VISSERS BINNENLAND. Korte Berichten. Uit de Provincie. Reclameberichten. BUITENLANli. EEN ONTZETTEND ONGELUK. Vier kin deren levend be graven. DIEVENBENDE GEARRESTEERD. Rheumatiek Olie. hoe beter", maar haar te beoordeelen gehoopt hadden den terugtocht voorloo- pig te kunnen staken. Aan vele regi menten viel het hard den beslissenden stap tot interneering te doen. Zij bleven lang gekampeerd vóór de plaats, waar de grens overschreden wordt, scholden op de troepenafdeelingen, die het eerst de grens over gingen, maar moesten toch alle volgen, met uitzondering van de troep, die 's middags nog met machine geweren en Poolsche kanonnen een nut- teloozen aanval tegen de oprukkende Polen ondernam. Volgens Russische mededeelinggn wa ren in den hoek, waar ik mij op het oogenblik bevind, zevenduizend man af gesneden. Het geheele aantal der ge- interneerden of afgesnedenen van beide legers bedraagt zeker verscheidene tien duizenden. Voor Duitschland is het binnenkomen van tienduizenden Russen, die gevoed moeten worden, een zware last. Deze wordt echter aanzienlijk verlicht, doordat de Russen vele duizenden, gedeeltelijk zeer goede en zeer bruikbare, paarden meebrengen. Er zal echter scherp op toegezien moeten worden, dat deze niet in verkeerde handen komen. Want daar het militaire toezicht nog onvoldoende was, verzamelde de grensbevolking zich overal rondom losse troepen van binnen komende Russen en maakte jacht op goede en vooral gemakkelijk verkoopbare paarden. Ik heb onverkwikkelijke dingen bijgewoond. Bij de uitgestrektheid van de grens en de ontbinding van groote gedeelten van het verslagen leger is een voldoende controle niet mogelijk. Het doet hier sterk denken aan een groote schipbreuk, waarbij strandjutters hun slag trachten te slaan." In de derde plaats in verband met de Poolsch-Russische geschiedenis nog een en ander over de vredesonderhandelin gen te Minsk. Algemeen neemt men thans aan, dat die worden afgebroken, omdat de krijgs kans zoo is gekeerd. Van de 15 Russische eisehen moet Polen er slechts één, die van demobili satie, hebben aanvaard en wel onder het door de Russen onaannemelijk verklaar de voorbehoud van wederkeerigheid. „Wij kunnen niet demobiliseeren, omdat wij nog andere vijanden hebben dan Polen" was de redeneering, waarmede de Russische delegatie dit voorbehoud afwimpelde. Alle andere voorwaarden zou Polen hebben geweigerd, de gewichtigste zonder eenige reserve. Zoo zijn onaannemelijk verklaard de eisehen tot ontwapening, sluiting der munitiefabrieken, uitlevering van wapenen en munitie aan de Sovjet republiek, instelling eener arbeiders militie, afstand van de spoorlijn Bjelo- stokGrajewo aan Rusland, verdeeling van land onder de verwanten van ge sneuvelde Poolsche soldaten en de grens lijn van Curzon. De gevolgtrekking ligt voor de hand, dat Polen aan de conferentie te Minsk kortweg een einde heeft willen maken en in nieuwe vredesonderhandelingen slechts onder geheel andere voorwaarden zal toestemmen. De algemeene indruk te Minsk is dan ook, dat de besprekingen daar niet zullen worden voortgezet. Als er nieuwe komen zal Polen de plaats van bijeenkomst willen bepalen en den toon aangeven. In verband daarmee meldt de War- schausche correspondent van de Morning Post, dat Prins Sapicha, de Poolsche minister van buitenlandsche zaken, reeds een draadloos telegram aan de Sowjet- regeering gezonden heeft, waarin hij voorstelt de vredesconferentie naar War schau te verplaatsen, zulks met het oog op de gebrekkige verbindingen tusschen Minsk en Warschau. In België heeft de door de regeering aangenomen onzijdige houding in het Poolsch Russische conflict tot een mi- nisterkrisis geleid. Paul Hijmans, de minister van buitenlandsche zaken, heeft zijn ontslag ingediend, omdat het kabinet zijn zienswijze, dat Belgié het voorbeeld van Frankrijk moest