Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw. Burgerlijke Stand. Ingezonden Stukken. Kerk en School. A d v e r t e 11 t i e ti. T PREDIKBEURTEN. De heer A Meertens Gaan de prijzen 5 ct. of een dubbeltje omhoog, dan zul len velen afknippen. De heer G. Dieleman Z"ker, ze zullen petroleum gaan branden en geen elect.r. licht meer. De heer A. Meertens: Van Doeselaar rekent naar zichzelf. Voor de werkmen- sclien is de verhooging echter een groot bezwaar. Ze steken desnoods straks een nachtpitje aan. De heer Van Doeselaar was hetdaai- mee in 't geheel niet eens. De werk- menschen verdienen tegenwoordig ook meer «eld. Als we die menschen eens voorhouden dat de prijs wel omhoog móet, dan zullen ze dat toch wel billeken. De' heer A. Meertens. Ze zullen het licht dan niet meer willen hebben. De heer G. DielemanDat geloof ik ook. De heer A. Meertens: Daar komt mi) nog iets in gedachten Zouden wij nog niet eens een vergadering kunnen op roepen en daar de menschen deze zaak eens nader uitleggen Hierna werd besloten op de circulaire niet in te gaan, zoodat de oude prijs dus gehandhaafd blijft. Vervolgens werd do begrootmg over 1921 voor ontvangsten en uitgaven vast gesteld op f71.061.89' en de hoofdelijke omslag op f 44 150.00. Eindelijk dan hierna de rondvraag. De lieer A. Meertens wilde bij de plaatsen, waar mond- en klauwzeer heerscht, graag een hord zien. De Voorz.Dat mag niet. Alles wordt echter gepubliceerd aan het gemeente huis. De heer A. Meertens De ingang bij St. Hubreeht is moeilijk in te rijden. Dc Voorz.We zullen er nota van nemen. De heer A. Meertens wees tenslotte nog op een goot van de Zwart, die daar door last van het water heeft, waarop de Voorz. hem meedeelde, dat reeds is opgedragen dit te herstellen. De heer J. A. Meertens achtte het beter de gevallen van mond- en klauw zeer in de krant te publiceeren. De Voorz. merkte hem op, dat dit wegens de groote kosten werd nagelaten. De heer Van Doeselaar had enkele mededeelingen over de straat in de Hoeksche Wei verwacht. De Voorz. antwoordde hem daarop, dat het onderzoek nog niet is geëindigd. Zaterdag heeft er een conferentie met de bewoners plaats gehad. In geen enkel contract is echter te vinden, dat de be woners voor het onderhoud der straat hebben te zorgen. Wel heeft van 't Hof in verschillende contracten de riolen aan zich gehouden. Aan den gemeentewerk man is echter opgedragen de zinkputten te reinigen. In een volgende vergadering hoopt liet Dag. Bestuur met volledige mededeelin gen te komen. De heer Koster vroeg of vee, dat lij dend is aanlmónd- en klauwzeer, langs den openbaren weg vervoerd mag wor den. De Voorz.: Zulk vervoer is streng ver boden, en er zal een onderzoek worden ingesteld. Tenslotte vroeg de lieer Koster nog, of het niet gewaagd is, in verband met Van 't Ilof de zinkputten te laten rei nigen. De Voorz. dacht echter dat hij dit wel goed zon vinden. Bovendien heeft men er veel last van overs! rooming. Hierna werd de openbare raadszitting gesloten. overeind helpen. Het gehikte haai, echter zelf tot haar schouders in het wa- ter staande, het hoofd van haar man ho ven te houden tot op haar hulpgeroep een zwager zich ook te water begat en het met vereende kracht gelukte De op het droge te brengen. Een lage daad. Te Rotterdam is een vrouw aangehou- die gepoogd zou hebben haar man te ver giftigen door fijn gehakt haar door zijn eten te mengen. Wittebroodsweken in een kippenhok. Een pas gehuwd paartje te Ambt-Del den vestigde zich dezer dagen, bij ge brek aan een woning, in een kippenhok. Ernstig Motorongeluk. Te Heiligerlee kwam de heer Huiden van Veendam