BINNENLAND. In de streek van Warschau leveren onze troepen gevechten ten Westen van Stanislawof. In de streek van Brest in Lithauen wordt er gestreden op de Westelijke linie van de Boeg. In de streek van Lemberg nemen onze troepen het offensief, na liet plaatsje Dublany te hebben genomen. Zij rukken op naar een linie van plaatsen, gelegen ten Westen van Lemberg. Wij hebben 300 gevangenen gemaakt en 20 kanonnen veroverd. In de streek van Tarnopol hebben wij den overtocht over de Strypa afgedwon gen. Onze troepen rukken voort in Oos telijke richting. In den sector van de Krim hebben onze troepen, in de streek van Oreschof, na hevige gevechten Wasiliewka ver overd. Wij hebben een gepantserden trein veroverd. De strijd duurt voort. Op het Kaukasische front is de vijand erin geslaagd om troepen te ontschepen aan de kust van de Zee van Azof. In de streek van Ochtyz stiijden onze troe pen". Bij goed lezen begrijpt men waar „hevige gevechten" staat, zonder meer, dat daar klappen ontvangen worden, En met name is dit in de omgeving van Warschau het geval. Op enkele andere plaatsen wordt van een offensief gesproken, doch zoo verra derlijk komt achter een dier alinea's „De strijd duurt voort". Een verstandig lezer weet dan al weer genoeg. En tenslotte wordt nog gemeld, dat op het Kaukausche front de vijand ook successen wist te behalen. 't Gaat de bolsjewisten de laatste da gen dus niet meer zoo erg voor den wind. Hopen we, dat ze in 't vervolg voort durend tegenwind hebben. We schreven reeds in ons vorig nummer over bloedige gebeurtenissen in Opper Silesië, 't Duitsche gebied, waarin nu echter een stemming gehouden moet worden of het Duitsch zal blijven of Poolsch worden. De onrust daar is nog niet van de baan. Is op sommige punten nog erger ge worden, want de Polen spelen daarin nu ook een rol. 't Laatste bericht uit Kattowitz waar onlangs zoo heftige relletjes waren voorgekomen meldt het volgende De normale toestand kan spoedig weer hersteld zijn. De bezettingstroepen zijn hier den toestand volkomen meester. De ommelanden van Kattowitz zijn daaren tegen nog geheel in handen der Poolsche opstandelingen, die vandaag hun verrich tingen tot den kreits Pless hebben uit gebreid. Daar hebben zij in het gehucht Anhalt den rood en haan laten kraaien. Op sommige plaatsen is het tot zware en bloedige gevechten gekomen tusschen de veiligheidspolitie en de opstandelin gen. De veiligheidspolitie is wat getal en bewapening betreft in de minderheid en heeft het buitengewoon hard te ver duren. Het schijnt vast te staan, dat geregelde Poolsche soldaten aan den op stand deelnemen. Te Beuthen, Gleiwitz en in heel Opper-Silezië ten Westen van de kreits Pless is het volmaakt kalm. Een ander bericht meldt nog dat in het district Beuthen de plaatsen Deutsch- Piekar, Scharloy, Birkenhain, Kamin en Brzezowitz in handen der Polen zijn. De strijd kan hier dus nog wel eens niet spoedig "geëindigd zijn. Is hier dus onrust in een deel van Duitschland, onrust tengevolge van vreemde troepen, in een ander gedeelte heerschlo onrust door eigen bevolking. Eigen bevolking, eigenlijk niet meer dien naam waard. Want natuurlijk waren de communisten van een en ander weer de oorzaak. Een der eerste berichten gaf het vol gende nieuws „Het stadje Koethen in Anhalt is het tooneel van een communistische staats greep. In den afgeloopen nacht werd het, door 100 gewapende arbeiders, die van buitenaf gekomen waren overvallen. Deze bezetten het raadhuis en de overige openbare gebouwen en zetten het spoor wegverkeer over Koet hen stop. Ook goederentreinen worden niet doorgelaten. De boemel- en sneltreinen worden langs een anderen weg gezonden. De raad van staten te Dessau zond een militaire pa- troelje op vrachtauto's naar Koethen en ook zijn er afdeelingen veiligheidspolitie uit Halle en Dessau onderweg". Later kwam