Gemengd Nieuws. Kerk m School. Loop der bevolking van Ter Neuzen. dat tie heer Scheele roode schuitje het verboden zijn diensten wonder, nfter uitrieP"Ze varen in Bij art. 23 is heer Scheele als wegwijzer aan ^f^^h de Voorz. ze? dat hit gebeurde, opdat do reizigers niet al 'te lastig zonden gevallen worden. De heef Colson bad een tweetal amende menten hij dit art. ingediend, ten eerste om hef op dén marktdag met waren staan te verbieden en in de tweede plaats om de vlie- winkels niet toe te laten. g°Voor liet eerste, aldus de Voorz. wordt straks onder bepaalde voorwaarden vergun ning gegeven, zoodat dus dat amendement kon vervallen. De vliegende winkels werden door den heer üamelink verdedigd, omdat men er dikwijls goedkoop terecht kan. De heer Scheele zag fr tegen op ze geheel te verbieden, maar wilde ze slechts toestaan op bepaalde dagen. Het gevolg was, dat het amendement van den heer CoTsen verworpen werd met 7 tegen 5 stemmen, die van de heeren de Ridder, Colsen, van Hasselt, de Jager en Scheele Bii art. 24 werd na eenige discussie liet zwemmen toegestaan op plaatsen, door 15. en W. aan te wijzen. Over art 26, het verbod om op gedrukte stukken do aandacht te vestigen door te roe- of geraas te maken, werd nog den openbaren weg" pen nu» .o B' WO'' gepraat. Natuurlijk ergerde de heer Hamelink zich aan dit verbod, en wilde hij liet art. laten vervallen, omdat er een colportage- verbod in opgesloten ligt. De heer de Jager wees op liet vroeger zoo hinderlijke van „Koopt en leest" en wilde het art. behouden. Deed men dit met, dan zou men er later spijt van hebben. De beer Nolson was het voor de zooveolste keer weer met den heer H. eens. Hij wilde dan ook van dit verbod „dag-, nieuws- en weekbladen" uitzonderen, welk voorstel ech ter verworpen werd met 7 tegen 5 stemmen, die der heeren Nolson, de Ridder, Hamelink, Geensen en Geelhoedt. Denzelfden weg.ging het amendement-Hamelink. Bij art. 27 had de heer llamelink n mooi oogenblikje voor propaganda. Immers daarbij is het o.a. verboden eenig stuk aan te ,1J. ken dat de openbare orde of zedelijkheid aantast en het openbaar gezag ondermijnt. De beer H. wilde daarvoor alleen lezen, dat in strijd is met de zedelijkheid", omdat de sociaal-democraten op een ander stand punt van orde en gezag staan. Het is een zeer rekbaar begrip en wij kunnen geen orde erkennen, waarin de eene grove tekortkomin gen lijdt en de ander in weelde leeft. Gaan wij nu, aldus spr. daartegen in, dan zou men dit in strijd kunnen achten met de openbare orde. Verschillende manifesten zou men dan niet kunnen aanplakken. Aan ons moet toch de gelegenheid worden gegeven, daarvan mededeeling te doen. Zeer terecht merkte de heer de Jager hem over deze woorden op, dat als orde en gezag uit dit art worden weggelaten, hoe men dan gewaarborgd wil zijn tegenover menschen, die nog anders over het gezag denken dan de heer H. Hoe denkt hij bijv. over de com munisten Spr. zou zich dan ook tegen het amendement verzetten. De Voorzitter vestigde de aandacht van den heer Hamelink er op, dat in Nederland gelukkig niet de geest van Bismarck heerscht en dat hier veel vrijheid is, ook voor de S. D. A. P. De heer Hamelink kwam toen met de theatrale woorden, dat zijn partij een om wenteling beoogt, wat echter nog niet direct revolutie wil zeggen. Daarbij kwam dus de aap uit de mouw. Nog niet direct revolutie. Wel neen, als de bourgeoisie zich maar alles wil laten welge vallen. Doch doet ze dat niet, ja, dan zal 't wel moeten. Laten we deze woorden van den heer Hamelink niet vergeten 1 Nadat de heer Scheele er nog over opge merkt had, dat manifesten niet alleen van de S. D. A. P., maar eveneens van andere partijen ook wel te