VISSERS Keclamebericliten. BINNENLAND. Korte Berichten. Uit de Provincie. Gemeenteraad van Hoek. zettingstroepen geëischt hebben, onder waarborging van vrijen aftocht. De mili taire bevelhebber verklaarde dat hij liever zou sterven dan aan dezen eisch gevolg geven. Hierop antwoordde een der af gevaardigden „Kolonel, u vergeet dat de oorlog uit is. U beroept zich op de militaire eor, maar vergeet dat ook de veiligheidspolitie daarop aanspraak maakt. Niettemin is zij ontwapend." Nadat de afvaardiging uit het gebouw kwam, werd geschreeuwd„Onze mannen hebben niets bereikt. Te wapenWij gaan stormloopen." 't Ziet er daar dus ver van rooskleurig uit. Tenslotte nog iets over de verhou ding tusschen Engeland en Frankrijk, die vooral door de Poolsche geschiedenis wel eenigszins gespannen scheen te wor den. De „Evening Standard" verneemt ech ter van gezaghebbende zijde, dat de verstandhouding tusschen Gr.oot Brittan- nië en Frankrijk op 't oogenblik weer veel beter is. Er bestaan vooruitzichten op een belangrijken stap naar algeheele verstandhouding omtrent alle punten, waaromtrent onlangs nog verschil van meening heerschte. Men is hier zeer voldaan over de tref fende lofbetuigingen, welke door Mille- rand aan Groot Brittannië zijn gebracht in den loop van zijn reis door het ver woeste Fransche gebied. In zijn rede, uitgesproken bij de graven der Eugelsche soldaten op het kerkhof te Vignieux, zeide de Fransche premier: „Het bloed dezer mannen heeft een vriendschap bezegeld, die door niets kan worden op gelost. Wanneer de beide landen ooit in de verleiding mochten komen, te vereeten, wat zij elkaar verschuldigd zijn, dan zal er uit deze graven een stem weerklinken, die hen er aan zal herin neren, dat zij hun bloed niet tevergeefs vergoten hebben." Tegen dubbel tarief. Rheumatiek Olie. Het eenigste middel tegen Itheu- inatiek, Spit, Ischias Spierverrek- kingen, welke beslist afdoende is. Probeer dit éénmaal gij Rlieu- matiekHjders en U kunt de heil zame werking ondervinden. Prijs f 1.45. Bij alle Drogisten verkrijgbaar, of tegen inzending bedrag. P. VISSER, Fabr. Emmer Erfsch.veen (Dr.) Verkrijgbaar te Middelburg bij: PAUL v. SLUJS, Vlasmarkt. De Prins van Wales. Officiéél wordt medegedeeld, dat het bezoek van den prins van Wales aan Indië is uitgesteld, daar wordt gevreesd dat de langdurige ingespannen werk zaamheden in andere deelen van het rijk zijn gezondheid hebben aangetast. Men hoopt dat de gezondheid van den prins hem in staat zal stellen Indië in den winter van 1921 te bezoeken. Intusschen zal de hertog van Con naught den prins vervangen bij de ope ning van de hervormde wetgevende ver gadering. De Duitsche oorlogsverliezen. Op grond van de jongste inlichtingen bedragen, naar bet orgaan van de Deut sche Fliegerverein." meedeelt, de Duit sche verliezen aan dooden, in den we reldoorlog bij het landleger 1,718,608 bij de marine 24,726 man, vermisten, waarschijnlijk dood, nog 5007. Een doo- denlijst dus met 1,748,341 mannen. Hongaarsche kinderen mishandeld. Naar Havas en Reuter uit Boedapest melden, zegt een officieus bericht, dat Hongaarsche kinderen, die uit Nederland terugkeerden, bij de doorreis door Oos tenrijk door de menigte mishandeld wer den, die de kleeren cn levensmiddelen stal, welke zij uit Nederland hadden meegekregen. Een ralteninvasie. In 'n plaatsje in Galicië treft men rat ten bij duizenden aan, die een gevaar zijn geworden voor kinderen en volwas sènen. Op klaarlichten dag houden zij bij tientallen tegelijk bals op straat en storen zich nauwelijks aan de bevreesde voorbijgangers. Uit de huizen zijn ze niet te weren en langs den weg ziet men ze in optochten in telegraafpalen klimmen. De werklieden durven zich niet meer naar