meerder nieuws. De aanvoeder van deze communistische bende was, we zouden haast zeggen na tuurlijk, weer een intellectueel man. Een zekere Dr. Berg, leeraar van de II. B. S. aldaar. Zelfs was-ie ook nog reserve eerste- luitenant. Hij had het vaische gerucht laten ver spreiden, dat te Hal Ie, Leipzig en Maag denburg de radenrepubliek was uitge roepen Toen hij echter kennis kreeg van liet mislukken van den communistischen opstand in de andere deelen van het rijk, ontbond hij vlug liet inmiddels ge vórmde revolutionaire uitvoerend bewind, dat reeds de Koethensche radenrepubliek had uitgeroepen, zonder een gevecht met het naar Koethen opgerukte bataljon rijksweerbaarheid uit Dessau aan te bin den. De overheid was voordien al een tegenstaking begonnen. j)e rust is nu in het plaatsje hersteld. Jammer, dat Dr. Berg en de andere communistische raddraaiers zijn ontsnapt. 'n Goede straf was zeker hun verdiende loon geweest. In Ierland wil het ook nog maar niet rustig worden. Zoo hebben nu Zaterdagnacht een zeventig gewapende en gemaskerde man nen het draadloos station te Browhead in Ierland vernield en geplunderd. Eeu telegram uit Dublin zegt, dat de laatste phase van de Iersche buitenspo righeden is: het verbranden van zuivel fabrieken. De vorige week zijn er zes van dergelijke branden geweest. Samen zijn er ten minste 80 zuivelfabrieken, behoorende aan de maatschappij tot or ganisatie van den landbouw vernietigd, behalve nog de particuliere zuivelfabrie ken, met voorraden van kaas en boter tot een waarde van duizenden ponden. 't Is er dus nog verre van rustig en vredig. En wanneer zal er aan die terreur eens een eind komen Tenslotte nog iets over Oostenrijk en Hongarije. Hongaarsche troepen hebben een inval gedaan op Oostenrijksch gebied, in het plaatsje Prellenkirchen, op 3 KM. van de grens, een gehucht met 220 huizen en ongeveer 1000 inwoners. De Oostenrijksche bladen zijn heftig verontwaardigd en dringen aan op be wapening van burgers en arbeiders. Zoo ziet men dus, ook daar onrust en woeling. O, waarheen gaat de wereld toch Dat ze toch mocht luisteren naar Hem, Die gezegd heeft„Komt herwaarts tot Mij, allen die vermoeid en belast zijn, en Ik zal u rust geven. Doch neen, ze luistert niet. Ze speelt en danst en drinkt zich dronken. En wat zal het einde zijn Tragisch Ze wilden goedkoop reizen, de twee Franschen die uit Amerika tusschen de kolen verborgen met een oceaanstoomer gratis naar Frankijk trachtten te komen, 't Gelukte. Tenminste bijna Want voor de haven van Brest werd liet schip ter ontsmetting uitgerookt. En toen stikten de beide reizigers in de kolen verborgen Vlak bij 't vaderland en toch nog om gekomen. Later vond men hun lijken. Tragisch. De adder aan den boezem. In den tuin van de villa harer ouders te Pan (Frankrijk) lag een jong meisje 's middags wat te soezen in een licht laag toiletje, in een lichten, rieten stoel. Zij ontwaakte uit haar gemijmer door een onaangename streeling van haar wangen, een kille aanraking, een grieze lige veeg, en ontdekte dat een adder in het courtje van haar japonnetje ge slopen was en met zijn afschuwelijken staart haar wang beaaide. Verbaasd van schrik en bovendien overtuigd, dat bij de minste beweging het monster den doodelijken beet zou toebrengen, bleef zij doodstil liggen in de hoop, dat het ondier zich weer zou verwijderen, zooals het gekomen was. Maar de adder vond het plekje genoege- lijk en rolde zich ineen tot een middag dutje. Zoo vond de moeder haar dochter, doodsbleek en bijna bewusteloos van angst. Het gevaar ziende, snelde de kordate vrouw naar huis terug, bracht, zonder zelf „van de kook" te geraken, een kom melk aan den kook, en uoodigde den huisknecht uit haar, met een dikken knuppel, naar buiten te vergezellen. Die kom melk werd behoedzaam naast het meisje neergezet, het venijnig dier verliet, verlokt