met zijn motorfiets in bot sing met de tram „Oostelijk Groningen". Hij werd tegen een hek geslingerd en bekwam zware verwondingen. Dr. Wie- renga van Winschoten verleende de eer ste lnilp. waarna de gekwetste per auto naar Veendam werd vervoerd. De mo torfiets was totaal vernield. Ongeluk met doodelijken afloop. De mijnwerker G. uit Roermond werd op den weg Roermond- Hom bij 't uit wijken voor een auto door de stoomtram gegrepen, overreden en gedood. Zijn vreeselijk verminkt lijk werd naai Hom overgebracht. G. was secretaris van de afdeeling Hoer mond van den Alg.Ned. Mijnwerkersbond. Schril contrast. In het „Dagblad, van N. B." stond dezer dagen de volgende advertentie: „Electriciteitsbedrijf Prinsenhagen. Wordt gevraagd een monteur op epn jaarwedde van ƒ2000 en een boekhouder op een jaarwedde van 400. De aanstelling geschiedt voor een jaar, waarna, bij gebleken bekwaamheid, tot eer. vaste aanstelling kan worden over gegaan." Een flinke vrouw. Terwijl de zeegrasvisscher S. de Wit bij Wieringen in zee bezig was met een net dat voortsleepte wier te visschen raakte bij in een touw verward, waardoor hij struikelde en zijn broeklaarzen vol water liepen tengevolge waarvan het hem onmogelijk was op te staan. Zijn vrouw die op den dijk aan het werk was zag het ongeluk. Onmiddellijk begaf zij zich in zee maar zij kon haar echtgenoot niet Schandalig. Men schrijft aan het „Vad." De ingenieur van een naburigen groo- ten polder maakte voor een kleine ge meente een teekening voor een te leggen brug Daarbij gaf hij een zeer ruwe schatting der kosten. En wat werd hiervoor in rekening gebracht? Zegge drie duizend gulden ruim. De burge meester weigerde die rekening aan den Raad over te leggen, met gevolg dat verminderd werd eerst tot f2o00, dan tot f2000, tenslotte tot f 1000. Hierin bewilligde de Raad dezer dagen. Een prins van Bourbon. In de „Tel." lezen we het volgende berichtje Door' den ambtenaar van den burgehj- ken stand te Asten (N.,B.) is in onder trouw opgenomen een pretendent naar den troon van Frankrijk, een afstamme ling van den laatstee regeerenden ko ning vau Frankrijk, Prins Henri Jean Eduard de Bourbon, te Acht woonachtig, met mej. C. A. Steyms uit Roermond. Het huwelijk wordt 31 Augustus vol trokken. Een krans van den Keizer. Te Doorn overloed onlangs de heer Jebbing, een Duitsche oud-strijder uit den oorlog van 1870. De overledene woonde reeds eenigen tijd te Doorn bij familie en, hoewel geen man van rang of stand, werd hij zelfs eens bij den keizer toegelaten. En nu eerde deze zijn nagedachtenis, door de geheele be grafenis te bekostigen en bovendien met een reusachtige krans aan zijn erkente nis voor de trouw van zijn vroegeren onderdaan uiting te geven. Boor de visch verschalkt. 't Gebeurde bij een wedstrijd van de hengelclub „Groningen", dat een der leden, visschende in de Lauvvers bij Visvliet snoekbeet kreeg. Terwijl hij in zenuwachtigen spanning al do bewegingen van den dobber volgde, boorde hij wel een plons onmiddelijk bij zich in 't water, maar hij gunde zich geen tijd naar de oorzaak er van om te zien. Toen de snoek tijdig het aas had losge laten en onze visschersman een nieuw vischje aan den haak wou bevestigen kwam hij tot. de minder aangename out dekking," dat zijn netje met 7 vischjes verdwenen was. 