VISSERS Reclameberichteii. BINNENLAND. Korte Berichten. Uit de Provincie. Gemeenteraad van Zaamslag. Engeland meer en meer stemmen opgaan om de menschen daar in dat verre land, zooals men wel eens zegt„in hun eigen sopje te laten gaarkoken. Nou, dat kou wel eens 't verstandigste zijn. Eindigen we met de Grieken die in Klein-Azië ook een tegenslag hebben te boeken gehad. Een officieel Grieksch bericht maakt n.l. melding van een verwoed gevecht, in Klein-Azië, dat een etmaal geduurd heeft, waarbij een vooruitgeschoven ba taljon te Demerdji door een sterke strijd macht van Kemal is aangevallen. Het gevecht eindigde met den terugtocht van de Grieken. De machinegeweer afdee- ling die den terugtocht dekte, werd in de pan gehakt en de mauschappen sneu velden op hun post. En dat kon 't begin nog wel eens zijn van den guerilla oorlog, die de Grieken daar te voeren krijgen. Als ze het tenslotte ook maar niet ervaren „Die het onderste uit de kan wil hebben, krijgt het lid op den neus." Maar dan is 't eigen schuld. Tegen dubbel tarief. Rheumatiek Olie. Het eenigste middel tegen Rheu matiek, Spit, Ischias Spierverrek- kingen, welke beslist afdoende is. Probeer dit éénmaal gij Rlieu- matieklijders en U kunt de heil zame werking ondervinden. Prijs f 1.45. Bij alle Drogisten verkrijgbaar, of tegen inzending bedrag. P. VISSER, Fabr. Emmer Erfsch.veen (Dr.) Verkrijgbaar te Middelburg bij: PAÜL v. SLUJS, Vlasmarkt. mers bleek niet door den ex-tsaar zelf belegd, maar een deel van het fortuin der Bourbons, door de dochter van Louis Philippe naar Engeland gebracht, en door den ex-tsaar geërfd. Derhalve achtte het hof van appèl de waarden het persoonlijk eigendom var. den tsaar en niet zijn bezit als Bulgaarsch souve- rein. Diefstallen op de Spoorwegen. De „Frankfürter Zeitung" geeft het volgende overzicht van het aantal dief stallen op de spoorwegen De scherpe maatregelen, die het be stuur der spoorwegen tegen de tallooze gevallen van diefstal heeft genomen, hebben in de maand Juni een gunstig resultaat gehad. Gedurende de laatste maand is het aantal diefstallen in het district Berlijn met 20 pCt., sedert April met 50 pCt. verminderd. Totaal zijn te Berlijn 178 personen op diefstal betrapt, n.l. 102 spoorwegarbei ders, 6 spoorwegbeambten en 70 burgers. Van de arbeiders en beambten zijn respectievelijk 66 en 5 personen ontsla gen. Het meerendeel der beroovingen en diefstallen werd op het stukgoederen- verkeer gepleegd, terwijl het bagage transport een veel kleiner cijfer aanwijst wat een gevolg is van de controle, wel ke mede in verband met het groot aan tal reizigers in den vacantietijd,door liet hoofdbestuur aanzienlijk verscherpt is geworden. Natuurlijk geeft dit overzicht nog geen juiste voorstelling van het aantal diefstallen, daar deze, speciaal bij het goederenverkeer, zeer moeilijk vastgesteld kunnen worden. In elk ge val staat het echter vast, dat het totaal bedrag aan schadevergoeding verminderd is. booten, waardoor de „Vooruitgang" boven water was gehouden, defect en zonk de passagiersboot in diep water in de nabij heid van de Fivelingosluis. De passagiers waren direkt na het ongeval op de sleep boot overgenomen. Persoonlijke ongeval len hadden niet plaats. SMOKKELEN. Ondanks de groote moeilijkheden, ver bonden aan 't smokkelen van vee uit Duitschland, komen, nog steeds in onze grensplaatsen koeien over de grens van Duitsche boeren, aldus meldt de „Z. C. uit Aalten. Verleden week op een punt negen runderen tegelijk. Door den lagen koers worden de Duitschers aangelokt, tegen reusachtige sommen deze dieren op Ilollandschen bodem af te leveren. Ofschoon momenteel over de grens weinig vraag is naar Hollandsche paar den, die te duur zijn, worden toch nog in de grensplaatsen vele paarden voor Duitsche rekening opgekocht.. Tal van handelaren gaan per auto langs de boer derijen om de dieren op te koopen. De prijzen zjjn zeer hoog. De Maart-onlusten