PUROL Korte Berichten. Uit de Provincie. Gemengd Nieuws. Kerk en School. Laatste Berichten. Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. R E D iITbITu r t e n. Advertentie 11. Suikerkaarten. Bruinbroodkaarten. Hare Majesteit Koningin Wilhelmina .^eELOcb burgemeester-secretaris, langs gerechte" lijken weg te vorderen, wijl de gemeente raad halsstarrig blijft weigeren het uit te betalen. Bereids is reeds door den burgemeester een actie tegen de gemeente ingesteld. DE WINTERDIENST BIJ DE SPOORWEGEN. Voor den a.s. winter staan er geen ingrijpende beperkingen van het spoor wegverkeer te wachten. Slechts enkele treinen vallen uit, terwijl eenige wijziging in de dienstregeling komt, met het oog op de verbindingen met Berlijn en Parijs. DE DEUTSCHE KROONPRINS EN ZIJN KROOST. Binnenkort verwacht de kroonprins bezoek van zijn echtgenoote met vier zoons. HET NIEUWE STAATSMIJN VELD. Naar het „Hbl." verneemt, zal in liet nieuwe mijnveld nabij Vlodrop spoedig op drie plaatsen tegelijk met hel maken van diepboringen een begin worden ge maakt. i TEKORT AAN POLITIEPIRSONEEL IN IND1E. Naar de N. R. Ct.' verneeriit, worden er van de zijde van het departement van koloniën, in verband met, het groote tekort aan personeel bij de politie in Indië, dat niet, aangevuld kan worden door Nederlanders, pogingen aai.gewend om in het buitenland de daarvoor be- noodigde en geschikte werkkrachten te verkrijgen. GASD1EVEN. De politie te Dordrecht heeft proces verbaal opgemaakt tegen twee personen, wegens diefstal van gas, ten nadeele van de gemeentelijke fabriek. Zij hadden den meter uitgeschakeld en de leidingen door een elastieken buis aan elkandei verbonden. EEN WEELDEBELASTING Een nieuw wetsontwerp tot heffing van een weeldebelasting is vanwege het ministerie van Financiën ter kennis neming rondgezonden aan de Kamers van Koophandel, Kamers var. Arbeid, enz. EEN BERUCHT OPLICHTER Door de recherche te Gorinchem is zekere M. v. d. O af komstig uit Heusden gearresteerd, verdacht van een aantal oplichterijen in verschillende plaatsen van ons land gepleegd te hebben. Ver schillende voorwerpen, kleeding en geld wist bij los te maken. Hij had een week zijn intrek in een hotel te Gorcuin ge nomen en was zonder te betalen ver trokken. Üp de verschillende plaatsen waar hij de oplichterijen gepleegd heeft, zal de politie hem vertoonen, daarna wordt hij in het huis van bewaring te Dordrecht opgesloten. DE KOLONIALE MANDATEN Het Fransche blad Dépêche Coloniale geeft brieven uit San Sebastiaan over de vergadering van den Raad van den Volkenbond. Wij lezen daarin o.a.dat onze minis ter van buitenlandsche zaken Van Ivarne- beek de medewerking van den heer Leon Bourgeois zou hebben gevraagd, om Nederland op te nemen in de com missie voor de mandaten (over de Duit- sclie koloniën). „Gij kent ons land," schrijft de lieer Van Karnebeek, „gij kent onze tradities en de beginselen, waaruit wij leven, en gij zult niet ontkennen dat wij doen wat wij kunnen om ze in ons groote koloniale rijk toe te passen, waar ons bewind wordt geleid door breede denkbeelden." De brief werd gevoegd bij de stukken, die in bespreking zijn. (Hbld.) UITVOER VAN VROEGE AARDAPPELEN. De Ncderlandsche Uitvoermaatschappij brengt ter kennis van belanghebbenden, dat zij geen consenten meer kan endo- seeren voor den uitvoer van vroege aardappelen 11a 15 Aug. a.s. Het 12-jarig zoontje van den heer K. te Valkenburg is onder een auto geraakt en bekwam daarbij zoo'n ernstige ver wonding, dat hij binnen enkele uren overleed. Te IIoog-Keppel kreeg de boeren knecht 11 een trap van een der paarden, die hij naar de weide bracht. Kort daarna is hij overleden. Te Lunteren is een 