volgen, en openlijk partij kiezen ten gunste van Polen, niet bleek te deelen. Reden om over het ontslag van dezen bewindsman, die ge heel aan den Franschen leiband liep, erg bedroefd te zijn, hebben onze zuidelijke buren, dunkt ons, niet. Tenslotte nog iets over de toestanden in Opper-Silezië. Waren de berichten vandaar de laatste dagen voor de Dnitschers nogal vrij gunstig, thans is daarin verandering ge komen en zijn de mededeelingen wel geschikt om hen erg neerslachtig te maken. In tal van districten zijn nl. de Poolsche benden heer en meester en riugelooren zij de Duitsche bevolking op een schan delijke wijze. lie Fransche bezettingstroepen moeten weinig of niets doen om dat te keer te gaan. Indien de Geallieerden niet krach tig ingrijpen, staan stakingen en nieuwe onlusten voor de deur, daarop kan men rekenen. Een „Groene Internationale"? De president van den Oostenrijkschen boerenbond, Joseph Sturm, is te Boeda pest aangekomen om met vertegenwoor digers van den Hongaarschen landbouw over de vorming van een „Groene Inter nationale" besprekingen te voeren. Naar verluidt, spelen hierbij Nederlan ders en Denen een voorname rol. Be Amerikaansche socialisten. De Amerikaansche socialistische partij heeft bij referendum besloten, zich, onder zeker voorbehoud, aan te sluiten bij de derde Internationale. Zij verklaarde zich evenwel tegen de dictatuur van het pro letariaat naar Russisch model. Amerikaansch. Advertentie uit „The Sun" in Ameri- kaanschen stijl „Ik heb hierbij de eer, mijn vrienden en bloedverwanten kennis te geven, dat de dood mij gisteren mijn lieve vrouw heeft ontnomen op het oogenblik zelf, dat zij mij met vreugde vervuld heeft door de' geboorte van een welgeschapen zoon, waarvoor ik nu een goede min zoek, totdat ik als levensgezellin een vrouw kun vinden, die aantrekkelijk en rijk is, bovendien in staat mede te be- heeren mijn welbekende linnenzaak, waar alle orders binnen een halven etmaal worden ten uitroer gelegd en waar een groote uitverkoop is tot alle prijzen, aan gezien ik wegens uitbreiding verhuizen ga naar de Elfde Avenue". Dronken muiters. Het blijkt dat er iets van muiterij aan boord van het a merikaansche stoomschip Iloxie is geweest. In het Kielerkanaal is er blijkbaar drank aan boord gesmok keld en een deel der bemanning was spoedig sraoordroken. Een stoker, die in zoo'n toestand op dek kwam, kreeg een uitbrander van een meerdere en werd er zoo razend om, dat hij de kommando- brug op wou. De kapitein pakte hem in zijn kraag en wierp hem de trapaf. De man ging benedendeks en kwam met een revolver terug. Weer ging hij de trap naar de kommandobrug op en onderweg loste hij vier of vijf schoten op den ka pitein. Deze werd niet geraakt en smeet den man weer naar beneden. Toen meende de kapitein onder hel andere dronken volk teekenen van muiterij op te merken en hij liet den marconist het telegram uitzenden „Help Muiterij aan boord". Het schip was toen al op de Oostzee. De wacht, die nuch'er was, be dwong echter het begin van oproer en de stoker, die geschoten had, werd op gesloten. Verder gebeurde er niets. De kapitein liet geen tweede telegram af zenden om de bemanning in bedwang te houden ze kou er nu op rekenen, dat er elk oogenblik hulp kwam opdagen. De stoker zal waarschijnlijk niet in Ko penhagen waar het schip nu ligt, voor den rechter komen, maar in Amerika. Een voorbeeldige straf. W. S. Knight van Hagerstorm, Md., werd deze weck veroordeeld tot 29 zweep slagen op zijn naakte rug en twee maan den in de kast, wegens mishandeling van zijn vrouw, een zwak kreupel men- schje. Nadat hij een stok op haar had stukgeslagen, nam li ij een ander en ging door met slaan. De vrouw was tenge volge van mishandeling niet in staat om de rechtszitting bij te wonen en wordt met haar kind tijdelijk verpleegd in een krankzinnigengesticht. De