't Bleek, dat terwijl een snoek hem aan den praat had ge houden, een andere snoek met, zijn net met vischjes, dat aan den kant in het water hing, er van door was gegaan Steun aan Hongarije. Er is opgericht oen Nederlandsch Co mité tot steun van den Hongaarschen landbouw, dat zich heeft voorgenomen, de veehouders in Hongarije blijvend te helpen door hun een aantal eerste klasse melkkoeien aan te bieden Hel sccreta- ïiaat van het comité is gevestigd bij mr. IIvan Haastert, in Den Haag. Runderpest. Het Dagelijksch Bestuur der Zeeuw- sclie Landbouw-Maatschappij vestigt er door deze de aandacht op van II H. Veehouders, dat in het heerschend op treden van de Runderpest in de omge ving van Gent, ook voor den Nederland- sclien veestapel en in het bijzonder voor dien in Zeeuwsch-Vlaanderen, een groot gevaar schuilt. Daarom wordt bij deze op alle vee houders een beroep gedaan om ter voor koming en zoo noodig ter bestrijding van deze zoo uiterst schadelijke en ge vreesde ziekte, zooveel mogelijk te willen medewerken. Men neme daarbij het volgende in acht 1. De smetstof wordt niet alleen door dieren, doch ook door personen, vee voeder en alle mogelijke voorwerpen naar Uw vee overgebracht. 2. Laat geen vreemden bij Uw vee toe, inzonderheid geen personen uit België, die aldaar met vee in aan raking komen. 3. Bezoekt geen vee hij anderen en verbiedt dit ook aan Uwe huisge- nooten en Uw personeel. 4. Houdt veevoederzakken en koekkis- ten uit de buurt van Uw vee. 5. Let nauwkeurig op den gezondheids toestand van Uw vee. Merkt U ziekteverschijnselen op (koorts, ver minderde eetlust, minder melkpro ductie) wendt U dan onmiddellijk tot Uw veearts en doet terstond aan gifte bij den burgemeester. 6. Laat bij Uw ziek vee geen personen toe. 7. Volg hij ziekte nauwkeurig de voor schriften van Uwen veearts op De runderpest is uiterst besmettelijk, kan zich in korten tijd zeer sterk vet - breiden cn is dan niet anders dan met zeer groote offers tot staan te brengen. Beifenkt, dat, deze gevaarlijke ziekte in vroeger tijdfen herhaaldelijk inillioenen en millioenen aan de Nederlandsche vee houders heeft gekost. De Nederl Landbouwraad. Wij lezen in de „Maasbode": Naar wij uit goede bron vernemen, staat nu hij den Minister van Landbouw het plan vast, om een Nederlandsche Landbouwraad in te stellen, waarin alle landbouwers cene vertegenwoordiging zullen vinden. Indien de door ons ontvangen inlich tingen juist zijn, zal iedere provinciale landbouw organisatie, die meer dan twee duizend leden telt, in den Nederlandschen Landbouwraad met één lid vertegen woordigd zijn. Organisaties als b.v. de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, die over twee provincies zicli uitstrekt, nl Noord- en Zuid-Holland, zullen dan twee vertegenwoordigers in den Land bouwraad moeten hebben. Naast de provinciale organisaties bedoeld zijn blijkbaar die, welke op zgn. neutraal standpunt staan beeft men dan de twee centrale organisatiesde Nederlandsche Boerenbond en de Chris telijke Boeren- en TuindersbonJ. De Nederlandsche Boerenbond, die een fe deratie is van de vijf katholieke gewes telijke Boerenbonden, wordt dus blijk baar door den Minister terecht als éèn organisatie beschouwd. De Nederlandsche Boerenbond, die feitelijk over alle provincies zijn werk zaamheden uitstrekt, moet natuurlijk ook een grootcr aantal vertegenwoordi gers in den Landbouwraad hebben. De Minister wil dan ook negen leden van den Landbouwraad doen afvaardigen. Men krijgt dus liet volgeude de Gro ninger Maatschappij van Landbouw, de Veenkoloniale Boerenbond, de Friesche Maatschappij van Landbouw, liet Genoot schap ter bevordering van den Landbouw in Drenthe, de Overijselsche Landbouw- Maatschappij, de Geldersch-Overijselsche Maatschappij van Landbouw, liet Genoot schap van Landbouw en Kruidkunde in Utrecht, de Zeenwsche Landbouw-Maat- schappij en de Christelijke Boeren- en Tuindersbond vaardigen ieder een