2-jarig kindje van den landbouwer Van de Munt in een kolk bij de woning verdronken. Tegen een vijftal landbouwers te Ede is proces-verbaal opgemaakt, wegens het niet kennis geven van de bij hun vee heersehende ziekte, mond- en klauw zeer. Het zoontje van den landbouwer v. d. Brink te De Valk, is in een Aan den Zuid-Buitensingel te 'sGra venhage verdronk het 7-jarig zoontje van een bewoner van dien Singel. Het kind was bij het spelen op een zandschuit te water geraakt. De Brusselsche bladen vermelden een droevig record Op één dag hebben zich te Brussel tien personen van het leven beroofd. In de mijn Hermann te Selm, zijn twee mijnwerkers door neerstortende steenmassa's bedolven en gedood. Te Ottowind in Koburg zijn 10 boerenhofsteden tot aan den grond afge brand. De graanvoorraad is daarbij vernietigd. Naar men uit Londen meldt, maken de bladen uit Engelsch-Indië melding van een abnormalen regenval, gevolgd door overstroomingen. De stad Jamshed- pur is overstroomd. Er zijn meer dan honderd dooden. De toestand is ernstig. den laatsten adem uit. I11 de geheele grensstrook, Canne, Sichen Sussen-Bolré, Bilzen, Riempot, St. Truiden, Hasselt en Tongeren, heerscht die ziekte onder het vee en sterven er veel dieren, ook var kens. Dat de weg naar Canne geheel onbewaakt was, behoorde zoo met te zijn. Als niet spoedig strenge maatrege len worden getroffen. 0111 het grensver keer te regelen, zal de gevreesde ziekte ook weldra zijn intrede in ons land doen. Het gevaar is niet denkbeeldig. onbewaakt oogenblik in een kolk geraakt en verdronken. Door te vroeg uitstappen is de 28- jarige mijnwerker H. J., uit Rooteren, onder den nog in beweging zijnden trein gevallen. Een been werd hem geheel afgereden. In het hospitaal te Heerlen is hij een uur na aankomst overleden. Te Slagharen is het kindje van den postbode A. IJ., dat op een stoel stond te spelen, er achterover afgevallen. Het werd door de toegesnelde ouders dood opgenomen. De lieer A. Braat, lid van de Tweede Kamer, heeft zich voor onbe- paalden lijd naar Zwitserland begeven. Van Zaterdag tot en met Dinsdag is de getijtafel voor Ter Neuzen als volgt: Hoogw. vm. 1.27 2.153.02 3.4.4 nm. 1.46 -2.33- 3.17- 4.- Laagw. vm. 8.08 8.53 9.3410.15 nm. 8.41 9.27 10.10 10.53 Eerste Kwartier: Zaterdag 11.11 vm. De agenda voor de raadsvergade ring van Dinsdag a.s. 's namiddags twee uur is Ingekomen stukken. Voorloopige vaststelling der rekening over 1919. Vaststelling der rekening van het bur gerlijk armbestuur over 1919. Begrooting van het burgerlijk ambe- stuur voor 1921. Bezwaarschriften tegen den hoofdelij ken omslag. De heer H. L. C. Kok alhier is te 'sGravenhage geslaagd voor het examen Handelswetenschappen M. O. Hoek. Alhier is gevormd een commis sie tot het houden van een nationaal feest, ter gelegenheid van den 40en ver jaardag van 11. M. de Koningin op 31 Augustus aanstaande. Het voorloopig programma is aldus sa mengesteld des morgens opening van het feest met een algemeene godsdienst oefening in de Ned. Herv. kerk des na middags rondgang met alle schoolkinde ren, waarna zij zullen worden onthaald. Tijdens dit onthaal der schoolkinderen, zullen volksspelen worden gehouden. Het ligt voorts in de bedoeling van het comité een vliegenier te engageeren, door wien verschillende kunstvluchten zullen worden verricht. Zoo mogelijk zal de gelegenheid bestaan voor liefhebbers uit het publiek om een vlucht mee te makeu. Het muziekgezelschap en de zangver- eeniging zal bij verschillende gelegenhe den ter opluistering aanwezig zijn. Getracht zal worden, het feest met een vuurwerk of iets dergelijks te be sluiten. Zaamslag Het zoontje J. van den landbouwer J. II. D. is