BUITENLAND. BINNENLAND. doorgemaakt en zelfs ook nu zullen haar gedachten zich nog dikwijls bezig houden met allerlei kwesties. Zal ze met zekere vrees misschien denken aan komende, ernstige dagen over land en volk. Immers is het niet een bekend gezegde geworden, dat de kronen tegenwoordig over de straten rollen, en vertoeft in hetzelfde Nederland niet als balling de eenmaal zoo machtige Keizer van Duitsch- land, tegen wien onze oude Koningin in haar jongere jaren zoo bewonderend zal hebben opgezien, vanwege zijn groote macht. En is ook in ons land niet een stroo ming merkbaar, die breken wil met alle gezag van God ons gegeven, die roept om omwenteling en omkeering van dat gezag, desnoods door middel van bloed en tranen. Zouden ook in ons land de leden van het Koninklijke Huis nog eens moeten vluchten, zooals de Hohenzollcrns in Duitschland het moesten doen Wij weten het niet, alleen God weet het. Laat daarom dan ook ons gebed zijn tot den Heere, of Hij ons geliefd Oranje huis wil beschermen voor kwade dagen, en wanneer die soms toch mochten komen, of Hij ze dan in Zijn genadige bescherming wil nemen. En zij er nu naast die bede een dank toon, dat Hij de leden van ons Vorstelijk Huis tot hiertoe heeft willen sparen, en dat Grootmoeder, Moeder en Dochter samen hebben mogen herdenken den geboortedag van de eerste. Geve God, dat ze samen zoo als nu nog dikwijls bij elkander mogen zijn om dit heuglijke feest te vieren, en doe Hij haar allen ook bij den voortduur onder vinden, dat Hij een God van nabij en niet van verre is. Is Poleit dan langzamerhand toch ver loren Het lijkt er nu wel iets op. Het leger is naar alle zijden uiteen geslagen wat er nog van over is zijn brokstukken zonder eenige samenhang. Bijna zonder tegenstand is Brest Li- tofsk dan ook in handen van de Russi sche bolsjewisten gevallen en rukken hun legerscharen met versnelde marschen op naar Warschau en Lemberg, de twee groote Poolsche steden. In de eerste dier twee laatste steden zijn veel officieren, vooal Franschen, naar men zegt, maar wat zullen die aanvan gen als er geen legér meer is? En een leger is er niet meer, zooals we hebben gezien. Zoodat Polqn, men- schelijkerwijze gesproken, met behulp van het zwaard niet meer te redden is. Nu wil dit echter altijd nog niet zeg gen, dat daarmee het land ten ondergang gedoemd is. Want nog dikwijls heeft de diploma tie, waar het zwaard moest zwijgen, veel tot stand weten te brengen. Daarom komt ook ten opzichte van Polen dan de vraag op: Zou met onder handelen nog niet iets te bereiken zijn En nu kan het wel wezen, dat wij wat erg pessimistisch zijn, doch o.i. komt daarvan weinig terecht, moet men er niet te veel van verwachten, want ook Lloyd George en Millerand, of m. a. w. Engeland en Frankrijk staan in dit op zicht vrijwel machteloos Ze hebben immers ook geen leger, dat aan hun eischen kracht zal kunnen bijzetten. Rusland voelt zich derhalve overwin naar en dicteert maar. Zeker, wil nog wel met Polen orer vrede praten, doch biedt daarvoor de volgende voorwaarden aan Polen geeft Wilna, Minsk, Grodno en Cholm op. oPolen levert al zijn oorlogsmateriaal aan Rusland uit, benevens 70 pCt. van het spoorwegmateriaal. De Sovjetgrondwet wordt voor den tijd van oen jaar in Polen ingevoerd. Polen zal dan zelf over zijn nieuwe grond wet beslissen. Polen wordt voor den tijd van vijf ja ren bezet. Als onderpand worden do Poolsche zout- en kolenmijnen aan Rusland afge staan." Zooals men ziet, de moeite waard. Dan kun je even goed zeggenWe willen geen vrede, doch stellen voer den vorm toch voorwaarden. En zoo is het dan ook. De bedoeling van de Russische bolsjewisten is tenslotte met of zonder vrede, van Polen een vooruitgeschoven bolwerk vau het bol sjewisme te maken. Om dan straks te beter gelegenheid te hebben geheel Euro