wetten van Maryland laten toe, dat die anderen zweepslagen toedient, ook zelf met gee seling gestraft wordt. Een wijze van straffen, die ook bij andere misdaden ware aan te bevelen. Ook voor die el lendige woekeraars zou zulk een kastij ding uitnemend en heilzaam voor het volk en voor hen zelf een bijzonder goed medicijn zijn zoo schrijft Ds. Keizer in de Amerikaansche Wachter". Men meldt uit Winschoten In de zandgraverij op de Garst speelden een zoontje van den heer J. Lindemulder en drie meisjes van den heer S. Hemmen, toen het 4-tal door afschuiving onder het zrnd is bedolven gewoiden, zonder dat iemand het ongeval heeft bemerkt. Na eenige uren werden de kinderen vermist gevonden en ging men aan het graven. Alle vier kindereu, beneden acht jaar, werden levenloos onder het zand weggehaald, waarbij de heer Hemmen zelf zijn eigen dochtertjes moest op graven. De geheele stad is vol deelneming over dit vreeselijk ongeval. EEN VLIEGHAVEN TE HENGELO. Een particuliere vliegonderneming met vier vliegtuigen wenscht een vheghaven te Hengelo. Zoodra het vliegterrein het landen van grootere machines toelaat, zullen de vliegtuigen, die thans tusschen Amster dam en Hamburg vliegen ook te Hengelo landen, waar de douaneformaliteiten zullen verricht worden. Voorloopig zullen dan driemaal per week de machines uit Amsterdam daar des morgens half negen landen en evenveel malen die uit Ham burg om half-zes 's avonds. De politie te Deventer heeft de hand gelegd op een inbrekersbende, die zich in den laatsten tijd schuldig heeft ge maakt aan fabrieksinbraken te Deventer en Loenen. Te Deventer werd onlangs ingebroken in de suikerfabriek Salland, waar de brandkast werd geforceerd. Bij de inbraak te Loenen werden de dieven gepakt, nadat hun misdrijf was ge alarmeerd door het overgaan van schel len, die aan de deur bevestigd waren. Een van liet trio, zekere D., uit Nij megen, had van het te Deventer gesto- lene nog voorwerpen in zijn huis. De anderen zijn een zekere M. uit Deventer en v. d. P., die ook in arrest zijn gesteld. De vrouw van D., die de gestolen goede ren had geheeld, heeft bekend van de inbraak te Loenen af te weten. HOOG WATER. In een deel van Friesland en noord westelijk Overijsel heeft men weer danig last van het hooge water. De Linge en de Tjonger overstroomen de lage weilanden, zoodat hel pas ge wonnen hooi wegdrijft en de veehouders hun vee moeten stallen. In de omgeving van Heerenveen ziet het er eveneens treurig uit, zoowel op de weilanden als op het bouwland, waai de veldvruchten beginnen te rotten. Rond Steen wijk is het niet beter en staan de veenderijen een paar voet onder water en drijft de turf bij massa's rond. Ook daar rotten de veldvruchten en zetten de boeren hun vee op stal. In de polders rond Nieuwer Amstel bij Amsterdam ligt alle tarwe en haver plat op den grond tengevolge de hevige plasregens. DE TREIN VERTRAGINGEN. „Het „Utr. Dagbl." heeft met den directeur der Ned. spoorwegen een onder houd over de oorzaken der treinvertra- gingen gehad. Er is absoluut geen sprake van, aldus de directeur, dat liet personeel lijdelijk verzet pleegt, zooals het publiek ver onderstelt. De oorzaken zijn in hoofdzaak het drukke vervoer en het minder aantal treinen dan vóór 1914. Het getal treinen bedraagt slechts 75 °/o van het aantal van vóór den oorlog, terwijl het verkeer den zelfden omvang heeft als vóór 1914. Men maakt lange treinslierten, om do menschen maar te vervoeren, wat op onthoud geeft bij de korte perrons van vele stations. De schade kan men niet inhalen, daar de kolen slecht zijn en de Amerikaansche kolenaanvoer den spoor wegen is ontgaan. Een zeer belangrijke factor van de vertragingen is het groot aantal rijwielen, vooral Zaterdagen, Zondagen en Maan dagen. Het personeel kan onmogelijk die aantallen op tijd vervoeren. Alleen te Amsterdam