door den geur der melk, het warme plekje en toen het zoo voort- schuifelde kreeg de huisknecht gelegen heid om het dier, terwijl hij daarbij in het Fransch mompelde, dat hier een addertje in het gras school, den kop te verbrijzelen. („Tel.") De Duitsche communisten en Moskou. De bekende Brunsxvijksche commu nistenleider August Merges, die uit Moskou teruggekeerd is, heeft in een lezing tegen emigratie naar Rusland ge waarschuwd. De levensmiddelen zijn daar, naar hij meedeelde, vreeselijk duur, en de stemming in Rusland is zeer ge drukt. De politiek wordt daar door de communistische partij beheerscht, die 600,000 leden telt, waarvan eenige honderdduizenden slechts baantjesjagers zijn. De Russische methode, zoo zeide Mer ges verder, kan in Duitschland niet toegepast worden en het voorstel tot opneming in de derde internationale hebben de Duitsche communisten hierom weer ingetrokken, wijl zij van Moskou uit zich "niets willen laten voorschrijven. Ludendorff. Generaal Ludendorff gaat zich dezer dagen blijvend te Augsburg vestigen. Hij neemt zijn intrek in het oude Tug- gersche kasteel. Een dorp bedolven, 70 inwoners gedood. Tijdens een hevige storm is des mid- dernachts te Manilla een berg ingestort, waardoor een geheel dorp onder honderd voet aarde begraven werd. Zeventig inlanders werden gedood. Een schokkende moord. Bij Eastbourne, de bekende badplaats in Engeland, heeft een schokkende moord plaats gevonden, 's Avonds tegen 8 uur speelde een jongetje, dat met zijn moeder bij het strand wandelde, in de buurt van een smal spoorlijntje, toen hij over iets struikelde. Dat iets bleek een voet te zijn, die boven het zand uitstak. De jongen riep zijn moeder, die onmiddellijk haar man ging halen. Deze begaf zich naar de plek en ging graven. Hij vond het lijk van een vrouw, die blijkbaar vermoord en daarna begraven was. Op het lijk werden geen geld of kostbaar heden aangetroffen. De voorloopige lijk schouwing wees uit dat de doode een vrouw was van ongeveer 25 jaar, en dat zij wonden heeft in het hoofd vermoe delijk is haar geweld aangedaan. Haar identiteit is ook reeds vastgesteld. Het is een juffrouw Irene Munro uit Porto- bello bij Edinburg, die te. Londen als machineschrijfster op een kantoor was en te Eastbourne haar vacantie door bracht. Over het bolsjewisme. Terwijl in de Humanité Cachin en Frossard voortgaan hun bewondering voor sovjet-Rusland te uiten, bevat de Matin mededeelingen van Franschen die Zaterdag te Parijs uit Rusland zijn terug gekeerd en die nu juist niet van bewon ring voor de bolsjewiki vervuld blijken te zijn. Zes- en negentig Franschen en eenige Serviërs waren den 20sten Juli uit Moskou vertrokken en na een op onthoud van eenige weken in Rusland en in Zweden, waar de ongelukkigen zich eenigermate konden herstellen van het hongerregime, waar zij te Moskou aan onderworpen waren, zijn zij Zater dagmiddag te Parijs teruggekeerd. Volgens de Matin hadden deze op de hun van alle zijden gestelde vraag„En de bolsjewiki slechts één antwoord, „bandieten 1" Dit woord lag op aller lippen. De redacteur van de Matin, die met. de gerepatriëerden gesproken heeft, schrijft: Onze landgenooten hadden jarenlang in Rusland gewoond, maar echt-Fransch zijn zij gebleven. Een Bretonsche vrouw, met helderen blik zegt: „de bolsjewiki? dieven zijn het Een Baskisch gezin geeft hetzelfde antwoord Dieven, bandieten. Hun vrij heid de gevangenis voor wie niet denken als zij, voor wie niet gehoorzamen. De vertegenwoordiger van de Matin geeft voorts de medodeeliugen weer van juffrouw Lafontaine, een Fransche onder wijzeres, die 35 jaar in Rusland heeft gewoond. Voor onze lezers, die de be schouwingen van dr. Schim van der Loef gelezen hebben, bevatten zij geen nieuws, al hangen zij geen minder treurig beeld van den toestand in Rusland op. (N. R. Ct.) VERHOOGING VAN POSTTAR1EVEN. VOOR