pa met den rooden vloed te overstroo men, en het de „gezegende" dictatuur van het proletariaat te brengen. Heeft Trotzky het niet open en rond erkend, dat Polen de „roode brug" is, waarover straks de bolsjewistische be ginselen in Europa binnengedragen zul Jen worden Heeft Lenin niet gezegd, dat Rusland het laboratorium van de wereldrevolutie is O, dat we dan toch op onze hoede zijn voor het dreigend gevaar. Zij er daarom, vooral ook in onze da gen, veel gebed tot den Heere, Die machtig is, om ook de woelende volken toe te roepenTot hiertoe en niet ver der." Want heusch, de toestand is ernstig In België is het ook lang niet in het reine. Eerst ter gelegenheid van den Guldeu- sporenslagdag een in bloed gesmoorde betooging te Antwerpen. En nu in het laatst der vorige week te Brussel een overrompeling van de Kamer van afgevaardigden door zgn. „oud- strijders". Velen dachten een oogeublik, toen ze die 10.000 oud strijders zagen en deze met vaandels voorop het Kamergebouw binnenstormden, aan een revolutie. Dit blijkt echter niet waar te zijn ge weest. Onder den invloed van enkele ongure en slechte elementen waren deze vechters van de Yzer" tot hun slechte en ten zeersto af te keuren daad ge komen. Wat is nu echter het droevige? Dat de Vlamingen weer van alles de schuld krijgen en men hen beschuldigt iet leeuwenaandeel aan deze treurige overrompeling te hebben gehad. Voelen de machthebbers in België dan niet, dat ze zoodoende bezig zijn het land juist in de armen van de revolutie te drijven Men zou zoo zeggen, het voorbeeld van Ierland tegenover Engeland, zou genoeg afschrikwekkend zijn. 't Lijkt er echter nog niet veel op voorloopig. We spraken over Ierland in ver band met de herrie in België. Gaan er nu dan nog even wat breedvoeriger op door. Lloyd George, de Engelsche premier, wil nog steeds trachten een compromis tot stand te brengen tusschen de Engel sche Regeering en Ierland. Dat zal hem echter wel niet meeval len, want de toestand is in Ierland ver schrikkelijk slecht. Dezer dagen ging er één dag voorbij, zonder dat er gruwelen werden gepleegd. In Engeland achtte men dit een heele verademing. Maar nauwelijks was die dag voorbij, of een hoog Engelsch ambtenaar werd doodgeschoten. Eenige voorname Unionistische staats lieden waaronder lord Northumberland on sir Edward Carzon hebben een bezoek aan Lloyd George gebracht en hem er op gewezen dat de Engelsche regeering krasser moest optreden. Het ging zoo niet langer. De lord zeide overtuigd te zijn dat de Sinn Feiners steun kregen van de bolsjewiki omdat men het Engel sche wereldrjjk wilde breken. Dit was een ernstige aanval. En daar om behoorde de regeering met kracht zich te verzetten tegen de Ieren. Lloyd George heeft gezegd, dat de regeering den ernst van den toestand erkend. Hij had echter Hoop op het tot standkomen van een wapenstilstand. En daarna zou men kunnen trachten tot een overeenkomst te komen. Het zal moeilijk gaan. Dat is zeker. Een eigenaardig verschijnsel is, dat, de leider der Engelsche vakvcreenigingen Thomas den eersten Minister eens heeft opgezocht om met hem over de Iersche kwestie te praten. Men ziet hieruit welk gewicht de vakorganisaties in de schaal gaan leggen. Thomas meende dat hij den vrede zou kunnen brengen. Immers zou hij kunnen gaan overleggen met de Ier sche vakbeweging. Maar de Ieren hebben zoo ongeveer gezegd, dat zij in dingen van de nationa liteit hun eigen" kijk hadden. De Sinn Feiners willen van de inmenging der Engelsche vakvereenigingen niet veel weten. O, Ierland blijft zoo'n gevaarlijke plaats voor de Engelschen. Is 'n teere wondeplek. En wat zal het eind nog zijn Hoogstwaarschijnlijk bloed en tranen Bela Kun vrijgelaten. Uit Berlijn is dezer dagen gemeld, dat de Hongaarsche communistische leider Bela Kun en zijn metgezellen door de