zijn er dagen, dat er 1400 a 1500 rijwielen worden aangegeven, niettegenstaande het hoogere tarief. Daarom dient er óf een verhoogd rijwiel- tarief, óf een bijzonder voorschrift voor de Zaterdagen, Zondagen en Maandagen te komen. Op die dagen bestaat het meeste oponthoud. Een andere oorzaak, welke thans vrijwel is opgeheven was, dat de locomo tieven van de SS. en de II. IJ. S. M. door elkaar werden gebruikt, zoodat de beambten niet zoo dadelijk aan het gebruik dier machines waren gewond. Een der oorzaken van de treinvertra- gingen is ook gelegen in het Amsterdam- sche station, het centrum van het verkeer, dat den toestand niet meer beheersclien kan door den achterstand in de uitbrei dingswerken rond dat station. ONZE LEGERSTERKTE. In aansluiting aan het bericht, dat de Minister van Oorlog plan heeft het le ger teiug te brengen tot een sterkte van 100.000 man, verneemt de „Msb.", dat dit bereikt zal worden door jaarlijks voorloopig slechts 12.000 dienstplichtigen te oefenen, lot welk aantal de militie lichting dus feitelijk wordt teruggebracht. De oefening van de dienstplichtigen zou geconcentreerd plaats hebben. Volgens de „Tel." strekken zich de bezuinigingsplannen van Minister Pop ook uit ten opzichte van de luchtvaart diensten. De plaunen betreffen een ver- eeniging van de LuclHvaartafdeeling Soesterberg en de Marine luchtvaart dienst onder één leiding, n.l. die van den commandant der Luchtvaart afdee- ling, terwijl het geheel dan als het z.g vijfde wapen onder „Oorlog" komt. PENSIOENSTORTING AMBTENAREN. In de jongste vergadering der Centrale Commissie voor georganiseerd overleg is met algemeene stemmen besloten de Re geering te adviseeren van de Rijksamb tenaren niet meer de 7 storting voor het Weduwen- en Wezenfonds te heffen. Op het Oude Kerkplein te Amsterdam is iemand door vier onbekend gebleven personen aangevallen en beroofd van zijn portefeuille, inhoudende f 140. Te lluisseling kreeg de landbou wersknecht J. S. een hevigen slag van een veulen tegen den buik, aan de ge volgen, waarvan hij is overleden. Te Minnertsga (Fr.) is het eenig driejarig zoontje van K. F. aan de ge volgen van een ongeluk met kokend water overleden. Te Eist (Bet) viel de 55-jarigen arbeider Johannes S. bij het naar bed gaan van een ladder op de deel en was spoedig overleden. TER NEUZEN, 27 Augustus 1920. Van Zaterdag tot en met Dinsdag is de getijtafel voor Ter Neuzen als volgt Hoogw. v.m. 1.0G 1.37 2.12 2 47 nam. 1.18—1.50 2.23 2.57 Laagwater v.m. 7.32 8.07 8.41 9.10 nam. 7.57 8 34 9.10 - 9.43 Volle maanZondag 1.22 nam. De commissie van voorbereiding tot 't organiseeren van een feestelijke bijeenkomst van den Vrijwilligen Land storm in Zeeuwsch-Vlaanderen O. I). meldt: „De feestelijke biieenkomst op 31 Aug. zal goed slagen. Ook wanneer 't slecht weer is, want't is immers hoofd zakelijk een feest binnenshuis onder ons en ook 't schieten kan binnen binnen plaats vinden. We durven zoo boud spreken, omdat we weten, dat zij, die zich aanmeldden als flinke soldaten en ronde Zeeuwen hun belofte gestand zullen doen en de leiding trouw zullen volgen. De opkomst tot heden een 135 is zeer bevredigend te noemen ip aanmerking genomen, dat velen niet in hun woonplaats verblijven en de land storm door emigratie vele leden verloor. Het programma der feestelijkheden zal eerstdaags aan alle deelnemers worden verzonden. Het belooft mede, in verband met de festiviteiten iu Hulst zelf een aardige middag te worden, vooral ook omdat bereidwillig door een paar mu ziekgezelschappen medewerking werd toegezegd. Men zie nader 't programma. Deelnemers, die door misverstand of anderszins geen programma mochten ontvangen, kunnen er alsnog een aan vragen bij L. W. Ie Luit. Schelfhout, Kloosterzaude (Groenendijk.) Dinsdag 24 Augustus hield deafd. „Land van Axel" der Vereeniging voor Chr. Ond. en