ver kunnen gaan, werd liet voorstel verworpen. Voorstemmers alleen de heeren Hamolink en Geensen. Tenslotte merkte de heer Scheele hij art. 31 nog op, dat hij mede namens zijn partij- genooten wilde verklaren, dat ze zich bij deze art. niet uitspreken voor de kermis, waar van ze principieële tegenstanders zijn. Hierna werd de Raadsvergadering geschorst tot zeven uur. In de dan om zeven uur weer aanvangende, voltallige raadsvergadering werd dadelijk met behandeling van de politieverordening verder gegaan. In art. 40 staat o.a. te lezen „gedurende den tijd, dat een uitvoering op een bovenzaal wordt gegeven, moet bij den trapingang een lantaarn met een daarin Drandende kaars aanwezig zijn. De heeren de Jager c s. wilden daarvoor lezen „voldoende verlichtingwaar over wat gediscussieerd, maar toch zoo ge laten werd. Bij art. 42 wilden de heeren de Jager c s. in het belang der openbare veiligheid en bij ernstige ziekte ook het verlof voor muziek intrekken. De Voorz. achtte opneming daar van in de verordening niet noodig, omdat dat wel anders geregeld kan worden. De heeren legden zich daarbij neer. De heer Nolson nam het in art. 47 op voor do honden, die tusschen zonsondergang en zonsopgang op den openbaren weg zonder geleide losloopende en niet voorzien zijnde van een muilkorf door de politie afgemaakt kunneu worden. Dat gaat voor de goede honden toch wat te ver? Hij wilde dit dan ook in het art. schrappen. Het welk werd aangenomen. Art. 48 handelt over honden, die buren en ingezetenen overlast aandoen. De heer Hamelink klaagde ook over lastige katten, waarom die dan ook werden ingevoegd in het artikel. Bij art. 53 had de heer Colsen een amen dement ingediend, om alleen stieren, die wild of woest zijn, van een neusring te doen voorzien, in tegenstelling met het art. dat spreekt van stieren boven het jaar. Vooral de heer Scheele verzette zich er tegen en vond het een gevaar voor de veilig heid op straat als het amendement werd aangenomen. De heer van Cadsand praatte over blind doeken, doch het eind van 't liedje was, dat het art. bleef, zooals het was. Voor het amendement Colsen stemden slechts de heeren Colsen en van Cadsand. Een ander amendement van den heer Colsen „Het is verboden, vee dat lijdend is aan mond- en klauwzeer, te drijven of te laten grazen langs werd gaarne overgenomen. Art. 54 wist do heer van Cadsand zoodanig gewijzigd te krijgen, dat het in do kom van Ter Neuzen, Driewegen en Sluiskil verboden is, vee langs of zichtbaar van den openbaren weg te doen dekken. Art. 56, luidende: „Het is verboden op of aan den openbaren weg, of op zoodanige nlaats, zichtbaar vanaf den openbaren weg, vee te dooden, te slachten of te villen lokte ook heel wat bespreking uit. De beer Nolson wilde er bijvoegen„be halve in de reeds bestaande slachthuizen de heer Scheele vond, dat het artikel niet uitvoerbaar was en ook de heeren van Cad sand en Colsen wilden de zuak niet zoo scherp aanpakken. Na nog eenige discussie stelde de neer Scheele voor het art. te schrappen, welk voorstel werd aangenomen met 9 tegen stemmen, die der heeren van Hasselt, de Jager en van den Ouden. De heer Hamelink stelde nu een nieuw art 56 voor, waarbij alleen in die omstandig heden, genoemd in het oude art het blok- staarten verboden is. Dit voorstel werd, met alleen de lieer Colsen tegen, aangenomen. Ook over art. 62, waarbij menschen met hondenkarren en woonwagens hun voertui gen moeten stilhouden en zich naast hun voertuigen of dieren moeten plaatsen, als ze paarden tegenkomen of voorbijrijden, werd nog al breedvoerig gesproken. De heer Hamelink vond dat dit toch te ver ging, maar de beer van Cadsand vond het uitstekend, evenals de heer van f.eu