Duitsche Regeering zijn vrijgelaten. Na der verneemt men nog, dat Bela Kun Duitschland reeds verlaten heeft. In zijn gezelschap bevindt zich de Hongaarsche communist Gabor, die met Bela Kuu samen was geïnterneerd. Binnen enkele dagen zal Bela Kun in Petrograd aankomen. Die durfden Een buitengewoon staaltje van zelfver dediging gaven dezer dagen een moeder en een dochter, eigenaressen van een café, in het Fransche plaatsje Doucmenez. Vier dronken zeelieden waren, door de ruiten stuk te slaan, het koffiehuis binnengedrongen en eischten, dat de waardin en haar dochter hen zouden bedienen. De moeder sloeg een van hen met een wandelstok op het hoofd, zoodat hij be wusteloos neerviel, terwijl de dochter met een zwaar ijzeren gewicht een ander buiten gevecht stelde. De overigen kozen daarop, zoo snel zij konden, het hazen pad. Generaal Lucas ontsnapt. Generaal Lucas, die in het laatst van Juni door de Sinn Feiners gevangen was genomen, is Vrijdag ontsnapt en door een militaire vrachtwagen opgepikt in de buurt van Cola, tusschen Limmerik en Tipperary. De vrachtwagen viel in een hinderlaag, waarop een wanhopig gevecht ontstond, waarin twee soldaten sneuvelden en drie werden gewond. Op de aankomst van een tweede vrachtwa gen trokken de Sinn Feiners terug. Ge neraal Lucas is naar de kazerne van Tippeiary gebracht en zal denkelijk per vliegtuig naar Engeland gaan. Kinderverkoop in Amerika. Het komt dikwijls voor dat in de New Yorksche bladen kinderen ter adoptie aan vermogende lieden worden aange boden, maar tot nu toe zag men geen advertentiën, waarin kinderen wegens broodgebrek door hun moeder worden te koop gesteld. Dit is echter thans voorgekomen. Een Iersche vrouw Katharine Nalty biedt n.l. haar 21/9-jarig dochtertje voor 50 pond te koop aan. Voor dit geld wil zij naar buiten gaau, om van de tering te genezen die haar lichaam reeds half gesloopt heeft. Ik ken niemand die mij zou willen helpen, klaagt de vrouw, en het is beter dat mijn kind de kans krijgt door goede menschen gekocht te worden, dan dat het binnenkort wees wordt en dan misschien door honger zal sterven, 't Is toch wel droevig Veetelling in Pruisen. De uitkomst in de op 1 Juni in Pruisen gehouden veetelling toont aan dat de veestapel in vergelijking met 1 Maart j.l. belangrijk is toegenomen. De kalveren nameu met 46.47 pet. tot 1.38 millioen stuks, het rundvee met 4.94 pet. tot 9.299.642 stuks toe. De schapen ver meerderden met 15.18 pet. tot 4.64 millioen stuks. De varkens vermeer derden met 26.89 pet. tot 7.89 millioen en biggen beneden 8 weken met 33.40 pet. tot 2.08 millioen. De 7-urige werkdag. De medewerker van de Times in arbeiderskringen zegt in een beschouwing over de steenkoolproductie na de invoe ring van den zevenuurswerkdag, die nu een jaar lang in werking is geweest De vermindering van de productie met tien percent die verwacht was in het verslag van de commissie van rechter Sankey, heeft het eerste half jaar na de invoering van den zevenuurswerkdag voortgeduurd, maar daarna is er een aanmerkelijke verbetering ingetreden. De vermindering in de productie per man bedraagt nu nog maar 51/2 pet. De teekenen van een toeneming van de productie zijn stellig bemoedigend, of schoon er nog weinig kijk op is, dat na twee jaar de oude productie van voor den oorlog bereikt zal worden, zooals voorzien werd in het verslag van de commissie. Droevig. Een te Honnef vertoevende Oosten- rijksche familie maakte een auto-tochtje naar het Zevengebergte. Bij een krom ming in den weg kwam de auto met ren vrachtauto iri botsing, waarbij de vier inzittenden vader, moeder en twee zoons gedood werden. De derde zoon, die thuis gebleven was, stierf bij het vernemen van het* ongeluk aan hart verlamming. De reis van den prins van Wales. De Sunday Times meldt, dat het bezoek van den prins