Donderdagvoor middag tijdens het „mennen" van een wagen gevallen, Een wiel ging over zijn hoofd en schouder. In deerniswaardigen toestand werd hij in huis gedragen. Bij de directe belastingen zijn ver plaatst de kommiezen 2e klasse A. F. 1 Jsenbrant en 3e klasse C. Ooijen van Hulst g. en 1. naar Hulst (vis.). Gedurende de week van 25 Juli tot 1 Aug. bedroeg het aantal gevallen van mond- en klauwzeer in onze provincie 253, voorkomende in 61 gemeenten. Voor het geheele land waren deze cijfers resp. 2365 en 345. De runderpest in België blijft voortwoekeren. Om toch alle maatregelen maar te ne men teneinde deze kwaal voor ons land tegen te gaan, zijn thans ingetrokken de dispensatiën van het uitvoerverbod van paarden, runderen en artikelen van vee afkomstig, voor zoover het den uitvoer naar en over België betreft. De uitvoer verboden zijn dus weer van kracht ge worden. Verder verwijzen we onder „Ingezon den" naar de waarschuwing van de Zeeuwsche Landbouwmaatschappij en deelen tenslotte nog iets mee, wat we in het „Hbld." over deze ziekte vonden. Een correspondent van dat blad meldt in verband met de runderpest ui. dat aan de Belgisch-Lirnburgschc grens geen spoor van beambten of militairen was te ontdekken, noch van Belgische, noch van Hollandsche zijde, wat toch wel noo dig zou zijn met het oog op het veever- voer, nu de runderpest in België heerscht. Dicht bij de grens was een boer waar reeds zes jonge runderen aan de ziekte waren gestorven. De cadavers lagen nog in een hok, stonken geweldig en waren dik opgeloopen. De runderen zouden door de Regeering worden weggehaald en vernietigd. De jonge pachter liet 10 jonge beesten zien, welke de ziekte had den doorstaan, hoewel nog zwak, toch herstellend waren. Eén rund lag nog in een hoek te hijgen, doch men hoopte ook dat te redden. De ziekte heeft veel overeenkomst met mond- en klauwzeer, doch dan ineens schijnbaar zonder reden, verergert de toestand, het beest krijgt hooge koorts, is erg benauwd, en dan plotseling, terwijl de buik begint te zwel leu, blazen ze met een klagelijk geloei Afschuwelijk drama. En afschuwelijk drama heeft zich de zer dagen te Musselkanaal afgespeeld. Een gehuwde vrouw, van haar man gescheiden levende, aan den Telefoon weg aldaar, die bij hare moeder inwoont, was zwanger, en 'buren kwamen Zondag j.l. tot het vermoeden dat zij bevallen moest zijn. De politie daarvan de lucht krij gende, bracht al spoedig het volgende aan het licht. De jonge vrouw is Zon dag werkelijk moeder geworden en heeft het kind in het privaat geworpen waar het den dood vond. Deze maatregel evenel niet afdoende achtende, heeft de moeder der jonge vrouw het lijkje daar weer uitgenomen, in een mandje gelegd en is er mee naar een schoonzoon in den Exloermond gegaan, wien zij ver zocht of ze het daar voor de zwij nen mocht werpen 1 De schoonzoon, blijkbaar over heel wat meer mensche- lijk gevoel beschikkende dan de ontaarde grootmoeder van het wicht, weigerde dit en weigerde eveneens, haar een spade te geven om het kind te begraven. Daar op heeft de vrouw het kind verdronken in de zoogenaamde Moorlag's wijk. Na het bekend worden der feiten heeft de politie de misdadigster direct opgesloten in het arrestantenlokaal en haar later evenals het lijkje van het kind, dat in middels opgevischt werd naar Winscho ten getransporteerd. Dat de zaak zoo spoedig tot klaarheid kwam is mede te danken aan den schoon zoon B., die door zijn schoonmoeder was nitverkooren om medeplichtige te wor den aan dat gruwelijke feit, maar daar van niets wilde weten. Van andere zijde wordt ons gemeld, dat de ontaarde vrouw haar misdaad bekend heeft. (Veenb.) Uit het voertuig gevallen. Llezer