lid af, de Hollandsche Maatschappij van Land bouw twee en de Nederlandsche Boe renbond tenslotte negen leden. Opgemerkt wordt hier, dat de Chris telijke Boeren- en Tuindersbond, die nationaal werkt, slechts één lid in den Landbouwraad benoemt. Dat komt ver moedelijk daar vandaan, dat deze jonge bond nog slechts een goede 3000 leden over bet geheele land telt. De landbouwraad zal dus bestaan uit twintig leden. De voorzitter van den landbouwraad zal door de Koningin worden benoemd. De algemcene secretaris zal uit een voor dracht van den landbouwraad door den minister zelf worden benoemd. Behalve de door de organisaties aan gewezen leden, hebben ook nog eenige ambtenaren, die de minister zal aanwij zen, zitting in den landbouwraad. Deze hebben daar evenwel slechts een raad gevende stem. Uit den landbouwraad zullen verschil lende commissies worden gevormd voor bepaalde technische zaken, zoo voor rund veeteelt, paardenfokkerij, akkerbouw, landbouwnijverheid, zuivelbedrijf, klein- veeteelt enz. In deze commissies hebben leden van den landbouwraad zitting te zameu met door den minister buiten de leden van den landbouwraad aan te wij zen deskundige personen. Deze leden der commissies hebben in de commissies dezelfde rechten als de leden van den landbouwraad. De taak van den landbouwraad is bet, geven van advies aan den minister van Landbouw. Hij geeft dit advies als hem dit gevraagd wordt, maar is ook bevoegd ongevraagd advies te geven. De commis sies dienen om advies te geven aan den landbouwraad, dus niet rechtstreeks aan den minister. Dit toont groote gelijkenis met de samenstelling en de bevoegdheid van den lioogeu rand van arbeid. Wat zou, vraagt de Maasbode, de reden zijn, dat de organisaties der landarbei ders in den landbouwraad niet vertegen woordigd zijn Wanneer de landbouwraad geroepen wordt om den minister te adviseeren in alle zaken, die den landbouw in den meest uitgebreiden zin van liet woord raken, dan kunnen de vertegenwoordigers der landai beiderébonden toch moeilijk thuis gelaten worden. Dat zou niet de mocratisch, maar het zou ook niet in het belang van den landbouw zijn. Het is als we het goed begrijpen ook geen raad van landbouwers, maar een raad van den landbouw en daar behooren de landarbeiders evenzeer toe als de landbouwers. D s. K. Fernliout, Zondag jl. bediende Ds. K. Fernliout, predikant der Geref. Kerk te Amsterdam voor het eerst na zijn ernstige ziekte in de Raamkerk het Woord Gods. Aan het einde der godsdienstoefening, waarin Ds. Fernliout het werk Gods aan zijn ziel herdacht, werd de geliefde lee- raar door de talrijke schare toegezongen de zegenbede uit Ps. 134. I) s. J. C. S i k k e Te Amsterdam is Woensdagnacht in de Gereformeerde Ziekenverpleging in de Ter Haarstraat in den ouderdom van bijna 65 jaar overleden Ds. J. C Sikkel, predikant der Geref. Kerk te Amsterdam. Met het overlijden van Ds. Sikkel treft ons Geref. volk een zware slag. Zijn arbeid op kerkelijk en schoolgebied, in het sociale leven en voor dè Christelijke liefdadigheid werd steeds bezield door een idealisme, waarvan alleen Ds. Sikkel de drager kon zijn. Dat. hooge idealisme begaf hem nooit trots tegenwerking en negatie, dat idealisme wekte bewondering op zelfs bij hen, die lijnrecht tegenover hem stonden, dat idealisme deed hem met zijn geniale kracht werpen op elk gebied'en zette hem een persoonlijkheid bij, die eenig is geweest onder de leiders onzes volks. („Rolt. D s. W. de J o n g e. f Dinsdag j.l. is te Zeist overleden Ds. Wijtze de Jonge, em. predikant der Ge ref! Kerk te Heeg. h Ds. de Jonge werd, aldus de „Rott. geboren 24 