Ouden ook. De heer Nolsou achtte liet ten opzichte van de hondenkarren wel goed, maai waarom ook voor de woonwagens De heer Colsen meikte hem dienaangaande op, dat die woon wagens dikwijls beladen zijn met allerlei goed, waarvoor de paarden spoedig schrikken. De heer Hamelink bleef pleiten voor de hondenkarren en de heer Geelhoedt kwam hem tegemoet, door te willen laten bepalen, dat ze alleen behoeven af te stijgen. Dat vonden de heeren goed en zoo moeten dus de voerlieden of geleiders van hondenkarren en woonwagens tijdig afstijgen. In art. 64 is het verboden le de Noord- straat te berijden met rij-, motorrij- of voer tuigen, beladen met hooi, stroo, riet, biezen, vlas, mest, kalk of cement, tenzij ten dienste van de bewoners van die straat. 2e Door de Noordstraat te rijden anders dan in Noorde lijke richting. I De heer de Meijer vroeg of de rijwielen ook onder dit 2e lid vielen. Toen de Voorz. daarop ontkennend ant woordde, merkte de heer Nolson eenigszins korzelig op „Zeg nu toch eens wat do be doeling, niet wat niet de bedoeling is." Hij dan had, zooals het er staat, bezwaar tegen het 2e lid, evenals de heer Scheele. lie Voorz.Schrap dan het heele artikel. De heer ScheeleNee, nee, Voorzitter. De heer de Meijer We kunnen ook bij voegen „met genoemde voertuigen Een voorstel tot schrapping van het 2e lid werd verworpen met 8 tegen 4 stemmen, die van de heeren Nolson, de Ridder, Scheelo en Van Cadsand, waarna de Voorz zei, dat dan aan het 2e lid ook het eerste gedeelte van het le lid wordt toegevoegd. De heer Scheele stelde nog voor om hierna een nieuw artikel in te voegen, waarbij het maken van geraas tijdens de godsdienstoefe ningeu bij de kerkgebouwen verboden is. De heer Geelhoedt: Wat verstaat de heer Scheele onder geraas? Bijv. een signaal van de motorfietsen De heer Scheele antwoordde hem daarop, nog kort geleden, toen hij in de kerk zat, een motorfiets aan den gang was gemaakt, wat nogal even duurde en veel stoornis bracht. Dit voorstel werd met algemeene stemmen Bij art. 65 werd o.a. verboden op het stuur of liet frame van het rijwiel ééu of meer kinderen beneden den leeftijd van 12 jaren te vervoeren. De heeren de Jager c.s. wilden dien leef tijd schrappen, waarop de Voorz. opmerkte dat deze bepaling gericht was tegen onvoor zichtige ouders. Een voorstel van den heer Nolsou om te lezen „op een niet speciaal ingericht voertui werd ten slotte aangenomen. Scherp verzet kwam ook tegen art. 66, waarbij hot verboden werd fietsen zonder slot onbeheerd te laten staan. De heeren de Jager c.s. hadden een amendement ingediend waarin gezegd werd, dat het onmogelijk was daaraan de hand te houden, Ook de heer Colsen was deze meening toegedaan. De heer Nolson stelde voor het art. te schrappen, waarop de Voorz. opmerkte, dat de gemeente besturen het vorige jaar van den Minister eeu aanschrijving hadden gekregen om zoo danige artikelen in de politieverordening op te nemen en zoodoende diefstallen tegen te gaan. Men behoeft daaspm bij zijn fiets nog geen knecht te zetten. De heer Scheele: Voorzitter, we moeten eerlijk zijn. Het artikel is niet uitvoerbaar. We moeten het maar schrappen. Dit voorstel van de heeren Nolson en Scheele werd aangenomen met alleen de stem van den heer van Hasselt tegen. Op verzoek vau den heer de Meijer werd in art. 70 gelezen, dat motorrijtuigen niet zwaarder belast mogen zijn dan 3000 K G. Bij art. 79 vroegen de heeren de Jager c.s. of het niet mogelijk is de herbergen vroeger te sluiten, waarop de Voorzitter op merkte, dat er nog vrij laat een boot kwam en dat nog nooit moeilijkheden waren voor gekomen. En zoo waren we dan langzamerhand bij art. 81, wharbij gedurende de kermisdagen het sluitingsuur