dagen is te Boskoop de vee houder van L. met paard en tilbury rij dende, zijn leidsels kwijt geraakt Hij wilde die grijpen, schoot voorover uit het voertuig en kwam met het hoofd op den straatweg terecht. De jongeman was op slag dood. Arm ventje Te Oudewetering is een zoontje van P. D. zoodanig uit een kribbe in bed ge vallen, dat het met een gebroken been tje en gekwetste ruggegraat in hoogst ernstigen toestand naar het Ziekenhius te Leiden moest worden vervoerd. Een levende doode. Aan de „Nw: Crt.", schrijft men het volgende staaltje van ergerlijke bureau cratie „Aan de woning van een tuin- arbeider te Loosduiuen werd een brief bezorgd van de Rijksverzekeringsbank. Daaruit bleek, dat de man dood was en nu moesten de erfgenamen zoo spoe dig mogelijk opgeven hoeveel kinderen er waren achtergebleven, hun leeftijd enz. De man ging met dit schrijven naar het gebouw waaar het Bankbestuur zitting houdt en vertelde daar dat hij nog spring levend was. Of dan geen nabestaande met denzelfden naam gestorven was werd geïnformeerd. Neen, dat was ook niet het geval. Ja dan zou men dadelijk aan het hoofdbestuur berichten, dat er een abuis was. Dat is 14 dagen gele den. Heden kreeg de man weer een schrijven of men nu ten spoedigste ant woord op het vorige schrijven wilde geven. De man heeft weer enkele uren moeten verzuimen om op het bijkantoor duidelijk te maken dat hij heusch nog leefde. Of t nu helpen zal. Ernstig ongeval. Maandagmiddag had aan de papierfa briek der firma Van Gelder Zonen te Velzen een ernstig ongeval plaats door het uit elkaar springen van een cylinder gevuld met gassen waardoor vier perso nen min of meer ernstig gewond werden. 't Ergst was er aan toe A II ..wonende te Velseroord, die dezen dag voor't eerst aan de fabriek werkzaam was en zoo aan do oogen gewond werd, dat men eeist voor 't gezicht vreesde. Dan de scheik.-analyst M., die veel vergiftige gassen binnen kreeg en aan 't gelaaat verwond werd. Deze is naar zijn wo ning in Amsterdam vervoerd. De werkmeester S. kreeg een stuk- ijzeren deksel tegen den buik, dat hem in 't lichaam drong en werd door een val ook aan 't gelaat verwond. De werk meester P. liep niet-ernstige verwondin gen aan de oogen en 't gelaat op. Door de doktoren Ileslinga en Barentsen wer- deu de gewonden verbonden. Axel. De heer E J. Pieters alhier is te Rotterdam geslaagd voor het exa men Leider Lichaamsoefeningen. IJ zend ij k e. De heer T. A. Over- veld alhier 'is te 's Gravenhage geslaagd voor het examen Fransch L.O. Te Ooltgensplaat heeft de „Oud- Geref. Gemeente" of „Vrije Gemeente' opgehouden te bestaan. Het kerkgebouw is verbouwd tot. een woonhuis. De toestand van Ds. J. C. Sikkel, pred. der Geref. Kerk van Amsterdam, die de vorige week in de Geref. Zieken- verplegiugjaldaar een operatie onderging, is langzaam vooruitgaande. Op 'toogeu- blik maakt de patiënt 't redelijk tfel, aldus meldt de „Stand." Ook bij'. De Eilandenbode, in Rotterdam uitge geven, vermeldt nog trouw alle weken, dat Ds. A. v. d. Kooy te Ouddorp en Ds. Dekker te Melissant spreekt. Deze beide predikanten zijn reeds meer dan 2 jaar geleden naar een andere gemeente vertrokken. Eigenaardige kwestie. Bij de benoeming van een hoofd voor de met October a.s. te Gorredjjk te ope nen mulo-school doet zich een eigenaar dige kwestie voor. Aan de school die er op 't oogenblik is, wordt les gegoven in Fransch en wis kunde, zoodat deze school dus gelijk staat met een muloschool, het hoofd dezer school, de heer H., heeft dan ook in zijn aanstelling staan, dat hij benoemd wordt tot hoofd der school voor m. 11. 