hun werk te begeven daar zij hun vrouwen en kinderen niet in staat achten den strijd met deze griezelige beesten met succes aan te pakken. Tijdens een dienst ontstond een groote paniek in de kerk. Nauwelijks was de preek begonnen of met een hevig gepiep kwam van onder de banken een waar rattenleger te voorschijn. De gemeente trachtte wanhopig op stoelen en banken een toevlucht te zoeken doch ook daar vertoonden zich de beesten. Gillend en schreeuwend namen zij ten slotte de vlucht naar buiten. De katten hebben tevergeefs den strijd met hun aartsvijanden aangebonden en zelfs de lionden zijn op van vermoeienis. 't Is daar dus wel de moeite waard PRINS HENDRIK TERUG. Z. K. H. Prins Hendrik wordt vandaag op Ilet Loo terugverwacht in gezelschap zijner moeder, de hertogin Marie van Mecklenburg-Schwerin. UITGEWEKEN NEDERLANDERS. Blijkens bericht aan de Nederlandsche Regeering zijn te Teryoki in Finland de volgende Nederlanders behouden uit Rusland aangekomen Frederik N. Kom man met echtgeuoote en twee kinderen, Cornelia Hoek en Sophie Dijkhof en uit Narva (Eastland) werd de aankomst medegedeeld van Jeanne Crielaers en Nina Kastler, eveneens uit Rusland uit geweken Nederlandschen. BUITENKANDSCHE SCHEPEN EN ONZE BELASTINGWETGEVING. In verschillende landen is onze scheep vaart onderworpen aan belastingen, ter wijl de buitenlandsche schepen hier te lande belastingvrij zijn. Volgens het „Hbl." is door Minister De Vries aan Mr. J. F. Dijkstra opdracht gegeven over die belastingheffing in het buitenland ten opzichte van onze schepen een onderzoek in te stellen, en het re sultaat daarvan neer te leggen in een aan den Minister uit te brengen rapport. Het ligt in de bedoeling, daarna een wetsontwerp in te dienen, waardoor in de naaste toekomst ook de buitenland sche schepen, in onze havens binnen vallende, aan onze belastheffing zullen worden onderworpen. Verwacht wordt, dat de op deze wijze oor onze schatkist te verkrijgen baten, niet onbelangrijk zullen zijn. DE LEGERCOMMANDANT IN INDIË. Op verzoek is eervol ontslagen de luit.-generaal commandant van het leger en hoofd van het departement van Oorlog in Ned.-Indië, C. II. van Rietschoten en benoemd als zoodanig generaal-majoor inspecteur der infanterie van het Indische leger G. K. Dijkstra. DE LIMBURGSCHE MIJNEN. Uit de Limburgsche mijnen werden in 1919 in totaal 3.401546' ton kolen ge dolven. In het vorige jaar 3.399.512 ton. Voorts werd in 1919 gewonnen 138.518 ton kolenslik, tegen 148.935 ton in 1918. De productie der Limburgsche mijnen aan steenkolen zonder kolenslik, onder ging dus gedurende het jaar 1919, ver geleken bij het voorafgaande jaar nage noeg geen vermeerdering (ongeveer 0.06 pet.) Met inbegrip van kolenslik is de productie, vergeleken met het vorig jaar zelfs gedaald en wel met rond 0.23 pet. WONINGVOORZIENING EN KOLEN- PRODUCTIE. Bij verschillende mijnen in Zuid Lim burg is de ervaring opgedaan, dat de arbeiders, die in overbevolkte en onhy giënische woningen zijn gehuisvest en daarbij dan nog dikwijls lange spoor- reizen moeten maken, om naar en van huil werk te gaan, in veel gevallen minder presteeren dan arbeiders, die in een flinke woning der mijnkoloniën onder dak zijn gebracht. Dit is een der redenen, waarom verschillende mijndirecties met groote voortvarendheid zorgen voor de woningvoorziening der arbeiders. Het aantal arbeiderswoningen door de Limburgsche mijnen gesticht, bedroeg 2540 op 31 Dec. 1919, terwijl op dat tijdstip nog 252 arbeiderswoningen in aanbouw waren. Het totaal arbeiderswoningen door de vereeniging „Ons Limburg" gebouwd op 31 Dec. 1919 bedroeg 1991, terwijl op dat tijdstip nog 1270 woningen in aan bouw waren. DE ZOUTWINNING TE BOEKELO (O.) Ilet eerste zout werd