in het Roerbekken. De tijdens de Maart-onlusten in het Roerbekken aangerichte schade ingevolge de inbeslagneming van bedrijfsmateriaal, geld, auto's enz. wordt op 12 millioen mark geschat. De indirecte schade, welke de mijnen door het optreden van het roode leger hebben geleden, is veel grooter. Aileen in de mijnen van Thijssen bedraagt ze wel 17 millioen mark. In het Roerbekken is de kolenproductie tijdens de onlusten 2 a 3 millioen ton (ter waarde van 60Ü millioen mark) min der geweest dan anders. Behalve vele hooggeplaatste mijnamb- tenaren hebben ook tal van mijnwerkers tengevolge van de terreur der roode gardisten het leven verloren. Geen prettige thuiskomst. Eenige dagen geleden keerde een Duitsch krijgsgevangene uit Rusland te rug. Zes jaren lang had hij ergens in Siberië gevangen gezeten en al dien tijd niets van zich laten hooren, schrijft het „IIbid." Zelfs geen briefkaartje aan zijn vrouw geschreven Of dit nu te wijten was aan onhartelijkheid zijnerzijds, dan wel aan de slechte postverbinding tus- schen Siberië en Berlijn, vermeldt de geschiedenis niet, maar het doet ook niets ter zake. De vrouw hoorde niets van haar echtvriend, liet hem, nadat de daarvoor gestelde termijn verstreken was, doodverklaren en trad opnieuw in het huwelijksbootje. Zoo kwam het, dat de krijgsgevangene bij zijn terugkeer in Friedenau zijn vrouw getróuwd vond met een ander, die zijn pantoffels aanhad en zijn pijp rookte Dat was niet prettig voor den krijgs gevangene. Maar nog onprettiger was het, dat de man, die met z ij n vrouw getrouwd was, z ij n Zondagsche pak afdroeg, hem den toegang tot zijn eigen woning ontzegde. Dat Was dep krijgsgevangene toch te bar 1 Hij snelde naar het „Wohnungsamt en deed zijn beklag. Dit besliste dat de teruggekeerde krijgsgevangene de eenige rechthebbende is op de woning, die hij voor den oorlog reeds had ge huurd, en dat zijn vrouw en haar nieuwen man er zich onrechtmatig in ophouden. Het „Wohnungsamt" wijst derhalve aan klager zijn vroegere woning toe e'n gelast de ontruiming van deze woning door klagers opvolger Hét vermogen van ex-Tsaar Ferdinand. Bij het uitbreken van den oorlog had de toenmalige tsaar Ferdinand van Bul garije een kapitaaltje van ongeveer 400.000 pond uitstaan op verschillende Londensche banken. De stukken werden tijdens den oorlog als elk bezit, aan vijandelijke „onderda nen" behoorend, gesequestreerd. Door de rechtbank waren zij tenslotte, bij uit spraak van 30 Juli 1919, aan de kroon toegewezen, zoodat de ex-tsaar zich zijn fortuin, dat hij in de tegenwoordige om standigheden, (hij verblijft op oen bezit ting in Hongarije, waar hij, volgens de berichten zich bezig houdt met het kwee ken van vruchtboomen en groenten, om in zijn onderhoud te voorzien), dubbel goed gebruiken kon, zou ontgaan. De ex-tsaar ging daarom in hooger be roep. En het hof van appel heeft hem in het gelijk gesteld. Het kapitaal im- DE DUITSCHE STEENKOLEN. De „N. R. Ct."-correspondent te Parijs seint De Eclair concludeert uit den brief, die 31 Juli door Fehrenbach tot de Ne- derlandsche regeering gericht is en vol gens welken Duitschland aan Nederland voor het crediet van 200 millioen gulden getrouwelijk op de vastgestelde tijdstip pen kolen zal leverenDe Duitschers hebben te Spa onjuiste verklaringen af gelegd, aangaande het voortbrengend vermogen van hun mijnen, of de Duit schers hebben het plan van de voor Frankrijk, België en Italië bestemde ko len de hoeveelheden af te nemen, die ze naar Nederland willen vervoeren. ENGELSCHE SCHADELOOS STELLING. Reuter seint uit Londen Het Lagerhuis heeft een klein crediet aangenomen als gevolg van den door de Nederlandsche regeering gestelden eiscli tot schadeloosstelling voor de gedurende den oorlog op Nederlandsch grondgebied door het Engelsche leger aangerichte schade. Harmsworth zeide, dat de eisch zeer zorgvuldig was overwogen en 78000 gulden bedroeg. ZE DENSCHANDAAL