EEN BRIEF 10 CENT. Opnieuw staat ons eeu vprhooging van posttarieven te wachten. Een desbetreffend wetsontwerp is in gediend, waarin o.m. wordt voorgesteld maximumtarieven vast te leggen en de regeling der tarieven overigens te doen geschieden bij algemeenen maatregel van bestuur. Voorgesteld wordt, dat de porti en rechten, nader vast te stellen bij K. B., ten hoogste zullen mogen bedra gen voor Brieven: a. voor elke briefkaart 5 ct.b. voor eiken anderen brief van een gewicht: van niet meer dan 20 gram 10 cent; van 20 t.m. 100 gram 15 cent; van meer dan 100 gr. t.m. 500 gram 15 cent voor de eerste 100 gram, vermeer derd met 5 ct. per 100 gram of restend gedeelte van 100 gram hierboven. Gedrukte stukken: voor elke zending van een gewicht van niet meer dan 5 gr. 2 ct. van uitgebreide instituut der pórt-vrijstellingen op eerste 50 gram vermeerderd met 2 ct. per 50 grain of restend gedeelte van 50 gram hierbox en voor Brailledrukwerken 2 ct. per 300 gram of restend gedeelte van 300 gram. Nieuwsbladen: voor elke zen ding van een gewicht van niet meer dan 50 "gram 1 ctvan meer dan 50 grain tot en met 500 gram 1 ct. voor de eer ste 50 gram, vermeerderd met 1 ct. per 50 gram restend gedeelte van 50 gram hierboven voor Braillenieuwsbladen 1 ct. per 300 gram, of restend gedeelte van 300 gram. Monsters: 2Ys cent, per 50 gram of restend gedeelte van 50 gram, doch niet minder dan 5 ct. per zending. Aangeteekende stukken: voor de gewone aanteekening 12Vs ct- 5 voor de aanteekening met aangilte van gelds waarde 27a ct. voor elke f 100 aangege ven waarde, met een minimum van 15 ct. voor eiken brief. Datum en inwerkingtreding. Voorgesteld wordt deze verhoogingen reeds 1 Nov. a.s. in werking te doen treden. Postvrijdom afgeschaft. Ver der wordt voorgesteld alle thans door onderscheidene instellingen genoten port vrijdommen af te schaffen. De Regee ring is van oordeel, dat met het oog op de financieele uitkomsten van het bedrijf het in de laatste jaren meer en meer uitgebreide instituut der portvrijstellingen op den duur niet kan worden gehand haafd. Het groote misbruik, waartoe het kostelooze vervoer aanleiding geeft, kan alleen verdwijnen door opheffing van dat vervoer. Tarief voor de nieuwsbladen De Minister merkt op, dat dit tarief' althans wat het door de uitgevers te verzenden bladen aangaat, in 1919 niet werd verhoogd. Een verhooging van dit uitermate lage tarief zal thans niet achterwege kunnen blijven. Nochtans licht het niet in de bedoeling om reeds dadelijk over te gaan tot toepassing van het in het wetsontwerp genoemde maxi mum, voor zooveel de bij abonnement gefrankeerde nieuwsbladen betreft.Voors hands zoude voor deze uitgaven kunnen worden volstaan met een port van1 cent voor een gewicht van niet meer dan 55 gram 2 cent boven 55 gram tot en met 150 gram, en 1 cent meer voor elke 50 gram of gedeelte van 50 gram daarboven. DE 10-JAARLIJKSCHE VOLKSTELLING. De kosten der te houden volkstelling met daaraan verbonden beroepstelling, welke op 31 December a.s. gehouden zal worden, zullen naar raming in totaal 7.702.000 gulden bedragen, waarin is be grepen 870.000 gulden wegens tegemoet koming van de gemeenten, d.i. ruim het drievoudige vau de vorige telling. Aan gezien onderscheidene sociale en econo mische belangen het geregeld houden van een volkstelling r.evens beroepstel ling vorderen, is afgezien van het voor nemen om te wachten met de telling tot 1930. Om nu de kosten zoo weinig mogelijk te doen zijn, zullen militairen, hetgeen hoofdzakelijk onderofficieren zul len zijn, werkzaam gesteld worden in December en Januari bij de volkstelling, zoo zij geschikt worden geacht en zich voor bedoeld werk willen verbinden. INVOER VAN DUITSCHE STEENKOLEN. De „Msb." meldt, dat het aantal trei nen met Duitsche steenkolen, bestemd voor ons land, Maandag a.s. met één en