1. o. Nu is echter de bedoeling deze be staande school te degradeeren tot een gewone lagere school, als het nieuwe gebouw klaar is. De heer H. ineent, nu dat het vanzelf spreekt dat hij benoemd wordt tot hoofd der nieuwe school, ge zien zijn aanstelling. Hiermee zijn de autoriteiten het niet eens. B. en W. der gem., gesteund door den districts-school- opziener, beweren, dat de oude school slechts een gewone lagere, school is; zij hebben dan ook eenigeu tijd geleden - ondanks de protesten van het hoofd en eenige raadsleden een oproeping ge plaatst voor hoofd der nieuwe mulo school. De heer H. heeft niet gesollici teerd, hoewel hij wel de vereischte he voegdheden bezit. In de laatste raads vergadering heeft hij bij deurwaarders- exploit tegen deze 'oproeping geprotes teerd. De raad heeft dit protest voor kennisgeving aangenomen. Met belangstelling wachten velen den afloop van deze kwestie af. Geref. Kerken. Tweetal: Te Zuidlaren, J. Y. Tie- mersma, te Tzummarum en F. Wierstna te Oosterbierum te Overschie, A. B. W. M. Kok, te Velsen en H. Z. deMildt,te Spijkenisse. Beroepen: Te Breukelen, J. A. Tazelaar, te Haarlemmermeer (Oostzijde); te Tienhoven (U.), J. G. Fernhout, prop. te Amsterdam; te Coevordtn, M Uijten- houdt, te Emlicheimte Delft (vac. Ploos van Amstel), D. B. Hagenbeek, te Vlaardingen. Aangenomen: Naar Utrecht, Dr. II. Kaajan te Rotterdam. Bedankt: Voor Ureterp: J. Ton- kens te Lntjegast. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Ierseke (toez.), J. Vermeulen, te Mijnsheerenland te Sueek (vac. de Graaf), J. A. Teriet, te Drempt te 's Gravenmoer, F. van Ascli, te Eeten c.a. te Cillaarshoek, J. J. van Ooster zee, te Sluipwijk. Aangenomen: Naar Gent (België), R. W. F. Kijftenbelt, oud Indisch pred., te De Bilt Bedankt: Voor Hoenderloo (toez H. J. van Rooijen, O. I. pred. met ver lof, tijdelijk te Werkhoven. Christ. Geref. Kerk. Beroepen: Te Aalten, P. de Bruin, cand. te Apeldoorn. Bedankt: Voor Den Helder, J. L. de Vries, te Rijnsburg. en niet anders dan met zeer groote of fers tot staan te brengen is en in vroe ger tijden onze Nederlandsche veehouders herhaaldelijk millioenen en millioenen heeft gekost. Het Dagelijksch Bestuur van de Maat schappij tot bevordering van Land bouw en Veeteelt in Zeeland Mk. P. D1ELEMAN, Voorzitter. Tj. B E K1ELSTRA, Secretaris. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie). Aan de Leden der Z L M. in Zeenwsch- Vlaanderen. L.S. liet heerschend optreden van de run derpest in de omgeving van Gent geeft het Dagelijksch Bestuur der Z.L M. aan leiding onze leden in Zeenwsch Vlaande ren inzonderheid lien, die veehouder in een der grensgemeenten zijn te wijzen op het groote gevaar hetwelk is gelegen in het bezoeken van veestallen over de grenzen en het toelaten tot. hun vee van personen uit België, die aldaar met vee in aanraking komen. Naar het Veeartsenijkundig Staatstoe zicht ons meldt, is de omvang van het kwaad noch niet volkomen bekend, doch de berichten zijn ir. allen gevalle zeer verontrustend en bestaat de mogelijkheid van een insleeping van de runderpest in ons land. Zoodra het eerste geval zich hier te lande voordoet, moet dit onmiddellijk ter kennis van het Veeartsenijkundig Staatstoezicht worden gebracht, opdat door onverwijld ingrijpen getracht kan worden een ramp voor Nederland te voorkomen. Daarom is het van het grootste belang, dat de veehouders bij elk geval van ziekte onder hun vee dadelijk hun nee. arts raadplegen of aangifte doen bij den Burgemeester, opdat van Rijkswege een onderzoek kan worden ingesteld. Ons Dagelijksch Bestuur vertrouwt in deze op de medewerking van alle vee houders. Laten allen in het oog houden, dat runderpest zeer besmettelijk is en zich ontzettend snel verbreiden kan. Moeilijk Te Graudenz en Thorn