TE UTRECHT. De recherche te Utrecht heeft sedert eenige dagen een zestal personen gear resteerd wegens het plegen van onzede lijke handelingen met jongens uit burger gezinnen. De jongens werden onthaald, medegenomen naar de bioskoop enz. Alle aangehoudenen hebben bekend en zijn ter beschikking van de justitie ge steld, terwijl de ouders der jongens met het gebeurde in kennis werden gesteld ïen der aangehoudenen is recidivist ter wijl een der anderen ook in zijn woning gelegenheid gaf tot het plegen dier daden. AUTOBOTSING TE ROTTERDAM. Dinsdagmorgen om half elf geraakte op den Oostzeedijk te Rotterdam de auto van den heer G. G. Wittewaal van Wie- kenburg te Houten in botsing met de tramwagen van lijn 1. De auto kwam uit de richitug van het Oostplein en de chauffeur, die in Rotterdam den wee niet wist, zag de tram plotseling ombuigen de Admiraliteitstraat in. Hij remde uit alle macht, doch door den gladden weg, slipte zijn wagen verder en liep de mo torwagen van de tram er boven op. De heer Wittewaal, iemand van 60 jaar, die naast den chauffeur gezeten was, werd onmiddellijk gedood. Met geheel verbrij zeld hoofd werd hij opgenomen. Van de zes of zeven inzittenden (men had familie afgehaald van het terrein van de Rotterdamsche Lloyd) zijn cr nog twee gewond en in het ziekenhuis ver bonden. EEN STOOMBOOT GEZONKEN. Terwijl de passagiersboot „Vooruitgang F', behóorende tot Wagenborgs passa- giersdienst te Delfzijl, zich Maandagavond met twee zeilbooten op sleeptouw op de terugreis bevond van Emden naar Delf zijl, geraakten de booten ter hoogte van de Knock ten gevolge van de hooge dei ning onklaar, met het gevolg, dat een dier vaartuigen onder de passagiersboot geraakte, welke laatste door de zware stompen een groot lek bekwam, meldt de „Tel." Beide booten, die gelukkig niet bemand waren, zonken onmiddellijk. Aan een tweetal Duitsche sleepbooten, die spoedig ter assistentie opdaagden, gelukte het de „Vooruitgang" tot in de haven van Delfzijl te sleepen. Hier ge raakte echter de pomp van een der sleep- RELLETJES TE WINSCHOTEN. Te Winschoieu heerscht een staking aan. de stroocartonfabriek „Reiderland" en te Oude Pekela aan een zelfde fabriek „Union" genaamd. En nu is deze staking er weer eens een met heel wat relletjes. Zoo meldt men bijv. allereerst. Te Winschoten kwamen uit Harder wijk aan 35 werkwilligen voor de stioo- carlonfabriëk „Reiderland". De stakers wilden hen weren, doch werden door marechaussées op zijde gedrongen. Bp het station werd met steenen gegooid en met sabels geslagen, waardoor iemand werd gewond. Halverwege Reiderland gekomen, ontstonden opnieuw relletjes, waarbij de politie tweemaal schoot. Dat er iemand werd getroffen is later niet gebleken. Een ander bericht deelt mee', dat Maandagavond, ook al weer te Win schoten een ruit werd ingegooid bij den heer A. Busscher, direkteur der karton fabriek „Reiderland" en Dinsdagnacht werden in het hotel „De Nederlanden waar de boerenzoons die op „Reiderland werken, gehuisvest zijn, twaalf ruiten vernield. De burgemeester vaardigde een verbod tot samenscholing uit in verband met de staking in de kartonindustrie. Door het vuren der marechaussee is Dinsdagmiddag een persoon zwaar ge wond. Het publiek staat vijandig tegen- over de directie van „Reiderland." Niettegenstaande de afkondiging van den staat van beleg, waren er Dinsdag avond weer honderden stakers, ook uit Oude-Pekela, en veel nieuwsgierigen bij het slation aanwezig. Een sterke politie macht dreef de menigte uiteen, hetgeen niet zonder verzet ging. De militaire politie maakte van* de wapens gebruik en er werd een jongeman gearresteerd. De sportfeesten worden vermoedelijk afgelast. -nut En dan nog een derde bericht, het welk meldt, dat te Oude-Pekela van de strookartonfabriek „Union", op welke fabriek gestaakt wordt, de turf- en stroo- voorraden afgebrand zijn. Men denkt aan kwaadwilligheid. 