geproduceerd in Aug. 1919. De eerste aflevering had plaats op 16 September 1919. De totaal- productie over 1919 bedroeg 5244 ton, waarvan afgeleverd werd rond 3690 ton. DE KEIZERLIJKE FAMILIE. Aan bet „Hbl." wordt gemeld Uit de beste bron kunnen we mede- deelen, dat de gezondheidstoestand vau de keizerin thans bevredigend is. Wel is zij lijdende aan een hartkwaal, doch een hernieuwde aanval dezer kwaal heeft zich, zooals sommige buitenlandsche bla den meldden, de laatste dagen niet voor gedaan. Het bezoek van haar zoons prins Oscar en prins Eitel Friedrich, die thans beiden reeds weer naar Duitsch- land zijn teruggekeerd, aan Doorn, was dan ook geenszins een gevolg van ver ergering van dien toestand. De gezond heidstoestand van den keizer laat niets te wenschenhij gevoelt zich in zijn nieuwe omgeving reeds vrij goed thuis. Vrijdag j.l. bracht Grootvorst Paul Prins van Oldenburg (een Russische prins) een bezoek aan den kroonprins. Zondagavond ontving de kroonprins bezoek van zijn broeder Adalbert, die Maandagmorgen weder vertrok. Thans heblien alle broeders van den kroonprins een bezoek in de pastorie te Oosterland gebracht. Dinsdagavond is te Oldenzaal aange komen kroonprinses Cecilie van Pruisen met vier zoons en den heer Von Müller, adjudant van den gewezen kroonprins. De secretaris-generaal in algemeenet) dienst, Mr. J. B. Kan, haalde haar af en vertrok met haar naar Wieringen. DE VEEPEST IN NEDERLAND? Te Hengelo zijn bij den landbouwer A. te Hertme, gemeente Borne, meldt de „Tel.", drie koeien gestorven, ver moedelijk aan veepest. Nader wordt echter gemeld, dat van veepest absoluut geen sprake is, doch dat het een kwaad aardig geval van mond- en klauwzeer was. DOOR DE TRAM GEGREPEN. Dezer dagen had op den straatweg van Renkum naar Heelsum een ongeluk plaats, dat nog betrekkelijk goed is af- geloopen. Door de onoplettendheid van den ma chinist geraakte een jongen van den bakker J., die zich met een kruiwagen naast de rails bevond, onder de tram, die om zes uur naar Arnhem vertrekt. Alhoewel do machinist den jongen wel had opgemerkt, werd hij toch nog plm. 50 Meter meegesleurd eer dat de tram tot stilstand was gebracht. Behalve een flinke wonde in den arm en een zeer gehavende kleeding, scheen de jongen geen letsel te hebben bekomen. Tegen den machinist is proces-verbaal opgemaakt. Op de spoorlijn geraakte tusschen Nieuwe Schans— Varel een marinier wegens onvoorzichtigheid met een sigaret in brand. Een tleschje benzine, dat hij bij zich droeg, ontknalde daardoor, en geheel verbrand werd de jongeling op genomen. In den trein van Hilversum naar Amsterdam, is uit den binnenzak van de jas van den heer K. een portefeuille met f234 gerold. De politie doet onder zoek. De vrouw van den heer A. van T., te Spijkenisse, is door een tot. nog toe onbekende oorzaak tijdens haar bezig heden gevallen en dood opgenomen. Te Enkhuizen is uit den vijver van het studsplantsoen het lijk opgehaald van een 71-jarige vrouw, Antje B. Te Franeker is een 26 jarige onge huwde bestuurder van een turfwagen, die in beschonken toestand verkeerde, van den wagen gevallen en zoodanig aan het hoofd verwond, dat de dood onmid dellijk intrad. In de haven te Oude Tonge is het zich daar bevindende schip van den heer B. V. lek geslagen en gezonken. Pogingen worden in het werk gesteld, om het schip gelost te krijgen en het te lichten. Te N.