moet, volgens de berichten in de bladen, groote opwin ding heerschen wegens de nadering van den Russischen noordervleugel. Inder daad is dit leger, liet vierde, enorm ver sterkt door hergroepeering. en telt elf divisies infanterie. Stellig hebben de Russen hiermee nog iets geweldigs voor terwijl andere troepen Warschau nemen. Maar dat juist Posen en Thorn het doel zouden zijn berust nog maar op een ver onderstelling. Wel maken de plaatsna men die worden genoemd, een omzwen king naar den Weichsel benedenstrooms Warschau waarschijnlijk maar anderen vermoeden een snellen ren naar Dantzig. Tot dusver is de oude Duitschc grens door de Russen nog steeds ontzien. Overigens staat Warschau óp het punt te vallan. De overmacht der Russen is daar vijfvoudig. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 6 Aug. Daniel de Jong, oud 23 j., jm. en Maria Johanna Verhelst, oud22j.,jd. Johannes Mannaert, oud 26 j jm. en Anna Louisa Heijens, oud 27 j.,jd. Wil lem Temperman, oud 38 j., jm. en Sara Catalina de Kok, oud 25 j., jd. Huwelijks voltrekkingen 4 Aug. Cor- nelis Arie de Groot, oud 2b j., jm. en Johanna Paulina Kense, oud 23 jjd. 5 Aug. Jan de Krijger, oud 31 j., jm. en Adriana Maria van der Bent, oud 35 j., jd. Geboorten. 2 Aug. Cornelis Gilles, z. van Janna Verbrugge. Johannes Albertus, z. van Johannes Albertus Muller en van Janna Jozina Dieleman. Willy Jozephus Irma, z. van Petrus Johannes Cortvriendt en van Alice Marie Buijsse. 5 Aug. Janna Janneke, d. van Authonie Hame link en van Janna Pieternella Cornelia Machielsen. Joseph August, z. van Rosa lia Maria Obrie. Pieter Jan, z. van Cor nelis de Visser en. van Lijntje Verhelst. Overlijden. 1 Aug. Pieter de Fejjter, oud 92 j., weduwn. van Neeltje Vinke. 7 Aug. Maria Haneveer, oud 68 j., echtg. van Hendrik Johannes Aarnuudse. ZONDAG 15 AUGUSTUS 1920. Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen 9'/, en 2'/i uur, Ds. S. Groeue- veld. Axel 9'/» en 2'/i uur, Ds. A.Tliielen. Zaamslag 9'/i en 2'/2 uur, Ds. H. P. M. de Walle. Hoek 10 en 3 uur, Ds. II. v. d. Wal. Sclioondijke 10 en 3 uur, Ds. Goris. Unie- collecte. Oostburg 10 en 2'/2 uur, Leeskerk. Aardenburg 9'/j "ar, Leeskerk. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/x en 2 nur, Ds. A. Timmerman Sluiskil 9'/ï en 2 uur, Dhr. L. Dek. Axel 9'/2 en 2'/i uur, Ds. llugenholtz. Zaamslag 9'/j en 2'/i nur, Ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 nur, Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9'/2 en 2'/i uur, Leeskerk Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstr.) Ter Neuzen 10, 3 en 6'/i uur, Leeskerk. Lokaal Eben-Haëzer", iKerkhotlaan.) Ter Neuzen 5'/t uur, Evangelisatie. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat bon No. 46 der Rijks- Suikerkaart, geldig is van Maandag 16 t/m Zondag 22 Augustus. Ter Neuzen, 13 Augustus 1920. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat voor bet 117ste tijd vak (17 t/m 25 Augustus) geldig zijn de Groen gekleurde kaarten met grijzen ondergrond. Ter Neuzen, 13 Augustus 1920. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Ondergeteekende noodigt. allen die belang stellen in een te houden FEEST op den 40sten geboor tedag van tot eene bespreking uit. op MAANDAG 16 AUGUSTUS, 's avonds ten 8 ure, bij den heer P. C. df. Regt te Z a a m s 1 a g. De Burgemeester van Zaamslag, JOHS. DE FEIJTER. G. .1. M-r nun IC cc vam, n III CCII TER NEUZEN, 13 Augustus 1920. Runderpest. De Poolsch-Russische oorlog. c? HUIO Nf Schrijnen, 5metten, Gevoelide en doonqeloopen voeten 1 Gebruikt 1 OOOZEN VAM 50 an 60— B'J A POT M en DROGISTEN Fafcr A. MUM HARDT. Zeul.

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 3