Ond.essen een buitengewone vergadering ir. het lokaal „De Eendracht" alhier. Door het Bestuur was uitgenoodigd de heer L. Koster, onderwijzer te Zout- pansberg (Transvaal) met verlof hier te lande, oui een en ander mede te deeleu aangaande de onderwijstoestanden in Zuid Afrika. De voorzitter dhr. J. C. de Koning opende de vergadering, stelde voor geen notulen te lezen wegens het buitengewoon karakter der verg. en gaf den spreker daarop het woord. Op boeiende wijze behandelde dhr. Koster zijn buitengewoon interessant on derwerp, hoofdzakelijk handelende over het onderwijs aan de z. g. buitenscholen. Hij sprak over het onderwijs in Zuid- Afrika in 't algemeen, over de soorten van scholen, over 't stichten van scholen, de schoolgebouwen, de leermiddelen, de talenkwestie, de leerlingon, de onder wijzers, de salarissen, de eisehen aan de onderwijzers gesteld en het leerplan. 't Laatste punt werd door hem in 't Afrikaansch gelezen. Zijn geheele lezing gaf ons een goeden kijk op de schooltoestanden bij onze stam verwanten in Afrika en werd door de aanwezigen met de grootste aandacht aangehoord en met een welverdiend applaus beloond. Van de gelegenheid om vragen te stel len werd door verschillende aauwezigen gebruik gemaakt, die door den spreker werden beantwoord. Een veertigtal waren ter vergadering opgekomen zelfs waren er nog enkele niet onderwijzers, die, als gast, toegang verzocht hadden, die hun natuurlijk vol gaarne werd verleend. De voorzitter dankte den heer Koster voor de wijze waarop hij zich verdienste lijk had gemaakt jegens de afdeeling, wenschte hem Gods zegen toe bi] zijn verderen arbeid in Zuid-Afrika, waarheen hij binnen enkele weken wederom hoopt te vertrekken en sloot deze welgeslaagde vergadering, waarna de 2e secretaris eindigde met dankzegging. Jammer, dat er nog collega'a zijn, wien zelfs oen bij uitstek interessant onder werp als dit, niet vermag te lokken onze afdeelingsvergadering bij te wonen. Ds. J. Fraanje te Barneveld heeft voor het beroep naar de Geref. Gemeente alhier bedankt. Mej. M. M. Breel alhier is te 'sGravenhage geslaagd voor het examen Frar.sch L. O. De minister van landbouw heeft met ingang van 1 October opgeheven de Rijkshulpsehippersbeurs te Breskens in den beurskring Neuzen. De minister van landbouw heeft bepaald, dat de verleende dispensatie van het uitvoerverbod van hooi totjnadere aankondiging niet zal gelden voor den uitvoer van hooi naar en via België. Deze beschikking treedt in werking met ingang van heden. De Bond van Melkveehouders in Nederland heeft den minister van land bouw, een adres gezonden om de meest krachtige maatregelen te nemen om be smetting met veepest van ons land te voorkomen, nog te meer, daar het vol strekt niet denkbeeldig is, dat Belgische veehouders bij het naderen van de vee pest hun vee over onze grenzen trachten te brengen, om liet hier voor een vrij goeden prijs te verkoopen. Adr. bepleit le strenge bewaking der grens, 2e geheel verbod van veevervoer en het houden van veemarkten in Zeeuwsch- Vlaanderen en verder tot aan de spoor lijn VlissingenBergen op ZoomBreda Tilburg Boxtel —Eindhoven—Helmond en Venlo te verbieden, en 3e algeheel verbod van uitvoer uit de provinciën Zeeland, Noord-Brabant en Limburg naar de overige provinciën van ons land. Gedurende de week van 8—15 dezer bedroeg het aantal gevallen van mond en klauwzeer in onze provincie 125, voor komende in 39 gemeenten. Voor het naar den eisch die het behoud van onze zelfstandigheid in de huidige omstandig heden aan onze verdediging stelt". We hebben hier weinig aan toe te voegen. Dat het vrijzinnige blad niet op ons standpunt staat, wat de eisehen voor leger en vloot betreft, kunnen we be grijpen. Het verheugt ons echter, dat het een open oog heeft voor een goede verdedi ging van ons land, en in 't geheel niet meegaat