't Gaat er dus wel weer „prachtig t0 Enfin, 'n voorproefje van de dictatuur van het proletariaat. auto zijn gekomen. De politie heeft er niets van bemerkt. In den loop van den morgen werd bij het Stadhuis nog gedemonstreerd. Toen burgemeester Kooiman van zijn woning zich naar het Stadhuis begaf, werd hij in de Peperstraat door de bewoners al daar blijkbaar opgewacht. Zoodra hij in de nabijheid was, begon een aantal per sonen, w.o. het R.K. raadslid De Wolf, luide het „Wilhelmus" te zingen. De burgemeester lachte en liep kalm door. naar het raadhuis, waar B. en WC zouden vergaderen. Overigens had de „vlaggendag" een kalm verloop. Den volgenden dag, Dinsdags, had de burgemeester, naar liet „Hbld." meldt, op haar verzoek een bespreking met de rechtsche raadsfraktie en den heer Drost (u.l.). Daarop volgde een vergadering van B. en W. Naar wij vernamen heeft de burgemeester zich bereid verklaard te trachten als staande boven de par tijen de aangelegenheid tot een zoo goed mogelijke oplossing te brengen, nu men aan den maatregel van bepaalde zijden een niet bedoelde uitlegging geeft en B. en W. reeds als tegenstanders van het Oranjehuis tracht, voor te stellen De burgemeester zal daarom den raad in overweging geven te besluiten op den regel om van het gemeentehuis niet te vlaggen een uitzondering te maken voor den verjaardag van koningin Wilhelmina, met deze beteekenis, dat de raad te ken nen geeft waardeering voor haar beleid en gehechtheid aan onze staatsinstel lingen. PURMEREND VLAGT! Het besluit van B. en W. van Purme- rend, om voortaan niet meer van de ge meentegebouwen te vlaggen, had bij een groot deel der burgerij ontstemming ver wekt. In de laatste raadsvergadering werd aangekondigd, dat men op den verjaardag van de Koningin-Moeder meer dan ooit de vlag zou uitsteken. En dien morgen hingen er in de straten van het Purmer-stedeke zóóveel vlaggen, als zelfs op den verjaardag van Koningin Wilhelmina nooit te zien waren. Doch er was ook een bijzonderheid in verband met de ylagquaestie. Op het dak van het stadhuis was door tot nog toe onbe kenden een vlag gebonden en ook aan de lantaarn boven de stoep wapperde een groote driekleur. En vóór liet raad huis stonden velen het kunststukje te bespreken. Want het was inderdaad een kunststukje, om boven op het dak van het stadhuis een vlag te planten. Op last van den burgemeester werd spoedig het stadhuis van zijn feestkleedij ontdaan. Put merend was meer dan ooit in feest stemming. Huis aan huis werd gevlagd en toen burgemeester Kooiman zich door de be- vlagde straten naar het stadhuis begaf, hadden zich honderden langs den weg opgesteld, die uit volle borst het „W il- helmus" aanhieven. Nader wordt nog gemeld Zooveel vlaggen waren er uitgestoken, dat de stad den geheelen dag een fees telijk aanzien had. En niet alleen katho lieken en anti-revolutionairen, ook vrij zinnig-democraten deden daaraan mede. Ook zag men kinderen met oranje sjerpen en vlaggen zingende door de straten trekken. De vlaggen, die op het Stadhuis waren aangebracht, waren verwijderd. Een on derzoek naar de „daders" zal met plaats hebben. De vlag op het dak van liet Raadhuis schijnt door Purmerenders te zijn aangebracht en die, welke boven de stoep was vastgebonden, vermoedelijk door vreemdelingen, die daartoe met een Benoorden het Y heerscht in hevige mate Malaria. Te Nieuwendam zijn ruim 200 personen door deze ziekte aangetast. Te Weerdingermond is de 45-jarige vrouw van den landbouwer H. K. tijdens hare bezigheden ingezakt en plotseling overleden. Te Zoeterwoude heeft de politie speciale maatregelen genomen tegen het woeste rijden met motorrijtuigen. Te Gorssel reed de rijwielreparateur D. T. met zijn motorrijwiel tegen een boom, waardoor hij zeer ernstig aan t hoofd werd verwond. Zijn toestand is hoogst zorgwekkend. Te Zwolle is op heeterdaad betrapt een rijwieldief uit Meppel, die er zijn werk van maakte, speciaal Zaterdags middags