van de herbergen enz. be paald werd van Maandag tot en met Vrijdag op 2 uur middernacht en voor den Zaterdag op 12 uur middernacht. De heeren de Jager c.s. wildon voor alle dagen vroegere sluiting. De heer de Ridder achtte dit in 't geheel niet noodig't is een oud gebruik. De heer de Jager handhaafde zijn voorstel, vooral ook met het oog op den Zaterdag avond. De heer van den Ouden wilde Zaterdags om 11 uur sluiten, en de andere dagen houden, zooals er stond. De heer Nolson verzette zich tegen vroege sluiting. De heer Colsen kwam nog met een derde voorstel, nl. om alle dagen om 12 uur te sluiten. Het voorstel van de heeren de Jager c.s. werd verworpen met 9 tegen 3 stemmen, die van de heeren de Jager, Scheele en van Cadsand. Het voorstel Colsen werd verworpen met tegen 5 stemmen, die van de heeren Colsen, Ver tevens v/ uvv. I van Hasselt, de Jager, Scheele en van Cad- SflOok het derde voorstel, dat van den heer van den Ouden, werd met 7 tegen 5 stemmen verworpen. Vóór stemden de heeren Colsen, de Jager, Scheele, vau den Ouden en vau Cadsand. Art. 82 was van nog meer belang schillende adressen waren daarbij ingekomen, resp. voor en tegen het artikel. Er werd ul bij verboden o.a. dat in de her bergen muziekinstrumenten worden bespeeld anders dan voor oefening- De eerste spreker, de heer Hamehrik, ver zette zich er ten sterkste tegen. Wordt dit artikel aangenomen, dan kan men geen enkel stukje muziek meer maken. Bij atschainug er van zal toch wel weer wat anders uit gedacht worden. Daarom stelde Hij voor, dat de Raad ontheffing van dit verbod zal verleenen. Ook de heer de Meijer weer wonderlijke houding van dit R K. Raadslid - was tegen a'schaffmg van de muziek. Eenige grens vond hij echter wel goed en daarom wilde hij de herbergiers belasting laten betalen. De heer Nolson meende het te moeten op- nemen voor de herbergier.s Aan hen moe1"?" de voorstemmers toch ook eens denken. Wil men bepalen dat buiten do bestaande, geen nieuwe vergunningen voor muziek woiden gegeven, dan is dat spr. goed. Als echter de voorstanders eens in lmn bedrijf belemmerd werden, wat dan? Dat ze de herbergiers feitelijk op straat jagen vond spr. verschrikkelijk. Bovendien moet men ook niet vergeten, dat de jeugd wel eens dansen -wil. Door het dansen komen juist ook velen naar Ter Neuzen en allo nering- doenden profiteeren daarvan. Als er gedanst wordt, wordt er ook geen kwaad gedaan. De heer Scheele ging met het verbod van muziek geheel accoord. Er is een g°ed en zeer juist standpunt ingenomen. De heer Nolson verdedigde de herbergiers, die schade lijden, doch vergeet wat de omwonenden moeten lijden, meermalen zijn daarover klach ten ingekomen. Waar dit voorstel er op uit is, ons volk te verheffen, steunde spr. het gaarne. De heer Colsen had ook een en ander aan Nolsou te zeggen. Deze verdedigde die schade hebben, doch wij kinderen den heoi- de herbergiers moeten ook om de vróuwen en denken, die nog veel meer last ondervinden. De muziek is een lokmiddel, en juist die dagelijksche muziek moeien we tegengaan. De heer de Jager kwam op tegen do woorden van den heer Hamelink, dat de Raad ontheffing kan verleenen. De burge meester is daarvoor toch allereerst de aan gewezen persoon. Vooits wat de muziek betreft, deze is een lokmiddel, waardoor de zeden achteruit gaan. Spr. wilde het artikel dan ook aannemen zooals het was. Belasting voor muziekinstrumenten achtte hij niet ge- wenscht. Misschien hebben de verschillende menschen schade, doeh wanneer het vreem delingenverkeer in andere banen wordt ge.eia, dan komt er een opvoedende kracht, veel beter ten voordeele van de bevolking. De heer de Ridder vond het voorstel onaannemelijk. Als alle muziek