo de lieer Colsen over den post „Batig saldo bij den verkoop van meel voor het in werking treden der rijksregeling f400." Volgens spr. informatiën is dit door de bakkers te veel betaald en had dit bedrag toch onder hen verdeeld moeten werden De Voorz. bestreed deze meening. Spoedig zal een rapport over deze kwestie binnenkomen, zoodat hij er nu niet nader op in zou gaan. De heer De Jager had iets over den den post op de uitgaven „Kosten vallen de op het onderzoek en uitbrengen van rapport omtrent de Electr. Centrale f940." Er is toch maar f500 voor uit getrokken De Voorz.Goedkoopere menschen hebben we niet kunnen krijgen. De heer De Meijer was het geheel met den heer De J. eens. We zitten hier soms een heele tijd te boomen en nu wordt een uitgetrokken post met circa 100 overschreden. De Voorz.: We meenden toen niet halverwege te kunnen blijven zitten. De heer Nolson merkte op, dat de heeren gevraagd hadden of we een grondig of een oppervlakkig onderzoek wenschteu. Het eerste is gebeurd en daarvoor is f940 niet te veel geweest. De heer De JagerWij gunnen de heeren dat wel, doch wilden slechts wijzen op de overschrijding van den post Hierna aanbieding hegrooting 1921, uiet een eindcijfer van f243,283,07. De hoof delijke omslag is uitgetrokken op f 14l.294.14Vs De heer De JagerDoor dat laatste cijfer ben ik aangenaam verrast. De Voorz. 't Is nog slechts een voor loopig cijfer en wordt eerder hooger dan lager. (Wordt vervolgd) eemgon. De heer Nolson vroeg of het ging over een nieuw of een oud bouw- en onteige ningsplan en wat daarmee toch eigenlijk de bedoeling is. De Voorzitter de beide heeren ant woordende merkte allereerst op, dat voor de samenstelling van een bouwplan eerst een onteigeningsplan noodig is. Wat de tuintjes aangaat, de cijfers die Die waren toch wel beleefd Drie der ontvluchte klasse-militairen van het fort te Edam, die zich van andere kleeding hadden voorzien, hebben zich gezamenlijk laten kieken het portret zonden ze vergezeld van een hartelijk afscheid aan den fortcommandant te Edam. Schipbreuk op een meer. Elstrum een Friesch dorpje, werd de zer dagen in den laten avond in groote beroering gebracht. Van verre werden kreten en angstig geroep om hulp ge hoord. Het vermoeden rees dat zich op het Bergumermcer een schip in nood be vond. welk vermoeden bevestigd werd door de steeds luider klinkende kreten, hoe dichter men bij het meer kwam. In het donker trok een vijftal mannen ge wapend met lantaarns in twee roeiboot jes ter redding uit maar de onstuimigheid van het meer belette hen verder te varen. Zij zagen zich genoodzaakt terug te keeren. Een half uur loopens langs de Rasinge dijk was noodig om een groote praam te halen en toen kon het reddings werk verder gaan. Het geroep hield aan en klonk steeds dichterbij terwijl de man nen hun uiterste krachten inspanden. Het bleek dat op een half gezonken turfschip twee mannen halverwege in het water hingen zich nog vast klem mend aan het tuig. Na veel moeite ge lukte het den redders dichtbij te komen en eindelijk het gezonken vaartuig te be reiken, waarna beide drenkelingen in veiligheid .werden gebracht. Meer dan drie uren hadden zij in hun netelige positie verkeerd, en voordurend geroepen om hulp. Een woord van warme dank aan het vijftal kranige redders die storm en duister trotseerden, is hier zeker op zijn plaats. Weekblad „De Reform a t i e". Werd door verschillende omstandighe den de verschijning van het vroeger aangekondigde blad „De Reformatie (uitgave Oosterbaan Le Cointre, Goes) lot dusverre meer vertraagd dan Redactie en Uitgever lief was, we kunnen thans mededeelcn, dat het eerste nummer, te vens proefnummer, uitkomen zal op Vrij dag 24 September, terwijl No. 2 dan 