van Wales aan Indië is uitgesteld, tenzij de prins op de terugreis naar Engeland zich volkomen wel voelt om de vermoeienissen van de reis op zich te nemen. Daar de koning Indië niet wil teleurstellen, wordt er overwogen of de hertog van York naar Indië zal gaan, indien de kroonprins van de reis moet afzien. Slapte in Engeland. Ingevolge de inzinking in den handel hebben de grootste machine- en ijzer fabrieken te Sheffield en de schoen fabrieken in Northampton gesloten voor veertien dagen, de langste vacantie, die ooit is toegestaan. In het noorden des lands schrappon de scheepsbouwers groote orders wegens de zware onkosten. DE CREDIETOVEREENKOMST MET DUITSCHLAND. De Duitsche Rijksraad heeft een wets ontwerp goedgekeurd betreffende de overeenkomst, die op II Mei 1920 in den Haag tusschen Duitschland en Nederland werd gesloten en waardoor de Neder landsche regeering aan Duitschland een crediet van 200 millioen gulden voor den tijd van 10 jaar tegen 6 pet. toestaat NEDERLAND EN BELGIE. In het Engelsche Lagerhuis heeft Harmsworth een vraag, of de Belgische regeering zich in verbinding had gesteld met het Engelsche departement van buitenlandsche zaken om zjjn aanspraken op Nederlandsch grondgebied te onder steunen, ontkennend beantwoord. DE FAMILIE VAN DEN KEIZER. Naar het „Limburgsche Dagblad" van zijn correspondent te Mheer nabij Noord beek verneemt, vertoeft daar tegenwoor dig op het kasteel van do adellijke familie De Loe een prinses van Hohen- zollern, dochter van den keizer. Naar de „Daily Maill" verneemt, za het zoontje van prins Joachim, dat nu bij prins Eitel Friedrich in huis is, worden opgevoed bij den keizer en de keizerin te Doorn. Prins Joachim, die onlangs zelfmoord pleegde, woonde te Potsdam met slechts twee mannelijke bedienden en het kind, dat zeer verwaarloosd werd, tot groot verdriet van zijn groot moeder, de keizerin. Verder vertelt het blad, dat de Hohenzollerns, genoodzaakt zijn hun personeel te verminderen ten gevolge van hun minder gunstige_finan cieele positie. ERNSTIGE ONTPLOFFING. Vrijdag heeft op de werf van de scheepsslooperij Gebrs. Sunderuian te Zwijudrecht een ernstig ongeval plaats gehad. Bij het sloopen van de onder- deelen der machines van den vroegeren mijnlegger Prins Edward, waaraan 5 personen werkzaam waren, had plotse ling een ontploffing plaats. In een der afsluitkranen was een soort granaat geborgen, welke naar alle waarschijnlijk ïeid gediend zou hebben om het schip in geval van nood onklaar te maken. De granaat was echter niet te zien. Bij het afslaan van de bouten is blijk baar de granaat geraakt en ontplofte met een hevigen knal. Groote stukken ijzer vlogen door de lucht. 3 van de 5 personen werden gewond. De gewonde tersonen zijn C. de Vries te Hendrik- [do-Ambacht. Deze werd aan arm en been gewond. In het been waren ver schillende gaten, doch deze behoefden niet gehecht te worden. B. Vermeulen, wonende te Dordrecht, werd aan het been gewond. C. Spaans, Werkendam, werd aan den rug gewond en wel een diepe scheurwond van een 10 c.M. lang. Ook had hij een wond aan het zitvlak. DE DROGE KERMIS TE LEEUWARDEN. Uit Leeuwarden wordt aan „Het Volk" geschreven We hebben voor het eerst een droge kermis gehad. Alhoewel er nog enkele „smokkelaars" waren, wat misschien aan slecht toezicht te wijten is, vielen er geen walgelijke tooneelen voor, zooals andere jaren. We gelooven dan ook dat het een stap, zij het een bescheiden, geweest is in de goede richting. EEN PATROON ONTPLOFT. Te Heemstede was zekere T. bezig oud koper te sorteeren en vond daarbij een geweerpatroon. Hij legde deze op een aanbeeld en sloeg er met een hamer op, zoodat de patroon sprong. De man werd ernstig in het gelaat gewond en zal het linkeroog moeten missen. Bij onderzoek bleek, dat er meer kogels in het koperafval zaten. De