te Zwolle rijwielen te ontvreem den. Hij heeft 13 rijwieldiefstallen reeds bekend. TER NEUZEN, 6 Augustus 1920. Van Zaterdag tot en met Dinsdag is de getijtafel voor Ter Neuzen als volgt: Hoogw. vm. 6.27 7.20 8.309.53 nm. 6.47 7.43 8.5810.27 Laagw. vm. 0.391.27 2.283.41 nm. 0.45- 1.41 -2.57- 4.26 Laatste Kwartier: Zaterdag 1.10nam. Bij de te Middelburg gehouden eindexamens H. B. S. is o.a. geslaagd de heer A. F. M. II. Kocli alhier, leer ling van onze R. H. B. S. I B. en W. onzer gemeente hebben uit een 15-tal sollicitanten benoemd tot klerk ter secretarie alhier, de heerJ.C. J. Olieslager, thans werkzaam als schrij ver ter secretarie te Axel. Gedurende de week van 18—25 Juli bedroeg het aantal gevallen van mond- en klauwzeer in onze provincie 212, voorkomende in 50 gemeenten. Voor het geheele land waren deze cijfers resp. 1937 en 333. Het tweetal bij de Geref. gemeente alhier bestaat uit Ds. J. Fraanje te Barneveld en Ds. W. den Hengst te Leiden. Een abonné schrijft aan de Maas bode „In uw blad deelt het Belgisch ge zantschap mede, dat het zoo gemakkelijk is eeu pasvisum voor België te bekomen en dat de kosten voor heen en terug f 150 bedragen. Gisteren bood ik te Tilburg op het Belgische consulaat een pas tec viseering aan en men vroeg voor de heen en terugreis 1 9.20 (zegge negen gulden en twintig cents). Dat klopt dus niet met de opgaven van het gezantschap en heeft er veel van om alle verkeer en ook de handelszaken met België stop te zetten. Op de looiersbours te Iilburg maakte ik gisteren de afspraak met een Antwerpsch huidenimporteur om een nartii huiden te komen bezichtigen, doch van een reis die aldus begint verwacht ik niet veel goeds en ik zal mij dus in eigen land zien te dekken Aan dit bericht in de Maasbode kunnen wij toevoegen, dat wij een paar dagen geaarzeld hebben om de geruststellende mededeeling van het Belgische gezant schap op te nemen, dewijl zoo juist een onzer lezers een heel andere en veel duurdere ervaring had opgedaan. 11 ij sprak van negen gulden Ook anderen bevestigden deze mededeeling. Men ga derhalve niet al te blijmoedig af op de voorspiegeling van de Belgische ambas sade. („Zeeuw.). In de Vrijdag gehouden vergadering van den gemeenteraad waren alle leden aanwezig. Na opening met. gebed door den Voorzitter werden de notulen, behoudens een kleine opmerking van den heer de Koeijer vastge steld. Verschillende ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Mot algemeene stemmen werd besloten geen adhaesie te betuigen aan het adres van de gemeente Termunten, om de gemeenten vrij te laten in den aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud, en werd afwijzend beschikt op een adres van den Bond van Gemeente veldwachters om de jaarwedde van den ge meenteveldwachter te verhoogen. De lieer Kaijser merkte bij dit laatste nog op, dat hij tot de begrooting zou wachten met het spre ken over de jaarwedde van den veldwachter. Over een schrijven van de Gezondheids- Commissie te Ter Neuzen, houdende toezen ding van haar begrooting over 1921, waarop voor Zaamslag is uitgetrokken een bijdrage van f 226.72, vroeg de heer Wisse wat de reden er van was, dat dit bedrag aanmerkelijk was vermeerderd. De Voorzitter merkte hem naar aanleiding daarvan op, dat men wel kan reclameeren, maar zooals toch De maar De de commissie aan ae gemeente De Voorz.Ik geloof, dat ze een paav maal per jaar komen. Ze maken het zich niet erg druk. De heer Faas In de buurt waar ik woon, weten ze ten minste niet eens dat er een Gezondheids-Commissie bestaat. Mijnentwege kunnen ze die commissie wel afschaffen ze belemmeren eerder de gezondheid. Als ze een klein huisje zien, waarin ze met moeite bin nen kunnen komen, verklaren ze het onbe woonbaar. De heer van HoeveAls er op de begroo ting posten voorkomen die te duur zijn, kan daarop toch gereclameerd worden. De Voorz.Ik kan niet zeggen, dat de posten bepaald hoog zijö, daar alles duurder is geworden. Alleen de reis- en verblijfkosten en de kosten der vergaderingen hangen er nog al in. De heer WisseHet zou toch nuttig zijn, er eens op te wijzen, het kan misschien een toenemende stijging der reis- en verblijfkosten tegenhouden. Hij stelde voor, dit aan de Gezondheids-Commissie te berichten. Met algemeene stemmen werd aldus be sloten. Een schrijven van de vereeniging van secretarissen-penningmeester van burgerlijke armbesturen in Nd.