15 October zal verschijnen, en vervol gens elke week een nummer. Zooals inen weet, bestaat de Redactie uit de Heeren Prof. Dr. F. J J. Buitendijk Amsterdam, Dr. K. Dijk, 's Gravenhage, Dr. V. Hepp, Watergraafsmeer (Secre taris der Redactie), en Dr. B. Wielenga, Amsterdam. In liet Comité hebben ver der zitting de Heeren Prof. Dr. F. VI Grosheide, Amsterdam 12e Voorzitter), Prof. Dr. T. Hoekstra, Kampen, Dr. G. Keizer, Tiel, Ds. J. G. Kunst, Arnhem, Ds. C. Lindeboom, Amsterdam (Secre taris), Ds. F. C. Meyster, Rotterdam, Dr. J. C. de Moor, Amsterdam (Voorzit ter), Ds. J. C. Rullmann, Utrecht, en Dr. H. W. van der Vaart Smit, 's-Gra- venland, Het blad heeft tal van mede werkers in binnen- en buitenland. Ver. v a n Predikanten v a n d e G e r e fKerken. In de vergadering van Predikanten van de Gereformeerde Kerken in Ne derland, Woensdag en Donderdag 15 en 16 Sept. as. in Utrecht te houden, zal I) s. Koffyber g, van Bolnes, in een referaat over: „De Kerk (org. en inst.) en de Revolutie van onzen tijd", de vol gende stellingen verdedigen 1. De Kerk (org. en inst.) treft, in zooverre zij aan de Geref. belijdenis vasthoudt, geep positieve schuld aan de revolutionaire beweging van onzen tijd. 2. Ook dan echter drukt haar nog de negatieve schuld, in zooverre zij geen genoegzaam getuigenis deed hooren, ge durende den jongsten oorlog, voor de nationale en internationale christelijke rechtsbeginselenen zij gedurende de laatste decenniën niet genoegzaam pro pageerde de sociale ethiek, naar de Geref. beginselen. 3. Met name treft haar schuld, in zooverre zij in haar wetenschapijelijken arbeid, ambtelijke werkzaamheid en maat schappelijke invloedssfeer, zich niet ge noegzaam losmaakte van den geest van het modern grootkapitalisme, en de mo derne arbeidersbeweging niet genoegzaam verstond en in het goede spoor wist te leiden. Prof. Dr. S. O. Los. Prof. Dr. S. O. Los, uit Zuid-Afrika, die een drietal maanden hulpdienst zal verrichten in de Geref. Kerk te Den Haag, zal daarmede 1 October a.s. aan vangen. Geref. Kerken. T w e e t a 1Te Scheveningen (3e pred. plaats), G. R. Kuijper, te Haarlem en J. Waterink, te Zutphen. Beroepen: Te Bunschoten en Spa kenburg (A.), J. G. Feenstra, te Dirks- liorn te Ureterp, J. E. Reijenga, te Zandt; te Ambt-Vollenhove (BJ. S. Post, te Echten (Fr.). Aangenomen: Naar Harkema- Opeinde, Dr. N. D. v. Leeuwen, te Mur merwoudenaar Oudega (Small.), G. Kruyswijk, cand. te Amersfoort. Bedankt: Voor Beilen, Fijnaart, Krommenie, Molenaarsgraaf Brandwijk, Stadskanaal (Pekelderwog), Westbroek Zegwaard, G. Kruyswijk, cand. te Amers foortvoor Puttershoek, A. Scheele, te Kapelle-Biezelingevoor Bunschoten- Spakenburg (A.), J. A. Tazelaar, te Haar lemmermeer (O.)voor Hollandscheveld, C. A. van Nood, te Lopik voor Breuke len, J. A. Tazelaar, te Haarlemmermeer (Oostzijde). Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Makkum en Corn werd (toez.), A. C. II. Vollen weider, te Stavoren te Werkendam en De Werken, G. A. den Ileitog, te Kethei. Aangeno m e n Naar Noorden, D Bax, te Asperen (Z.-U.)naar Blauw kapel, D. van Luttervelt, te Tholen naar Ruinen, Dr. L N. de Jong, te Utrecht naar Nes en Wierum (toez.), J. II. G, Stap, te Rottevalle naar Zwaag(N.-H ,T. J. Homan, cand. te Noordliorn. Christ. Geref. Kerk. Bedankt: Voor IJmuiden, P. de Smit, te Oud Beijerland. De feiten zijn dus waar. Ik had van hooren zeggen, dat de heer Kosten tusschen de schooltijden in school was geweest, besliste zekerheid had ik daar van niet. Nu de heer Kosten erkent, aanwezig te zijn geweest en hij de genoemde feiten voor waar erkent, moest ik tot de gevolgtrekking komen, dat hij, of slecht toezicht hield of uiet tnsschenbeide wilde komen, wat niet veel verschilt met het woord medeweten. Nu kon hij den heer Kosten hoofdzaak zijn het raadsverslag, bij mij zijn hoofdzaak de door mij genoemde en de door den heer Kos ten niet ontkende feiten. En hiermede acht ik de zaak mijnerzijds voldoende besproken en zal op een eventueel schrijven van een heer Kosten niet meer antwoorden. U dankend, Mijnheer de Redacteur, voor de zoo welwillend verleende plaatsruimte. Uw. dienstw- dienaar, J. VINKE, lid v/d Raad van Zaamslag. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie). TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 18 Aug. Ilonoreus Antonius Eugenins Bcuwiere, oud 28 j., jm. en Elisa Sophia Josepna Rut- teD, oud 34 j., jd. 19 Aug. Hubertus Nico- laus Blommendaal, ond 26 j., jm. en Lam- berta Cornelia Marie Willemina van dei- Moer, ond 23 j jd. IInwelijks-voltrekkingen. 19 Aug. Willem Temperman, ond 38 j jm. en Sara Catalina de Kok, oud 25 j., jd. Daniël de Jong, ond 23 j., jm. en Maria Johanna Verhelst, oud 22 j., jd. Geboorten. 17 Aug. Anna Catharina, d. van Alloijsius Suij en van Maria Louisa Pie- ters. 18 Aug. Arie Cornelis en Geleiju, zo nen van Pieter Jacobus de Feijter en van Susanna van de Velde. 19 Aug. Pieter Franciscus, z. van Johannes Baptista van Broeck en van Maria Rosalia Marimau. 20 Aug. Cornelis Leendert, z. van Anthonij Pladdet en van Cornelia Dina Wiemes Overlijden. 16 Aug. Jacobus Verbrngge, oud 82 j weduwn. van Neeltje Bakker. 18 Aug. Dominicus De Bock, oud 66 j., echtg, van Clementina De Meij. 19 Aug. Arie Cornelis de Feijter, oud 1 dz. van Pieter Jacobus en van Suzanna van de Velde. Mynheer de Redacteur! Vergun mij nogmaals een plaatsje in uw blad om den heer Kosten te antwoorden. Evenmin als in het eerste ingezonden stuk ontkent de heer Kosten in zijn 2de stuk, de feiten, waarvan ik zeide, dat het een gruwel en een schande was. ZONDAG 29 AUGUSTUS 1920. Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen 9'/i en 2'/. uur, Ds. S. Groene- veld. Axel 9'/j en 2'/t nur, Ds. A. Tliielen. Zaamslag 9*/2 en 2'/j uur, Ds. II. P. M. de Walie. Hoek 10 en 3 uur, Ds. H. v. d. Wal. Schoondijke 10 en 3 uur, Ds. Goris. Oostburg 10 en 2'/j uur, Leeskerk. Aardenburg 9'/j uur, Leeskerk. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/i cn 2 uur, Ds. A. Timmerman Sluiskil 9'/i en 2 nur, Dhr. L. Dek. Axel 9'/j en 2'/i uur, Ds. Hugenholtz. Zaamslag 9'/j en 2'/s uur, Ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 uur, Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9'/s en 2'/i uur, Leeskerk. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstr.) Ter Neuzen 10, 3 en 6'/z uur, Leeskerk. Lokaal Eben-Haëzer", (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen 5'/i uur, Evangelisatie. CORRESPONDENTIE. Enkele Ingezonden Stukken moeten wegens plaatsgebrek blijven overstaan tot een volgend nummer. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt hekend, dat voor het 148ste tijd vak (37e periode) (25 Augustus t/m 3 Sep tember) geldig zijn de bruin gekleurde kaai ten op grijzen ondergrond. Ecnigszius gelijk gekleurde kaarten op een anderen gekleurden ondergrond zijn ondeugdelijk. Ter Neuzen, 24 Augustus 1920. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat bon No. 48 der Rijke Suikerkuart geldig is van Maandag 30 Augustus t/m Zondag 5 September. Ter Neuzen, 27 Augustus 1920. De Rurgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Dinsdag 31 Augustus a.s. zullen VLAG GETJES te koop worden aangeboden, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de Vereeniging welke ijvert voor versterking van ons nationaal gevoel en ons NATIONAAL BE LANG. Namens het Jonge-Dames Comité: Mej. L. J. HUIZINGA.

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 3