-Dordrecht wilde vrouw V. een boodschap doen. Ze zakte ineen en was een lijk. De 26-jarige echtgenoote van den heer A. Amoureus te Emmen, die bij het spelen met de kinderen een arm brak, kreeg daarbij bloedvergiftiging en is tengevolge daarvan reeds overleden. Wegens slapte in het bedrijf heeft de N.V. Kon. Stearine-Kaarsenfabriek Gouda een gedeelte van haar personeel, 140 mannen en 40 vrouwen, ontslagen, met uitbetaling van het loon tot 31 dezer. De gemeenteraad van Maastricht heeft besloten tot het doen bouwen van 120 noodwoningen. Bij een botsing op de viaductspoor te Berlijn zijn twee passagiers gevaarlijk en vijftig ernstig gewond. Te Bocholt, pl.m. 7 K M. van de grens, is de auto der Sicherheitspolizei gestolen, Waarschijnlijk is ze bij Dinx- perlo op Nederlandsch gebied gebracht. De stad Boclium is door een ambte naar, die sedert vele jaren het volste vertrouwen genoot, voor 80,000 M. op gelicht. TER NEUZEN, 20 Augustus 1920. Van Zaterdag tot en met Dinsdag is de getijtafel voor Ter Neuzen als volgt: Hoogw. v.m. 6.38 7.31 8.41 10.05 nam. 6.54 7.54 9.11 10.33 Laagw. v.m. 0.491.28 2.29 3.47 nam. 0.52— 1.44 3.08— 4.23 Volle maan Zondag 29 Aug. 1.22 nam. Met 1 September a.s. is benoemd tot leeraar aan de R. H. B. S. alhier de heer P. Westerhof, thans tijdelijk leeraar aan die school. De minister van Landbouw heeft met ingang van heden als streek, waar binnen het verboden is rundvee,schapen of geiten te vervoeren of te deen ver voeren, aangewezen een streek in de provincies Zeeland, Noord Brabant en Limburg langs de Nederlandsch Belgische grens ter breedte van een kilometer. De Burgemeestei van Ter Neuzen maakt bekend, dat de loting voor de lichting van 1921, voor deze gemeente zal plaats hebben in het gemeentehuis alhier, op Dinsdag 21 September 1920, des namiddags twee uur. Naar wij vernemen zullen op het door het muziekgezelschap „De vereenig- de Werklieden" uit te voeren programma ter gelegenheid van Koningin's jaardag voorkomen „Sta palen uit den liede renbundel „Wie zingt er mee?": „Wij willen Holland houên", „Vlaggelied „Mijn Nederland", „Wij leven vrij!" „Voor Nederland", terwijl natuurlijk ook op het programma voorkomen het „Wil helmus" en het „Volkslied." (T. Ct.). Door Ged. Staten is de opening der jacht op klein wild bepaald als volgt a. in de Dames-, Anna Maria- en Voickerpolders op patrijzen en kwartels op Zaterdag 21 Augustus, op korhoenders en houtsnippen op Zaterdag 28 Augustus, op hazen en fazanten op Zaterdag 25 September met Zonsopgang b. in het overige deel der Provincie op Maandag 13 September a.s. met uit zondering van de jacht op patrijzen, welke Maandag 30 Augustus wordt ge opend en deelen zij mede, dat door de geheele provincie de korte jacht zal geoorloofd zijn dagelijks en de lange op Maandag, Woensdag en Zaterdag van iedere week, alsmede op de 4 dagen voorafgaande aan de sluiting der jacht, alles met uitzon dering van de Zondagen. Bij Kon. besluit is aan mr. P. J. van Bortel, te Oostburg, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als plaatsver vangend voorzitter der plaatselijke com missie voor de ongevallenverzekering te Oost burg. Zaamslag. In de Dinsdag alhier op initiatief van den burgemeester gehouden vergadering van ingezetenen, om bespre kingen te houden over een feestelijke viering van den 40steu verjaardag van II.M. de Koningin werd geen overeen stemming verkregen, zoodat zeer waar schijnlijk geen feest zal worden gevierd. Bij de Dinsdag door den notaris Van der Moer gehouden veiling van het woonhuis van den heer II. Ovei'dulve in de Rozemarijnstraat alhier, was het hoogste bod f 1700, waarvoor het perceel werd ingehouden. (T. Ct Dinsdagavond had in het gemeente huis alhier een vergadering plaats van verschillende hoeren, om te komen tot een „Zeeuwsch Vlaamsche landdag." Een landdag, niet voor uitbreiding van het leger, doch om ons volk nader tot onze „jongens" te brengen en zoo moge lijk verkeerde toestanden te verbeteren of tegen te gaan. Het resultaat van de besprekingen was, dat een comité werd benoemd, dat zoo