wordt ver- boden is dit tot groote schade van de belanghebbenden en ook van den midden stand. Daarom was spr. dan ook tegen het artikel De heer Nolson repliceerde. Hebben de omwonenden er last van? Dan moeten motoren ook verboden worden. De heer de Jager wilde het vreemdelingenverkeer in andere banen leiden, doch men begint met hier een doode stad te maken. Er is hier een ingrijpen in de vrijheid van het bedrijf Hoe zouden de heeren voor zichzelf daarover denken Met dit aantasten van de vrijheid kon spreker dan ook niet mee gaan. De heer Hamelink repliceerde ook. Up Nemen we dit van de muziek, want de café's er ook wel muziek had hij niets tegen, weg, dan komen er andere, misschien aan- stootelijke aantrekkelijkheden voor in de plaats. De drankbestrijding zal niet gebaat zijn bij inkrimping daar zonder zullen Nadat de Voorz. nog. had opgemerkt, dat er vroeger geen bezwaar was tegen mu ziekinstrumenten, doch dat de caféhouders weieens te veel misbruik van hun vrijheid hadden gemaakt, door het aanschaffen van groote orgels, kwam allereerst een amen dement Hamelink-Nolson, om zonder toe stemming van den Raad geen gelegenheid te mogen geven voor het maken van muziek, in stemming. Over dit voorstel waardoor dus de muziek behouden zou worden staakten Voor de heerenNolson, de Ridder, de Meijer, Hamelink, Geensen en Geelhoedt, er tegen de heeren Colsen, Van Hasselt, de Jager, Scheele, Van den Ouden en Van Cadsand. Nog even werd over andere punten be treffende dit artikel gepraat, doch er werd besloten over dit art. de besprekingen te schorsen tot een volgende vergadering. Dan, dus nog eens weer de geschiedenis. Eu dan te weten, dat dit weer te danken is aan den heer de Meijer. Werkelijk, we moeten het nog eens herhalen, dit R K. Raadslid schijnt er toch eigenaardige be grippen en beschouwingen op na te houden. Moederliefde Bij een twist stak een moeder te IIou- tigel'iage (Fr.) haar 14-jarige dochter met een mes in den hals. Het meisje werd zoo erg verwond, dat direct heelkundige hulp noodig was. Hij zocht om 't paardenz. De vorige week vermiste een inwoner van Soest zijn paard. Hij meende, dat het dier in de weide was. Aangifte werd gedaan bij de politie en overal werd gezocht, totdat men tot de ontdekking kwam, dat bruintje'.rustig op stal stond te wachten op zijn portie haver. Socialistische offervaardigheid Te Leeuwarden werd onlangs door de S. D. A. P. een socialisatie meeting ge houden, waarbij voor de uitgesloten bouw vakarbeiders werd gecollecteerd f 17885. Volgens een verslag dier bijeenkomst waren op het terrein 4000 bezoekers aanwezig, zoodat gemiddeld nog geen 4J/3 cent per persoon werd geofferd. Laat het aantal echter 2000 geweest, zijn de lieeren vergissen zich op dat punt van zaken ook nogal eens dan is de bijdrage per bezoeker nog geen 9 cent. Een gemoedelijk burgemeester. Een verloofd paar, dat ook al door de tijdsomstandigheden genoodzaakt was den dag van liet huwelijk een paar jaar uit te stellen, zou dan eindelijk in het huwelijk treden meldt de „Ned. He jonge man begaf zich naar de secretarie van de kleine gemeente, waarin zijn aan staande woonde, om den dag voor onder trouw op te geven. De burgemeester stond hem te woord, maar toen deze den datum hoorde, gaf hij den jongeman te verstaan dat hij maar een anderen dag moest nemen, want op den door hem ge noemden dag had hij geen lust voor de jiapieren, enz. te zorgen, wantdan was het kermis. Beneden het dierlijke. De „N. Crt." deelt de volgende feiten mede, welke getuigen van vreeselijken afval en zedenontaarding. Zoo heeft de politie te Leiden een 15- jarige knaap in verzekerde bewaring gesteld, die op de openbare straat heeren aansprak en zich