April I860 en was dus ruim 60 jaar ond. Achtereenvolgens diende, de overledene de kerken van Hijum (Fr.) van 1886 tot 1888, Zulk tot 1S90, De Lier tot 1896, Loppersum tot 1898, Dokkum A tot 1900 en Heeg. Te Dokknm, waar plaatselijk de Geref. Kerk gedeeld is heeft Ds de Jonge, zelfs ten koste zijner gezondheid in liet belang der samensmelting gewerkt. Ook op het gebied der Zending heeft de overledene zijn beste krachten gewijd en beriep de Kerk van Heeg weldra Ds. van Dijk als missionair dienaar desWoords voor Java. Op politiek gebied was Ds. de Jonge geen onbekende en werd zijn welsprekendheid geroemd. Ds. de Jonge heeft na zijn emiritaat nog een korten tijd de Kerk van Diemen gediend. Geref. Kerken, I Beroepen: Te Wapenveld (Geld.), H. v. d. Zanden, te Harmeien te Ermelo, B. van Halsema, te Hallum te Over- schie, A. B. W. M. Kpk, te Velzen te Zuidlaren, J. IJ. Tiemersma, te Tzum- marum te Sleeuwijk, J. D. Boerkoel, cand. te Haarlem te Stadskanaal (Pekel- derweg) en Fijnaart, G. Kruijswijk, cand. te Amersfoort. Aangenomen Naar De Bilt (U.), G. v. d. Zanden, te Renkum. Bedankt: Voor Stadskanaal (Gr.), F. W. II. Bramer, te Hoogeveen voor Hardenberg, J. van der Meiden, te Schoonoord (Dr); voor Oude-Pekela, R. Haitsma, te Gaastvoor Heeg, J. Wa- terink, te Zutfen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Monster, G. Bcncs, te Delft te Wageningen (vac. Verdoes Kleijn) (toez.), G. A. den Hertog, te Ket- hel c. a.te Elspeet, J. J. Timmer, te Montfoort. Aangenomen: Naar Thamen aan den Amstel, A. Hijmans, te Goudswaard naar Naaldwijk (toez), J. P. de Graaff, te Schagen naar Voorthuizen, J. C. van Apeldoorn, te Hoogeveen. Bedankt: Voor de Wdp (Gron.) (toez J. J- Honian, cand. te Noordhorn voor Engelen (toez.), L. P. Louwe Kooy- mans, te Baardwijk voor Domburg, G. A. den Hertog, te Kethelvoor Oterleek (N.-R.), J. J. Honian, cand. te Noordhorn. Geref. Gemeenten. Drietal: Te Gouda, I) C. Over- duin, te Rotterdam J. Overduin, te Moercapelie en A. Verhagen, te Dirks- land. wijzers, toen zijn gezamenlijk in den Gr. H. Polder ondergebracht waren, naar Zaamslag moesten om het middagmaal en dat gedurende dien tijd de geheele school zond> r toezicht was. Toen is het, voorgekomen, dat een jongen een ander meteen haid voorwerp 'een zoodanig gat in liet hoofd sloeg, dat de mishandelde 2 weken lang met een verbonden hoofd liep. L wee andere Ieei- lingeu der bijzondere school hadden ieder een aan een touw gebonden iizeren egge- tand onder hunne kleeren verborgen om er op los Ie kunnen slaan. Allen wonen nu nog in deze gemeente en kan ik ieder oogenblik hun namen noemen. Had ik dus geen recht om te spreken over gruwelen en liet schande te noemen. De heer Kosten geeft toe, dat het best kan gebeuren, dat er wel eens gevochten wordt. Ik vind het heel natuurlijk. Jon gens zijn nu eenmaal zoo Maar waarom zeggen de voorstanders van liet -bijzonder onderwijs dan steeds en leggen zij er den nadruk op, dat bet openbaar onderwijs leidt tot verw ildering. Of het verder' van den heer Kosten erg christelijk is, te spieken dat ik mijn haat moest luchten tegen het christelijk onderwijs, laat ik aan de lezers van dit blad over. In den gemeenteraad wacht ik gaarne hem af, die het mij, volgens den heer Kosten eens duidelijk zal maken. Bewijzen heb ik 'nog in overvloed, dat het christelijk onderwijs de jongens en meisjes, die dit volgen, voor het verder leven niet Iheter maakt dan zij, die het openbaar ouderwijs gevolgd hebben, wat ook de heer Kosten in zijn ingezonden stuk erkent. Uw dienstw. dienaar, J. VINKE, lid van den Raad van Zaamslag. (Enkele „scherpe" uitdrukkingen