mogelijk zal worden uitgebreid tot 4 comité-leden in elk der gemeenten Axel, Hoek, Tor Neuzen en Zaamslag. Een drietal sprekers zal op een nader te bepalen dag worden uitgenoodigd, terwijl ook pogingen zullen worden aan gewend om een muziekcorps het feest te doen opluisteren. In de Dinsdagmiddag gehouden ver gadering van den gemeenteraad waren alle leden aanwezig. Na voorlezing der notulen, welke na een opmerking van den heer Koster werden vastgesteld, volgde allereerst de behandeling van de ingekomen stukken. Van den sercetaris van het burgerlijk armbestuur was een schrijven ingekomen, houdende dankbetuiging voor de verhoo ging van zijn salaris. Voorts was ingekomen het verzoek van de feestcommissie, om voor het kinder feest en de volksspelen op 31 Augustus, den verjaardag van H. M. de Koningin, een subsidie te willen verleenen van f 200, daar de inteekenlijsten niet vol doende geld hadden opgebracht. De Voorzitter deelde mee, dat B. en W. voorstelden, in verband met den slechten toestand der gemeentefnianciën, op dit verzoek afwijzend te beschikken. De heer A. Meertens was er sterk voor om wel subsidie toe te staan. Onze Koningin wordt nu 40 jaar en dan kun nen de kinderen eens een mooie, opge wekte dag hebben. Spr. had zelfs ge dacht, dat de commissie om nog liooger subsidie zou hebben gevraagd. De Voorz.Wij hebben geen geld meer op onze begrooting, waarvan maar een of ander kan worden afgenomen. De heer A. Meertens vond, dat dit met een beetje goeden wil nog wel zou gaan. De Voor/,.: Als de inenschen zoo op het feest gesteld zijn, dan hadden die toch wel iets meer kunnen geven. De heer J. A. Meertens was er sterk tegen om de gemeentekas voor een der gelijk subsidie te gebruiken. Eenige par tijen zetten een feestje op touw en de tegenstanders worden dan zoodoende ge dwongen daarvoor ook te betalen. Spr. geloofde niet, dat de gemeente daarvoor het recht had. De heer Koster achtte dat deze daar toe wel het volste recht had en was er sterk voor subsidie te verleenen. De Voorz.Over dat recht wordt zeer verschillend geoordeeld, maar we kunnen het hierbij geheel buiten beschouwing laten. De heer J. A. Meertens Het is niet om den verjaardag van de Koningin te doen, doch om feest voor het volk. De heer Koster Het is wel de bedoe ling om voor haar te feesten. De heer J. A. Meertens: Neen.de bedoeling ligt voor om voor de inwoners te feesten. Daarin staan de menscheii vrij, maar niet om daarvoor de gemeente kas aan te spreken. De Voorz.Het motief van het Dag. Bestuur is, dat er geen gelden voor te vinden zijn. We komen eerder nog te kort. De heer KosterEr zal voor deze ge legenheid toch nog wel iets te vinden zijn. Laten we toch eens officiëel toonen, dat we er mee ingenomen zijn. De heer A. Dielemau Ik ben er tegen vanwege de gemeentefmanciën. De heer KosterHet gaat toch voor de schoolkinderen. De heer A. Dielemau: Ik heb niets op een feest voor de schoolkinderen tegen, maar de gemeentefinanciën worden er te zwaar door gedrukt. De heer Koster Laten we nu toch de kinderen iet-s geven. De heer J. A. Meertens: De bedoeling ligt hier voor, op kosten van een ander te feesten. De heer A. Meertens was sterk voor het feest en wilde nog even nader verklaren waarom. Toen in 1918 de staatsgreep van Troelstra mislukte, meen den de rechtschen dat dit aan hen te danken was. Als echter de liberalen en vrijzinnigen zich bij Troelstra hadden aangesloten, dan was zijn poging toch wel gelukt. Spr. is daarom nu voor sub sidie. De heer Van Doeselaar was het vorige jaar ook in de feestcommissie betrokken geweest en 't had toen veel geld gekost. Wanneer de gemeente daarom geld wil geven, zal ze met f200 niet kunnen vol staan. Want hoeveel kinderen zijn er hier op de