- en Zd.-Beveland om een betere salarisregeling voor den secretaris ontvanger werd aangehouden tot debegioo- ting dienst 1921. Eeu breedvoerige discussie ontspon zich over het schrijven van het Bestuur van de Gewestelijke Afdeeling Zeeuwsch-Vlaanderen O.D. van' den Christelijken Boeren en luiu- dersbond luidende als volgt Geeft met verschuldigden eerbied te kennen, het Bestuur van de Gewestelijke Aideeling Zeeuwsch-Vlaanderen O.D. van den Christe lijken Boeren- en Tuindersbond in Nederland gevestigd te Axel dat het voornemens is, zoo mogelijk, in deze streek een landbouwschool te stichten dat het bereids aan Zijne Excellentie den Minister van Landbouw, Nijverheid en Han del subsidie heeft aangevraagd dat bedoelde Minister zich bereid heelt verklaard voor eeu Christelijke Landbouw school te Zaamslag een subsidie te willen verleenen dat het Bestuur, om voor die subsidie in aanmerking te komen, over lokaliteit voor bedoeld onderwijs moet kunnen beschiaken dat het ons bekend is, dat in de openbare school, G. H. P. ten uwent, lokalen ledig staan dat het ongetwijfeld van groot belang voor Zaamslag zou zijn, zoo bedoelde school in uwe gemeente werd gevestigd reden, waarom het Bestuur, voornoemd, u beleefd verzoekt, bedoelde lokaliteiten voor het geven van meer uitgebreid lager land bouwonderwijs te onzer beschikking te willen stellen. Het voorstel van B. en W. was om aan meergemelde vereeniging de gevraagde loka len tot wederopzegging in gebruik ai te staan in den staat waarin ze zich bevinden en onder voorwaarden, dat geene verande ringen aan de lokalen mogen worden aange bracht dan na goedkeuring van Burgemeester en Wethouders van Zaamslag en op kosten der vereeniging. De heer Kaijser vond het daar niet de ge- wenschte plaats; het is coucurrentie tegen Hulst, waar ze voor het inrichten van een landbouwschool reusachtige kosten hebben moeten maken. Er wordt nu gevraagd om lokalen, wellicht later nog om subsidie en spr. vind, dat de vereeniging er zelf maar voor moest zorgen. Hij is er tegen, om de school lokalen af te staan. De heer Wisse: Het spijt me wel, dot «e heer Kaijser zoo spreekt; ik dacht a^ i mand er tegen zou kunnen zijn en ie toejuichen dat de school hier kwam. be gemeente is daarvoor, als zijnde ee° c^|r van landbouw, gunstig gelegen, terwijl hel toch veel waard is, dat de minister van land bouw zijn medewerking reeds hoeft toege zegd. Ik wil gaarne mijn stem geven om rïifx lnkfilfin of to staan. De heer Kaijser Ik ben niet tegen een landbouwschool, maar wel om die in den polder te stichten; de jongens uit de om geving van de Val zullen er geen bezwaar tegen hebben, maar men moet toch meer op de omgeving letten en dan is het dorp daar voor de aangewezen plaatsde vereeniging zou toch in het dorp ook wel een paar uuzen kunnen aankoopen en een school stichten, zooals men dat ook in Hulst gedaan heeft, of er een bouwen. De heer VinkeIk juich, met den heer Wisse, het stichten der school alhier toe, maar acht het ook niet de geschikte plaats. Ilier in het dorp komen de trammen samen waarmee de leerlingen naar Zaamslag kunnen komen, maar dan zouden ze nog lang niet aan de school zijn en dan bij winterdag. Hij kon aan het voorstel zijn stem met geven, het zal op die manier niets opleveren. De heer Wisse: Ik ben het er ook mee eens, dat de school, om tot bloei te komen, in de kom der gemeente moet gevestigd zijn,

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 2