Woensdagavond met twee vermeerderd zal zijn, zoodat vanaf 25 Aug. op werk dagen wederom 3 treinen ons land bin nenkomen. DROOGMAKING DER ZUIDERZEE. Langs de Friesche kust en Wieringen werden of worden nog boringen en on derzoekingen naar kleileem verricht, waarbij men veel oponthoud vond door de weergesteldheid. Ook werden de peilingen voortgezet teneinde den loop der bestaande geulen te kennen. Voor de beteugeling van het Amstel- diep werd het henoodigde bagger en stortmateriaal verder aangevoerd en voortgegaan met het storten van klei. Met het storten van zand werd aange vangen. De kteidam in de kleine geul kwam gereed en met het aanbrengen van bezinking werd do vorige maand begonnen. Verder werd er klei gebaggerd en hiermede een proefdam gelegd of naar de droogplaatsen bij Stavoren vervoerd. Op Wieringen kwam Geldersch rijs hout, aan voor de bezinking en verder zink en stortsteen. Zoo ook bij Den Helder. DOOR SLECHTE BOEKEN Te Kampen heeft de politie de hand gelegd op een 16-jarig meisje (naar liet uiterlijk echter 7 8 jaar ouder), die er haar werk van maakte in de beste ho tels te logeeren om zonder betaling te verdwijnen en die gehuurde rijwielen ten eigen bate aan den man bracht. Na deze practijken met succes ie Apeldoorn te hebben uitgeoefend, liep zij te Kam pen ip de fuik, doordat toevallig bleek dat de opgegeven naam en familiebetrek king valsch was. Het „Hbl." meldt dat zij onder den invloed van opwindende lectuur haar zwerftocht was begonnen. DE WINTERDIENST BIJ DE SPOORWEGEN. Het „Hbl." meldt Lag liet aanvankelijk in de bedoeling de nieuwe winterdienstregeling 27 Sep tember te doen ingaan, later heeft, men besloten op dien datum, in verband met het invoeren van deu wintertijd hier te lande, alleen het vertrek der internatio nale treinen oen uur te vervroegen. De eigenlijke winterdienst waarbij slechts enkele treinen uitvallen, treedt 25 Octo ber in werking, de datum waarop in België, Frankrijk en waarschijnlijk ook in het bezette 'gebied langs den linker- Rijnoever de wintertijd zal worden in gevoerd. ARM EMMEN. De „Emmer Ct." verneemt, dat bij de Tweede Kamer een wetsontwerp zal worden ingediend ter voorziening in den fmancieelen nood van de gemeente Em- men. GEEN VEEPEST. De „Tijd" noemt het bericht, volgens hetxvelk een weide te Ketliel door vee pest is besmet, onjuist. OPBRENGST DER MIJNEN. De netto-productie van de Staats- en particuliere kolenmijnen in Limburg, be droeg over de maand Juli 363,452 ton, tegen 333,713 ton in Juli j.l. VALSCHE BANKBILJETTEN. Door den commissaris van politie te Bergen op Zoom wordt gewaarschuwd tegen de uitgifte van vaische biljetten van f25. Zij dragen de serieletters BX en zijn van minderwaardig papier, ter wijl de nummers achter de serieletters mét ietwat violetten inkt zijn gedrukt. Overigens is de namaak zeer goed ge daan en zijn zij dus van de echte bank biljetten moeilijk te onderscheiden. Ver schillende biljetten zijn in omloop. VISSCHEN OP ZONDAG. Door de beroepsvisschers te Vinkeveen is unaniem bij den Burgemeester te dier plaatse ingediend het met reden omkleed verzoek om het visschen op Zondag te willen verbieden in dier gemeente. WOORDEN EN DADEN. De Rott. xveth. Heijkoop ervaart al in rijke mate dat het maken van mooie gebaren veel gemakkelijker werk is dan het verrichten van stevige daden. Op den jongsten 1 Meidag heeft hij „de bewuste" schare op de hem eigen vrijmoedige wijze met zijn grootsche plan nen in kennis gesteld en over de a.s. hervormingen op woninggebied zoo hoog mogelijk van den toren geblazen. Een belofte van 5000 woningen werd zoo vrij en frank gedaan, als had hij ze slechts uit zijn mouw te schudden. Van inlossing der belofte zal helaas wel niet veel komen meent de „Rott." Er wordt van zijn groote plannen nog niet heel veel meer vernomen dan dat er een studiereis gemaakt wordt, ver