tegen een kleine ver goeding aanbood voor liet met hem ver richten van onzedelijke handelingen. Ook is aldaar een 50 jarige stucadoor aangehouden wegens het plegen van on zedelijke handelingen met kinderen. Deze man 'is de zevende in 10 dagen tijd. Donderdagmiddag is een 7 jarig meisje, dat na schooltijd huiswaarts keerde, op een halfuur gaans van Huizen, hij een korenveld door een man aangerand. De politie stelt een onderzoek in. Met 't hoofd in een ton. Te Den Bommel (Z -H.) kwan de lieer G. B. vanaf de voorstraat om den hoek van het z.g Stoof hof fietsen. Daar botste hij tegen een wagen, waarop, zich een ton met water bevond. Door den schok vloog B. van zijn fiets en kwam met het hoofd naar'beneden in den ton met water terecht. Dit ongeval liep voor den heer B verder goed af. Brutale straatroovers. Vrijdagavond omstreeks lialfelf, werd een wandelaar in de Jan Blankenstraat te 's-Gravenhage plotseling overvallen door vier kerels en twee vrouwen, meldt, de „H. Crt Straatroof was hierbij de bedoeling. Terwijl de kerels huil slacht offer bij de keel grepen, bewerkten de dames" zijn gezicht met haarspelden. Op het luidkeels moordgeroep kwamen bewoners van de straat toeschieten, waarop de aanranders hun slachtoffer en het hazenpad kozen. De aan heeft zelf van het voorval aan- de politie gedaan. Niet aangrijpend? De bekende schrijver A. L. v. H(ulzen) deelt in het weekblad „Timotheus" iets aangrijpends mee. En behalve iets aangrijpends, iets droevigs Hij hoorde een vrouw uit het volk vertéllen, dat zij in een bioscoop het lijden van den Heiland op het doek had aro vien dien aard vrouw een anderen broek voor haar echtgenoot mede te geven, omdat, deze met zijn gehavende kleeding niet uaar huis kon komen. De vrouw schonk geloof aan het ver haal, te meer daar de persoon, die het ongéval kwam vertellen, een volkomen kloppend signalement van haar man gaf, en vertrouwde hem een pantelon toe. Toen de echtgenoot thuis kwam, be kte de vrouw, dat zij door een slu- wen oplichter was heet genomen. Het verhaaltje was van a tot z gen. niert gelo- Za am slag. In de plaats van den lieer II. Voorthuis, benoemd tot leeraar aan de Chr. II. B. S. te Stadskanaal, is aan de School met den Bijbel te Span- nam (Fr.) benoemd tot hoofd de heer J. Bartlema, hoofd der school voor Chr. Volksonderwijs alhier. Naar de Bazuin meedeelt, heeft de actie tot verbetering van de piedikants- tracteuienten in de Geref. Kerken er toe geleid, dat van 1914—1917 een jaarhjk- sche verhooging van f75.000 tot stand is gekomen. Thans is dit bedrag gerezen tot ruim f 680.000. I) s. R. W. H u i z i n g. De classis Haarlem der Geref. Kerken heeft in haar vergadering van Dinsdag 20 Juli jl. gehandeld over ingekomen bezwaren tegen haar besluit, waarbij br. R. W. Huizing, to Bloemendaal weder beroepbaar werd gesteld bij de Geref. Kerken, en beeft met bijna allo stemmen en met eenparig gunstig advies van de Deputaten der Prov. Synode, beslist het genomen besluit te handhavon. Contact met de buitenland se h e Kerken. Tot afgevaardigde van de Geref. Kerken in Amerika naar de algem. synodale vergadering der Geref. Kerken hier te lande is benoemd dr. H. Beets. „Deze' aldus de Geref. Kerkbode voor Rot terdam bij ons welbekende broeder beeft in opdracht om op onze synode er op te wijzen, dat onze kerken ongeregeld afgevaardigden zenden naar de Generale Synode in N. Amerika. Dat wenschen de broeders over de zee anders. Er is echter iets, waarover de broeders in N. Amerika meer bepaald ontevreden zijn. Dr. Beets moet n.l. op onze synode mededeelen, dat volgens de opinie der Geref. Kerken in Amerika, de Gerefor meerde Kerken in Nederland officieel niet genoeg rekening houden in hare