afval was afkomstig van de artillerieinrichting aan de Hembrug. AANRANDING. Een vrouw uit een dorpje in de buurt van Heerenveen werd, toen ze per fiets op de terugreis was van Leeuwarden, door een manspersoon aangerand met minder eerbare bedoelingen. De twee meisjes die haar vergezelden gingen er van door, terwijl zij om hulp riep, waarop de aanrander fietsende afdroop. De dader is tot nog toe onbekend. „MARCHEEREN ZULT GE". In een artikel in de „Toorts" heeft C. K. Elout het over het a-nationalisme van de socialisten. Het slot daarvan is-: „Geen enkele imperialistische oorlog is nog door het socialisme belet. En wanneer dus de heer Kamiel Huijsmans ons, vriendelijk, maar wat erg luchthartig, verzekert„Als onze nationalisten oorlog willen maken met Holland dan zullen wij, socialisten, niet marcheeren neen, wij zullen niet dan mogen wij hem antwoordenDank voor uw goede bedoeling maar marcheeren zult ge. Als ze daar bij u maar lang en hard genoeg liegen, de patriotards. Want dan krijgen ze dat, wat ze hebben moetenHet-volk- in-koorts. En dan schreeuwen en rennen en marcheeren uw mennekes, me- ueer Kamiel Huijsmans, tegen ons, net zoo hard als die van Bebel en Lieb- knecht het in 1914 tegen u hebben gedaan. Want die hadden óók vooraf gebluftWe zullen niet marcheeren. Ge zult, meneer Huijsmans, ge zult. En eerst wanneer Vlaanderen sterk genoeg zal wezen om, op een onrechtvaardigcn oorlogsroep, „neen" te zeggen en te doen, eerst dan kunt ge zeggen We zullen niet marcheeren. Maar dan als Vlaming, meneer Kamiel Huijsmans, krachtens uw grooter-natio- naal stam gevoel. En niet krachtens uw socialistisch internationalisme". DE GRAANPOLITIEK DER REGEERING. Het Ned. Corr. bureau in Den Haag meldt In verschillende bladen hebben mede deelingen omtrent de te wachten maat regelen van de regeering in zake de broodvoorziening gestaan, die niet geheel met de feiten strooken. Naar ons van welingelichte zijde wordt medegedeeld, zijn de voornemens vau den minster van landbouw, nijverheid en handel te dien opzichte als volgt Zooals hij reeds geruimen tijd geleden heeft medegedeeld, wordt met 15 Augus tus a.s. de invoer van tarwe en met 15 September die van tarwebloem en meel geheel vrij gegeven. Ieder kan dan op de vrije markt óf geïmporteerd meel óf geïmporteerde bloem óf meel óf bloem van de Nederlandsche meelfabrikanten koopen, die deze bereid zullen hebben uit inmiddels door hen aangevoerde tarwe. Het bericht, dat de meelfabri kanten niet bereid zouden zijn, zelf tarwe uit Amerika te laten komen, is onjuist. Zij hebben de noodige maatregelen ge nomen om den import te bevorderen. Intusschen meent de regeering, dat zi niet verantwoord zou zijn, op eenmaa' hare bemoeiingen ten opzichte van de broodvoorziening te staken. Zij zal dus na 15 September nog de- gelegenheid openen om, mochten de dan aangevoerde hoeveelheden tarwe of bloem niet vol doende zijn, hare voorraden tot eene beperkte hoeveelheid ter beschikking van de meelfabrikanten of de bakkers te stellen. Dit alles geldt voor de grondstoffen van het wittebrood. Daar reeds sedert geruimen tijd op do fabricage van het wittebrood door de regeering niet wordt toegelegd, spreekt het van zelf, dat de verstrekking dier grondstoffen zal plaats hebben tegen den wereldprijs. In hoeverre zulks eene verhooging van den wittebroodprijs ten gevolge zal hebben is niet te voorspellen. Er zal na 15 September een concurrentie ont staan tusschen de van overzee aange voerde bloem en de hier te lande ge fabriceerde, die, ook in verband met het dan beschikbaar komende inlandsche product, uit den aard der zaak op den prijs een eenigszins verlagenden invloed zal kunnen uitoefenen. De onderlinge concurrentie der meel fabrikanten ten aanzien van het vrije product wordt, dan ook weer hersteld. De moeilijkheid, die