scholen De Voor/.Ongeveer 425. De heer Van Doeselaar Als we voor ieder kind f 1.00 rekenen, dan is dat niets te veel. Dus we hebben dan f 425 noodig. Dut is een som, die nog eens overrekend mag worden Want werkelijk, niet f 200 komen ze niet toe, alles is zoo duur. De Voorz.: De bedoeling van de com missie is om alles op een zeer bescheiden wijze te doen. Meer dan f200 subsidie achtten ze niet noodig. De heer KosterZe durfden niet meer te vragen. De Voorz.: Wij staan voor een groot tekort. Daarmee moeten we rekening houden. Stonden de financiën gunstiger, dan zou spr. er wel voor zijn om het verzoek in te willigen. De heer A. Meertens: Wat is nu f200 voor de heele gemeente De Voorz.: Als men daarop juist de menschel) eens wees. Het is juist een bewijs, dat ze er niet veel voor voelen. De heer Koster ontkende dit. 't Gaat voor de schoolkinderen. Zelfs zou spr. nog gaarne een liooger subsidie zien toegestaan. Het voorstel om afwijzend op het ver zoek te beschikken, werd hierop aange nomen met 4 tegen 3 stemmen, die van de heeren A. Meertens, G. Dielemau en Koster. Daarmee waren ook de ingekomen stukken van de baan. Namens de commissie belast met het nazien der rekeningen deelde de heer Van Doeselaar mee, dat deze in orde waren bevonden en de commissie het voorstel deed ze voorloopig goed te keu ren. Zoodoende werd de gemeenterekening voor 1919 vastgesteld voor de inkomsten op f 68 720.475 en de uitgaven op f77510.115, nadeelig saldo dus f8783.64. De rekening van het burgerlijk arm bestuur voor 1919 werd vastgesteld voor de inkomsten op f 1267,785 en de uitga ven f 1464.515, nadeelig saldo dus f 190.73. De rekening van hot gemeentelijk elecir. bedrijf had aan inkomsten f7932.59 en aan uitgaven f 6695.12, batig saldo dus f 1237.47. De rekening van het burgerlijk arm bestuur voor 1921 werd voor ontvangst en uitgaaf vastgesteld op f 1931 85. Een circulaire van Ged. Staten waarin werd aangeraden de prijzen voor het electrisch licht met f 0.1Ó per K.W. te verhoogen, door de meerdere stijging der kolenprijzen, lokte heel wat discussie uit. De Voorz. deelde allereerst mee, dat de prijs thans f 0.60 per K.W. is en dat hij het ooi deel der heeren wel eens wilde weten over deze zaak. De heer J. A. Meertens geloofde dat de verhooging van den prijs het gebruik zou schailen. De mer.schen zullen dan hun toevlucht nemen tot petroleumlam pen. De Voorz Het verbruik is zeer gering, gemiddeld 26,6 K.W. per jaar. De heer J. A. Meertens Voor de eind- rekening zal wel f0.70 noodig zijn, doch ik ben bang, dat 't het verbruik zal schaden. De heer A. Meertens Dat er minder stroom is verbruikt, komt omdat er dezen winter zooveel menschen zonder werk waren. De heer Van DoeselaarAls we het tarief op f 0.70 gaan brengen, hoeveel voordeel brengt dat aan de gemeente De Voorz. Als ze dezelfde hoeveel heid stroom blijven gebruiken f 1500. I)e heer Van Doeselaar Wij moeten er toch wel rekening mee houden, dat ook de petroleumgebruikers belasting be talen. Spr. zou er wel voor zijn om die f 0.10 er bij te doen, vooral waar we met ons geld niet toe kunnen. De Voorz.Ja, op de begrootiug heb ben we nu reeds een tekort van iets meer dan f 2400. De heer Van DoeselaarAls we nu die f 1500 krijgen, dan zal het tekort maar f 900 meer bedragen. De heer Koster Van Doeselaar ver geet dat het verbruik er door vermin deren zal en het eindcijfer dus weer lager wordt. De Voorz.Dat is ook het oordeel van het Dag. Bestuur. De heer Van Doeselaar: We zouden de proef eens een jaar kunnen nemen. De heer J. A. Meertens meende dat, waar van de 450 gebruikers een 300 werkmenschen zijn, de verhooging wel een groot bezwaar voor hen zal worden.

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 2