Synodale vergaderingen en handelingen met de buitenlandsche kerken van Ge reformeerde belijdenis en van Hollandsche afkomst." Geref. Kerken. Te Hardenberg, J. van loslieten gerande gifte bij Beroepen te te H. D. Men weet, dat films van alom in onze steden draaien. Toen ze dat zag, had zij geschreid. En zij had medelijden gehad met „onzen lieven Heer". Maar wist dat vrouwtje (dat vrouw tje uit ons Nederlandscho volk 1) dan liiets van Golgotha zoo vraagt men Och, zij ging nooit naar de kerk. Vroe ger, toen zij nog kind was, had zij op Zondagsschool wel eeus van Jezus hooren vertellen, maar ach, toen ze groot,er werd had zij er niet meer aan gedacht Is het niet aangrijpend Is het niet droevig Ja, ja, allemaal ja. Maar het is meer. Het is een schrik kelijke aanklacht Jegens ons De b i o s c o o p Iet wel 1 de bios coop, de inrichting, die we moeten bestrijden, want zij is, ja, ik kan het gerust neerschrijven, ze is de pest voor onze jeugd en onze rijpere jeugd, die zelfde bioscoop vertelde aan die arme vrouwenziel iets van onzen Heiland. Klaagt, zoo vroeg de heer v. Hulzen in „Timotheus", die onkunde ons Chris tenvolk niet aan We antwoorden: ja! We zenden onze dienaren naar de hcidenwereld, die nog nooit over Jezus heeft gehoord. Dat is best Dat moet Maar midden onder ons leven ook „heidenen", onder ons volk, in ons eigen land 1 Denken we daar wel voldoende aan? Aan Evangelisatie („N Prov. Gron. Ct."). Weer een nieuwe truc. Bij een bewoonster aan de Bloem fouteinstraat te 's Grazenhage vervoegde zich eergisteren een persoon die aan bedoelde vrouw kwam vertellen, dat baar echtgenoot op weg naar zijn be trekking aan de Landsdrukkerij door een auto was aangereden, tengevolge waar van zijn kleeding vooral zijn pantalon erg gehavend was. Uit naam van haar man verzocht de verteller aan de der Meulen, te Schoonoord (Dr.) Krommenie, G. Kruijswijk, cand. Amersfoort; te Huizurn (Fr.), F. W. Bramer, te Hoogeveen. Aangenomen: Naar Ilat.tem, Chr. Karssen te St. Jacobi Parochie (Fr.) Bedankt: Voor Meeden, K. Prins te Wyckel Balk voor Coevorden, L. van Wijk te Ede. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Zuid-Beijerland ^toez W. J. Kolkert, te Loon op Zand te Nijkerk op de Veluwe, G. A. Pott, te Oud Beijerland te Vlagtvvedde, E. IL Blaauwendraad, te Nieuwe Pekelate Birdsard c a., W. G. Krijkamp te Oost- kapclle. Bedankt: Voor Dordrecht, G. van Duijl, te Heerenveen voor Wier, J. J. Homati, cand. te Noordhornvoor Zwaag, J. v. d. Veen, te Jispvoor Wons c.a., W. A. P. F. L. Jörg, te Harlingen voor Elspeet, H. A. Leenmans, te Oudenmir- dum. Christ. Geref. Kerk. Beroepen: Te Den Helder, J. L. de Vries, te Rijnsburg. Bedankt: Voor Kampen, H. Hoo- gendoorn, te Lisse. Aangekomen: F. P. O. M. Kocli, zonder, Zandstraat 7, uit Enschede. E. Jansen, dienstbode, P 66, uit Hoek. A. Kaihau, fabrieksarbeidster, West- kolkstraat 4, uit Zuiddorpe. S. M. van Oord, zonder, E 8, uit 's Gravenhage. S. M. Pieters, dienstbode, N. Stations weg 3, uit Zuiddorpe. P. E. de Vos, dienstbode, P 108, uit Assenede (B.) G. S. Elgersma, zonder, N. Stations weg 8, uit Utrecht. L Schoonakker, zonder, Verbindingstr. 22, uit Kloetinge. L. C. W. M. van der Moer, zonder, Noordstraat 74, uit Delft. E. J. G. van Bockstaële, chirurg, Nieuw- straat 22, uit Utrecht. M. A. de Moor, zonder, Nieuwstraat 9, uit Zaamslag. Vertrokken: M. C. de Visser, zonder, Zandstraat 12, Rotterdam. Verwaal, zonder, Kandeelstraat 3, Dordrecht. Pb. S. van Hecke, dienstbode, West- kolkstraat 24, naar Assenede (B.) E. Haertjens, landbouvverskneclit, P 104, naar Bouchaute (B K. L. Sol, veldarbeider, P 139, naar Zaamslag. naar G. naar

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 3