vroeger zoo sterk gold, n.l. of het aan te voereh graan al of niet door schepen, welke door de regeering bevracht werden, zou getrans porteerd worden, is opgeheven, omdat er zulk een daling op de vrachteumarkt plaats heeft, dat het requireereu van schepen door de regeering geen verlaging van de vracht ten gevolge heeft. Tegenover de belangrijke verhooging in prijs, die het wittebrood in den laatsten tijd ondergaan heefi, staat de positieve toezegging van den minister van landbouw in de Tweede Kamer, dat degoedkoope bruinbroodvoorziening nog geruimen tijd zal worden voortgezet. Daardoor wordt ook tegemoet gekomen aan de bezwaren van hen, die gewoon waren roggebrood te eten. De prijs van dit brood is toch tengevolge van het wegvallen van den bijslag belangrijk gestegen. LANDVERHUIZERS. Het aantal landverhuizers over Olden- zaal, aldus wordt aan hel Hbld. geschre ven, neemt met den dag toe. Geregeld passeeren er dagelijks een 70 tot hon derd, meest Polen en Tsjecho-Slowaken, om via Rotterdam naar Noord of Zuid- Amerika te vertrekken. Met het oog op den gezondheidstoestand en de zinde lijkheid is het zeer af te keuren, dat deze menschen moeten vertoeven in de wachtkamer 3e klasse aan het station alhier en reizen in dezelfde coupé's als de gewone reizigers derde klasse. Her haaldelijk loopeu er tusschen Oldenzaal en Rotterdam slechts twee rijtuigen 3e klasse, waarin dan die 70 tot 100 emi granten naast de gewone reizigers moeten plaats nemen. Geen wonder, dat de laatsten hierover ten zeerste klagen en dikwijls gedurende heel de reis in de gangpaden blijven staan. EEN SCHADE VAN EEN HALF MILLIOEN. Naar de „Crt." meldt zijn Zondagnacht de magazijnen der fabriek >van de firma N. A. Mutsaers Zn. te Tilburg afge brand. De geheele voorraad garens, wol en afgewerkte stukken gingen verloren. Men schat de schade op ruim een half millioen guldens. Alles is verzekerd op beurspolis. Oorzaak onbekend. NEDERLAND EN WEENEN. De „N.R.Ct." correspondent te Weenen meldt, dat jhr. Van Weede, de Neder landsche gezant, aan een redacteur van de Montagspresse eenige verklaringen gedaan heeft, waarin hij van de Neder landsche sympathie voor Weenen ge sproken heeft. Hij zeide verder, dat Nederland geen gebieds-uitbreiding na streeft, maar met kracht zijn huidig bezit verdedigen wil. Wat het bolsjewisme betreft, er zijn ook in Nederland wel liedeu met bolsje wistische neigingen, maar zij vinden geen aanhang. BRUTALE INBRAAK. Gisterennacht heeft een brutale in braak plaats gehad ten huize van mr. Del Campo, substituut-officier van justitie, in de Willem de Zivijger- laan, te 's Gravenliage. De inbrekers zijn door den tuin binnengekomen en hebben door het boren van gaatjes in de serre-deuren, zich toegang tot hot huis verschaft. In het benedenhuis hebben zij alles overhoop gehaald, kasten en bureaux opengebroken en alles wat maar eenige waarde had, mee genomen, waaronder een groote hoeveelheid tafel zilver, benevens een heerenrijwiol De bewoners, die boven sliep.m, hebben niets gemerkt vóór zy gisterenmorgen be neden kwamen. De totale waarde van het gestolene kon nog niet worden opge geven. Van de daders heeft men nog geen spoor kunnen ontdekken. MOORD TE MUNTENDAM. Te Muntendam is Zaterdagavond een berucht straatfiguur, terwijl hij zijn roes uitsliep, vermoord. Met een mes is hein de hals afgesneden. Als vermoedelijke dader is aangehouden B. V., een niet minder berucht type. Er schijnt brood nijd in het spel te zijn geweest. IIOOGERE PREMIES. Het vee is in Friesland bar duur, duurder soms nog dan in den mobilisatie tijd. Het is heelemaal geen wonder, wanneer voor een melkkoe 700 a 800 gld. betaald wordt. Er is volop gras, de hooischuur is gevuld met best hooi zoodat de boer geen vee verkoopt, doch

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 2