schillende architecten aan het teekenen en nog eens teekenen gezet zijn maar daarmee is de woningnood in geen en kel opzicht gebaat. In papieren woningen kunnen de men- schen nu eenmaal niet gehuisvest worden en waarschijnlijk zullen zelfs zijn ge trouwen daarmede niet tevreden testel len zijn. Niemand zal ontkennen dat in de be staande omstandigheden grooter daden verricht kunnen worden. Maar dan moet ook niet zoo lichtvaardig met ijdele be loften gewerkt worden en zulk een Imo gen toon worden aangeslagen. Als wethouder heeft men grooter ver antwoordelijkheid, dan als sociaal demo cratisch propagandist. Dit zal den heer Heykoop wel hoe langer zoo duidelijker worden. Het is dan ook te begrijpen, dat blijk baar reeds nu een weinig heimwee bij hem opkomt naar de plaats waar hij als de onverantwoordelijke criticus zijn bau- vloek kon slingeren naar ieder, die zich niet met woorden kon tevreden stellen maar zich tot de daad geroepen zag. NEDERLAND EN BELGIË. Het Gentsehe blad La Flandre Libé rale wijdt een artikel aan de Wielingen kwestie en tracht te bewijzen, aan de hand van historische teksten, dat de Wielingen, op een klein9 strook na, Bel gisch zijn. Het blad beweert, dat de Nederlandsche diplomatie er op aan stuurt, dq beteekenis der archeologische en verouderde benaming Wielingen met do ten huidigen dage aldus aangeduide geul te verwarren. „Een dergelijke han delwijze" zoo schrijft het verder, „is onwaardig van een natie, welke eerlijk en oprecht beweert te zijn. Wordt het nauw Nederlandsch, dan is Zeebrugge's ondergang verzekerd. Het is duidelijk genoeg, dat de heele Wielingen-kwestie niets anders is dan een door de Neder landsche regeering beproefde diversie. De Nederlandsche ministers vergissen zich echter, indien ze de Belgische ge delegeerden voor domkoppen houden, die zich door dergelijke uitvluchten laten vangen. Hun aanspraken op de Wielingen zijn anti-juridisch, onlogisch en onbillijk, ze houden geen steek hun poging tot bedrog zal de Belgische onderhandelaars geen enkel oogenblik doen afwijken van het doel, dat zij beoogen De herziening van de tractaten van 1839". DOODSLAG. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is op de kermis te Grijpskerk (Gron.j de 23-jarige S. Sikkema, van den Horn, doodgestoken. De vermoedelijke dader, J. P., van Niezijl, werd onmiddellijk ge vat en naar Groningen overgebracht. HEVIGE ONTPLOFFING. Vermoedelijk tengevolge van verstop ping, ontploften eenige zink-luchtbuizen in de smederij in de Philips Gloeilam penfabriek bij Eindhoven. Alle ruiten in den omtrek én van de groote glasbedek king van het gebouw werden vernield. Een arbeider kreeg eeu glasscherf tegen het hoofd, waardoor hij ernstig werd verwond en geneeskundig moest behan deld worden. Overigens kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. Alleen de materieeie schade is nog al aanzienlijk. BENZINE-BRAND. Men meldt uit Giessendam Door een ongeluk met benzine ontstond Zaterdagmiddag brand in een schuur van J. Nomen. Daar men water op de bran dende benzine goot, sloeg de vlam te sneller om zich heen en brandde de schuur in korten tijd af. Een koe werd deerlijk gehavend, maar gered. DROEVTG ONGEVAL. Vrijdagnacht ontstond brand in de benzineloods van het petroleumentrepot in de Petroleumhaven te Amsterdam. Vele vaten benzine vatten vuur en ont ploften bij pogingen tot blussching is de hoofdman van de brandwacht, ver moedelijk door te groote inspanning, in elkaar gezakt en aan hartvet lamming gestorven. Aangaande den plotselingen dood van den brandmeester v. d. Wouw, tijdens den brand op het z.g. benzine eiland te Amsterdam, j.l. Vrijdag, meldt men naderDe brandmeester liep, ver gezeld vau een brandwacht, over een smal dijkje van het eiland. Eensklaps zeide hij tot den brandwacht: Wacht

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 2