in dit „Ingezonden" hebben we gemeend toch maar te laten staan. Wat de inhoud overigens betreft, we geven nog gaarne, indien hij dit wenscht, het woord aan den heer Kosten. Red.) (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie). Voor het examen Fransch L. O. zijn te 's Gravenhage geslaagd mej. E. Buijck te Koewacht en de heer J. J. Kaan alhier. Zaamslag. De heer J. J. Buijze alhier is te Breda geslaagd voor het examen hoofdacte. Mijnheer de Redacteur Gelieve het volgende als ingezonden stuk in uw blad te willen opnemen bij voorbaat mijn dank. In een ingezonden stuk in uw blad dato 18 Aug. 1.1. meent het hoofd dei- bijzondere school, de heer J. Kosten, mij onder handen te moeten nemen, en dat wel op een manier, die nu niet precies christelijk is. Immers, hij legt mij woorden in den mond, die door mij in den Raad niet gebruikt zijn, en een belijder der chris telijke beginselen dient in de eerste plaats waarheidlievend te zijn. De woorden gruwelen en schande zijn door mij gebezigd, maar dat er gruwelen zijn gebeurd in het bijzijn of met mede weten der onderwijzers, is door mij niet gezegd. Zou hier een kwaad geweten spreken mijnheer Kosten. Personen heb ik niet aangevallen, de notulen en het raadsverslag in de courant kunnen dat bewijzen. De heer Kosten vergeet, dat de onder- TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 12 Aug. Jan Florns Kaan, oud 29 j.. jm. en Sebilla Maria van der Oord, oud 25 j jd. 13 Aug. René Franciscus Briquet, oud 28 j., jm. en Suzanua Pieternella Cornelia isse, oud 21 j., jd. Abraham Lfarpe, ond 24 j jm. en Rosalia Apolonia Maria Pieters, oud 21 lluwelijks-voltrekkingen. 12 Aug. Gerardus Johannes Minnik, oud 24 j jm. en Cornelia van Kerkvoorde, oud 24 j jd. Geboorten. 8 Aag. Gijsbertus Jan Pieter, z. van Denis Johannes Kramer en van Jo hanna de Witte. Frederik Jan, z. van Pie ter Jacobus Eijke en van Anna van Fraeijen- hove. 10 Aug. Johannes Simon, z. van Jacobus Hamelink en van Maria van de Wege. Adriaan, z. van Nicolaas Johannes Acke en van Maria de Fouvv. 12 Aug. Cor nelia, d. van Levinus Krijn de Kraker en van Jozina Zegers. Jan Cornelis, z van Cornelis Meijer en van Johanna Loof. 14 Aug. Wilhelmina Apollonia, d. van Gerrit, Rosenbrand en van Bastiana Petronella van Exel. Overlijden. 8 Aug. Julie Remery, oud 65 j., wed. van Cornelis Johannis van lleclo-. 14 Aug. Camiel Cijriel Chambaer, oud 21 j., z. van Edmond en van Elodie Silvie Olat- teeuw (overt.) ZONDAG 22 AUGUSTUS 1920. Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen 9'/i en 2'/i uur, Ds. S. Groene- veld. Axel 9'/i eu 2uur, Ds. J. v. d. Berg van Feijenoord. Zaamslag 9'/j eI1 2'/j uur, Ds. II. P. M. de Walle. Hoek 10 en 3 uur, Ds. II. v. d. Wal. Schoondijke 10 en 3 uur, Ds. Goris. Oostburg 10 en 2'/j uur, Leeskerk. Aardenburg 9'/3 uur, Leeskerk. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/j en 2 uur, Ds. A. Timmerman Sluiskil 9'/i en 2 uur, Dhr. L. Dek. Axel 9'/ï en 2'/z uur, Ds. Hugenboltz. Zaamslag 9'/2 en 2'/2 uur, Ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 uur, Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9'/2 en 2'/» uur, Ds. L. de Brnijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstr.) Ter Neuzen 10, 3 en 6'/j uur, Leeskerk. Lokaal Eben-Haëzer", (Kerkliotlaan.) Ter Neuzen 5'/» uur, Evangelisatie. Getrouwd D. SCHEELE Geref. pred. te GeesterenGelselaar EN P. A. BOUWMAN. De Heer en Mevrouw Scheele—Rouw- man betuigen hun hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, hij hun huwelijk ondervonden. 18 Aug. 1902.

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 3