met het anti-militairistische drijven van het ook vrijzinnige, Tweede- Kamerlid Marchant. En gaarne onderstreepen we uit het artikel nog eens de woorden: „Het wa ren waarlijk niet de beste perioden uit onze geschiedenis, de tijdvakken waarin we ons zoo min mogelijk aan onze ver dediging lieten gelegen liggen". Want inderdaad, zoo is het. Een weerloos volk is een gemakkelijke prooi van jaloersche en begeerige nabu ren, dat dienen we niet te vergeten. En daarom hebben we het wel te be denken, dat vooral ook in deze dagen weerbaarheid eisch is en blijft. Lette men er van liberale en vrijzin nige zijde ook op, de Middelburgsche en de Nieuwe Courant gaven in dat opzicht een goed voorbeeld. Tegen dubbel tarief. Het eenigste middel tegen Rheu matiek, Spit, Ischias Spicrverrek- kingen, welke beslist afdoende is. Probeer dit éénmaal gij Rheu- matieklijders en U kunt do heil zame werking ondervinden. Prijs f 1.45. Bij alle Drogisten verkrijgbaar, of tegen inzending bedrag. P. VISSER, Fabr. Emmer Erfsch.veen (Dr.) Verkrijgbaar te Middelburg bij PAUL v. SLUJS, Vlasmarkt. Te denken, dat men op een zegetocht is, doch inplaats daarvan de werkelijkheid van het vluchten te moeten ondervinden, ziet ge, dat is zwaar te dragen. De lïussisehe troepen ondervinden het thans in hun strijd tegen Polen. Ze dachten het land maar zoo event jes in bezit te kunnen nemen en dan alles te decreteeren. En warempel, op de hoofdstad War schau na, was het ook ongeveer zoo ver. Dus die nog even ingenomen, en dan was alles in orde. Doch ziet, hoe geheel anders alles thans is uitgekomen. Warschau is niet alleen niet ingenomen, maar zelfs in groote wanorde moeten de Russische troepen vluchten voor de zegevierend oprukkende Polen. 'tKan verkeeren Het vierde Russische leger heeft ge heel afgedaan en het vijftiende schijnt precies denzelfden weg op te gaan. 't Behoeft dan ook niet te verwonderen, dat de Polen veel gevangenen hebben gemaakt, berichten spreken zelfs van een 70,000. Gok hebben zij 200 kanonnen en 10.000 machinegeweren vermeesterd. En als nu nog waar is, dat de Rus sische opperbevelhebber van de Noorde lijke legers onderhandelingen heeft aan gevangen over capitulatie van zijn troe pen, dan ziet het er voor de bolsjewisten niet erg schitterend uit. Nog iets meer over den Bussischen terugtocht. Het is de particuliere correspondent van de „N. R Ct." die een en ander in oogenschouw heeft genomen, en daarvan het volgende meedeelt: „Ik heb het over de grens komen van de twaalfde divisie gezien. Zij heeft Soldau genomen en was over Srasburg ver opgerukt. Het was het elitekorps van het vierde leger en ook vandaag was zij nog indrukwekkend om aan te zien. Zij maakte in hét geheel niet den indruk van een verslagen troep, behalve dan de sombere gezichten van vele hoogere officieren. Het was een prachtig menschen- en paardenmateriaal, ofschoon de sporen van een langen veldtocht natuurlijk wel zichtbaar waren. De marschorde eu de houding van de troepen waren onberispelijk. De uitrusting en zelfs de kleeren en schoenen waren zeer goed. Geen enkel leger had zich over zulke troepen behoeven te schamen en nooit lic-b ik op veldtochten soldaten- typen gezien, die minder van wilde horden hadden. Dank zij het van ouds bekende taaie weerstandsvermogen, dat Russische legers bij noderlagen aan den dag leggen, was noch de tucht noch de samenhang der troepen ook maar in het minst aangetast, toen ze ter interneering aan kwamen marcheeren. Het was een vloed van menschen, wagens en paarden een eindelooze legertrein met post en technische afdeelingen, die snel onder een stroomende regen van de grensplaats Schwilidern over Bialla het land introk ken. Zij kwamen van het verzamelpunt Kolno, waar de Russen, die niet ver moed hadden, dat zij omsingeld waren,

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 2